Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#7601) TomM22


TomM22
csendes tag

Sziasztok, 75C728-on gondolkodok (most 479k az Euronics-nál). Van valahol jó tesz a TV-ről? Ez ugyanaz mint a "C72+" ? Elsősorban a fekete témakör érdekel - ez az ami legjobban zavar a mostani TV-ben (mondjuk ez edge LED-es, 8 éves, akkor majdnem csúcsmodell Samsung). Arról esetleg olvasott valaki hogy a C825 75-ös változata jön-e EU-ba? Köszönöm!

(#7602) Vhiktor válasza TomM22 (#7601) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hali, kb 1 hét múlva kerül fel teszt a tvrol a YouTube csatornamra.
[link]

Feketeszint téren nem várnék nagy elorelepest a helyedben hacsak az a samsung nem ips paneles volt.

Egyebkent meg ár érték kategóriában nagyon jó tv.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#7603) TomM22 válasza Vhiktor (#7602) üzenetére


TomM22
csendes tag

Oks, köszi, ez hasznos lesz!

(#7604) agent11 válasza Kiskutya (#7550) üzenetére


agent11
tag

Persze, hogy nincs gond! A gond az, hogy lemaradok róla! :)

(#7605) Kiskutya válasza agent11 (#7604) üzenetére


Kiskutya
veterán

Na az tényleg gond! :D

hmm...

(#7606) dropi


dropi
aktív tag

Hát srácok én viszont kezdek kicsit elkeseredni a tévé kapcsán :( Egyrészt meccsnézés közben szinte mindig megjelennek ilyen hosszanti csíkocskák a képen, nem feltűnő, de engem zavar, de sima állóképnél nem, és más tartalomnál sem. Aztán abban bíztam, hogy a QLED miatt a HDR, DV filmek, sorozatok, szebbek lesznek rajta, de a sima IPS led Philips 7304-en sokkal látványosabbak voltak, arról nem is beszélve, hogy a YouTube-on a nem 4k tartalom is sokkal csúnyább, pixelesebb, mint a Philipsen :( Pedig eskü nagyon szeretném szeretni ezt a tévét :)
Próbálgatom a beállításokat folyton, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baj, mi miatt nem vagyok vele elégedett.
A menü mondjuk legalább gyors :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7607) Kiskutya válasza dropi (#7606) üzenetére


Kiskutya
veterán

A gyorsinditást kikapcsoltad? Az okoz ilyen gondot ha be van kapcsolva. C715 esetében tuti. Miután kikapcsolod érdenes egy áramtalanítást csinálni majd pár másodperc múlva vissza és el fog tűnni a csikozódás. Ha nem c715 van akkor is egy próbát megér. Én az a pár másodpercet kibirom amíg betölt a tv és nincs gond.

hmm...

(#7608) dropi válasza Kiskutya (#7607) üzenetére


dropi
aktív tag

Köszi, ezt nem próbáltam, meg se fordult a fejemben, hogy ennek ehet ilyen hatása :) De kipróbálom este, köszi! Persze, nem gond ez pár másodperc nekem sem.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7609) Vhiktor válasza dropi (#7606) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pedig attól a Phillipstől jobb képe kell, hogy legyen már csak a 4-5ször akkora kontrasztarány miatt is.
HDR-ben és Dolby visionben nem nagyon lesz előrelépés, mert a max fényerejük kb egyforma.
De itt is látni kellene a sokszoros kontrasztot, már ha nem világosban nézed a tv-t, hanem sötétben.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#7610) dropi válasza Vhiktor (#7609) üzenetére


dropi
aktív tag

Igen! Én is ezt gondolom! És valahogy mégis az az érzésem, hogy nem :( A HDR meg DV témában én már azzal is elégedett lennék, ha ugyanolyan lenne :( Ott nagyon szépen kiemelődtek a sárga/piros színek, itt kb semmi. Több módot is kipróbáltam már, állítgattam is, de semmi :(

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7611) Kiskutya válasza dropi (#7610) üzenetére


Kiskutya
veterán

A színkezeles is változhat egy újabb szoftverrel lehet érdemes lenne azt is frissíteni. Melyik van rajta?

hmm...

(#7612) dropi válasza Kiskutya (#7611) üzenetére


dropi
aktív tag

Csekkoltam pont két napja, és azt írta, hogy nincs elérhető frissítés

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7613) Kiskutya válasza dropi (#7612) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az egy dolog. Azért írd már le hogy melyik verzió megy!

hmm...

(#7614) Vhiktor válasza dropi (#7610) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lehet, hogy Te a nagyon túlszarturált túl kontrasztos, túl hideg képhez vagy hozzá szokva.

Volt egy ügyfelem akinél kalibráltam, de nem szabványra, hanem spéci igénye volt, mégpedig, hogy van neki egy LG Oled-je aminek tetszenek neki a színei és lőjjem be pont ugyanolyanra a Sony Oledjét.
Na a sony képét nem lehetett anyira elrontani, hogy hozza az Lg színtjét ezért el is adta és vett egy másik LG Oledet helyette, azon már be lehetet lőni ugyanazt ami Neki tetszett.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#7615) Kiskutya válasza Vhiktor (#7614) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen a tcl közelebb áll a természetes színvilághoz szerintem. A philipset nen ismerem de pl a Samsung üzletekben marha jól néz ki otthon meg gyári beállításokkal közé nincs a valósághoz.

hmm...

(#7616) Vhiktor válasza dropi (#7610) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kapcsold be a dinamkius kontrasztot és a dinamikus színt, színtérnek válaszd a natívot, majd játsz a színhőmérséklettel addig amíg el nem éred ami Neked tetszik.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#7617) Kiskutya válasza Vhiktor (#7616) üzenetére


Kiskutya
veterán

Pont ezt akartam még én is ajánlani. Kicsit neonos lesz így de hátha pont ez tetszik. Meg ne mozi módba mert pl nálam mozi módba a dinamikus szin nem működik.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#7618) dropi válasza Vhiktor (#7616) üzenetére


dropi
aktív tag

Köszi srácok, nagyon jófejek vagytok, ha hazaértem, kipróbálok mindent :)

Amúgy találtam pár képet korábbról az ottani beállításaimmal:

[kép] [kép] [kép] [kép]

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7619) Kiskutya válasza dropi (#7618) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ezt normál kép módba dinamikus színnel próbáld. Oled telefonon nézem itt kissé túlszaturáltnak tűnik de ha ez tetszik akkor a mozi módot felejtsd el.

hmm...

(#7620) dropi válasza Kiskutya (#7619) üzenetére


dropi
aktív tag

Nyilván a telefon sokat erősít rajta, de alapvetően én a színes képeket szeretem :D Viszont pl alapból nekem a sport mód ezen a tévén nézhetetlen, annyira túlszaturált és fényes. Meg az is érdekes, hogy kipróbáltam, hogy ugyanazokat beállítom mozi és sport módban, de messze sokkal erősebbek voltak a színek a sport módban.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7621) Vhiktor válasza dropi (#7620) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sport módot ne használd, az ördögtől való.
Próbáld meg a szabvány vagy dinamikus képmódokat aszokkal a beállításokkal amit fentebb írtam.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#7622) dropi válasza Vhiktor (#7621) üzenetére


dropi
aktív tag

Rendben, köszi szépen!

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7623) Kiskutya válasza dropi (#7620) üzenetére


Kiskutya
veterán

Sport mód nézhetetlen viszont azon belül is tudsz állítani!

hmm...

(#7624) dropi válasza Kiskutya (#7623) üzenetére


dropi
aktív tag

Jah úgy hoztam ki nézhetőre Vhiktor beállításaival.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7625) dropi


dropi
aktív tag

v606-os software van rajta, jól sejtem h nem ez a legújabb? :D

[ Szerkesztve ]

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7626) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

Egyelőre csendes szemlélőként olvasgatom a topikot, november vége-december eleje körül szeretnék tévét venni, és az Android rendszer, Bluetooth valamint a már elég ritka jack csatlakozó miatt esélyes, hogy ezt a márkát választom, viszont olvasva a diskurzusokat, látom, hogy sokan írtok szoftverezéssel és képi beállításokkal kapcsolatban, ami megmondom őszintén, tőlem távol áll, mert Mi Box 3-on felbontás állításon kívül mással nem volt gondom, a korábban felmerülő problémákat pedig frissítéssel előbb-utóbb megoldották, egyszerű fapados tévémen pedig a képmódokat végigzongorázva beállítottam a legélénkebb, legélesebb lehetőséget, nekem ez így megfelel, nem a képminőség lesz a váltás oka.

Azt szeretném kérdezni, hogy problémás a szoftver és a képminőség, vagy csak mindenki keresi a lehető legjobb beállításokat, amit ki lehet hozni az adott típusú készülékből? A rendszerben tapasztalható bizonyos idő eltelte után lassulás, akadozások? Illetve ezt Mi Boxon nem tudtam megtapasztalni, Telekomos set-top-box lesz rádugva a tévére tévéadás gyanánt, milyen a csatornaváltás sebessége?

Ezeket tekintve kissé bizonytalan vagyok, nem 1-2 évre szeretnék tévét venni, jó lenne biztosra menni minden téren.

Előre is köszönöm :R

(#7627) dropi válasza Levente1991 (#7626) üzenetére


dropi
aktív tag

Szia, mostanában én küzdöttem vele, mert egy hete vettem a tévét. De meg is lett a megoldás. Szóval automatan nem frissítette a rendszert, de most maualisan megtettem és egész más lett. Most már nem nyugoskodom, és az elkeseredesem el is múlt. Elképesztő, hogy egy év alatt mennyit tudnak javítani a frissitesekkel egy tévén. Szal most már én is nagyon tudom ajánlani.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7628) tobias40


tobias40
veterán

65 C725-re mi most a legújabb szoftver?
Ha frissítünk akkor nem törlődnek a jelenlegi beállítások sem igaz?
Itt a képi beállításokra is gondolok..

(#7629) Saccco válasza Levente1991 (#7626) üzenetére


Saccco
nagyúr

C728-at tudom mondani, az bitang gyors. Gyakorlatilag azonnal vált a bemenetek között. A csatornaváltás 1-2 másodperc. Előfordul, hogy újabb 2-3 másodperc kell, hogy kisimuljon a kép, amíg cache-el.
Nekem 95%-ban PC monitor és Netflix megy rajta, ott hibátlan mind képminőség, mind mozgás szempontból.
Túl sokat nem állítgattam. Nem láttam számomra zavaró dolgot, amit babrálni kellett volna. Kivétel a fényerő, azt lehúztam 30-40 közé.
Tegnap bluetooth fülessel néztem filmet, hogy ne zavarjak mást és halljam is a lényeget. Marha jó! Tetszik! Elfogult is vagyok! :D
Promóztam is a TV-t eleget azt hiszem. :DDD

szerk.: Simán megvenném megint. Főleg, hogy olvasgattam a Hisense topikot ott is van kisebb morgás. Persze hozzá kell venni, hogy a fórumokon sírás megy mindig. Akinek jó az nem hangoztatja. ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7630) Levente1991 válasza dropi (#7627) üzenetére


Levente1991
tag

Szia!

Én pont ettől a manuális rendszerfrissítéstől tartok, nem volt még vele dolgom tévén, honnan érhető el a típushoz tartozó firmwire, meg mi a telepítés menete, egyszóval nem szeretném téglásítani, nem két forint azért. Köszönöm az álláspontodat! :R

(#7631) Levente1991 válasza Saccco (#7629) üzenetére


Levente1991
tag

Szia!

Én az alacsonyabb árkategóriákban nézelődöm 150-160.000 forintig, ezért is szeretnék az ünnepek közeledtéig várni vele, hátha addigra mennek lejjebb az árak a jelenleg drágábbak közül is. Mindig bluetooth fülest használok, szóval ennek külön örülök, hogy jól működik.

Kodit, Plexet, SmartTube-ot és Puffin böngészőt fogok használni a leendő készüléken, TV adásként pedig csak sportot fogok nézni telekomos set-top-boxot csatlakoztatva, más csatorna nem érdekel. Ezeken szeretném zökkenőmentesen.

+1 pont a márka mellett, remélem, hogy a fent említett árkategóriában megtalálom majd a legjobbat. Köszönöm a tapasztalataidat! :R

(#7632) Kiskutya válasza Levente1991 (#7630) üzenetére


Kiskutya
veterán

Attól nem kell félned. Mi itt páran túlzásba visszük és minden neten található béta drivert kipróbálunk. Manuális frissítés se nagy szám abban meg segítünk de az is lehet hogy a te szokásaidhoz bőven jók azok a frissítések amik automatikusan frissülnek. Én most pl a 653-as frissitéssel egy jó ideje teljesen jól elvagyok.

hmm...

(#7633) dropi válasza Levente1991 (#7630) üzenetére


dropi
aktív tag

Semmi extra, tök egyszerű. Hivatalos oldalra felmeszy letoltod, pendrive-ra felteszed, bedugod a tévébe, a menüből elinditod és kesz. Minden beállítás, app megmarad.
Amúgy kíváncsi vagyok, mit nézel a böngészőben? Nekem a muffin masfel-ket óránként letiltja magát :(

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7634) Levente1991 válasza dropi (#7633) üzenetére


Levente1991
tag

Kiskutya: rendben van, korábban régebbi androidos telefonon csináltam ilyen dolgokat, de őszintén szólva annál annyira nem zavart az esetleges téglásítás, egy 100-150.000 forintos eszköz esetében azért már agybajt kapnék. :)

dropi: a Digisport oldalán szoktam nézni az összefoglalókat meg néhány műsort, lusta vagyok laptopról vagy telefonról castolni. Az általad említett jelenség nálam is megvan, de nem igazán találok jobb alternatívát még így sem.

(#7635) dropi válasza Levente1991 (#7634) üzenetére


dropi
aktív tag

Sejtettem, viszont a digit be lehet hozni a kodi ala, ha van elofizud, vagy valakinek az ismeroseid kozu, en is ugy nezem mindig. Eleg sak kodit elinditani, nem kell a bongeszovel hulyeskedni :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7636) tobias40 válasza dropi (#7635) üzenetére


tobias40
veterán

Tegyük hozzá hogy elég ratyi a képminősége a digionline-nak,főleg nagy képernyőnél!
Telefonon.tableten elmegy de tv-re nem nagyon való,sajnos!

Inkább a tvgo de az meg ugye körülményes.. :(

(#7637) rankesz válasza dropi (#7635) üzenetére


rankesz
veterán

Erről a témáról privátban küldhetnél egy leírást, régebben próbáltam de nem sikerült beizzítani, pedig nem az előfizu a hiba

(#7638) tobias40 válasza rankesz (#7637) üzenetére


tobias40
veterán

Kodi alá van app és abba beírod az adatokat és működik! :) (azt hiszem a "Dini" féle..)

(#7639) Kiskutya válasza Levente1991 (#7634) üzenetére


Kiskutya
veterán

A béta is gyári szoftver én még nem hallottam hogy valakinek tönkre ment volna a tv. Nyilván mindenki saját felelősségre próbálja ezeket. Egyébként ha nem érzékelsz problémát felesleges frissíteni. Augusztusi frissítés a 653 azóta azt használom. Ezért jó a tcl mert bármikor vissza tudsz rakni egy régebbi szoftvert ha valami nem tetszik az újabbnál.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#7640) Éne válasza tobias40 (#7636) üzenetére


Éne
tag

TV GO-t hogyan lehet működésre bírni? :F A nagyon körülményes megoldásis érdekelne... Próbáltam már mindent, még egy nagyon kedves ügyintéző hölgyel is beszéltem kb. 1 hónapja, aki megígérte hogy hív majd, hisz hívásom fontos számukra, de eddig még őksemjöttek rá a megoldásra mert nem hívott. :(((

(#7641) Kiskutya válasza Éne (#7640) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tv go nem megy android tv-n Magyarországon.

hmm...

(#7642) Levente1991 válasza dropi (#7635) üzenetére


Levente1991
tag

Nincs az ismerőseim között Digi-előfizető, mindenki a Telekomnál van, az idősebbek pedig helyi kábelszolgáltató analóg csatornáit nézik.

(#7643) dropi válasza tobias40 (#7636) üzenetére


dropi
aktív tag

Hát oké, de azért mégis jobb tévén nézni a meccset :) Amúgy HD-ban sztem nem olyan borzasztó.

Levente1991: ha rakeresel, meg youtube tutorial is van róla, tök egyszerű :) Én már rutinból csinálom meg a teveken meg mi boxon. A lényeg h 18.9-es verziójú kodid legyen, amennyire tudom a 19-tol felfelé levore nincs meg megcsinálta ez a kiegészítő :(

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#7644) sellerBP


sellerBP
tag

Csütörtökön hozzám is megérkezett a TCL 55" C728-as. Idáig megvagyok elégedve, viszont egy dolog amivel nem, és nem tudom találkozott-e valaki ezzel problémával.
Tegnap este PS4-en játszottam és gondoltam,hogy ne zavarjak senkit hozzá csatlakoztam bluetooth fülessel a TV-hez.
Hang viszont nagyon szaggatott és akadt a fülesen.
Füles az egy Audio- technica ATH-ANC700BT, és csak TV-el szaggatott a hang. Mivel laptoppal semmi gond nincs.
Erre tudtok megoldást?

(#7645) H-Mano


H-Mano
tag

Üdv!
Két nagyon amatőr kérdés:
-Most érkezett 55c728 egy idő, (pár óra) után kiírja, hogy 1 percen belül kikapcsol.Mit kell átállítani?
-A TV mindkét távirányítóján a P+ és P- ill. CH gomb nem csatornát vált, hanem a jelforrást.
(Telekom IPTV box-ról megy...)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7646) Kiskutya válasza sellerBP (#7644) üzenetére


Kiskutya
veterán

Új szoftver lehet segít. Mekyik van rajta?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#7647) sellerBP válasza Kiskutya (#7646) üzenetére


sellerBP
tag

Ha jol látom V5.2.0 Viszont halózatról nem akar frissíteni...

(#7648) Kiskutya válasza sellerBP (#7647) üzenetére


Kiskutya
veterán

V061. Próbáld meg ezt:

New TCL T615T01 Android TV Update available in V082.
MT9615 Platform (C728 & C825).......V8-T615T01-LF1V082

V082

http://eu-update.cedock.com/apps/resource2/V8T615T01/V8-T615T01-LF1V082/FOTA-OTA/V8-T615T01-LF1V082.zip

hmm...

(#7649) Winzsolt válasza Kiskutya (#7648) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Valaki elküldeni nekem emailben légyszi?! winzsolt@gmail.com
Köszi!
Pár napja volt linkelve több helyről is, de egyik webhely sem jó :(

(#7650) sellerBP válasza Kiskutya (#7648) üzenetére


sellerBP
tag

Köszi, majd megcsekkoljuk. Gari ezzel nem bukik?
Bár érdekes "OTA-s" frissítésnek is működni-e kéne nem?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.