Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#3401) canniball válasza milu (#3400) üzenetére


canniball
nagyúr

A keresőbe ezt írd be: *keresett szó*.ods

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3402) milu válasza canniball (#3401) üzenetére


milu
aktív tag

canniball! Köszönöm, működik, megjegyeztem! 😀

(#3403) milu válasza canniball (#3401) üzenetére


milu
aktív tag

És ha több szórészletre emlékszem a fájlnévben, azt hogy kell beírni? ("és" feltétel)

(#3404) canniball válasza milu (#3403) üzenetére


canniball
nagyúr

A Keresés->Beépülő fülön tudsz több paramétert megadni, köztük "és" avagy "vagy" kapcsolattal.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3405) milu válasza canniball (#3404) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm, ezt a beállítási lehetőséget eddig nem néztem, figyelmetlen voltam!

(#3406) [w] válasza milu (#3403) üzenetére


[w]
őstag

*keresett*szó*részlet*további*részlet*.ods

cmdr PETER W. VOLKOV

(#3407) milu válasza [w] (#3406) üzenetére


milu
aktív tag

w! Hálásan köszönök minden támogatást, ebből tanulok..!

(#3408) Kékes525


Kékes525
félisten

A másolást a háttérbe tettem, most ilyen

és nem tudom visszaállítani a rendes ablakot. Hogy tehetem meg?

Sikerült. a címsor bizonyos (végig próbáltam) pontjára, valahol közép környékén, kellett klikkelni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3409) tonyrulez válasza Kékes525 (#3408) üzenetére


tonyrulez
őstag

A képeden látszik is középen 3 fekete gomb, ami nem Total Commander része, nem tudom melyik program műve.

4 8 15 16 23 42

(#3410) Kékes525 válasza tonyrulez (#3409) üzenetére


Kékes525
félisten

[4t Tray Minimizer Free/Pro - Minimize any application to system tray!]

Ez kavart be.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3411) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
Be lehet-e állítani a fájldarabolót, hogy pl. 10 GB-os darabokat hozzon létre?
Köszi a segítséget előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#3412) woodworm válasza andreas49 (#3411) üzenetére


woodworm
veterán

Miért ne lehetne? Beírod byte-ban a kívánt értéket.

(#3413) andreas49 válasza woodworm (#3412) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi, azt hittem (nem a templomban), hogy csak a legördülőben lévők közül lehet választani.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#3414) Fire/SOUL/CD válasza andreas49 (#3413) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell byte-ban beírni (lehet persze), hanem ezt írod be pl 10GB vagy 10 GB
(szóköz nélkül és szóközzel is elfogadja)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3415) Dottore


Dottore
addikt

Sziasztok!

Sajnos a TC nem tud szinkronizált görgetést (pl. a notepad++ szinkronizált függőleges görgetés funkciója) a két fájlablak közt és nem is találtam hozzá semmilyen kiegészítőt. Ha valaki tud rá megoldást ne tartsa magában, sokszor jönne jól a munkám során.

[ Szerkesztve ]

(#3416) Fire/SOUL/CD válasza Dottore (#3415) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Notepadd++ (vagy épp WinMerge) fájltartalmakat képesek görgetni, nem pedig könyvtárstruktúra megjelenítést.
Őszintén szólva így hirtelen nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen "fájlablakszinkronbangörgető" feature miért lenne számodra hasznos... :F

Ha esetleg azt leírnád, hogy konkrétan mit szeretnél ezzel megvalósítani, hogy tudná a konkrét feladatot segíteni egy ilyen feature, akkor talán találnák (már ha lehet) olyan "kerülőutat", ami segítené a munkádat.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3417) Dottore


Dottore
addikt

Tudom mi a különbség, azért említettem a notepadot, hogy aki esetleg nem érti mire gondolok, vizuálisan el tudja képzelni a mechanizmust.

Grafikus vagyok, sokszor hasonlítok össze pl. miniatűr nézetben tartalmat, azonos számban azonos névvel de eltérő dizájnnal. Példa. Van egy csomó ikonom és nekem ebből x számút át kell rajzolnom. Baromi nagy segítség, hogy a redesign után is látom, hogy minek az ikonja volt viszont ehhez ugyanabban a pozícióban kell lenni, ergo a szinkronizált görgetés ezt tökéletesen megoldaná. Igaz ez minden olyan fejlesztésnél ahol skineket kell csinálni vagy mobil alkalmazások felületét átszabni, etc.

Így is ezt a módszert használom de mivel nincs szinkronizált görgetés, nekem kell a pozícióra figyelnem.

[ Szerkesztve ]

(#3418) Fire/SOUL/CD válasza Dottore (#3417) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így már világos. Sajnos TC-ben nem tudok ilyen lehetőségről ill. más, általam ismert 2 ablakos fájlkezelőben sem rémlik, hogy lenne.
Ami esetleg segíthet (persze nem biztos), hogy egy másik fájlkezelőben, konkrétan a FreeCommander-ben (van portable változata is, nem kell feleslegesen telepíteni) van egy ún. Linked Browsing opció (Folder menüben található), amit ha bekapcsolsz, akkor ha bármelyik fájlablakban rákattintasz egy adott nevű fájlra, akkor a másik fájlablakban odapozíciónál az ugyanolyan nevű fájlra, bárhol is álljon a scrollbar.
Természetesen ennek az a feltétele -amit írtál is-, hogy 2 különböző mappában ugyan, de ugyanolyan névvel szerepeljenek a fájlok.

Nem tudom ez segít-e, de talán tehetsz vele egy próbát.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3419) Dottore


Dottore
addikt

Igen, én sem tudok. A hivatalos TC fórumon páran már kérdezgették a fejlesztőt, talán egyszer lesz benne, de gondoltam egy próbát megér, hátha van valakinek addig is valami ötlete. Végsősoron volt is. Köszi, megnézem a progit amit javasoltál.

(#3420) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Total commander alatt az egyik könyvtárban belenéztem egy doc file-ba, nem javítottam, nem írtam bele, a dátuma maradt a régi nyilván, viszont magának a könyvtárnak a dátuma frissült a belenézés idejére. Hol lehet ezt beállítani, hogy mikor csak megnéz az ember egy file-t, akkor ne változzon semilyen dátum sem?
Köszönöm a válaszokat.

(#3421) Fire/SOUL/CD válasza poirot (#3420) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A mappák is fájlbejegyzéseknek minősülnek, ezért ugyanolyan tulajdonságokkal és attribútumokkal rendelkeznek, mint egy fájl. Ami ez esetben fontos, az a 3 dátum- és időbélyeg
# létrehozás dátuma
# hozzáférés dátuma
# módosítás dátuma

Ebből a módosítás dátuma, ami fontos esetedben. A módosítás dátuma akkor változik meg, ha
# mappát módosítják (pl átnevezik)
# mappán belül legalább egy fájl tartalma módosul
# mappán belül létrehoznak/törölnek fájlt vagy mappát

Amikor Te TC-ben belenézel egy fájlba (F3-al), akkor nem történik semmi, azaz a szülőmappa dátum- és időbélyege nem változik, de abban a pillanatban, ha -és akkor maradjunk a példádnál- kattintasz egy DOC-on és azt a Word megnyitja, akkor a tudtodon kívül létrehoz a Word egy "segédfájlt" a mappába (ennek funkciójába nem megyek bele) és ezért változik meg a szülőmappa időbélyege, hisz egy új fájl jött létre...
(TC-ben ha bekapcsolod a rejtett fájlok megjelenítését, akkor kipróbálhatod, pl van egy valami.doc nevű doksi, TC-ből megnyitod a Word-el, akkor a doksi könyvtárában létrejön egy fájl, az eredetivel azonos néven, csak tilde karakterrel fog kezdődni példánkban ~valami.doc néven, és mivel létrejött egy új fájl a mappában, ezért annak időbélyege is módosulni fog. Ez a fájlkezelés sajátossága (DOS-ban is így volt), szóval nem kikapcsolható.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3422) poirot válasza Fire/SOUL/CD (#3421) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a választ, igen, erre nem gondoltam, hogy a Word mindjárt egy másolatot hoz létre, talán a word beállításánál kell kutatnom, hogy ne oda rakja az ideiglenes file-t.
Köszönöm.

(#3423) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Elkezdtem használni a cloud plugint. Azt be lehet állítani, hogy ne kérjen mindig engedélyt a Google Drive eléréshez?

[ Szerkesztve ]

(#3424) Fire/SOUL/CD válasza Panthera (#3423) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Master Password nélkül nem tudok róla, hogy menne a dolog. Így meg egy jelszót(Google-tól független, általad megadott jelszót) fog kérni a bejelentkezéshez, nem pedig engedélyt a böngészőben, szóval nem tudom melyikkel vagy előrébb, bár mester jelszóval más nem tud belépni, csak Te (ellenkező esetben bárki rá tud kattintani, a böngészőben feldobott Google engedélykérő figyelmeztetésnél az engedélyezés gombra és már bent is van)...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3425) Panthera válasza Fire/SOUL/CD (#3424) üzenetére


Panthera
őstag

Bejelöltem, most így kéri hogy adjam meg a jelenlegi mesterjelszót. Szerintem eddig nem adtam meg ilyet. Semmit nem fogad el, ha üresen hagyom, azt se. Ettől függetlenül a drive elérés az minden esetben működik. Az nem baj, ha be kell írni jelszót a TCMD-ben. Inkább a böngészős kérdéseket ha lehet, ne dobálja és ne küldjön leveleket hogy hozzáférést kapott a program (bár utóbbit talán abbahagyta).

(#3426) wwhy


wwhy
veterán

Hogy lehet megoldani, hogy egy mappa kijelölése esetén (szóköz) ne a méretét adja meg, hanem a benne lévő fájlok számát :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3427) tonyrulez válasza wwhy (#3426) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem próbáltam de van erre addon: DirSizeCalc
Elméletileg új oszlopként hozzá lehet adni a mappa fájlszámot. Erre pedig lehet egyedi oszlopnézetet létrehozni amit csak akkor használsz ha épp kell.

4 8 15 16 23 42

(#3428) bozont


bozont
veterán

Üdv
A Totalcommander.hu az hivatalos viszonteladó? Megbízható? Csak mert ~3000Ft-al olcsóbbra jön ki az 1db licensz mint a saját oldalon.

(#3429) tonyrulez válasza bozont (#3428) üzenetére


tonyrulez
őstag

igen

4 8 15 16 23 42

(#3430) Fire/SOUL/CD válasza wwhy (#3426) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szóközzel sehogy, de ha a mappán CTRL+Q-t nyomsz, akkor rekurzívan összeszámolja és megjeleníti a fájlok és mappák számát/helyfoglalását is.
Arra ügyelj, hogy a rejtett/rendszer állományokat is beleszámolja, ha tehát ezek megjelenítése nincs bekapcsolva a TC-ben, akkor előfordulhat, hogy több fájlt fog visszaadni, mint amit egyébként a fájlablakban látnál...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3431) wwhy válasza Fire/SOUL/CD (#3430) üzenetére


wwhy
veterán

és tonyrulez: köszönöm.
Amit akarok, az 2 mappa összehasonlítása, hogy meglegyen ugyanannyi fájl a biztonsági mentésben is (Onedrive). Nagyon sok könyvtár+fájl van, nem tudom mindet egyesével megnyitni és összehasonlítani.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3432) Fire/SOUL/CD válasza wwhy (#3431) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az egyik mappn megnyomod a CTRL+Q-t és az pl. azt írja ki, hogy van 100 fájl meg 50 mappa és az összmérete 1234567890 byte, majd a másik mappán is ezt eljátszod, és ugyanezen értékeket kapod, akkor 99%-ban egyforma a két mappa.
(Azért csak 99%, mert extrém esetben előfigyelhet, hogy pl egyik mappában is van 2 fájl, meg a másikban is (tehát darabszámra OK lenne), de az egyik mappában 2 db 50 bájtos fájl van, míg a másikban meg pl. 1 db 60 bájtos meg még 1 db 40 bájtos és ez már nem OK(összméret rendben van, de teljesen más fájlok)

a 100% megoldás meg a mappaszinkronizálás, ennek is az összehasonlító funkciója.

Egyik fájlablakba egyik, másik fájlablakba meg a másik mappa, majd Parancsok menü/Mappaszinkronizálás. Az összehasonlítás gomb megnyomása előtt még beállíthatsz több opciót is, pl almappákat is nézze, tartalomra is hasonlítson és hogy számít-e a dátum.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3433) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

Ilyennel találkoztatok-e már, hogy a TC nem mutatja a fájlkiterjesztéshez társított alapértelmezett program ikonját ?

Nálam a képeknél nem mutatja:

Hogy próbáljam helyrehozni ?

(#3434) poirot válasza Gergello (#3433) üzenetére


poirot
senior tag

A jpg file-ok társítása rendben van egy képnézővel vagy szerkesztővel?

(#3435) Gergello


Gergello
addikt

Igen.
Akkor csinálja ezt ha a képnézőhöz társítom. Ha Painthez vagy máshoz akkor annak megjelenik az ikonja.
Ettől függetlenül megnyitja a képnézővel.

(#3436) poirot válasza Gergello (#3435) üzenetére


poirot
senior tag

Érdekes. Próbáld meg úgy a társítást, hogy hiába van ott a listában a kivánt képnéző, rákattintasz legalul a más alkalmazásra és persze Te kiválasztod a képnézőt a telepítési helyéről. Még egy, ha nem válik be az elöző, akkor ideiglenesen válasz egy másikat és meglátod, hogy mi lesz. A Total commander beállításokat mentsd el így, majd indíts újra. Több ötletem nincs.

(#3437) poirot válasza poirot (#3436) üzenetére


poirot
senior tag

Vagy telepítsd újra a képnézőt.

(#3438) Fecogame


Fecogame
veterán

Akit esetleg szintén érintene az SFTP plugin bug-ja, a fejlesztő reagált és javította az általam bejelentett hibát, ezzel együtt frissült a plugin is.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3439) atyec7


atyec7
csendes tag

Segítséget kérnék: pár napja nem enged fájlt másolni a TC-ben. Letöröltem, másikat telepítettem. Két nap után dettó. Ráadásul azt mondja: "nem megbízható program". A Kaspersky szerint nincs vírus, vagy ilyesmi. Mit lehetne tenni az ügyben?

(#3440) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Használja valaki a webDAV plugint?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3441) Tompie válasza cellpeti (#3440) üzenetére


Tompie
őstag

Sziasztok!

Használja valaki Windows 11 alatt?
Nálam az eszköztár ikonjait nem muztatja csak ilyen üres ikonok vannak helyette, ha fölé viszem az egeret mutatja mi az de, hogy lehet megcsinálni, hogy mutassa rendesen mint régen?

Próbáltam többször újratelepíteni de nem oldódott meg :(

Köszönöm

(#3442) Tompie válasza Tompie (#3441) üzenetére


Tompie
őstag

A frissen telepített 10-es verzió volt a ludas, a 9.51 már jó vagy ha erre telepítem rá a 10-est.
:F

(#3443) zseko


zseko
veterán

Üdv, olyanra lenne szükségem, hogy adott egy könyvtárban file-ok. Mindent file-hoz kellene csinálni egy könyvtárat ugyanazon a néven (tehát a file nevével), persze kiterjesztést kihagyva, majd minden mappába áthelyezni a saját file-ját.
Ehhez lenne jó egy batch file. Az is jó ha csak egyesével működik, tehát ami file-ra ráállok/kijelölök, annak a nevével készít egy könyvtárat, majd oda áthelyezi a file-t, és erre lenne egy gomb, amit csak nyomogatnom kellene.

HR24.hu

(#3444) zseko válasza zseko (#3443) üzenetére


zseko
veterán

Az egyesével működőt végül sikerült megoldanom, még ha valószínűleg fapados módszerrel is :), mindenesetre működik, és már csak egy kattintás az eddigi minimum 8 mozdulat helyett. Így most alig egy-két perc volt a 150 file, a múltkori... inkább ki sem számolom mennyi idő helyett :)

HR24.hu

(#3447) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy win 10 alatt egy "subst"-szerű virtuális meghajtóval hogyan lehet megoldani, hogy a meghajtó nevét mutassa a TC is?

A registryben a "Run" kulcs alá betettem a subst parancsot megfelelően paraméterezve. Így az Intézőben és aTC-ben is ott van a H: virtuális meghajtó.

Ha a registryben létrehozom a megfelelő bejegyzést, akkor a drive neve az Intézőben látszik, a TC-ben meg nem.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons\H\DefaultLabel\
(DefaultValue) = CHome

Próbáltam a neten ajánlott progikat (xsubst, psubst). Csak az xsubst tudna nevet is regisztrálni, de az nem látszik az Intézőben sem.
 

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3448) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Meglehet változtatni egy dokumentum dátumát?
Azt hiszem praktikus lenne, ha a scannelt PDF dokumentumaim dátuma pontosan az lenne, mint a papír dokumentumaim (amikről scanneltem) keltezése. A "Minden fájl megjelenítése a jelenlegi és minden almappában" paranccsal olyan időrendi sorrendbe állíthatnám az összes PDF fájlom amilyenben az eredeti papír iratok keletkeztek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#3449) poirot válasza tknof1871 (#3448) üzenetére


poirot
senior tag

"Ráállsz" a file-ra, majd a felső menüsorban Fájl/ Attribútumok módosítása...

[ Szerkesztve ]

(#3450) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Nyugodtan törölhetem a OneDrive directoryt, nem lesz baj? Van benne egy rejtett fájl, desktop,ini 94 bájt. Furcsa helyen tűnt fel.
Most a Microsoft fájlkezelőjét is használom. Fájlokat helyezek át, a Total Commanderben megnyitott mappákba. Talán véletlenül átmásoltam a OneDrive mappát?
A gyökértől számolva az 5. mappában van. D:\Mappa\1 almappa\2 almappa\3 almappa\4 almappa\5 almappa és valahogy ide került a OneDrive directory. Magától nem kerülhetett ide, nem?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.