Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) eszakas válasza fer (#12050) üzenetére


eszakas
senior tag

+1 ott a pont :R :R :R :R :C :C :C

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12052) e90lci válasza Pubszon (#12047) üzenetére


e90lci
senior tag

Sziasztok
Köszi a válaszokat srácok! :R :R :R Igazából nem nekem kell hanem az egyik haveromnak és olyan max 50000 Ft-ra gondolt.Meg újba.Köszi mindenkinek még egyszer. :R :R :R

(#12053) Pubszon válasza e90lci (#12052) üzenetére


Pubszon
veterán

Ő tudja. :)
50k, új, 750W-ot 10-15 percig...
Ennyi kritériummal nem tudok normálisat ajánlani, főleg hogy tiszta szinuszos legyen (nekem más nem is kell).
Kvázi szinuszossal szegény tápom olyan hangot adott ki, mint ha fel akarna repülni, de legalább ment vele. A mostani SMT-vel meg 0 hangja van. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12054) e90lci válasza Pubszon (#12053) üzenetére


e90lci
senior tag

Ez nem ajánlott esetleg?

(#12055) fer válasza e90lci (#12054) üzenetére


fer
őstag

Ha már 50K, ezt itt szokták ajánlani! [link] Bár picit több! Vagy itt az ezres, [link] de ez csak 600W-ot tud! És ezek elvileg tiszta szinuszosak!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12056) e90lci válasza fer (#12055) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Az nem gond.Ez szerintem jó lesz neki,az idő meg majd eldönti.Amúgy én azt vettem volna amit elősször ajánlottatok,de hát nem az én pénztárcám.Köszi szépen még egyszer! :R :R :R :R Ezer hála! :R :R

(#12057) Bibgr0 válasza Pubszon (#11974) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Köszi a segítséget mégegyszer!

DS918+ mellé vettem egy APC Back-UPS ES700G szünetmentes tápegységet és tökéletesen működik.

(#12058) eszakas


eszakas
senior tag

Az APC UPS-t és a NAS-t összekötő vezetéket lehet usb hosszabbítóval toldani? Jelenleg nem érne el a kábel gond lenne a toldás??

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12059) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok!

Van egy EATON NV800H típusú UPS-em, ami egyik napról a másikra megszűnt működni.
Hiába próbáltam áramtalanítani többször, ki-bekapcsolni, semmi eredmény.

Az előlapon a LED néha halványan felvillan és halk nyekergő/kerregő hangot ad miközben ki-be kapcsolgatom (mintha a kis csipogó kapna valami kósza feszültséget), de legtöbbször teljesen csendben van

Szétszedtem, rámértem az akkura, 7,8V körüli értéket mutatott a műszer önmagában. Amikor feszültség alá helyeztem az UPS-t, csak 2,8V körülit.

Akku elhalálozás/zárlat miatt blokkolhatja magát az eszköz? Vagy más gond lenne?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12060) A megváltó válasza Yahoo (#12059) üzenetére


A megváltó
tag

Akku az kuka! Ki kellene próbálni valamilyen jó akkumulátorral!

Ilyen rossz akkumulátorral el sem indul!

[ Szerkesztve ]

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12061) Yahoo válasza A megváltó (#12060) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Köszönöm. Sajna nincs itthon semmi hasonló Ah akku, így kénytelen leszek venni egyet.

Ráadásul most vettem észre, ahogy kivettem az akksit, hogy el van repedve a műanyag tok, fel van puffadva...

(#12062) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Végre bekötésre került a kazánházba a több mint egy hónapja már a garázsban lévő szünetmentes táp. Végül is egy SOHO SH600 600VA inverter és egy Banner Energy Bull 12V 100AH 750A lett összekötve a hálózatba. Elvileg 2 Grundfos (még a régebbi, kb 12 éves) keringető-szivattyút kell majd esetleg meghajtaniuk. A próba jól sikerült, majd az üzemidőt kell tesztelnem. Van valakinek esetleg ilyesmi invertere? Mennyi lehet az inverter fogyasztása készenléti üzemmódban?
A választ előre is köszönöm.
Üdv.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#12063) Cs1csó válasza garcia66 (#12062) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel a nukleáris telet is kihúzod. :DD

(#12064) A megváltó válasza garcia66 (#12062) üzenetére


A megváltó
tag

Szerintem egy-pár watt lehet , mert azt írja a könyve hogy eco üzemmódba lép, ha kisebb terhelés mint 3% 80mp után belép.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12065) Pubszon válasza eszakas (#12058) üzenetére


Pubszon
veterán

Valószínűleg nem lenne gond ha meg toldanád. Nekem van egy 5m-es USB hosszabbító, ami csak USB 1.0-s, de kommunikációra ez a sebesség is bőven elég.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12066) eszakas válasza Pubszon (#12065) üzenetére


eszakas
senior tag

Köszönöm az infót. :R :R

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12067) A megváltó válasza Yahoo (#12061) üzenetére


A megváltó
tag

Ideiglenesen autóakkumulátor is jó lenne, azzal is bekellene kapcsolnia, csak ne dugd be a szünetmenetest a hálózatba!

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12068) Yahoo válasza A megváltó (#12067) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Köszi a tippet, bekapcsolt.
Vettem is ma egy cseredarabot, összeraktam és működik.

Kell bármit tennem az eszközzel? Kalibráció, bármi?

(#12069) A megváltó válasza Yahoo (#12068) üzenetére


A megváltó
tag

Nem tudom annak milyen a szoftvere, de lehet be kellene állítani a akku csere idejét, meg kalibrálni vele egyszer.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12070) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Lehetetlent kérek: olcsó és megbízható szünetmentes tápot... :D
Amit szeretnék rákötni: D-Link 2 HDD-s NAS, egyik HDD csak ackupra van konfigolva, azaz többnyire le van kapcsolva, elenyésző a fogyasztása, nem fut se torrent, se más rajta, tényleg backup. fHD monitor 40 W fogyasztással, és a PC kerülne még rá. PC-nek 500 W-al lehet számolni, ez játék alatt mondjuk, de inkább kevesebb. Néztem már minden félét, igazán a normál konnektoros verziók lennének jók.
Olyan 20 k alatt szeretném megúszni lehetőleg. Ha ebbe nem fér bele minden, akkor csak olyan verzió is jó lenne, amire a monitort nem dugom rá és a SW-je lekapcsolja a gépet.
Árukeresős link remélem nem gond:
CyberPower BU600E 600VA [link]
Gembird EnerGenie 650VA [link] vagy a nagyobb verzió: [link]
FSP Nano 800VA [link] Márka miatt ez szimpatikus, kevés a dugalj, de az megoldható.
Legrand NIKY 600VA IEC SHK USB (310009) Jókat olvastam róla. [link] Igaz nem teljesen ez az elképzelés.
Legrand KEOR Multiplug 600VA [link] Igazán ez tetszik a legjobban, de ha jól értelmezem, ez nem tudja USB-n lekapcsolni a PC-t.

Mit javasoltok, mi a véleményetek? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12071) Cs1csó válasza ViZion (#12070) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amiket linkeltél azok közül több nem tudja az USB-s kapcsolaton keresztüli PC leállítást. A másik probléma a fogyasztás. Jó lenne ha megadnád a CPU, VGA, tipusát, mennyi SSD HDD van a gépben, milyen tápod van. A NAS tipusát is esetleg vagy a dobozára van írva a fogyasztás az beírni, a router gondolom 5-10 W-nál nem fogyaszt többet.

Ha a gépedbe nagyobb fogyasztású proci és VGA van akkor LEGALÁBB egy 400W-ot leadni képes USP jó lenne, azért mert ha épp komolyabb terhelés közben szűnik meg az áramszolgáltatás akkor is képes legyél te magad manuálisan vagy a UPS szoftveresen pár percen belül szabályosan leállítani a gépet, de a pillanatnyi áramkimaradásokat is áthidalja a fő veszélyt inkább ezek a pillanatnyi szünetek jelentik.

A Gembird EnerGenie 850VA talán jó lenne de én nem látok rajta USB portot, olyan mintha lenne egy hasonló valami amit ki kell törni(?) nem értem, lehet nem mindegyik változatnál opció.
- 400W alá nem mennék
- USB-s szoftveres vezérlés legyen
- a "normál" konnektor nem feltétlen szükséges és az sem hogy akár több legyen - tegyük fel csak egy konnektor van de az sem "normál" akkor egy átalakított végű elosztót dugsz rá amint már több normál konnektor van.

Valami ilyesmiben kellene gondolkodni ezen van egy darab normál konnektor is: Eaton 5E 850i USB DIN

Ilyen megoldásban is lehet gondolkodni :[link]

Vagy ez, van ennél olcsóbban is [link]

[ Szerkesztve ]

(#12072) ViZion válasza Cs1csó (#12071) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi a választ! :R
Az kimaradt, h kb. minden adat ott van az adatlapomon. DNS 323 a NAS, egy 2 TB-os WD RED-el (ezt kikapcsolja, csak éjjelente backuppol ide) és egy 2 TB-os WD purple van benne (ez kvázi folyamatos üzemben). Írtam a monitor 40 W a PC max 500 W, de inkább kevesebb még játék alatt is, ezzel a VGA-val szinte nem is lehet több.
Amit linkeltél, annak a tesóiról sokan írják, h hangos... :U
Találtam még ezt: [link] 15 k, kicsi, elvileg van SW is hozzá, etc. bár nem látom, h mivel/hol kapcsolódna PC-hez. Mondjuk végiggondolva ez nem is fontos annyira, pillanatnyi szünetek szoktak lenni néha, arra nem kell ilyesmi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12073) piero86 válasza ViZion (#12072) üzenetére


piero86
aktív tag

De attól még nem mindegy milyen táp van a gépedben. Valamelyik elviseli a Kvázi szinuszt valamelyik nem.
500W-ot a PC max 2 kártyával.

(#12074) ViZion válasza piero86 (#12073) üzenetére


ViZion
félisten

Adatlapomon minden. Be Quiet Pure Power 10 600W [Moduláris, 80+ Silver], új. Azt honnan tudom meg, h komálja-e a kiválasztott UPS-t? Mondjuk az fura, h sok irodában noname tápos gépeken van, nem hinném, h bármit néztek kompatibilitás terén.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12075) Cs1csó válasza ViZion (#12074) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bocs, mindig elfelejtem, hogy ránézzek az adatlapra hátha ott van az adott konfig. Azért ez elég combos, a proci is 2SSD aztán a vidikarinál is ha jól értem idővel jobb erősebb lesz. Igaza van mindenben piero86 azaz abban is hogy 500W kellene a másik hogy az ÖRÖK VITA: kvázi szinus vs. tiszta szinusz

Azért nem linkeltem TISZTA szinuszost mert azok DRÁGÁK. Érdemesebb kipróbálni valami KVÁZI szinuszost és ha működnek együtt akkor ÖRÜLÉS, ha nem akkor ESETLEG másik kvázi szinuszosat vagy TISZTA SZINUSZOSAT kell nézned.

Tiszta szinuszosból jelenleg ami neked jó lehet: Infoselec 800VA-es
vagy Ksatar Microsine 2000VA-es ennek van 1000VA-es kistestvére is kb. 10 ezer forinttal olcsóbban bestbuy HA épp lehet kapni.

Kvázi szinuszosból:
Kstar Micropewer 800VA vagy 1000VA vagy Eaton 5E 850i USB DIN (ezt már linkeltem)

(#12076) ViZion válasza Cs1csó (#12075) üzenetére


ViZion
félisten

OK, Köszi! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12077) Cs1csó válasza ViZion (#12076) üzenetére


Cs1csó
félisten

Túl nagy az árkülönbség a tiszta szinuszos és a kvázi szinuszos között( 40-50 ezer vs. 20 ezer) ezért érdemes lenne online venni - akár személyes átvétellel - és ha nem válik be 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól, de ez csak online indított vásárlásoknál (az átvétel módja nem számít) érvényesíthető.

[ Szerkesztve ]

(#12078) zamo


zamo
csendes tag

sziasztok

három jó minőségű szünetmentesre lenne szükségem
egy 600w, egy 400w és egy 300w
két funkció lenne, a pillanatnyi áramkimaradás kiküszöbölése ill a biztonságos mentés és kikapcsolás

mi lenne erre a legjobb megoldás?

köszi

(#12079) A megváltó válasza zamo (#12078) üzenetére


A megváltó
tag

Mihez kell tiszta illetve elég a kvázi szinuszos attól függ.Ár mennyit szánsz rá.Márkásak pl.APC ,EATON FSP,.......Használt, esetleg újban gondolkodsz.Hardver aprón nézz körül:)

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12080) zamo válasza A megváltó (#12079) üzenetére


zamo
csendes tag

mindenképp új
nem tudom, h tiszta v kvázi kell... pc, xbox, nas, router

[ Szerkesztve ]

(#12081) A megváltó válasza zamo (#12080) üzenetére


A megváltó
tag

Ha biztosra mész akkor tiszta szinusz, pc-s tápod típusát ha leírod, hátha van valakinek, aki megtudja mondni hogy megy e kvázi szinusszal.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12082) zamo válasza A megváltó (#12081) üzenetére


zamo
csendes tag

ok, legyen tiszta, akkor mi a javaslat?

(#12083) A megváltó válasza zamo (#12082) üzenetére


A megváltó
tag

600 wattra APC SUA1000,400 ra meg 300 ra talán SUA750 teljesítményben megfelelő lenne, de ezeket újan már nem gyártják , ezeknek megfelelő mai típusúak lenne jó neked.
3db szünetmentes az nagyon húzós lesz árban

Néz szét itt lehet szűrési feltételt beállítani, ha nem akarsz annyit keresgélni.

[ Szerkesztve ]

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12084) Tamarel válasza zamo (#12078) üzenetére


Tamarel
senior tag

Szia.

Mik ezek és milyen messze vannak egymástól?
A biztonságos kikapcsolás melyikre kell?

(#12085) zamo válasza Tamarel (#12084) üzenetére


zamo
csendes tag

kettőre kell biztonságos kikapcsolás, a legkisebb a routerre kell, ott csak az a lényeg, h ne szakadjon meg áramszünet esetén

(#12086) A megváltó válasza zamo (#12085) üzenetére


A megváltó
tag

Csak a routernek külön szünetmentes az nem nagyon éri meg, de te tudod

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12087) zamo válasza A megváltó (#12086) üzenetére


zamo
csendes tag

fiam elég komolyan nyomja az "esportot" :( nála egy pillanatnyi áramkimaradás a lehető legrosszabbkor is jöhet (volt már ilyen, nem a véletlen szülte a szünetmentes gondolatát) és sajna a router nem a több eszköz mellett van

(#12088) zamo


zamo
csendes tag

jobban utána olvasva igazából azt nem értem, hogy ha a tiszta szinuszos szünetmentes a megfelelő, akkor miért forgalmaznak nem tisztát is? arra hol a kereslet?

(#12089) A megváltó válasza zamo (#12088) üzenetére


A megváltó
tag

Azért nagy többségekben sok minden működik nem tiszta szinuszos szünetmentesről is sok számítógépes tápegység is működik róla,meg minden kapcsolóüzemű tápegység is pl tv meg ilyenek, de mondjuk nem ahhoz van tervezve , hogy arról nézzenek tv-t.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12090) zamo válasza A megváltó (#12089) üzenetére


zamo
csendes tag

a tv tápja nem érzékeny?

(#12091) Cs1csó válasza zamo (#12090) üzenetére


Cs1csó
félisten

A megváltó úgy érhette, hogy működhet együtt egy adott tévé egy adott szünetmentessel de erre nincs garancia. Egy tiszta szinuszosnál szinte kizárt mivel a UPS-ből a tévébe érkező áram ugyanolyan mint ami a hálózatból érkezik.

(#12092) zamo válasza Cs1csó (#12091) üzenetére


zamo
csendes tag

értem
hasznos volt veletek beszélni, mert kikristályosodott, hogy tisztát kell vennem, de az is, h jobban kijövök ha egy méreteset veszek mint ha három kicsit

(#12093) A megváltó válasza Cs1csó (#12091) üzenetére


A megváltó
tag

Nagy vonalakban igen működhet , mert ezek az lcd tv-k tápja kapcsoló üzemű, meg tapasztalat is volt velük volt vagy 20 ups amik nem tiszta szinuszosak voltak , és van egy, kiírom a márkát, de mindegy "Technika" 22" os lcd TV ami ment mindegyikkel.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12094) Pubszon válasza A megváltó (#12093) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam sem volt semmi gond a kvázi szinuszosra kötött kapcsoló üzemű tápokkal. Most is egy NAS és egy 24V-os adapter van rá kötve, mely a POE kameráknak kell.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12095) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Van nekem egy APC SMT750i szünetmentesem. Kiírta a készülék hogy már cserélni kell az akkut. Elég gyengus volt.
Rendeltem bele egy DataSafe 12HX35 9Ah 12V UPS akkumulátor-t. (azt mondták ez jó bele)

namost beszerelés után feltölti az aksit 100% ra, majd ha jön egy áramszünet pillanat alatt (1 másodperc) leesik 1% ra a töltöttség és ki is kapcsol a gép.
Ilyen a korábbi tápomnál nem volt.
Mi lehet a gondja?
Csak jól kötöttem be, elvégre akkor nem is töltené, vagy ki tudja milyen baja lenne.
Előre is köszönöm!

(#12096) Pubszon válasza fulton (#12095) üzenetére


Pubszon
veterán

1 db 12V-os 9Ah-ás? :F
2db 12V 7.2Ah-s kell bele, melyet a gyári kábellel sorba kötsz és így 24V 7.2Ah.
Nem is értem hogy mehet vele. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12097) fer válasza fulton (#12095) üzenetére


fer
őstag

Az engem is érdekelne, hogy raktál bele egy darab akkut?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12098) fulton válasza fer (#12097) üzenetére


fulton
addikt

Elnézést lemaradtam kétszeres szorzó.
Tehát 2 darab ilyen akkumulátort tettem bele sorosan kapcsolva ahogy a gyári is volt eredetileg

Egy self testet most futtattam az passed eredménnyel zárult.
Azt csináltam a hiba után hogy működés közben kihúztam az akkumulatort majd vártam egy kicsit és vissza helyeztem és beállítottam hogy új akkumulátor tettem a készülékbe.
Ezt korábban nem csináltam meg.
Holnap pedig csinálok egy akkumulátor kalibrációt. Remélem megoldja a problémát. Nektek van más ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#12099) fer válasza fulton (#12098) üzenetére


fer
őstag

Én is csak ezeket a műveleteket tudtam volna javasolni, remélem szerencséd lesz, nekem is ui. van!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12100) fer válasza fulton (#12098) üzenetére


fer
őstag

És amúgy mennyi idősek voltak a régi akkuid?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.