Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal

Hozzászólások

(#51) tomp válasza RetepNyaraB (#50) üzenetére


tomp
félisten

A Tidal app kizárólag LG telefonon kezeli rendesen az MQA-t. Azaz csak LG-n adja tovább a DAC részére hardveres feldolgozásnak vagy bluetooth esetén csak LG-n adja tovább a rendszer számára a teljes értékű MQA-t. Azaz nekem a OnePlus 7 Pro-n a Tidal app egy 88,2kHz/24bites MQA-t bluetoothon 44,1/16bitesként adja tovább.
Nekem az USB Audio Player Pro kell.
Ez egy különálló lejátszó program ami több online stream szolgáltatót is támogat.
Lista
Bit perfect mode
Ebben a módban a telefon saját Dolby Atmos módját is letiltja.

Tidal app esetén ha Dolby Atmos dalt indítok akkor a telefon is átkapcsol Dolby Atmos "Music" módba.

(#52) RetepNyaraB válasza tomp (#51) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Uh. Emésztem. Én powerampot használok, ha véletlenül nem stream megy, de az egyre ritkább ma már, mert a Tidal kényelmes, net van elég, stb.
De skót is vagyok egy újabb lejátszóra pénzt szórni próbából. Köszi a hasznos infókat! :R

Más: az vicces, hogy a tidal haver az LG-vel, de pl. a sony-féle 360 audio-t meg nem támogatja lg quad dacon (vagy nem támogatta egy hónapja, mikor próbáltam) :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53) tomp válasza RetepNyaraB (#52) üzenetére


tomp
félisten

Azért az USB APP. eléggé trükkös. Megveszed az appot de az még nem tudja az MQA-t. Ahhoz appon belül kell megvenned az MQA-t. Nekem ingyen volt mivel kaptam a Google One-tól kupont. :D
Nekem a 360 Reality Audio pocsék minőséggel megy. Nugs.net-en sokkal jobb a 360 Reality Audio minősége.

(#54) RetepNyaraB válasza tomp (#53) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem kell megvenni, mert az lg alapból tudja. Szerencsére együttműködik vele a progi. Állítólag. Ma már nem próbálgatom...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#55) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Na ha ki akarom nyomni otg-n külső dac-ra, akkor már meg kell venni az mqa plugint. Ravasz :)
Megvettem az összes retek kiegészítőt; a parametrikus eq nagyon jó dolog, a fejhallgató szimulációt egyelőre nem tudom megítélni, mert a vezetékes fejesem nincs a listán, a kékfogat meg nem próbáltam még. Az mqa-t én nem hallom otg-n legalább is. Az meg, hogy a tidal másképp szól, mint ha az appon keresztül hallgatom az egyértelmű, de melyik a jobb, arról nem tudok véleményt formálni egyelőre. Az app valahogy mintha puhább lenne (bitperfect, de non mqa), a natív Tidal egyértelműen keményebben szól, de konkrétabban is. Vagy nem. Iszonyú szubjektív az egész zenehallgatás dolog. :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56) tomp válasza RetepNyaraB (#55) üzenetére


tomp
félisten

Mindent megvettél benne? Minek? Csak az MQA kell. OTG-he azért kell az MQA mivel azt ugye nem a telefon dolgozza fel hardveresen hanem a szoftvernek kell kezelnie az MQA adatfolyamot az USB felé. De külső MQA-s DAC-hez is kell az MQA licenc?
A Tidal app kicsit másabban szól. Mintha lenne rajta egy "gyári" EQ.
Sima FLAC is másabban szól. Gyári appban elindítva és a szerverről letöltött offline dal egy másik lejátszóval összehasonlítva más.

(#57) RetepNyaraB válasza tomp (#56) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ELborult az agyam, az adott pillanatban jó ötletnek tűnt, kényszerítettek :))

Parametrikus EQ jó dolog, ha nem mqa-t hallgatsz épp (nem kell a bitperfekt). Az XM3 Sony felső mélyein lehet szelidíteni, a magasain lehet minimálisan emelni. Ilyesmi. A fejes szimuláció kamu, attól többet vártam.
Kérdéshez: Nincs mqa a külső dacon sajnos, tehát kellett a plugin. Amúgy én azt gondolom, ha volna, észrevenné a lejátszó és akkor nem kellene a licensz, de ez csak hasraütés.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#58) tomp válasza RetepNyaraB (#57) üzenetére


tomp
félisten

Én mindent bit perfektben hallgatok. Nem szeretem az EQ-t. Vagy ha nagyon kell akkor a fülesét használom. Normál-Bass-Rock-Jazz EQ van.
Ha olyan DAC-t használsz amit támogat az app akkor szerintem alapból arra küldi ki az MQA-t azaz az app csak letölti de nem piszkálja.

(#59) Swenk


Swenk
tag

Himedia q10 pro androidos medialejátszóra telepítettem a Tidal appot, play store-ból. Nem tudok bejelentkezni, mert ezt az üzenetet adja, ha rákatt a login fülre:
"Something went wrong, please try again" Akkor most mi van?

(#60) RetepNyaraB válasza Swenk (#59) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fészbukk login esetleg?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61) Swenk


Swenk
tag

Ugyanaz sajnos.

(#62) tomp válasza Swenk (#59) üzenetére


tomp
félisten

Play Szolgáltatások naprakész? A box wifin vagy UTP-n van?
Nálam a Zidoo boxon gond nélkül belép.

(#63) Swenk válasza tomp (#62) üzenetére


Swenk
tag

LAN bemeneten UTP

(#64) tomp válasza Swenk (#63) üzenetére


tomp
félisten

Próbáld ki wifivel! Én wifin használom a boxot.
Az HBO Go app kizárólag wifit fogadja el! UTP-n egyszerűen nem látja a netet. Lehet itt is hasonló eset van.

(#65) csocsoszán válasza tomp (#48) üzenetére


csocsoszán
őstag

Sziasztok!
(Tidal család, nagyfelbontásban van.)
Van a családban egy rokonom, akinek van egy Samsung Note 8-a és egy lg (valamelyik csúcs) készüléke. Sajnos hallgattuk (igen jó berendezésünk van!) közel sem ennyire egyszerű, hogy veszek egy nagy Lg-t és minden rendben. Mert az lg-nek a fülhallgató kimenete egyértelműen jobban szól mint a note 8 füles kimente.(nekem egy HD800-am van, neki egy audeze lcd2, meg egy rakat sallang, sennheiser momentum in ear...stb.) Igen ám, de az USB c kijáraton bármivel hallgatjuk a note 8 sokkal jobban szól! Azt itt hallkan megjegyezném, hogy a telefon egyértelműen jobban szól, mint a laptop vagy az asztali i5 8600-al tuning USB kijárattal. A Dac kérdés sem ennyire egyszerű mert hiába Mqa képes egy dac ha a Kínai tuningolt akkulátoros dacom sokkal jobb, mint bármely eddig hallgatott. Hogy visszakanyarodjak a tidálhoz nem feltétlenül az mqa nagyfelbontás (Bár a lehetőség jobban adott!) szól jobban mint a cd minőség. Sajnos a felvett minőség fontosabb. (Mármint akinek a minőségi hang a legfontosabb!)
(Lásd: hallgass bele, jók a lemezei mondjuk aki ezt a zenét szereti.)

Annyi biztos, hogy ezért az összegért Nagyon megéri a Tidal nagyfelbontás! (A többit is kipróbálva jelentem ki.)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#66) Pazolini válasza csocsoszán (#65) üzenetére


Pazolini
senior tag

Hát igen. A Tidal egy felhőszolgáltatás. Adja a néha ócsja, néha nagyon minőségi forrást.
A megfelelő hardverkörnyezet megtalálása meg a mi (nagyon nem pénztárcakímélő) gondunk...

Ha már pénztárca:
Mindenkinek búék!

(#67) tomp válasza csocsoszán (#65) üzenetére


tomp
félisten

Szia!
Ezt említettem is, hogy attól mert valami FLAC vagy MQA még nem garantálja a jó minőséget. "lásd" magyar előadók. Nagyon soknál a FLAC borzalmas.
Az MQA is csak azt jelenti, hogy lehetőség van jobb minőségben hallgatni. De ha ugyan azt a mono sokol rádiós forrást dobják MQA-ba akkor nem fog megjavulni magától a minőség.
Az alkalmazásban amúgy 2 fajta MQA-t különböztet meg: MQA zöld "pötty" és MQA kék "pötty"
A kék az MQA Studio. "‘MQA Studio’ indicates it is playing an MQA Studio file, which has either been approved in the studio by the artist/producer or has been verified by the copyright owner."

(#68) csocsoszán válasza tomp (#67) üzenetére


csocsoszán
őstag

Tudom, hogy nagy munka (sajnos én nem tudom megcsinálni.)
De valaki az USB audio pro beállításait leírhatná :R :R ,ami bekerülhetne az összefoglalóba is. Nagy segítség lenne.
Biztosan sokan megköszönnék.
Valamiért (samu note10) nekem is csak 88khz ír ki ha bekapcsolom a bitperfekt módot.
Pedig úgytudom 192khz még ki tudna adni. :F

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#69) borix válasza csocsoszán (#65) üzenetére


borix
őstag

Igen ám, de az USB c kijáraton bármivel hallgatjuk a note 8 sokkal jobban szól!
Ugyan azzal a lejátszóval tesztelve ugyan az az android főverzió?
Lehet, hogy a note8 színezi picit amit nem kellene és csak azt hallod jobbnak USB c kijáraton?

(#70) tomp válasza csocsoszán (#68) üzenetére


tomp
félisten

Ha MQA-t hallgatsz és a fájlt 96kHz-nél nagyobb akkor legfeljebb 88,2kHz-ben fog szólni. 96kHz a szoftveres maximum MQA esetében. 96-on csak a 48 vagy a 96kHz-es dal fog menni. Felette már hardveres feldolgozás kell. Telefonok közül ezt csak az LG tudja(ott is csak a prémium modellek). Külső DAC esetén pedig csak az MQA képes tudja.
Nálam mivel LDAC-s bt-n hallgatom így a beállítás: bit perfect mód be, Upsample off, Hi-Res driver auido format: auto, Use with bluetooth output bekapcsolva.
HiRes driver flags nálam inaktív azaz semmi sincs kiválasztva mivel ahogy figyelem Bluetooth kimenetnél ez nem játszik.

(#71) borix válasza tomp (#70) üzenetére


borix
őstag

Tidal-on MQA 96kHz alatt van többségben talán az újabb komolyzenei anyagok lehetnek magasabb minőségben páran... Az más kérdés, hogy ha lekonvertálnám a MQA 24/96kHz CD, minőségi mp3-ra nem hallanád ki csak komolyabb rendszeren. Vaktesztben tuti benéznétek sokan...

[ Szerkesztve ]

(#72) tomp válasza borix (#71) üzenetére


tomp
félisten

Mint írtam függ a forrás anyagtól és a konvertálás beállításától is! Ha jó a forrás és jó a konvertálás beállítása akkor mp3-al is jó anyagot kapunk. Google Play Music 320-as mp3 de nagyon jól szól! Ugye 320kbps-es mp3 és 320kbps-es mp3 között is van különbség.

(#73) borix válasza tomp (#72) üzenetére


borix
őstag

pl Itt ajánlottad, hogy ez az album megmutatja a különbséget sima" FLAC és az MQA között. [link]
Igaz, hogy 88,2kHz MQA de belenézve egy átlagos dinamikájú CD minőségnek felel meg...
Ez van.

(#74) borix válasza borix (#73) üzenetére


borix
őstag

Ez pl [link] CD minőségben jobb annál az 88,2kHz MQA-nál.

(#75) tomp válasza borix (#73) üzenetére


tomp
félisten

Pedig ha bit perfect mód aktív akkor az MQA változata szebben szól.
Ha letöltöm és egy mqa-t nem tudó lejátszóval hallgatom meg nem hallok semmi változást. De ha az UAP indítja el ami tudja akkor igen.

(#76) csocsoszán válasza tomp (#70) üzenetére


csocsoszán
őstag

Pl. ez is érthetetlen. Itt nagyobb az eredeti felbontás mégis kissebb a kijövő freki.

Itt még kisebb az eredeti, és mégis nagyobb a kijövő!

Ezek számomra talányok! :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#77) borix válasza tomp (#75) üzenetére


borix
őstag

Mondod egy Bluetooth 40K fülessel és egy android zene lejátszóval ami ki tudja mennyire színez beállításoktól függően.
Gyenge a láncod így hallhatsz te bármit... Pl Itt is írják a tesztben, hogy a kábelesen kapott hang azért jobb. [link] Ez már egy komolyabb darab, mégsem hasonlítható össze egy HD600 mert más a felhasználási terület.

[ Szerkesztve ]

(#78) borix válasza csocsoszán (#76) üzenetére


borix
őstag

Ránéztem a The Will To Live számra. Dinamikátlan, gyenge minőség. Nem igaz, hogy nem hallod ki...

(#79) tomp válasza borix (#77) üzenetére


tomp
félisten

Tidal a topik neve és a felhasználás 99%-a telefonról megy. Így hát nyilván mobilos környezetből mondom azt amit hallok. Nyilván komolyabb rendszeren kábellel hallgatunk mindent és offline. Nem Tidalt. Ha komolyabb minőséget akarna a Tidal akkor DSD-t adna.:)
Nem minden MQA jobb attól mert abban van fent ez nyilvánvaló. Van mikor ez a minőség teljesen más forrásból készül.

(#80) borix válasza tomp (#79) üzenetére


borix
őstag

Sokan hallgatnak Tidal-t 300-500K hálózati lejátszókon vagy Pc-n komolyabb fejesekkel. Nem a Tidal zenei minőséggel van a baj. Sok zenei anyag gyenge dinamikátlan minőségben maradt fent és egy master MQA olyan nagy vizet már nem dob rajta.
Ebbe az utcába már én is befutottam ahol te mos tartasz. Gyenge vagy átlagos zenei anyagot jó minőségnek hallani véltem, mert hallani akartam, (mert nagy dobozba volt csomagolva) és az akkor milyen beállításokkal is hallható jobbnak...

[ Szerkesztve ]

(#81) csocsoszán válasza borix (#78) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ezt most nem értem? :F
Nem a hang minőségről beszéltem, hanem a felbontásról.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#82) borix válasza csocsoszán (#81) üzenetére


borix
őstag

Bocsi. Azt hittem a minőség a fontosabb és arról is beszéltek... :B

[ Szerkesztve ]

(#83) csocsoszán válasza borix (#82) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ez az MQA kicsit bonyolultabb a megszokottnál. Az USB audio pro jó beállítása szintén nehéz. Ezt kéne átrágni, hogy a lehető leg optimálisabb beállítást érjek el. Sajnos a dacom hardveresen nem tudja, viszont Nagyon jól szól!
(Hidd el jó cuccaim vannak, hallom mi minőség és mi nem.)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#84) tomp válasza borix (#80) üzenetére


tomp
félisten

Letöltöttem "sima" FLAC-ben és MQA-ban is a dalt már korábban. Elindítottam és csodálkoztam, hogy miért szól olyan "tompán". Nem volt olyan tere mint korábban. Aztán megnéztem mi szól. Sima FLAC.
Az elején amúgy nagyon sok MQA-t az app "zöld pöttyös" minőségnek jelölte de most már a kék MQA Stúdió minősítéssel van fent rengeteg.
Amúgy csak kíváncsiságból: milyen MQA-s hardvereid/szoftvereid vannak? Tényleg érdekel a téma. :)

csocsoszán
hmm nem nagyon hallgatok 192kHz-es MQA-t így ezt rosszul írtam. 352,8kHz-nél 88,2kHz a szoftveres kimenet. Oka: a forrást oszd el 88,2-vel és 96-al! Na ezért megy 88,2kHz-en és nem 96kHz-en.

(#85) csocsoszán válasza tomp (#84) üzenetére


csocsoszán
őstag

Még egy jutott eszembe. Sajnos ha vásárolok hiába hallgathatom nagyfelbontásban a zenét, letölteni nem engedi csak flac-ba. Pórul jártam, mivel piszok jól szólt a zene gondoltam megveszem! Letöltve, ne is beszéljünk a minőségéről. Ez van! De mit is gondoltam!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#86) tomp válasza csocsoszán (#85) üzenetére


tomp
félisten

Tidal offline-ba ugye MQA-ban tölti le.
Ha pedig Tidal app nélküli MQA-t szeretnél akkor pedig a Google segít benne. Van egy szuper letöltő. De ezt max privátban írom le ha kéred.

(#87) csocsoszán válasza tomp (#86) üzenetére


csocsoszán
őstag

Nagyon megköszönném! :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#88) borix válasza tomp (#86) üzenetére


borix
őstag

Átdobod nekem is? Kíváncsivá tettél,hogy mit is tud.

[ Szerkesztve ]

(#89) borix válasza tomp (#84) üzenetére


borix
őstag

Pc-re próbáld ki az Audirvana-t 30 napig ingyenes. [link] Kíváncsi leszek a véleményedre.

(#90) tomp válasza borix (#89) üzenetére


tomp
félisten

A PC-t csak médiaszerverként használom. 9éves laptop rákötött 5db HDD-vel... :DDD
A program/Tidal tudása nem jönne ki a gépből. :D

(#91) borix válasza tomp (#90) üzenetére


borix
őstag

Próbáld azért csak meg, audió pc-t is lehet építeni 1 milláért és azon is van valami lejátszó progi.

[ Szerkesztve ]

(#92) tomp válasza borix (#91) üzenetére


tomp
félisten

Feltelepítettem de mit kezdjek vele? Mivel hallgassam? Sima fülessel alaplapi jacken? :D

(#93) borix válasza tomp (#92) üzenetére


borix
őstag

Ha csak a bluetooth fülesed van akkor tárgytalan igazad van bocsi.

(#94) tomp válasza borix (#93) üzenetére


tomp
félisten

Még csak igen mert nem a zene a hobbim.:)
Az egészen más...a mobilhálózat...

[ Szerkesztve ]

(#95) borix


borix
őstag

Egy kis olvasnivaló MQA témában. [link]

[ Szerkesztve ]

(#96) RetepNyaraB válasza borix (#95) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eh de agyon van ez már rég ragozva; sok unatkozó és köldököt bámuló hifista nem tudja jó dolgában mivel verje agyon az idejét :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#97) borix válasza RetepNyaraB (#96) üzenetére


borix
őstag

Érdekelne a szakmai véleményed, tapasztalat és józan ész szerint mit gondolsz.
Eredeti anyag MQA-ba rakva ami kisebb méretben veszteséges tömörítésben, hallhatóan jobban szól mint az eredeti anyag volt?
Engem csak az zavar az egészben, hogy valahogy pénzköltés nélkül nem jön ki az ember az egészből. pl RME ADI-2 DAC FS nem, az iFi xDSD Portable meg MQA képes.
Most akkor hogy is van ez?
Megfelelő lejátszó progi megvétele után nagy nehezen összekaparnám az árát a RME ADI-2 DAC FS-nek, majd cserélhetném is le pl Bluesound Node 2i-re, hogy MQA hiper szuper élményt kapjak? Vagy mindkettő legyen megvéve az a biztos, vagy egyik sem...? ;]

[ Szerkesztve ]

(#98) RetepNyaraB válasza borix (#97) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A hifi a legnagyobb bullshit lehetőségek egyike. Mindenki azt vesz, amire pénze van plusz engedi magát megdumálni.
A zenehallgatás merő szubjektum; mindenkinek más-más akkor is, ha túl vagyunk az összes lehetséges méréseken. Ha valaki úgy érzi, a felkonvertált/mqa-ba rakott zene jobban tetszik neki, mint a nem módosított, akkor is, ha vakteszten elbukna (ami amúgy is már magában bullshit, hiszen a Zenehallgatás nem egyperces részletekből áll, stopperrel mérve), akkor neki az tetszik jobban és pont. A piac meg majd jól kiszolgálja.
Mqa óta lehetséges a highres stream, akár 96Khz, 24bit felett. Régebben nem volt ilyen, most ez az aktuális megváltó.
Nincs kedvem ezt ragozni, bármeddig lehet pro és kontra.
Mindig azt állítom, hogy jó minőségű felvétel (jó hangmérnöki munka) mp3-ban is jól fog szólni, a fos meg fos marad, aranytányéron szervírozva is.
Az első típus, highresben persze valószínűleg jobban fog szólni akár belépő szintű láncon is (mármint akkor, ha nagyfelbontásban történt a rögzítés is persze!), szerintem ez se igazán vita kérdése. Aztán, hogy mennyivel és hogyan is, arról már nem lesz soha egyetértés.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#99) borix válasza RetepNyaraB (#98) üzenetére


borix
őstag

Mindig valami újat kell kitalálni, újra és újra a kereket feltalálni.
Nem baj ha gyenge láncod is van, arra is olyan zenei minőséget szolgáltatunk, hogy miután elhiszed kihallani is vélheted, és boldogan fizetsz érte.

(#100) tomp


tomp
félisten

Amit én tudok, hogy van olyan FLAC ami pocsék mivel a stúdióban is pocsék minőségben rögzítették. Ugyan ez igaz MQA-ra is. Hiába MQA de zavaró alapzaja van, gyenge hang, tér nulla. De ez nálam ritka. Amit tudok, hogy a füles max LDAC minőséggel a legtöbb MQA-t tökéletesen szólaltatja meg. Szét tere van a zenének, nincs sistergő alapzaj és nem gyenge a hangzás.
Amúgy én a Tidalra akkor fizettem elő mikor amerikában indult. Az első héten már előfizettem usa VPN-t használva. Szerencsére csak a regisztrációnál kellett VPN. A magyar indulással csak átvittem a playlisteket a magyar fiókba. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.