Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Mindenkinek boldog új évet kívánok.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#45702) netpeti98


netpeti98
addikt

Na sikerült visszatérni diába! :R
Szezonzárás után is romlik az mmr az inaktivitás miatt?

(#45703) oxox válasza netpeti98 (#45702) üzenetére


oxox
addikt

igen...inaktivitás miatt folyamatosan romlik....én hiába voltam dia, mikor szüneteltem az 1v1-et...úgy visszarakott silverbe, hogy öröm volt nézni (de így legalább tudtam, tudok gyakorolni más fajjal)

tegnap volt egy brutál TvZ meccsem (én voltam a zerg), ...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#45704) Zoz válasza oxox (#45703) üzenetére


Zoz
őstag

És ez hatalmas szívás a valódi bronz/silver ligásaknak :-(
Igazán nagy öröm 20-30-as APM-mel sorban 60-100-as ellenfeleket kapni...

(#45705) tomi20100


tomi20100
tag

Egy hülye kérdés.
Mi a különbség a két Kerrigan között?
Mármint azon kívül, hogy az egyiknek sárga a szeme a másiknak meg lila.

https://www.youtube.com/watch?v=aY7-CE_6228
https://www.youtube.com/watch?v=wj2Jwe_QkwM

(#45706) #75376384 válasza tomi20100 (#45705) üzenetére


#75376384
törölt tag

feltételezvén, hogy nem játszottál a játékkal (különben nem lenne ilyen kérdésed), az egyik jó a másik rossz.

[ Szerkesztve ]

(#45707) killerjohn válasza #75376384 (#45706) üzenetére


killerjohn
addikt

:C

(#45708) oxox


oxox
addikt

DPetivel minden nap megjarjuk a poklot ....altalaban elso meccsen benyelunk valami banalist, vagy csak sima hibat ejtunk....de tobbnyire a fenyben jarunk...volt ma olyan paros ellenfelunk akik 220, es 170+ apm-el toltak....ki is kaptak :DDD valami 30-6 koruli aranyunk van :B

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#45709) DarthPeeter válasza oxox (#45708) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Kár volt azért az 1-2 meccsért amit foghattunk volna... Arról meg az 5fps-em tehet h a 10 widow mine-omat nem ástam el, nem pedig a bénaságom :DDD

(#45710) oxox válasza DarthPeeter (#45709) üzenetére


oxox
addikt

persze-persze :D ....terranok...igazi patopalok.....raerunk meg arra meg....ma is, azt a sziklat leszedem meg :B

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#45711) Eyesis


Eyesis
őstag

Kicsit levittem magam bronzba, hogy több winem lehessen, de nagyon hamar visszapakol a rendszer. Igaz még nem rakott fel goldba, ami meglepett :)
https://www.youtube.com/watch?v=ZnCYP9MUp-A

A levitelt úgy csináltam, hogy filmet néztem és közben csak egérrel játszottam. Sajnos nem volt Attack gomb, így mindig move-olnom kellett :)

Eyesis

(#45712) Ghoosty válasza Eyesis (#45711) üzenetére


Ghoosty
őstag

:(((

Nem szép dolog az ilyen.

(#45713) Eyesis válasza Ghoosty (#45712) üzenetére


Eyesis
őstag

Jó a bronz tényleg erős volt, de olyat fogok csinálni, hogy néha kilépek. Már tök elegem volt, hogy 30-40 perces meccsek után kikapok egy dupla akkora APM-es goldtól, vagy silvertől.
Meglepő, hogy bronzban is simán volt olyan, akinek volt akkora APM-je, mint Nekem.

Na de, hogy ne dobáljatok meg kővel, azóta randommal vagyok :)
Az már biztos, hogy a pvz és a zvp a legesleggyengébb felállásom :)

Eyesis

(#45714) oxox válasza Eyesis (#45713) üzenetére


oxox
addikt

nekunk 34-6-os aranyunk van goldban (ha jol emlekszem_....messze a legjobb az adott ligankban (2v2), topban vagyunk... folyamatosan plat gyemant master jatekosok ellen jatszunk (mint emlitettem volt, hogy 170+, 220amp-s masterek ellen jatszottunk....haleluja arany liga)...es mint az arány mutatja pofozzuk is oket...anno ilyen jatekkal mar masterben voltunk, de min dia topban, mostmeg nem dob fel minket aranybol.
DPetinek 1v1-ben is nagyon jo aranya van (nekem sem rossz...valami negyven vmennyi-huszon valemennyi, amivel elso helyen allok, legjobb arány szinten...mondjuk en nem banom, hogy nem dob fel, mert zergel/terrannal meg javulnom kell, hogy stabilan fent maradjak, vagy ne csak kullogjak, hanem karcoljam a gyemantot.)

de
ennyire el.aszott meg sosem volt a ladder...sajnos nagyon kevesen vannak fent (reggel a 2.250 misi bneten levo jatekos 1.5% volt sc-ben)...aldom az eget, hogy megtanultunk jatszani ennyire, mert most biztos foldhoz vagtam volna valamit az ellenfelek miatt...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#45715) Eyesis válasza oxox (#45714) üzenetére


Eyesis
őstag

nem hiszem, azért elég sok nagyon kezdő van...
azért 1 milliónak az 1 százaléka is 10ezer :)
Amúgy tényleg sokkal tovább keresgél a szerencsételn, és ez a ranking cucc is jóval több júzerre van kioptimalizálva..

Eyesis

(#45716) oxox válasza Eyesis (#45715) üzenetére


oxox
addikt

kiirja a jatek, hogy mennyien vannak fent, es mennyien starcraftban, jobb felso sarok :B menunel...de egy "bronz grand master" ezt biztos tudja
2.250.000 jatekos irt fel bnet-re (ebbe szerintem az is benne van aki meg csak a bnetes akarmin van fent, de nem lepett be jatekba) starcraftra kiirt valami egesz pontos szamot 36ezer valemennyit (36241 vagy valami ilyesmit)...jo ez reggel 07:30 es 08:30 kozott volt, nem csucs idoszakban, de ez global szam, tehat eu, us, asia egyben...1.6107% ...sry fejben szamoltam :DDD es kerekitettem....szoval ez semmi...reggel 3perc volt egy meccs kereses.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#45717) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Szeretnék tőletek tanácsot, segítséget kérni hogy ti milyen egységeket részesítetek előnyben mikor CTRL kijelölitek őket illetve hozzáadjátok egy csapathoz.
Arra lettem figyelmes hogy tegnap is két 1v1 partit elbuktam azért mert a Terrán egységemet nem tudom rendesen irányítani a protoss ellen, mikor már volt jó sok szellemem is minden. De szanaszét áramozott a srác.
Én általában a főépületeket szoktam hozzá adni az egyes gombhoz, (CTRL+1) majd a katonagyárakat (CTRL+2) (CTRL+3) és ennyi.
Ti az egységet szoktátok külön CTRL-hoz rendelni?

ÁdiBá

(#45718) zuzu000 válasza ÁdiBá (#45717) üzenetére


zuzu000
őstag

Mindenképp rendelj hozzá, egyet olyanokhoz, amik nem használnak képességeket, egy másikat azokhoz, amik használnak (ghost pl.)
Gyorsabban tudsz reagálni simán duplkattal a megfelelő számra, minthogy megkeresnéd, hogy hol van a térképen az army, stb. A ghost meg egyértelmű, hogy miért, egyszerűbb egy gombot megnyomni, minthogy keresnéd, hogy hol vannak stb..

(#45719) berbatov2 válasza zuzu000 (#45718) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ha van egy csomo barrackom, de nem fernek el egy kepernyon, akkor hogyan tudom berakni oket ctrlgroupba?
Ugye ha kozel vannak egymashoz akkor duplaklikkel jelolom ki oket es ugy berakom.

(#45720) zuzu000 válasza berbatov2 (#45719) üzenetére


zuzu000
őstag

Öö vagy shift vagy ctrl-lal ki tudsz jelölni többet is simán kattal, mint bármilyen gépen a fájlokat/mappákat :D

(#45721) killerjohn válasza berbatov2 (#45719) üzenetére


killerjohn
addikt

shift+click

(#45722) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ehhe koszonom mindkettotoknek.
Akkor ha ugy mukodik, mint a fajlkezelesben, akkor ha shiftet lenyomva tartom es rakkatintok az egyikre, majd megegyre, akkor kijeloli mindet. De ha ctrl-t akkor egyesevel?

(#45723) zuzu000 válasza berbatov2 (#45722) üzenetére


zuzu000
őstag

Rossz példát hoztam, csak egyesével lehet shifttel is. Rég játszottam :(

(#45724) Eyesis válasza zuzu000 (#45723) üzenetére


Eyesis
őstag

nem ctrl+click? :)

Eyesis

(#45725) zuzu000 válasza Eyesis (#45724) üzenetére


zuzu000
őstag

Aj próbálja ki ez illető ingame :D játékban tudnám reflexből, de így nem ugrik be.

(#45726) adrian360


adrian360
őstag

én így használtam : ctrl + click kijelöli az adott tipusú egységeket illetve épületeket a képernyőn, majd
ctrl + 1 : létrehozza azt a csoportot és felülírja régit ha volt, vagy
shift + 1 : hozzáadja a meglévő csoporthoz a kijelölést.

(#45727) Eyesis válasza adrian360 (#45726) üzenetére


Eyesis
őstag

én simán f2 majd ctrl+1 és ha használnom kell speckó képességet akkor a tabot nyomogatva váltogatom (mondjuk siege az marine maruder medicav tank seregben tab tab tab s)
ctrl+0 a cc-k hecsek nexusos :)
ctrl+1 és 2 a sereg (pl ghostokat kulon szoktam, vagy valamit ami nagyon fontos kulon)
ctrl+3 a barack gw
ctrl+4 a factory vagy robo
ctrl+5 meg a starport vagy stargate

Eyesis

(#45728) netpeti98 válasza Eyesis (#45727) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem javult a teljesítményem mióta levettem az F2-t és camera location van helyette. :D
Mindig húzta az observereket és a mothershipet.

(#45729) adrian360 válasza netpeti98 (#45728) üzenetére


adrian360
őstag

protosszal szerintem is inkább hátrány az F2

(#45730) Eyesis


Eyesis
őstag

silverben vagyok és olyan silvereseket dob be, akik megvernek :) szóval a bronz tényleg troll, de a silver már véresen komoly :(

Eyesis

(#45731) oxox válasza adrian360 (#45729) üzenetére


oxox
addikt

Én rendszeresen f2-t használok...könnyebben megjegyzem mit küldjek egyből vissza, minthogy arra figyeljek ki maradt le, pl. warp miatt.

ma le lettem imba-zva...jóhát biztos baromira bass.a az ember idegeit mikor phonixel leszedek dupla zerg ellen kb 15 overlordot, 4-5 queent, és a hydrából is volt mikor négy tanult repülni :)) ..kb 6000-nyi unit lost értéke volt...nekem 75 :) (ez nem tudom, hogy jött ki, de ennyit irt)...mikor meg úgy döntenek, hogy na akkor támadunk, akkor előbb blflame heliont kapnak a lingek az arcukba, majd a rampa alatt a tank+widow+void+mcore teljesen elveszi a megmaradt kedvüket a roachoknak :DDD ...de a gyerek cserébe csinált kb 300 blinget, amit jól leásot...az első scan-ig....a másik meg hamar kilépett miután a sikertelen betörés után még egy igen tetszetős widow droppal Peti nullázta a megmaradt main minerálját :))

38-6-os arány, kb 200 pontal vezetjük az aranyligát...éljen a ladder, ma késő este (mikor már nem vagyunk toppon 4-ből 4-et hoztunk, és kb egy kicsit izgulósabb volt (dupla toss próbált bejönni, miután kicsit megszedegettem a harvestereket oracle-el, dehát a stalker+imo is viszonylag gyenge a marinok ellen.....mikor lebegnek a magasban :DDD )

Ma többet röhögtünk, mint amennyit idegeskedtünk....pedig még egy reaper rusht is kaptunk egy 6x mastertől (kilépett a csapattársa, és okádta ki a reapereket), de miután fogtuk, és egy másik oracle szétnézett a bázisán elment a kedve a hero-skodástól :)

ma szinte minden összejött....jó volt.

ohh a TT elleni tempest HT kombó is isteni volt...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#45732) DarthPeeter válasza oxox (#45731) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Nem is értem, miért nem dob fel a rendszer, na nem mintha nem élvezném a meccseket, csak néha már jó lenne komolyabb ellenfeleket is kapni... :)

(#45733) Eyesis válasza DarthPeeter (#45732) üzenetére


Eyesis
őstag

Szerintem sokkal több emberre van tervezve, és most nagyságrendekkel kevesebben játszanak, emiatt lehet, hogy nehezebben sorol át a rendszer.
Volt valamikor egy írás valahol, hogy kb. hogy is működik, de nem pont úgy, hogy a legjobb 200 gm a legjobb 2% master és így tovább, hanem tartogat helyeket...
Ezt a ranking systemet rohadtul meg kéne reformálni... és igenis figyelembe kéne venni az apm-et is...

Eyesis

(#45734) DarthPeeter válasza Eyesis (#45733) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Igen igazad van, sokkal kevesebben játszanak ez tény. de ettől függetlenül, még nem értem miért nem dob fel a rendszer.
És igen, azért elég bosszantó lehet a sok kezdőnek és hamar elveszi a kedvét nekik a játéktól, hogy bronz-silver-gold ligában olyan ellenfeleket kapnak, akiket inaktivitás, (trollkodás) miatt ledobott a rendszer és fél kézzel elverik szegényeket.. Részben ezért is játszanak most csak ennyien szerintem.

(#45735) Eyesis válasza DarthPeeter (#45734) üzenetére


Eyesis
őstag

az, ha valaki leesik, nemcsak trollkodás.. egyfelől szar a rendszer, hogy a wineket kell gyűjteni portékért és medálokért.. másrészt én 2014-ben annyit játszottam, mint 2013-ban egy hónap alatt.. és persze az sem sok...

Eyesis

(#45736) killerjohn válasza Eyesis (#45727) üzenetére


killerjohn
addikt

jah, én is. hülye F2 :( teljesen ellustultam miatta, és ezért nem használom a mothership core-t. Ugyanis ha van core-od, akkor az F2 lenyomására a kijelölt unit a core-lesz, és nem a sentry, ergó az F lenyomására (forcefield) nem pont az történik amit szeretnék. Istenem, hány meccset buktam emiatt :(

a többi:
0-army
1-scout probe, vagy támadáskor amivel a proxy-t teszem
5-nexusok
6-játék elején a gate-ek amíg nincs warpgate
6-robo (később)
7-stargate ha air-re megyek
7-két forge ha ground-ra megyek

[ Szerkesztve ]

(#45737) DarthPeeter válasza Eyesis (#45735) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Rosszul fogalmaztam, és-sel kellett volna írnom. Sokan trollkodni buknak le alacsonyabb ligába úgy értettem.
Nekem is voltak kieső időszakok, de mostanság megint ráéreztem. :)

(#45738) killerjohn válasza DarthPeeter (#45734) üzenetére


killerjohn
addikt

figy, kb 70%-os win aránnyal még mindig diamondban vagyok 2v2 randomban (division rank 1-3, attól függ mennyit játszom...) szóval én már semmin se lepődök meg. Van olyan nap hogy 10-12 meccsből 1x kapok ki, és van olyan hogy 6-ból 1x nyerek, az is nyögvenyelős. Vagy az van, hogy nagyon kevesen játszanak, és nincs miből válogatni a szervernek, vagy... vagy nem értem :)

(#45739) DarthPeeter válasza killerjohn (#45738) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Nem őrültél még bele a randomozásba? Szegény oxox szokott olyan csapattársakat kapni, hogy 1 hétre megunja az sc-t :DDD
Egyébként igen, az lehet a baj, hogy túl kevesen játszanak, másra nem tudok gondolni...

Kiszámoltam, nekünk jelenleg 86%os winratenk van :B

[ Szerkesztve ]

(#45740) killerjohn válasza DarthPeeter (#45739) üzenetére


killerjohn
addikt

1 perce kaptam ki. Lehet hogy szerénytelenül hangzik, de általában nem miattam van... 2v2-ben a master ligában vagyok elememben, ott már kevés a (nagyon) noob. 1v1-ben nem vagyok jó, nem bírom az adrenalint. a 2v2 olyan mint laza...

(#45741) oxox válasza killerjohn (#45738) üzenetére


oxox
addikt

70%-os winrate...kevés...az 10-7.... :) 38-6-os arány DPetivel, és itt sem dobott még fel minket...szóval sok jóra ne számíts :DDD ..hozzáteszem kérdés, hogy mikor milyen ligában ment fel a winrate-ed....hiszen ha lentebbi ligákba gyorsan nyertél párat, itt meg buksz folyamatosan, akkor....maradsz :)

volt, hogy 2v2, 3v3, 4v4 randomban is master voltam...és máig állitom silverből nehezebb felmenni aranyba (társak miatt), mint platinából masterbe.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#45742) killerjohn válasza oxox (#45741) üzenetére


killerjohn
addikt

Gyémántban vagyok szvsz évek óta. előző (vagy azelőtti) seasonban feltett masterbe, de utána visszasorolt gyémántba. Ami egészen unalmas már. Ha értelmes társ van, akkor autowin, ha nem, akkor meg vagy nagynehezen megnyerjük (ritkábban), de inkább bukjuk.

(#45743) killerjohn válasza killerjohn (#45742) üzenetére


killerjohn
addikt

ennyit a remek társakról: [link]

a legutolsó társam blink stalker + warp prism combot képzelt magának
kár hogy az ellenfél mass marine + hydra volt...

(#45744) oxox válasza killerjohn (#45742) üzenetére


oxox
addikt

nem kötekedésképpen, de azt megtudod nézni, hogy milyen ligában voltál...tavaly pl . kétszer platina, készer gyémánt, 2013 3. szezonjában pedig silver voltál....(2v2-ben)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#45745) killerjohn válasza oxox (#45744) üzenetére


killerjohn
addikt

ezek azok a seasonök, amikor beléptem 1* játszani. De amikor tényleg játszom akkor diamondba tesz. D3 megjelenése előtt is ott voltam, (darthpeterrel játszottunk akkoriban, de nem emléxem milyen ligában). Mindenesetre a lényeg, hogy voltam már masterben is, most is oda kellene hogy tegyen, de neeeem. Inkább kapok olyan napokat amikor 6-ból ötöt veszítek mert a társ marauderrel mégy broodlord/swarmhost ellen :C

(#45746) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Van itt köztünk 1v1 mester?

ÁdiBá

(#45747) killerjohn válasza ÁdiBá (#45746) üzenetére


killerjohn
addikt

ahogy elnézem, itt senki sincs :(

szerk: lol új season van - kicsit meglepődtem hogy első meccs után közölte hogy diamondba sorolt :F

[ Szerkesztve ]

(#45748) oxox válasza killerjohn (#45747) üzenetére


oxox
addikt

BBQ master

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#45749) ÁdiBá válasza killerjohn (#45747) üzenetére


ÁdiBá
addikt

1v1 diamond. Bár csak én is úgy tolnám már. Ma is kaptam terrán létemre egy top 8 as platinás zerget egymás után. Olyan gyorsan jött nagy egységgel hogy csak pislogtam.

ÁdiBá

(#45750) oxox válasza ÁdiBá (#45749) üzenetére


oxox
addikt

1v1 diamond elérhető, betanulsz egy-két taktikát, és annyi...csak rohadt egyhangú egy idő után...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.