Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#5901) snow.man válasza elnofx (#5900) üzenetére


snow.man
csendes tag

Jóformán igen. Kurzusfelvétel végéig nyilván tudni kell, hogy kinél és mit akarsz felvenni. Pontosabban elég azt, hogy kinél, a konkrét témát utána is ráértek kidolgozni...

(#5902) dekac válasza snow.man (#5901) üzenetére


dekac
tag

OFF: te TO-n dolgozol?:D
(vagy jóval több éve koptatod a padot, mint mi?:P)
mindig mindent tudsz:)

[ Szerkesztve ]

(#5903) snow.man válasza dekac (#5902) üzenetére


snow.man
csendes tag

Nem sokkal több éve, mint ti, max 1-2 évvel. Azért én sem mindent tudok, ez túlzás. De szerintem a többiek is mindenben tudnak segíteni az alattuk lévőknek, mint ahogy segítenek is. Kár, hogy nem sok 4-ed, 5-öd éves szól hozzá a fórumon, addigra azért már elég tapasztalt lesz az ember egyetem terén...
(De a kilétemet ne firtassuk, ez már felmerült korábban is, szeretnék inkognitóban maradni. Pont ez tetszik ebben a fórumban, hogy teljesen anonim.)

(#5904) segi67


segi67
csendes tag

Olyan előfordulhat adatbázisokból hogy ismétlődik a feladatsor??

(#5905) 8904 válasza snow.man (#5903) üzenetére


8904
csendes tag

igen, ezt én is megfigyeltem, hogy igy a "végső" tárgyaknál már nincs olyan sok infó a dolgokról, hiszen aki végzett az eltűnik a fórumokról, irinyiből, az egyetemi világból. Akad más dolga is. Persze szerencsére van kivétel.

(#5906) Szőri válasza segi67 (#5904) üzenetére


Szőri
csendes tag

Ha jól tudom már volt is ilyen. Amit én írtam dec 28-án, az abban levő kérdések nagy része (vagy talán mind is) szerepelt már előtte vizsgán.

(#5907) ALI_G válasza snow.man (#5903) üzenetére


ALI_G
veterán

szóval te vagy az a kis köcsög?! ;] :DDD

(#5908) Gergello


Gergello
addikt

Gyors kérdés: olyan van,hogy max kredit / félév?

(#5909) 8nemesis8 válasza Gergello (#5908) üzenetére


8nemesis8
veterán

Elvileg az etr lekorlátoz, nekem ismerősöm volt így 5éves rendszerből, hogy TOval kellett felvetetnie, mert diplomamunka nagyon sok kredit volt meg mellé még sok tárgy is.

(#5910) ALI_G válasza Gergello (#5908) üzenetére


ALI_G
veterán

45 legjobb tudásom szerint.

(#5911) Gergello válasza 8nemesis8 (#5909) üzenetére


Gergello
addikt

Kösz. Majd kiderül. Köv. félévre összejöhet 42.

(#5912) snow.man válasza ALI_G (#5907) üzenetére


snow.man
csendes tag

Ez nem volt túl kedves kérdés...
Szerencséd, hogy inkognitóban vagyok...
De ha már itt tartunk, milyen "kis köcsög"?

(#5913) 8nemesis8 válasza Gergello (#5911) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az szép. Már majdnem embertelen :D
Nekem most 38 jött össze, de már ez is majdnem sok.

Persze ha nem fontos a jó jegy és a megszerzett tudás, akkor meg lehet talán csinálni. Ez sok tényezőtől függ szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5914) Gergello válasza 8nemesis8 (#5913) üzenetére


Gergello
addikt

Ebből 38 a kötelező + egy 4-es válaszható, de utóbbi valószínűleg kimarad. Elég az a 38 + egy tesi.

(#5915) 8nemesis8 válasza Gergello (#5914) üzenetére


8nemesis8
veterán

Gondolom lesz közte finom kis logika is:D Valahogyan annyira népszerű tárgy.

(#5916) ALI_G válasza snow.man (#5912) üzenetére


ALI_G
veterán

jaj te, viccelek :D

8nemesis8: logika best of :)

[ Szerkesztve ]

(#5917) 8nemesis8 válasza ALI_G (#5916) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jah. :O :DD

Erről jut eszembe. Szabivan-nak van egy tolla amivel a telefon interferenciáját tudja nézni :D Nem semmi. Algán bevetette és kiszúrt pár emberkét 11et akiknek ott volt a telefonjuk vagyis volt akinek be volt kapcsolva. Mekkora szigor van :)

(#5918) snow.man válasza ALI_G (#5916) üzenetére


snow.man
csendes tag

Ilyennel ne viccelődjünk, ha kérhetem. Köszi.

(#5919) Gergello válasza 8nemesis8 (#5917) üzenetére


Gergello
addikt

Lol. Én csak néztem, hogy mi történik. :Y Túl messze voltam, nem láttam, hogy milyen eszköz van nála.

(#5920) 8nemesis8 válasza Gergello (#5919) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én első sorban ültem pont mögöttem olyan 2-3sorral történt ez. Villogott a toll, ahogyan érzékelte. Én erről csak hallottam de úgy gondoltam pletyka, de úgy tűnik mégsem az.
Ezt már mondjuk kicsit túlzásnak tartom az egyébként sem kevés felügyelet mellé, engem nem érdekelt nem akartam puskázni eleve, de ez már szerintem egy picit sok.

(#5921) snow.man válasza 8nemesis8 (#5920) üzenetére


snow.man
csendes tag

Szabolcsnak amúgy is minden érzékszerve ki van hegyezve a puskázásra...

(#5922) 8nemesis8 válasza snow.man (#5921) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen ez tény, de a technika fejlődését követi, gondolom lépést akar tartani :D

(#5923) Frenky89 válasza snow.man (#5921) üzenetére


Frenky89
őstag

Most már nem csak neki (SzAr) :)

(#5924) corinne válasza 8nemesis8 (#5920) üzenetére


corinne
újonc

Mondjuk én ezt a "nehogy véletlen be legyen kapcsolva a telefonod"-at nem nagyon értem...ha úgyis fel-le járkálnak a tanárok, akkor ugyanúgy kiszúrják, ha a telefonoddal matatsz, mintha mondjuk papírról vagy akármiről puskázol...

:)

(#5925) 8904 válasza corinne (#5924) üzenetére


8904
csendes tag

jah, csak sztem sokszor volt már a "csak az időt néztem" eset. és hát ki tudja bebizonyitani h a telódba van valami puska, hiszen nem nézhetnek bele...te meg 1 gombnyomással ki tudsz lépni mindenből.

(#5926) Szőri válasza Frenky89 (#5923) üzenetére


Szőri
csendes tag

Épp most kaptam meg, hogy mi folyik SzAr kurzusfórumon. Nagyon durva :D

(#5927) snow.man válasza Szőri (#5926) üzenetére


snow.man
csendes tag

Mi folyik? A jó sztorikra mindenki kíváncsi... :)

(#5928) Szőri válasza snow.man (#5927) üzenetére


Szőri
csendes tag

Annyi a lényeg, volt valaki aki a keddi vizsgán puskázott headsettel. Ezt nem hallották meg a felügyelők, csak a diákok és az egyik szólt is kurzusfórumon. Aztán ebből kerekedett egy kisebb hepaj, mindjárt feltöltöm csak kiszedem a neveket (személyiségi jogok...).

[ Szerkesztve ]

(#5929) snow.man válasza Szőri (#5928) üzenetére


snow.man
csendes tag

Na, ez elég aljas attól, aki szólt kurzusfórumon.
Ezt a headsetes megoldást egyre többen alkalmazzák, én is láttam már jópár esetet. Mondjuk az érdekes, ha a diákok hallották, a felügyelők meg nem. Én olyat láttam, ami nem is látszik a fülben és kívülről nem is hallatszódik, profi a cucc...

(#5930) DoL válasza snow.man (#5929) üzenetére


DoL
csendes tag

Azt mondják, az idő pénz, de szerintem kevesebbe kerül megtanulni ezt-azt, mint megvenni egy ennyire profi headsetet :)

(#5931) Szőri válasza snow.man (#5929) üzenetére


Szőri
csendes tag

Ezt elég nehéz megítélni, hogy aljas-e vagy nem. Ezen is volt vita pl kurzusfórumon (mesélték, mivel már nincs SzAr-om) Épp Dévényi Tanár Úr mesélte, hogy Amerikában teljesen más felfogás van ebből a szempontból az egyetemeken, mivel ott ha puskázik valaki, azt bárki beköpi az számít a normális felfogásnak. Mondjuk Amerikában 1-1 vizsgaidőszak abból áll hogy mindenki agyfrissítőkön él, és 1 hétig hajt mint az állat. (meg eleve ott 40 hét / év az összes tanítási idő)

(#5932) snow.man válasza Szőri (#5931) üzenetére


snow.man
csendes tag

Sosem értettem ezeket a hasonlítgatásokat más országokhoz. Főleg nem az USA-hoz, ahol teljesen más a rendszer, mint az EU-s bolognai rendszer. Könyörgöm, mi itt élünk, itt tanulunk, teljesen más rendszer tagja vagyunk, nem mindegy, hogy ott mi van?
Vagy ha már annyira hasonlítani szeretnénk az amerikai egyetemekre szigor, vizsgaidőszak, stb. szempontjából, akkor az oktatás színvonala és a lehetőségek tárháza is legyen már olyan, mint ott...

(#5933) Szőri válasza snow.man (#5932) üzenetére


Szőri
csendes tag

Itt a felfogásban levő különbségekről van szó. Az oktatási rendszer ott teljesen más, mivel egyetem kezdetéig nagyon kevés dolgot tanul meg az átlag amerikai, emiatt is van ez a 40 hetes tanulási időszak. Abban is igazad van, hogy más a lehetőség (egyetemnek saját uszoda, saját konditerem stb.), de emellett az átlag amerikai család a gyerek megszületésétől kezdve gyűjt annak egyetemi tanulására. Mert ha jól emlékszem 1 év az kb ~5 millió HUF.
Mindegy, lényegtelen. Ne menjünk bele az összehasonlításba.

(#5934) snow.man válasza Szőri (#5933) üzenetére


snow.man
csendes tag

Elolvastam a privátban küldött kurzusfórum részletet, elég durva...
A linket nem osztod meg a többiekkel is itt közösben?

(#5935) Szőri válasza snow.man (#5934) üzenetére


Szőri
csendes tag

Igazából mindegy. Mivel elméletileg kiszedtem belőle minden személyes adatot így simán meglehetne.

(#5936) DoL válasza Szőri (#5935) üzenetére


DoL
csendes tag

Megtennéd? Vagy elküldenéd a linket privátban? Mostmár engem is érdekelne a dolog.

(#5937) snow.man válasza Szőri (#5935) üzenetére


snow.man
csendes tag

Persze, így teljesen anonim a dolog, szerintem oszd meg nyugodtan...

(#5938) gedser zeez


gedser zeez
újonc

Itt van a kurzusfórumos dolog:
http://www.4shared.com/file/190470057/16735098/szarmod.html

(#5939) DoL


DoL
csendes tag

(Elnézést, de:) BAAAAAZ' MEEEEEEEEEG. Hát hova fajul a világ?! A legjobban a csóka beszólásán akadtam le, még hírből sem ismeri a tiszteletet. Ha tanár lennék, átolvasás nélkül karót írnék a dolgozatára, és javasolnám a kollégáknak is ugyanezt mindaddig, amíg nem sikerül egy kis tiszteletet nevelni az ilyen tanyasi parasztba...

(#5940) Szőri válasza DoL (#5939) üzenetére


Szőri
csendes tag

Én megmondtam h durva... Mondjuk volt már idén még egy ilyen dolog, amikor valaki beírta hogy Tanár Úr random osztályoz, 12 ponttal jött vizsgázni, tudott 3 tétel és mégis megbukott. Ebből nem lehet átmenni meg ilyeneket. Aztán arra is kapta a választ, hogy nem így van...

(#5941) snow.man válasza DoL (#5939) üzenetére


snow.man
csendes tag

Egyre "intelligensebb" diákok jönnek egyetemre, az biztos...
Azért nem semmi a szigor. Aki a padról leveszi a kezét, 1-es? Aki magában beszél, 1-es? Nájsz. Asszem nem fogják megdicsérni a gyereket, aki köpött...
Valahol mindkét félnek igaza van, Eörsnek is, de az árulkodás tényleg nem szép dolog. Ráadásul nem hiszem, hogy egy olyan informatikus, aki puskázással teljesítette a tárgyait, az elvenné a helyet olyan elől, aki tisztességesen elvégezte. Állásinterjú is van a világon, ott sok minden kiderül. Én még nem láttam olyat, hogy egy informatikust csak a papírja alapján vegyenek fel...

(#5942) 8nemesis8 válasza corinne (#5924) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen én is feleslegesnek tartottam.

Remélem nem fajul addig, hogy lesznek majd detektorok, meg motozás is :D Mondjuk ehhez már joguk sem lenne.

(#5943) 8nemesis8 válasza snow.man (#5941) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah igen pont ezaz. Fájó dolog, ha valakinek puskázással sikerül az, ami esetleg nekünk sok tanulás árán sem jön össze. Viszont meg fogja bosszulni magát a puskázás, nem annak aki csak ritkán puskázik, hanem aki majdnem végig igénybe veszi, de ezt ő meg fogja szívni, ahogyan írtad is állásinterjún.

(#5944) Gergello


Gergello
addikt

Hujjuj miről maradtam le. Megyek is kurzus fórumra.
Motozás csak jó csajokkal jöhet :DDD

(#5945) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Most olvastam végig a szar-ról linkelt fórumrészletet, de ez NC.
Ilyet...., most már az orrod sem fújhatod ki, mert a zsebkendőt ha elővennéd akkor megbuksz. :W

(#5946) dekac válasza 8nemesis8 (#5917) üzenetére


dekac
tag

ejha... :Y

mellesleg a NOKIÁnál van offline mód ami kilövi a hálózatot, de akkor telefonálni sem tudsz, csak puskázni...

[ Szerkesztve ]

(#5947) 8nemesis8 válasza dekac (#5946) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen tudom jól, de ha észreveszik a zsebedben akkor az is bukó az van írva...
Ha használtad ha nem, illetve pad alá nyúlás is egyből bukás.

(#5948) Gergello válasza 8nemesis8 (#5945) üzenetére


Gergello
addikt

Szerencsére idén meglett első vizsgára a tárgy. Nem örülnék ha ezután kellene mennem vizsgázni.

Egyébként nem tartom gerinces dolognak a kurzus fórumon történt beárulást. Ha annyira el akarta mondani, akkor elég lett volna emailben. Ez így provokáció és feszültség keltés.

(#5949) snow.man válasza Gergello (#5948) üzenetére


snow.man
csendes tag

Hát igen, ezek szerint e-mail-ben is elküldte meg kurzusfórumra is kiírta. Ha annyira árulkodni akart, tényleg elég lett volna e-mail-ben és akkor az ő személye sem derült volna ki. Bár lehet, hogy pont azt szerette volna, hogy kiderüljön. Fasza gyerek...

(#5950) Gergello válasza snow.man (#5949) üzenetére


Gergello
addikt

Büszke lehet magára.
Ha mostanában az az érdem, hogy spicli valaki, akkor nagyon el vagyok tévedve.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.