Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal

Hozzászólások

(#151) kopapy válasza botkos (#147) üzenetére


kopapy
tag

MIndenképp külső DAC-ra lesz szükséged.Az is lényeges, hogy legyen vonal kimenete, a fejlhallgató erősítő (AMP) nem fogja jól megszólaltatni az erősítőn keresztül a zenét, mert nem arra való. Érdemes MQA képest nézni. Így az is szinte mindegy milyen eszközt használsz, az UAPP (Usb Audio Player Pro) usb-n keresztül kiad a DAC-nak egy kibontott MQA fájlt, amit a DAC tovább bont és kapsz egy jó hangot, ha jó maga a felvett hang.
Én telefonról egy AQ Dragonfly Black-kel igenis hallom a különbséget térben, részletekben, ha ugyanazt "csak" HIFI beállítással hallgatom meg a Tidalon. Pedig ez egy alap DAC, ennél szinte csak jobb MQA képesek vannak.
Nézz rá erre [link]. Ez vonal kimenettel is rendelkezik a fejlhallgató erősítő mellett.

[ Szerkesztve ]

(#152) kopapy válasza botkos (#147) üzenetére


kopapy
tag

Asztali gépről, laptopról a Tidal alkalmazás is kibontja az MQA fájlokat, az MQA képes külső DAC ezeknél is tovább bont, éppen ezért kell, ha jó minőséget szeretnél.

(#153) kopapy válasza kopapy (#151) üzenetére


kopapy
tag

Nem HIFI beállítással, hanem a HIFI fájlt :)

(#154) kopapy válasza botkos (#147) üzenetére


kopapy
tag

(#155) Pazolini


Pazolini
senior tag

Két Tidalra vertifikált eszközöm is van. Azok vajon kibontják ezt a parasztvakító mqa fájlkódolást? :DDD
Vagy csak ügyesebben kommunikálnak a programmal?

(#156) kopapy válasza Pazolini (#155) üzenetére


kopapy
tag

Azt az eszköz leírásában találod meg, hogy MQA képes-e vagy sem. Vagy ha van rajta MQA logó. Esetleg a gyártó oldalán lehet, hogy van friss firmware, amivel mar tudja, ha alapból nem tudta.

(#157) Pazolini válasza kopapy (#156) üzenetére


Pazolini
senior tag

:R

(#158) veze


veze
őstag

Tidal offline letöltött fájlokat átvittem gépre, gépen mivel lehet lejászani ezeket?
JRiver, foobar nem tudja . A windowsos tidal alkalmazás telepítve van a gépre , de mivel az asztali alkalmazás nem engedi a gépre offline letöltést sem , ezért nem is kezeli a telefonról átmentett fájlokat. Online működik a lejátszás persze, de a cél az lenne hogy net nélkül is lehessen hallgatni, ahogyan azt telefonon is megteheti az ember

(#159) RetepNyaraB válasza veze (#158) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kódolt fájlok. Különben fél nap alatt a Tidal teljes készlete fent volna a torrent oldalakon :U
Itt erre tilos megoldást találnunk, de ha spotify-ra két katt (meg egy ncore), akkor tidalra sem túl bonyesz talán...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#160) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Tegnap próbából előfizettem a Tidalra a mostani akcióban. Elég régóta Spotifyt használok, ki szerettem volna használni mást.
A kérdésem, hogy a Spotify Connecthez hasonlóan itt nincs lehetőség más eszközre "átküldeni" a zenét? Teszem azt van egy AVR-em, amin van Tidal opció, működik is a saját (HEOS) applikációjával, de PC-ről ezt tudom kezelni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#161) Terapeuta válasza LógaGéza (#160) üzenetére


Terapeuta
őstag

Persze.
Várj, nem arra válaszoltam szerintem, mint amit kérdeztél.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#162) Pazolini válasza LógaGéza (#160) üzenetére


Pazolini
senior tag

Tidalt tudó eszköz applikációjából tudsz rányitni a Tidal fiókodra.

[ Szerkesztve ]

(#163) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok, ti be tudtok lépni Androidon a TIDAL-ba? Nekem folyamatosan autorizációs problémára való hivatkozással kidob, pedig most fizettem elő. Windows-ban be tudok lépni, de mivel rá van kötve a házimozira egy médialejátszó, ami androidos, így arról szeretném értelemszerűen lejátszani. :F

(#164) borix válasza sixer66 (#163) üzenetére


borix
őstag

Működik androidon is.
Androidon tárhelyen belül az alkalmazás adatai, gyorsítótár törlése esetleg?

(#165) veze


veze
őstag

lassan egy hónapja használom most már három szolgaltatót ( ingyenes probahonap, deezer, spotify, tidal) telefonon ( LG V30 , gépen USB DAC ) és azt kell mondjam, mind telefonon , mind gépen a tidal hifi csomag egyszerüen agyonveri minőségben a többit, és nem kicsit.. Főleg telon. mintha a tidal és a V30 egymasnak lenne kitalalva. Sajnos ők is tisztában vannak ezzel, ezért is kerül kb 2x annyiba :U
Talán ha nem probáltam volna csak az első kettőt, akkor most lenne öröm és boldogság azoknak is, de hát belehallgattam a harmadikba is. És a fülem nem a mögöttes technologiai tartalmak érdeklik, pusztán az, amit hall. és az nagyon nem ugyanaz.

(#166) csocsoszán válasza veze (#165) üzenetére


csocsoszán
őstag

Jól hallod! A Tidal jó cuccon Nagyon jól szól. Persze nem minden zene, de a deezer, spotify seholsincs. Viszont "család" kialakításával nincs 1000 ft/hó. Na ennyiért meg ajándék!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#167) borix válasza csocsoszán (#166) üzenetére


borix
őstag

Nem értetek hozzá!
Különbségek jórészt beállítási különbségek miatt lehetnek vagy e miatt. [link]
Apple Music: 256kbps AAC,
Deezer: 1411kbps FLAC,
Tidal: 1411kbps FLAC, 24-bit MQA
Vaktesztben a 256kbps AAC és a 1411kbps FLAC (CD minőség) között nem hallanátok ki a különbséget az tuti.
A Spotify a kakukktojás, ott valóban lehetnek kihallható különbségek( állítólag nem használtam nem tudom) de nem azért mert a 320kbps OGG kevés lenne, hanem azért mert valamit elronthattak a tömörítés során.

Még él a 4 hó/600Ft Tidal akció. [link]

[ Szerkesztve ]

(#168) kopapy válasza borix (#167) üzenetére


kopapy
tag

Pedig hallható a különbség, ha jó minőségű mindkét felvétel és jó minőségű az eszköz, amin hallgatod. És persze kell hozzá hallás 😀.
A szuper sbc képes bluetooth fülesekkel/fejesekkel, vacak dac-kal rendelkező telefonnal nyílván nem hallható különbség.

(#169) borix válasza kopapy (#168) üzenetére


borix
őstag

Ezt nézzétek át nagyjából [link] (lesz ott minden ;] ) utána már nem lesztek benne olyan biztosak.
Vannak akik valójában kihallják, de nem sokan...

[ Szerkesztve ]

(#170) veze válasza borix (#167) üzenetére


veze
őstag

Spotify valoban a leggyengébb, deezer is jobb nála

(#171) Terapeuta válasza veze (#170) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én annyit hozzátennék, hogy ettől az állítástól azért a különböző izlés, zenehallgatási szokás, zene műfaja, hangrendszer (és még sokegyéb) fényében kialakulhat ettől elérő vélemény is.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#172) Linux-1


Linux-1
csendes tag

Sziasztok!
Benne vagyok egy 6 tagú csapatban amit Tidal Family előfizetésre hoztunk létre. Így havonta 750Ft díj esik egy emberre. Ezt a tagságomat adnám át valakinek, ha valakit érdekel. Van egy külön kis Messenger csoportunk, itt tartjuk a kapcsolatot.

(#173) geezer


geezer
aktív tag

Sziasztok!

Régóta használom a Tidalt, szerintem is a legjobb zene stream szolgáltatás.
Most szeretnék csinálni egy Hifi Family előfizetést, úgyhogy (család)tagokat keresek.
Havi 5 USD, jelen áron kb 1700 Ft lenne tagonként.

Írjon akit érdekel, köszi! :R

(#174) csocsoszán válasza geezer (#173) üzenetére


csocsoszán
őstag

4499ft a Tidal hifi előfizetés! Osztva 6-al, az 750ft.
Valamit elszámoltál! :F (gondolom nem nyerészkedni akarsz!)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#175) geezer válasza csocsoszán (#174) üzenetére


geezer
aktív tag

A családi? Hifi? :U

Nézz utána ;)

[ Szerkesztve ]

(#176) tomp válasza geezer (#175) üzenetére


tomp
félisten

Családi HiFi előfizetés 3fővel(veled együtt) 1500Ft-ra jön ki. 2fővel 2250Ft. Azaz 2főnél még olcsóbban is kínálnád. 3főnél már drágábban. :)
Nekem is van családim. 3 kollégámnak adtam előfizetést. 1125Ft-ra jönne ki de egy ezrest kérek csak tőlük. :)
Így is olcsóbb az én részem mintha a 3ezret fizetném.

(#177) geezer válasza tomp (#176) üzenetére


geezer
aktív tag

Hoppácska, az a nem mindegy! My bad, bocs!
Most néztem meg az applikációban, azelőtt csak az általános árazás volt meg itt: [link]
Valóban, így sokkal jobb a gyerek fekvése!

4500 / 6 = 750 Ft (5 további tagot tudok meghívni)

Bocs mindenki, nem néztem meg rendesen.

Így van 5 ember akit érdekel? :R

(#178) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Minél többet olvasok a témáról, annál inkább elvesztem a fonalat.... Lécci magyarázza el valaki nekem! :B :R
Adott egy Tidal Hifi előfizetés. Adott egy album, aminek van fent "sima", és "master" (96kHz 24bit) változata is. Nekem nincs MQA képes DAC-om. Ennek ellenére van valami technikai oka, hogy jobban szóljon a master album, mint a "sima"? A DAC így is 96kHz 24bit anyagot fog kapni, vagy 44.1kHz 16bit-et?
Köszi előre is!

szerk: a forrás alapvetően egy rPi3b+ Allo DigiOne MoOde-al a DAC pedig egy RME ADI 2 DAC. De nagy ritkán, szükségből a laptop USB-jéről etetem a DAC-ot.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#179) kopapy válasza Alabástrom (#178) üzenetére


kopapy
tag

A masterből win10-es alkalmazasról biztosan 96kHz/24bit-es jelt kap a DAC, mert elvégzi az első kibontást. Ha androidon az UAPP appot használod, akkor is. Elvileg az androidos tidal app is elvégzi az első kibontást, de az én DAC-om nem azt mutatja.

(#180) Alabástrom válasza kopapy (#179) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Olvasni olyat is, hogy ha csak az első kibontást végzem el, akkor még rosszabb lesz a minőség, mint a sima CD-minőségű streamelésénél... Valami olyasmivel magyarázták, hogy az MQA tömöríti a teljes sáv egy részét, és azt csak akkor kapom vissza teljesen, ha mindkét kibontást elvégzem... De lehet én értek félre valamit...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#181) borix válasza Alabástrom (#178) üzenetére


borix
őstag

Pc-re letöltve a Tidal alkalmazás 96kHz-ig ki tudja küldeni ASIO vagy WASAPI kimenettel.
Vannak lejátszó programok amik kitömörítik följebb is pl pc-re Audirvana, telóra USB Audio Player PRO.
rPi3b+ Allo DigiOne párossal milyen lejátszóval tudod kezelni a Tidal-t?

(#182) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

És akkor egy bónusz kérdés: ha egy albumnak csak master változata van fent, sima nincs, akkor mi van? MQA DAC nélkül CD minőség alattit kapok? Vagy van valami trükk?
(igazából innen pattant ki nálam ez az egész téma most)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#183) Alabástrom válasza borix (#181) üzenetére


Alabástrom
senior tag

rPi-n BubbleUPnP-vel kezelem a Tidal-t.
Vagy vannak, akik Linn Kazoo-t használnak.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#184) borix válasza Alabástrom (#183) üzenetére


borix
őstag

Szerintem inkább saját topikjában érdeklődj, beállítás lejátszás ügyben. [link]

(#185) kopapy válasza Alabástrom (#182) üzenetére


kopapy
tag

Master alap mqa képes dac nélkül is jobb lesz, mint a sima hifi. Persze ez függ a hangmérnök munkájától is, aki készítette a felvételt. 😀

[ Szerkesztve ]

(#186) Alabástrom válasza kopapy (#185) üzenetére


Alabástrom
senior tag

OK, akkor ezek szerint az nem igaz, hogy a teljes kicsomagolás nékül rosszabb minőséget adna az MQA-s master, mint a sima. :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#187) borix válasza kopapy (#185) üzenetére


borix
őstag

Az ilyen és a hasonló társaira gondolsz, hogy jobb? [link]

[ Szerkesztve ]

(#188) Alabástrom válasza Alabástrom (#186) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hmm, megpróbáltam megtalálni a cikket, ami szerint a második kicsomagolás nélkül rosszabb lesz a minőség, mint a sima hifi. Nem találom, viszont amiket most találtam, azok azt monják, hogy 96kHz-ig jó csak az első kicsomagolás is, a második kicsomagolás igazán csak 192kHz-hez kell. Jól értem?

(Úgy rémlik, mintha a régebben olvasott cikkben olyasmit magyaráztak volna, hogy 13 bitesnek felel meg a csak egyszer kicsomagolt MQA... De lehet rosszul értettem...)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#189) kopapy válasza borix (#187) üzenetére


kopapy
tag

Nem tudom pontosan mit is akar megmutatni a link.
Ha a Tidalon egy előadó egy albumának HIFI és MQA minőségben is elérhető stream-jét hasonlítottad össze és az jött ki a szemrevételezéssel, hogy rosszabb az MQA stream MQA képes DAC nélkül, mint a HIFI stream (ugyanaz az album, vagy szám), akkor elhiszem neked.
Én spec a fülemmel hallgatok.

(#190) kopapy válasza Alabástrom (#188) üzenetére


kopapy
tag

Az első kibontás valóban csak 96kHz-ig. Az MQA képes DAC max 384kHz-ig bontja tovább.

(#191) borix válasza kopapy (#189) üzenetére


borix
őstag

Sok ember amilyen hangerő szinten hallhatja a zenéket 15-16 kHz-ig hall. Hangfalak fejesek szólnak 25-35 kHz-n. Denevérek hallása kb 90kHz.
Attól, hogy sokszor a CD anyagot berakják nagyobb tárolóba attól az még nem lesz minőségibb zenei anyag.

(#192) RetepNyaraB válasza borix (#191) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt el ne kezdjük újra, plííííííz b+ :Y
Legyen alapfeltevés a különösen jó felvétel. Lásd Friday Night In San Francisco, Beethoven hegedűverseny CBS+Bernstein 196X évjárat, Sting/Nothing Like The Sun, Melissa Menago/Little Crimes, Sade első két lemeze, Suzanne Vega első két lemeze stb stb

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#193) borix válasza RetepNyaraB (#192) üzenetére


borix
őstag

Nekem ez vörös posztó mikor jönnek a nagy dumával, hogy csillió mHz. ;]
Tudtommal az MQA 48kHz-ig veszteségmentes ami 24kHz-ig terjed, ami már CD minőség felett van.
Pc Tidal alkalmazás 96kHz-ig kibontja (ami 48kHz) ez sem elég mert denevér hallásunk van? Közben a hangfal meg jó ha kitolja 20kHz-t.

(#194) Alabástrom válasza borix (#193) üzenetére


Alabástrom
senior tag

összekevered a mintavételezési frekvenciát a hanghullám frekvenciájával. De ne menjünk el ebbe az irányba.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#195) borix válasza Alabástrom (#194) üzenetére


borix
őstag

Fejtsd ki nekem légyszíves, tanítsál! ;]

(#196) m@xsys


m@xsys
senior tag

Segítséget kérnék!
Akinek van diák kedvezménye a Tidal HiFi csomagnál (alap: 600Ft majd 2999Ft, diák: 600 majd 1499 Ft), azt hogy ellenőrizték le? 14 éves nevére venném, de az én bankkártyámmal fizetném?
"Student subscription price is only available to verified students"
Továbbá, Apple Music-ról térnék át és van rá lehetőség, hogy az itt összegyűjtött zenéimet migráljam? Köszi

(#197) funkmester


funkmester
aktív tag

Tidal-rol a letoltes milyen minosegben tortenik? hifi elofizetessel

(#198) veze válasza funkmester (#197) üzenetére


veze
őstag

csak telefonra tölt le, asztali gépre nem, és nálam a letöltés esetén is kijelzi a telefon ( LG V30) hogy hifi minőség, és nem is érzem azt, hogy elmaradna az online minőségtől .
de ez csak az én tapasztalatom, majd mások is megírják szerintük milyen.

[ Szerkesztve ]

(#199) csocsoszán válasza veze (#198) üzenetére


csocsoszán
őstag

Sajnos a letöltött minősége gyengébb mint az online.
De sajnos egy szint felett azt is hallani, hogy a kártyán lévő is gyengébb mint ha a belső memóriára töltöd.
A másik gond, hogy nem mindent találsz meg online egy idő után.
A következő, hogy ha fizetsz érte, akkor csak a cd minőséget tudod megvásárolni.(azaz a nagyfelbontásuk nem eladó.) Ha Nem megvásárolod akkor kódólva letölthető az mqa is! (De az ugye, ha megszünteted az előfizut törlődik!)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#200) tomp válasza csocsoszán (#199) üzenetére


tomp
félisten

Miért lenne gyengébb? Ha a Download beállítás megfelelő akkor az eredeti online minőséget tölti le mivel az online meghallgatást is letölti ugyan úgy csak nem tárolja hosszabb ideig.
Az pedig mindegy, hogy kártyára tölti vagy belső memóriára. A kártya gyengébb minőséget tud tárolni? :D
Letölteni lehet HiFi, Master, 360 és Dolby minőségben is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.