Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#9951) Saccco válasza jzolie (#9950) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha nincs bajod a mostanival, akkor kár keresgélni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9952) embe válasza jzolie (#9950) üzenetére


embe
nagyúr

Most vettünk 1-2 hete egy 43C725-t, az lefrissítette online a 277-esre.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9953) szatyor1972


szatyor1972
tag

Erre valaki? [link]

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#9954) Kiskutya válasza szatyor1972 (#9953) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mi a jelenlegi száma?

hmm...

(#9955) dropi válasza Brandynew (#9923) üzenetére


dropi
aktív tag

Sportot nem tudod megkerülni sajnos. Más miatt már én se nagyon kapcsolom be. Bár van egy két reality, amit visszanézek.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#9956) redati válasza szatyor1972 (#9953) üzenetére


redati
tag

A legfrissebb hivatalos kiadás a v660, ez Android 9
[link]
Illetve van egy beta Android 11 v677, nálam rendben működik ez is a 65ec780-ason.
[link]

(#9957) szatyor1972 válasza redati (#9956) üzenetére


szatyor1972
tag

:R

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#9958) embe válasza tomp (#9920) üzenetére


embe
nagyúr

Feltettem, de nem működik a régi UPC, és az 1 hete kihozott új Voda kártyával sem. Mindkettőnél hitelesítési hibát jelez.
Én megcsináltam az említett szervízmenűs resetelést is, de nem változott semmi.
Most megy vissza IMG-ből a 636, majd arra OTA-ból a V653. De legalább elmegy a délelőtt erre. :W

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9959) jzolie válasza Lapalacs (#9924) üzenetére


jzolie
csendes tag

Szia!

Nekem is 725 van. Milyen forrást használsz?

(#9960) tomp válasza embe (#9958) üzenetére


tomp
félisten

Az szép...
Pedig több mint fél éve adta le az infót a kiérkező szaki, hogy ezt meg KELL oldania a vodának.
Kíváncsi vagyok a 660-as IMG-el menni fog e a kártya...

(#9961) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

43C725 mennyire ajánlott általános felhasználásra?
TV + Netflix + 5GB körüli mkv fájlok lejátszása
Alap konzol géming
Időnként asztali PC-ként

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9962) Kiskutya válasza AxBattler (#9961) üzenetére


Kiskutya
veterán

Amiket leirtál arra megfelelelő. Nekem c715 van Ps4-el teljesen ok!

hmm...

(#9963) embe válasza tomp (#9960) üzenetére


embe
nagyúr

Én a 677-t próbálgattam.
Visszament IMG-ből a 636. Ott rákerestem a csatornákra, és azonnal működött is a tévé, nem kellett semmit sem hitelesíteni.
Erre rátoltam a 653-t, és így minden maradt a régiben - a reggeli állapotban. Csak ráment egy kis időm. :((
Még esetleg annyi, hogy szerviz menüben a "DVB-T2 and country" menüvel nem lehet-e játszani ..? :F De én már nem állok neki most mókolni megint.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9964) AxBattler


AxBattler
félisten

És a betekintési szög milyen?
+/- 30 fok még elviselhető?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9965) Lapalacs válasza jzolie (#9959) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Oooo, hali. Pc van rákötve, így egyben ez a tv-m is, "monitorom" is. GTX1650-ből HDMI-vel tv-be, onnan optikán menne a digitális hang a Logitech z906-ba, ami dekódolna, de nem dekódol :( DTS esetén is van hang, de ugye 3D, meg 4.1, vagy stereo. :(( (így ez persze használhatatlan, és még ez is szaggat, mint a sima 5.1)

[ Szerkesztve ]

(#9966) AxBattler válasza Lapalacs (#9965) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem úgy van, hogy az optika alapból nem viszi át a DTSt semmilyen TVn? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9967) Lapalacs válasza AxBattler (#9966) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Nekem a régi sony-n simán átvitte optikán a DTS-t. Amúgy pendrive-ról a tv saját lejátszójával sincs dekódolandó jel DTS esetén a Logitech-nek, úgyhogy kábel gond sem lehet, csak a TV lehet a ludas.

(#9968) embe válasza Lapalacs (#9965) üzenetére


embe
nagyúr

Hangkimenet "auto"-ra van állítva? Alapból azt hiszem PCM sztereó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9969) Lapalacs válasza embe (#9968) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

(#9970) Lapalacs válasza AxBattler (#9966) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Én inkább arra gondolok, ez a tv tudja a DTS-t, de továbbítani nem. Viszont a legjobb helyen keresem erre a választ, akinek C725-je van - vagy olyan TCL-je, ami ebből a szempontból belül ugyanolyan - és továbbítani tudja a tv-ből a DTS-t, írja meg hogy csinálja :D szerintem max más fw-vel. Amúgy már kérdeztem TCL-t is mail-ben, de nem válaszoltak. :(

(#9971) Kiskutya válasza Lapalacs (#9970) üzenetére


Kiskutya
veterán

Érdekes ez a dts dolog én a mai napig nem tudtam a c715 esetében megoldani hogy hallható legyen ps4-nél. Az előző lg tv-m tökéletesen átvitte optikán keresztül az erősítőre.

hmm...

(#9972) Lapalacs válasza Kiskutya (#9971) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Vagy lehet valamilyen ilyesmivel meg lehet oldani. (gondolom ez szétválasztja a képet-hangot, digitális kép megy HDMI-n tovább, digitális hang szintén az spdif-en) Csak ez esetben lehet tv hangbeállításoknál a digitális hangkimenetnél HDMI jeltovábbításra kell állítani. Csak nem értem, egy hdmi-n bemegy a digitális kép/hang, másik hdmi-n meg ki..? Kicsit sokallom ezt az árat meg ez így lutri, meg nem értem, ha ezt más gyártó meg tudta oldani, a TCL miért nem. :F

(#9973) Kiskutya válasza Lapalacs (#9972) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem hdmi-in se megy ki a dts bár nemtom arc-on ki megy e egyáltalán de az Lg-n tuti átment optikán.

hmm...

(#9974) gyűrű válasza Kiskutya (#9973) üzenetére


gyűrű
addikt

Dts megy optikain is.Asszem 768 ig.
Nekem a c825 ön megy a dts, dd, eac3, butitott atmos, de sajnos semelyik HD hang nem megy.( Dts-x atmos truehd..)

(#9975) mikrofon válasza Lapalacs (#9972) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem van egy ehhez hasonló kütyüm ami képes hdmi kimenetet kettévalasztani, külön audió es külön videó jelre. Igazából hdmi2.0b kompatibilis. Van rajta többek között optikai kimenet is.
Ezt még azért vettem hogy ne kelljen e-arc-osra cserélnem a tv-t. Azonban cseréltem, így a fiókomban "hever". Ha érdekel írj rám privátban.

(#9976) Kiskutya válasza gyűrű (#9974) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az az érdekes hogy nekem is filmnél megy a dts viszont Ps4-nél nem.

hmm...

(#9977) Lapalacs válasza gyűrű (#9974) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Nekem a régi Sony tv-n kiment az 1536kbps is optikán, nem volt gond, de sztem 3 Mbit is átmegy 48 kHz sampling rate-nél.
mikrofon köszi, a C725-ön van eARC, és azt olvasom mindenképp jobban járnák, ha azt használnám egy ezt fogadni képes eszközzel, pl. ezzel. Persze lehet én gondolom túl, hisz gépemben a videokártyám kimenete asszem nekem is hdmi 2.0b, eARC-hez meg kell a hdmi 2.1, ezt meg itt olvasom.

(#9978) Kiskutya válasza Lapalacs (#9977) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem earc-hoz nem kell hdmi 2.1. Vannak olyan Yamaha erősítők ami 2.0-val jöttek ki és szoftver frissítéssel lett earc.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#9979) Lapalacs válasza Kiskutya (#9978) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Itt is azt írják, eARC-hez kell a hdmi 2.1, de bizony. (Enhanced audio return channel (eARC) (version 2.1))

(#9980) mikrofon válasza Lapalacs (#9979) üzenetére


mikrofon
addikt

Amit ajánlottam kütyüt azt pont be tudod rakni a pc (hdmi) és tv (e-arc) közé. A rajta lévő kimeneteken pedig mind a pc- felől mind az e-arc porton a tv felől visszafelé ki tudja adni a hangokat. Ami viszont biztos hogy bizonyos szint felett rendes hdmi kábelek is kellenek. És ugye egy ilyen esetén kettő is.
Amit linkeltél az úgy tűnik nem kezeli a DTS es dolby szabványokat , az újabbakat. Legalábbis nincs feltűntetve. Úgy tűnik ez inkább sztereó és PCM anyagokhoz van.

[ Szerkesztve ]

(#9981) Lapalacs válasza mikrofon (#9980) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Én azt gondolom, mivel esetemben a pc a lejátszó, és a benne lévő videókártya hdmi-je 2.0b, és mivel eARC-hez hdmi version 2.1 kell, így eleve csak sima arc-t támogató ilyesmivel lehetne próbálkoznom. Arra célzok, hiába tennék v2.1-es hdmi kábelt a pc és a tv-m közé, majd ugye onnan tv eARC-jára kötném szintén egy v2.1-es hdmi-val ezt az eszközt pl, ha eleve a GTX1650 hdmi kimenete csupán 2.0b, de lehet én gondolkozok rosszul. Tehát sztem Tömörítetlen 5.1 ki sem jön a videokártyámból - ha fejen állok sem - hiába tudná a fejlett v2.1-es hdmi kábel ezt, ha maga a videókártya nem ilyen hdmi porttal rendelkezik...legalább.

(#9982) mikrofon válasza Lapalacs (#9981) üzenetére


mikrofon
addikt

Pár infó, hogy melyik szabvány mit is jelent mit is tud:

(#9983) Dyraxx


Dyraxx
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, mik ezek a párhuzamos custom firmwarek a V8-R851T02 -höz?

https://forum.xda-developers.com/t/tcl-android-tv-model-55p8m-android-recovery-tcl-beyondtv-beyondtv.4025755/post-86131371

Van ugye a standard OTA line:
V636
V643
V649
V650
V653 - ez az utolsó

és emellett fut egy másik, custom vonal is,
V113
V117
stb verziószámokon.

Ezekről mit lehet tudni? Érdemes feltenni mondjuk a legutolsó R117-et (V8-R851T02-LF1R117.019334) a V653 helyett?

(#9984) Black&White válasza Dyraxx (#9983) üzenetére


Black&White
addikt

Valami olyasmit olvastam ezzel kapcsolatosan, hogy az R (custom) sorozatú firmwareket kimondottan egy bizonyos probléma megoldására adják ki.

(#9985) gyűrű válasza Dyraxx (#9983) üzenetére


gyűrű
addikt

Van még V660 és V677 is.. de azok már nem OTA hanem IMG verziók..
A Telegram fórumon elérhetőek amit itt linkeltem..

[ Szerkesztve ]

(#9986) Dyraxx válasza gyűrű (#9985) üzenetére


Dyraxx
tag

Igen, ezek az Android 11-es rendszerfrissítések. Egyiket sem sikerült feltennem. FAT32-es 16GB-os pendrive-ra másolva, ha csak a zip-et teszem rá, elkezdi a szoftver ellenőrzését, de 0%-nál egy nem olvasási hibával le is áll. Ha kicsomagolom a zipet és az "Update.img" fájlt teszem a pendrive-ra, akkor pedig nem is lát semmit... 660/677 mindegy.

Bár azt mondják, hogy még full-bugos az új android sys ezekben a buildekben, szal amúgy sem érné meg feltenni őket.

(#9987) Dyraxx válasza Black&White (#9984) üzenetére


Dyraxx
tag

Van ezekhez is egy ilyen összesítő oldal, mint pl. a
https://cod-box.net/tcl-55c715-test-and-review/ az img/otákhoz

vagy az XDA fórumból kell ki-snipe-olni őket?

(#9988) dropi válasza Dyraxx (#9986) üzenetére


dropi
aktív tag

Nekem 8 Gb-os FAT32-esen két hete simán felment a 660. Ma felteszem ugyanezen a 677-et.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#9989) kecsawi válasza Dyraxx (#9986) üzenetére


kecsawi
senior tag

Mai telepítés, 16 GB-os pendrivera a letöltött, ellenőrzött 677-es IMG zipből kicsomagolás közvetlen a penre, majd tv áramtalanítás hosszan nyomva a tv kikapcsoló gombját (min 5 mp) áram alá helyezve elkezdődött a telepítés. Jelenleg nézegetjük, Telekom box adja a műsort, probléma még nincs. (65C715)

(#9990) embe válasza Dyraxx (#9986) üzenetére


embe
nagyúr

Ezeket az .img kiterjesztésű fájlokat nem a tévé menüje alól kell feltenni, hanem ahogy gyűrű is írta.

Ismeretlen szerző műve:
"
Gyári ROM flashelés!
Ez a művelet akkor jön jól ha valami miatt a TV nem tud bootolni azaz úgynevezett “bootloop”-ba kerül vagy csak szimplán szeretnénk “tiszta lappal” kezdeni.
A lentebb található linkről töltsük le az “Update.img” fájlt majd másoljuk egy NTFS-re formázott pendrive-ra.
Kapcsoljuk ki a TV-t, majd húzzuk ki a konnektorból!!!
Pendrive-ot a tetszőleges USB port egyikébe dugjuk majd hátul a Power gombot nyomva, bedugjuk a TV-t a konnektorba!
A Power gombot addig nyomva tartjuk, amíg nem kapjuk meg angolul a ne kapcsoljuk ki a tv-t feliratot. Kb 5perc a folyamat ami MINDENT TÖRÖL A TV-RŐL!!!
Ha végzett, a TV újraindul és kezdhetjük a beállítást!"

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9991) Dyraxx válasza embe (#9990) üzenetére


Dyraxx
tag

Ohh, értem már, köszi mindkettőtöknek! Akkor ezért nem sikerült. Egyébként a 677-hez fent kell lennie előzőleg a 660-nak is, vagy mehet az Adroid 9-re egyből?

Máskülönben milyenek? Milyen a 660? Azt írták, hogy van valami soundbar hiba. Csúszás, vagy nem tudom. És a 677 milyen? Kezd már stabil lenni ez az új rendszer? Van valami szemmel látható javulás a képen, vagy csak menü/rendszercsere volt?

(#9992) embe válasza Dyraxx (#9991) üzenetére


embe
nagyúr

Ezt nem az Android 9-re teszed. :N Ez olyan mint amikor Windowst telepitesz. Legyalul mindent. Nulláról építi fel a rendszert.
Én is arra tettem, de nekem a Voda médiakártyát nem ismerte fel, hitelesítési hibával megállt a kártya beolvasása, így ment vissza a 9.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9993) gyűrű válasza embe (#9990) üzenetére


gyűrű
addikt

NTFS? Mindenhol fat32 van írva... Neked így jó volt?

(#9994) Brandynew válasza gyűrű (#9993) üzenetére


Brandynew
őstag

Jó az NTFS, én is azzal csináltam.

(#9995) embe válasza gyűrű (#9993) üzenetére


embe
nagyúr

:K

Telegraf: Azt hittem ez valami olyan mint az XDA. Alkalmazás, telószám megadása.... töröltem is.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9996) Botika89 válasza embe (#9995) üzenetére


Botika89
tag

Az “Telegram” :) de én is így voltam le töltöttem aztán látom tel szám kell! :W Kuka!

(#9997) gyűrű


gyűrű
addikt

Jópofák vagytok.. Ti hol éltek, vmi szigeten? :C A Telegram mint a neve is mutatja telefonáló üzenetkuldő app.. Nem fog semmit levenni a kártyátokról, legalább 5 éve használom.. Ezzel mosolyt csaltatok az orcámra. :)

[ Szerkesztve ]

(#9998) Botika89 válasza gyűrű (#9997) üzenetére


Botika89
tag

Én igen szigeten élek! :C (UK) tudod itt az ember meg gondolja hova is ad meg és mit!

(#9999) embe válasza gyűrű (#9997) üzenetére


embe
nagyúr

Örülök hogy mosolyt csaltam az orcádra, ebben a rideg világban. ;]
Ok. nem ismertem, de többször volt hivatkozási alap máshol is, pl. Zidoo fórumon.
Megadtam a számom, majd egy üzenet chat szerű felületet találtam. Nekem ez sok. Én egy olvasgatható, lapozgatható oldalt kerestem, fórumot, mint az említett XDA. Nekem nem kellenek felugró ablakok értesítések stb. Nem kell egy ezredik üzenetküldő, telefonáló app.

Ez más világ, így ez engem nem érdekel. Ennyi. Ehhez nem kell szigeten élni. ;)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10000) Dyraxx


Dyraxx
tag

És máskülönben milyenek az Android 11 verziók? 660 / 677?

Azt írták, hogy 660-ban van valami soundbar hiba. Csúszás, vagy nem tudom. És a 677 milyen? Kezd már stabil lenni ez az új rendszer, vagy még érdemes várni a bugok miatt? Illetve van valami szemmel látható javulás a képen, vagy csak menü/rendszercsere volt egyeelőre?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.