Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok, nem olvastam vissza a topic-ot, nem tudom mennyire illik ilyen kerdest feltenni vérbeli whiskey-zők kozott, de vettem egy mézes Jack Daniels-t, tudnatok ajanlani uditoket, amivel finom bekeverve?
Pl Sprite-al isteni, google sajnos csak koktelrecepteket ir hozza, en csak szimplan par udito ajanlast kernek :R

(#1352) Gibo válasza kovacslevi98 (#1351) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia!

Én kávéval társítanám :) egy kis tejszín még és már kész is...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1353) kovacslevi98 válasza Gibo (#1352) üzenetére


kovacslevi98
csendes tag

Koszonom, kiprobaljuk majd :R
Még esetleg 1 udito ajanlas?

(#1354) Gibo válasza kovacslevi98 (#1353) üzenetére


Gibo
senior tag

Esetleg egy kis citromlével és gyömbérrel. Igazából klasszikus ginger highball.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1355) MADcat válasza Gibo (#1354) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Így van, ezt én is ajánlom. Bevált nálam is.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1356) Gibo


Gibo
senior tag

Megajándékoztam magam születésnapom alkalmából... :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1357) Dorian válasza Gibo (#1356) üzenetére


Dorian
félisten

Scallywag-ról szeretnék véleményt!
Timorous Beastie nagyon ízlett, ott jöttem rá, hogy egy minőségi blended simán jobb tud lenni single maltoknál, mert sokrétűbb az ízvilág.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1358) Gibo válasza Dorian (#1357) üzenetére


Gibo
senior tag

Igen, engem is ez motivált alapvetöen a vásárlásnál...miután megrendeltem, másnap leértékelték a 10éves Sherry Cask Matured Scallywag-et is...ùgy lett volna az igazi, ha az is jön, úgy kapásból össze is lehetett volna hasonlítani öket :DD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1359) zsotesz81 válasza Gibo (#1356) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Boldogat , jó pakk :C

(#1360) Gibo válasza zsotesz81 (#1359) üzenetére


Gibo
senior tag

Köszönöm szépen. Most vettem észre, hogy a Glenfiddich IPA ill. XX még nem jött meg.. holnap hívhatom a postát...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1361) zsotesz81 válasza Gibo (#1360) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Hú a project XX az jó cucc, glenfiddichből nálam az a kedvenc :DD

(#1362) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok,

Megjott nalam is a jezuska :Y :Y :C

A játék az nem játék!

(#1363) Gibo válasza Jim-X (#1362) üzenetére


Gibo
senior tag

:Y :Y :Y :Y
:C :C

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1364) Dorian válasza Jim-X (#1362) üzenetére


Dorian
félisten

Azta!

Nekem épp most jött meg a rendelésem.
Talisker10-nek imádom a sós, tőzeges, nemtúlfüstös ízét, a GlenAllachie-ból pedig múltkor kóstoltam hordóerős 10 évest, és az nagyon bejött.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1365) zsotesz81 válasza Dorian (#1364) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Glenallachie-ból a síma 8 évest vettem nem rég, finom az is, de majd lehet rápróbálok erre is :DD . Taliskert egyszer kóstoltam , lehet pont ezt (az volt amit a Tescoba is lehet kapni), de nagyon nem ízlett.

(#1366) Greenranger


Greenranger
újonc

Sziasztok!

Uj vagyok ezen a forumon, de orulok hogy van magyar nyelvu forum is a whisky rajongoknak.
Eddig foleg single malt vonalon mozogtam, ott is leginkabb a Speyside/sherry hordos vilagban (tozegeshez meg ernem kell :) ), szoval Glenmorangie, Glenfarclas GlenAllachie es tarsaik.
Viszont mindig is ki akartam probalni egy jo bourbont, nem a sorozattermekeket amiket a Tescoban lehet kapni.
Ezert a minap beruhaztam egy Eagle Rare 10y-re es megbolonditottam egy kis Rittenhouse BiB Rye-al. Hat egyutt valami fenomenalis :)
Szoval a kerdesem az lenne, hogy tudtok ajanlani olyan jo bourbon-oket, amik azert megfizethetoek? Esetemben ez a max 25k kategoria. Wild Turkey Rare Breed tudom, hogy ilyen, de ha meg van tippetek, szivesen fogadom. Ugy is johetnek ha magukban talan tul edesek, mert akkor kapnak egy Rye loketet es mindjart mennyeive valnak :)
Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#1367) Gibo válasza Greenranger (#1366) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia!

A mindennapokra én merem ajánlani a Wild Turkey 81 -t is, nekem nagyon bejött. Szintén elég jó a 101, és a már általad is említett Rare Breed. Mindenképp érdemes megkóstolni a Knob Creek 9yo-ot (meg az idősebbeket is jó lenne, ha nem kérnének érte Európában 200€-t) ill. a Knob Creek Rye-t. Nekem nagyon ízlett még a Woodford Reserve Wheat ill. Double Oaked, aztán ott van még a Maker's Mark 46 vagy épp a cask strength ill. 101 is. Jack Daniels -ek közül nem rossz a Gentleman Jack, de még jobbak a single barrel-ek. Most így hirtelen ezek jutnak eszembe, de végigfutom majd még, hogy miket kóstoltam már...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1368) Greenranger válasza Gibo (#1367) üzenetére


Greenranger
újonc

Szia!
Nekem a 81es Wild Turkey tul gyenge. Valoszinuleg Chill-filtered es kicsit verszegeny. De teny h egy Jim Beamnel fenyevekkel jobb.
Knob Creek teljesen kiment a fejembol, koszi h felhoztad. Mar fenn is van a listamon :)
Woodford es Makers nekem is egy kicsit tularazottnak tunik fokepp mondjuk egy Eagle Rare-hez kepest, de az is igaz h egy kostolast megernek mindenkepp. Meghat szoktak lenni akciok.
Gentleman viszont sztem abszolut tularazott, foleg h a sima Jack es a Gentleman kozott annyi a kulonbseg (tudtommal), hogy nem egyszer, hanem ketszer csinaljak meg a szenes szurest.
Koszi megegyszer a valaszt, Knob Creek es legalabbis a Woodford Rye felkerult a listamra :)

(#1369) Gibo válasza Greenranger (#1368) üzenetére


Gibo
senior tag

A Gentleman Jack ill. a Wild turkey 81 az olyan bármikor lecsúszik, csak úgy iszok egyet és finom whiskey. Nem túl összetett, de bármikor jöhet :DDD sajnos nem tudom miket kóstoltál, így csak agyorsan felsoroltam ami beugrott. A Woodford valóban kicsit túlárazott, de jó alternatíva ha már végigkóstoltál sok más, ismert bourbon-t, és a double oaked pl 6+1 évet pihen hordóban, szal annyira nem is fiatal, ráadásul a 18% rozs a mah bill-ben kellemesen fűszeressé teszi, a 45,3% alkohol tartalom pedi teljesen ideális. Ami még beugrott, az a bulleit 10yo, de nekem pl. a Woodford jobban ízlett..de ugye ízlés dolga ez is :DD

Beugrott még a Four Roses Single Barrel. Nekem ugyan nem jött be, szerintem a Knob Creek vagy a Rare Breed mérföldekkel jobb, de egy próbát megér, kinek a pap, kinek a papné. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1370) Gibo válasza Gibo (#1369) üzenetére


Gibo
senior tag

Átpörgetgem még, hogy mi van itthon, és kimaradt még három whiskey, amiket már kóstoltam és ajánlanék: Angel's Envy (a maga nemében szintén kicsit túlárazott), Evan Williams Single Barrel (nekem a 2012-es van itthon) és a Russel's 10yo (szintén kicsit túlárazott a Rare Breed-hez képest).

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1371) zsotesz81 válasza Greenranger (#1366) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Szia

Esetleg még az Elijah Craig, nekem ízlett az is. Ill. van a Jack Danielsnek egy White Rabbit Saloon verziója, nekem az nagyon bejött.

[ Szerkesztve ]

(#1372) Greenranger válasza zsotesz81 (#1371) üzenetére


Greenranger
újonc

Sziasztok!

Koszonom a valaszokat es a javaslatokat. Igen hat az Elijah Craig szinten kiment a fejembol... egyszer kostoltam, valami isteni volt :) Mar fenn is a listan.
Knob Creekbol szerintem majd egy bourbon + rozs komboval fogok venni. Azt vettem eszre magamon, hogy jobban szeretem a magas rozstartalmu bourbonoket es Knob Creeknek mind a bourbonje, mind a rozsviskey-je nagyon jo. Szoval mixing time :)
Angel`s Envy egyelore csak vagyalom, de nagyon de nagyon szeretnek belole egy palackkal. Talan majd kovi Karacsonyra...
Meg egyszer koszi mindkettotoknek!

(#1373) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Kapható valahol itthon normálisabb üveg pipetta?
Külföldről egy Glencairnnál pl a posta majdnem többe kerül.

(#1374) Gibo válasza Anubris (#1373) üzenetére


Gibo
senior tag

Ha normális pipettát keresel olcsóbban akkor gyógyszertárban kérdezz utána, vagy laborfelszereléseket árusító boltban.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1375) Dyraxx


Dyraxx
tag

Üdv!
Nemrég merültem bele a whiskyk-whiskeyk világába és szeretnék végigkóstolni egy rakás új fajtát azokon kívül, amiket már kóstoltam. Viszont egyesével, üveggel megvenni mindet (jót és kevésbé jót) egyrészt talán nem annyira praktikus, másrészt kész anyagi csőd. :)

Szerencsére találtam alternatívát, de sajnos csak Dublinban, Írországban. Az ottani, méltán híres Celtic Whiskey Shop és Bár a webshopjában árulnak kóstoló mennyiségeket házhozszállítással, KIMÉRVE! ( https://www.dramsdelivered.com/ ) Ez nekem nagyon tetszik, ezzel a lehetőséggel tudok rendelni az összes, többszáz-féle whisky közül 3cl-es kiszerelésekben, nem kell megvenni a full palackokat. Ők kimérik saját kis üvegcséikbe, bedobozolják és elküldik "póstán".

A bajom csak az ezzel, hogy jó drága a sztori, csak a postakölségre egy csomó pénzt kifizet az ember és a kóstolók sem olcsók.

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e Magyarországon (vagy legalább közelebb) hasonló üzletről, boltról, webshopról, akik a Celtic Whiskey Shophoz hasonlóan kimérve is árulnak whiskyket.

Előre is köszi a segítséget! :R

Szerk: találtam fentebb egy linket a whiskysite.nl címmel, akik úgy nézem hasonlóképp kimérve küldenek italokat, bár képek nincsenek, szállítási ktsg magas és nem tudom, mennyire megbízható. Magyar kimérősről nem tud valaki esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1376) Gibo válasza Dyraxx (#1375) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia!

a weißhaus.at-n van egy csomó hasonlóan miniatürizált whisk(e)y, ök viszont nem szállítanak Magyarországra, ellenben van nekik német Webshopjuk is, onnan tudsz rendelni szerintem LogoIx-hez, akik továbbpostázzák azt Magyarországra.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1377) Dyraxx válasza Gibo (#1376) üzenetére


Dyraxx
tag

Köszi, meglesem!
Felvettem közben a kapcsolatot a Spirit bárral (whiskynet.hu), és azt írták, hogy sajnos nem valószínű, hogy van ilyen bolt Mo-n, a zárjegytörvény miatt. Nem biztos, hogy értem, tekintve, hogy a zárjegyezés nem hazai találmány, még szigorúbb törvények vonatkoznak rá nyugaton,, pl. Írországban is, mégis meg tudják oldani.

Gondolom ahhoz van köze, hogy a Celtic Whisky Shop nem csak egy webshop, hanem egyben egy fizikai bár, vendéglátóipari üzlet is, ahol kibontják a zárjegyes piákat és beülsz és megiszod a 3cl dramet, mint egy kocsmában, ez nyilván nem sért törvényt. De ha ugyanez a vendéglátóipari egység nem csak helyben fogyasztással kínálja ugyanazt a whiskyt, hanem elpostázza neked az itallapon szereplő 3cl-t egy üvegcsében, az miért lenne törvénysértő?

Minden estre ott megtalálták a módját a zárjegyes piák porciózására és postázására, biztos meg lehetne találni itthon is. :(

(#1378) Gibo válasza Dyraxx (#1377) üzenetére


Gibo
senior tag

A Weisshaus-nak még csak bárja sincs..na mindegy. Igaz Ausztriában és Németországban hozzánk hasonló zárjegy nincs.

Itt van az összes mintájuk:
https://www.weisshaus.at/search?sSearch=weisshaus+sample&sc=shopware

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1379) igi válasza Dyraxx (#1375) üzenetére


igi
aktív tag

Hali!
A holland [whiskysite.nl] -ről lehet rendelni rengeteg (majdnem 1000) féle mintát 6 cl-es kiszerelésben.
Magyarországra is szállítanak, szoktunk is tőlük rendelni évente 1-2 alkalommal, mert a havi akcióik is általában nagyon jók - ilyenkor az üvegek mellé bekerül néhány minta is :) . Szállítási költség van, 25€ egy karton, amibe 10 normál (0,7 - 1 literes) üveg fér bele + néhány üvegcse.
Ha csak mintákat rendelsz, akkor gondolom akár 50+ db is elfér a dobozban - így 200 ft/ü alá csökkenhet a szállítási költség. Mi mondjuk ezt a verziót még nem próbáltuk, de most elgondolkodtam rajta :D

[ Szerkesztve ]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#1380) Anubris válasza igi (#1379) üzenetére


Anubris
őstag

Akciós lagavulin 16 meg glenfiddich malt master változaton gondolkodom pár mintával egybekötve.
Más esetleg tervez rendelni februárban?

(#1381) Gibo


Gibo
senior tag

Én úgy érzem, egy időre kiköltekeztem magam megint... :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1382) zsotesz81 válasza Gibo (#1381) üzenetére


zsotesz81
senior tag

az igen, kalapot ajándékba adták? :DDD

(#1383) Gibo válasza zsotesz81 (#1382) üzenetére


Gibo
senior tag

Igen, de összepiszkolták, és felül egy szál meg van szakadva...pff :U
Megjött a ráadás...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1384) Greenranger válasza Gibo (#1381) üzenetére


Greenranger
újonc

Szia!

Az az Elijah Craig hordoerosnek tunik. Tudsz mondani egy batch szamot? A keprol nem tudom leolvasni. Meg akkor mar egy velemenyt is kerek rola :)
A minap vettem a C921es batchbol egyet es nekem nagyon izlett, de ahogy tudom Elijah Craigbol minden hordoeros batchnek mas az alkoholfoka, az erlelesi ideje, sot sokszor meg a mashbill is.
Koszi elore is!

(#1385) Gibo válasza Greenranger (#1384) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia!

Igen, jól tudod.minden egyes kiadás eltér ízben egymástól, és valamelyest érlelési időben is(ezért sem árulják már 12yo névvel), habár amennyire én tudom, a mash bill azonos. Az enyém az A123-as 62,8%-os alkoholtartalommal. Ha jól emlékszem ez annyit tesz, hogy 2023 január első kiadása, a tiéd pedig 2021 szeptember harmadik fejtése/kiadása.:) Még nem bontottam meg, így sajnos véleményt sem tudok mondani...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1386) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Jövő héten szülinap, megleptem magam :))

(#1387) Gibo válasza zsotesz81 (#1386) üzenetére


Gibo
senior tag

Gratulálok előre is! Na meg a whisk(e)y-khez is! :) az a Ledaig érdekesen hangzik 😁

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1388) Gibo


Gibo
senior tag

Új szerzemények :)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1389) Anubris válasza Gibo (#1388) üzenetére


Anubris
őstag

Szia!

Látom sokszor vásárolsz bourbonoket.

Külföldről rendelsz?

Mert én itthon több típust sem találok ami érdekelne, pl. Eagle rare 10 years, old forester 86, 1920.

Az Ezra Brooks és Evan Williamset is csak elvétve látok párat.
Velük kapcsolatban amúgy mi a tapasztalatod?
Buffalo Trace-hez viszonyítva mondjuk? Mindennapi iszogatósnak.

(#1390) zsotesz81 válasza Gibo (#1388) üzenetére


zsotesz81
senior tag

nice :C

(#1391) Gibo válasza Anubris (#1389) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia!

Igen, osztrák webshopokból rendelek (ill. ide is szállító, mert pl. a topdrinks alapvetöen spanyol webshop, de Hollandiából postáznak...), leginkább a delicando.at, weisshaus.at, toprinks.at, whisky.de ill. trinklusiv.at webshopokból.
Old Forester-t azért sem igazán találhattál idáig, mert tavaly kezdét el hivatalosan újra forgalmazni EU-ban, akkor is csak az alap kiadást ill. talán a bonded-ot, az 1870, 1897, 1910, 1920 ill.1924 egyenlöre nem elérhetöek :(

Old Forester-t még én sem kóstoltam egyébként, de fent van a listán. :) Az Evan Williams Single Barrel nekem tetszett, de régen kóstoltam már. Mindennapi iszogatósnak az egyik kedvencem a Wild Turkey 81.

Tervezem egyébként egy yt csatorna létrehozását, stílusában vmi olyasmire gondoltam, mint amit az SLB Drinks csinál, csak persze magyarul. Már csak egy normális hely kellene hozzá, ill egy második ember, és akkor ott lenne mindenféle összeahonlító elemzés... Persze tudom, hogy ízlések és pofonok, de azért mégiscsak könnyebb választani, ha vmi olyasmihez hasonlítanak esetleg egy italt amit már kóstoltál... A technikai rész, illetve a whisk(e)y-k megvannak...Az elsö 50 részhez biztos... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1392) Anubris válasza Gibo (#1391) üzenetére


Anubris
őstag

SLB-t én is nézegettem most bourbon ügyileg, illetve ha egyedül csinálnád Jeremy Siers is elég stílusos videókat tol.

Ezek az oldalak amiket küldtél nem csak mind német és osztrákba postáznak?

Én Szombathely, Sopron, Győr vonalon mozgom már agyaltam rajt, hogy kutatok valami határmenti havert akihez tudnám rendelni a cuccokat ha nincs más esély. :D

(#1393) Gibo válasza Anubris (#1392) üzenetére


Gibo
senior tag

Igen, az jó ötlet! Vagy ha gonbdolod, és nem találsz senkit, rendelheted a cégünkhöz, én mostanában heti egyszer jövök csak ki, de akkor haza tudom vinni Sopronba :)

A páros felállás vhogy jobban tetszik és némileg egyszerübb is, mert nem csak "magadban" beszélsz, hanem van interakció, ami dinamikusabbá teszi az egészet, illetve szerintem szórakoztatóbb is, arról nem is beszélve, hoygha eltér az ízlésetek, akkor az sokkal több embernek nyújthat támpontot. :)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1394) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Mai szerzemény :DD

(#1395) Gibo válasza zsotesz81 (#1394) üzenetére


Gibo
senior tag

:C

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1396) Anubris


Anubris
őstag

Nálam ezek jöttek.

(#1397) Gibo válasza Anubris (#1396) üzenetére


Gibo
senior tag

Szép csomag ez is! :C
A 105 nem konkrét hordó, hanem "csak" több hordó blendje, ugye?

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1398) zsotesz81 válasza Anubris (#1396) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Szép :C , Ledaig-et nemrég én is vettem, a Sinclair Series Rioja Cask Finish-t, az is jóféle.

(#1399) Anubris válasza Gibo (#1397) üzenetére


Anubris
őstag

Igen, ennél nincs batch szám.

(#1400) baltasar


baltasar
csendes tag

Sziasztok! Egy alkalomra szeretnék vásárolni egy üveg whiskyt. Gyümölcsös utóíz inkább mint füstös. Dalmore 12 éves sherry cask lenne a maximum árban. Hasonlót tudnátok ajánlani?

(#1401) Gibo válasza baltasar (#1400) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia!

A 12éves helyett Dalmore-ból én inkább a Port Wood Reserve-öt ajánlanám. Egyrészt azt 14 évig érlelik, másrészt a portói hordók szerintem gyümölcsösebbé teszik. Tudom még ajánlani a Craigellachie 13 armagnac hordós kiadását, ez édeskésebb mint a Dalmore. Ha valami kicsit füstösebb édeskés is mehet akkor ajánlom a Talisker Port Ruighe-t.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#1402) zsotesz81 válasza baltasar (#1400) üzenetére


zsotesz81
senior tag

(#1403) baltasar


baltasar
csendes tag

Köszönöm szépen az ajánlatokat. Dalmore Port Wood lett vásárolva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.