Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#3601) Elemental válasza Dottore (#3598) üzenetére


Elemental
addikt

Tökéletesen bevált, beillesztettem a megfelelő helyre, amit írtál.

(#3602) Fecogame


Fecogame
veterán

Total Commander 10.50

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3603) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Hogyan tudom beállítani hogy a total commanderem a konfig fájlokat mostantól a saját mappájába mentse?

moto g72, Ninebot d28e

(#3604) poirot válasza fradi81 (#3603) üzenetére


poirot
senior tag

Mikor installálod fel, ott beállíthatod.

(#3605) Dottore


Dottore
addikt

Nyiss egy jegyzettömböt.
Másold ki és illeszd be a következő tartalmat:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander]
"IniFileName"="%COMMANDER_PATH%\\Config\\wincmd.ini"
"FtpIniName"="%COMMANDER_PATH%\\Config\\wcx_ftp.ini"
"InstallDir"="D:\System\TotalCmd"

Az "IniFileName" "FtpIniName" "InstallDir" sorokat írd át a saját elérési útvonalaidnak megfelelően. Nálam ahogy a példából látszik a konfigurációs fájlok a "D:\System\TotalCmd" könyvtáron belül a "Config" könyvtában vannak.
Mentsd el .reg kiterjesztéssel és duplakatt a fájlon.

Vagy:

Készíts egy parancsikont a programról és cél mezőben az elérési utat egészíts ki a következő sorral:

D:\System\TotalCmd\totalcmd64.exe /i=D:\System\TotalCmd\Config\wincmd.ini /F=D:\System\TotalCmd\Config\wcx_ftp.ini

Az általam használt elérési útvonalat írd át a sajátodnak megfelelően. A wincmd.ini és wcx_ftp.ini fájlokat értelemszerűen oda kell másolnod ahova a saját elérési utad mutat.

[ Szerkesztve ]

(#3606) fradi81 válasza Dottore (#3605) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi jó lett.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#3607) totron


totron
addikt

Tud/csinálhat olyat szeretett TC-nk, hogy felismerve a forrás könyvtárrendszerének nevezékstruktúráját továbbiterálja azt a céloldalon? Vélhetően beteg USB port okán nem másolódott át az egész állomány (adott könyvtárakba kevesebb file került) és rámásolásos-felülírásos erőlködéssel próbáltam a teljes átvitelt, azt gondolva, hogy a célként megjelölt könyvtáron belül marad a történet. Ehelyett valami névrotációs-iterálós-szaporítós-fragmentálós bingó játszására van lehetőség.

(#3608) totron


totron
addikt

Képileg.[link]

[ Szerkesztve ]

(#3609) prozodus válasza totron (#3607) üzenetére


prozodus
őstag

Átvitel v másolás?
A duplikátumok felismerése nem segítene? Elsőre azzal kezdenék vmit.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3610) totron válasza prozodus (#3609) üzenetére


totron
addikt

A biztonság érdekében másolás. Nem tudni mi a duplikátum és mi nem, rég találkoztam már ekkora káosszal. Másik USB-porton átment egymenetben és rendben az állomány, de a történteket még mindig nem vágom.

(#3611) prozodus válasza totron (#3610) üzenetére


prozodus
őstag

Vannak duplikátumkereső progik, de úgy emlékszem, a tc-ben is van ilyen menüpont.
Mondjuk, ha másolás volt, nem értem, miért ráírni akartál, és nem törlés-újramásolni :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3612) gepesz13


gepesz13
tag

Miként lehetne megoldani TC-ben, hogy amikor az egyik oldalról bal egérgombbal másolunk a másik oldalra akkor ne másolja hanem áthelyezze.
Üdv és köszi.

(#3613) poirot válasza gepesz13 (#3612) üzenetére


poirot
senior tag

Most kipróbáltam, hogy a SHIFT-et vagy az ALT-ot nyomva tartva, akkor felajánlja az áthelyezést, szóval előugrik egy ablak. Különben érdekes felvetés.

[ Szerkesztve ]

(#3614) Dottore


Dottore
addikt

Ahogy poirot írja, drag and drop közben nyomva tartod a SHIFT billentyűt, akkor áthelyezi.

A felugró ablakot úgy tudjátok kikapcsolni, hogy a Beállítások/ Vegyes/ Kérjen megerősítést egérrel való másolásakor checkbox elől kiveszitek a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#3615) forum_user


forum_user
tag

Sziasztok!

Van egy rádióm ami nem tud végtelen ismétlést. Azt szeretném csinálni, hogy egy mp3-at többször felmásolni egy mappába, ez hogyan lehetséges milyen paranccsal hogy ne külön-külön kelljen kézzel átnevezgetni 1,2,3 stb..?

(#3616) prozodus válasza forum_user (#3615) üzenetére


prozodus
őstag

Ctrl M.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3617) gepesz13 válasza poirot (#3613) üzenetére


gepesz13
tag

Köszi! Király!
Neked is Dottore.

[ Szerkesztve ]

(#3618) totron válasza prozodus (#3611) üzenetére


totron
addikt

Mondjuk mert hülyén éreztem volna magam, ha önnön kezemmel semmisítek meg megismételhetetlen fotókat a káosz közepette. Inkább legyen duplikátum, soklimátum, mint lenullázzak egyet is.

(#3619) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Egy óriási méretű mappaszerkezetet rengeteg apró fájllal rendszeresen mentek/másolok. Ez a másolás és a korábbi mentések törlése sokáig tart és a célhelyen korlátozott a tárhely is. (Más módszerrel másik helyre is készül mentés.)
Ha egy korábbi mentést akarok felülírni, tudok arra úgy másolni, hogy csak a módosított és az új fájlokat másolja? Lehet, hogy szinkronizálás jobb lenne, de abban nem bízok.
A másolásnál a felülírási beállítások - minden régebbit felülír jónak tűnik, de akkor az új fájlokat meg nem másolja. Lehet ezen változtatni?

[ Szerkesztve ]

(#3620) totron válasza Panthera (#3619) üzenetére


totron
addikt

Van egy olyan, hogy "csak az újakat", nem?

(#3621) genndy válasza Panthera (#3619) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem az új fájlokat mindenképpen másolja, a felülírás csak a már létezőkre vonatkozik.

De ez egyébként egy .bat-tal sokkal egyszerűbb:
chcp 65001
robocopy "Honnan" "Hová" /MIR /R:1 /W:1

/MIR : mirror, azaz tükrözés történik, az új könyvtár tökéletesen meg fog felelni a réginek; ha van vadiúj fájl, azt átmásolja; ha van ott régebbi változat, azt felülírja; ha van plusz fájl azt törli
/R:1 : hányszor próbálkozzon ha hibába fut (a default érték egymillió...)
/W:1 : hány másodpercet várjon mielőtt újra próbálkozik, ha valami hibába fut

Persze ezt azért ne rögtön ereszd neki az éles könyvtáradnak, valami kisebbel próbálgasd.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#3622) Panthera válasza totron (#3620) üzenetére


Panthera
őstag

Olyat nem látok, bár nem a legújabb verzió van fent (9.50). És a 4.-et választottam a listából.
Végülis jó lett.

#3621 genndy:
Szerintem az új fájlokat mindenképpen másolja, a felülírás csak a már létezőkre vonatkozik..

Én is így gondoltam és igazad is van (ezek szerint nem jól csináltam először). :R
Köszönöm, kipróbálom majd a robocopy-t is.

[ Szerkesztve ]

(#3623) totron válasza Panthera (#3622) üzenetére


totron
addikt

Azaz, csak nem jól fogalmaztam.

(#3624) Fecogame


Fecogame
veterán

Total Commander 10.51

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3625) VGYke válasza Fecogame (#3624) üzenetére


VGYke
addikt

És Ambrits Tamás nem is tud róla :DDD

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3626) Fecogame válasza VGYke (#3625) üzenetére


Fecogame
veterán

Ő mindig késve reagál.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3627) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

adott sok-sok könyvtár, bennük rengeteg fájl. a mostani struktúra:

20220801\0801_070114.jpg
20220801\0801_070214.jpg
20220801\0801_070315.jpg
...
20220802\0802_070114.jpg
20220802\0802_070214.jpg
stb.

tehát egy dátum és egy timestamp. a cél az alábbi struktúra lenne:

20220801\0801_0001.jpg
20220801\0801_0002.jpg
20220801\0801_0003.jpg
...
20220802\0802_0001.jpg
20220802\0802_0002.jpg

azaz egy dátum és egy sorszám, ami minden könytárban 1-gyel kezdődik.

két irányt tudok elképzelni: vagy minden könyvtárban meg kellene csinálni ezt az átnevezést: [N1-4]_[C:a], vagy branch view-ban az összes fájlon csinálni valami hasonlót, de úgy, hogy az azonos nevű fájlokra tegyen számlálót, és a különböző nevűeknél újrainduljon a számolás.

előbbire végülis egy autohotkey megoldás lehet, ami gombokat nyomva lépked a könyvárak között, de azért nem a dzsungelben élünk :) van valami ötletetek?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3628) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
TC 9.50-ben lehet valahogy makrót készíteni?
Üdv és köszi.

(#3629) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! TC-el hogyan lehet a legegyszerűbben lejátszási listát létrehozni?
Pl. egy ilyen mp3 fájlokat tartalmazó könyvtárból:

A pirossal bekeretezett m3U fájlt, minek tartalma sima jegyzettömb szerint:

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3630) poirot válasza VGYke (#3629) üzenetére


poirot
senior tag

A könyvtárban kijelölöd az összes .mp3 file-t (Ha mindegyik file-t akarod, *-al kijelölés, ha más is van a könyvtárban, akkor [+] billentyű, majd ott megadni; *.mp3) másolás a vágólapra, a notepad-ot megnyitva, ott beilleszted a vágólap tartalmát, és kimented m3u kiterjesztéssel.

[ Szerkesztve ]

(#3631) VGYke válasza poirot (#3630) üzenetére


VGYke
addikt

Hogy? Így? Mert kérdésem előtt próbáltam:

Semmit nem másol......

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3632) poirot válasza VGYke (#3631) üzenetére


poirot
senior tag

A total commanderben kijelölted, és felül a másolás lenyiló oszlopnál másolás a vágólapra, majd a notrepad-nál beillesztés és mentés m3u kiterjesztéssel.
Vagyis a Total commandernél másolod vágólapra, nem a sima másolással.

A Total commandert addig ne is zárd be, mig be nem illeszted a Notepad-ba.

[ Szerkesztve ]

(#3633) IT user válasza VGYke (#3631) üzenetére


IT user
tag

Kijelölés menü:

[ Szerkesztve ]

(#3634) poirot válasza IT user (#3633) üzenetére


poirot
senior tag

Én írtam rosszul, kijelés menü-nél nem másolás menünél, ami nincs is.

(#3635) Fire/SOUL/CD válasza VGYke (#3631) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Beleállsz a kívánt, MP3-kat tartalmazó mappába, begépeled ezt
dir *.mp3 /b >playlist.m3u és ENTER, aztán belelépsz a következős MP3-kat tartalmazó mappába, CTLR+E (ez az utolsó kiadott/begépelt parancsot visszahozza, nem kell újra beírni) és ENTER és ezt eljátszod ahányszor kell. Persze ha sok-sok MP3-as mappád van, akkor ez eltarthat egy ideig, ilyen esetben jön jól a TagScanner nevű progi, mert ez meg tudja csinálni azt, hogy minden egyes (külön-külön MP3-as) mappába létrehozza az M3U fájlokat. Egyéni nevet is megadhatsz az M3U fájlnak (pl. playlist.m3u, ilyenkor minden mappában ilyen névvel jön létre), de beállítható, hogy valamelyik TAG-ből szedje a M3U nevét (itt ügyelni kell rá, hogy olyan TAG legyen, ami ki is van töltve, mert ha üres, akkor valami "üres" nevű M3U-k jönnek létre) avagy pl. az is megadható, hogy az MP3-akat tartalmazó mappa nevét vegye alapul.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3636) qnadam válasza qnadam (#3627) üzenetére


qnadam
veterán

ha valakit esetleg érdekel a megfejtés: total commander ilyet nem tud, a bulk rename utility viszont igen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3637) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

TC-ben lehet, duplikáni valahogy egy fájlt, hogy ugyan abba a könyvtárba jöjjön létre a duplikáció?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#3638) kazsmerlaca válasza kazsmerlaca (#3637) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Shift+F5 :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#3639) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

amikor kijelölök egy fájlt akkor a kiterjesztést is kijelölti, pedig azt nem akarom átírni.
Nem lehet beállítani úgy, hogy a kiterjesztést ne jelölje ki?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#3640) Fire/SOUL/CD válasza kazsmerlaca (#3639) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3641) woodworm válasza Fire/SOUL/CD (#3640) üzenetére


woodworm
veterán

Vagy Shift+F5+F5, Shift+F6+F6.

(#3642) kazsmerlaca válasza Fire/SOUL/CD (#3640) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Pedig mennyit kerestem :DD Köszönöm szépen!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#3643) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Total Commanderben (natívan vagy pluginnal) meg lehet azt oldani, hogy csoportosan cserélek szövegfájlban szöveget?

Van egy többszintes mappastruktúrám, amiben kb. 800 darab ugyanolyan nevű xml van. Az xml-ben egy tag-ben ugyanazon útvonalak vannak, amiket le kéne cserélnem egy másik útvonalra. A keresés és csere (pl. '<"folder">"c:\abc"' -> '<"folder">"c:\def"') egyértelmű, azaz csak egy találat lehet benne.

Köszi: sinick

(#3644) genndy válasza sinick (#3643) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem nem a TC ehhez a jó program, de pl. a Notepad++ tud ilyet.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#3645) totron


totron
addikt

Az alapjárati mappaikonokat cserélném le, reinstall után nem tudom őket újból megidézni. A Win98 Intézője stilusúakra. Érdekesség, hogy pár verzióval ezelőttig fordítva volt: ami most az alternatív, addig volt az alapértelmezett és a most alap, modern stílusúra lehetett átkapcsolni. Van egy kapcsoló a meghajtóikonokra vonatkozóan, de az ugyebár nem erre vonatkozik.

(#3646) sinick válasza genndy (#3644) üzenetére


sinick
senior tag

Kösziii! Teljesen jó! :D

(Pedig évek óta használom Notepad++-t, meg benne a a cserét is, de nem tűnt föl)

(#3647) Fire/SOUL/CD válasza totron (#3645) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem biztos, hogy egyre gondolunk, de esetleg nem erre gondolsz?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3648) totron válasza Fire/SOUL/CD (#3647) üzenetére


totron
addikt

Ó, de. Csak tippjeim vannak miért voltam ennyire vaksi. Többszöri nekifutásos, kitartó keresés mellett is. Köszönöm.

(#3649) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, ha szűzen van telepítve a TC, illetve a win 10 alatt nincs piszkálva az "új / régi" képnézegető, a wincmd.ini fájlban szerepel ez a sor: ReplacePhotoApp=0 ?
Nálam pl. a win fájlkezelőből megnyitva a fotókat az új (win10) képnézegető nyitja meg, a TC-ból megnyitva a régi (win7) fényképnézegető.
Ahogyan most Bounti fórumlakó társunktól megtudtam, ha a wincmd.ini fájlba beírjuk a ReplacePhotoApp=0 sort, a TC-ből is az új win10 képnézegető fogja megnyitni a fotókat.
:F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3650) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy miként tudnám megoldania következőt. A duplikált fájlokat sikerült megkeresnem egy meghajtón TC-ben a Parancsok->Keresés->Bővített->Azonos fájlok keresése menüvel. Hogyan tudnám azt megoldani, hogy ha 1, 2, vagy 3 azonos nevű; méretű; tartalmú fájlt talál TC. akkor miként tudnám megoldani, hogy hogy egyet tartson meg és a többit törölje le.
Üdv: és nagyon köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.