Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) Luissimo válasza mexel (#10050) üzenetére


Luissimo
veterán

Te Kolléga,
Képesvagy megvenni ? :Y
Ezzel méginkább az örületbe fogod kergetni a szomszédaidat :))
Szóval hozza a Yamaha szintjét.(örülünk Vincent :DDD :C )
én jó barátságban élek a Yamahával.
Van egy kb. 10 éves Sony 5.1 erősítő+tuner+cd játszó.
Ott hever a bizbaszkisszoba sarkában, tavasszal rászánok egy napot és összerakom a hozzávaló hangfalakkal és kipróbálom a különbséget.
Szerintem zongorázni lehet majd...

(#10052) mexel válasza Luissimo (#10051) üzenetére


mexel
veterán

Már a sokadikat veszem, most éppen tesztelgetni van kedvem :) Mélyben simán hozza a Yamahát és a JBL-t. A yamahát istenízik sokan, de nem jobb annyival mint sok másik, ott is találtam hibát mint mindnél. ( nekem a JBL pl jobban tetszik mint a YAS207)
De nyilván ezek nem is azért középkategóriás sb-ok mert mindenben jók, van kompromisszum mindnél. Van itthon most vagy 5 db, és még lesz is, van pár egzotikus típus is a listámon még tesztelni. :D
Sajnos nagyon ráérek most az önkéntes karantén miatt, valamit csinálni kell. :(

[ Szerkesztve ]

(#10053) Sys85 válasza mexel (#10052) üzenetére


Sys85
veterán

Én meg elengedtem a "lehetne még jobb is" dolgot a hangcuccokkal kapcsolatban.
A T650 egy jó darabig marad,a megspórolt pénzemet egy kicsit nagyobb,hangosabb és több élményt adó dologba öltem bele. :))

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10054) mexel válasza Sys85 (#10053) üzenetére


mexel
veterán

Már nem is azért keresem hogy melyik a legjobb, én nem fogok soundbart használni azt hiszem :) Maga a tesztelés jó, szeretek kiróbálni ilyesmit :) Kíváncsi vagyok már melyik gyártó mit hoz ki ebből, most pl a samu t650 is érdekel majd, de a 3.1 megint más kategória. ( beszédnél egyértelműen jobb)
Kb az újonnam max 150-200e-ig lévő kategória a cél, vagy inkább a 150 környékéig. Az olcsó darabok sem érdekelnek, azokkal nem lehet sokat kezdeni, max a tv hangját javítják fel kicsit valószínűleg.
A térhatás nem érdekel, nem hiszek az egy csíkból térhatásnak annyira, nagyobbnak tartom a marketing részét mint a valós hasznát. ( ez csak egyéni felfogás)
Van még 1-2 hónapom azt hiszem hogy ilyenekkel lekössem magamat :)
Valószínűleg abban igazad lesz hogy ha kompromisszummentes soundbar kell akkor kell egy olyan mit vettél anno, de az 300-nál kezdődik :) ( a neve most nem ugrik be)

(#10055) Marko_ válasza mexel (#10054) üzenetére


Marko_
tag

Örülhetnek neked a webshopok... Gondolom úgy tesztelgetsz, hogy utána visszaküldözgeted a cuccokat.

(#10056) mexel válasza Marko_ (#10055) üzenetére


mexel
veterán

Pont nem :) Megveszek használtat és azt. Így macerásabb, de nem akarok bunkó lenni a webshopokkal. Oda csak akkor küldeném vissza ha használatra keresnék valéamit, és nagyon nem azt kapnám ami kell. Így most letesztelek jó pár típust és ha soundbart szeretnék majd használni akkor tudom merre induljak el. De valószínűleg nem soundbar lesz majd amit használok, henem marad a komplett rendszer. ( azzal is elszórakozok majd, feltehetően már csak ősszel)
Először még az volt a terv hogy használok valamit, az első 1-2 darabnél még így volt, de aztán a kíváncsiság már nagyobb volt :) Arra rájöttem hogy 150 alatt nem biztos hogy lesz kompromisszum mentes darab. ( de ez csak rám vonatkozik mert macerás vagyok és főleg hifi - sztereó kedvelő - és ahhoz nem jó hasonlítani, igaz nem is azt akarom tenni)
Ez most egy kis hobbi. Csináltam ezt mással is, erősítőkkel, fülesekel, videókártyákkal stb stb.

(#10057) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Keresek valami hangrendszert 80% zene hallgatáshoz 20% filmnézéshes, 20nm szobában, egy átlag 50" Samsung TV -ről menne.

Keret: 50-100k

Mi az előnye egy hangprojektornak egy sima 2.0 vagy 2.1 rendszerhez képest? Sajnos teljesen ismeretlen terep ez számomra.

Köszi a kommenteket előre is!

(#10058) Sys85 válasza ad4m1337 (#10057) üzenetére


Sys85
veterán

A soundbar zenéhez nem az igazi magasabb árszinten sem,pláne nem az 50-100k körül.
Ha 80%-ban zenére kell valami,akkor a helyedben az Edifier 2.0-ás szettjeit nézegetném,de csak olyat amin van optikai bemenet és van hozzá táv is.
Zenénél szebben fog szólni,plusz lesz rendes sztereó színpadképed,viszont a 20% filmezésnél nem lesznek olyan mélyeid mint egy subládás soundbarnál.
Persze ha elektronikus tánczenét hallgatsz többségében,akkor ott annyira nem lesz akkora előnye a 2.0-nak,persze ott is szebben fog szólni,viszont a házbontó "fesztiválmélyeket" el kell felejteni.
Viszont 2.0 esetén a Trust/Creative/Logitech/stb márkákat felejtsd el,azok nem érnek fele annyit sem mint amennyibe kerülnek.

Esetleg egy minőségi opció 2.1-ben a Klipsch Promedia 2.1 BT,viszont ha nincs 3.5mm-es kimenet a tv-n akkor kell venni hozzá valami optikai átalakítót (hangerő szabályzás kérdéses ezesetben),vagy BT-n küldöd rá a tv-t (ha van a tv-ben).
Nagyon komolyan szól zenénél és filmnél is.
Próbáltam,csak én belefutottam egy hibás darabba (búgott a mélyben a táp),aztán visszavittem.Utólag derült csak ki,hogy az én példányom volt a hibás,alapjáraton nem ilyen a széria.
Ha a csatlakozást meg tudod oldani,akkor a Klipsch nagyon komoly cucc.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10059) Marko_ válasza mexel (#10056) üzenetére


Marko_
tag

Ez így korrekt akkor. :R
Jó tesztelgetést! :)

(#10060) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

sima soundbar-ból mi ajánlott, ami ~30k körül van? semmi extra igény, csak a tv hangszórója helyett egy fokkal jobb legyen. sztori: Genius HF-1250 van most, de az új TV mellett nem fér el, úgyhogy cserélnénk. egy igény van, ne legyen mélynyomó, mert nincs hova tenni. amit eddig néztem: Gogen TAS 930 (noname?), Sharp HT-SB140 (ez is kínai már asszem), Xiaomi Redmi Soundbar (gyártó neve alapján bizalmat kelt), Philips HTL1508/12, Panasonic SC-HTB200, kb. ennyi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10061) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#10060) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ui. EU-s vásárlás, amazon is jó.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10062) Sanya válasza Mr.Csizmás (#10060) üzenetére


Sanya
nagyúr

30.000-ért nem fogsz minőségi terméket kapni. Ha ennyire kicsi az összeg, akkor veszel egy OK-t a mediamarktból 20.000-ért és kész.
Erre legalább lesz vagy 2 év garancia, a sziaomi meg neve alapján nálam messzire kerüld el kategória pl.

OK. OCS 100BT hangprojektor - Media Markt online vásárlás

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10063) Sys85 válasza Sanya (#10062) üzenetére


Sys85
veterán

Hát én előbb vennék Xiaomi,vagy Blitzwolf soundbart,mint a Mediamarkt saját OK. cuccait.
Azért egyik sem kispályás gagyi gyártó semmilyen téren sem,ne a neve alapján itélkezz!

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10064) Sanya válasza Sys85 (#10063) üzenetére


Sanya
nagyúr

Garanciával hogy állunk?

Xiaomit egy zugwebshop árulja itthon, biztos segítőkészek lesznek, ha véletlenül elromlik (ha meg netes rendelés alibabáról, bangoodról és társairól, akkor meg felejtős).

Egyébként legyünk reaálisak: ennyi pénzből úgy, hogy kb több1000 ft áfa, szállítási költség, vám ( a nagy tételben rendelték), nyereség, a végén kiderül, hogy a benne lévő alkatrészek mennyibe is kerültek.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10065) Marko_ válasza Sanya (#10064) üzenetére


Marko_
tag

Az OK soundbart meg már azelőtt kihajítod, mielőtt elromlik. ;)

(#10066) Sanya válasza Marko_ (#10065) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én biztosan. Soundtouch 300-am van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10067) Mr.Csizmás válasza Sanya (#10066) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ok, tehát ph szindróma: mennyit dobjak rá hogy szóba álljanak velem? :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10068) Sys85 válasza Sanya (#10064) üzenetére


Sys85
veterán

A forgalmazás és gari egy más téma,én jó öreg sziamiuzásra és a név alapú előítéletre reagáltam.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10069) Sanya válasza Mr.Csizmás (#10067) üzenetére


Sanya
nagyúr

semennyit. Ha 30.000 forint a keret, akkor értelemszerűen csodát, gazdag hangzást, nem torzuló hangokat nem fogsz várni. Nem te leszel a környék új audiofilje.
Sajnos nehéz jó térhangzást létrehozni egy soundbarral, legyen benne dinamika, ne torzuljon, ne búgjon benne az 50 hz-es hálózati frekvencia ( galvanikusan le legyen választva), stb. Ha ennyi van rá, lehetnek hibái.
Minél drágább, annál kevesebb hibája lesz, de nyilván mindegyiken lesz valamilyen hiba. Kérdés az, hogy mennyit vagy hajlandó kifizetni, és mennyi hiba az, amit tolerálsz ( itt gondolhatsz a több millió forintos audiofil szobák hangzására, mely nagyon jó, de drága, meg nincs egy feles szobám zenét hallgatni, mert úgy gondolom, hogy a drága ára miatt szebb hangzású minden).

Én kinéztem egy bose-t, ami bezengi a szobát. Drága volt, mint a picsa, teleszórták csatlakozóval, melyek működnek, és az android marhaságai után végül egy apple termékkel wifihez csatlakoztattam, azóta pöpec. Ennek is vannak hibái

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10070) Mr.Csizmás válasza Sanya (#10069) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Genius HF-1250 van most, de az új TV mellett nem fér el, úgyhogy cserélnénk.

ez újkorában egy 11e ft-os fadobozos pc hangfal volt, arra bőven jó, hogy este leüljünk nézni valami sorozatot, mert jobb hangzása van mint a tv beépítettjének, zenét hallgatni van saját egyéni célhardverünk mindkettőnknek otthon.

vica versa, pár hónapja a billentyűzetes topicban láttam egy tagot, aki majdnem 2M-ért vett tv-t ontopic alapján, és 15k-ért keresett billentyűzetet. :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10071) oszy válasza Mr.Csizmás (#10060) üzenetére


oszy
veterán

Részemről a JBL ajánlott! Nagyon nem bántam meg. Van házimozi is mellette, de ez baromi jól működik! Annyi, hogy ritkán 1-1 mp-re kihagy a hang. Kb. 1 film alatt egyszer.
euronics Bonyhád

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#10072) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, melyik a topikja az ilyen "asztali" hangszóróknak, mint pl. a Harman/Kardon Citation 500? Tehát se nem soundbar, se nem sztereó hangfal, se nem hifi vagy házimozi, hanem casual zenehallgatásra való egytestes smart cucc, amit kifejezetten valamilyen mobil eszközzel szokás használni.

Én az étkező komódra keresek ilyet, főzés mellé háttérzenéhez vagy gyereknek hangosmeséhez, ami
- vezetékes
- viszonylag normálisan (közepesen) szól
- és bluetooth-on felül lehetőleg van benne Chromecast

Létezik ilyen 50k környékén? Chromecast-tól esetleg el tudok tekinteni, bár nagyon jó kis kényelmi funkcó.

(#10073) ad4m1337 válasza Sys85 (#10058) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Köszi szépen a választ, akkor megerősítettél, hogy inkább 2.0 / 2.1 kategóriában nézelődjek :)

VIszont ha fordított lenne az arány, tehát főleg tv nézés, film nézéshez kellene hangcucc, akkor mi az előny egy hangrpojektornak egy hagyományos 2.0 -val szemben?

(#10074) Sys85 válasza ad4m1337 (#10073) üzenetére


Sys85
veterán

Egy 3.1 esetén a centersáv és a jobb dialógusértés,plusz a mélyek sokkal nagyobbak subláda miatt,tehát egy film sokkal élvezetesebb tud lenni,mozisabban szól.
Egy 2.0 a 8-10-12cm-es hangszóróival nem tud olyan mélyre menni mint egy sub.
Na meg 1-2 100e alatti 3.1 soundbarhoz később ha van rá keret lehet venni hátsó párt és 5.1-ed van.Pl Samsung T650.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10075) Zotyipotyi válasza Mr.Csizmás (#10060) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

Én ebben az árkategóriában, a TV hangjának javítására, a Panasonicnak adnék egy esélyt, online vásárolva. Aztán, ha nem jön be, akkor 14 napon belül vissza lehet küldeni, és kipróbálni valami mást.

(#10076) Hunfiu12


Hunfiu12
csendes tag

Sziasztok!
Ezzel a Sony HT-S20R-al kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Nincs-e doboz hangja, egy 16m2-es panel szobába elégséges lehet a mélye?

(#10077) Mr.Csizmás válasza Zotyipotyi (#10075) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ook koszonom. A philips nem? Kb hasonlo arban lenne. Vagy mas, amit nem soroltam fel, akar 40-ig.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10078) mexel válasza Hunfiu12 (#10076) üzenetére


mexel
veterán

Ezzel én is szemeztem, az Aichanban volt akcióban 59900-ért, remegett is a kezem hogy elhozzak egyet mert ott tetszett a hangja, de bekapcsoltam mellette samukat, jblt és ami volt, és aztán nem tudtam hogy elhozzam-e.
Ez viszont vezetékes, nem vezeték nélküli! ( ha ugyanarról van szó)
Mondjuk engem nem zavar a vezeték, sőt talán jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#10079) Hunfiu12 válasza mexel (#10078) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Isten mentsen a vezeték nélküli rear hangszóróktol, hála az égnek ez vezetékes.

(#10080) mexel válasza Hunfiu12 (#10079) üzenetére


mexel
veterán

Akkor hajrá :) Kíváncsi lennék itt nálam mit szól egy ilyen, de ez csak újban van még. Az biztos, hogy magasabb hangokban bővelkedett ahogy próbáltam.

(#10081) Zotyipotyi válasza Mr.Csizmás (#10077) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

Philips csak 2*15 Watt, szemben a Panasonic 2*40 Watt. Panasonic Dolby Digitalt és DTS-t is támogat. Philipsről ilyen infót nem találtam.
40 ezerig én még talán a Sony HT-SF150-nek adnék esélyt, de az csak Dolby, meg többeknek fura a Sony-k hangszíne (valahogy sötétnek találják).

Hozzáteszem, hogy egyiket se hallottam még. Meg ez a soundbar dolog elég szubjektív, illetve a szoba adottságaitól is függhet, hogy milyen a hangzása.

Egyébként én múlt hónapban vettem soundbart. Először 50e Ft-ig nézegettem, aztán végül 80e-ig. Mondjuk mi viszonylag sokat hallgatunk youtube-ról zenét (tudom, nem a zenei igényesség csúcsa).
Sokáig a Denom sht-216-tal szemeztem (ami szintén sub nélküli), de annak felfele ment az ára, míg a Samsung hw-t650 meg lement 80e-re, így végül az utóbbi népes táborához csatlakoztam itt a fórumon.

(#10082) Mr.Csizmás válasza Zotyipotyi (#10081) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Csuszozsalus toronyhaz amerikai konyhas egybenyitott nappalija. Mint ahogy irtam, egyetlen cel a tv-nek jobb hangja legyen, sub nem fer el. Koszonom a reszletes valaszt, megnezem. :R

szerk: osszekotesre mi jobb? hdmi (arc), vagy optikai?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10083) Zotyipotyi válasza Mr.Csizmás (#10082) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

Hdmi előnye, hogy ha a Tv arc képes portjába sugod, akkor nem csak bekapcsol, meg kikapcsol a tv-vel együtt, de a hangerejét is tudod állítani a tv távirányítójával.

(#10084) Gino20


Gino20
őstag

Ha valaki esetleg ilyesmi kategóriában gondolkodna [Q90R]. Honlapjukon nincs fent, de ma láttam a szegedi üzletükben (gyors körbe forgattam, de karc és sérülésmentes, vagyis patika állapotúnak tűnt). Ilyet használtam. Ebben az árban szerintem kimagasló a teljesítménye, főleg ha megfelelő tartalommal / minőséggel van etetve.

(#10085) gertitorpe válasza Gino20 (#10084) üzenetére


gertitorpe
tag

Egyetértek, 280e, egy új vagy újszerű Q90R-ért nagyon jó vétel.

(#10086) .kissnorbi.


.kissnorbi.
csendes tag

Sziasztok! Egy JBL Bar Studio 2.0-át használok. Érdemes e lecserélni egy JBL sb 260-ra?

(#10087) Mr.Csizmás válasza Zotyipotyi (#10083) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönöm,

illetve ha mégis elférne (bútorrendezés) a 2.1 sub, ott mit ajánlanátok szintén 40-ig? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10088) Zotyipotyi válasza Mr.Csizmás (#10087) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

40-ig nincs túl nagy választék mélynyomós soundbarokból. Lg és Samsung belépő modellje, illetve Sharpok. Sharpoknál nagyon túltolták a mélyeket, Lg és Samsungnál ebben az árkategóriában még nincs HDMI, meg DTS támogatás, illetve a mélynyomó vezetékesen csatlakozik a soundbarhoz.

Ennyiért talán a Samsung HW-T420 lehet a legjobb.

Egy tízessel drágábban a T450 kicsit nagyobb teljesítmény, illetve már vezeték nélküli mélynyomó.
De persze mindennél van kicsivel drágábban kicsivel jobb. 😊

(#10089) Mr.Csizmás válasza Zotyipotyi (#10088) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Koszonom ismet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10090) .kissnorbi. válasza .kissnorbi. (#10086) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Senki?😀

(#10091) mexel válasza .kissnorbi. (#10090) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem igen, de ez nem jelent semmit, nem ismerjük az igényeket, a felhasználás feltételeit, az árkülönbséget stb.
Én lecserélném, sőt talán nem is arra, de van akinek bőven elég egy 2.0-ás is. Neked kell tudni hogy akarsz-e woofert, van-e helyed hozzá, stb stb

(#10092) pauliboy23 válasza .kissnorbi. (#10086) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Ha kell a mély, akkor igen.

(#10093) .kissnorbi. válasza pauliboy23 (#10092) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Mindenképp kell, csak eddig panelban laktam azért vettem 2.0-át. Viszont most költözök és ott már nem probléma az ilyen.

(#10094) .kissnorbi. válasza mexel (#10091) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Igazából filmezésre, néha kis zenehallgatásra kellene. 70 ezer a 2.1 es Jbl. Milyet ajánlanál akkor?

(#10095) Petya014


Petya014
csendes tag

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy kinéztem magamnak egy soundbart, de értékelném ha nem csak bluetooth-val tudnám csatlakoztatni hozzá a telefont. A jack dugós megoldásra gondolok. A problémám az, hogy a kiszemelt soundbaron csak optikai és usb csatlakozó van. A kérdés pedig az, hogy létezik e valamilyen átalakító, ami megoldaná a gondomat?

(#10096) Sys85 válasza .kissnorbi. (#10094) üzenetére


Sys85
veterán

Euronics-ban és Ediginél a Samsung T650 79990,ez egy jó vétel.
3.1 és később ha akarsz tudsz belőle 5.1-et csinálni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10097) .kissnorbi. válasza Sys85 (#10096) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Köszi! Ránézek

(#10098) Habell


Habell
tag

Üdvözlök mindenkit!

Pár hete vásároltam egy Sony HT-RT4 típusú rendszert. A házimozi belépő szinten című topicot nem erre találták ki, ott komoly rendszerekről beszélnek.
Nekem is az volt az alap célom, hogy a tv hangminőségét feljavítsam.
A rendszert az LG 55UK6950PLB tv-mmel próbáltam összehozni. Amiket eddig tapasztaltam, hogy a mély láda viszonylag erőtlen, csalódás némileg. Magas hangerőn kezdi adni jól a mélyet. Normál hangerő mellett sima tvzés mellett szinte semmi, alig hallani valamit ki. Összehasonlítási alapként egy kicsit erősebb 5.1 Sony rendszert vettem alapul ahol még a rövid pár másodperces rtl klub signál is érezhető a mély láda által. Esetemben is közel hasonló eredményt szerettem volna de jóval alul maradt. A beállítási lehetőségek között már elvesztem, nem találok újat. Ha a mély láda külön hangereje maxra van állítva akkor érem el a legjobb hatást ami már eléri az általam elképzelt és már elfogadható szintet. Csak laikusként úgy gondoltam, hogy a max. nélkül is produkálnia kellene többet.
A főbb problémám ami nem változott az, hogy bluetooth kapcsolattal a tv és hangrendszer között csúszás van. A hang sokat késik a képhez képest. Nézhetetlen kategória.
Próbáltam optikai kábellal a UPC box és a hangrendszert összekötni. Itt mintha a hang jönne előbb és aztán a kép. Aztán a hdmi kábel tv és hangrendszer közötti összeköttetés volt ami tv műsorok nézése mellett tökéletes nincs csúszás- Viszont amint a tv-n a youtube alkalmazáson belül zenét hallgatok ott már megint van csúszás nagyon kis mértékű de azért van. Illetve ha a laptopot vezeték nélküli funkcióval kötöm össze a tv-vel akkor szintén csúszik a hang a tv hdmi kábeles kapcsolat során ami a hangrendszerbe van kötve. A tv annyira jól fel lett szerelve a falra, hogy az optikai kábelt még nem tudtam kipróbálni, de tervben van. Minden vezetékem rejtve és az optikait tudnám még rejteni, hmdi-t már nem. Jelenleg látható és úgy van összekötve...
Kinek milyen ötlete van a leírtakkal kapcsolatban ?

(#10099) zolszi


zolszi
tag

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni, hogy van-e valami optimális hang beállítás samsung hw g60t+8500 hangfalszetthez.
Hiába állítom, a beszéd túl halk, az effektek meg túl hangosak.
Optikai kábellal van összekötve, a tv nem tudja a hdmi arc-t.

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#10100) zolszi válasza zolszi (#10099) üzenetére


zolszi
tag

Lehet, hogy film specifikus?
Mintha némelyik filmnél halk lenne, a többinél megfelelően hallható a beszéd.
A netflixen: Tíz ember a szigeten sorozatnál például alig halható. Ha meg adok rá hangerőt, akkor az effektek lesznek túl hangosak.
Esetleg valaki ki tudja próbálni, hogy másnál is fennáll-e ez a helyzet ennél a filmnél?
Köszönöm

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.