Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27701) shteer válasza Armagedown (#27691) üzenetére


shteer
titán

500W - az akár SLI-re is elég tuningolt i7 mellett :)

..szerintem jónak tűnik

(#27702) Akybron


Akybron
aktív tag

Na ilyen csodája volt-e valakinek?

Még a Northwood P4 gépem ezzel a táppal ment. :B

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#27703) ati012 válasza Akybron (#27702) üzenetére


ati012
senior tag

Baráti :DDD

(#27704) StSanya


StSanya
őstag

Talán nem volt még ez a jó kis összeállítás: In Pictures: 40 Of The Dirtiest PCs You've Ever Seen

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27705) cbmfan válasza StSanya (#27704) üzenetére


cbmfan
senior tag

van néhány poénos, de pl. bagós egyszerűen undorító.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27706) TaaT válasza StSanya (#27704) üzenetére


TaaT
veterán

Az egyik legdurcább nincs is benne. [link]

Give them hell Ukraine!

(#27707) ViZion válasza TaaT (#27706) üzenetére


ViZion
félisten

Volt az a takarítós sorozat, neh, ott voltak ilyenek. És ezek az "emberek" így élnek. Ezt az igénytelenséget bakker... :(((
A poros gép egy dolog, én sem szedem szét a TV-met takarítani, sokaknak a PC egy doboz, ami szent, nem belenyúúúkááál. Azzal nincs baj. Szvsz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27708) KaiotEch válasza StSanya (#27704) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hogy a csába lehet ennyi pont összeszedni... :F :W

(#27709) GoZoL válasza KaiotEch (#27708) üzenetére


GoZoL
senior tag

Úgy hogy kb. annyira van a lakás is takarítva. Mondjuk ha ipari helyen használják ott is van ilyen. Melóhelyemen a takarmánykeverőben láttam, egeret megpusztulva a házban és töménytelen mennyiségű port. Azóta havonta kitakarítom a gép belsejét egy kis levegővel.

(#27710) Akybron válasza GoZoL (#27709) üzenetére


Akybron
aktív tag

Ha takarítják a lakást minden nap, akkor is belemegy a por a gépbe.

73&DX HA5OJN

(#27711) ViZion válasza Akybron (#27710) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Nálunk 2 gyerek van, igyeXünk tisztán tartani a kecót. Kupi az van, mert mindenhol vannak játékaik. Por is van, azzal semmit nem lehet kezdeni. Szellőztető rendsszerre nincs pénz, ablakon meg befárad... pedig nem is út, hanem erdő mellett lakunk, de ez van. Céges takarítónővel és ismerősökkel is beszéltünk, felénk ilyen: letörlöd, egy óra múlva minden por. Gépemen gyári gagyi porszűrők, +extra szűrők éa poros belül. Nem porcicás, csak a finom por. Ahova a levegő eljut, oda jut por is, ennyi. Légmosón is agyaltam, de ott is vannak hátrányok, a jobbak meg nagyon drágák sajnos nekem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27712) gozso válasza cbmfan (#27705) üzenetére


gozso
senior tag

én magam, sajnos dohányzom, de akkor se tűrök el ilyet magam mellett, előtt :(

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#27713) cbmfan válasza TaaT (#27706) üzenetére


cbmfan
senior tag

az ott konkrétan brunz üvegekben?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27714) TaaT válasza cbmfan (#27713) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem az :DDD

Give them hell Ukraine!

(#27715) LamerGyuri válasza cbmfan (#27713) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

pont ezt akartam kérdezni, hogy az ott hátul üvegekben, az, aminek látszik? :D

Halo függő lehet? Ott balra szélén van néhány figura.
hallottam, hogy vannak ilyen arcok, de egész más szembesülni vele...

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#27716) ati012


ati012
senior tag

(#27717) oriic válasza LamerGyuri (#27715) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

ÉN szégyenlem magam a többi Halo rajongó nevében is. :D

Live-Die-Respawn

(#27718) wolfman


wolfman
veterán

Fiúk lányok!
Beszéltétek itt korábban, hogy kinek van feles csavar készlete amit megosztottatok itt egymással. Engem most az érdekelne, hogy laptopokhoz picike csavar van-e valakinek? Visszamaradt, nem kellő. Képek alant. Szerelek egy lapost, aztán most már nem is emlékezem, hogy nem is volt benne eleve vagy elhagytam menet közben párat(de utóbbi elég kizárt).

kép01
kép02
kép03
kép04
kép05

Mint látható bal oldalt van egy fekete hosszabb, jobb oldalon ugyan az csak rövidebb menettel. Középen pedig a két világos, jobb az átmérőre is ugyan az csak rövidebb (ez már a laptopok belsejébe szokott kelleni panelt lefogni, a másik viszont a legfontosabb, a legkisebb menetű. Ebből kellene mindenképpen vagy 3-4 darab. De persze mindből jöhet ha van.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27719) LamerGyuri válasza wolfman (#27718) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mi ez, amire ráraktad? Időkapu? :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#27720) TaaT válasza wolfman (#27718) üzenetére


TaaT
veterán

"vagy elhagytam menet közben párat(de utóbbi elég kizárt)."

:DDD

Give them hell Ukraine!

(#27721) 5teve válasza LamerGyuri (#27719) üzenetére


5teve
senior tag

chapai tárcsázó. :D

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#27722) wolfman válasza LamerGyuri (#27719) üzenetére


wolfman
veterán

Csillagkapu írisz pajzsa! :D

Látom sok értelmes és hasznos felajánlás fog jönni. :)

TaaT: Nem tudom te emlékszel-e mikor szétkaptam, hogy a hűtő VGA fölötti részénél voltak-e csavarok? De emlékeim szerint nem volt meg mind. Fene se tudja.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27723) LamerGyuri válasza wolfman (#27722) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Tessék. Ennyi évekig elég lesz.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#27724) TaaT válasza wolfman (#27722) üzenetére


TaaT
veterán

Azokra a csavarokra gondolsz amiknek olyan kicsi volt a bevágása hogy késsel szedtétek ki?

Give them hell Ukraine!

(#27725) Gondwana válasza wolfman (#27722) üzenetére


Gondwana
addikt

...Amikoris a műszaki embör telefonon diktàlja a kulcsmàsolònak, hogy föl-le-le-föl-egyenesen-föl-föl-le...
(Csak én nem értettem, milyen laptopba lenne? Ha pl. M2-14mm formàban adnàd meg, mit keresel, még akàr vasàrukereskedésben is tudnànak segìteni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27726) #21346560 válasza Gondwana (#27725) üzenetére


#21346560
törölt tag

juj ez dúrva volt :DDD

(#27727) MasterMark válasza 5teve (#27721) üzenetére


MasterMark
titán

:C

Switch Tax

(#27728) tope


tope
addikt

Szép napot.
Remélem nem zavarok a kérdéssel. Mi lehet a gond, ha bekapcsoláskor mintha beragadt volna a reset gomb, olyat csinál, hogy állandóan resetel ? (Kihúztam mindent, átnéztem, majd bekapcs után elindult a gép)

(#27729) shteer válasza tope (#27728) üzenetére


shteer
titán

beregadt a resetgomb

;]

..szerintem jónak tűnik

(#27730) localhost válasza shteer (#27729) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27731) tope válasza shteer (#27729) üzenetére


tope
addikt

Ehh

:P

(#27732) Hequila válasza tope (#27731) üzenetére


Hequila
őstag

Valamelyik szakmai fórumon biztos hamarabb fognak segíteni, mert ide nem azért járunk, hogy a napi munkaórák után még itt is problémákat kelljen megoldani.
Egyébként 1000 + 1 oka lehet a jelenségnek. Többek közt - habár vicces - a hibás reset gomb is (találkoztam már ilyennel).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#27733) ViZion válasza Hequila (#27732) üzenetére


ViZion
félisten

+1
kodegány háznál (mert persze nem én, hanem egy bolt rakta össze anno a munkahelyemre a gépeket, mert a főnök haverja volt a tulaj...) a bekapcs gombon a műanyag bumszli beragadt, ott voltak ilyesmik. De ez lehet gomb, lehet haldokló táp, mobo... bios újrahúzás is segíthet. De pl. giga FX-es lapok tuningnál restartal indulnak, etc... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27734) tope


tope
addikt

Igazából 1,5 hónapja van összerakva a gép, heti 1-2 alkalommal volt bekapcsolva (másnak megy majd a gép, én csak alkalmanként használom addig is), de most 1 hét pihi után ilyet csinált, előtte jól működött. Lehúztam a Reset gombot, akkor is csinálta, szóval azt kizártam. Köszi azért a segítséget.

UI: Van Karácsony előtti fellendülés a piacon ?

[ Szerkesztve ]

(#27735) ati012 válasza tope (#27734) üzenetére


ati012
senior tag

Tablet, mobil, nagy tévé piacon biztos lesz.

(#27736) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Elnézést kérek, hogy ide írok, de nem találtam a témához kapcsolódó normális friss topicot!

Következő lenne a kérdésem:

Melyik számítástechnikai nagykereskedésben érdemes vásárolni? (Tudom ez relatív) Neten van rengeteg, de ahhoz, hogy az áraikat lássam regisztrálni kell, illetve szerződéseket aláírogatni. Mivel még kezdő egyéni vállalkozó vagyok üzlet nélkül, így nem vagyok túl járatos a témában. Nem szeretnék feleslegesen nagykeres szerződéseket végigolvasni, aláírogatni, ha nem is fogok onnan vásárolni. Tehát olyan nagykereskedés érdekelne, ahol átlagban olcsóbb árakkal találkozok, nincs pl. negyedévente kötelező forgalom (pl. Dotcomp nettó 500.000 Ft/negyedév), illetve nincs minimum rendelés és persze vidékre is kiszállítja a terméket (bár gondolom mind ilyen). Sajnos túl kis pont vagyok a rendszerben, így nem biztos, hogy a kötelező rendeléseket tudnám teljesíteni.

Válaszokat amennyiben lehet privátban kérném, mivel nem szeretném teleszemetelni a topicot.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Ronyman

(#27737) ViZion válasza Ronyman (#27736) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor az ipon is olcsóbb... Amúgy talán Ramiris, Expert...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27738) Hequila


Hequila
őstag

Mai agyfaszadag is megvolt.

Középkorú kamionsofőr:

Kb. 1 hónapja cseréltem a laptopjában betört kijelzőt, most jött érte.
Így utólag kicsit húzta az orrát, mert nem értette, hogy miért kellett a komplett kijelzőt kicserélni, hiszen ő megérdeklődte, miként is működik ez.
Azt a felvilágosítást kapta, hogy ezeket a LED-es kijelzőket már nem kell kompletten kicserélni, ha baja van. Egyszerűen le kell belőle vágni a hibás részt, és a többi működni fog tovább rendesen.
10 percen keresztül próbáltam magyarázni az ő szintjén a LCD működését, érzésem szerint sikertelenül.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#27739) ati012 válasza Hequila (#27738) üzenetére


ati012
senior tag

ezeket a LED-es kijelzőket már nem kell kompletten kicserélni, ha baja van. Egyszerűen le kell belőle vágni a hibás részt, és a többi működni fog tovább rendesen

MIVAAAAN?????? :Y :DDD :DDD

(#27740) macilaci78 válasza Hequila (#27738) üzenetére


macilaci78
nagyúr

--------------------------------------
IHa ezt a kupont kivágod,|
|vehetsz egy új monitort! |
---------------------------------------

Lehet, neki nem a ledes monitor működését ecsetelték, hanem csak a ledsorét. Ott tényleg elég egyes szakaszait kicserélni.

De ha úgy könnyebb, akkor gondolj arra, nem véletlenül nem Te vezeted a nyergesvonatót és nem ő szereli a laptopokat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#27741) ViZion


ViZion
félisten

A régi panelt nem adtad oda?
- Tesó, ha levágod és működik, akkor nyertél egy kisebb panelt, és le is ***pom magam a főtéren. :DDD

Valószínű, h a karácsonyi égősor ledjeiről kioktatták és így qúúvára érti mindent, ami LED. Kár, h az LCD az nem LED... Esertleg LSD-je volt :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27742) tatabike válasza Hequila (#27738) üzenetére


tatabike
őstag

Bakker, nem az én cégem sofőrje volt? Nálunk vannak ilyen "okos" kamionosok.
De gondolom azzal nem dicsekedett, hogy egy éjszaka alatt képesek 2db 225Ah-ás, darabonként 60 kilós akkumulátort lenullázni, mert minden szar kütyüt ráaggatnak... :W Mert éjjel kell mindent tölteni, plusz a bekapcsolva maradt tévére+műholdvevőre elaludni, plusz állófűtés, nyáron állóklíma, stb...
Ha valaki nincs vele tisztában, hogy az általa használt eszköz mire képes, holott ezt (is) tanították Neki, attól kemény dió elvárni, hogy megértse egy LCD működését.
Amúgy meg az idióta marketingesek is hibásak ebben a LED-tévé/monitor dologban, mert a laikus azt hiszi, hogy konkrétan LED-ek adják a kijelzőn látható képet. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek nem tudtam elmagyarázni, hogy csak a háttérvilágítás működik LED-del, nem, Ő szentül meg van róla győződve, hogy Neki a 120 centis tévéjében LED-kijelző van, és kész, és én vagyok a hülye, aki nem ért hozzá... De viszont mikor pár éve megállt a monitora, én cseréltem ki a tápban a kondikat... elég hamar elfelejtette.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27743) Pötyi válasza Hequila (#27738) üzenetére


Pötyi
őstag

Felajánlottam volna neki kapásból 100.000,- Ft-ot, ha ott és akkor elvisz ahoz a barátjához, aki ezt a hülyeséget mondta neki, vittük volna a hibás panelt meg egy jó minőségű, magas élű jappán Olfa sniccert és csinálja meg, ahogy mondta! A pénzt letettem volna az asztal sarkára, ha műtét után működik dolog, viheti! Hiszem és vallom, hogy ezeket a kontár hülyéket csak megszégyenítéssel lehet gyógyítani!

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#27744) wolfman


wolfman
veterán

Itt a telephelyen én intézem a veszélyes hulladékokat, közöttük azokat az elektronikai hulladékokat is, amiket a központból küldenek ki a rendszerurak selejtezéskor. Nemérgiben küldtek ki vagy 4 dobozni infós cuccot, de tényleg vegyes volt a tartalma, mint a koldussz@rnak. Alapból kislemezek, régi billentyűzetek, tonerek, festékpatronok, ilyen olyan kábelek. Nemrég egy teljesen hibátlanul működő Logitech MX1000-es egeret találtam bölcsővel, töltővel, meg egy Logitech 518-as gamer egeret rossz baloldali mikrokapcsolóval, szóval van mit kikapirgálni a dobozokból továbbítás előtt.
Na itt a telephelyen az a szokás, hogy mikor jön egy ilyen szállítmány, akkor a munkások apraja összegyűlik és elkezdik rágni a fülem, hogy nézzük át, hátha valamit találnak. Mikor kipakolom a dobozokat elkapja mindet a bizsuláz, mint volt páromat az ékszerüzlet előtt és visszarepülnek a gyerekkorukba, hogy majd most mekkora gépújítás lesz a családban (persze a legjobb amit eddig találtunk a P IV-es szint).

Egyik kollégám a napokban mutatja, hogy talált egy VGA kábelt, ami milyen jó lesz neki otthonra, mert a monitorjának úgy is rövid a kábele, ezzel majd megtoldja. Néztem, mondom neki, hogy az nem lesz jó, mert az COM kábel, nem VGA kábel. Nézze csak meg, hogy ennek 2 sor luka van a VGA-nak meg 3. De csak erősködik, hogy ne neki ilyenje van, hát jó ez neki. Hiába mondtam, hogy rosszul emlékszik, mert ez nem az ami neki kell, csak erőltette a dolgot, hogy higgyem már el, hogy ez van neki. Már a végén majdnem hagytam magam becsapni, mert ezeknek tényleg ezer éves gépeik vannak, hátha van olyan amiről én nem tudok, értek már csodák életem során, egye fene, vigye el. Aha, másnap jön, hogy hát nem sikerült rácsatlakoztassa a monitort, mert kevesebb a pöcke a kábelnek, mint ami kell.
Rögtön le kellett üljek, megmasszíroztam szépen a halántékom, majd emlékeztettem, hogy tegnap ezért is vitáztunk, de nagy pofával okoskodott, hogy de de de. De nem is értem min csodálkozom, mikor a másik egy régi Nokia kihangosító kábelt nyúlt le, hogy ő majd otthon csinál belőle adatkábelt a GPS-éhez. Persze mikor legközelebb találkoztunk szomorúan, de azért büszkeségéből nem engedve újságolta, hogy valamiért nem egyeznek a kábelek azzal amire számított. Nem is értem mivel kellett volna egyezzen, hiszen ez egy kihangosítós szivargyújtó végű volt a másik végén a klasszikus nokia csatlakozóval, ami neki kell meg egy USB to mini USB. Nem nagyon értem, hogy egy lakatos miért esik neki olyan dolognak aminek egy mérnök infós sem látja értelmét.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27745) Josi válasza wolfman (#27744) üzenetére


Josi
aktív tag

Egyébként valamelyik régi Samsung CRT monitornál volt olyan kábel, hogy a monitor felöli csatlakozó olyan volt mint a soros porté (9 tűs), a másik vége viszont szabványos D-SUB monitor csati.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#27746) wolfman válasza Josi (#27745) üzenetére


wolfman
veterán

Na mondom. Ritka ez mint az 5 lemezes, CD váltós optikai meghajtó, ugye TaaT!? :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27747) westcoastog válasza wolfman (#27744) üzenetére


westcoastog
veterán

Nálunk a hivatalban van kiselejtezve rakás crt monitor, tucat nyomtató, szerintem nagyja jó lehet, meg pár öreg p3-as gép, lehet azokat én is lenyúlom, csak úgy, sajnálnám őket kidobatni, bár lehet jobban járna mindenki. :D

(#27748) toydog55555


toydog55555
csendes tag

Tegnap jött, elvileg a tulaj 3 euróért vette crt monitorral osztrákban.

3,06 celeron, 2x512 DDR1, 160gb sata samsung
Mondtam neki, nekem is hozhat ennyiért ;]

[ Szerkesztve ]

(#27749) TaaT válasza toydog55555 (#27748) üzenetére


TaaT
veterán

Kompresszorozás előtt azért egy mély levegőt :D

wolfman: :K

Give them hell Ukraine!

(#27750) StSanya válasza toydog55555 (#27748) üzenetére


StSanya
őstag

Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy a SATA kábel olyan csavarodós "telefonkagylókábel-szerű" legyen? :U

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.