Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal

Hozzászólások

(#301) RetepNyaraB válasza veze (#299) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"túl drága, máshol olcsobban kapom a szolgáltatást"

Jaja, nem olcsó. Nem is a legnagyobb a könyvtáruk; a spotify-t nehéz lesz beelőzni, vagy behozni akár. De ezt a minőséget ott nem kapod meg. A 300Ft- ost meg használd ki :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#302) borix válasza RetepNyaraB (#301) üzenetére


borix
őstag

Deezer Premium 1500Ft CD minőség FLAC, a Tidal 3000Ft-ba adja HiFi csomagban.

(#303) milkabrams válasza borix (#302) üzenetére


milkabrams
őstag

De a Deezernél messze nincs annyi lossless anyag, master meg semennyi.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#304) jambiyya válasza borix (#300) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem hát. Elfelejted, aztán levonják a 3000-et. Azt is lenyomod, ha már kifizetted, és hát vissza nem adják. Végül belenyugodsz, hogy ez ennyi, és tádááám. :)

(#305) veze válasza jambiyya (#304) üzenetére


veze
őstag

ugy vannak vele 4 honap az jó hosszu idő már azt se tudja a delikvens addigra, mikor lenne esedékes a levonás...
Én mindig elérhetetlen kártyát adok meg az ilyeneknek ( revolut virtualis) csak addig él amig kifizetem rola amit kérnek ( most pl a 299) utana le van tiltva.( telorol
ez gyorsan és könnyeden megy akar naponta tobbször is, nem olyan vaskalaposak mint pl az otp.. ahol nem ilyen egyszerű 5 percenkent tiltani egy kartyat meg feloldani)
Amikor lejar és nem sikerül levenni a pénzt akkor mailt küldenek hogy valami geb@sz van a kártyával , adjak meg esetleg egy másikat :D
egyébként nem küldenek előtte semmit csak simán levennék :)

[ Szerkesztve ]

(#306) jambiyya válasza veze (#305) üzenetére


jambiyya
őstag

én revolutos disposable kártyát használtam,és mégis levonták a 3000Ft-ot

(#307) sagit


sagit
addikt

Hi-fi családi csomag abszolút nem drága. Össze kell állni 6-an és valami 4600 ft? :D

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#308) Pocak89 válasza sagit (#307) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Azzal próbálkoztam már, de sajnos eredménytelenül :(

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#309) veze válasza jambiyya (#306) üzenetére


veze
őstag

nekem sima virtuális van , nem egyszer hasznalatos és le van tiltva folyamatosan, eddig még soha nem sikerült róla behajtani semmit, ebben az állapotában.
Amikor kell akkor arra az öt percre feloldom. A fő kártyához meg nem bír hozzáférni mert annak az adatait nem adom meg sosem. Nekem ez működik , bevált.
de még az is működhet, ha valaki nem akar revolutot, hogy magyar banknál van virtuális web kartyája ( otp-nél lehet ilyen az biztos) és azt adja meg, miközben nincs rajta csak 100 forint..az otp se engedi meg hogy akkor a fő kártyájáról vegye le, simán elutasítja
bocs sok offért, de hátha valakinek pont ez segít :K

[ Szerkesztve ]

(#310) jambiyya válasza veze (#309) üzenetére


jambiyya
őstag

Ez a letiltás-feloldás a virtaul-nál nekem elég macerásnak tűnik, mert még paypal-hez is ez van bekötve, de kétségkívül célravezető.
Mondjuk ha van függő tételed, és feloldod egy picit, akkor nem von le minden függő terhelést?

(#311) v-man válasza Pocak89 (#308) üzenetére


v-man
őstag

Gedeon FB csoportban szinte minden héten keresnek megbízható tagtársakat.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#312) veze válasza jambiyya (#310) üzenetére


veze
őstag

ha valaki nem tudott rola behajtani, (ezek legalabbis: spotify tidal , mega stb) azonnal küld emailt, ergo figyelmeztet, így ha el is feledkezett róla az ember, hogy le akarta mondani ez alapján akkor rögtön meg tudja tenni. Aztán már biztos nem próbálkozik. Nyilván olyanokat teszek erre, amit eleve nem akarok használni csak próbaidősen, amit használni akarok és fizetni, azt engedhetem arra a kártyára amelyikről mindig időben tud beszedni. Az már biztos macerásabb ha közben más okbol meg folyamatosan szeretnénk, hogy a kártya elérhető legyen. Akkor más megoldást kell keresni. :U

(#313) Pocak89 válasza v-man (#311) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Köszi, majd nyitva tartom a szemem ott akkor :D

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#314) borix válasza milkabrams (#303) üzenetére


borix
őstag

Menyi az a messze nincs annyi lossless anyag pontosabban?
A mester anyagért sokan nincsenek úgy oda, ahogyan én sem.
Vaktesztben Apple 256AAC vagy a Tidal 320AAC is nagyrészt megtévesztene nem nagyon szúrnák ki.
pl Minimálisat emelném a hangerőn a tesztben és a sok szakértő azt mondaná, hogy ez a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#315) RetepNyaraB válasza borix (#314) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

El ne kezdjük megint...
Nem tetszik neki, vesz mást, akár olcsóbbat.
A zenehallgatás nem grammra megy, #felejcsükmárel ezt a vakteszt vonalat. Sok minden bukó vakteszten, igen. A módszer nem alkalmas szubjektumok objektivizálására.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#316) borix válasza RetepNyaraB (#315) üzenetére


borix
őstag

Csak ismétlünk. ;]
Még mindig jobb a vakteszt annál, mint mikor áradoznak pl egy adott DSD változat mennyivel jobb minőség, közben egy felkonvertált rakás sz@r, amit olyan jónak hallani vélnek mert (DSD 128).

[ Szerkesztve ]

(#317) RetepNyaraB válasza borix (#316) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hívőkkel vitatkozni hittételekről kudarcos vállalkozás, az egyszer biztos. Vakteszten meg én is fixen elhasalnék, mégis pszichésen :DD jobb nekem, mikor a mastert kezdem hallgatni egy felvételből, már ha elérhető. Ez van...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#318) borix válasza RetepNyaraB (#317) üzenetére


borix
őstag

[link] Bővült nemrég a kínálat.

(#319) borges7


borges7
aktív tag

Új felhasználóknak 4 hónap Prémium 149 Ft-ért, HiFi 299 Ft-ért! [link]

(#320) funkmester válasza borges7 (#319) üzenetére


funkmester
aktív tag

Ez az akcio meddig tart?

(#321) Patice válasza funkmester (#320) üzenetére


Patice
nagyúr

A készlet erejéig... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#322) borix válasza funkmester (#320) üzenetére


borix
őstag

Nem szokott sokáig.

(#323) kopapy válasza RetepNyaraB (#317) üzenetére


kopapy
tag

Igazad van, hívőkkel felesleges vitatkozni. A vaktesztelő halgasson meg egy losless 44,1kHz-es felvételt és egy mastert ugyanszzal s számmal. Ha felkonvertált lenne, csak jobban szólna (nem), de nem másképp, térben, hanszerekben, stb....
A tömörített hang jó eszközön kihalható annak aki nem ahhoz van szokva. A füet is be lehet járatni 😀

(#324) borges7 válasza funkmester (#320) üzenetére


borges7
aktív tag

Ha minden igaz csak dec.2-ig! [link]

(#325) funkmester


funkmester
aktív tag

Paypal-lal nem tudtam kifizetni a tidalt...azt irja kossem ossze a payt bankkartyaval....ez minden korulmenyek kozt kovetelmeny? Eddig mindig tudtam hasznalni a paypalt enelkul...

(#326) borges7


borges7
aktív tag

A Microsoft store-os alkalmazást használja valaki? Érdemes felrakni, vagy jobb a másik?

(#327) RetepNyaraB válasza borges7 (#326) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Konkrétan nem tudom. Én csak akkor használok Store szoftot, ha nincs gyártói natív.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#328) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Új vagyok Tidal-on, gondoltam 300 Ft-ot megér 4 hónapra kipróbálnom, hogy megéri-e a Spotify-hoz képest, először ódzkodtam, hogy nincsenek fent olyan kisebb előadók, akiket én hallgatok, de meglepődve tapasztalom, hogy de bizony, széles a választék. Szóval eddig kellemes csalódás.
Bent melóhelyen csak a hurcolászós BT fejhallgatóm van, ezzel nem nagyon hallok ki semmi különbséget a Tidal Master és a Spotify "rendkívüli" között, majd otthon kicsit jobban kitesztelem rendes DAC-val (SMSL M8A), fejhallgató erősítővel (SMSL SAP-12), fejhallgatóval (Sennheiser HD58X) :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#329) RetepNyaraB válasza HoaryFox (#328) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bt-n az uapp lejátszó segítségével (és jó bt fejessel) hallhatsz különbséget, mert az saját, bitperfekt drivert használ és nem a 16 bites natív androidot. Persze pénzbe kerül.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#330) HoaryFox válasza RetepNyaraB (#329) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem tudom, mennyire számít, de a telefon és a BT fejes között LDAC kodekkel megy át az adat, 96 kHz / 32 bit / 990/909 kbps adatokkal.
Másrészről mondjuk telefonon nem várok "lef*som a bokám" szintet, van egy minimális igényem, amit elégítsen ki.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#331) RetepNyaraB válasza HoaryFox (#330) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elvileg. Ám a Tidal nem úgy írta meg az appot. Sajna a 16 bites droid driveren tolja át a bt jelet is, az ldac marginális haszna a jobb alapfeldolgozás. Itt jön a képbe az uapp player (amelyhez kizárólag a bit perfekt módot és az mqa licenszet kell megvenni, a többi feature lehúzós baromság). Ám csak tidal fiókot (meg még pár hi-res szolgáltatót) kezel, spotify-t nem, pedig annak is jót tenne a minőségi szoftver.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#332) tomp válasza HoaryFox (#330) üzenetére


tomp
félisten

Az egy dolog, hogy BT-n csúcs LDAC-n megy át az anyag. De ha csak nem LG telefonról van szó akkor a Tidal app eleve 44,1kHz/16biten megy. Hiába 96kHz/24bites MQA. Az app nem azt fogja tovább adni.
UAPP viszont képes arra, hogy a bitstreamet transzkódolja az android rendszer LDAC-re. Az appban erre van külön kapcsoló. Bluetooth output opció.
Én a Tidal appot csak Atmosra használom. HiFi és Master kizárólag UAPP.
Vicces, hogy az Atmost szebben visszaadja egy AAC-s TWS füles(igaz írják, hogy támogatja az Atmos hangzást) mint egy LDAC füles.

(#333) borix válasza HoaryFox (#328) üzenetére


borix
őstag

A HD 58X-en majd meglátod, hogy bejön e neked, vagy sem.
A tidal win kliensén kívül még kipróbálhatod az audirvana-t 30 nap ingyenes próba. [link]
Az 58X egy jó mindenes fejes, nekem is az van de ami mindenre jó, az igazán semmire...
Ez a módot kipróbálhatod nekem bejött. [link] A gyári szivacsot azért ne vágd szét! ;]

(#334) HoaryFox válasza RetepNyaraB (#331) üzenetére


HoaryFox
őstag

És #332 Tomp, köszönöm a válaszokat, még eléggé az út elején vagyok, meglátjuk, mit akarok kihozni belőle, ha egyáltalán bejön a Tidal vagy lehet visszamegyek feleannyiért a Spoti-hoz :D

#333 Borix: Köszi a tippet, nekem így tetszik a hangja a HD58X-nek, ahogy van :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#335) revex345


revex345
csendes tag

Sziasztok!
TIDAL beállitásokban van-e olyan lehetőség, hogy pl. egy teljes koncert album hallgatása közben ne legyen szünet a trackek között?

(#336) borges7 válasza revex345 (#335) üzenetére


borges7
aktív tag

Szerintem nincs, ahogy nézem csak a non stop play, és a hangerő-kiegyenlítést lehet beállítani, de hátha valaki jobban vágja ezt.

(#337) RetepNyaraB válasza revex345 (#335) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Átkeverés csak spotifyon van. Tidal szerintem a losless fenntartása miatt nem nyúl bele (ilyenformán legalább is) a hangba. De lehet, hogy hülyeség az indokom. Lényeg, hogy nincs gapless mód.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#338) borix válasza revex345 (#335) üzenetére


borix
őstag

Roon player lehet, hogy tudja de annak 3000Ft a havidíja, lifetime licens pedig 700 dolcsi.
Telefonon meg lehet még próbálni pl: letöltve offline zenehallgatással.

[ Szerkesztve ]

(#339) revex345 válasza revex345 (#335) üzenetére


revex345
csendes tag

köszi a válaszokat!

(#340) kamikaze7


kamikaze7
tag

Sziasztok! Szívesen csatlakoznék egy family hifi csomaghoz, ha valakinél van még hely és be fogadna hosszú távra.

(#341) Wendelke válasza kamikaze7 (#340) üzenetére


Wendelke
senior tag

Én is ha van hely, és lehetőség. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#342) borix válasza kamikaze7 (#340) üzenetére


borix
őstag

[link] Itt szerintem nagyobb sikerrel jársz!

(#343) kamikaze7 válasza borix (#342) üzenetére


kamikaze7
tag

Köszi, már meg oldódott.

(#344) Wendelke válasza kamikaze7 (#343) üzenetére


Wendelke
senior tag

Publikus?

Én most úgy oldottam meg, hogy előfizetés törlése, és egy új akciós 400 Ft/4 hó aktiválás, de csak új e-mail címmel engedte.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#345) borges7


borges7
aktív tag

Fiókot egyébként hogy lehet megszüntetni? Sehol sem látok ilyen opciót. Írni kell nekik?

(#346) jambiyya válasza Wendelke (#344) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha gmailes vagy, akkor elég a @ előtti részeb bárhol elhelyezni egy pontot. Másik e-mail cím lesz, de a gmail-nél ugyanaz marad. ;)

(#347) borix válasza borges7 (#345) üzenetére


borix
őstag

Igen írni kell nekik vagy háromszor mire törlik, (biztos törölni akarja, írja vissza, hogy igen stb...) rámegy egy hét. ;]

(#348) veze válasza jambiyya (#346) üzenetére


veze
őstag

ez így van.
van egy email cimem, amit nem használoksemmire ( van benne egy pont a kukac előtt..
Van valaki másnak egy ugyanilyen csak pont nélkül. és rendre megkapom a leveleit, már eléégé unom :D
Elöfizet valahol a postánál valami átirányítós szolgáltatásra és mindig kapom az értesitot amikor lejár és ujra kell fizetni
Fogalmam sincs kicsoda.
Egyelőre nem foglakoztam vele sokat mert egy általam (most) nem használt fiok
vajon ha jelszó emlékeztetőt kérnék a posta oldlán a regisztrációjára azt is elküldené nekem ( is) ? ez elég gáz azért a gmailtol..
Ha érdekel valakinek az email forgalma, akkor megbézem az email címét, regeleg egy ponttal kiegészitett változatot és megkapom minden levelét ????

[ Szerkesztve ]

(#349) borges7 válasza borix (#347) üzenetére


borges7
aktív tag

Email-t, vagy a Manage Subscription-Help-Submit a Request-et kell kitölteni? Itt elég az email-címet megadni, ugye? Mi ez a "Your login to TIDAL", enélkül nem engedi elküldeni. A Username az egyik emailcímem(amivel regisztráltam), van a Név, az Email-nél pedig egy másik email-címem is szerepel, most melyiket kell elküldeni? :)

[ Szerkesztve ]

(#350) Wendelke válasza jambiyya (#346) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi! :C

Alapvetően a gmail címet használom, de van még mellette 2 db t.online-is, meg még egy munkahelyit is igénybe tudok venni. :DDD

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.