Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27051) Atapi válasza opr (#27031) üzenetére


Atapi
senior tag

"Here’s the most important thing you need to know: Windows 8 and Windows 8.1 have different product keys. That is, if you have a Windows 8 license and attempt to install Windows 8.1 with your Windows 8 product key, you’ll receive an “invalid product key” message. You must instead install Windows 8, provide your Windows 8 product key, and then update to Windows 8.1 from within Windows 8. Yes, the Windows 8.1 upgrade is free if you’re using Windows 8, so this is just unnecessary pain." [forrás]

ha ez igaz, akkor az ötleted valószínűleg nem fog sikerülni. btw, nem tudom, hogy win8/8.1-nél hogy van, de gondolom vitte tovább ms a szokását, hogy van az oem termék és a vlk, a kettő pedig más aktválási rendszert használ, a telepítőjük is más. így nem valószínű, hogy az msdn telepítő jó lesz neked, csak a win 8 oem telepítők használhatók szerintem a kulcsoddal. viszont a cikkben, amit linkeltem, van egy link az ms oldalára, ahonnan elvileg szipkázhatsz (gondolom) angol, a kulcsodnak megfelelő telepítőt. nem próbáltam, de hátha. ha meg tévednék, akkor elnézést és javítsatok ki.

(#27052) opr válasza Atapi (#27051) üzenetére


opr
veterán

Szóval gyakorlatilag hiába van joga valakinek win8.1-re, ha eredetileg win8-al kapta a gépet, akkor gyakorlatilag megszívta? Figyelembe véve milyen szinten elb@szott az update megoldás, elég hihetetlennek/felháborítónak tartom a dolgot. :F
Vajon ha felhívom a microsoft-ot, hogy megoldható-e, hogy win8.1et telepítsek plusz költség nélkül, kiröhögnek?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27053) ollie válasza opr (#27052) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A win8.1-et generic kulccsal lehet telepíteni, majd telepítés után lehet aktiválni a jogtiszta kulccsal.

***

(#27054) Jazzos válasza ollie (#27053) üzenetére


Jazzos
tag

Nem tudom, én most telepítettem egy 8.1 pro-t, a sima 8 pro kulcsát tökéletesen szépen nyelte be. Most akkor mi van? :D

(#27055) ollie válasza Jazzos (#27054) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jogtiszta volt?

***

(#27056) Jazzos válasza ollie (#27055) üzenetére


Jazzos
tag

Ez nálunk nem kérdés, természetesen az :)

(#27057) cbmfan


cbmfan
senior tag

urak, nem pihen valakinél egy 775-ös mATX lap intel chipsettel, 1333 MHz FSB támogatással? akinek eddig írtam vagy eladta vagy vidéki, és a postázást kihagynám. pláne háklis vagyok LGA foglalatra, nem szeretem mikor rámkenik, hogy én görbítettem el a lábat...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27058) sptkyle válasza cbmfan (#27057) üzenetére


sptkyle
senior tag

s1155 nem jo esetleg?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#27059) cbmfan válasza sptkyle (#27058) üzenetére


cbmfan
senior tag

E6850 procit és 2X1G 1066-os Kingstont nem cserélném le. de ha beszámítod felőlem oké :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27060) Piloss válasza cbmfan (#27057) üzenetére


Piloss
senior tag

Az lap még mindig megvan amivel kapcsolatban írtam neked úgy két hete :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#27061) cbmfan válasza Piloss (#27060) üzenetére


cbmfan
senior tag

köszi, de abban nem megy az E6850. (945-ös chipsetes lapokban 1333 MHz-es proci elvileg nem támogatott.)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27062) Piloss válasza cbmfan (#27061) üzenetére


Piloss
senior tag

Elvileg a legújabb biossal megy [link]

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#27063) cbmfan válasza Piloss (#27062) üzenetére


cbmfan
senior tag

és tényleg. viszont csak 667 MHz-en mennének ramok, jobb lenne pl. g31-es lap.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27064) Piloss válasza cbmfan (#27063) üzenetére


Piloss
senior tag

Valóban.

Nem akarom ráderöltetni, csak gondoltam, megemlítem. hátha :)

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#27065) cbmfan válasza Piloss (#27064) üzenetére


cbmfan
senior tag

ok :)

upoltam hirdetést, csak jelentkezik valaki.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27066) KPistike válasza cbmfan (#27065) üzenetére


KPistike
aktív tag

Mester, most körülnéztem, hever nálam egy Gigabyte GA-G31M-ES2L ...

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#27067) cbmfan válasza KPistike (#27066) üzenetére


cbmfan
senior tag

hehe, pont ugyanilyen döglött meg :D többi pü.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27068) shteer válasza cbmfan (#27057) üzenetére


shteer
titán

gorbelabu, postazva? :)

..szerintem jónak tűnik

(#27069) cbmfan válasza shteer (#27068) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem, 2 évig használtam, szép lassan elkezdte a ramokat nem látni, most kisípolja az összeset bármit csinálok. elején még használt a ki-be pakolás, most százból ha egyszer feléled sípolás nélkül egy modullal. itt porosodik az EP45-DS4 Q9400 procival, 4 Giga rammal, de a mozigép háza egy apró barebone, amibe még a teljes szélességű mATX sem fér be.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27070) ViZion válasza cbmfan (#27069) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... ramoknál is kitörted a lábakat...? :U :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27071) cbmfan válasza ViZion (#27070) üzenetére


cbmfan
senior tag

ja, SIPP ramok átka ez :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27072) sptkyle válasza cbmfan (#27059) üzenetére


sptkyle
senior tag

Igen... aztán ha értékegyeztetünk, kijön a végén, hogy nekem kell ráfizetni 20k-t. :D Sztem kihagyom.
Mindenesetre ha tudsz valamit kezdeni hibás, de megfelelő körülmények közt használható 1155-ös ITX lappal, keress meg privátban.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#27073) cbmfan válasza sptkyle (#27072) üzenetére


cbmfan
senior tag

hang és háló döglődése nem izgat. de ha gombokért adsz hozzá procit, ramot, és van szabvány furat ATX-hez, akkor érdekel :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27074) biker


biker
nagyúr

kis segítséget elfogadnék: olyan IP kamerát keresek, aminél egyetlen elvárás, hogy a képét weblapba be lehessen ágyazni nem flash lejátszóban, és nem valami nagy ablakos gyári appban.
tudtok javasolni valamit? ahány annyiféle....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27075) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ejj Urak, mi ez a sok off, már jó ideje semmi értelmes sztorit nem olvashatunk. Kihaltak a "kedves" vásárlók? :D

Live-Die-Respawn

(#27076) cbmfan válasza oriic (#27075) üzenetére


cbmfan
senior tag

így van. engem sem boldogít szomszéd végre hülyeségeivel - múlt héten elköltözött :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27077) sptkyle válasza oriic (#27075) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát nekem van egy sztorim, de eddig keresgettem a készített képeket. (sajnos úgy tűnik elvesztek).
Bár nem SZÁMTECH boltos , de remélem jó..

Srác (fiatal, 22év körüli, kultúráltan kinéző egyébként kisebbségi) bejön, hogy nem lehet bekapcsolni a PS2-jét.
Hát jó, felveszem, megy a polcra a többi közé.

Eltelik pár óra, jövök megyek a polc mellett, szemem sarkából látom, hogy valami nem stimmel... jobban megnézve az említett PS2 Slim készülék szellezőnyílásain kikacsingat néhány idegen eredetű organikus életforma (mint Marika néni a panel 4. emeleti ablakából. :D)
Nézem, köszönök nekik (persze le se sz*artak -.- ), és konstatálom, hogy néhány csótány lakik ebben a gépben.

Gépet ki az udvarra egy nagy bödönbe, gumikesztyű fel, gépet szétszed, lakókat egyesével csipesszel kis légmentesen záródó zacsiba be.

A hiba amugy gyorsan meglett, a bekapcsoló gomb volt törött, cseréltük, ügyfelet értesítettük hogy kész a gépe.

De a slusszpoén:
Srác jön egy másik fiatal sráccal (később kiderült ő az új vevő a gépre)
És amikor kihoztam a gépet, majd rátettem a zacsit (a kiszerelt alkatrészeket mindig kiadjuk), és közöltem a hibát, és hogy ezek az izék laktak a gépben, egyikük szeme sem rebbent. :Y

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#27078) frescho válasza sptkyle (#27077) üzenetére


frescho
addikt

Igazi klasszikus debug.

Mi elkezdtuk gyujteni a honap hibajegyet. Ket erdekes:

- Csak cime volt, de beszelgetes utan rajottunk, hogy a komplett cegesre gondolt: "Turn off firewall"
- Szoftver tamogatast nyujto ember jelszo valtas utan nem tud belepni. Az ugyeletes hajnalban hiv, hogy O nem jut dulore az emberrel. 10 perc utan megertette, hogy a valtas utan a VPN-hez es mindhol mashol ahol AD-bol azonositja magat az uj jelszot kell hasznalni.

https://frescho.hu

(#27079) oriic válasza sptkyle (#27077) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Örülj neki hogy nem lettek dühösek hogy a háziállatokat kilakoltattad. :DDD

Live-Die-Respawn

(#27080) szumo válasza oriic (#27075) üzenetére


szumo
senior tag

Szó szerint, azaz szerencsére csak majdnem.

Kedves Úriember (77) bejelentkezett, hogy hozná a laptopját rendbe szedni, mire a felesége telefonál, hogy egy darabig mégse hozzák, mert délelőtt rutin vizsgálaton átszúrták a férje vastagbelét, most az intenzíven van.
Nem győztem jobbulást kívánni. :Y

Más: Adott egy wd10ezex merevlemez, működik, bármelyik win látja, és kezeli normálisan, viszont nem lehet rá win oprendszert telepíteni, mert egyik oprendszer sem látja, csak közlik, hogy tegyek be olyan lemezt/usb-t ami tartalmazza a meghajtó felismeréséhez a file-okat. Nem nem raid csatlakozóra raktam, és nem külön telepítős chipűre. Több gépben is ki lettpróbálva, mindben ugyanaz a jelenség. Néztem a wd gyári oldalát, de hátha valaki találkozott már ilyennel. Várom szeretettel az ötleteket. :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#27081) lacik25 válasza szumo (#27080) üzenetére


lacik25
tag

Szia!
tán ez segít:
[link]

(#27082) kraftxld válasza szumo (#27080) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen windows-t szeretnél telepíteni rá? Valszeg GPT formátumú, és Win7-et szeretnél rá rakni BIOS-os nem UEFI-s gépen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27083) Josi válasza szumo (#27080) üzenetére


Josi
aktív tag

Diskpart alol nyomnek egy cleant.
Esetleg wd programjabol egy zerofillt.
Ha ez sem segit akkor marad adattarolasra. :-)

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#27084) szumo válasza kraftxld (#27082) üzenetére


szumo
senior tag

Próbáltuk a merevlemezt mind bios-os mind uefi-s gépben is.
Egy Win 7 HP x64 kerülne rá, ha sikerülne életre kelteni.

Disparktot meg majd megnézem még. Ha megtalálom :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#27085) Josi válasza szumo (#27084) üzenetére


Josi
aktív tag

Parancssor adminisztrátor módban és begépeled: diskpart.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#27086) Armagedown


Armagedown
őstag

Ez fájt...Pénz van ramra, de ész az nincs

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#27087) macilaci78 válasza Armagedown (#27086) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De legalább megfogadja a tanácsot és nem kötözködik. Szegény csak ott hibázott, hogy rossz embertől kérdezett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27088) Alg válasza Armagedown (#27086) üzenetére


Alg
veterán

Játékoknál nem érzem azt, hogy erős lenne a gép..

2 gb ddr3 nvidia geforce gt610 videókártya

Go figure :U ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27089) cbmfan válasza Alg (#27088) üzenetére


cbmfan
senior tag

ja, porzik szántás közben, ezért szaggat... :DDD (tudom, volt már.)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27090) shteer válasza Alg (#27088) üzenetére


shteer
titán

de hát kétgigás! :Y

..szerintem jónak tűnik

(#27091) pycur válasza szumo (#27084) üzenetére


pycur
tag

Szerény ötletem: ha bootolni képes a winyó akkor telepítsd a wint egy másikra és ghostold rá erre. 99% hogy bejön, akkor mégjobban ha a feltelepített winnel felismerteted a winyót egy másik sata ágon ghost előtt. Az általában nem zavarja, ha winyót cserélek alatta.

Tegnapi sztorim: kihívnak hogy a telefont elnyomkodták és 1 napja nem tudják használni, ránéznék e? Meglássuk, meglássuk... Teló ki van kapcsolva, benyomom, a samsung galaxy logo megjelenik és eltűnik. Kérdem nincs ez véletlenül lemerülve? Niinininics, fel van töltve.
Hát azért próbából csak kérnék egy töltőt, működik e benne a szofter, látja e a töltőt...
Há töltőnk az nincs hozzá épp....
Akkor miért mondjátok hogy fel van töltve?
Mert fel van töltve.
Oké, legyen.
De csak találtak egy töltőt hozzá.
Megállapították, hogy mégsem hozzá való, mert a tetején nem megy be a kis lukba.
Kérdem én, nem a fülhallgatót kell abba dugni? Ja de, a töltőt meg akkor mellé.
Jé tényleg jó oda bele.
És ki is írta egyből hogy látja a töltőt, akksi 0% és elkezdte tölteni... fél perc múlva bekapcsolható állapotba került.
Ott égtek hogy ez most tényleg csak ennyi baja volt? :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#27092) 5teve válasza pycur (#27091) üzenetére


5teve
senior tag

na igen, alaptétel Ház doktorbácsitól: mindenki hazudik. :D

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#27093) MR_Joe válasza shteer (#27090) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Egy volt kollega jut eszembe (nem IT területről), szegény vett egy gépet, 2012-év elején nVidia GT210-es videokarival úgy, hogy olyan videokártyát kért a gépbe, amivel minden játék normálisan futni fog...természetesen az ország másik feléből rendelte neten keresztül. Velem nézette meg, miért nem futnak a játékok. Közöltem hogy a kártya konkrétan egy fosch, ekkor kérdezte kikerekedett szemmel, hogy "hát nem elég az egy gigás?".

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#27094) Jazzos


Jazzos
tag

- Mit is mondott főnök, mit kell csinálnom reggel nyitáskor?
- Fordítsd meg a close táblát.

(#27095) ViZion válasza MR_Joe (#27093) üzenetére


ViZion
félisten

Azt én is szeretem, mikor ismerősök jönnek a metro/mediaM/saturn/euronics/akármi boltból, h ezt a laptopot vették, de melegszik/ez nem megy/lefagy/akármi...

Mielőtt vetted nem tudtál volna hívni? Elfelejtetted hol dolgozom, vagy mi? (gondolatban: hogy a bánatos ménkű csapna a redvás p!csádba, h akkor hívsz fel, amikor már megvan és bajod van!) ;] :DDD

Ahogy itt írta vki: az átlag emberek hülyék, és bő 60%-uk még ennél is ostobább... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27096) cbmfan válasza ViZion (#27095) üzenetére


cbmfan
senior tag

neeem. mindenki hülye, és csak én vagyok helikopter! :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27097) MR_Joe válasza Jazzos (#27094) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Ezt itt helyben lőtted? :DD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#27098) Sethdobaloah válasza cbmfan (#27096) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem is. A helikopter én vagyok :P

...csak én vagyok helikopter?

(#27099) -=RelakS=- válasza Sethdobaloah (#27098) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valaki helikoptert emlegetett? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27100) ViZion


ViZion
félisten

Nah, Asus lapos, win 7 újrarakva, driverek rendben, memtest órákat futott, HD sentinel OK...
Nem melegszik (55°C max). Random fagy... jellemzően ha sok feladatot kap. Olyannyira fagy, hogy se egérre, se billre nem reagál. HDD hibánál láttam iyet már. Vagy mi a bráner ez? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.