Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37901) blakey válasza bigdigit (#37899) üzenetére


blakey
titán

Előzőt is hamarabb telepítettem mint ahogy a szervizek megkapták volna, nem hiszem, hogy most hamarabb kapták volna meg, de ha így van akkor be kell menni és frissítik, egy jó fél óra az egész. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37902) bigdigit válasza blakey (#37901) üzenetére


bigdigit
addikt

Egy kis infó azoknak, akiket érdekel és érint: tegnap óta a Suzuki hivatalos márkakereskedői számára a gyár elérhetővé tette a gépkocsikban lévő SLDA (Bosch 52R0) legújabb (firmware) frissítő rendszerét, melynek verziója 1860.1. A frissitéssel kapcsolatban egyéb információt nem adtak, igy nincs lista arról sem milyen javításokat tartalmaz a legfrisebb verzió. A frissítési folyamatot a márkaszervizek elvégzik, ideje kb. 20 perc. A frissítés a garanciális autók esetében ingyenes.

Másoltam....mennyire hiteles azt nem tudhatom.

(#37903) HKorn válasza bigdigit (#37899) üzenetére


HKorn
addikt

Hogy kell a DAB-ot használni? Sosem próbáltam még.

Run&Ride

(#37904) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Még emésztem az 55ks szervizt vagy ez korrekt ár?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#37905) blakey válasza IreN!CuS (#37904) üzenetére


blakey
titán

1 éves? Szerintem sok.
Olyan 30-35e körül van a reális összeg.
Enyém 18e volt, munkadíjat nem számoltak fel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37906) Tamoo válasza IreN!CuS (#37904) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

S-Cross? Facebook csoportban van egy excel fájl amiből lehet informálódni kinek hol mennyi volt. 55 szerintem sok ha csak olaj és szűrőcseréről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#37907) yaneez válasza IreN!CuS (#37904) üzenetére


yaneez
csendes tag

Én olyan ~ 37e körül fizettem a 15 ezres szervízen.

(#37908) IreN!CuS válasza blakey (#37905) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Igen, első kötelezőre vittem igaz csak 6e km van a kocsiban. Sima olaj+szűrök csere volt, levegőt nem akarták de mondtam, hogy srácokkkk ne máá :)

Na mindegy akkor majd jöhet egy másik szerviz :)

Tamoo: igen, S-cross. Sajnos a csoportba még nem léptem be nem jutottam még el odáig.

Amúgy 4 liter olajat számoltak fel és 1.7 órá munkadíjat kb 1 órát volt bent a kocsi és abból jó 25 percig nem történt semmi mert ebédszünet volt. Szóval gázos ez sok szempontból.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#37909) pjen válasza IreN!CuS (#37908) üzenetére


pjen
félisten

Azt nem csodálom, hogy 6K bál nem akartak levegő szűrőt cserélni. Ha öttel szorzod akkor sem késő.

(#37910) Doki16


Doki16
addikt

Tudnátok ajánlani olyan helyet ahol lehet kapni jó minőségű ajtóhatárolót? Egy 2015-ös 5 ajtós swifthez kellene bal előre és bal hátra. Sajnos a gyáriak már nem igazán tartanak.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37911) SirKero válasza IreN!CuS (#37908) üzenetére


SirKero
őstag

Bár az enyém Vitara szerintem nincs sok különbség az árak között.
Én 8000 HUF-t fizettem az első ( 15 000 Km ) szervíznél de én vittem az alkatrészt ( olaj+szűrő+levegő és pollen szűrő )
Így összesen 27 000 HUF volt. Az 55k szerintem mindenképpen sok.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#37912) tboldi


tboldi
nagyúr

Na, megtörtént a fék és lengéscsillapító-csere a WagonR-en.

Az első féket megcsináltam én otthon. Nem tudom, milyen tárcsát raktak fel korábban, de elég nagy válla volt már ~70k országutas km után, a betéteken viszont volt bőven husi. Mindegy, kapott mindenből újat (Ate), valamint a szoruló stifteket is megjavítottam zsírral, így már visszamegy rendesen az úszónyereg.
A hátsó dobfék alig kopott, ezt csak kipucolni kellett.

Mivel nem nagyon tudjuk otthon rendesen megemelni az autót, a lengéscsillapítókat már szervizre bíztuk, de én vittem a 4 új Kayabát. Közben jött egy meglepetés is: a bal hátsó rugóból hiányzik egy darabka. Oké, akkor kell 2 új hátsó rugó is, mert ugye párban illik cserélni. Apum erre kitalálta, hogy akkor már az elsők is legyenek kicserélve, így lett 4 új Monroe rugó.

Az autó teljesen megváltozott, ami a futóművet illeti, annyira szarok voltak már a régi lengéscsillapítók. Végre nem imbolyog vagy bólogat. :D
Úgy 150k Ft volt alles zusammen a renoválás.

[ Szerkesztve ]

(#37913) bigdigit válasza HKorn (#37903) üzenetére


bigdigit
addikt

Ha benne vagy a rádió részben nyomsz azt hiszem egy bal felső sarkot. Ott lehet kiválasztani fm,fm ast,dab. Majd hangolhatsz. Érezhető a minőségi különbség csak a választék kevés nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#37914) M_AND_Ms válasza bigdigit (#37913) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Milyen felszereltségű a kocsid? Mutass már egy képet a Dab-ról!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#37915) HKorn válasza bigdigit (#37913) üzenetére


HKorn
addikt

Na ezt kipróbálom, kösz a tippet.

Run&Ride

(#37916) PeterPH válasza bigdigit (#37899) üzenetére


PeterPH
senior tag

A Vitara/S-cross nem DAB-os.

(#37917) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Suzuki Swift 1.0 18 éves gyártmányú kocsira keresek gyújtáskapcsolót. Néztük mindenüt autós boltban, bontott telepen és sehol sincs. Tudtok írni helyet vagy weblapot? Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#37918) HKorn válasza PeterPH (#37916) üzenetére


HKorn
addikt

Én is így tudtam, azért lepődtem meg. Nekem Vitara van.

Run&Ride

(#37919) M_AND_Ms válasza HKorn (#37918) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egyedül a fejegység kézikönyve említi meg a Dab-ot, más nem. Az is feltételes módban.
Valószínű a hardver tudja és csak egy bitet kéne átbillenteni valahol belül.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#37920) bigdigit válasza M_AND_Ms (#37914) üzenetére


bigdigit
addikt

Swift 2018 GLX. Majd holnap teszek képet.

(#37921) M_AND_Ms válasza bigdigit (#37920) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Na, az lehet. Az már az Scross/Vitara után jelent meg.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#37922) tomi5244 válasza IreN!CuS (#37908) üzenetére


tomi5244
őstag

Nekem a 2016-os Swiftem tavaly ősszel a második szervizen esett át. Olaj, szűrők + kéziféket állíttattam. Mindez 42e volt. Székesfehérvári Suzuki Szabó. Az bosszant, hogy 2 órát számoltak fel ezért, ami irreálisan sok. Értem én, hogy a garancia miatt kell a kötelező szerviz, de akkor se kéne szo...ni a felhasználókat. Már azon is gondolkodtam, hogy hagyom a francba a garanciát és megcsinálom magam, anyagköltségen meglenne, és akkor legalább tudom, hogy minden ki is van cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#37923) dedike


dedike
addikt

Az első két évben szerviz, aztán mindegy. Persze átlagos magyar használatot, és max. 6 éves csereperiódust alapul véve. 20 éves tapasztalattal a hátam mögött nyugodtan mondhatom, hogy Suzuki nem romlik el, ha a kötelező minimumot megkapja. (Természetesen újan vásárolt autóról beszélek.) A kötelező szervizek meg pont ezért is kerülnek sokba...

Jó szerencsét!

(#37924) bigdigit válasza M_AND_Ms (#37919) üzenetére


bigdigit
addikt

Az ígért képek.Direkt tettem be a fogyasztást is mert inkább egyen keveset mint a turbós motor:)

(#37925) kunberci válasza tomi5244 (#37922) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ha már eddig szervizbe hordtad, akkor én a helyedbe a 2. év végit megcsináltatnám, és akkor a 3. év végéig él a garancia. A 3. év végi természetesen mehet magadnak. Majd a harmadik év végén a Te autód esetében kíváncsi lennék, hogy mit cseréltek garanciában addig, mibe került az autód a Suzukinak? Nekem is most lesz a 2. olajcserém szeptember végén, de én magamnak csinálok mindent újkora óta.
-Garanciába a kézifék állítás külön fizetős, vagy sem?

(#37926) tomi5244 válasza kunberci (#37925) üzenetére


tomi5244
őstag

Utólag nekem is megfordult a fejemben, hogy a kéziféket megcsinálhatták volna grátiszba, egyszerűen csak nyúlott kicsit a bowden, állítani kellett rajta. De mivel az autót nem náluk vettem, így "sima" ügyfélként kezeltek, aki betévedt hozzájuk. Kérek árajánlatot más szervizből is, aztán meglátjuk. Szeptember végén lesz esedékes nekem is.

(#37927) M_AND_Ms válasza bigdigit (#37924) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A lényeg, hogy az eddigi Scross/Vitara nem tud Dab-ot - de tényleg kíváncsi volnék, hogy elő lehet-e csalni

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#37928) bigdigit válasza M_AND_Ms (#37927) üzenetére


bigdigit
addikt

Innen én meg azt kérdőjelezem meg ugyanaz a szoftver van mindkettőhöz vagy nem. Az update függvényében.

(#37929) kunberci válasza tomi5244 (#37926) üzenetére


kunberci
aktív tag

Most akkor a kézifék állításáért is fizettél? Tulajdonképpen akkor garanciában eddig nem cseréltek, csináltak semmit, mindenért fizettél? Nehogymá csak oda vihessem, ahol vettem. Én azért úgy gondoltam, hogy egy kézifék állítás az garanciális dolog, de akkor ahol vettem az autót, ott is csak szívességből csinálnák meg. Na én ezért gondoltam azt, hogy amíg nincs hibája, addig nem viszem szervizbe. Minden a lehúzásról szól.
-Tulajdonképpen hiába a garancia, mert úgy is megfizettetnek veled mindent.
- "Sima ügyfélként kezeltek." Szerintem 3 évig Te nem sima ügyfél, hanem garanciális ügyfél vagy.

(#37930) blakey válasza kunberci (#37929) üzenetére


blakey
titán

Nehogymá csak oda vihessem, ahol vettem. - nem kell odavinni ahol vetted csak abban az esetben érdemes ha extra garanciát is kaptál, én kaptam +3 évet azzal a feltétellel, hogy hozzájuk viszem és akkor a munkadíj 1 Ft, van egy kis füzet ahova pecsételnek

-Tulajdonképpen hiába a garancia, mert úgy is megfizettetnek veled mindent.
Idén volt az 1 éves szerviz, 17,3e volt, semmit nem vittem, mindent ők adtak. Szerintem ez minden csak nem lehúzás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37931) kunberci válasza blakey (#37930) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az egyiknek 43 , a másiknak 17 a szervízdíj, akkor hogy van ez? Abban az esetben, ha én vinném oda az autómat, nekem is megcsinálnák 1 forintért??????????????????
-Nyilván Te több autót vásároltál? Mindig oda viszed az autóidat szervizelni. Gondolom, hogy Te vagy az akit kávéval is megkínálnak, de azért valljuk be, hogy nem a Te eseted az általános.
-Ez az extra garancia miatt van, gondolom amiért szintén fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#37932) Motion_Blur válasza bigdigit (#37924) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szép ez a dash!

Valós fogyid mennyi? 1.2 szívó + akku az ülés alatt?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37933) M_AND_Ms válasza bigdigit (#37928) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Első körben azt kell megtudni, hogy ugyanaz-e a hardver - Norvégiában jól jött volna a Dab, mert ott már nincs analóg rádióadás (csak elvétve egy-két helyi adó)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#37934) blakey válasza kunberci (#37931) üzenetére


blakey
titán

Olvasd el amit írtam, ha kapsz extra garanciát akkor ez a feltétele, ennyi. Ahol vettem ez volt a feltétele a +3 évnek, eddig nekem megérte és ráadásul jó áron is vettem, a legolcsóbbak között volt, nem fizettem egy fillért sem a + garanciáért.

Nem vettem soha náluk autót csak tavaly és soha nem voltam szervizeltetni náluk csak idén. Lehet, hogy jó helyen vettem az autót, lehet nem, de nekem ennyi volt. Mindenkinek ott e lehetőség a keresésre, tájékozódásra vásárlás előtt.

Ha nincs semmi feltétele annak, hogy ott szervizeltesd ahol vetted akkor bármelyik hivatalos szervizbe viheted és kérhetsz árajánlatot is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37935) HKorn válasza M_AND_Ms (#37927) üzenetére


HKorn
addikt

Nem lenne rossz ha a 1860-as verza tudná a DAB-ot.

Run&Ride

(#37936) kunberci válasza blakey (#37934) üzenetére


kunberci
aktív tag

Te a + garanciát kaptad grátiszban, más téli gumit, megint más vonóhorgot, és sorolhatnám.
-Nem a Te eseted az általános az 1 Ft-os munkadíjjal. Ameddig nem muszáj, addig nem viszem semelyik szervizbe, mert az olajcserét megcsinálom otthon magamnak, a többi meg lehúzás. Most is azt mondom, hogy a szervizek nagy részben a kötelező szervizekből élnek, és "drágán" csinálják azokat.
-Egy kézifék után állítás miért nem garanciális dolog?
-Egy ajtó beállításért is pénzt kérnének, mert szarul csukódik?
-Mi számít garanciális hibának?
-Szerinted a kézifék beállítása garanciális hiba?

(#37937) Tamoo válasza kunberci (#37936) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Senki nem kap grátiszba semmit, csak máshol fizeti meg az árát. ;]

(#37938) tboldi válasza kunberci (#37936) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem a kézifék állítására nyugodtan mondhatják, hogy nem garanciális, hiszen mégiscsak egy használat során kopó alkatrészt mozgat. Sőt, ha valaki behúzott karral közlekedik egy ideig, kopik valamennyit, és ezért kell állítani, az meg egyenesen user error.

[ Szerkesztve ]

(#37939) blakey válasza kunberci (#37936) üzenetére


blakey
titán

Te a + garanciát kaptad grátiszban, más téli gumit, megint más vonóhorgot, és sorolhatnám. - meg még egyéb mást is, tudod, alkudtam. :)
Nem a Te eseted az általános az 1 Ft-os munkadíjjal. - bárki vehette volna annál a kereskedésnél, tavaly általános volt. :)
Egy kézifék után állítás miért nem garanciális dolog? - garanciális ha nem fog rendesen, előírás szerűen, más autóval már voltam ilyen javításon
-Mi számít garanciális hibának? - Minden ami a specifikációnak nem felel meg a beázás is az, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37940) bigdigit válasza Motion_Blur (#37932) üzenetére


bigdigit
addikt

Valós fogyasztás 4.4l 1.2 lithium aksi ülés alatt. Fejegység szoftver nálam is most 1850.2.

(#37941) tomi5244 válasza tboldi (#37938) üzenetére


tomi5244
őstag

"behúzott karral közlekedik egy ideig"

Természetesen nem közlekedtem behúzott karral ;] Pusztán lejtős terepen lakunk, és ha kint hagyom az autót a ház előtt, rendesen be kell húzni. :) Közel egy év használat után megnyúlott, pontosabban, nagyon be kellett húzni, hogy rendesen fogjon, én meg szeretem ha feszesen fog.

Mindegy, nem kell ragozni, 2 órát számoltak fel ezért és az olajcseréjért, ami szerintem sok, de már ezt is elmondtam. Lehet fékpadra is tették utána, ami plusz idő, ki tudja.

Ha garanciális pecséttel, anyaggal, munkadíjjal megáll 25-30e körül a következő szerviz, akkor elégedett leszek.

(#37942) Motion_Blur válasza bigdigit (#37940) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az elég parádé :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37943) tboldi válasza tomi5244 (#37941) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem konkrétan rád értettem, csak általánosan. De ha már így leírtad a használati körülményeidet, akkor simán megállja a helyét, amit írtam, vagyis használatból eredő a dolog, ergo nem feltétlenül garanciális. :)

Egyébként meg örülj neki, hogy 2 órát számoltak fel az olajcserére, legalább hagyták rendesen kicsöpögni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37944) Napfénysüti válasza kunberci (#37931) üzenetére

Nekem is most pár hete volt az első éves szerviz és 23.000-et fizettem.

Més que un club!

(#37945) kunberci válasza Napfénysüti (#37944) üzenetére


kunberci
aktív tag

Olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő volt cserélve? Esetleg gyári alkatrészekkel? Akkor ingyen volt.
-Azért az 1Ft-s munkadíjtól Te is le vagy maradva!

[ Szerkesztve ]

(#37946) dnelb válasza kunberci (#37936) üzenetére


dnelb
veterán

Nem Pestre kell vinni.. Vidéken a seggem kinyalták hogy odamentem a sporttal rendszeresen. Hallottam valami zorgest hátulról, 1 órát elszorakoztak vele, féktiszitas stb, forintot nem kértek...GL4et akartak valtoba, mondtam a-a, GL5, egy rossz szavuk nem volt. Olyan fényezést fújtak (olcsón!), hogy nem ütött el, pedig a szürke ezüst kényes szín.. (ezeket csak azért írom hogy nem minden márkaszervizbe szemetek..)

(#37947) Napfénysüti válasza kunberci (#37945) üzenetére

Pollen nem volt azt majd jövőre. Kaptam mindenre 10% kedvezményt mert anno ott vettem az autót. Ez amúgy vidéki szalon Tamásiban.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#37948) kunberci válasza dnelb (#37946) üzenetére


kunberci
aktív tag

Félreértesz, én nem azt mondtam, hogy szemetek hanem, hogy drágák. Én úgy gondolom, hogy az autók döntő többségénél a 3 éves garancia kimerül az olajcserével és a szűrők cseréjével. De ....
-Van olyan szerviz, aki nem gyári olajat, alkatrészeket épít be.
-Volt olyan, amelyik nem cserélte ki a kifizetett pollenszűrőt, meg a többit, ezért a szerviz újból kicserélt mindent az autón.
-Az írások alapján nagy a szórás a szervízdíjak között is. Ahány ember annyi összeg: (nyilván típus függő is).

(#37949) kunberci válasza Napfénysüti (#37947) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mi ment bele? Hordós olaj, gyári olajszűrő, gyári levegő szűrő, esetleg után gyártott? Nem kötekedni akarok, csak kérdezem, vagy ezek a kérdések számodra már nem voltak fontosak? Ment bele, ami ment.

(#37950) roti86


roti86
őstag

Sziasztok! A régebbi kevésbé tetszetős első lámpás S-Cross és az az utáni modellfrissitett között milyen különbségek vannak? Van erre valamilyen táblázat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.