Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#5601) Szőri válasza Feri1990 (#5598) üzenetére


Szőri
csendes tag

Hello. Tavaly ezeket a kérdéseket összegyűjtötték, hogy órán ezeket mondták valószínű vizsgakérdéseknek Környezetvédelmi és minőségügyi alapismeretekből. Elővizsgán nekem a nagy része megegyezett, másik csoportnak meg nem. Talán segít :)
[itt]

(#5602) Lollita


Lollita
csendes tag

Kurzusfelvételnél ez a 'EGH Földrajzi tanulmányút 1. Görögország' mit tud?

(#5603) ALI_G válasza Lollita (#5602) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha nem tudod, akkor nem kell felvenned :) egyébként geográfusoknak szokták meghirdetni, nekik kötelező nem tudom hány terepgyakorlat. Ez ilyen sátrazós, olcsós kirándulás, tavaly volt 2 barátom, ebből csak az egyikőjük volt geós, szóval csak meg kell beszélni valakivel, hogy mennél.

(#5604) Koree válasza snow.man (#5596) üzenetére


Koree
csendes tag

Köszi az rf-et!
Viszont még annyit kérdeznék h ok ez 40 pont, és a maradék 60? :) vagy két éve még nem 100 pontos volt a vizsga?

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5605) snow.man válasza Koree (#5604) üzenetére


snow.man
csendes tag

De, 100 pontos volt, egyenként 10, ill. 30 pontosak, tehát 4x10 + 2x30...

(#5606) snow.man válasza Lollita (#5602) üzenetére


snow.man
csendes tag

Kurzusfelvétel? Hol van az még... Először túl kellene lenni a vizsgaidőszakon... :)
Egyébként én úgy tudom, hogy akárki mehet, nemcsak geósok. Persze be kell fizetni x összeget, és úgymond egy tanulmányi kirándulás az egész. Tehát napközben kirándulás, este buli, ivászat, stb, stb... :)

(#5607) snow.man válasza segi67 (#5600) üzenetére


snow.man
csendes tag

Számtudhoz anyag:
Fülöp Zoltán: Formális nyelvek és szintaktikus elemzésük, Polygon, Szeged, 1999.
C. Papadimitriou: Számítási bonyolultság, Novadat Kiadó, 1999.
Ebből a két könyvből talán jobban meg lehet érteni a dolgokat, mint a vázlatos diákból. Meg is lehet venni őket, de nem sok értelme, könyvtárban (tik) van mindkét könyvből...

(#5608) Koree válasza snow.man (#5605) üzenetére


Koree
csendes tag

Jaaaa :) kössz

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5609) m.magus


m.magus
csendes tag

Sziasztok

Tudna valaki segiteni abban, hogy Prog2 vizsgan milyen kerdesek szoktak lenni az elmult evekre visszamenoleg? Vizsga kb milyen nehezsegu?
Gyakvizsgaval milyen szintu programokok szoktak lenni?

Elore is koszi

(#5610) ALI_G válasza m.magus (#5609) üzenetére


ALI_G
veterán

Nehéz. Ha rám hallgatsz, elmész belőle első héten és az anyag első felét benyalod mint a kisangyal. Ebből már amúgy is volt egy ZH-tok. Na ahhoz lesz nagyon hasonló.
Az anyag második részét pedig tanuld meg amennyire engedi az időd és akkor bízhatsz egy 50 pontban a 100-ból. Alexin nagyon nehezen ad pontot, a legjobb vizsgák szoktak 60-65 pontosak lenni, jobbat még nem nagyon láttam.

Hasznos infó amit kb. az 5. vizsgán szokott ellőni, hogy mindenhova írj példát, lehetőleg az övét vagy hasonlót, de legyen példa!
Továbbá keress rá a fórumban, már többször volt szó róla.

(#5611) m.magus válasza ALI_G (#5610) üzenetére


m.magus
csendes tag

Koszonom

Mar fel is vettem, az elso idopontra :D

(#5612) corinne válasza ALI_G (#5610) üzenetére


corinne
újonc

Na most úgy megijesztettél, hogy én is :U :DDD

:)

(#5613) snow.man válasza m.magus (#5609) üzenetére


snow.man
csendes tag

Tényleg érdemes néha keresni a fórumban, nem hiába van a gyorskereső. Pl.: prog2

(#5614) segi67 válasza snow.man (#5613) üzenetére


segi67
csendes tag

Jó az anyag:D! De létezik olyan hogy kösziből nem csak a D csoportig van.Mert halottam olyan emberről aki ezt tanulgatta és kapott egy H csoportot!

(#5615) snow.man válasza segi67 (#5614) üzenetére


snow.man
csendes tag

A kisujjam adom és a könyököm sem elég? Ejnye... :)
Valóban több csoport van. Most hirtelen nem is tudom, hogy ebben van-e kidolgozás vagy csak a kérdések, de CsT mindig felhívja a figyelmet, hogy ami a hallgatók között kering kidolgozás, az rossz. Azt mondja, hogy a vizsgák javításánál egyből felismeri, ha valaki abból tanult és általában nem engedi át...
Tehát a kérdéseket érdemes magadnak kidolgozni, pl. a könyvből...
(Mellesleg CsT is olvassa ezt a fórumot. Bár ettől valszeg még ugyanazok lesznek a kérdések. Sokat nem is tudna rajta változtatni.)

(#5616) Nunder


Nunder
őstag

Srácok! Irdatlan nagy segitség kéne köszi házit illetően. Aki úgy érzi, hogy tudja, az szóljon, mert különben nagy baj lesz. Péntek estig lehetőleg. Előre is kösz.

A feladatokat elküldöm, ha valaki érez magában annyi energiát.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5617) Frenky89


Frenky89
őstag

Adatb tételei nincsenek véletlen valakinek kidolgozva?

(#5618) fravik válasza Frenky89 (#5617) üzenetére


fravik
tag

de van... csak valószínűleg papíron, kézzel írva :(
ha gondolod, jövő hétre lehozom Neked és lefénymásoltathatod/beszkennelheted, mert nekem erre most nincs időm!

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5619) Frenky89 válasza fravik (#5618) üzenetére


Frenky89
őstag

Közbe kicsit belemerültem a témába és rájöttem, hogy valószínűleg a kidolgozott tételsor kb. 90%-ban megegyezik az ea jegyzettel, szóval asszem utóbbi nekem jó is lesz, de azért köszi. :B

(#5620) 8904 válasza m.magus (#5609) üzenetére


8904
csendes tag

szerintem pedig nem olyan vészes a prog2 vizsga, jópárszor át kell nyálazni tényleg az előadásjegyzetet, de nekem pl elég korrektül pontozott, igaz midnenhez irtam példát (sajátot!!)
amit snow.man linkelt prog2 anyag, én is hasonlóból készültem, nemtom azokat ki dolgozta ki, én mindig magamnak szoktam kidolgozni...
meg lehet szívni ha vki kidolgozza szarul, az előadó rájön, aztán ha meglátja ugyanazt a hülyeséget válaszként, egyből vérszemet kap és lepontozza az egész dolgozatot...
mindenesetre ha logika vizsga 10/10, akkor ez 5/10 :)

(#5621) Csökkentagyú


Csökkentagyú
újonc

Hali,
grafikából jól tudom, h az 1. vizsga a midtermes kérdésekből van?
Ha igen, valaki tudna mondani pár kérdést, legalább az esszékérdéseket, nagy segítség lenne. (nekem asszem megvilágítás volt az esszé)

Little malac, little malac, help nekem! Here is big hideg, I'm fagying meg.

(#5622) phantom88 válasza Csökkentagyú (#5621) üzenetére


phantom88
tag

Tanár Úr kedvencei:

-Megvilágítás
-Transzformációk
-Elemi algoritmusok

Ezekt tudjad nagyon!

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#5623) kunokb válasza snow.man (#5613) üzenetére


kunokb
csendes tag

Üdv!
Az általad annó belinkelt gyűjteményben az elmeleti_vizsga.txt-ben leírt kérdések mennyiben fedik le a vizsgán előfordulókat? Mert a prog2_elmeleti_vizsga_kidolg.doc-ban jóval több téma van kidolgozva...
Elkezdtem ugyan magam is kigyűjtögetni a válaszokat az előadásanyagból, erre a szűkebb kérdéscsoportra, de vajon "elég" ez is?
Köszi! :)

(#5624) kislaza


kislaza
újonc

udv!

prog2-vel kapcsolatban: vizsga annyira nem veszes szerintem.. csak irj mindenhez vmi ertelmeset, ertsd nagyjabol az anyagot, tudj peldakat irni.. abbol latszik, hogy tudod mirol irsz :) egyebkent minden evben gondolom ugyanaz a 100 kerdes van, es 20db 5pontosat kapsz.. vagy erdemes ismerosokkel gyujtogetni a kerdeseket, ha esetleg valtozott volna, aztan nem erhet meglepetes :)
szamtudhoz pedig valszeg jol hasznalhato a PTI-s fonya jegyzet, tanszeki oldalrol letoltheto..

(#5625) snow.man válasza kunokb (#5623) üzenetére


snow.man
csendes tag

Érdemes a bővebbet is tanulni, ugyanis a szűkebb kérdéscsoportban nincs benne az összes kérdés (ami kb. 100-120 kérdést jelent)...

(#5626) phantom88


phantom88
tag

Hetesi E. féle Marketing vizsgáról ki mit tud?

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#5627) kunokb válasza snow.man (#5625) üzenetére


kunokb
csendes tag

Köszi! Közben már bővítgettem...
;)

(#5628) zeus90


zeus90
aktív tag

Hali!

Valaki tud valami infót mondani makro vizsgáról? Kurzusforum nagyon pang, remélem valaki volt már innen.

Köszi!

(#5629) phantom88 válasza zeus90 (#5628) üzenetére


phantom88
tag

Ugyanaz, mint mikro: húzzol tételt, kidolgozod, elmondod és kész.

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#5630) zeus90


zeus90
aktív tag

ok, kössz :) Mondjuk nekem mikro írásbeli volt, szóval nem ugyan az, esetleg nincs valakinek tételsor vagy valami?

Ja és prog alap vizsgán milyen kérdések szoktak lenni? Oké, tudom, hogy lesz egy program az előadásról, meg elméleti kérdések, csak arra lennék kíváncsi, hogy ezek az elméleti kérdések milyenek.

(#5631) unbekannt válasza zeus90 (#5628) üzenetére


unbekannt
csendes tag

az egyik dián rajta van:
írásbeli lesz, szerkezete:
- igaz-hamis állítások
- feleletválasztó kérdések
- definíciók
- geometrikus feladat

40-60%: elégséges
61-70%: közepes
71-80%: jó
81-100%: jeles

ennyit tudok róla.

(#5632) zeus90 válasza unbekannt (#5631) üzenetére


zeus90
aktív tag

oh, Köszi szépen!

(#5633) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Int rendszerek vizsgáról tudnátok információt adni kedved mérnök-infósok!?
Elég nagy szervezetlenséggel ment le a félév eddigi fele és szerintem vizsgán is folytatódik majd ez a tendencia, de hátha van valami infó korábbi évek tapasztalatai alapján.
Előre is köszi.

(#5634) fravik válasza zeus90 (#5630) üzenetére


fravik
tag

hello!

Progalap vizsgán ilyesmi kérdések szoktak felvetődni:
- if, switch utasítás
- for ciklus, vezérlési szerkezetek
- adattípusok (logikai, egész, tömb...)
- az előadásról egy progi

Valamint eléggé elméleti kérdések, mint pl.: programozás fázisai, program fordításának lépései, c-előfeldolgozó...stb.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5635) Szőri válasza zeus90 (#5630) üzenetére


Szőri
csendes tag

Progalapból vannak leggyakrabban előforduló programok és feladatok, azokat érdemes nagyon jól tudni. Elküldöm inkább pm-ben mert túl hosszú :D

[ Szerkesztve ]

(#5636) dekac válasza 8nemesis8 (#5633) üzenetére


dekac
tag

Engem is érdekelne!
Nem igazán hiszem el azt, hogy abból a pár fuzzys doksiból lenne a vizsga amikből írtuk a zh-kat. :F

(#5637) 8nemesis8 válasza dekac (#5636) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor mi másból?
Csa olyasmi lehet vizsgán is.
Ezért kellene tavalyi vagy korábbi évfolyamról emberke, akinek volt int rendszerek!!!

(#5638) 8904 válasza zeus90 (#5628) üzenetére


8904
csendes tag

töltöttem fel kis segédanyagot:
van ebbe egy tételkidogozás mappa, én azt olvastam el az előadásjegyzet mellett (a könyv túl hosszú:D), meg persze a fogalomtárat kell tudni
http://www.zshare.net/download/6975855339374810/
van benne minta vizsga is

(#5639) Nunder


Nunder
őstag

Prog 2 elméleti vizsgán mi várható? Elegendő az előadásanyag megtanulása? Egy kis ifót szeretnék kapni, ugyanis a kurzusfórumon csak a gyakorlatiról van szó.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5640) corinne válasza Nunder (#5639) üzenetére


corinne
újonc

Én is csak javasolni tudom a visszaolvasást...

[link]

:)

(#5641) elnofx válasza Nunder (#5639) üzenetére


elnofx
csendes tag

... :DD

(#5642) Szőri


Szőri
csendes tag

Hello.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Kalkulus 2 vizsgán, a lap hátoldalán rajta vannak-e azok az összefüggések amik 1-ből voltak? (primitív fv-ek integrálja, deriváltja stb.)
Előre is köszi :)

(#5643) 8904


8904
csendes tag

Hello!
Nekem szakdogával kapcsolatban lenne pár kérdésem, elolvastam az inf-es honlapon lévő dolgokat, de sok dolog így is homály maradt.
Először is tegyük fel, hogy kiválasztottam a tanárt meg a témát, akkor már ETR kurzusfelvétel előtt érdemes beszélni a tanárral, hogy elfogadja e a témát, stb? Mert nyilván ha nem fogadja, akkor miért is venném fel épp nála.
A másik kérdésem inkább ilyen informálódás céljából, a többség kinél veszi fel és mit? Szerintem fontos, hogy mennyit foglalkozik a tanár a dologgal.
Hallottam sokan Bohusnál, de én spec nem szeretnék hálózatos dolgokkal foglalkozni.
Szofterfejl ill Alg&MestInt tanszéken kinél érdemes?
Érdemes saját témát választani? Mit preferálnak jobban?

Előre is kösz a válaszokat, aki szán rá időt.
Mégse mindegy mivel foglalkozok 1 évig:)

(#5644) Frenky89 válasza Szőri (#5642) üzenetére


Frenky89
őstag

Hát az integrálok még lehet, hogy rajta vannak, de a deriváltak sztem tavaly se voltak.

Amúgy meg ma úgyis kiderül... :DDD

(#5645) Gergello


Gergello
addikt

Sok sikert mindenkinek az 1. napon. :DDD

(#5646) Szőri válasza Frenky89 (#5644) üzenetére


Szőri
csendes tag

Nem voltak külön deriváltak, de az integrálból tudsz arra is következtetni ;)
Na mindegy, majd megtudom 2 óra múlva :D

(#5647) Nunder válasza corinne (#5640) üzenetére


Nunder
őstag

Elnézést kérek, Ó Fórum Istene, hogy nem akartam a délutáni szabaditőmet olvasgatással tölteni. Ha csak simán belinkeled az is jó lett volna. Tudom mi a gyors kereső, de mivel a topikban a prog2-re kiadott legalább 400 találatot, így nem volt kedvem keresgélni. Főleg nem úgy, hogy vannak itt olyanok, akik napi rendszerességgel olvassák. Ennek ellenére köszönöm a segítséget, igyekszem helyesen eljárni a jövőben. :U

Sztupi te meg ne röhögj, neked topikot záratott az admin, az nagyobb cink. :P

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5648) Nunder válasza Nunder (#5647) üzenetére


Nunder
őstag

Na jó, kicsit túloztam, RF javító után vagyok. De ha jól tudom, a fórum arra való, hogy választ kapjunk a kérdéseinkre. Kérdeztem, lehet, hogy ha rászánom a z időt, akkor meglett volna, de nem volt kedvem ezzel vacakolni. Meg lehet változott a követelmény, mittomén. Elnézést a kirohanásért, kicsit fel vagyok spanolva. :(

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5649) Gergello


Gergello
addikt

Nem volt egy nagy eresztés ez a reggeli adatb vizsga.
De remélem azért nem esek pofára. :DDD

(#5650) DoL válasza Gergello (#5649) üzenetére


DoL
csendes tag

Mesélnél egy kicsit róla? Köszi :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.