Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#5301) phantom88 válasza phantom88 (#5277) üzenetére


phantom88
tag

Senki?:(

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#5302) Nunder válasza dekac (#5289) üzenetére


Nunder
őstag

Melyik üzletükbe mentél be reklamálni? :D Mert akkor megyek én is. :K

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5303) fravik


fravik
tag

sziasztok!

most végeztem a digitech zh-val! egyáltalán nem volt semmi váratlan benne!
Aki meg tudja csinálni és jól begyakorolja a feladatsort, amit Ádám feltett a honlapjára, annak kisujjból menni fog! (1. igazságtábla + függvény, 2. karnaugh 3. NAND, 4. NOR, 5. decimális-bináris tizedestörttel, 6. decimális-hexadecimálisba (nem tört) + kettes komplemensbe, 7. Egyszerűsítés három változóval, 8. egyszerűsítés 4 változóval )

sok sikert mindenkinek, aki még ezután írja! :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5304) dekac válasza fravik (#5303) üzenetére


dekac
tag

bakker:)

egy csoportban vagyunk:)

(#5305) dekac válasza Nunder (#5302) üzenetére


dekac
tag

a Tisza-centeres T-home üzletbe:) (Etelka sor)

[ Szerkesztve ]

(#5306) fravik válasza dekac (#5304) üzenetére


fravik
tag

igen? :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5307) DoL válasza fravik (#5303) üzenetére


DoL
csendes tag

Matijevicsnél ugyanez, a két utolsó egyszerűsítés helyett az 1. feladathoz kell 2 bemenetű NAND és NOR. :)

(#5308) dekac válasza fravik (#5306) üzenetére


dekac
tag

hát a 15:41-es postból ítélve...
gondolom 3-tól írtad:)

[ Szerkesztve ]

(#5309) fravik válasza dekac (#5308) üzenetére


fravik
tag

valóban... :D

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5310) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Keresek valakit, akit hajlandó KP-ért megírni egy programot java-ban.
11.09-ig kéne leadni, de még azt sem tudom, hogy mit kell csinálni, mert egyszerűen nem fogom fel agyilag a feladat szövegét. :W

Kérem aki hajlandó segíteni az írjon egy PM-et.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5311) Arhquis válasza PowerBuldog (#5310) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Szerintem még kicsit görcsölj a dolgon, mert Alga 2-ből így nagyon csúnyán el fogsz hasalni, már ha egyáltalán vizsgán át fogod tudni magad verni. És még emellé jó sok ezrestől is meg fognak fosztani azok, akik megírják a kötprogod.

Amúgy a feladat egyszerű.

Adott egy A-tól B-ig tartó hoszz. Legyen az egyszerűség kedvéért egy vonalzó. A a 0 pont. B meg valamennyi.

Emellé adott N darab valamilyen hosszú pálcika (mondjuk ropi :D). És a lényeg az, hogy a lehető legkisebb legyen a felhasznált ropik hosszának összege, amivel teljesen végig be tudod teríteni a vonalzót. ( tehát lehetnek a ropik egymás fedésében is )

Annyi kikötés van még, hogy a bemeneti file második sorában lévő szám a maximálisan felhasználható ropik számát jelöli.

Egy kis segítség még a progihoz. Mivel a végpontjuknál fogva növekvő sorrenben vannak a ropik, ezért visszafelé kell keresgélned a megfelelő megoldást.

Továbbá az eddig órán tanult algoritmus típusokat nézd át, és azokra próbáld ráhúzni a feladatot. Általában mind visszavezethető valamilyen dinamikus programozási alapproblémára. (hátizsák, területkitöltő vagy mi, meg ilyenek)

Ha kérdésed van még, írj.

[ Szerkesztve ]

(#5312) szkatus válasza PowerBuldog (#5310) üzenetére


szkatus
újonc

Szerintem az a lényeg, hogy az intervallumok teljesen elfedjék a kapott intervallumot. A példában így néz ki:
Ezt kell lefedni: 2-50
Ezekkel fedi le:
2-4
3-18
10-33
22-50

Így 2 és 50 között minden szám "le van fedve", ha ez megvan, akkor már csak meg kell számolni a költséget:
4-2=2
18-3=15
33-10=23
50-22=28
Ezeket pedig összeadod: 2+15+23+28=68

Ezt kell valahogy kiszámolni. Remélem tudtam segíteni.

(#5313) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Számítógépes grafikából mik szoktak lenni a midterm előadás zh-n?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5314) elnofx válasza PowerBuldog (#5313) üzenetére


elnofx
csendes tag

kis 1 pontos kérdések (pl.: CMYB, AÉL, stb...), ezekből 10 db, és elvileg van egy tétel szintén 10 pontért, de javítsatok ki ha nem így van:D (kb olyan mint a multimédia midterm)

(#5315) fravik


fravik
tag

vélemények a mai grafika félévköziről?? :)
nekem csak ennyi: hm... fincsi ;) :D

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5316) elnofx válasza fravik (#5315) üzenetére


elnofx
csendes tag

kb nekem is ez a véleményem:D

(#5317) Nunder


Nunder
őstag

Na ez a grafika midterm... Nem volt egyszerű annyi szent. 13 perc alatt bedarálni 10 kérdést :Y Ez nem fehér embernek való meló. Várjuk az eredményt, hátha egy hónapon belül meglesz :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5318) Koree válasza fravik (#5315) üzenetére


Koree
csendes tag

Nekem csak annyi, hogy igazából azzal tolnak ki, aki tanult is valamit, 20 percben leírni egy 3 órás előadás anyagát, hajrá... :) (a kiskérdésekre se volt szerintem darabonként fél percnél több)

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5319) MrTurner válasza fravik (#5315) üzenetére


MrTurner
csendes tag

nekem annyi a véleményem, hogy hacsak nem lesz a második zh-m közel maxpontos akkor ez a tantárgy viszont látásra és majd jövő ősszel találkozunk! :D

(#5320) snow.man


snow.man
csendes tag

Nekem sosem volt szimpatikus a grafikás és képfeldolgozásos tárgyak számonkérési módja. Meg az előadásanyagok is elég tanulhatatlanok, tele vannak képekkel meg formulákkal...

(#5321) Gergello


Gergello
addikt

Branch and bound-nak mi a magyar neve?

(#5322) Koree válasza Gergello (#5321) üzenetére


Koree
csendes tag

korlátozás és szétválasztás :)

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5323) fravik


fravik
tag

sziasztok!
nézte valaki a bírót a grafika 1. kötprog eredménye miatt?
mert nekem ezt írja ki: "1. próbához nincs meg az eredménykönyvtár" és ezután kiír egy elérési utat...

ilyenkor mi van? ez normális?

nem t'om mit csinálok, ha nem fogadják el a kötprogomat... ezt már nem hiszem el, komolyan mondom...

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5324) elnofx


elnofx
csendes tag

engem meg nem enged be a biro:O, rossz felhasználónév vagy jelszóval dob vissza, pedig jót írok be:O mi a teendő ilyenkor?

(#5325) fravik válasza elnofx (#5324) üzenetére


fravik
tag

azt a választ kaptam a kurzusforum-on, hogy ilyenkor hibák előfordulhatnak a heti karbantartás miatt is...
de lehet átmeneti hálózati hiba is... majd csak lesz valami :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5326) MrTurner válasza fravik (#5323) üzenetére


MrTurner
csendes tag

nekem azt írja, hogy nincs még értékelés és nincs még pontszám.

(#5327) Koree válasza MrTurner (#5326) üzenetére


Koree
csendes tag

dettó

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5328) fravik válasza MrTurner (#5326) üzenetére


fravik
tag

természetesen mostmár nekem is... de amikor én néztem még nyilván karbantartottak! :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#5329) maxinteger


maxinteger
csendes tag

Helló

Idén éppen harmadjára vettem fel az algát, és már lassan 2 hete küzdök a kötproggal.
Vasárnap éjfél a határidő, és nem igazán akar összeállni a dolog.
Ha valaki tudna segíteni akkor azt nagyon megköszönném.
Bármilyen ötletet szívesen veszek, de ha nincs más akkor kész progit is elfogadok :D (tudom, hogy ellenőrzik)
Igazából a program nagy része kész már csak a lényeg hibádzik.

Itt a feladatleírás [link]

A gyakvezetőktől is kaptam némi segítséget. Idézem:

"Opt(i,j) legyen a legkevesebb kaminon száma, amellyel elszállítható a raktárból az i-ediktől a j-edikig.

Opt(i,j)-nél az i=j esetben nyilván 1 kamion kell, de akkor is, ha az összes konténer ráfér egy kamionra i-tol j-ig.

A visszavezetéshez pedig (tehát amikor biztos nem elég egy kamion) végig kell menni minden lehetőségen, hogy az első kamionra mit tehetsz rá (ezen kell gondolkodni, hogy mik lehetségesek), és a maradékra alkalmazni a rekurziv hivást (hogy a maradékot hány kamionnal lehet elvinni). Az összes esetből pedig az optimálist kell megtartani.

A kitöltési irány mindenképpen főátlótól "kifelé" haladva lesz. Az üres helyek tárolása nélkül is meg lehet csinálni, talán úgy könnyebben átlátható (mert akkor marad a négyzetes táblázat).
"

Előre is köszönöm a segítséget.

(#5330) dvcs_


dvcs_
újonc

Azokat kerdezem akik chrome-ot hasznalnak. Nalatok se megy az adobe reader bongeszobol?
Frissites elott meg ment...

(#5331) Gergello


Gergello
addikt

Mi lesz jövőheti alga1 ZH-ban? Tulajdonképpen melyik előadás az utolsó, a 8. ?

Ha valaki nem vette volna észre Balázs Péter felrakta az ADATB. dokumentációk eredményét a weblapjára.

[ Szerkesztve ]

(#5332) Gergello


Gergello
addikt

Alga1 vizsgára ezt mind tudni kell?

(#5333) kunokb válasza maxinteger (#5329) üzenetére


kunokb
csendes tag


Pontosítanék: hétfő (azaz november 9.) 23:59:59 a határidő...

(#5334) ALI_G


ALI_G
veterán

Van most valakinek mestint?

(#5335) Koree válasza Gergello (#5332) üzenetére


Koree
csendes tag

Ami az előadás jegyzetben benne foglaltatik majdan, azt kell tudni :)

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5336) ALI_G válasza Gergello (#5332) üzenetére


ALI_G
veterán

Majdnem. Pontosan nem tudom most mi kell, előadáson elmondták / elmondják. Vagy van lista.

(#5337) Koree válasza ALI_G (#5334) üzenetére


Koree
csendes tag

Persze :D

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5338) ALI_G válasza Koree (#5337) üzenetére


ALI_G
veterán

ööö :) a fórumban van most vki akinek van mestint kurzusa?

(#5339) Koree válasza ALI_G (#5338) üzenetére


Koree
csendes tag

énis úgy értettem :)

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5340) ALI_G válasza Koree (#5339) üzenetére


ALI_G
veterán

Kötproggal hogy állsz? Foglalkoztál már vele?

(#5341) Koree válasza ALI_G (#5340) üzenetére


Koree
csendes tag

Elég gyatrán... Foglalkozok vele, de ezt a SimpleProb-ot nem lesz egyszerű legyőzni :) De lehet csak rossz irányban megyek.

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5342) ALI_G válasza Koree (#5341) üzenetére


ALI_G
veterán

nem te vagy cski a mestint fórumon? [link]. Egyébként én nem is értettem meg, hogy az mit csinál :) Bár ott leírta egy gyerek.

(#5343) ALI_G válasza Koree (#5341) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem jó sok kérdésem van :)
1. kiket kell legyőzni a minimum ponthoz
2. Hol van a specifikáció, hogy melyik fajta lap melyik (kőr, pikk...)
3. Ezzel a paraméterrel (1 10000 1 12345 1 szte.poker.Raiser 2222 szte.poker.SimpleProb 1111) miért kapom ezt a kimenetet:

ca.ualberta.cs.poker.free.server.TimeoutException: Player timed out:0:receive:
SERVER ACCEPTED PLAYER 0 FROM /127.0.0.1
SERVER ACCEPTED PLAYER 1 FROM /127.0.0.1
SERVER SENDS:MATCHSTATE:0:0::TsAh| TO PLAYER 0.
SERVER SENDS:MATCHSTATE:1:0::|Qs9h TO PLAYER 1.
MESSAGE RECEIVED BY SERVER FROM 1:MATCHSTATE:1:0::|Qs9h:c
MESSAGE ACKNOWLEDGED BY SERVER FROM 1:MATCHSTATE:1:0::|Qs9h:c
SERVER SENDS:MATCHSTATE:0:0:c:TsAh| TO PLAYER 0.
SERVER SENDS:MATCHSTATE:1:0:c:|Qs9h TO PLAYER 1.
SERVER SENDS:MATCHSTATE:0:0:cf:TsAh| TO PLAYER 0.
SERVER SENDS:MATCHSTATE:1:0:cf:|Qs9h TO PLAYER 1.
szte.poker.Raiser -10.0 0
szte.poker.SimpleProb 10.0 1

4. Ugyanazzal a seed-del ugyanazokat a leosztásokat kapom? :F nyilván nem kellene, de nekem mégis úgy tűnik.
5. Igazából akárhányszor futtatom a fenti paraméterrel, mindig más hibát kapok :)

(#5344) ALI_G válasza Koree (#5341) üzenetére


ALI_G
veterán

De kitaláltam, jövőre apache helikoptert kell irányítani vietnámban, lehet majd választani cast-ok közül, hogy csapatszállító, támadó vagy supporter :D

(#5345) Koree válasza ALI_G (#5343) üzenetére


Koree
csendes tag

Nem vagyok regelve a mestint fórumon, így értelemszerűen nem én vagyok :)
Egykét választ lehet azért tudok adni...
1. Legyőzni az szta/poker mappában lévő PairLover (sztem tényleg legnoob-abb), Raiser, RandomPlayer és SimpleProb játékosokat kell. Ezekből az első 3 nem ellenfél, ahogy néztem az általuk megadott ProbaJatekos is megveri őket :) A SimpleProb viszont igy első ránézésre valami tanulós ágens lehet, azzal fog meggyűlni a baj...
2. Specifikáció hogy melyik lap melyik nincs, de aki kicsit konyít ahhoz hogy mik az angol elnevezései a lapoknak, akkor kikövetkeztethető hogy a kártyák színei az értékük után vannak megadva a hand-ben: s-spades, h-hearts, d-diamonds, c-clubs, ha nagyon érdekel melyik melyik, akkor utána lehet nézni, de szerintem nem azon múlik hogy mi a magyar megfelelője.
3. Azért kapsz timeout-ot, mert vagy rossz helyre adtad meg hogy meddig lehessen gondolkodni egy körben, vagy mert nem olvastad el, hogy milliszekundumokban kell megadni, ergó 1 helyett 1000 kell. (így 1 ms alatt nemigazán kapnak észbe gondolom :D) - pláne SimpleProb elég lassú.
4. Igen, ez nekem is feltűnt, de erre azt a választ kaptam, hogy a reprodukálhatóság miatt kell ez így, hogy meg tudják forditani a leosztásokat.

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5346) ALI_G válasza Koree (#5345) üzenetére


ALI_G
veterán

1. aha, mondjuk az első 3 tényleg triviális, a 4. pedig a másik fórum egyik tagja szerint ezt csinálja:
Röviden annyit csinál, hogy ha már 4 vagy 5 lap van középen, kipróbálja az összes lehetséges lapot az ellenfélnek(és a középső lapnak), ebből lesz egy nyerési valószínűség(ami viszonylag naív), ahhoz képest megadott határokon felül bizonyos lépéseket tesz.

Mondjuk most a raiser elverte jópárszor a prob-ot (ez minek a rövidítése?), 73:27-re. Más seed-del is hasonló, de így nem lett timeout :F
És most is volt timeout, pedig 1000 milisec van megadva. Player timed out:1:receive: azt jelenti, hogy a player 1 timeoutolt?
2. igen azt vágom, hogy mindegy és közben rá is jöttem, hogy angol rövidítés lesz.
3. noob voltam, 1-et írtam, pedig olvastam is hogy millisec :)
4. akkor ezt is értem.

[ Szerkesztve ]

(#5347) Koree válasza ALI_G (#5346) üzenetére


Koree
csendes tag

Az a timeout feltehetőleg azt jelenti, hogy az 1-es játékos, igen. Bár elég gagyi ebből a debug módból kibogarászni értelmes információt... :S Énis 1mp-el futtatom és Prob (nem tudom minek a rövidítése :D) szokott néha, mondjuk 1000-ből kb. 3x :)
Mellesleg az a lényeg, hogy több pénzed legyen a végén, mint a másiknak, így hiába vered el sokszor ha amikor veszítesz akkor nagy összeget :) (persze ez változó)

[ Szerkesztve ]

A disznónak is két oldala van, mégsem egyenlet...

(#5348) snow.man válasza ALI_G (#5338) üzenetére


snow.man
csendes tag

Ha van külön mestint kötprogos fórum, akkor miért nem ott kérdezősködsz? Lehet, hogy hamarabb választ kapsz a kérdéseidre... :)

(#5349) ALI_G válasza Koree (#5347) üzenetére


ALI_G
veterán

Ja igen a pénzt kell nézni, de így pont egy 0 összegű játékot kapunk :F
Nem egyszerű ez a debug mód, érdemes sajátot gyártani.

snow.man: szimultán kérdezek a két fórumon :) gondot jelent?

[ Szerkesztve ]

(#5350) phantom88


phantom88
tag

Van valakinek valami tippje, ezek az államvizsga tételek mit takarhatnak:):

1. Üzleti, termelési folyamatok modellezése (strukturális modell), lehetséges technológiák.

2. Üzleti, termelési folyamatok modellezése (matematikai programozási modellek), optimális gyártórendszerek.

Gazdinfó tárgyhoz tartoznak, de az a tárgy annyira zavaros, hogy nem igaz. Ráadásul 2-3 :(( előadáson nem is volt tanár...

Tippjeim vannak, de úgy tudom többen is megcsináltátok a tárgyat, szóval tippeket fogadok...

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.