Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#446) mmcc02


mmcc02
tag

Qru és Parci

Először is köszönöm a válaszokat! :DD

A dízel/benzin kérdés különösen nem zavar. Kb. évi 10k km-t használom az autót, ennek nagyrésze városon kívül, hétvégén. Hétköznap inkább tömegközlekedem. Néha azonban muszáj bemennem a belvárosba autóval. Ha dízelt vennék, akkor azt a karakterisztikája miatt venném, itt hegyes-völgyes vidéken nem árt a sok nyomaték. De mivel a Subaru dízelek nem sikerültek jól, ezért marad a benzines ebből.

Alapvetően nem SUV-t keresek/kerestem, nem kell a magas karosszéria (nagyobb légellenállás, jobban belekap az oldalszél, jobban dől). Inkább egy emelt aljú kombit. Ami pl. a második (SG) Forester. Abból 2002-2005 között volt 2.0 turbós (177 LE), az lenne az ideális, ha kb. 10 évvel később gyártották volna őket...
Aztán ha már Forester, akkor nézzünk újabbat, aminek a helyzetét motorügyileg szépen leírtátok.
Nem annyira SUV stílusú autó, hanem emelt (majdnem) kombi (na jó, hatch) az XV.

Amúgy nem akarok 2000 ccm-nél nagyobb motort, ugyanis itt csak az adó eléggé elszáll a lökettérfogattal:
2000 ccm: kb. 209 lej / év (~14230 Ft)
2001 ccm: kb. 836 lej / év
2500 ccm: kb. 1045 lej / év (~71151 Ft)
Ezt, és a biztosítás felárát inkább költeném turbófelújításra vagy cserére (már ha kell), és a turbós motor karakterisztikája még szimpatikusabb is :)

A Foresterre visszatérve: a mk3 (SH) 4.56 m, az még monjuk belefér, 6 centi nem a világ vége, de 4.80-4.90 azért nekem overkill lenne. A lényeg, hogy egy pár sílécet/biciklit is be tudjak dobni az autóba, arra meg már az XV is elég nagy.

Szerintem ki fogok próbálni egy 2.0 szívó Forestert és/vagy XV-t, hátha nem tűnik majd lomhának! Bár a 10.7 mp-es 0-100 nem egy rakéta...

A Volvo XC60 tetszik, illetve a V60 CrossCountry is, de elég drágák :/ Illetve mostmár játszik az Octavia Scout és a Yeti is. Szoktam olvasgatni a Milyen autót vegyek topicot, ha nem jutok döntésre, jelentkezem ott is :K

Üdv

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.