Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal

Hozzászólások

(#251) jambiyya válasza RetepNyaraB (#250) üzenetére


jambiyya
őstag

Én is ezt írtam, hogy ketten hoztuk össze. :)
Egyébként általános vagy sem, többnyire "szólnak" előre hogy letelt az idő, és pár nap múlva terhelnek. Szerintem ez hosszabb távon biztosabb megoldás.

(#252) RetepNyaraB válasza jambiyya (#251) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Abban persze igazad van, hogy illendőbb szólni a júzernak még kasza előtt, ezt aláírom (ez is üzletpolitika és nem a legszerencsésebb)!
Mindamellett a tidal hifi\master igen színvonalas szolgáltatást nyújt, amit a többiek ilyen szinten nem tudnak.
Persze egyéni döntés, hogy ezért csengetsz-e három rugót (Európában sokkal drágább); de maga a szolgáltatás abszolút ajánlott minőség.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#253) jambiyya válasza RetepNyaraB (#252) üzenetére


jambiyya
őstag

Csengetek már pár szolgáltatónak: családi spoti, netflix, stb.
Egyébként a hifi szolgáltatásuk tényleg nagyon pöpec, komolyabb cuccokon is hallottam.
Ám rengeteg 96 és 192 anyagot halmoztam fel az utóbbi évtizedekben, nem beszélve a CD,DVD-A,stb. korongokról, szóval nem, nem fizetek 3 ropit havonta. ;)
Aztán pár év múlva ki tudja...

(#254) RetepNyaraB válasza jambiyya (#253) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem is tele van egy másfél terás vinyó. Átszoktam... Nagy úr az egykattintásos egyszerűség, útközben meg pláne:)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#255) borix válasza jambiyya (#253) üzenetére


borix
őstag

Így jártam én is, hogy levonták a 3E nekem sem eset jól.
Cserébe nemsokára kifogtam 2 X 90nap ingyen promót.
Karácsony táján valószínű ismét lesz, ha van kedved akkor tovább tesztelheted.
Családi csomag ár 4500Ft / 5 fő.
Csatlakozhatsz is egy kieső emberhez ha pl a fórumon jeleznek, vagy többen összeállva attól függ mennyi ember jön össze, akkor 900-1100Ft-ra jönne ki.

[ Szerkesztve ]

(#256) veze válasza borix (#255) üzenetére


veze
őstag

tök egyszerü a megoldás. Én ezeket olyan webkártyáról fizetem mindig, amin sosincs pénz.
Majd ha le akarták vonni és nem sikerült, akkor egyből szólnak ! akkor ráteszek annyit amennyit szeretnének, felszólítás után két három napig még él a szolgáltatás, hogy ki lehessen egyenlíteni , ha akarja az ember.
söt épp a tidal azt hiszem majd egy hétig még várt ,türelmesen vagy 2x felszólított, utána szüntette meg.

(#257) borix válasza veze (#256) üzenetére


borix
őstag

Nem figyeltem és rosszul emlékeztem a lejárati idő.
Nálam a webkártyán volt pénz.
Nem nagy ügy van ilyen.

(#258) veze válasza borix (#257) üzenetére


veze
őstag

Tudom, hogy nem én találtam fel a spanyolviaszt ,szóval másnak is eszébe jut ez :) Ezen kívül én is jártam már úgy hogy valami véletlen levont, mert rajta felejtettem néhány ezer forintot..végül is nem haltam bele :D Az volt a tanulkópénz , azóta mostmár alapbol nem tartok rajta semennyit.

[ Szerkesztve ]

(#259) borges7 válasza borix (#255) üzenetére


borges7
aktív tag

Ezekről a promóciós ajánlatokról hogy lehet értesülni? Nem a családira gondolok, hanem az egyéni ingyenes, vagy jóval olcsóbb. Megtennétek, hogy ha ilyet láttok, azt berakjátok ide?

(#260) funkmester


funkmester
aktív tag

(#261) veze válasza funkmester (#260) üzenetére


veze
őstag

nekem csak 30 napot ad be..

(#262) funkmester válasza veze (#261) üzenetére


funkmester
aktív tag

nekem most ilyen kedvezmenyt dobott fel...amugy a hifi csomag mennyi nalatok? nekem 12 illetve csaladi 18 euro

(#263) borix válasza funkmester (#262) üzenetére


borix
őstag

A HiFi 3000Ft, a családi 4500Ft (5 felhasználó).

(#264) veze válasza funkmester (#262) üzenetére


veze
őstag

probáltam több proxy mőgül is, hogy ne hazai legyen... no mindegy, majd.. )

(#265) ace05


ace05
senior tag

Helló!
Elfelejtettem lemondani, ezért kértem chatbotban refundot. Ott azt mondták, hogy valaki majd megnézi, de a problémám, hogy nem kaptam semmi visszaigazolást emailben, hogy ez folyamatban van. Ez normális?

(#266) RetepNyaraB válasza ace05 (#265) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Normális. Meg lennék lepve, ha kapnál vissza lét.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#267) jambiyya válasza ace05 (#265) üzenetére


jambiyya
őstag

Aha, szerintem bukó.
Én elolvastam a feltételeket (igen, utólag), és csak akkor foglalkoznak veled, ha egyszer sem használtad/léptél be a fizetős időszakban, de tuti van más is, ami miatt úgyse kapod vissza.

(#268) ace05 válasza jambiyya (#267) üzenetére


ace05
senior tag

A próbaidőszakban használtam, kb 10 percet. Azóta nem.

(#269) jambiyya válasza ace05 (#268) üzenetére


jambiyya
őstag

A reményhal meg utoljára. ;)

(#270) funkmester


funkmester
aktív tag

youtube heti toplistajat hasznaltam uj zenek felfedezesere ezidaig, de mar unom, hogy csak igenytelen trap es tarsai talhatoak meg itt...
keresek alternativ alkalmazast, amiben uj zeneket lehet felfedezni nepszeruseg szerint, foleg soul es smooth jazz mufajokban

[ Szerkesztve ]

(#271) jambiyya válasza funkmester (#270) üzenetére


jambiyya
őstag

Gondolom oka van, hogy egy zeneszolgáltatóról elnevezett fórumba írtad ezt. ;)
Spoti sem rossz egyébként, én mindkettőt használom.

(#272) funkmester válasza jambiyya (#271) üzenetére


funkmester
aktív tag

ebben a topicban mar jartam, igy kezenfekvo volt

(#273) Z.É.T. válasza funkmester (#272) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Én is a Spotify-ra szavazok, kell egy kis idő, amíg kiismer, de utána parádésan ajánl.
A Tidal és Deezer jobb hangminőségben (sokkal), de szolgáltatásban a spoti a nyerő és még filléres is a havidíj.

(#274) funkmester válasza Z.É.T. (#273) üzenetére


funkmester
aktív tag

Spotify mellett soundcloud-t is erdemes probara tenni?

(#275) jambiyya válasza funkmester (#274) üzenetére


jambiyya
őstag

Én szeretem, ráadásul ingyenes ha nem akarsz letölteni, én legalábbis nem fizetek érte.
Homeoffice háttérzenének egyébként (nyilván az előzőekhez nem mérhető minőségben) online rádiót is szoktam hallgatni. Most is Chilltrax szól TuneIn-en.

ui: Amazonnak is van zenebutikja, de azt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#276) Z.É.T. válasza funkmester (#274) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Én Tidal mellett használom, mert vannak olyan zenék, melyek csak ott találhatóak. De "ajánlónak" szerintem kevésbé alkalmas.
(a hangminősége meg elég gyenge sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#277) funkmester válasza Z.É.T. (#273) üzenetére


funkmester
aktív tag

Mennyi az annyi? Nekem spotify 6 euro, deezer tmobilon keresztul 3 euro....

(#278) M_Toni


M_Toni
csendes tag

(#279) jambiyya válasza M_Toni (#278) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerencsére a HEOS már eddig is tudta, de jó hír.

(#280) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok,

a Samsung Tab S6 tabletemet usb c-n keresztül egy Audioquest Dragontail és egy szintén audioquestes usb a-b kábellel kötöttem össze a Pro-Ject Prebox S2 Digital DAC-kal. Most azt írja ki a DAC Tidal Master lemez hallgatásánál (a Tidal saját appján lejátszva), hogy 192 k a minőségben jön bele az adat. Most ez akkor MQA lenne?

A DAC amúgy képes kibontani az MQA-t, de azt jelzi, most viszont csak a 192 k-t mutatja.

(#281) RetepNyaraB válasza IamTheDog (#280) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A high-rest a Tidal MQA formában tárolja, tehát ha aszongya 192k, akkor elvileg annak kell lennie. Más kérdés, miért nem jelzi, ha azt is tudná.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#282) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sima hifi minőségnél 48 k-t ír ki. Amúgy a hangerő így tabletről jóval kisebb, mintha mondjuk ugyanezt cd-n hallgatnám, ugyanazon a DAC-on keresztül.

(#283) borix válasza IamTheDog (#280) üzenetére


borix
őstag

Elvileg 352kHz körül van a teljes kibontás.
Ezekre a zenékre neked mennyit ír ki? [link] .
Nem írna rá csak 192kHz-t, akkor meg kellene venned az UAP lejátszót, [link] és még azon belül is kellesz egy plusz vásárlás, a teljes mqa támogatáshoz.
A helyedben átgondolnám, hogy mennyit fogod tabletről használni mivel nem hordozható a DAC, így megéri e költeni rá?
Pc-n tennék egy próbát az audirvana [link] lejátszóval 30 napig ingyenes ha jól tudom.
Beállítod hozzá a Wasapi (event) vagy a az asio kimenetet.
Az audirvana lejátszón belül is kellesz valamit állítgatni szerintem, hogy jó legyen.
A lényeg, hogy hallasz e különbséget ha 352kHz-n hallgatod vagy csak 192kHz-n. ;]

(#284) jambiyya válasza borix (#283) üzenetére


jambiyya
őstag

"A lényeg, hogy hallasz e különbséget ha 352kHz-n hallgatod vagy csak 192kHz-n. "
Van az a rendszer, hallottam már olyat, de nekem sajna nem lesz itthon egy darabig... :(

(#285) borix válasza jambiyya (#284) üzenetére


borix
őstag

Ezeknél a teszteknél meddig hallasz, azon a hangerőn amelyeken a zenéidet hallgatod? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#286) IamTheDog válasza borix (#283) üzenetére


IamTheDog
tag

Csak 192-t írt ezekre a zenékre.
Szóval megvettem a lejátszót, a MQA dekódert is, de így a DAC kizárólag 44.1k-t írt ki, többre nem bírtam rábírni, akárhogyan állítottam. (A hangerő viszont ezzel a lejátszóval ugyanolyan volt, mintha CD-t hallgatnék, nem volt jóval halkabb, mint a Tidal saját playerével.)

(#287) borix válasza IamTheDog (#286) üzenetére


borix
őstag

Valami nem oké vagy a DAC részen kell valamit kapcsolni, vagy a lejátszó nincs jól beállítva.
Máshol pc-n pl az audirvana lejátszón megy rendesen?

(#288) IamTheDog válasza borix (#287) üzenetére


IamTheDog
tag

Azzal még nem próbáltam. Viszont PC-ről a Tidal lejátszójával általában 88.2k-val megy, de amit küldtél, annál rendben megy a 352k is. Sőt, van olyan szám, aminél a DAC kiírta az MQA-t is, de a most gyorsan próbáltak közül csak egy volt ilyen.

(#289) borix válasza IamTheDog (#288) üzenetére


borix
őstag

Ez egy másik DAC de mint annál is ki kell, hogy írja. [link]
Nem minden mqa van 352k- ba, ha az egyikre rendesen kiírja hogy 352k, a másikra pedig csak 192k akkor mit akarsz még?
UAP lejátszón valamit nem jól állítottál be ha ott nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#290) IamTheDog válasza borix (#289) üzenetére


IamTheDog
tag

Jah, nem háborgok én, csak kényelmi szempontból jobb lenne a tablet, de éreztem, hogy valami azzal nem kalppol, pláne úgy, hogy most a laptopról megy faszán.

Majd jobban átnézem az UAP-ot, mert sejtem, hogy valamit ott rontok el.

(#291) borix válasza IamTheDog (#290) üzenetére


borix
őstag

Szerintem nálad a bit-perfect nincs jól beállítva, a lap alján írnak róla. [link]

(#292) IamTheDog válasza borix (#291) üzenetére


IamTheDog
tag

Na, ha nincs rádugva a külső DAC, megy szépen az MQA, de amit ráteszem, visszaugrik 44.1-re. Most már fogalmam sincs miért, lehet a tablet a gond, mert ugye PC-ről megy rendesen.

Szerk.: Megnéztem a támogatott készülékeket, a DAC és a tablet is rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#293) IamTheDog válasza IamTheDog (#292) üzenetére


IamTheDog
tag

Mégis a Pro-Ject DAC-kal van valami, mert Dragonfly Cobaltot rádugva megy az MQA.

(#294) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Tidal hifi elofizum van, vettem egy 360 Audio kompatibilis fulest (ldac Support miatt, de ezt is kiprobalnam)

A füles Sony wi-1000x
Telefon note 10

Szóval, csinalom az instrukciókat ami a tidal és a Sony honlapjan van, de a füles appjaban elakad a dolog amikor kivalasztom a tidalt és optimalizálásra kattintok. Ötlet? Net persze van. Volt már tidal reinstall is

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#295) RetepNyaraB válasza sagit (#294) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Leginkább a tidal még/már nem támogatja az eszközt. Nekem is ez volt a WH 1000XM3-mal fél évig, aztán eccercsak átment.
Ám konkrétan nulla értelme az egésznek, nem maradsz le semmiről :N
Az elérhető tartalom marginális, egy jól felfújt és abszolút műanyag hangzásvilágot machinál rá az eredeti keverésre. Nem értem ezeket a fejlesztéseket abszolúte.
- Szar fejesből nem csinál jót,
- szar hangzáson nem javít, csak máshogy lesz még rosszabb,
- a jót viszont teljesen félreviszi.

szerk.: a füles hibrid, ha jól látom? 1DD+1BA?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#296) sagit válasza RetepNyaraB (#295) üzenetére


sagit
addikt

Nekem is egyszercsak átmenet, és tényleg egy fos ez a 360. A Dolby atmos viszont adja nekem.

Igen, hybrid. :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#297) tomp


tomp
félisten

Szerintetek miért nem szól OnePlus 7T Pro-n a Tidal Atmos?
A júliusi app verzió az utolsó amivel megy. Azóta semmi. Ha elindítom akkor látszólag megy de néma. Ha dalt váltok akkor megbénul az app. Nem indul el a következő, de onnantól a sima HiFi és Master sem! Ha bezárom, a háttérben elkezdi pörgetni a procit. Kényszerített leállítás kell neki...
Többször jeleztem a hibát a Tidal felé de semmi javulás.

(#298) tsilver


tsilver
aktív tag

találkozott már valaki ezzel:
win 10 tidal Jriveren keresztül lejátszva RAM-ból számváltásnál újabban 1-3 másodpercig akadozik mire összeáll.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#299) veze


veze
őstag

én ma kaptam mailt a tidaltól, hogy 4 hónap - Hifi egyéni előfizu összesen 299 Ft négy hónapra.
( előtte kb 2 hete felmondtam a proba hónapot és kitöltöttem a kérdőivüket, amiben kérdezték miért.. válasz túl drága, máshol olcsobban kapom a szolgáltatást)
nem tudom hogy ez általános e most , érdemes odafigyelni, mert lehet hogy az..
Továbbá van olyan lehetőség is már, hogy más zeneszolgátatókről (spotify stb ) az ottani lejatszasi listát át lehet tölteni tidalra, illetve tidal listat le lehet menteni fájlba ( akkor is ha már lejárt az ingyenes és hallgatni nem lehet) és azt a fájlt feltölteni mondjuk egy uj(más cimre) regelt probahonaposra is akar ( nekem működik is a konvertalas)
itt lehet [link]
ha ez csak nekem új , akkor bocsi :R

[ Szerkesztve ]

(#300) borix válasza veze (#299) üzenetére


borix
őstag

Jól csinálják, hogy nem engednek elmenni egykönnyen.
Úgy vannak vele, hogy idővel hátha megszokod és maradsz. ;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.