Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#5551) Gergello válasza dvcs_ (#5550) üzenetére


Gergello
addikt

Szerintem is azt kellet használni. Én is akkor írtam.

(#5552) kallas02


kallas02
csendes tag

Hali!

Akik jelentkeztek Msc-re azok adtak be tantárgyi megfeleltetési jegyzéket, most nézem hogy kellene és én nem adtam. Ezt lehet pótolni valahogy, ha igen akkor mikorra kell beadni? Vagy már oda a jelentkezésem? Mérnök infós vagyok és progtervre megyek/mennék

(#5553) MrTurner


MrTurner
csendes tag

üdv!

Matlab 7.1-et használok(nék), de Windows 7-en nem indul!! Ha vkinek volt hasonló gondja és megoldotta, kérem segítsen!

(#5554) phantom88 válasza kallas02 (#5552) üzenetére


phantom88
tag

Január 4-ig pótolhatod! Ha idén államvizsgázol, akkor okleveled, leckekönyved majd TO intézi elvileg, mert január 6-án lesz az államvizsga ami miatt a pótlási határidőről lecsúszunk.

A tantárgyi megfeleltetés kitöltésére meg szánj rá 1 napot szerintem:D, legalább is ne halogasd sokáig!

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#5555) ivjoe válasza kallas02 (#5552) üzenetére


ivjoe
tag

Szeptemberben induló képzésre nem februárban kell jelentkezni?

http://lorem.hu

(#5556) snow.man válasza ivjoe (#5555) üzenetére


snow.man
csendes tag

Ahogy láttam, indulnak keresztfélévben (februárban) is mesterképzések, gondolom erről beszélnek....
Mondjuk nem tudom, hogy hogyan akarnak elindítani egy szakot szeptemberben is, meg februárban is, hiszen, mint köztudott, nálunk szte infón a tárgyakat nem hirdetik meg keresztfélévben (egy-két kivételtől eltekintve, pl. kalk, dimat, de csak vizsgára). Bár éppen azt is meg lehet csinálni, hogy ha februárban kezd az ember, akkor megcsinálja az eredetileg 2. féléves tárgyakat, a következő ősszel pedig az 1. féléves tárgyakat, csak ez egy kicsit furcsa, meg a tanterv sem igazán így lett kitalálva gondolom...

(#5557) snow.man válasza MrTurner (#5553) üzenetére


snow.man
csendes tag

Win7 Compatibility Center alapján a 7.1-el nem érdemes próbálkozni. Nekem R2008b (7.7) van fenn win7-en, az simán megy. De van már R2009b is, pl. innen le tudod tölteni... :)

(#5558) MrTurner válasza snow.man (#5557) üzenetére


MrTurner
csendes tag

köszi, akkor felrakok vmi újabbat!

(#5559) 8nemesis8 válasza corinne (#5549) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen, meglepődtem én is, hogy több csoport is ugyanazt kapta a héten.

(#5560) 8nemesis8 válasza MrTurner (#5558) üzenetére


8nemesis8
veterán

Vagy esetleg még Sun VirtualBox :)
De azért legyen elég Ramod meg egy közepes CPU sem árt.

(#5561) dekac


dekac
tag

Hali!

Olyan "problémára" keresek megoldást, hogy, hogyan lehet valami paranccsal vagy scripttel friss windowsra szinte 0 beavatkozással programok hadát telepíteni.

Fontos lenne, hogy
-a hálózat adott pontján vannak a telepítendő programok
-ne az legyen, hogy az összes program elkezd települni, hanem egymást után fussanak, vagy max 2 menjen egyszerre.

előretelepített rendszer nem megoldás, mert a licencszel gondok lehetnek

Bármilyen egyéb ötlet jól jönne ami sok számítógép gyors telepítését segíti:)

thx :R

(#5562) segi67


segi67
csendes tag

Hali!!

Van itt valaki aki bánhelyihez jár gyak-ra gazd. infoból és megvan neki halozat3 és 4 -nek a pdf-e??
Nem tudom mért nem lehet elérni tán ebből lesz a zh vagy mifene!

(#5563) dekac válasza dekac (#5561) üzenetére


dekac
tag

probléma megoldva (írni kell egy .bat fájlt ami meghívja szép sorban a dolgokat)

(#5564) MrTurner


MrTurner
csendes tag

van itt olyan emberke, aki már bemutatta az intelligens rendszerek projektjét? 4 kimenetü fordított fuzzy inga szabályzóról lenne szó. Akinek pont ez volt és már bemutatta kérem jelezze :P

(#5565) en.gin válasza segi67 (#5562) üzenetére


en.gin
újonc

Ma írtam a zht, a hálózat4.hez hasonlított a legjobban.

http://data.hu/get/1936195/gazdi.zip.html

(#5566) segi67 válasza en.gin (#5565) üzenetére


segi67
csendes tag

Kösz az infokat!

(#5567) Feri1990


Feri1990
tag

Írt ma valaki innen szervezeti viselkedések vizsgát? Ha igen mik voltak ? Tanár mennyire járkált ? :))

(#5568) yager86 válasza Feri1990 (#5567) üzenetére


yager86
csendes tag

Nem idén csináltam a szervist, de pofátlanul csörgött mindenki a pad alatt :D

(#5569) balage22


balage22
újonc

Üdv mindenkinek!

Aki úgy érzi, hogy profin vágja a Közelítő és szimbolikus számítások c. tárgyat, és tudna korrepetálni, az szóljon! Többek között Virágh féle matlab háziról lenne szó, órabérben előre megegyezünk.

h758965[kukac]stud.u-szeged.hu

Gigabyte 965P-DS3, Core2Duo E6320@2520Mhz, Geil Ulta 800@900Mhz 4-4-4-12, Radeon HD3850 512MB, Corsair VX450

(#5570) Napster válasza segi67 (#5562) üzenetére


Napster
tag

Készülj fel mindenféle segéd eszközzel és nem lesz gond :)

egy kis reklám: (eladó)
8800GT
2x1gb DDR2 geil ultra CL4

...N@PsTeR***

(#5571) kraftxld válasza dekac (#5561) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha van tartomány akkor simán group policy-vel, ha meg nincs, akkor mindegyik progit a megfelelő kapcsolóval batch file-ba bepakolni, vagy Emco MSI package cuccal becsomagolni MSI-be és egymás után meghívni az msi-ket a bat-ból.
Tartományban, haladó módban pedig System Center Configuration Manager 2007.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5572) fravik


fravik
tag

sziasztok!

Nagyon-nagy segítségre lenne szükségem a 2.alga kötprogihoz (gráf alg.)! Aki ismer valakit, vagy ismer valakit, akinek az ismerőse ismer valakit aki tud "segíteni" az légyszi írjon priviben! :)

Előre is köszi!

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5573) yager86


yager86
csendes tag

Nekem se ártana 1 kis help algához :D

(#5574) ivjoe válasza fravik (#5572) üzenetére


ivjoe
tag

Haverom barátnőjének a kutyája úgy hallottam egész jó belőle. :)
Gyere át nyugodtan, ha tudok segítek.:)

http://lorem.hu

(#5575) ALI_G válasza fravik (#5572) üzenetére


ALI_G
veterán

na mert mi a feladat? na nem mintha le akarnám írni a megoldást, de szívesen törném a fejem ilyenen, sajnos hamar letudtam az alga 2-t :) gráfokat szeretem. :)

(#5576) yager86 válasza ALI_G (#5575) üzenetére


yager86
csendes tag

De jó neked, hogy így bírod :D
Lenne egy gyors kérdés: a pub/alg/java-s megvalósítások közül a G.KiÉl(p) Halmazzal tér vissza, de ha mélybejár féle ciklushoz használod akkor mindig a nagyobb indexű élt veszi először (így elcseszve az egészet). Ez miért van? Vagy csak én vagyok a birka? :D

(#5577) Frenky89 válasza ALI_G (#5575) üzenetére


Frenky89
őstag

Adott egy G irányított, súlyozott gráf és egy p pontja. A gráf minden pontja egy int és a súlyok is int-ek.

A p pontból kivezető éleket szeretném bejárni úgy, hogy a súlyozás szerint csökkenő, azon belül a pontok szerint növekvő sorrendben menjek végig rajtuk.

Pl. így néz ki a gráf:

(1)--[1]-->(2)
(1)--[3]-->(3)
(1)--[2]-->(4)
(1)--[2]-->(6)

(pont)--[súly]-->(pont)

és ilyen sorrendet szeretnék:

3, 4, 6, 2.

Ezt, hogy lehetne kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

(#5578) snow.man válasza Frenky89 (#5577) üzenetére


snow.man
csendes tag

Én úgy tudnám elképzelni, hogy először is meghatározod az adott csúcs (jelen esetben 1-es) összes szomszédját. Ez valszeg ordó(n) időigényes, mert minden csúcson végig kell iterálni, hogy az szomszédja-e 1-nek. A szomszédokat sorban belepakolgatjuk egy kollekcióba (pl. mint kulcs-érték pár, kulcs = csúcs sorszáma, érték = súly), majd ha megvan az összes szomszéd, rendezzük a kollekció tartalmát érték és azon belül kulcs szerint...

(#5579) Gergello


Gergello
addikt

Hali!

Dimat 3 Véges testek tesztjében tudnátok segíteni? Nem tudom, hogy kell megoldani az 1. és 2. feladatot. Igazából ezt a testes részt egyáltalán nem értettem meg, ehhez tudtok valami jó leírást?

Itt egy példa: link

Köszi!

(#5580) corinne válasza Gergello (#5579) üzenetére


corinne
újonc

Az elsőben először fejezd ki az x^3-öt az x^3+2x^2+1-ből, ami most x^2+2 (Z3-ban vagyunk!!!). Aztán simán szorozd össze őket, és ahol (jelen esetben) 3-ad vagy annál nagyobb fokú polinom van, azt helyettesíteni kell a fent kifejezett alakkal. Tehát pl. az elsőnél ha összeszorzod, akkor azt kapod, hogy x^3+2x^2+x = x^2+2 + 2x^2+x = x+2.

A másodikban pedig csak meg kell nézni, hogy irreducibilis-e az adott polinom, magyarul sztem elég, ha behelyettesíted a 0,1,2-őt (megint Z3...), és ha azok nem gyökök, akkor lesz irreducibilis. Pl. az elsőnek gyöke az 1, így a polinom nem irreducibis, így nem is lesz test a Z3[x]/f.

Remélem segítettem.

:)

(#5581) yager86


yager86
csendes tag

Gráfalgából aki nagyon penge dobjon egy mailt pls :) Nem leszek hálátlan :D
yager86@gmail.com

(#5582) Beri


Beri
addikt

Valaki tudná linkelni a gyakorló feladatokat alkstatból? Valahová elszórtam a linket és nem tudom kinek a weblapján van kinn...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5583) yager86 válasza Beri (#5582) üzenetére


yager86
csendes tag

Szűcs Gábor oldalán van 1 adag példa: www.math.u-szeged.hu/~szucsg

(#5584) ALI_G válasza yager86 (#5576) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát ezt nem vágom, azt még nem használtam. De ahogy látom, már megoldottad :)

Frenky89: a bejárás alatt nem tudom mit értesz, de ha csak fel kell sorolni ahogy leírtad, akkor snow.man megoldását javaslom.

A jägeres kislánynak pedig az openGL topicot :)

(#5585) Frenky89 válasza ALI_G (#5584) üzenetére


Frenky89
őstag

Végül másképpen kellett megoldanom a dolgokat, de nem a kollekciós javaslat volt a rossz, hanem csak egy másik megközelítésből kellett nekiállni a feladatnak.

(#5586) Beri válasza yager86 (#5583) üzenetére


Beri
addikt

Biztosan, de nekem nem arra van szükségem. Csak azt nem értem, minek van a rohadt kurzusfórum, ha nem ír ki senki semmi érdemlegeset, plusz még a gyakvezér sem képes reagálni...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5587) dekac válasza kraftxld (#5571) üzenetére


dekac
tag

Köszi! Hétfőn tesztelem!:)

(#5588) MrTurner


MrTurner
csendes tag

van itt olyan aki szokott dotázni és a nickje: "kenyer" ??
ha igen, vegyen fel msn-re: chaosman@freemail.hu

(#5589) ALI_G válasza MrTurner (#5588) üzenetére


ALI_G
veterán

szép nick :)) nem én vagyok. nem is dotázom, inkább sc 2 jönne.

(#5590) Napster válasza ALI_G (#5589) üzenetére


Napster
tag

COD 4ever! :)

...N@PsTeR***

(#5591) Gergello válasza corinne (#5580) üzenetére


Gergello
addikt

Nagy segítség volt, köszönöm. :R

(#5592) Gergello válasza Gergello (#5591) üzenetére


Gergello
addikt

Ha már így benne vagyunk.
Ebben meg tudnád mondani, hogy mi a rossz a 2. feladatban? 1+0+0-t kaptam rá.

(#5593) corinne válasza Gergello (#5592) üzenetére


corinne
újonc

Na látod erről gőzöm sincs :U

:)

(#5594) 8904


8904
csendes tag

gondolom mindenki tervezi a vizsgákat, így jól jönne pár infó a vizsgákról, illetve ha vkinek vmi segédanyaga van bármiból, tételkidoglozás, tavalyi kérdések kurzusfórumból, stb annak örülné(n)k.
konkrétan engem ezek érdekelnének:
rendszerfejl (csak sima kérdések lesznek, mint zh-n?)
szamtud alapjai
mestint (hogy érdemes a tételeket kidolgozni?)
grafika (gondolom ez hasonlit a midtermre majd)

ha van elvetemült gazdinfós is akkor: TM, és PÜ is érdekelne :D

ha tudok én is segítek, annak akinek ennél korábbi tárgyakról kell infó

(#5595) Gergello


Gergello
addikt

Prog2 gyakra be kell még menni a héten?

(#5596) snow.man válasza 8904 (#5594) üzenetére


snow.man
csendes tag

RF régebbi vizsgakérdések: itt
Számtudból itt lesznek frissítve a tételek. Egy tétel van a fonya részből (első fele), egy tétel pedig a bonya részből (második fele). Szokásos számtudos követelmény, mindkét tételből el kell érni legalább 9 pontot. Nem egyszerű a vizsga, készülni kell rá rendesen, taktikázni nem igazán lehet...
MestIntből nem feltétlen muszáj kidolgozni a tételeket, azzal is csak az idő megy. A könyvben pl. benne van minden teljesen érthetően, nagyon jól használható felkészüléshez...
Grafikából a vizsga ugyanolyan, mint a midterm. Bár nem tudom, hogy most midtermen csak kiskérdések voltak vagy tételkidolgozás is, de vizsgán biztos lesz mindkettő...
Gazdasági tárgyakról nem tudok nyilatkozni...

(#5597) 8904 válasza snow.man (#5596) üzenetére


8904
csendes tag

kösz szépen az infókat, főleg az rf kérdéseket
hát igen, számtud kemény lesz, mert gyakon semmi bonya nem volt, és azért sztem jóval könnyebb megérteni vminek az elméletét amit tudok gyakorlatba (legalábbis nekem könnyebb)

+ aki ma ir hegedusnel este zh-t rf-bol beirhatna par kerdest, multkor is hasonlokat kerdezett, mint a hetfoibe. bár sztem nemlesz nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#5598) Feri1990


Feri1990
tag

Ha van valakinek Környezetvédelem és minőségügyi alapismeretek, Szervezeti viselkedések vagy Menedzsment alapismeretek régi vizsgasora(vagy bármi hasznos anyaga) az ossza meg pls :) hátha beadja még1x

(#5599) MrTurner


MrTurner
csendes tag

van itt olyan, akinek Intelligens Rendszerek projektet 4 tagsági függvénnyek kellett megoldania? Sürgősen kéne help, a szabályokkal kapcsolatban!! Akár korrepetálásnak is felfoghatjuk és megbeszélhetjük az órabért :) ÍRJATOK!

(#5600) segi67


segi67
csendes tag

Nincs valakinek a számtudból valami fogyaszthatóbb forma gondolok itt arra hogy nem diákból áll hanem valami folyamatos szöveg?!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.