Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#9651) mikrofon válasza agent11 (#9647) üzenetére


mikrofon
addikt

"A képminőség viszont legyen a lehető legfrankóbb."
Akkor az inkább a c825 kategória....
HDR és DV esetén jön ki az előnye.....

2,5m esetén lehet a 65-ből engednék és inkább 55C825-öt nézném, ha a 65c825 már nem fér bele árban...
én 65-öt nézek 3,5m-ről nekem ez jó méret....
Mondjuk felirathoz kell a szemüveg ;)

[ Szerkesztve ]

(#9652) embe válasza embe (#9645) üzenetére


embe
nagyúr

Na csak megvettem a 43C725-t. Éppen akklimatizálódik.
2 TCL a házban ... remélem ebben sem csalódok!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9653) Redneck válasza embe (#9652) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem jól döntöttél. Ilyen noname Strong és meg nem érkező egyéb TV-re építeni, fölösleges, ha van jó áron elérhető.

Más:
Nem tapasztaltam még nagy hibát V083-mal, a bluetooth baromságot leszámítva. Remélem így is marad. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9654) Rafter75


Rafter75
junior tag

Erről tudtok valamit? Most olvastam a facen.

Jövőbe mutató fejlesztést leplezett le a #TCL!
A gamerek számára már jól ismert 144Hz-es képfrissítési frekvencia hamarosan megérkezik a #MiniLED #TV kategóriába is.
#InspireGreatness

(#9655) embe válasza Redneck (#9653) üzenetére


embe
nagyúr

Ok...csak ugye ez majd 2x annyiba került. És nem egy úgymond főtévét akartam venni.

De beüzemelve teljesen jónak tűnik a 65C715 mellett is. Sőt mintha gördülékenyebb lenne.
Már nem akartam rá fw.-t keresgélni, mert a fiam gyorsan beakarta üzemelni.
Majd holnap bóklászok kicsit az XDA-n.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9656) RVR400 válasza embe (#9655) üzenetére


RVR400
veterán

Amíg nem teszel rá netet, addig sokkal gyorsabb mindegyik. :)

(#9657) embe válasza RVR400 (#9656) üzenetére


embe
nagyúr

Van rajta természetesen, wifivel. Az volt az első ahogy beüzemeltem, csatlakoztam a hálózathoz. De a másikat már több mint 1 éve használom, így azzal van tapasztalat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9658) gyűrű válasza Elar (#9650) üzenetére


gyűrű
addikt

1,5-2m ről nézem a 65C825-öt és nem nagy. Előtte is 65 ös volt..

(#9659) Elar


Elar
senior tag

Van ajánlott fali konzol az 55 c728 hoz?
Most egy régi Ikeas tartó van fent, de gyanítom h az nem lesz jó (a 2 felső ponton fogja a TV-t)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#9660) agent11 válasza Elar (#9650) üzenetére


agent11
tag

Én már több mint 10 éve nézem a 60"+ TV-ket, (Samsung 63", Panasonic 65") így nekem a 65 jelenti már a kis TV-t! :) A nappaliban is kb. 3 méterre van a 65-ös Pana plazma (ami addig marad amíg működik) és az már nagyon kicsinek tűnik.

mikrofon: Mivel "csak" a hálóba megy így annyi pénzt azért nem szeretnék elkölteni rá (C825), ezért szeretnék választani a C7xx szériából.

Csak azt nem tudom eldönteni, ha nem lesz konzol, smart, stb. használva akkor megéri-e a felár C728 és a C725 között vagy a C725 a mozgáskompenzációt leszámítva a C715-höz képest.

(#9661) Elar válasza agent11 (#9660) üzenetére


Elar
senior tag

Bennem felmerült, hogy az egyébként szuper 65ös Samu 6QF menjen be a hálóba, de orbitális nagynak tűnik.
Tegnap az 50-est határoztam el, de mivel a 728-as csak 55-ös mérettől van, inkább azt veszem meg. Na az 55-ösön is már agyaltam h sok lesz ide - de végül emellett döntöttem.
Most 6-7-8-9-10 évre vennék TV-t a hálóba, legyen elég erős azért :)
65-nél nem tudom hogy milyen különbségek vannak a tipusok között, de ha belefér és nem fáj akkor sztem 728

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#9662) redingitell válasza agent11 (#9660) üzenetére


redingitell
senior tag

Azért a 825-ös széria szerintem nem a mikrofon miatt drágább...

(#9663) csƵ válasza Elar (#9661) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem 49-es került be a hálóba. Elsőnek orbitálisnak tűnt, de már nem kellene kisebb.

(#9664) agent11 válasza Elar (#9661) üzenetére


agent11
tag

Mivel nekem nem kell, hogy "erős" legyen, pont ezért nem mindegy, hogy elég a C715 ~220k vagy C725 ~270k vagy C728 ~320k. Azért van 100k különbség 715 és 728 között. A kérdés, hogy ez a képminőségben is megmutatkozik vagy "csak" az extraákban pl. smart, memc, 100Hz, stb.
Én az esetek 99%-ban 24p-ben nézem a tartalmakat.

redingitell: Természetesen ezt nem vitatom, de mégiscsak egy hálóról beszélünk. :) Ha olyan filmet akarok nézni ami indokolja akkor azt a nappaliban megnézem a plazmán és a normális audio rendszeren. :)

(#9665) Vhiktor válasza agent11 (#9664) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem nem mutatkozik meg, ugyan nem volt a kezeim között sem 715 és 725, de gondolom fényerőben és kontrasztban ugyanaz mint a 728.
Viszont ha fényerőben kevesebb akkor már csak azért megéri a 728at választani.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#9666) Kiskutya válasza Vhiktor (#9665) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem kevesebb fényerőben. A 725 memc miatt jobb már aki szereti a 728 meg a 120hz illetve gamer funkciók miatt. Mellesleg ps4-el teljesen jól elvagyok a 715-el is semmi anomáliát nem látok!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#9667) Vhiktor válasza Kiskutya (#9666) üzenetére


Vhiktor
veterán

Akkor meg filmezésre tökéletes, semmiben nem fog többet nyújtani a C728 képminőséget tekintve.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#9668) embe válasza RVR400 (#9656) üzenetére


embe
nagyúr

Volt egy kis időm, és feltettem a Geekbench-et mindkét tévére :DDD .
A C725 vagy 10-15%-kal többet hozott, más a proci. Viszont ezek a számok nevetségesek egy mobil mellett. Gyakorlatilag a telefonom több mint 10x-es értéket hoz. Csak mert ugye megy a siránkozás, hogy ezt azt a videót így meg úgy játssza le.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9669) agent11 válasza Kiskutya (#9666) üzenetére


agent11
tag

Kiskutya, Vhiktor köszi szépen!
A szívem mélyén valahogy ezt szerettem volna hallani! :)

A többieknek is köszönöm a válaszokat!

(#9670) RVR400 válasza embe (#9668) üzenetére


RVR400
veterán

Nagy csodák nincsenek, gyakorlatilag az órajelből adódó különbség látszik. Kíváncsi lennék, hogy ha rootolva lenne a rendszer, akkor mennyire lehetne a proci órajelen reszelni, de az már tényleg felesleges erőfeszítés.

A filmek lejátszásánál a hálózati átvitel a legtöbb esetben a probléma, nem a SOC kevés hozzá. Wifin a ping pl simán 35ms körül van, míg kábelen 8 ms, ezt még meg lehet fejelni a puffereléssel mellé, és rögtön meg is van az akadozás.

(#9671) mikrofon válasza agent11 (#9660) üzenetére


mikrofon
addikt

Teljesen érthető amit írsz. Én csak azért javasoltam a c825-öt mert a lehető legjobb képminőségű TV-t kerested ;)

Szerintem is elég lehet egy c715 a hálóban ha van box mellé. Az itteni tapasztalatok azt mutatták, hogy a nagyméretű filmekkel a c725 már megbirkózik míg a c715 nem biztos....

[ Szerkesztve ]

(#9672) agent11 válasza mikrofon (#9671) üzenetére


agent11
tag

Igen, lehet, hogy félreérthető volt, a három típus közül kerestem a lehető legjobb képminőségűt az én igényeimhez. Azért köszi neked is! :R

(#9673) mikrofon


mikrofon
addikt

Két tapasztalatot szeretnék megosztani.
1.
Tegnap megnéztem 2m-röl a 65C728-as tv-men egy filmet. Mérőszalaggal mértem ki, hogy a szemem pont 2m-re legyen a kijelző síkjától. Elmondhatom, hogy nekem nem jött be, nagyon nem. Engem nagyon zavart, hogy miközben a feliratot olvasom pásztázni kell a szememmel a kijelzőt hogy a sarkokban lévő dolgokat részleteket is lássam. Persze ez személyes, mert én a moziban is hátrábbról szeretem a filmeket, mert úgy jól belátom egyszerre az egészet.

2. Tegnap a film előtt belefutottam, hogy #sz@rahang az új v083-as firmware-n. Először csak az tűnt fel hogy nincs hang a hdmi arc-portra kötött fülesen. Kb. egy órát szórakoztam vele, mert először csak a true-hd hanggal volt gond. De aztán addig piszkálgattam, amíg semmilyen hang nem szólalt meg. A box természetesen jól játszotta, mert folyamatosan ellenőriztem a Tv (hdmi2) és a box között lévő AVR-en, azon amikor bekapcsoltam mindig volt a megfelelő formátumú hang. Arra jöttem rá hogy van egy olyan beállítás a hang speciális beállítása között hogy digitális hang továbbítás. Nah ez a menüpont nem működik jól, vagy nem állít vagy éppen mást eredményez mint kéne. Ráadásul ez hat ki arra is hogy a hangkimenet kiválasztásánál nem mindig minden opció választható hanem ki van szürkítve. A megoldás az a teljes kikapcsolás (kikapcsológomb hosszú nyomvatartásával) aztán bekapcsolás. Így a kikapcsolás előtt beállított értekkel jól fog szólni, továbbítani, vagyis majdnem jól. Feltehetően ez a menüpont alatt lévő automatikus lehetőség okozza a legnagyobb problémát. Egyébként sem működik jól mert a Dolby TrueHD 7.1-et nem tudja kiküldeni semmilyen, általam próbált beállítási kombináció mellett. Már az atmos-t se mindig. Ezek előtte jól működtek, mert a fülesen van egy kis led ami jelzi hogy milyen formátumot kap és az előző verzióval jól mutatta. DTS és DTS-HD minden általam tesztelt minőségben jól működik, feltéve amikor szól. Ha nem, akkor a teljes kikapcs-bekapcs megoldja.
Ezt megírtam az angol support-ra is. Hátha segít nekik valamit és hamar kiadják a javítást.

Röviden a lényeg: hangprobléma észlelése esetén egy teljes kikapcs bekapcs segít és rengeteg időt spórolsz meg ezzel. Mintha elkezded állítgatni mint én;)

[ Szerkesztve ]

(#9674) Cshigi


Cshigi
újonc

A 715-hoz letezik valami Android app, amely kivaltja a taviranyitot wifin?

(#9675) alázógyík válasza Cshigi (#9674) üzenetére


alázógyík
őstag

(#9676) Vhiktor válasza mikrofon (#9673) üzenetére


Vhiktor
veterán

TCL-nél az összes ilyen jellengű problémara az áramtalanítás a leggyorsabb megoldás :)

Illetve valamelyik eldugott menuben van komplett újraindítási parancs.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#9677) RVR400 válasza mikrofon (#9671) üzenetére


RVR400
veterán

Nem tudom, nekem 55P715 van, LAN adapterrel kábelen wifis gépről és routerről a 60GB-s filmeket simán lejátsza, wifin viszont nem árt egy teljes újraindítás előtte, meg nyilván, amint hozzányúl az ember a távhoz, és állítani akar valamit, abból akadozás lehet, de legalábbis a menü szimplán lassú lesz. Bár én alapvetően kikapcsoltam a menük animációját, ami azért gyorsabbá teszi a működést, de ez már nekem több éves beidegződés.

[ Szerkesztve ]

(#9678) tomp válasza Vhiktor (#9676) üzenetére


tomp
félisten

Nincs az eldugva. Névjegy menüpont alatt van.

(#9679) mikrofon válasza Vhiktor (#9676) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem gyorsabb a kikapcsológombot nyomva tartani, majd ok, mint a menüben lépkedni....

(#9680) gyűrű válasza embe (#9668) üzenetére


gyűrű
addikt

😀 A c825 ilyen... Csoda hogy megy... A teszt alapján...

(#9681) tomp válasza embe (#9668) üzenetére


tomp
félisten

Eléggé beteg tett volt. :DDD
Ugye a TV nem izomból dolgozik hanem észből azaz mindent hardveres tudással old meg és nem processzor sebességgel.

(#9682) embe válasza gyűrű (#9680) üzenetére


embe
nagyúr

Ezek már őrült értékek! :C De már a proci is teljesen más. Ez már gamer proci. ;]

tomp: Ok. csak ugye "elvárjuk" hogy több tíz giga méretű filmet lejátsszon hibamentesen. Na ezért használok inkább dedikált lejászót. meg Te is. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9683) tomp válasza embe (#9682) üzenetére


tomp
félisten

:DDD
Én nem elvárom a hibamentes lejátszást a TV-től hanem tudom, hogy milyen fajta fájlokat tud hardveresen lejátszani. :D

(#9684) turho válasza embe (#9682) üzenetére


turho
őstag

Már csak egy Antutu-teszt kell, és képben leszünk :DDD beszarás, hogy ilyen értékekkel ilyen jól szaladnak a 4k múvik rajta.

Teszem hozzá, a gyári lejátszó sem isten, és néha látok olyan szaggatás-jellegű de mégsem szaggatás hibákat 4k mkv-knál, ami valószínű a célprocinak köszönhető.
(Asztali gamer pc simábban játssza).

Mondhatnátok egy best of külső mediaplayert, ami mindent is visz, és jól ad ki 4k-n.
Kezeljen hdd-t. Hálózati lejátszási tudás nem olyan halálfontos.

(#9685) Vhiktor válasza turho (#9684) üzenetére


Vhiktor
veterán

Zidoo, van még más lejatszo is, de ehhez rengeteg frissítés jön, a többihez meg gyakorlatilag semmi.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#9686) alázógyík válasza Vhiktor (#9685) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem egy remek Tanix van, Coreelec-el.
Arra mindig jön a frissítés, mindent visz mint a piros hetes.

(#9687) richies


richies
senior tag

Sziasztok!

55c 728 jobb sokkal mint Samsung QE55Q60A ?
Majdnem egy árban vannak.

Valakinek van tapasztalata?
Papiron direct led vs edge led. 50 vs 60 hz

Köszönöm

Rozsomak of Power

(#9688) Redneck válasza richies (#9687) üzenetére


Redneck
veterán

A C728 tud 120Hz-et is. Ha játszik az ember, ez fontos lehet. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9689) Elar


Elar
senior tag

Ma bementem az Euronicsba, hogy vegyek egy c728-at.
Az eladó nagyon nem támogatta az ötletet. Mondta h rengeteget hoznak vissza és sok a hibás.
Inkább vegyem a philips 50pus8506 Philips m
Nézegettem, nekem színhelyesebbnek tűnt valoban a képe.
Aztan betett egy 4k focit es ott meghalt a TCL. A jatekosok körül egy "glória" volt vagy nem is tudom.
Szoval elhoztam a Philipset.
Feleségemnek nagyon bejon a színes háttér 😀

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#9690) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Bedőltél a marketinges dumának? :DDD
Sok esetben be sem kapcsolják a Sport módot és a Motion Clarity-t a TV-ken aztán persze, hogy elvérzik..

(#9691) Brandynew válasza Elar (#9689) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem tudom, hogy lehetne eljuttatni az emberekhez az infót: az eladót nem szabad megkérdezni vásárláskor, hiszen az aktuálisan legnagyobb árréssel rendelkező eszközöket fogja neked ajánlani. Ez nem csak a tévére vonatkozik. Pl. a Media Marktban a vonalkód utolsó számjegyéből látod, hogy mekkora az árrés az adott eszközön, de más üzletekben is megvan erre a jelölés. Az ilyen áruházakban nem szakértők dolgoznak, hanem eladók. A kettő nem ugyanaz. Ha egy üzletben közelít hozzád az eladó, menekülni kell.

[ Szerkesztve ]

(#9692) Vhiktor válasza Brandynew (#9691) üzenetére


Vhiktor
veterán

Illetve az eladók még annyit sem értenek hozzá mint a zöldségárus Marika néni a piacon :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#9693) Elar válasza Brandynew (#9691) üzenetére


Elar
senior tag

Igen, a szokásos Euronicses nyomulás volt illetve éreztem, hogy ezt a Philipset el kell adni :)
De az a helyzet, hogy a képe tényleg szebb volt. (nekem)
Igen. Ez lehetett beállítás kérdése is, de ennyire már nem mentem bele.

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#9694) RVR400 válasza Elar (#9693) üzenetére


RVR400
veterán

Nyilván szebb volt a képe annak, amit mondjuk beállítottak normálisan, mint annak, amit szándékosan elállítgattak. Általában TV-t venni az ember vagy úgy megy, hogy visz magával tesztanyagot, és azzal, vagy ugyanazon sugárzott tartalom mellett állítgatja a saját szemének megfelelően az kinézett eszközöket, aztán választ.

(#9695) Redneck válasza Elar (#9693) üzenetére


Redneck
veterán

Évekkel ezelőtt simán rám akartak melegíteni egy rosszabb Samsungot mint ami érdekelt, mert az épp nem volt kiállítva. A faszi azt mondta hogy nagyjából ugyanazt tudja.
Nem dőltem be, és nem bántam meg.

Ha jó a jelenlegi, örülj, használd, és ne gondolkozz már rajta.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9696) Elar válasza Redneck (#9695) üzenetére


Elar
senior tag

Igen igen, egyelőre minden rendben :) Max még azon agyalok, hogy visszamegyek és 58-asra cserélem.
A feleségemnek nagyon tetszik őt megvette az ambilight + nagyon tetszik a képe (neki). Most ott tart, h a nappaliba is vegyünk egy ilyet. (Oda ma hozzák a Samu Q95T-t). Mondtam, h azért ennyire ne ámuljunk bele :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#9697) redingitell


redingitell
senior tag

Van érdemi különbség a 815 és a 728 között?

(#9698) Kiskutya válasza redingitell (#9697) üzenetére


Kiskutya
veterán

Attól függ mire kell. A 815 edge led és nincs hdmi 2.1 a 728 direct led és van hdmi 2.1 meg valamivel erősebb hardver.

hmm...

(#9699) edeleny válasza Elar (#9689) üzenetére


edeleny
őstag

Én elev úgy mentem az Euronicsba, hogy TCL 725-t kérek. Az eledó nem is nagyon ágált. Megnéztük a kiállított darabot, de mivel látta, hogy effektíve semmi érdeklődést nem mutatok a kiálított TV-k iránt, már ment is a raktárba a dobozért!
Nyilván sokan vagyunk, akik mindenféle tesztet végig bújnak. De sokan vannak, főleg az idősek, akik bemennek, hogy TV-t szeretnének, aztán kapják az eladó "kedvencét".

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#9700) redingitell válasza Kiskutya (#9698) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.