Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal

Hozzászólások

(#601) zsigaviper válasza zsigaviper (#600) üzenetére


zsigaviper
csendes tag

Kis Update.
Készítettem argentin VPN mellett új emailt és azzal új Tidal regisztrációt.
Az a nagy helyzet van, hogy fizetéskor ugyangy nem fogadja el a kártyáimat. Gondoltam hátha az enyémmel van a baj, de asszony revolut kártyája sem volt jó.

Szóval kérdezném, ki mivel tudja fizetni?
BTW januárig a revolut hibátlan volt

(#602) Pro!Petya válasza zsigaviper (#601) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én Wise-ra váltottam még tavaly mivel a Revolutot már nagyon sok helyen nem fogadják el. Azóta nincs is ilyen problémám.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#603) rushmoon válasza zsigaviper (#601) üzenetére


rushmoon
csendes tag

Én február 19-én regisztráltam. Volt valami vacakolás, nem akarta elfogadni a kártyát nálam sem. A megoldás az lett, ha jól emlékszem, hogy kikapcsoltam a VPN-t a fizetős oldalon, úgy elfogadta.
Mintha itt találtam volna a tippet a topikban a hibaüzenetre keresve (vagy google?), de már nem ugik be mit írt ki, így nem találom azt a posztot.

(#604) motown5l válasza zsigaviper (#601) üzenetére


motown5l
senior tag

Csinálj PayPal számlát

(#605) zsigaviper válasza motown5l (#604) üzenetére


zsigaviper
csendes tag

Van már PayPal, de úgy vettem észre, hogy az argentín Tidal csak kártyát fogad el.

Sőt, több helyen azt is olvastam, hogy nem is a Tidal kezdett el vacakolni, hanem Argentína utasít el minden nem argentín bank által kibocsátott kártyáról indított tranzakciót.

[ Szerkesztve ]

(#606) rushmoon válasza zsigaviper (#605) üzenetére


rushmoon
csendes tag

Nincs paypal-es fizetési mód argentín Tidal esetén, viszont az előző kommentemben említett módszer működik, magyar bankkártyával is. Tegnap telt le az első hónap, beterhelték a szolgáltatás díját.

(#607) IzomeN


IzomeN
csendes tag

Sziasztok! Gondolkodok az előfizetésén de.. Tudjátok esetleg hogy trance zenében mennyire van választék, mennyire vannak meg az újdonságok?

(#608) whbear válasza IzomeN (#607) üzenetére


whbear
senior tag

Írj pár előadót, ránézek. Nagyjából képben vagyok a stílussal kapcsolatban.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#609) tomp


tomp
félisten

Úgy néz ki vége az MQA-nak.(csőd)
Jön Tidalra is a Hi-Res flac!

(#610) Protezis válasza tomp (#609) üzenetére


Protezis
őstag

Köszi a hírt, most olvastam ennek kicsit utána. Szerintem ez alapvetően jó hír. Kíváncsi vagyok, változnak-e az előfizetési díjak. Eddig is drága volt, de lehetett hülyíteni az embereket az MQA-val.

(#611) RetepNyaraB válasza Protezis (#610) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem volt drága, ha nem hitted el az mqa bullshitet és nem arra fizettél elő. A családi sima hifi csomag pedig konkrétan olcsóbb, mint a stopifájnál.
A felület és ajánlás ami béna a spotihoz képest (bár mióta ott beb@szott a tiktok, hajmeresztés van).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#612) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok, ma regisztráltam a Tidalra, olvastam hogy jobb a hangminősége a Spotifyhoz képest. Próbáltam Tesla model 3-ban és telón is S23Ultra-n és buds2 Pro fülessel is, de eddig kb semmi különbséget nem tapasztaltam. A felület nekem elég lenne, de a lejátszási listában nem lehet a borítóképeket elővarázsolni valahogy? Amikor rányomok a szerkesztésre akkor ott van...
A számoknál a szürke E betű és a sárga M mit jelentenek?

(#613) csizzah


csizzah
aktív tag

Sziasztok,

Működik még az Argentín okosság új fiók regisztrálásánál, van erről infoja valakinek? Illetve ha nem, akkor ugyan itt tidal családhoz csatlakoznék 1 fővel 🙂

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#614) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Én új előfizető leszek, hogy működik ez a család dolog? Ugyan úgy mint a Spotifynál? Kell lakcím meg azonos régió stb?

(#615) Pro!Petya válasza csizzah (#613) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Már nem megy sajnos :(((

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#616) Wendelke


Wendelke
senior tag

Üdv!

Ha valaki családi előfizetéshez keresne tagokat, akkor én jelentkeznék :U :) júliusi kezdéssel.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#617) veze


veze
őstag

nekem most áremelkedést jelzett a tidal aug 01 től.
HiFi 1499 ről 1799-re emelik ( Ft)
( vagy lemondhatom ha nem tetszik )

(#618) tomp


tomp
félisten

Igen a sima HiFi emelkedik.
A HiFi Plus-ról még nincs infó.

Augusztus 1-től érkezik a max 24/192kHz-es FLAC a HiFi Plus-ra.

(#619) RetepNyaraB válasza tomp (#618) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jah azért annak már lesz egy adatforgalma :Y
Csak flat net mellett megy...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#620) tomp válasza RetepNyaraB (#619) üzenetére


tomp
félisten

Adatkerettel nekem nincs gondom. Évek óta korlátlanom van.
Azért remélem az androidos bétára is hozzák a hónapban és nem csak iOS Tidal beta only.

(#621) tomp


tomp
félisten

Na akkor megjött a Hi-Res FLAC!

API még nincs hozzá így a külsős appok/programok még nem ismerik csak a hivatalos app.
Hiby R5 II-n viszont a hivatalos app teljesen megdöglött. Ha a Max minőség van beállítva akkor semmi sem indul el.
Szerencsére Windows-ra kötve mint külső DAC tökéletesen megy. Ahogy látom az MQA Studio albumok továbbra is fent vannak. pl 2L
Ezeknél a Hiby továbbra is MQA-t mutat. De sok natív 96 és 192kHz-es anyag van fent.

(#622) Biggabi76 válasza tomp (#621) üzenetére


Biggabi76
tag

Én a hivatalos app-ban is "csak" master-t találok. Van "max" minőségű is? Tudsz ajánlani egyet?

(#623) tomp válasza Biggabi76 (#622) üzenetére


tomp
félisten

Nem tudom, hogy a sima verziónál van e már Max, nekem béta van.
Itt már nincs Master jelölés. Max van csak és Maxon belül van a HiRes FLAC és az MQA.
Hivatalos appban nem lehet tudni mi az ami MQA-ban megy és mi az ami HiRes. Legfeljebb hallgatásnál derül ki.
Új API még nincs így a külső appok nem tudják még.
Windows 11-es Tidal+Hiby R5 II:
Programban Max és ami mögötte van az MQA:

Max de natív 192kHz-es HiRes FLAC van mögötte:

192kHz-es Playlist
Max képes appban natív 192kHz-ben megy. Régebbi verzióval és külső appokkal mind MQA!
A leírás szerint ahol van/lesz natív jobb minőség ott nem lesz MQA. Az MQA csak ott marad meg ahol nincs jobb minőség.

(#624) Biggabi76 válasza tomp (#623) üzenetére


Biggabi76
tag

Köszönöm szépen.

(#625) Pocak89 válasza Biggabi76 (#622) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Nekem tegnap frissült az android app és már MAX van benne.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#626) Swenk válasza Pocak89 (#625) üzenetére


Swenk
tag

Szia! Próbáltad már tidal connecttel átküldeni? Nálam a külső DAC /Topping E50/ csak 48khz-et mutat, usb kábellel ok. A tidal connect eszközként a Wiimp Pro-t látja. Ott lehet a baj?

(#627) tomp válasza Swenk (#626) üzenetére


tomp
félisten

Jelenleg még csak akkor megy a HiRes ha Windows-os Tidal programmal küldöd ki USB kábellel vagy a hivatalos mobilos appot használod kábellel. Minden egyéb külső eszköz/program kiesik még mivel nincs új API ami kezelné a Max-ot.

(#628) Swenk válasza tomp (#627) üzenetére


Swenk
tag

Köszönöm szépen.

(#629) Biggabi76 válasza Pocak89 (#625) üzenetére


Biggabi76
tag

Nekem még nem frissült az app mobilon, úgyhogy várok, de már nagyon kíváncsi vagyok.

(#630) Pocak89 válasza Biggabi76 (#629) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Play store szerint 08.02-es a frissítés most nézem. Akkor nem egyformán jelenik meg a frissítés úgy néz ki.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#631) Biggabi76 válasza Pocak89 (#630) üzenetére


Biggabi76
tag

Nem. Androidon június 28. óta nem jött semmi. Legalábbis ezt látom. Sony telefon

(#632) Bunda555


Bunda555
tag

Sziasztok, ha családi előfizetésben van hely, szívesen beszállnék.

(#633) Swenk


Swenk
tag

Elgondolkodtam a tidalról. Mennyire örülhet mondjuk egy Node tulaj, hogy az mqa file-ok száma csökkent és egyre inkább csökkenni fog, ha jön helyette flac. A nem is olyan régen bedobott tidal connect nem használható, az integralt tidal app meg nem tudja a max-ot, mert nincs még API. Így pl. a node, a wiim pro belső tidal alkalmazása csak a régi mqa zenéket mutatja, amiknek a száma csökkent. Tényleg megéri a tidal miatt a több 100 ezres eszköz beruházás? Most egy nagy káosz van a tidalnál. Melyik az mqa file,/unfold 1,2,3, stb/ és melyik a flac, és milyen tulajdonsággal bír. Jelen pillanatban sajnos nincs jól használható magas minőségű zenei szolgáltatás. Valami van, nem is olcsón, de nagyon gáz ez így.

(#634) tomp válasza Swenk (#633) üzenetére


tomp
félisten

Nincs kevesebb MQA. Legfeljebb Tidal appból eléred ugyan azt MQA helyett natív 48/96/192kHz-en.
pl. amit linkeltem natív 192kHz-es playlist mindegyik megy MQA-n is.
A már fent lévő MQA-k maradnak.
A jövőbeli minőség pedig a kiadótól függ. Ha natív FLAC helyett MQA-t adnak a Tidalnak, akkor az fog menni "Max" cimke alatt.

A 192kHz-es playlistet meghallgatva natív felbontásban és MQA-n(192kHz-es MQA 768kHz-re kibontva) nekem az előbbi azaz a natív jobban "ízlett".

(#635) Swenk válasza tomp (#634) üzenetére


Swenk
tag

Ok, akkor egy csomó zene megvan illetve meg lesz mindkét formátumban. Akkor biztosan jól kibővítették a tárhelyet a duplikációk miatt.
Azt olvastam, hogy sok zenész kifogásolta a tidalt az mqa miatt, mondván, hogy belenyúlnak a zenébe, ezért állt át a tidal a flac-re.

[ Szerkesztve ]

(#636) tomp válasza Swenk (#635) üzenetére


tomp
félisten

Eleve több változatban van meg egy dal nekik.
pl sima HiFi verzió, MQA verzió. Hiába lenne kb használható az MQA képes FLAC is HiFi minőségre, mégis külön van mivel a HiFi-hez 16/44,1kHz-et használnak.
pl a fent linkelt 192-es playlist 3. dala a Grease zenéje:
HiFi minőség: 967kbps 16/44,1kHz 19,8MB
MQA képes FLAC: 1792kbps 24/48kHz(MQA:192kHz) 36,4MB

Nem azért áll át a Tidal a HiRes FLAC-re hanem azért mert csődben van az MQA cég!
Jobbnak látták bevezetni a HiRes-t és igazából hátralépni az MQA mögül azaz meghagyják de csak mint "amúgy van még ez is" formátumot.

Úgy hallottam, hogy az MQA fájlok "fel vannak készítve" a D/A zajra azaz mint ellenzaj van benne ezért is más. Az egy másik dolog, hogy ez valamelyik dalnál előny valamelyiknél viszont nem.

(#637) Swenk


Swenk
tag

Csak egy kérdés erejéig: van valaki itt, aki a tidal mellett amazon misic unlimited-et használ, vagy ismeri?

(#638) attika89


attika89
senior tag

Tegnap előtt megkaptam a flac-es updatet, viszont a Oneplus3, amin a jack miatt hallgatom nem indít el szinte semmit...Többi telefonon működik, de azok az usb-c miatt elég vacakok... :O

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#639) Phülöp


Phülöp
addikt

igy szunik meg az argentin Tidal account:

“Hi,

We would like to provide you with an important update regarding the acceptance of payment cards in light of recent changes in the handling of Argentine Peso (ARS) currency exchange by Visa and Mastercard. As a result of these changes, our payment processor will now only accept cards issued by Argentine banks for the foreseeable future. This includes both Visa and Mastercard. “

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#640) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik a Tidal a "Max" minőség lejátszásához CCodec-et alkalmaz ami csak Android 11-től érhető el mint rendszerösszetevő. Emiatt nagyon sok DAP kiesett a működésből mert nagyrésze Android 8.1 és 10-et futtat.
Kíváncsi vagyok mi lesz így most...

(#641) csizzah


csizzah
aktív tag

Sziasztok,

Tidal családban(sima HIFI) van 2 szabad hely, akit esetleg érdekel privizzen rám.
(Szeptember 20-tól 2790Ft lesz a csomag ára)

(#642) Wendelke válasza csizzah (#641) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia!

Ha Hifi Plus lenne, akkor már lenne egy jelentkező a személyemben. :K

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#643) csizzah válasza csizzah (#641) üzenetére


csizzah
aktív tag

Mivel nincs túl nagy érdeklődés, próbáljuk meg a Plus csomaggal, szóval Tidal Hifi Plus családban 2 hely kiadó, ha valakit érdekel privizzen rám.

(#644) Szekacs


Szekacs
friss újonc

Tisztelt Tagok. Tidalra keresnèk valakinèl egy szabad helyet saját rèszre. Köszönöm

(#645) csizzah válasza csizzah (#643) üzenetére


csizzah
aktív tag

Beteltek a helyek, köszi az érdeklődést.

(#646) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!
Andrid TV/Google TV valamelyikére fel lehet tenni valahogy a "sima" (telefon/tablet) androidos változatot? Nem kívánok klippeket nézni a TV-n, cserébe szeretnék olyan könnyedén navigálni a dalok között, mint azon az appon.

(#647) motown5l válasza gemini (#646) üzenetére


motown5l
senior tag

Igen lehet. Ha van rajta play áruház.

(#648) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Ha "örökbefogadás" mellett döntenétek egy Tidal családba, gondoljatok rám, kérlek! 🙃

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#649) allein


allein
addikt

Sziasztok. Átköltöztem egy telefonra és próbálom letölteni újra a
a dalokat. Mi a titka? Mert nem akar működni, elindítottam a zenét némán de akkor sem tölt a tidal háttérben. Appfrissítés a háttérben be van kapcsolva.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#650) allein válasza allein (#649) üzenetére


allein
addikt

Leállítottam a letöltést és újra elkezdtem, egy darabig csinálja utána leáll :U van ennek valami trükkje? Legyen a Tidal mindig nyitva a képernyőn, ne hagyjam elsötétülni a telefont?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.