Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#8751) themey válasza mikrofon (#8748) üzenetére


themey
csendes tag

Volt online rendelhető is hétfőn délután, rendeltem is Estére el is fogyott. Azóta szétdobálták (reméljük nem mindet szó szerint) a boltokba, de onnan is fogy. Valószínűleg elve kis emnnyiéget kaptak, mert az arukeresőn már meg sem jelent (szerintem ott csak akkor látszik, ha online rendelhető).

Hozzáteszem, azóta sem változott a státusza (bolti átvételre kértem), remélem azért majd megkapom.

[ Szerkesztve ]

(#8752) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. Másnál működik a Google Assistant? Kis távirányitó hang alapú keresés. Párosítottam a kis távirányitóval. De mikor megnyomom csak azt írja : Mondja azt,hogy... aztán semmi. Valamit állítani kell még?

(#8753) horseface válasza lasse001 (#8752) üzenetére


horseface
csendes újonc

Televízió hátulján legyen bekapcsolva a mikrofon.

(#8754) turho válasza lasse001 (#8752) üzenetére


turho
őstag

A távirányítóval nekem nem sok parancs működik, főleg keresés. Amúgy az angol-kiejtésem nem kiforrott :D de például a "power off" utasítást megérti.....és kikapcsol. Illetve, tudtam vele már keresni is, de mindig félreérti amit mondok :DDD
Jó lenne ha lenne egy kiadott parancstáblázat, hogy miket ért meg a cucc, tehát valami utasításkészlet. Például hangerőt sem tudtam még hangutasítással változtatni, sem csatornát váltani :DDD De úgy veszem észre, inkább hangalapú keresésre jó, pl. youtubeon.

(#8755) dj79 válasza dj79 (#8713) üzenetére


dj79
senior tag

Esetleg van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? :R

(#8756) H-Mano válasza horseface (#8753) üzenetére


H-Mano
tag

Szerintem nem kell, hogy bekapcsolva legyen a távirányítóhoz....Nálam kikapcsolva (is) működik.(55C728)

[ Szerkesztve ]

(#8757) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a TCL 55C728 4K QLED TV-(mert nem találtam róla adatot) milyen háttérvilágítást használ? Edge LED vagy Direct LED vagy mit? Vagy esetleg valami hasonlót mint az LG NONO TV FALD?
köszönöm.

(#8758) lasse001 válasza turho (#8754) üzenetére


lasse001
senior tag

Egy kinai légegérel működik. Miközben beszélek nyomva kell tartanom a mikrofon gombot. De a saját gyári kicsivel csak azt tudom előhozni hogy: Mondja azt,hogy...
Ott is nyomva kell tartani a gombot ha beszélek?

(#8759) RVR400 válasza edeleny (#8734) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem egy Asus RT-AC65P tölti be a NAS szerepét egy 1 TB-s HDD-vel, Nova Playerrel tökéletesen mennek a 4K filmek.

(#8760) Kiskutya válasza Bossi (#8757) üzenetére


Kiskutya
veterán

Direct led [link] Ld nincs benne!

hmm...

(#8761) Bossi válasza Kiskutya (#8760) üzenetére


Bossi
őstag

Értem köszi, egyébként az jonn mint egy edge led? Illetve olvastam itt a fórumon a fényerő nem túl acélos ebbean valakinek tapaszatalt?

köszönöm.

(#8762) Kiskutya válasza Bossi (#8761) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hdr fényerő ami elméletileg kevés de itt többen elégedettek vagyunk azzal is. Egyébként a fényerő olyan hogy kiég a szemed főleg sötétben. Én 60%-on használom mozi módban!

hmm...

(#8763) Saccco válasza lasse001 (#8758) üzenetére


Saccco
nagyúr

Megnyomod elkezd pörögni, elengeded, beszélsz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8764) lasse001 válasza Saccco (#8763) üzenetére


lasse001
senior tag

Az csak pörög nem halja amit mondok

(#8765) turho válasza lasse001 (#8758) üzenetére


turho
őstag

Nem kérdezett rá a mikrofonengedélyezésre esetleg? Csak egy tipp.

Ami még eszembe jutott, más témában: itt is lehet engedélyeztetni a fejlesztői módot, mint az Android mobiloknál. Persze gondolom nincs rajta annyi haszon.

HDR: nekem is 65 volt a maximum, de akkor HDR-ben játszottam Vanguardot. Majdnem tüsszentettem, mikor "napba néztem" a sötét szobában. Szerintem valós 1500 nit-től kifolyna a szemem.
Elég a fényerő, amúgy is utálok napsütötte szobában tv-zni.

[ Szerkesztve ]

(#8766) lasse001 válasza turho (#8765) üzenetére


lasse001
senior tag

A kinai légegérrel működik. Csak az eredeti kicsi távval nem

(#8767) Kiskutya válasza lasse001 (#8766) üzenetére


Kiskutya
veterán

Próbáld meg mégegyszer összepárosítani.

hmm...

(#8768) gorje válasza gorje (#8726) üzenetére


gorje
senior tag

Esetleg valaki? 43C725K A k betű egyébként mit takarhat?

(#8769) Vhiktor válasza Bossi (#8761) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az lg nano tvket érdemes elfelejteni, azoktól sokkal jobb a c728.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8770) Saccco válasza gorje (#8768) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem vennék rá mérget, de gyanús, hogy UK piacos verzió. :F

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8771) rainman72 válasza Vhiktor (#8769) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nanocell miért? :P
Olyan kép van rajta HDR-ben,ne tud meg kb mint sdr-ben a tv adás hd-je.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#8772) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Tcl 50dp600
Netflix egyszer csak angol menüvel és alapértelmezéssel kezdett el működni.
Tudok ezzel valamit kezdeni a reseten kívül?
Minden más eszközön rendben működik.

(#8773) rainman72 válasza erzol (#8772) üzenetére


rainman72
nagyúr

Van ilyen tv nálunk.
Reggel megnézem esetleg,de ezzel am mi a gond?
Nem tudsz váltani a nyelven?
Ez igy nem értelmezhető?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#8774) Gino20 válasza Vhiktor (#8769) üzenetére


Gino20
őstag

Abszolút OFF lesz :D
"LG nano-t engedd el" ma szembe jött velem :D Soroksári MM-be beugrottam ma és ha már ott voltam körbe szaladtam a TV részlegen, majd egy fickó megtalált (ruházat alapján nyomokban sem voltam összekeverhető egy bolti eladóval), hogy Te értesz ezekhez a TV-khez: hát nem feltétlen, de mond mi a kérdés. Ez a 75"-os LG csak ~350, de az az 55" samu meg ~500e Ft. Hogy lehet ez? Ez is 4K, nem az a lényeg? Abszolút nem elvárható, hogy mindenki mindeben kompetens legyen minden témában, de azért itt picit ledobtam a hajam, hogy basszus (más területen is léteznek olcsóbb és drágább termékek, amik sok esetben tükrözik is a különbséget).....majd annak ellenére, hogy nem feltétlen vagyok képben a TV-kel, azt vettem észre, hogy 5 perces kiselődadást tartottam :DDD (közben az ember vadul jegyzetelt volna, de rossz volt a toll, így zok szó nélkül benyúlt egy üres "standba" és kivett egy jó tollat), hogy IPS vs VA, mik a felhasználási szokásaid, stb (ez által az IPS-t hamar ki is zártuk) majd a beszélgetés alapján mondtam neki, hogy báttya 300m-el arébb az euronics-ben pont van kiállítva 75" C728 ~480-ért, így azt mondanám, hogy menj át oda és vedd meg azt (2 mondatban gyors bemutattam a TCL-t, hogy 3. legnagyobb gyártó és samunak is gyárt panelt), majd azt hittem itt véget ért az eszme futtatás, de nem :D mert "van ismerős, aki nagyker áron ki tudja hozni szóval most csak gyűjtöm az infót, de amúgy (kézfogás) XY-nak hívnak és köszönöm a segítséget és ha érdekel zöldség akkor abban nagyon szívesen segítek"
Szituációt tekintve sírtam a röhögéstől, de összeségében, hogy még segíteni is tudtam, megkoronázta az amúgy sem unalmas napom :D

(#8775) redati


redati
tag

Nem is tv, nem is Tcl, de engem a zöldség érdekelne 😂😂😂
Jó kis sztori, köszi. Jót mosolyogtam 😁

[ Szerkesztve ]

(#8776) balkoger válasza Kiskutya (#8762) üzenetére


balkoger
tag

Így van, Én pl bekapcsolva hagytam az adaptív fényerőt és bizony este 50%-on is bőven elég, ha viszont süt a nap akkor felmegy 100%-ra is, a korábbi LG-met lazán lekörözi, nem kell a redőnyt leengedni.
Persze az utóbbi szubjektív, de a fényereje bőven elegendő.

(#8777) Kiskutya válasza balkoger (#8776) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is köröket ver az LG 55uk6950re minden téren.

hmm...

(#8778) gyűrű válasza balkoger (#8776) üzenetére


gyűrű
addikt

Ennél a tvnél hogyan működik ha kikapcsolás után újra bekapcsolod, akkor a TV-kbe lép vagy az android felületre? Beállítható valahol hogy mivel induljon?

[ Szerkesztve ]

(#8779) Bossi válasza Vhiktor (#8769) üzenetére


Bossi
őstag

Értem köszönöm. Nekem most egy Philips kb. 8 éves de már elég aok gond van vele gondoltam cserélek.
Egyébként nem vagyok nagy szakértő a témában ezért még kérdeznék.
A feketéje mennyire jó ár/érték arányban?
Ez a sávosodás főleg sötétebb jeleneteknél mennyire kójellemző?
Egy Samsung QLED 6-os szériához viszonyítva ez kb. hol helyezkedik el (ha jól tudom az edge led)?

köszönöm.

(#8780) Bossi válasza Bossi (#8779) üzenetére


Bossi
őstag

Bocsánat még egy kérdés...
Amennyiben TCL lesz ami valószínű, általános felhasználásra Tévézés, HBO GO, Netflix Youtube
melyik a jobb vélasztás?
TCL 55C715 QLED UHD
TCL 55C728 4K QLED

köszönöm.

(#8781) Kiskutya válasza Bossi (#8780) üzenetére


Kiskutya
veterán

728 újabb és többet tud 100hz hdmi 2.1 stb. Nekem c715 van azzal is elégedett vagyok. Ha nem sok sportot nézel és nincs tervbe hogy játékra használod akkor bőven elég a c715 vagy az újabb 725.

hmm...

(#8782) Saccco válasza Bossi (#8780) üzenetére


Saccco
nagyúr

A C728 erősebb hardverrel és 120Hz-es panellel van szerelve. Kb. mindent tud, ami ma elvárt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8783) Bossi válasza Saccco (#8782) üzenetére


Bossi
őstag

Kiskutya
Saccco

köszönöm a választokat később előforulhat kevés játék is,
Akkor szerintem, ha kicsit a jövőre tekintek 728 lesz..

(#8784) balkoger válasza gyűrű (#8778) üzenetére


balkoger
tag

Szia, nem teszteltem, de ha TV adást néztünk akkor oda kapcsolódik vissza az biztos, nem teszteltem youtube,plex és Netflix-nél sem, de este megpróbálom.
Szerintem nem lehet beállítani, ha valamilyen alkalmazást nézel, a források menüpontba (home) ra fog vinni bekapcsoláskor, este kipróbálom.

(#8785) Vhiktor válasza Bossi (#8779) üzenetére


Vhiktor
veterán

A feketéje és a kontraszt aránya a mai tévékhez képest nagyon jó, ráadásul mindezt úgy, hogy nem használ local dimminget így nincs blooming sem :)

Én nem találkoztam problémával a sötét jeleneteknél sem. Sávosodás inkább OLED-nél van a sötét részeknél.
Itt felhősödés van, de valós tartalomnál ha jó panelt fogsz ki, akkor nem fogod észrvenni.

A Q6 az a Q60?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8786) joered80


joered80
csendes tag

Sziasztok.
A napokban vásároltam egy 55c715 típusú tvt. Nagyon tetszik, viszont egy kérdésem lenne. A kép nagyon szép, viszont előfordulnak apró szaggatások. Akinek esetleg ilyen típusú tv-je van, milyen beállításokkal használja? Köszönöm a segítséget.

(#8787) Kiskutya válasza joered80 (#8786) üzenetére


Kiskutya
veterán

A szoftver verziót írd le legyszives hátha csak frissíteni kell!

hmm...

(#8788) joered80 válasza Kiskutya (#8787) üzenetére


joered80
csendes tag

Most nem vagyok tv közelben, de este megnézem

(#8789) mikrofon válasza gyűrű (#8778) üzenetére


mikrofon
addikt

amit utoljára néztél, de ez csak akkor van így ha a "fast boot" be van kapcsolva. Ha nincs akkor amikor bekapcsolod akkor mindig a saját android TV felülete nyílik meg ráadásul úgy hogy hosszabb ideig tart mert tényleg a rendesen kikapcsolt állapotból tölti be az android TV-t. Mint egy TVbox. Ezért nálam be van kapcsolva a "fast boot". Annak ellenére, hogy itt többen nem ajánlják, mert hibát okozhat. Én ezt még nem vettem észre.

(#8790) balkoger válasza mikrofon (#8789) üzenetére


balkoger
tag

Fast Boot nálam is be van kapcsolva, hiba nélkül megy/indul, nem tapasztaltam hátrányát.

(#8791) gyűrű válasza mikrofon (#8789) üzenetére


gyűrű
addikt

Az android-nak tuti van olyan alkalmazása hogy pl a kodi indul el rögtön boot után, lehet majd ránézek hogy beállítható indító van-e. Köszi

(#8792) H-Mano válasza gyűrű (#8791) üzenetére


H-Mano
tag

Nálam(is) az utoljára nézett csatornát, videót tölti be...(55C728)

(#8793) mikrofon válasza gyűrű (#8791) üzenetére


mikrofon
addikt

Ilyen van. Én már csináltam ilyet tesztként az Ugoos box-on. Amit én próbáltam az nem olyan volt min a CE, hogy egyből ez bootol, hanem hogy egy alkalmazás elindította automatikusan, kb mint a Launcher, vagy egyből utána. De emlékeim szerint ehhez root kellett....
Én amúgy ezt úgy oldottam meg most mindegyik készülékemen, hogy a netflix gombot átprogramoztam, és ha azt megynomja bárki a családban, akkor már a Kodi indul, így a gyerekek is könnyen kezelik....

(#8794) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy személyes vásárlás esetén "elfogadható" panellel szerelt TV-t kap az ember? Megdöbbentő számomra, hogy mennyien küldenek vissza TV-ket minden márkától a panellottó miatt. A TCL-nél mennyire rossz a helyzet ilyen téren? 65C728-at vennék az euronics-ból, de már csak személyesen van erre lehetőség. Ebben az esetben gondolom nincs 14 napos elállási lehetőség. Mit gondoltok, érdemes megpróbálni?

(#8795) HELLAFLUSH válasza Yamaha R1 (#8794) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Én pár hete az 55c728-at hoztam el tőlük (kiállított darab) és semmi probléma nincs vele. :))
A szervízmenübe rá is tudsz nézni, hogy mennyit ment a TV.

[ Szerkesztve ]

(#8796) Dadpool


Dadpool
aktív tag


Felhősödés? ? Na így már elviselhető.😆

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#8797) gyűrű válasza Dadpool (#8796) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem ilyen lesz mögötte.. :) Már van itthon 2 belőle, nagyon szeretjük..

[link]

(#8798) szucsinka válasza gyűrű (#8797) üzenetére


szucsinka
őstag

ez nagyon jó :Y

(#8799) alázógyík válasza Dadpool (#8796) üzenetére


alázógyík
őstag

Szia!

Mivel csináltad?

(#8800) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Ti milyen kábelt használtok pc-vel való összekötésre?
Vettem egy ilyet, de nem tudja a 4k 60 hz-et :(
[link]
Azt írja a tv, hogy nincs jel, 4k 30hz-en persze működik..
Előre is köszi.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.