Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#3851) genndy válasza wwhy (#3846) üzenetére


genndy
addikt

A Shift+F2 nem arra van. Megtévesztő lehet, de a súgóban írja mire van: "Összehasonlítja a forrás- és a célmappa tartalmát. Ennek során kijelölődnek az újabb fájlok. Az egyik mappából hiányzó fájlok a másikban szintén kijelölődnek. Nem az összes különböző fájl jelölődik ki, csupán az újabbak."
Neked a Parancsok-Mappaszinkronizálás kell. Egyik oldalon legyen az egyik mappa, másikon a másik, összehasonlítás után szép színes nyilakkal jelöli melyik újabb, régebbi, ott van-e, stb.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#3852) wwhy válasza genndy (#3851) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm. :R
És hogyan lehetne exportálni txt-be pl. a B mappa fájlneveit, amiket megjelenít, h nincsenek meg az A-ban :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3853) tpotyka válasza tpotyka (#3845) üzenetére


tpotyka
junior tag

Sajnos a korábbi - a gépen belüli hosszú elérési utas végbement másolásról a - következtetést kár volt kiterjesztenem: a külső forrás HDD-ről cél HDD-re a TC hasonlóan művelte, mint a Win intéző. S mindezt kb. 1,5x hosszabb játékidő alatt. Itt is csak a másolás végén sorolta a hosszú elérési utas állományokat, amiket tehát ki kellett hagyni, szintén túl későn, hogy átnevezhetőek legyenek, és nem is gördülékeny beazonosíthatósággal, mivel csak közvetlen mappájukat dobta fel. Jóllehet ezúttal 4000 file helyett annak kb. fele, 2000 körüli db lett kiszórva. :((

Ez így nem megfelelő. További próbakörök komoly idővonzatot jelentenének, amit persze szeretnék megelőzni.

A kérdésem fennáll: hogyan lehet elvégeztetni ebben a helyzetben hosszú elérési utas másolást, anélkül, hogy rar vagy zip cselt alkalmazna az ember?
(A gép SSD-je sem olyan nagy, hogy csak emiatt strapáljam, és köztes állomásként odaírogassa az állományt, ha egyáltalán úgy engedné.)

(#3854) genndy válasza wwhy (#3852) üzenetére


genndy
addikt

A keresés eredménye ha kimásolod sima txt. Nem a legszebb, de akkor már könnyen alakítható.
A színes nyilakkal meg egyenlőségjelekkel tudsz szűrni, amit látsz azt copyzza, sima Ctrl+C, Ctrl+V.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#3855) Fecogame


Fecogame
veterán

Total Commander 11.02

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3856) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözlet!

Azt meg lehet csinálni valahogy a TC-ban, hogy hasonlóan a Shift+F2-höz, csak könyvtárakat, is összehasonlítson a két ablakban?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3857) Fire/SOUL/CD válasza tibaimp (#3856) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem tartalomra és almappákkal együtt akarod összehasonlítani (ahhoz Parancsok/Mappaszinkronizálás), akkor a parancssorba -> cm_CompareDirsWithSubdirs és enter.
(Ennek a parancsnak készíthetsz parancsgombot is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3858) tibaimp válasza Fire/SOUL/CD (#3857) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagy köszönet :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3859) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Be lehet azt állítani, hogyha egy mappából törlök egy file-t, akkor ne frissítse a mappa dátumát a törlés időpontjára, vagy ha esetleg belerakok egy file-t.

[ Szerkesztve ]

(#3860) Fire/SOUL/CD válasza poirot (#3859) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, a módosítás dátuma mindig változni fog (létrehozásé nem). Ez a kezdetektől (DOS) így van, fájlkezelés egyik alapszabálya, nem alkalmazásfüggő.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3861) poirot válasza Fire/SOUL/CD (#3860) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, sejtettem. :(

(#3862) Fire/SOUL/CD válasza poirot (#3861) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg Egyedi oszlop opció segítségével, ez megfelelhet, azaz a Létrehozás- és Módosítás dátumát is megjeleníted...
(Azért kell mindkét dátumot megjeleníteni, mert ha csak a létrehozást jelenítenéd meg, az nem csak a mappákra lenne igaz, hanem a fájlokra is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3863) poirot válasza Fire/SOUL/CD (#3862) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm. Tökéletes.

Csak az egyik ablakban tudom beállítani. :F

[ Szerkesztve ]

(#3864) Fire/SOUL/CD válasza poirot (#3863) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bármelyiken ablakon alkalmazhatod, SHIFT+F1 és kiválasztod.
A megjelenő popup ablak alján, sorszámozva jelenik meg olyan névvel, amilyen névvel korábban mentetted az egyedi oszlop beállítását. Pl. Én korábban (ahogy a korábbi képemen is látható) könyvtár.. néven mentettem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3865) poirot válasza Fire/SOUL/CD (#3864) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm. Mindig tanul az ember. :R

(#3866) Ablakos


Ablakos
őstag

Add-onok között nem találtam, de hátha mégis...
Zenei fájlokra (mp3, flac) létezik lejátszó lista generátor kiegészítés?

(#3867) enemi válasza Ablakos (#3866) üzenetére


enemi
senior tag

M3U/M3U8 1.0.0

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#3868) Curtain


Curtain
senior tag

A total commander a próbaidő lejárta után is teljes értékű marad? Gondolok itt legfőképpen az Ftp funkciójára. Néztem hogy van egy full ingyenes alternatívája. Ezt próbálta már valaki?

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#3869) Fecogame válasza Curtain (#3868) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, teljes értékű marad. A linkelttel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de töltsd le, és próbáld ki :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3870) Curtain válasza Fecogame (#3869) üzenetére


Curtain
senior tag

Igazából a total commander-ben is csak az ftp-t használom semmi mást. (Így másolok pc-ről képeket, zenéket a mobilomra és vissza) Ha ez a része teljes értékű marad akkor nem keresek más programot.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#3871) tonyrulez válasza Curtain (#3868) üzenetére


tonyrulez
őstag

Doublecmd-t használom(tam) Linux-on TCMD híján, megpróbálva ugyanolyan kinézetre hozni (színek, betűtípus, ikoncsomag, eszköztár). Nem rossz, egy-két dolog máshogy néz ki/működik, az én igényeimet 99%-ban kielégítette.

4 8 15 16 23 42

(#3872) Panthera


Panthera
őstag

A Cloud plugin rövidesen nem lesz kompatibilis a Gdrive-al. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3873) Ablakos


Ablakos
őstag

Double Commander kérdés, de hátha...
A name sorrendben látható fájl listánál a hashmark kezdetűt #recycle úgy rendezi, mintha nem spec. karakter lenne az első pozíción. (A lista végén lenne a helye.) Az okot, megoldást szeretném megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#3874) dbius válasza Ablakos (#3873) üzenetére


dbius
veterán

Próbáld így:
[link] Configurations > Options > Files Views > Sorting > Sort method >
Alphabetical with special characters sort
and
Natural with special characters sort

(#3875) Ablakos válasza dbius (#3874) üzenetére


Ablakos
őstag

Az elején lett a # kezdődő, de jogosan. :)
Köszönöm szépen a segítséget!

(#3876) dbius válasza Ablakos (#3875) üzenetére


dbius
veterán

Szívesen, próbáld variálni a rendezési lehetőségeket a finomhangoláshoz.

(#3877) Fecogame


Fecogame
veterán

Total Commander 11.03

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3878) totron


totron
addikt

A dir parancsot (fájlba listázás) hogyan lehetne kiterjeszteni hálózati meghajtókra is?

(#3879) genndy válasza totron (#3878) üzenetére


genndy
addikt

Ha adsz nekik betűjelet akkor simán működik (nekem így működik).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#3880) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Hello,

Van mód, hogy a cm_CountDirContent mellé az order módot is automatikusan by size állítsa a TC? Egyszer régebben (plugin nélkül) megoldottam, hogy 1 Buttonra berendezte a könyvtárakat méret szerint, de most nem sikerül reprodukálnom :D
Ha jól emlékszem csak a kalkulálás idejére tette méret szerint csökkenő sorrendbe, könyvtárváltás után ismét az alap, név szerinti rendezésre tért vissza.

(#3881) Valaki26


Valaki26
csendes tag

Sziasztok!

Van lehetőség arra,hogy a "Kijelölt nevek másolása a vágólapra" funkciónál csak a nevek legyenek másolva és a kiterjesztésük ne?

(#3882) cigam


cigam
félisten

ALT+SHIFT+ENTER hatására kiszámolja a mappák méreteit, de FTP kapcsolat esetén ez nem műkszik. Van rá lehetőség, hogy ott is kiszámolja a mappák méreteit?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3883) cigam válasza Valaki26 (#3881) üzenetére


cigam
félisten

http://totalcmd.net/plugring/list2clip.html

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3884) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Csoportos átnevezésnél hogyan kell megoldani azt, hogy a fájlnév előtt különböző karakterszámú szám van, de mindegyiknek a vége "_" (alulvonás). pl. 123_fájl1, 12345_fájl2, 987654321_fájl3, stb. Szóval, a számokat szeretném törölni, a felülvonással együtt.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3885) poirot válasza VGYke (#3884) üzenetére


poirot
senior tag

Hát most hirtelen egy megoldást tudok, de biztos van ennél jobb. ABC sorba rendezed, és kezded el kijelöl a file-okat, addig jelölöd, míg nem váltanak számok. Vagyis pl. 3 szám aláhúzás, utána ctrl M , majd átnevezéshez, az aláhúzás utántól jelölöd ki, a vége hosszú legyen, hogy beleférjen mindegyik file név. Ha jó mész tovább, ugyanigy, mint a fentiek.

(#3886) szivacs1987 válasza VGYke (#3884) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Szia,
csoportos átnevezésnél a jobb oldala felé van olyan, hogy RegEx. Azt kipipálod, és a fenti keresendő mezőbe: ^[0-9]*_
jelentések:
^ az elejétől kell passzolnia
[0-9] csak számok lehetnek
* akárhány szám lehet
_ majd a számokat közvetlenül _ követi

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#3887) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyannal, hogy az ALT + F7 a keresésre nem reagál billentyűzetről, a Menüsorból egérre rákattintva viszont igen. A SHIFT + ALT F7 billentyűről viszont müködik. Újra telepítettem a Total Commandert és evvel szembesültem.

(#3888) genndy válasza poirot (#3887) üzenetére


genndy
addikt

Valami más funkció valami más programban foglalja le ezt a gyorsbillentyűt.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#3889) tonyrulez válasza poirot (#3887) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nagy valószínűséggel nVidia Geforce Experience a ludas: https://superuser.com/a/1139293

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#3890) poirot válasza tonyrulez (#3889) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, az NVIDIA volt a bünös. Kikapcsoltam a játékon belüli réteget és jó lett. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.