Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Cs1csó válasza maci25 (#12499) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem vagyok nagy tudora a használt UPS-eknek de ha már használtan vennél akkor mindenképpen valami minőségit (ami újonnan túl drága lenne de használtan még megérheti) az akkukat műszerrel meg lehet vizsgálni de ehhez nem értek, de fontos hogy jó akkuk legyenek vagy az UPS legyen olcsóbb, és majd te veszel bele akkut/akkukat. Talán boltból érdemes venni felújítottat gondolom adnak rá garanciát stb.

(#12502) EncinoMan válasza Cs1csó (#12500) üzenetére


EncinoMan
csendes újonc

Szia
A tápegység már megvan (kisebbet nézegettem eredetileg, viszont ez akciósan kicsivel volt drágább mint az 550-es így el is hoztam ezt. Tervezzünk előre és gondoljunk a későbbiekre címszóval) többi alkatrész pedig érkezőben van. A bővítés is egy későbbi hosszabb folyamat lesz (ha lesz) plusz memoria és HDD(k) valahol a listán van az 1080- is csak nem most, és nem ennyiért :D

Elnézést az online dolgot félrenéztem,
A felújítottban a leírás szerint át van nézve az elektronika, és új aksit is kapnak (ill tesztelik is eladás előtt hogy biztosan minden rendben van-e vele, 1év gari jár hozzá) ami vonzó benne az tényleg az ára, amit linkeltem olyan 50k körül van akciósan, szemben a kicsit modernebb ilyen teljesítményű testvérével aminek 100+ az ára (a linkelt típusra azt írta az apc oldala hogy Magyarországon nem elérhető (??)

jó lenne max 70K körül megúszni az ups-t...
ha alatta az még jobb lenne persze... ha felette van az pedig... nos még mindig olcsóbb mintha beüt valami és a fél gépet kellene kicserélni (nekem szerencsém volt a biztosítómmal a villámkár és térítés kapcsán, a szomszédomnak egy másik társaság viszont valami röhejes összeggel szúrta ki a szemét, a tavaly tavaszi/kora-nyári örült nagyviharos időjáráskor történt)

A villámkár... az kb mint a Nagy durranás első részében hullajelölt Thompson létra alatt, fekete macska, eltört tükör stb... esete volt :O :DDD
Addig én is mindig mindent kihúzgáltam (lapost is, pedig direkt védett hosszabitóban van) a net pedig wifi-n oszlott egészen előző napig, csak valahogy nem volt az igazi a jelerősség így előkerestem a kábelt hogy megnézzem azzal milyen... nyugtázva hogy úgy nincs gond majd ránézek mi lehet a baj később most jó lesz ez... úgy is maradt... kicsit fújdogált a szél... lehet lesz kis eső később... a délutáni filmezés alatt meg bealudtam mikor felriadtam alkonyati sötétség meg egy hatalmas villanás majd csattanás... led-es lámpa kialudt... fel is pattantam hogy gyors kihúzom a konektorból a notit... (még a végére sem értem a gondolatnak hogy szerencsére nincs baja mikor becsikózódott a kép és pápá) a szakvélemény szerint a modemből a hálózati kábel közvetítette tovább a túláramoz a géphez...

(#12503) ZsoltV


ZsoltV
csendes újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, h az alábbi szünetmentes ér-e valamit (használható, nincs rossz híre, stb.)? Igazából annyira kellene, h néha előfordul, hogy nagyon rövid időre (kevesebb, mint 1-2 perc) elmegy a villany, néha elmegy - vissza - elmegy - vissza, és persze ennek gondolom én, piszkosul nem örül semmi. Részletekbe nem akarok bele menni, az E.ON a ludas (pontosabban a hosszú légkábel) és sajnos egyhamar nem lesz rá megoldás. Ha ez nem vmi hulladék, akkor szeretnék belőle vagy 3-at is venni és ilyen kombók mennének róluk: 1. hűtő és mosogatógép, 2. kazán és napkollektor szivattyúja/tartálya (meg ha elbír egy elosztót, akkor mosógép), 3. router és switch.

http://bevachip.hu/centralion-aurora-450-240w-fekete-szunetmentes-tapegyseg-p474234/

Ahogy mondtam, nem napokat kell áthidalnia, max 1-2 perceket. Se a mosógép, se a mosogatógép nem 24/7-ben fut, de persze sokszor bele futottunk abba, h pont ezeknél a biztonsági lekapcsolásoknál ment egyik vagy mindkettő.

A szakértő válaszokat előre is köszönöm!

(#12504) Pubszon válasza EncinoMan (#12498) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem többet zabál a gépem (adatlapomon) mint amennyit a tiéd fog. Ahogy írták, tényleg felesleges a 650W-os tápegység, de ez nem ide tartozik.
Szünetmentes pedig az igényeidnek megfelelően egy APC Smart 750VA-es elég (SUA, SMT, SMC).
Akár legyen új, de használt is jó új akkuval.
Nem olcsó, de jó is cserébe!

(#12503) ZsoltV: A mosó- és mosogatógépet felejtsd el, több kilowattot fogyasztanak.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12505) zamo


zamo
csendes tag

az apc sua1500 az 110voltos v ez hülye kérdés?

(#12506) Pubszon válasza zamo (#12505) üzenetére


Pubszon
veterán

Van belőle olyan is, de az USA piacra gyártott.
Gondolom annak az oldalát nézted.
Itthon nem fogsz olyat kapni. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12507) Cs1csó válasza zamo (#12505) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hülye kérdés de ezt a termék pont hogy 230V-os van amúgy 110-120V-os UPS is, még az arukereső is kidobja nem tudom pontosan, hogy miért mert ez ha jól tudom USA szabvány.

Pubszon

Akkor jól tudtam!

[ Szerkesztve ]

(#12508) ZsoltV válasza Pubszon (#12504) üzenetére


ZsoltV
csendes újonc

Szia!

Köszi szépen! A többire viszont akkor megfelelne az a típus, amit írtam? Esetleg az NJOY típust ismeritek? Jó az vmire?

A mosogató- és mosógép tom, h sokat fogyasz, amikor működik, de arra az esetre jó lenne, ha éppen megy és jön egy gyors sorozatos (2-3 alkalom pár mp-en belül) biztonsági lekapcsolás? Csak annyira, h éppen ne álljon meg, meg ne verje tönkre az elektronikát?

Köszi!

(#12509) Cs1csó válasza ZsoltV (#12508) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minden megoldható de ilyen nagy fogyasztású berendezéseknél már érdemes lenne szakemberrel beszélni egy ilyen megoldás kivitelezése inkább gépészet mint csak simán beteszel egy UPS-t a sarokba megoldás. Ezek az 50-100-150 ezer forintos UPS-ek nem erre valók. Az ilyesmihez gondolom már valami áramfejlesztővel kombinált megoldás kell.

(#12510) Pubszon válasza ZsoltV (#12508) üzenetére


Pubszon
veterán

1 pillanatra sem lenne jó azokhoz a gépekhez. :(
Ha az egyikben épp megy a fűtőszál, akkor akár 2KW-ot vagy többet is fogyaszthat, hozzá már kell egy ipari UPS, ami nem kis pénz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12511) ZsoltV válasza Pubszon (#12510) üzenetére


ZsoltV
csendes újonc

Értettem :) Oks, köszi! Igen, "iparira" van is ajánlat, olyan 300k+ Na most persze 3 halott mosó- vagy mosogatógép után már megérheti. Akkor azon még rágódok, de a többinél akkor lehet megoldás.

Láttam pár "ócó" NJOY-t, jók azok bármire? Vagy csak nehezéknek?

(#12512) Cs1csó válasza ZsoltV (#12511) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az "nJoy" márka konkrétan honnan jött most neked? Van számos bevált márka: APC, CyberPower, Eaton, de a PowerWalke vagy az Gembird-ről is többet hallani.

Linkelj konkrét típust, amit olcsónak látsz.

(#12513) ZsoltV válasza Cs1csó (#12512) üzenetére


ZsoltV
csendes újonc

Google keresésből jött :) Ezeket láttam:

http://www.njoy.ro/UPS/horus-plus-600#overview

http://www.njoy.ro/UPS/seth-650#overview

Tudom, h nem izmosak, meg asztali gépemhez régről van egy APC-m (már akksit is cseréltem benne), tehát azt ismerem, de az egy másik árkategória és hosszabb időre is vettem. Amit a többi háztartási kütyünek keresek, az tényleg leginkább csak a hirtelen szana-szét kapcsolások elkerülése végett kellene és minél ócóbban.

(#12514) Cs1csó válasza ZsoltV (#12513) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha 3 éves garival adják jó áron akkor ezt is ki lehet próbálni, de ezek csak 600 és 650 VA-esek tehát komoly cuccot nem lehet mögéjük kötni. Elég karcsú az akku ami bennük van nekem az 1100VA-es UPS-ben ha jól tudom 2x9Ah-ás akku van ebben meg csak 1x5Ah-ás.

(#12515) zamo válasza Pubszon (#12506) üzenetére


zamo
csendes tag

köszi

hardveraprón találtam egyet

(#12516) zamo válasza Cs1csó (#12507) üzenetére


zamo
csendes tag

köszi

(#12517) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Eaton 3S700 hoz új aksit merre érdemes venni? Egyik napról a másikra 1 óráról lecsökkent 35 percre az aksi időtartalma. Köszönöm!

(#12518) Cs1csó válasza Impair1980 (#12517) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt próbálkozz: UPSakku

(#12519) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!
Mikor egy UPS nincs terhelve, csak készenlétben van, akkor mennyit fogyaszt kb.? Valahol azt olvastam, hogy 11W-ot is fogyaszthat, ami szerintem elég sok. Olyat szeretnék, ami ennél jóval hatékonyabban működik. Kettő kellene: egy nagyobb PC-hez és monitorhoz, és egy kisebb NAS-hoz. Ezeket néztem ki: APC Smart-UPS 750VA és CyberPower BU600E 600VA.

(#12520) Cs1csó válasza kelna91 (#12519) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, elég nehéz ráakadni az UPS-ek alapfogyasztására. Próbáltam keresgélni a témában de nem könnyű. A készenléti módban történő fogysztás is változhat attól függően kisebb vagy nagyobb e a mögötte lévő eszközök fogyasztása, alapban van egy vesztség amit hatékonyságnak neveznek van amelyik UPS 90% feletti hatékonysággal dolgozik tehát simán lehet 10-20%-os a veszteség. A UPS-ek mentségére legyen mondva azért pl. egy tévé stand by módban tartása melynél az áramfelvétel kimerül abban hogy az infra egység érzékelhesse a távirányító bekapcsoló jelét azét a UPS-ek még készenléti állapotban is komolyabb munkát végeznek, vegyük pl. azt amelyek USB-s szoftveresen is lehet vezérelni vagy LCD kijelző van rajta ahol számos adat megjeleníthető tehát alapban van benne pár érzékelő stb.

Ha találsz a leírásban hatékonyságra utaló adatokat azokat érdemes figyelni.

(#12521) kelna91 válasza Cs1csó (#12520) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi, de azért ez nem túl biztató. Ezek szerint azzal számolhatok, hogy havi párszáz forintom fog elmenni pusztán arra, hogy van egy UPS-em. Vagy több is.

(#12522) Pubszon válasza kelna91 (#12521) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem a SUA1000i 40W-ot fogyaszt miközben rá van kötve egy modem, egy router, egy Tv, egy monitor és a PC készenlétben.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12523) cinemazealot válasza kelna91 (#12521) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez sajnos így van. :K Én pl. azoknál a gépeimnél, amiket nem használok minden nap, az előttük lévő UPS-t is lekapcsolom, pontosan azért, hogy ha nem muszáj, ne fogyasszanak.

A 0-24-ben működő cuccaim elé (router, modem, switch-ek) pedig ezért tettem egy olyan UPS-t, ami kis teljesítményű, és keveset is fogyaszt üresjáratban.

[ Szerkesztve ]

(#12524) fer válasza kelna91 (#12521) üzenetére


fer
őstag

Nekem az SMT750I 6-7W-ot vesz fel nyugalmi állapotban!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12525) kelna91 válasza fer (#12524) üzenetére


kelna91
senior tag

Na, az már nem is rossz. Csak kérdéses, hogy nekem elég lenne-e 500W. Vajon az 1000VA is hasonlóan keveset fogyaszt?

Egyébként mi a különbség a Smart-UPS és a Back-UPS sorozat között?

(#12526) fer válasza kelna91 (#12525) üzenetére


fer
őstag

A Smart az tiszta szinuszos, a Back az nem!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12527) cinemazealot válasza fer (#12526) üzenetére


cinemazealot
addikt

Valaki korábban mintha azt írta volna, hogy nem mindegyik Smart tiszta szinuszos, csak egy bizonyos teljesítmény felett. Rosszul emlékeznék? :F

(#12528) frpeter válasza cinemazealot (#12527) üzenetére


frpeter
Topikgazda

420-620 széria NEM szinuszos a Smartoknál! A többi igen, még a régi lapos 250-400-asok is.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#12529) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Ma éjjel volt a házunkban egy nagyobb áramszünet, több lakásban tönkre is vágott dolgokat (pl. kazán), nálunk csak a szünetmentest, amit azóta sem értek hogyan és miért... Egy Eaton NV800H típusról van szó, azóta nem kapcsol be. A hálózati bemenetnél van egy kis üvegcsöves biztosíték (5 mm x 20 mm, 5A), ezt néztem, de nem látok rajta semmi elváltozást. Lehet csak ezt kellene kicserélnem, vagy kuka az egész? Egyébkén mitől lehet, hogy egy áramkimaradás hatására meghal egy szünetmentes? Ez nekem kissé abszurd... :-)

(#12530) Cs1csó válasza gg72 (#12529) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet ami az áramkimaradást okozta vagy közvetlenül előtte történt az tett be a UPS-nek.

(#12531) anonymus89 válasza gg72 (#12529) üzenetére


anonymus89
addikt

Találkoztam már olyannal is, hogy a szünetmentes egy kiváló minőségű túlfesz ellen védett elosztóba volt dugva és még a szervert is kivágta ami az ups-ről működött...
Egy elosztóba dugott upsnél még segíthet a kis kioldó gomb megnyomása de sajnos ritkán.

Nem írtad mennyi idős a ketyere de előfordulhat az öregség miatt annyira lemerültek az akkuk, hogy az invertert már nem tudják beröffenteni.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12532) gg72 válasza anonymus89 (#12531) üzenetére


gg72
veterán

Már volt benne akku cserélve egyszer, az 2 éve volt. Szóval akkor ennek annyi, azt mondjátok.

Mit tanácsoltok, mit vegyek helyette? Néztem egyszer egy új Eatont [link] vagy a hardverapróról [ezt.]
Amit kiszolgál, az egy DS116-os egylemezes Synology NAS, ill. nagy gépem is rá van kötve, de az sem nagy fogyasztású (irodai felhasználás), kb. max.150W.

(#12533) kelna91 válasza fer (#12524) üzenetére


kelna91
senior tag

Ezen van ventilátor? Ha igen, mennyire hangos?

(#12534) Cs1csó válasza kelna91 (#12533) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az SMT750I egy Line-interaktív model azaz készenléti állapotban nem mennek a ventilátorok csak akkor kapcsolnak be amikor elmegy az áram, akkor gondolom van hangja sőt van olyan UPS ami még csipogással is jelzi hogy merül stb.

[ Szerkesztve ]

(#12535) kelna91 válasza Cs1csó (#12534) üzenetére


kelna91
senior tag

Én is így gondoltam, azt a 6-7W-ot el lehet disszipálni passzívan is. De azért rákérdeztem, mert mégiscsak a személyes tapasztalat a mérvadó.

(#12536) Chris0321 válasza Cs1csó (#12534) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem is egy APC SMT 750I szünetmentesem van de nagyon halk. Azt csipogással jelzi, ha elmegy az áram de a ventilátorok vaja egyáltalán nem zavaró van amikor csak onnan tudom, hogy nincs áram, hogy csipog.

(#12537) gg72 válasza gg72 (#12532) üzenetére


gg72
veterán

Tuidnak valaki tanácsot adni, hogy mitévő legyek? Vegyek a régibe új akksit, azzal jó lehet újra? Vagy ne próbálkozzak, inkább vegyek egy újat? Ha igen, milyet? A korábban linkelt kettőből jó lenne valamelyik, vagy más tipp?
Sajnos az éjjel újból áramszünetünk volt, ma megpróbálom kideríteni miért. Szóval sürgős lenne a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#12538) anonymus89 válasza gg72 (#12532) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha csak 2 éve volt cserélve akkor sajnos valami más lesz a gubanc.
Mindenesetre én kideríteném mi lehet most a baja feltéve ha gazdaságosan megoldható.
Én tegnapelőtt üzemeltem be egy SMT1500I-t 3 évig állt egy pincében kibontatlanul.
Jól testre szabható kijelzőn keresztül is az alatta elhelyezkedő opció gombokkal még azt is beállíthatod, hogy az áramellátás mennyire stabil a környezetedben.
Amit linkeltél jó áron van mindenesetre.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12539) gg72 válasza anonymus89 (#12538) üzenetére


gg72
veterán

OK. Én is szeretném kideríteni, de ki foglakozik ezzel? Én sajnos hülye vagyok hozzá... :B

(#12540) Pubszon válasza Chris0321 (#12536) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem volt SMT750, most SMT1000 van, de most tudtam meg, hogy van benne ventilátor.
Normál üzemben semmi hangja, de átkapcsolva is nagyon halk.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12541) Cs1csó válasza Pubszon (#12540) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most néztem az SMT750 nincs fan, azt hittem van de lényegtelen hiszen döntően készenléti módban használja az ember tehát ha van benne ha nincs minimális ideig kellene egyébként is elviselni a zajt.

(#12542) gg72 válasza anonymus89 (#12538) üzenetére


gg72
veterán

Még egy tanácsot kérnék: most vagy megveszem használtan ezt az APC Back-UPS Pro 900 BR900GI-t és rákötök mindent (NAS, PC, monitor a szünetmentes csatlakozókra, minden egyéb a túlfeszvédős aljzatokra), vagy a NAS-hoz veszek újonnan egy Kstar Micropower 600VA-t, ami simán elvinné a NAS-t és a routert, a nagy géphez (+monitot és két nyomtató) veszek egy APC túlfeszvédős elosztót, itt úgysem számít nagyon, hogy szünetmentesen lógjon a gép, csak a védelem kellene.
Melyik megoldást javasolnátok?

(A régi szünetmentesem meghibásodását jeleztem az elműnek, elvileg 2 héten belül kijön egy kárszakértő és megnézi.)

(#12543) Pubszon válasza Cs1csó (#12541) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem az SMT1000i-ben sincs ventilátor.

gg72: Nekem egy APC CS350-en van a DS216+II, egy switch és egy router. Így 40 percet tud áthidalni.
Új akkuval egy ilyen használt APC kijön 8 ezer forintból. Ez sem egy rossz alternatíva.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12544) gg72 válasza Pubszon (#12543) üzenetére


gg72
veterán

OK, tehát te is inkább azt tanácsolod, hogy a NAS és router kapjon egy kis szünetmentest, a nagy géphez (+egyebek) pedig legyen egy túlfeszes elosztó. Ez utóbbiból is APC-t érdemes venni?

(#12545) Pubszon válasza gg72 (#12544) üzenetére


Pubszon
veterán

Én túlfeszelgőből is APC-t ajánlok.
Később akár vehetsz annak is egy külön UPS-t.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12546) gg72 válasza Pubszon (#12545) üzenetére


gg72
veterán

Lehet az lesz, talán jobb is, ha két külön UPS-en lennének.

(#12547) Pubszon válasza gg72 (#12546) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem jobb, mert a NAS meg a modem többnyire 0-24-es, a PC meg nem.
Meg ahogy mondtam, a NAS elé pár ezer forintból megoldható.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12548) fer


fer
őstag

Én amikor vettem az SMT750I-t (15K-ért! :) ) már akkor szétszedtem és abban biztos vagyok, hogy nincs benne ventilátor! Meg abban is, hogy az akkui már többet bírnak mint amikor vettem, pedig már 4 évesek!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12549) Shkiz0 válasza fer (#12548) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Meg az 1000-ben sincs.
1500-ba mar van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12550) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok!

Mekkora teljesítményű szünetmentes tápegység bírna el egy Acer AllInOne PC-t, egy hőnyomtatót, egy routert és egy IP telefon adaptert?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.