Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#5101) Nunder válasza PowerBuldog (#5100) üzenetére


Nunder
őstag

Velem is eléggé kibabráltak, egy búgócsigát kellett megformázni két kúpból, úgy hogy csak egy csúcspontjában mozogjon. Állítani kellett egy dőlésszöget, és ekkor már két irányba mozog. A koordináta-rendszer tengelyeit egy egy kék vonallal kellett jelezni. Menü, szöveg, stb. Egyszerűen lehetetlen ennyi idő alatt befejezni. :(((

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5102) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nekem az bassza legjobban a csőrömet, hogy egész félévben eddig használhatatlanok voltak a gépek, és gyakorlaton is csak szenvedés volt az egész, mert érdemileg nem lehetett semmi csinálni. Magamtól otthon meg nem tudom a kisujjamból kiszopni, hogy mit hogy kell csinálni. :W

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5103) phantom88 válasza ALI_G (#5093) üzenetére


phantom88
tag

Xming + Putty

Xming indítása:

1. Start menüben Xming/X Launch
2. Display Settings: Multiple windows
3. Session type: Start a program -> Using putty + megadod (linux.cab.u-szeged.hu,h-s azonosítód, jelszavad.)

Elég lassú lesz, de kis türelemmel működik:)

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#5104) ALI_G válasza PowerBuldog (#5102) üzenetére


ALI_G
veterán

Én tudom magamról, hogy ilyen helyzetben reklamálnék. Minden évben eljátszák valamilyen tárgyból. nyomorék rendszergazdák vannak.

(#5105) PowerBuldog válasza ALI_G (#5104) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Több embernek kéne szerintem összefognia ahhoz, hogy legyen is valami belőle.
Amúgy tavaly év elején ugyan ezt játszották el, amikor Fedorát telepítgettek. Akkor is 1 hónapon keresztül nem lehetett semmi csinálni, mire megjött a NagyZH ideje ott voltam, hogy gyakorlaton még normálisan magamtól nem csináltam semmit...

(#5106) Kabinet Rulez. Én is ott mérgelődök a 217-ben...
Ahol persze nem mennek rendesen a gépek.

Windows 1 órája akar beléptetni, Ubuntu meg csupasz mint a babapopsi, még a Menüt is nekem kellett elővarázsolni, hogy valami programot el tudjak indítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5106) ALI_G válasza phantom88 (#5103) üzenetére


ALI_G
veterán

köszi, megoldottam x window nélkül. Bementem a kabinetbe :) Bár felesleges volt.

(#5107) ALI_G válasza PowerBuldog (#5105) üzenetére


ALI_G
veterán

Én ma voltam először a 217-ben idén, jól láttam, hogy fele gép nem is működött?! szánalmasak.
Tessék felemelni a hangotokat!

(#5108) DoL válasza Nunder (#5101) üzenetére


DoL
csendes tag

Én is ezt kaptam, melyik csoportban vagy? :)

(#5109) elnofx válasza ALI_G (#5107) üzenetére


elnofx
csendes tag

az a baj, hogy senki nem meri bevállalni:D pedig de jó volna :))

(#5110) ALI_G válasza elnofx (#5109) üzenetére


ALI_G
veterán

puncsok. ;] ne fossatok, nem fognak érte megdorgálni, hogy hangot adtok elégedetlenségeteknek.

(#5111) elnofx válasza ALI_G (#5110) üzenetére


elnofx
csendes tag

hát ha csatlakozik valaki hozzám (sok-sok ember), akkor csinálhatjuk:D:D

(#5112) dekac válasza elnofx (#5111) üzenetére


dekac
tag

int. rendszerekből is ezen a héten lettek jók a gépek:S:S eddig, kb csak lábat lógattunk.

(#5113) snow.man válasza ALI_G (#5110) üzenetére


snow.man
csendes tag

Mert hol lehetne ennek hangot adni? Szerintem akárhányan reklamálnának, akkor sem történne semmi. Kicsit nagy hajcihő (ez a szó így érdekes leírva) lenne lecserélni az egész rendszergazdai gárdát, meg ők már amúgy is ismerik a kabinet minden részletét. Ráadásul úgy hallottam, hogy nem is rajtuk múlott a dolog. Ettől független ez nem változtat azon, hogy az első hónapban tényleg szinte felesleges volt bemenni a géptermi gyakokra...

(#5114) ALI_G válasza snow.man (#5113) üzenetére


ALI_G
veterán

Nyilván nem rúgathatjátok ki a rendszergazdikat, de az előadóhoz oda lehet menni és mondani neki, hogy többen is szeretnétek panaszolni a gyakorlat minőségét illetően, mert nem volt összhangban a ZH feladatok nehézsége, mely annak köszönhető, hogy a félév eddigi részében szinte használhatatlanok voltak a kabinetes munkaállomások.
Kérjetek valamilyen kompenzációt. Hidd el, elég csak pár hallgató összefogása, menjetek be előadásra, mondjátok, hogy szorgalmasan látogattátok eddig is az előadást (höhö), de még így sem volt tisztességesen teljesíthető a ZH az idő, gépek stb miatt.

én mindig hangot adok bajomnak nyűgömnek és mindig van eredménye. Nem gecik a tanárok TTK-n.

(#5115) 8nemesis8 válasza ALI_G (#5114) üzenetére


8nemesis8
veterán

Már ahol.
Ez szerintem eléggé tanárja válogatja.
Tudnék neked nevet mondani akit nem érdekelne, semmilyen hátráltató körülmény sem. :)

(#5116) sanzi89 válasza Nunder (#5099) üzenetére


sanzi89
addikt

Én ebben a cipőben vagyok, mint te. A házim meg, hát, olyan lett amilyen. :D

Ha esetleg te is látsz benne fantáziát lehetne "kóperálódni". ;)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5117) MrTurner


MrTurner
csendes tag

nah írtam kurzusfórumra egy szép üzit. Lehet csatlakozni, helyeselni :D
HARCOLJUNK!!

(#5118) elnofx válasza MrTurner (#5117) üzenetére


elnofx
csendes tag

csatlakoztam hozzád:)

(#5119) Nunder válasza ALI_G (#5110) üzenetére


Nunder
őstag

Nekem múlt héten ismételten még mindig csak a Power gomb benyomásával sikerült elindítanom azt a nyamvadt Knoppix-et, de mikor az óra előtt 10 perccel már 3x fagyott meg akkor tényleg elborult az agyam. Úgy látszott másnak is, mert bejött a vörös (vagy pink :F ) fejű "takarítónő" és jól levágott, hogy ki kéne menni szólni, meg hogy majd ők újraindítják, meg hogy én jól megérdemlem, amiért ész nélkül, és feleslegesen(!!!) nyomkodom a resetet. (ami a fele gépen nincs is...) Erre én csak annyit mondtam a nagy nyárfröcsögés közepette, hogy talán 3 és fél hónap alatt időszerű lenne megcsinálni azt a nyamvadt rendszert, és akkor talán nem kéne mindig ezzel szarakodni. Na itt kiült az arcára egy hatalmas fagyás, és egy rohadt szó nélkül kiviharzott a teremből. Ennyit róluk.

DoL: grafból én szerdánként vagyok 11-től Tanács Attilánál.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5120) 8nemesis8 válasza Nunder (#5119) üzenetére


8nemesis8
veterán

Teljesen igazad van, nálunk gyakon Bodnár Peti ment el kilövetni a gépét, erre annyit mondtak, hogy igen vannak még hibák.
Nem teljesen ezzel a szóhasználattal de ez volt a lényege.
Ezen röhögött mindenki, hogy kicsit újra lett értelmezve a szó részükről.
Egyébként tényleg tűrhetetlen, mióta ide járok 3éve kb egyre szarabb a hálózat:(

(#5121) ALI_G válasza Nunder (#5119) üzenetére


ALI_G
veterán

fuh :) Azt a takarítónőt én sem szeretem, minden lében kanál. Valami becenév most már dukál neki ;]

Nekünk egyetlen helyen kell most gép, ott is csak a tanárnak a kivetítőhöz, de az office akármennyi úgy indul, hogy valamit telepíteni akar. Na megmutatta kb. 3. órán a rendszergazda, hogy az egyik hálózati meghajtón talál futtatható exe-t ami megnyitja a ppt-t. :W

[ Szerkesztve ]

(#5122) Frenky89 válasza 8nemesis8 (#5120) üzenetére


Frenky89
őstag

Kicsit "köpcös a rendszer", most istenem... :D :D

(#5123) segi67


segi67
csendes tag

Nekem is van egy történetem a "jó reggelt néni" -vel kapcsolatban mert mi így nevezzük!
Múltkor bent ültem egy üres teremben nem is gépterem volt, és bedugtam a konnektorba a lapost én pehhemre meg meglátta és azt mondta "azonnal húzzam ki mert a hallgattók nem használhatják az egyetem erőforrásait" mert hogy ez benne van a szabályzatban.
Szóval most ennyivel is okosabb lettem:)

(#5124) 8nemesis8 válasza Frenky89 (#5122) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a pontosítást.

Együtt vagyunk prog2őn ?:D

(#5125) 8nemesis8 válasza segi67 (#5123) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ezt el szokták mondani egyébként tűzvédelmi első gyakon.
Amúgy nem tudom miért ennyire fontos ez?
Nehogy zárlatot okozzunk vagy mi?
Mert a fogyasztás igencsak elenyésző lehet a rengeteg gép monitor egyéb mellett.

(#5126) ALI_G válasza 8nemesis8 (#5125) üzenetére


ALI_G
veterán

pf, én ezt nem is tudtam, hogy nem dughatsz be laptopot.
És az ingyenes wifi nem erőforrás? Vagy várjál, a jó reggelt néni is egy erőforrás, de én nem használnám :N

(#5127) Frenky89 válasza 8nemesis8 (#5124) üzenetére


Frenky89
őstag

Hát ha nem is együtt, de ha jól látom akkor egy csoportban.

ALI_G: :Y :D

(#5128) DarkByte válasza ALI_G (#5126) üzenetére


DarkByte
addikt

Nálunk elsők között mondták hogy semmit nem lehet bedugni a termekben (ez mondjuk már középsuliban is így volt, de kérem ez egy egyetem). WiFi no komment. Végre van laptopom és használhatnám, erre elba...ák, szerintem már idén nem is lesz.
"Jó reggelt néni" meg egy külön kategória. Ne ülj az asztalra, ne nyisd ki az ablakot.. de leginkább levegőt se vegyél ha lehet. :N Haveromtól hallottam hogy már állítólag volt egy ember aki neki ment. Ki is tiltották a kabinetből.

[ Szerkesztve ]

(#5129) 8nemesis8 válasza ALI_G (#5126) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát szerintem más sem. ;]
De mi is lett vele?
Már régen láttam. Amikor láttam utoljára, akkor gipszbe volt :D

(#5130) 8nemesis8 válasza Frenky89 (#5127) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ohhh, nem úgy gondoltam, hogy együtt.... :W ;]

(#5131) Frenky89 válasza 8nemesis8 (#5130) üzenetére


Frenky89
őstag

magasan volt és labda alakú :D , sry :))

[ Szerkesztve ]

(#5132) 8nemesis8 válasza Frenky89 (#5131) üzenetére


8nemesis8
veterán

Semmi gond.
Jó volt egyébként, legalább nem vagy akkora kocka, hogy gépen kívül másra nem gondolsz :D ;] :P

(#5133) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

MATLAB-ban tudja valaki, hogy mit csinál az fsolve függvény?

Kéne egy max 3 oldalas esszét írnom, de az angol Help-ből nem bírom kibodozni, hogy ez mit is csinál. (Tudok angolul, de nekem magas ez a matek szaknyelv)

Kéne egy jó kis magyar leírás róla.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5134) 8nemesis8 válasza PowerBuldog (#5133) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ahogyan elnézem matlab help vagy referenciakönyv lesz belőle, itt van nálam a matlab könyv igaz régebbi kiadás ,de tárgymutatóban nem találtam hirtelen.
Mondjuk nem véletlen kapunk ilyeneket.

(#5135) PowerBuldog válasza 8nemesis8 (#5134) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Mi a könyvnek a neve?

Help-et mát átrágtam, de nem értem, az angol szöveget, vagyis szavanként igen, de úgy összességébe nem tudom összerakni, hogy matematikailag mire gondolhattak.

pl:

"fsolve finds a root (zero) of a system of nonlinear equations."

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5136) 8nemesis8 válasza PowerBuldog (#5135) üzenetére


8nemesis8
veterán

MATLAB :D
szerkesztő: STOYAN GISBERT

(#5137) hvitekriste válasza PowerBuldog (#5135) üzenetére


hvitekriste
újonc

Szerintem a példa amit írtál azt jelenti, hogy az fsolve megkeresi egy nemlineáris egyenletrendszer gyökeit.

(#5138) Gergello


Gergello
addikt

Jó gyorsan felkerültek ezek az adatb (Balázs Peti) eredmények. :Y
Alga is jöhetne már.

(#5139) elnofx válasza Gergello (#5138) üzenetére


elnofx
csendes tag

basszus, ez vicces, hogy nélküled rá se jöttem volna, hogy az oldalára rakja fel az eredményeket és vártam volna egész szünetben.... Mondta ő ezt, vagy csak én aludtam el ismét?:D

(#5140) corinne válasza elnofx (#5139) üzenetére


corinne
újonc

Nálunk mondta:)
Horváth Gyula már kijavította az algát... mondjuk a csúcs Hartmann volt... mire hazaértem már fent is voltak az eredmények... nem csak az anyagot tudja gyorsan darálni:D

:)

(#5141) Atisch


Atisch
csendes tag

Hali!
SZAR ból valaki tudott valami hasznos anyagot szereznie????
Mert én láttam egy *** gyereknél egy kinyomtatott példát és olyan volt mint a moodle17-ben volt. Meg is néztem és tényleg az volt. :O :O
Nem mondta honnan szerezte, de moodléből lett kiszedve!!

Szal nem lehetettlen megszerezni a zh kérdéseit!

Ha véletlenül lenne kedves a forrás megnevezni magát akkor küldhetne pár anyagot a emailomra ---> atilosz@freemail.hu -ra. Kösz Noname! ;)

(#5142) ALI_G


ALI_G
veterán

MSDNAA, francba már rég leszedhettem volna.
2009-08-14 Windows 7 Professional-English (32 bit and 64bit) is now available in ELMS

+van magyar language pack hozzá. wow

[ Szerkesztve ]

(#5143) ivjoe válasza ALI_G (#5142) üzenetére


ivjoe
tag

Csak profhoz nem lehet nyelvi csomagot telepíteni. :)

http://lorem.hu

(#5144) 8nemesis8 válasza ALI_G (#5142) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem lentvan már egy ideje.
Language acokt hogyan lehet beleintegrálni vajon?
Ez a prof verzió, ami elvileg nem támogatja:S

(#5145) kunokb


kunokb
csendes tag

Üdv!
Szeretnék egy kis segítséget kérni valakitől a lineáris leképezéses dimat3-teszt első feladatával kapcsolatosan! Már jóideje próbálok rájönni a megoldás menetére, a gyakon kevés időt fordítottunk erre, ebben az előadásanyagban meg egyetlen példa sincs... :(
Biztos pofonegyszerű lehet, de inkább nem árulom el, mennyi időt töltöttem el ezidáig a megoldás keresésével... :N
Ez itt alább egy épp jól betippelt feladat, ilyeneket használok támpontként, a PrintScreen egy nagyon hasznos billentyű...

Feladat1

Segítségeteket előre is köszönöm!
(ui.: végső elkeseredésemben írtam már mindezt :W )

;)

[ Szerkesztve ]

(#5146) 8904 válasza ALI_G (#5142) üzenetére


8904
csendes tag

ja, csak annyi a bökkenő, hogy a professionalban nincs MUI (ami megoldja a nyelvválasztást), csak az ultimate-ban és a ent-ba. persze könnyen meg lehet hackelni, csak akkor már nem jogtiszta, szóval akkor elveszti az egész MSDNAA a lényegét:D
én angolul használom, meg is vagyok vele kivételesen elégedve, viszont annál kevésbé az uj ubuntu 9.04-el.
szóval most win-linux 1-0:D
na jó azért ez csak vicc, viszont tényleg tűrhető a win7 (a vistához képest), az ubuntu 9.04 meg nem túl stabil (a korábbi verziókhoz képest).

(#5147) 8904 válasza 8nemesis8 (#5144) üzenetére


8904
csendes tag

[link]
így:)

[ Szerkesztve ]

(#5148) 8nemesis8 válasza 8904 (#5147) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor nekem volt igazam, hogy profba nem lehet, csak ultimate támogatja.
Mind1 én is angolul használom, de el lehet menni rajta könnyen.

(#5149) corinne válasza kunokb (#5145) üzenetére


corinne
újonc

Hali!

Először írd fel annak a vektornak a koordinátasorát, aminek a képét keressük. Pl az első példában a (-2,-1)-et. Ezt úgy tudod megtenni, hogy a bázist, ami itt a (-1,0),(0,2) felírod egy mátrix oszlopaiba, a harmadik oszlopba meg magát a vektort, aztán eliminálgatod szépen úgy, hogy az egységmátrix jöjjön ki a bázis helyén. Ebben az esetben (ha nem számoltam el) a (-2,-1) koordinátasora az (2,-1/2) lesz. Aztán ezt össze kell szorozni a megadott A mátrixszal, ekkor kapsz mégegy koordinátasort, ami itt (1,-5/2). Ezzel már csak annyi a teendő, hogy visszaírod vektorformába. Mivel itt a bázisok (-1,0),(0,2), ez azt jelenti, hogy -x1=1 és 2x2=-5/2 (a bázisok első koordinátái az x1 együttható, a második pedig az x2-é). Így a vektorra (-1,-5/4) jön ki, ami nem egyenlő a (-4,-3)-mal:) Remélem érthető, ha nem, kérdezz nyugodtan:)

:)

(#5150) ALI_G válasza ivjoe (#5143) üzenetére


ALI_G
veterán

A francba, na akkor marad továbbra is angol. De akkor mi a herének rakták fel :F Hülyék ezek.
Gondolom nem lehet 7100-as buildről frissíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.