Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal

Hozzászólások

(#351) jambiyya válasza veze (#348) üzenetére


jambiyya
őstag

Úgy rémlik, létrehozni nem engedi, viszont alias-ként kezeli.

(#352) borges7 válasza borges7 (#349) üzenetére


borges7
aktív tag

Elküldtem a kérést, válaszoltak is, hogy erősítsem meg, username oké, kártyaadatok is, de miért kér olyat, hogy "PayPal’s Billing Agreement Number"? :D Mikor bankkártyával fizettem, annak meg is van a számlája a fiókban. Küldjem el azt?

(#353) borix válasza borges7 (#352) üzenetére


borix
őstag

Nekem nem kérte, hogy adjam meg.
A Tidal account/subscription alatt töröld az előfizetésedet a fiók törlése előtt.
[link] [link]

(#354) borges7 válasza borix (#353) üzenetére


borges7
aktív tag

Nincs már előfizetésem ezen rég, csak a fiók. Elküldtem nekik annak a számlának az adatait, meg amit még kértek, most várom a választ. Egyébként utálom ezeket, akikkel levelezgetni kell, hogy megszüntessem, bezzeg mikor regisztrálsz, akkor nem kell! :D

De jó ez az oldal, amit belinkeltél, elmentettem, hátha másnál is jól jöhet még, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#355) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv. srácok!
Van itt valami, amire nem találok magyarázatot, vagyis van egy elméletem, de megerősítésre vár.
Szóval, létezhet az, hogy egy adott hálózati lejátszó(Pioneer N-50AE), a saját TIDAL integrációjával nem minden MQA fájlt játszik le? Mert alapban szépen teszi a dolgát, ami mester az mqa-ban jön, ami hifi az flac-ban, stb. de van néhány olyan egyébként mester jelölésű zene, vagy album, amit ő sima hifiben játszik, holott mester jelölésű.
És az érdekes az, hogy ha ugyan azt a zenét, vagy ugyanolyan felbontású mqa zenét pendrájvra teszem, azt meg gond nélkül kezeli, kezelheti is, mivel a benne lévő DAC ezt lehetővé teszi.
Már teljesen szétkomplikáltam az agyam, hogy mi lehet a magyarázat!
Néhány helyen feldobom ezt a témát, talán lesz olyan szaki, aki otthon van ebben, és tud magyarázattal szolgálni.

Itt van pl. ez az album, sima hifikén értelmezi, vagy pl. ezt is, holott a telefon TIDAL aplikációja, meg az asztali gépé is, mesterként tolja, mivel az is, de ha a Pio saját tidal kliesében indítom el, akkor csak sima hifiként játsza flac-ban, érthetetlen :F

[ Szerkesztve ]

(#356) jambiyya válasza #07400704 (#355) üzenetére


jambiyya
őstag

Nálam is ez van: telefonon, pc hangszórón szuperqrvajó minőség, az erősítőn (HEOS) meg 44/16 flac.

(#357) v-man válasza #07400704 (#355) üzenetére


v-man
őstag

2. Link nem jó.
Alap kérdéshez nem tudok szólni, én eszközömön (lásd aláírás), megy a master.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#358) #07400704 válasza v-man (#357) üzenetére


#07400704
törölt tag

Jó a link, legalábbis nálam megnyitja.
Nálam is megy a master, csak a linkelt zenéknél vettem észre, hogy flac-ban játsza valamiért.

(#359) v-man válasza #07400704 (#358) üzenetére


v-man
őstag

Nálam egy leírás jön be az MQA témakörben, azt hittem zenét kell ott is találni :DDD

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#360) #07400704 válasza v-man (#359) üzenetére


#07400704
törölt tag

Igen, az előadó és a cím :)

(#361) jambiyya válasza v-man (#359) üzenetére


jambiyya
őstag

Ja, második link valami leírás.

(#362) borix válasza #07400704 (#355) üzenetére


borix
őstag

Így, hogy ha megvan a letöltött fájl, mi lenne ha véletlenül ránéznél pl médiainfo-val a találgatások helyett, és összevetnél párat... :F

[ Szerkesztve ]

(#363) #07400704 válasza borix (#362) üzenetére


#07400704
törölt tag

És mit nézzek rajta? tudok róla mindent, a lényeg nem ez, hanem hogy a TIDAL nem játsza le ugyanazt az mqa fájlt, amit pendrájvról simán megtesz.
Nem érted a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#364) borix válasza #07400704 (#363) üzenetére


borix
őstag

Beraknál egy képet róla, hogy mi is tudjunk? pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#365) #07400704 válasza borix (#364) üzenetére


#07400704
törölt tag

Ilyen elemzést nem csináltam, és felesleges is, mert mint mondtam, nem az a lényeg, hogy milyen paraméterei vannak a zenének.
Köszönöm, hogy segíteni akarsz, de nem tudom máshogy leírni a problémát, mint ahogy fentebb is tettem.

(#366) borix válasza #07400704 (#365) üzenetére


borix
őstag

nem az a lényeg, hogy milyen paraméterei vannak a zenének.
Nem értesz hozzá.
pl az MQA 24 bit/48kHz az originál sample-rate pedig 88000Hz vagy 96000Hz van jelezve.
Amin te problémázol az lehet ,hogy csak 16 bit és 44kHz. és MQA-nak van beállítva.
Nem a paraméterek a lényeg?
Egy Mp3-at beraknak DSD formátumba az már neked akkor DSD?

[ Szerkesztve ]

(#367) #07400704 válasza borix (#366) üzenetére


#07400704
törölt tag

Nem értek hozzá?
Pontosan tudom miként működik au MQA, és az összes többi formátum is!
De mindegy is, hagyjuk, értelmezd már légy szíves az eredeti írásomat.

(#368) borix válasza #07400704 (#367) üzenetére


borix
őstag

Tegyük fel, hogy amin problémázol az 16bit/ 44kHz és MQA Master-nek van beállítva.
Neked ez így rendben van, mert az oldal MQA-nak jelzi vagy valamelyik lejátszó?

[ Szerkesztve ]

(#369) M_Toni válasza jambiyya (#356) üzenetére


M_Toni
csendes tag

Talán azért van ez a probléma, mert ez az album teljesen más kódolású mint a szokványos MQA. nekem meg van gépen és ha megnézem egyik zenefájl tulajdonságait, ezt Írja ki: Kódolta Lavf57.3.100.
Még a szokványos MQA zenék esetében kódolta MQAEncode v1.1, 2.5.0+1239 (d9734fc), F8EC1703-7616-45E5-B81E-D60821434062, Aug 13 2020 00:23:52
ez lehet az oka a problémának. Ha megnézed mobilon az uapp lejátszóban, az is nagyon érdekes dolgokat Ír ki.

(#370) borix válasza M_Toni (#369) üzenetére


borix
őstag

Erről beszélek, hogy valami ott nem stimmel.
A normál MQA Master MQAEncode-t használ.
Több millió MQA Master zenével bővült nemrég a kínálat, szerintem ezek a problémásak azóta vannak.

(#371) M_Toni


M_Toni
csendes tag

Több millió MQA zenével bővült a Tidal kínálata, főként a Warner Music Group-tól eredően.
ez a "problémás" MQA viszont egy norvég kiadó. Komolyzenei albumai vannak, és ők ezt a Lavf57.3.100 kódolást használják. amúgy nagyon jól szólnak.

(#372) RetepNyaraB válasza M_Toni (#371) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

És a lavf kódolás ismeretlen az mqa-képes eszközök egy részének? Az elég nagy blamázs lenne, bár a fenti problémát megoldja. Az első linken szerepélő 2k demólemez amúgy valóban etalon, az mp3-ban is odab@sz :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#374) borix válasza RetepNyaraB (#372) üzenetére


borix
őstag

Ahogy nézegetem elég nagy a szórás.
Elvileg a Tidal a kiadói Master anyaghoz hozzáfért és azt többlépcsős kibontásos MQA Flac formátumba pakolták.
Az alap az veszteség mentes, majd kibontva felette lévő már veszteséges minőség.
Mikor kezdték akkor 24 bit / 48kHz volt ha jól tudom, és az első lépcsős kibontással (szoftveres) elment 96000Hz-ig.
Az MQA formátumnak van már náluk pár változata pl az alap 16bit vagy 24 bit /41kHz 48kHz
Most az lavf kódolás az MQAEncode helyett.
Ez így érdekesen alakul.

[ Szerkesztve ]

(#375) jegenye77


jegenye77
addikt

Sziasztok!
Gondoltam kipróbálom a Tidal t a spoti mellett.
HiFi előfizetésem van.
Ilyenkor ez alapból ezen a jobb minőségben szól ami jobb mint a spotify?
A Master meg még ennél is jobb minőséget nyújt?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#376) jambiyya válasza jegenye77 (#375) üzenetére


jambiyya
őstag

Igen, a specik alapján úgy van ahogy írod. Persze az más kérdés, hogy van-e olyan technikád, amivel hallod is a különbséget.

(#377) jegenye77 válasza jambiyya (#376) üzenetére


jegenye77
addikt

Van egy qudelix 5k + FiiO FH3 füles, Mate 20 pro ról.
Kíváncsi vagyok hallom e a különbséget. ( majd este lesz időm kipróbálni)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#378) jambiyya válasza jegenye77 (#377) üzenetére


jambiyya
őstag

Bevallom férfiasan, én a legtöbb zenénél nem hallottam (monitor audio bronze 500). A saját nagy felbontású anyagaimhoz képest a spoti nagyon halvány, de a tidal is. Lehet más gubanc is persze, sőt.

(#379) borix válasza jambiyya (#378) üzenetére


borix
őstag

Sok nagyfelbontású anyag sem sokkal jobb mint a CD minőség, vagy még olyan sincs.

(#380) jambiyya válasza borix (#379) üzenetére


jambiyya
őstag

Én is erre jutottam. 192/24 bakelit ripjeim avatatlan fülnek is szebben szólnak, mint ugyanaz tidal-ról.

(#381) Z.É.T. válasza jambiyya (#380) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez arra "bizonyíték", hogy sokkal jelentősebb a különbség két master között, mint az mp3 vs wav vs dsd között.
Ettől még a Tidal (Deezer, stb) jobb hangú, mint a Spotify.
Amit rendkívül sajnálok, mert a Spotify szolgáltatásai a legjobbak az általam ismert streaming szolgáltatók közül.

(#382) Jót-evő válasza jambiyya (#378) üzenetére


Jót-evő
csendes tag

A spotify idézi a youtube által konvertált aac-ket de Tidalon én is találtam mostanában gyér HiFi-ket. Pillanatra kapartam a fülem mi ez, aztán gyorsan lekaptam FLAC-ben az n betűs oldalról és hát nem a fülem ment tönkre :D
Ja és nyilván egy "HiFi stream" nincs egy CD-ről ripelt FLAC magasságában de itt nem ez volt a gond szvsz.

[ Szerkesztve ]

souf("My name is %s and I am a Java dev.\n", nameOfJotevo);

(#383) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Először is boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hol hogyan lehetne refundolni? Illetve rögzített kártyát törölni?
Valamikor leregisztráltam, és megadtam egy netes kártya adatait. Nem is foglalkoztam vele, nem használtam a Tidalt. Néha jött egy email, hogy hogy nem tudta levonni az összeget. Valszeg ilyenkor nem volt a virtuális kártyához összeg rendelve.

De most nézem, hogy tegnap, illetve a múlt hónapban is le lett vonva a havi díj.

Igazán nincs rászükségem, nem használtam egyszer sem.
Hol lehetne refundolni, illetve törölni a kártyát?
Vagy a fiókot kell hozzá törölni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#384) veze válasza embe (#383) üzenetére


veze
őstag

No refund, itt ilyen nincs :)
nem kell a kártyán pénzt tartani
vagy le kell mondani:

be kell lépni
majd: manage subscription / subscription/ cancel my subscription
és kész...

[ Szerkesztve ]

(#385) embe válasza veze (#384) üzenetére


embe
nagyúr

A kártyát használom másra is.
Igen ezt megtaláltam és lemondtam. De találtam egy olyat is, hogy ha nem használtad refundolhatsz. Csak a hogyanja nem volt leírva.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#386) veze válasza embe (#385) üzenetére


veze
őstag

" Ha olyan országban él, amely az Egyesült Királyság / Európai Unió része, és előfizetéssel vásárolt, akkor joga van a teljes visszatérítést kapni a vásárlástól számított tizennégy (14) napon belül, ha még nem kezdte meg a szolgáltatás streamelését vagy letöltését"
A korábbiakat biztos nem
esetleg ami 14 napon beül van. [link]
[link]
egyebet elmondani nem tudok :D

[ Szerkesztve ]

(#387) embe válasza veze (#386) üzenetére


embe
nagyúr

Igen ezt mind megtaláltam, csak nem magát a visszaigénylést nem. Mindegy. Lemondtam az előfizetést.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#388) veze válasza embe (#387) üzenetére


veze
őstag

Akkor az utolso linken végig menve, az adatokat megadva ( email, telefonszám a fizetés adatai a bank adatai, összeg stb) el lehet inditani a refund kérelmet. Azt nem értem ha megtaláltad, akkor miért nem vitted véghez. vagy ha ezt tudtad akkor mihez is kértél segítséget? mintha azt írtad volna hogy nem tudod hol kell elindítani. hát itt...
vagy akkor mégsem kell visszatérítés? én már nem értem :D

mindegy, nem az én dolgom .én nem akarom lemondani mert 4 honap hifi csomagért 400 forintot kértek most csak :)

[ Szerkesztve ]

(#389) embe válasza veze (#388) üzenetére


embe
nagyúr

Az idézett szöveget találtam meg, de a visszatérítés konkrét Tidalos linkje inaktív.
Amiről a fotót küldted az valami külső link, és ha jól látom valami 36$ -os díjat emleget.
Nem látom azt hogy a konkrét levont díjat lehetne visszakérni. De találtam egy Tidalos linket, ahol lehetett kérelmet benyújtani. Oda elküldtem.

Amit írtál összeg, az nagyon baráti. De én a Spotify-t használom, arra van előfizetésem. Ez felesleges.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#390) tarbela777 válasza geezer (#177) üzenetére


tarbela777
tag

Szia! Most találtam ezt a topicot. Ha van még helyed beszállnék.

(#391) Teewine


Teewine
tag

A Tidalgui alkalmazást rajtam kívül használja még valaki?

Emotiva

(#392) tomp válasza Teewine (#391) üzenetére


tomp
félisten

Jelen!
Én a "Pro" változatát használom az Atmos letöltéshez mert a Tidal appot elk**ták így OnePlus-on a júliusi az utolsó Tidal verzió amivel megy az Atmos... :W

(#393) Teewine válasza tomp (#392) üzenetére


Teewine
tag

Azért kérdeztem rá, mert hátha valaki nem tud róla, hogy mindenféle mókolás meg torrent nélkül le lehet tölteni MQA minőségben is a zenéket ezzel az alkalmazással. Ha meg valakinek nincs MQA képes lejátszója, átakalakítja WAV-ba.

https://github.com/yaronzz/Tidal-Media-Downloader-PRO/releases

[ Szerkesztve ]

Emotiva

(#394) tomp válasza Teewine (#393) üzenetére


tomp
félisten

De ha van az embernek Tidal előfizetése akkor minek töltögetne le ha amúgy a Tidal/UAPP appból (és egyéb eszközzel pl HiBy) le tudja játszani? :F
Ha menne nálam az Atmos akkor még arra sem használnám.
De így kénytelen vagyok letölteni azokat. Dolby Digital Plus 5.1 a hang 768kbps-el amiben benne van az Atmos.

(#395) Teewine


Teewine
tag

Hans Zimmernek a Live In Prague album esetén ez van az infóban:

<MQAENCODER> : MQAEncode v1.1, 2.3.2+724 (26991ef), F8EC1703-7616-45E5-B81E-D60821434062, Dec 01 2017 10:52:21

Valakinek biztos mond valamit. Engem hidegen hagy. Számomra az a fontos, hogy élvezem az album hallgatását, vagy sem.

Emotiva

(#396) tomp válasza Teewine (#395) üzenetére


tomp
félisten

Pár MQA-t én is szedtem le anno de szerintem felesleges. Ott az UAPP. Rábökök és megy.

Amúgy az MQA kódoló program verziója, a metaadat(ami segítségével kibontja a "sima" CD minőség feletti minőséget) és a dátum. :)

(#397) Teewine válasza tomp (#396) üzenetére


Teewine
tag

Én simán csatlakoztatom az Androidos telefonomhoz a hozzákapott USB OTG átalakítóval a FiiO M3K-t vagy az X3 II-t és külső DAC-ként tudom használni a Tidal alkalmazással. Így legalább azt is látom, hogy valóban azt a minőséget kapom-e mint amire elő vagyok fizetve.

Emotiva

(#398) tomp válasza Teewine (#397) üzenetére


tomp
félisten

Én UAPP-t használok LDAC-s fülessel.

(#399) M_Toni válasza tomp (#392) üzenetére


M_Toni
csendes tag

Használom én is, mert munkába utazván, hiába van korlátlan mobilnetem, a buszon ülve sokszor nincs net vagy nagyon ingadozik a net sebessége. Annál rosszabb meg nincs, mikor akadozik a lejátszás. legalább is engem nagyon tud zavarni.
Megmaradtam egy régebbi verziónál, (1.2.0.5) mert ez még előadók szerinti mappákba tölti le az albumokat. az újabb verziók, meg az album címe szerint teszi mappába az albumokat, mindet külön-külön, mégha ugyan attól az előadótól is vannak az albumok. Ez sokat segít a későbbi rendezés során. az UAPP vagy a HibY R2 lejátszóm meg ugyan úgy lejátsza mint ha tidalrol menne, csak szakadozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#400) M_Toni válasza tomp (#398) üzenetére


M_Toni
csendes tag

Ez olyan füles, aminél a fülesen történik az MQA kicsomagolása, vagy csak egy bluetuth fules aptx kodekkel?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.