Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal

Hozzászólások

(#701) patex1983 válasza Tannoy (#697) üzenetére


patex1983
őstag

Pontosan ez.

X

(#702) tomp válasza bred78 (#693) üzenetére


tomp
félisten

Inkább lekövetést kellene csinálni!

Nálam az általad írt egyik címre ezt dobja:
"tracert 151.101.130.142
Tracing route to 151.101.130.142 over a maximum of 30 hops
1 1 ms <1 ms <1 ms RT-AX53U-AFE0 [192.168.50.1]
2 13 ms 11 ms 10 ms catv-89-133-164-70.catv.fixed.vodafone.hu [89.133.164.70]
3 12 ms 10 ms 10 ms catv-89-135-214-78.catv.fixed.vodafone.hu [89.135.214.78]
4 9 ms 10 ms 8 ms catv-89-133-4-77.catv.fixed.vodafone.hu [89.133.4.77]
5 10 ms 9 ms 10 ms catv-89-133-5-89.catv.fixed.vodafone.hu [89.133.5.89]
6 9 ms 9 ms 10 ms ae20-100-xcr1.bud.cw.net [195.2.31.81]
7 16 ms 12 ms 12 ms ae2-xcr1.vie.cw.net [195.2.16.145]
8 12 ms 12 ms 12 ms 167.82.128.156
9 15 ms 14 ms 11 ms 151.101.130.142"

Itt kellene megtalálni a közös nevezőt, hogy mi okozza.

(#703) gemini válasza tomp (#702) üzenetére


gemini
aktív tag

Velem itt a közös nevező mindössze az Asus router.

(#704) tomp válasza gemini (#703) üzenetére


tomp
félisten

Oké de nálam nem is szaggat.

(#705) gemini válasza tomp (#704) üzenetére


gemini
aktív tag

Értem. Csak az a lényeg hogy kitaláljuk, hol csúszik el a dolog. Digi, IP, router. Egyelőre én nem látok 100%-os egyezést sehol.

(#706) bred78 válasza Bogyó bá' (#694) üzenetére


bred78
csendes tag

Igen, a "TIDALPlayer.exe: 146.75.118.142" az erdekes, koszi!
Ez a szerver akkor 2 esetben is felmerult.
Erdekes hogy ti teljesen mas ip tartomanyra kerultok, nalam mindig 151.101.x.142.

Ma este nekem 1x megallt a stream, utana atvaltottam Audirvana es egyszer sem szakadt meg, de most nem volt alkalmam tobbet foglalkozni vele, nem teszteltem vissza rogton tidal appra.

(#707) mcll


mcll
senior tag

Most laptopról nézem, de most is hibátlan nálam, HiRes-t hallgatok pedig.

A TIDALPlayer a 146.75.118.142-es IP-re csatlakozik be, tracert sokat nem mond:
C:\Windows\System32>tracert 146.75.118.142
Tracing route to 146.75.118.142 over a maximum of 30 hops
  1     2 ms    <1 ms     1 ms  192.168.1.254
  2     3 ms     3 ms     3 ms  10.0.0.1
  3     *        *        *     Request timed out.
  4     *        *        *     Request timed out.
  5     *        *        *     Request timed out.
  6     *        *        *     Request timed out.
  7     *        *        *     Request timed out.
  8     *        *        *     Request timed out.
  9    21 ms    22 ms    22 ms  146.75.118.142
Trace complete.

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#708) bred78


bred78
csendes tag

Most van az, hogy visszabujok a bokorba, ugy nez ki a Sophos web filtering volt a ludas:

https://community.sophos.com/sophos-xg-firewall/v16/f/sfos-v16-beta-issues-bugs/81714/tidal-music-stream-not-working-with-active-web-filter

Hozzaadtam a http://audio-enc.tidal.com -ot a webrotection alatt a kivetelekhez azota nem volt problema.

(#709) Bogyó bá' válasza bred78 (#708) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát, nálam pedig semmi ilyesmi nem volt telepítve - mégis van hogy jó pár órányit, máskor meg teljesen használhatatlan. Ma reggeltől most éppen jó.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#710) bred78


bred78
csendes tag

Elkepzelheto, hogy barmilyen web filtering ugyanezt csinalja most a Tidal appal. Ugy remlik a Windows alapbol tud ilyet, de sosem hasznaltam. A szaggatas kb a legutolso Tidal app update ota van, gyanus hogy elcsesztek benne valamit ami triggereli a vedelmet.

(#711) gemini válasza bred78 (#708) üzenetére


gemini
aktív tag

Itt azt írja, hogy csak PC-n (mellesleg 7 éves poszt), mobilon minden OK. Nálam se PC-n, se telefonon, se tableten, se TV-n (mindhárom android) nem megy ilyenkor. És leginkább az délutáni/esti órákban lesz használhatatlan.

(#712) patex1983 válasza bred78 (#710) üzenetére


patex1983
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de tuti nem ez a baj.
Nálam pl. egy dedikált streamer, a wiim pro az ami szaggat. Ennek meg az ég világon semmi köze semmi olyasmihez, amit írtál....
Tegnap egyébként jött rá egy fw frissítés, reméltem, hogy ez megoldja a gondot, de nem.... Ma hallgattam vagy fél órát és nemrég ismét elkezdte a szakadozást.
Délután ki fogom próbálni, hogy a wiim pro-t egy vodás mobilnetes eszközhöz csatlakoztatom és megnézem úgy milyen lesz a lejátszás.
Ha azzal nem lesz szaggatás, akkor a Digi lesz a ludas....

X

(#713) bred78 válasza gemini (#711) üzenetére


bred78
csendes tag

Marha szar ezt tesztelni, delelott megakadt 3x, utana beallitottam a kiveteleket a Sophosban, es egeszen mostanaig semmi baj nem volt vele...

Kozben valaszolt a Tidal is, bekertek a halozati adatokat.

Szoval ott tartok ahol eddig, eddig csak az a biztos, hogy Audirvanaval meg egyszer sem akadt meg. Ami meg erdekes ezzel az audirvanaval, hogy ha ezen hallgatom a zenet, akkor mellette el tudom inditani mobilon is, nem allitjak le egymast. A masik pedig, hogy ez nem reszletekben buffereli a zenet ahogy a rendes streameknel szokas, hanem pl egy 5 perces FLAC zenenel kb 30 secig tolt mint az allat, aztan a maradek idoben 0 adatforgalom. Ez a szerver terheleselosztasanak biztos nem tesz tul jot, nem is ertem miert engedik. Lehet ilyenkor mas a csomag fejlece es erre a fejlecre nincsenek beallitva QoS szabalyok?

Traceroute nalam sem tul beszedes:

5 * * * Request timed out.
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 24 ms 24 ms 24 ms 157.52.127.206
9 188 ms 203 ms 127 ms 151.101.130.142

(#714) bred78 válasza patex1983 (#712) üzenetére


bred78
csendes tag

Teljesen igazad van, illetve kozben megtalaltam Audirvanaban, hogy lehet allitani audio buffermeretet ami alapbol 16GB-ra van allitva, ezert tolti be az egesz zenet, lehet csak ennek koszonhetoen nem fut ki a bufferbol.
Kivancsi leszek az eredmenyekre!

[ Szerkesztve ]

(#715) Tannoy válasza gemini (#700) üzenetére


Tannoy
csendes tag

igen, hol jó hol nem, de nem tökéletes az biztros

[ Szerkesztve ]

(#716) patex1983


patex1983
őstag

Na ki hogy áll ma Tidal-szaggatásügyileg?
Hogy lekopogjam, nálam reggel óta hiba nélkül szól.
Tegnap egyébként nem volt érkezésem a mobilnetes streaming-tesztre.... Ha ma is elkezdi a hülyéskedést, akkor igyekszem ránézni majd.

[ Szerkesztve ]

X

(#717) bred78


bred78
csendes tag

Tegnap jo volt, de most megint akadozik :/

(#718) Tannoy válasza bred78 (#717) üzenetére


Tannoy
csendes tag

Sajnos nálam is akadozik

(#719) GTVili


GTVili
tag

Én szerencsére eddig semmit sem tapasztaltam azokból amit mostanában írtok...

Én csak az autóban bosszankodom egy kicsit, mert valami beállítás miatt (gondolom), az android auto nem tudja elindítani a lejátszást, csak ha a telefonon elindítom...

De itthon tökéletes, semmilyen módon sem szaggat vagy akadozik....

(#720) gemini válasza patex1983 (#716) üzenetére


gemini
aktív tag

Tegnap semmi probléma nem volt, ma minimális. Én is terveztem egy összehasonlítást Digi vs. Yettel alapon, de mivel Digin rendesen futott, így nem láttam értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#721) mcll válasza GTVili (#719) üzenetére


mcll
senior tag

Kocsiban nálam sem indul el az Android fejegységen.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#722) bred78 válasza Biggabi76 (#676) üzenetére


bred78
csendes tag

Most en is megkaptam kb ugyanazt a levelet toluk:

"We experienced a very brief outage, which may have temporarily affected the ability of some subscribers to play the TIDAL app normally. The issue was resolved, and you should now be able to successfully play your favorite music and access all features. In the case you are still experiencing the issue please let us know and send us again the "blob" text that we asked before for a further research.

While connected to their network, open a browsergo to https://www.fastly-debug.com/Copy the text and send us the "blob" at the top.(see attached)"

Este 8 korul meglatjuk.

(#723) Biggabi76 válasza bred78 (#722) üzenetére


Biggabi76
tag

Nekem most működik, de nem akarom elkiabálni.

(#724) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Wiimpro, pc és droid (uapp) egy délután volt gond, mikor az egész kezdődött. Azóta se. Digi

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#725) Tannoy


Tannoy
csendes tag

ma nálam teljesen jó nem tudom meddig és hogy ez mitől függ ?( szintén digi)

[ Szerkesztve ]

(#726) bred78


bred78
csendes tag

Ma nalam is jo volt, remelem tenyleg csinaltak valamit Tidalek. Ha igy marad akkor nem kell feltennem olyan kenyelmetlen kerdeseket, minthogy Vodas halozaton tapasztalt-e valaki problemat vele :)

(#727) Biggabi76


Biggabi76
tag

Most azt csinálja, hogy Bluetooth-on keresztül tömöríti a zenét. Ez eddig nem volt. LDAC fülessel is. Egyre szarabb.

(#728) patex1983 válasza Biggabi76 (#727) üzenetére


patex1983
őstag

De, ez mindig is, minden platformon is így van, csak eddig nem írta ki infóként a Tidal app.
Olvass utána a BT technológiának, ha mélyebben érdekel.

X

(#729) Biggabi76 válasza patex1983 (#728) üzenetére


Biggabi76
tag

Köszi. 24bit/96kHz-et tud a füles. Akkor is tömörítve küldi át? Mennyire tömöríti, azt honnan lehet tudni?

(#730) mcll válasza Biggabi76 (#729) üzenetére


mcll
senior tag

A BT technológia eleve tömörít, mindegy milyen a mintavételi freki, vagy a bitráta. Sőt elég erősen tömörít. Tudom vannak jó BT-s fülesek, de egy jó kábeles füles mellett alulmarad, többek között a tömörítés miatt is.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#731) Biggabi76 válasza mcll (#730) üzenetére


Biggabi76
tag

Köszi. Lehet, hogy ez eddig is így volt, de most, hogy jelzik az app-ban, még a fülem is rosszabbnak hallja. ;) Az UAPP-ban valamivel jobban, tisztábban szól ugyanaz a zene.

(#732) RetepNyaraB válasza Biggabi76 (#731) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A bt mindenképp tömörít, mindegy mit kamuzik az uapp róla (ügyesen hintik a port). Ráadásul a droid alapból a stabil adatátvitelt választja, mindegy te mit szeretnél. Tehát minden csatlakozásnàl a fejlesztői opciókban meg kell neki mondnaod, ha ldac 990kbit\s adatátvitelt szeretnél, különben 330 lesz.
Amit egyébként a Sony bt fejeseivel úgysem nagyon lehet kihallani, mert nem alkalmasak rá - de ez itt már teljesen off.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#733) Biggabi76 válasza RetepNyaraB (#732) üzenetére


Biggabi76
tag

Szerintem most rosszabb lett a hangzás Bluetooth-on. Fülhallgatóval és az autó rendszerén is. Tudom, hogy az autóban gyengébb a kodek, de észrevehető a romlás a néhány nappal ezelőttihez képest. Most kb. mp3 minőségű. A fejlesztői beállításokban beállítottam a 990 kbps-t, de nem hallok különbséget.

(#734) patex1983


patex1983
őstag

Na nálam nemrég elkezdte megint a szaggatást....🤬 :(((

X

(#735) Tannoy


Tannoy
csendes tag

igen nálam is van amikor jó és van, hogy nem. nem tudom, hogy ez mitől válltozik.

(#736) Ginbo


Ginbo
csendes tag

Sziasztok, még egy kedves családtag csatlakozhat a családba.

(#737) mcll


mcll
senior tag

Tidal HiFi Plus családimba van még szabad slot, ha érdekel valakit. PÜben írj.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#738) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok, szeretnék Tidal Hifi plus családi csoporthoz csatlakozni. A részletekért PÜ-ben keressetek nyugodtan. :R

Visca el Barcelona!

(#739) nosedive


nosedive
csendes tag

Üdv. Hifi plus családhoz csatlakoznék, ha valakinél van szabad hely PÜ-ben keressen. Köszönet!

(#740) Biggabi76


Biggabi76
tag

Sziasztok!
Hátha tud valaki segíteni. Vettem egy DAC-ot, hogy a telefonnal jobb minőségben hallhassam a TIDAL-t. A DAC ledje elvileg különböző színnel jelzi a különböző minőségű zene fájlokat. A TIDAL esetén mindent ugyanazzal a színnel jelez Hifi Plus előfizetésnél, a minőséget is a max-ra állítottam a beállításoknál. (minden számnál fehéren világít a led)
Ha az UAPP-ban nyitom meg a TIDAL zenéket, ott viszont a zenénél feltüntetett minőség szerinti színnel jelzi, hogy mit hallgatok. Itt pl. MQA esetén lila, kék vagy zöld színű a led.
A TIDAL app nem működik rendesen vagy én nem állítottam még be valamit?

(#741) Pocak89 válasza Biggabi76 (#740) üzenetére


Pocak89
aktív tag

A tidal android app tudja kezelni a DAC-t már jó ideje. Én több DAC-kal is használtam/használom és nem volt gond vele. Amikor elindítod az appot akkor fel kéne dobnia egy üzenetet amiben közvetlen hozzáférést kér hozzá, ezt kell neki megadni. De az UAPP esetén is ugyan ezt kell csinálni.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#742) Biggabi76 válasza Pocak89 (#741) üzenetére


Biggabi76
tag

Azt megcsinálom. Megadom neki a hozzáférést. De másik telefonon is ugyanez a helyzet. A Tidal appos lejátszásnál ugyanolyan színnel jelzi a dac minden számot.

(#743) energomatt válasza Pocak89 (#741) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez a DAC-tól is függ. Pl az a én egyik DAC-omat nem tudja kezelni és ezért annál a Bubble UPNP-t kell használnom. A feltett kérdés tehát compatibilitási problémára utal, ilyen sajnos előfordulhat. Pl. más átviteli minőséget jelez nálam a másik DAC-om laptopról és mást mobilról vezérelve ugyanannál az előfizetésnél azonos beállításokkal.

(#744) Biggabi76 válasza energomatt (#743) üzenetére


Biggabi76
tag

Kipróbáltam a kollégám iPhone telefonján az én Tidal accountommal. Tökéletesen működik, fájlformátum váltásnál jelzi másik színnel a dac. Két különböző android telefonnál viszont nem jó. Most ezért viszont nem vennék iPhone-t. :(

(#745) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Tisztelt Fórumtagok!
Segítséget szeretnék kérni. Bevallom, nem olvastam el a többszáz bejegyzést.
Hetek óta levelezek a Tidallal, de már a nyálasan udvarias körmondatokon kívül más megoldást nem tudtak nyújtani.
Két módon hallgatom. Egy hálózati lejátszó (Yamaha / NAD lánc) probléma mentesen működik, direktben és az android telefonról használt MusicCast app.-pal is.
Ugyancsak az android telefonra telepített Tidal alkalmazás a másik út, ha a telefonon szeretném hallgatni. Ezzel van problémám.
Évek óta gond nélkül működött. Néhány hete a lejátszási listám kb. felét nem játsza le. Hibaüzenettel áll meg: "There was an unexpected error. Please try again later (-1:4:1004)
Találkotott-e valaki hasonlóval?
Tidal állítja nála minden rendben, a telóm szar. De miért most? Eddig jó volt?
Javasolják telepítsem újra az appot. Mi lesz akkor a listámmal? Hova tudom elmenteni és majd visszatölteni?
Megköszönném, ha segítenétek.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#746) energomatt válasza Zenebohoc (#745) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez valóban a te oldaladon vár megoldásra. A lejátszási listáidat nem a készülékeid tárolják.

(#747) energomatt válasza Biggabi76 (#744) üzenetére


energomatt
senior tag

Nekem Galaxy S10 esem van és nincs ilyen gond, pedig androidos.

(#748) motown5l válasza Zenebohoc (#745) üzenetére


motown5l
senior tag

A TIDAL listaddal nem lesz semmi.mivel felhobe menti.nekem nem tunik el soha.tobb ezkozon hasznalom.meg pc n is.es mindenhol megmarad a lista.amik.vagy.csinlaj egy uj listat es pakold bele újból vagy kepwrnyo fotot . Es mehet az uninstall.rakd ujra.az appot.

(#749) sejt válasza Biggabi76 (#744) üzenetére


sejt
tag

Szia.
A problémára sajnos nem tudom a megoldást, de nálam androidos Poco telefon, rajta USB Audio Player Pro app Play áruházból vásárolva, USB C-B kábel (amin megy a delej és a zene is) az IFI Zen DAC V2.
Ezen a láncon így működik nekem a szín váltás.
De simán Tidal appból személy szerint én nem próbáltam eddig.

Guild Wars 2 Desolation

(#750) Biggabi76 válasza sejt (#749) üzenetére


Biggabi76
tag

Szia Sejt!
Telefonon sima Tidal app vezetékes fejhallgatóval és közbe iktatva egy iFi Hip dac 3, na ez nem megy nálam normálisan. Fehér leddel jelez mindent. Nekem is van UAPP alkalmazásom Play áruházból, sőt az mqa-t is kifizettem. Ez az előbb leírt módon működik. Szerintem a Tidal appot valamikor november elején vagy október végén elcseszték. Előtte jó volt. Bluetooth csatlakozás esetén nem írta, hogy tömöríti a zenét, azóta írja és észrevehető minőségromlással. UAPP Bluetooth-on keresztül viszont vagy megy vagy nem. Ha megy, akkor jobban szól.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.