Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) hunlipi88 válasza Luissimo (#10550) üzenetére


hunlipi88
csendes tag

Szia! Legálisan jutottam hozzá, marketplace-en a jelenlegi piaci ár feléért. A használatit már elolvastam, de mivel nincs táv ezért nem tudom csatlakoztatni. A pairing gombtól csak villog a ledje de nem csatlakozik. Vagy vmit rosszul csinálok.

(#10552) Luissimo válasza hunlipi88 (#10551) üzenetére


Luissimo
veterán

Szia

Ment privàt üzi

(#10553) KisBundi


KisBundi
őstag

Valaki nem tudja, hogy a SWA-9000s működik-e a T650-el? :)

[ Szerkesztve ]

(#10554) user01 válasza KisBundi (#10553) üzenetére


user01
aktív tag

Én nem tudom! :)

(#10555) KisBundi válasza user01 (#10554) üzenetére


KisBundi
őstag

:DDD

(#10556) pauliboy23 válasza KisBundi (#10553) üzenetére


pauliboy23
senior tag

A samsung oldala szerint, csak 8500S-el.

(#10557) Sys85 válasza pauliboy23 (#10556) üzenetére


Sys85
veterán

Mert az volt hozzá tervezve,de a 9000-rel is működik.
De hogy a 9500-zal működik-e,azt én sem tudom.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10558) pauliboy23 válasza Sys85 (#10557) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Én csak az oldalon néztem, mert tervezek venni.

Más: [Ez lenne a T650 utódja, a 2021-es verzió?] Magas áron nyit, szerintem. T650 olcsóbban kezdett, de javítson ki valaki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#10559) KisBundi válasza Sys85 (#10557) üzenetére


KisBundi
őstag

Mennyire biztos ez? Sajnos csak 9000-et találtam. :F Olyat olvastam, hogy Q70-hez tervezett 9000 helyett 8500-at vett és az működött, de fordítva nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#10560) kexksz


kexksz
addikt

Sziasztok!

Adott egy LG 55NANO793NE osszekotve egy LG SN5Y-nnal. Bluetoothon jo minden, de HDMI ARC-on semmi hang nem megy at. Jo portba van dugva a TV-n es a hangprojektoron is. Mit rontok el? :F

(#10561) Sys85 válasza kexksz (#10560) üzenetére


Sys85
veterán

Tv-n jó kimenet van kiválasztva és egyúttal a soundbaron is jó bemenet?
Plusz melyik csatira dugtad a kábelt a soundbaron?A kimenetre,vagy bemenetre?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10562) cigam


cigam
félisten

Ennél tudtok olcsóbbat/jobbat ajánlani? (SPDIF-ről kell toslinkre konvertálni) Oké ez olcsóbb, de csak egyirányú, nem univerzális.
Létezik olcsóbb bolt, vagy olcsóbb, de jól működő konverter? Vagy ez sem annyira üzembiztos?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10563) kexksz válasza Sys85 (#10561) üzenetére


kexksz
addikt

Minden jol van. Mar a kimenetet meg a bemenetet is probaltam. :DDD

(#10564) nutfile válasza kexksz (#10560) üzenetére


nutfile
aktív tag

mi a musorforras? minden forras esetén ez a helyzet?
ha csak STB esetén, akkor lehet, h ott kell atallitani a digitalis hangkimenetet. T-Home STB-n jellemzően sztereora kell allitani terhangzas helyett...

(#10565) battila91


battila91
csendes tag

Sziasztok, gyors kérdésem lenne: Panellakásba szeretnék venni egy JBL Bar 5.1-et. Boltban meghallgattam, nagyon tetszik, de mit mondtok, olyan hangerőn, ami még a szomszédnak nem zavaró is jól szól majd? Gondolok itt főleg a mélynyomóra. Másik kérdés: a szomszédba átszűrődő zajokat mivel érdemes csökkenteni? Hangfaltüske? Valami szivacs a sub alá? Tök hülye vagyok hozzá, pls help

(#10566) Sys85 válasza battila91 (#10565) üzenetére


Sys85
veterán

Panellakásban még a 2 szintel alattad/feletted lévőt is zavarni fogod nagy hangerőn mert olyan ereje van annak a soundbarnak. :D
Nem is fogod tudni feltekerni annyira,mert már téged fog zavarni,de nem fog szétesni hangja.

Semmivel sem fogod tudni csökkenteni az átszűrődő zajokat,mivel a hang a levegő rezgése,ergo a hangfaltüske/szivacs semmit sem ér,a falak viszik tovább a hangot.
Agyon kéne szigetelni az egész szobát (padló,plafon,falak) ahhoz hogy tompítsd a szomszédokhoz átszűrődő zajokat,de ez meg a JBL árának sokszorosa lenne.

Panelban nem tekerjük a hangerőt ha nem akarunk a szomszédokkal konfliktust,panelban nem házimozizunk nagy hangerővel,sajnos ebbe bele kell törődni.
Még az újabb építésű vastagabb téglafalasban sem érdemes ilyesmivel próbálkozni,de azokban egy fokkal jobb az izoláció,panelban ez kb a lóf@sz kategória.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10567) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!
Vásároltam egy TU8512-es Samsung TV-t. Nagyon elégedett vagyok vele összességében, a hang is jobb, mint a korábbi TV-n, azonban nekem zenehallgatás közben hiányzik még egy kis basszus/mély. Nem akarom lebontani a házat, de jó lenne még egy kis plusz. Létezne olyan megoldás ami nem kerül sok tízezer Ft-ba és lehetőség szerint első sorban digitális bementtel rendelkezik, hogy kábelen tudjam összekötni a TV-vel? ( Másodsorban jó a bluetooth -os megoldás is, ha nem csúszik el a hang.)
Köszi a segítséget előre is!

(#10568) battila91 válasza Sys85 (#10566) üzenetére


battila91
csendes tag

Félreértesz, nem akarok magas hangerőn mozizni, pont erre vonatkozott a kérdésem: Alacsony hangerőn mennyire jó döntés ez a soundbar? Az olcsóbb cuccok attól tartok, hogy alacsony hangerőn nem fognak jól szólni.

Ha nem jó ötlet ez (most 160-ért, mint ahogy korábban írta valaki), akkor mit ajánlanátok panelba?

[ Szerkesztve ]

(#10569) Mauzes válasza NdrewSunix (#10567) üzenetére


Mauzes
őstag

Kifejezetten zenére egy sztereó hangfal szerintem olcsóbb és jobb megoldás. Pl. egy Edifier.

(#10570) NdrewSunix válasza Mauzes (#10569) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Volt a korábbi TV-hez egy Logitech Z323 2.1 hangfalam, az tökéletes volt nekem. A két hangfal elfért a TV előtt/alatt döntve, a mélynyomó meg a TV mögött vagy a földön. Azonban az új TV-n már lespórolják a 3,5-ös jack csatlakozót sajnos, így keresnem kellene egy hasonlóan olcsóbb megoldást, de optikai audio csatlakozással vagy bluetoothal. Nem csak zene hallgatáshoz kell, játszom és filmezek is.

(#10571) intuicio válasza battila91 (#10568) üzenetére


intuicio
aktív tag

Pont nekem is ilyesmi kérdésem lett volna. Most így van berendezve az 5.1-es szettem:

elég puritán a rajz, de érthető szerintem :D
Pont felújításban vagyok, és ezt épp a tükörképére szeretném csinálni.. Kérdésem nekem is az lenne, hogy így a szomszédokat jobban zavarná a hanghullámok?
Bocs hogy itt vetem fel a kérdést, de nem tudom milyen topikba lehetne ezt a kérdést feltenni.

(#10572) battila91 válasza intuicio (#10571) üzenetére


battila91
csendes tag

Nem rossz ötlet, nekem is hasonló az elrendezés, nem is tudom, hogy ezen eddig miért nem gondolkoztam. (Bár hogy őszinte legyek, a mélynyomó miatt inkább az alsó szomszédot látom kritikusnak)

(#10573) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Teljes tudatlanként érdeklődnék hogy ha egyetlen CAT6A U/FTP kábel áll rendelkezésre a média player számára, akkor ha veszek soundbar-t amelyen látom van Ethernet port, akkor oda kell még egy kábel vagy ezt az egyet fel lehet használni oda? Egyáltalán minek kell az az ethernet port a sondbarhoz?

(#10574) Sys85 válasza battila91 (#10568) üzenetére


Sys85
veterán

Teljesen korrektül szól azon a szinten ami nem zavaró még se neked,se a szomszédoknak.
Persze nagyon halkan nem érvényesül annyira az 5.1 térhangzása,de normális hangerőszint mellett jól szól,szerintem nem fogsz csalódni ha helyén kezeled azt hogy ez egy soundbar,abból sem a prémium kategória,egy belépőszintű házimozi (nem a bögreszettes,vagy az 1 dobozos) sok esetben jobban szól,de az árban is több.
Én az olcsóbb Samsung T650-nel is tök jól elvagyok surround hangfalak nélkül,pedig én közepesen háklis vagyok a hangra.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10575) Sys85 válasza OldAkita (#10573) üzenetére


Sys85
veterán

Milyen soundbart nèztél ami láttál ethernet portot?

Kicsit káosz a kép nekem.Egy darab kábeled van csak szabad a router/modem felöl és ezt nem tudod hova dugd?
Amúgy a switch a te barátod,leosztod vele annyifelé azt az egy kábelt amennyi port van a kiválasztott és megvásárolt switch-en és már nem is kell gondolkodni mit hova dugj,minden eszköznek lesz kábeled,még szabad helyed is lesz későbbi kütyüszám bővítésre.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10576) Mauzes válasza NdrewSunix (#10570) üzenetére


Mauzes
őstag

Olyan olcsót nem tudok sajnos. Az Edifier R1280DB kb 40 ezer, optikával vagy BT-n keresztül lehet összekötni. Soundbarban talán Samsung HW-T420 lenne hasonló árban.

[ Szerkesztve ]

(#10577) NdrewSunix válasza Mauzes (#10576) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszi a tippeket, ezen a Samsungon elgondolkodom, jobban elfér a TV előtt\mellett.

(#10578) battila91 válasza Sys85 (#10574) üzenetére


battila91
csendes tag

Végülis elmentem, meghallgattam ma újra, és arra jutottam, hogy egyszerűen túl sok lenne ide a mély. Alacsonyabb hangerőkön nagyon sok a középhez és a magashoz képest.
Ugyanakkor a Klipsch Cinema 600-at is újrahallgattam, és mivel abban sokkal szélesebb spektrumon állítható a mélynyomó, úgy látom, hogy az lenne a kettő közül a jó választás számomra. Egyúttal akkár már elugrottam az Euronicsba is és meghallgattam ugyanígy, a mélynyomót külön lehalkítva a Samsung Q70T-t és a Q60T-t, és azt kell mondjam, hogy ezek is teljesen jók lehetnek. Még alszom rá egyet, de a dolgok jelen állása az, hogy a valamivel fentebb linkelt őt látom a legesélyesebb befutónak, tekintve hogy kb annyi, mint a Q60T az Euronicsban.
Ezekhez volna valami meglátásotok?

(#10579) Sys85 válasza battila91 (#10578) üzenetére


Sys85
veterán

Ha 200-hoz közelebbi ársávot nézzük,akkor én támogatom a Cinema 600-at,nekem sokkal jobban bejön a Klipsch hangzás mint a JBL/Samsung.
Nem mellesleg zenével is jobban szól.
Q70T jó sb,de én személy szerint nagyon nem szeretem az outleteket,főleg a gari miatt,hiába jó áron árulják a portékát.
Rajtad áll bevállalod-e az outletest.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10580) pajorgergo válasza battila91 (#10568) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Új építésű lakásban lakom, JBL Bar 5.1-em van és még nem szóltak a lakók, ha hangos lett volna.
A lépcsőház minden esetben zeng, ezt bele kell kalkulálni.
Igazából ha ésszel nyomja az ember, meg nem este 11-kor kezdesz neki egy háborús filmnek akkor nem lesz gond.
0-56-ig megy a hangerő skála 20 körül még sose volt, ott már zeng a ház. Mélynyomó 15-20 között a 0-30-as skálán.
Nagyon durván szól amúgy az egész szett.

(#10581) Sys85 válasza pajorgergo (#10580) üzenetére


Sys85
veterán

A korábbi albérletemben azért voltak gondok,pedig az 2019-es építésű tégla volt,átadás után 2hónappal költöztem be.
Nem én zajongtam,hanem a folyosó túloldalán kettővel arrébb lakó szomszéd.
Meg lehetett őrülni amikor szombat esti mozizást,vagy baráti összejövetelt rendeztek,meg sokszor napközben is a dübörgő mélyekre lettem figyelmes (éjszakás után amikor aludnál ez igen csak bosszantó).
Nem vagyok zsémbes vénember,de többször is át kellett mennem szólni,mert nem lehetett megmaradni a mélytől a lakásban.
Persze lehet nagyobb hangcuccal is kultúráltan szórakozni,de sokan nem nagyon foglalkoznak a szomszédokkal.
Én sem tekertem hülyére a YAS-t soha.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10582) need


need
addikt

Sziasztok..

[Korábban] már írtam arról hogy a SAMSUNG HW-Q800T + SWA-9000S szettem ki ki hagy pár másodpercet használt közben. Mint kiderült más Samu hangprojektorok is csinálnak ilyeneket.. és reagáltatok is erre többen.

Ami nekem most bevált és nincs hangkihagyás a következő lenne..
Átnéztem a csatlakozásokat mivel mostanában elég sokat mozgattam a HDMI csatlakozókat nem teljesen voltak bedugva koppanásig javaslom nézzétek meg ti is.. a csatikat.

A másik dolog a Reset na ez nem volt egyszerű dolog kerestem egy normális Samu szervízt akik segítettek ebben. (vannak minden féle YT videok mindegyiket próbáltam nem működik)
Bekapcsolt állapotban a hangerő gombot egyszerre nyomni a + és a - jelet fizikálisan és nem a távirányítóval kb. 5-8 mp. ig. Kiírja majd INIT nekem kikapcsolt. De nem minden projektor kapcsol ki. Utána áramtalanítottam kb. 1 percre.. majd vissza kapcsoltam a HDMI eArc egyből felismerte és lekopogjam megszűnt a hangkimaradás. Szándékosan nem állítottam be a wifi kapcsolatot hogy még véletlenül se zavarjon be semmi..

Akinek ilyen gondja van javaslom próbálja ki nekem segített.. ;) ;) ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10583) pajorgergo válasza Sys85 (#10581) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Fölöttem egy kézilabdás lakott és az elmúlt hónapokban volt hogy 20-an örjöngtek hajnalig. Inkább elköltöztem 😂

(#10584) NdrewSunix válasza pajorgergo (#10583) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A második feljelentés után már nem lettek volna akkora zajjal nyugi!

(#10585) cigam válasza NdrewSunix (#10570) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem veszel hozzá egy toslink konvertert? 5k-ból megúszod, és használhatod tovább a mostani rendszered.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10586) KisBundi válasza KisBundi (#10553) üzenetére


KisBundi
őstag

Szerencsére találtam ma SWA 8500-at a GRX Electro Outlet-ben. :C 25k nem sok érte, de alzán 48k és emagon 75k már brutál ár érte. :Y

(#10587) Sys85 válasza KisBundi (#10586) üzenetére


Sys85
veterán

Amit az emag forgalmazott az 40k volt,az a 75k már eszetlen sok,bár azt nem az emag forgalmazza.
Sajnos az emag által forgalmazott már nem kapható.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10588) KisBundi válasza Sys85 (#10587) üzenetére


KisBundi
őstag

Felhívott ma a GRX és a termék hibátlan, csak a csomagolás sérült. Állítólag nem merték átvenni, így visszaküldték. 25k-t még azért szerintem megért. :K A 2év garit nem tudom hogy értik, de még mindig jobb, mint ha használtam vettem volna 30k-ért gari nélkül. :)

(#10589) Gino20 válasza KisBundi (#10588) üzenetére


Gino20
őstag

Szerintem nem kell aggódni :) . Nem egy OLED TV-t vettél outlet-ből, amiben tényleg lehet akár több 1000 óra használat is, hanem csak egy swa hangfalacskát, ami meg úgy működik, hogy gyártói beállítások alapján szinte lehetetlen mondjuk széthajtani, de persze egy alapos ,,fülelés" nem árt :) plusz a wifi lehet gyenge pont, de egy éjszaka alatt standby módban kiderül, hogy szarakodik-e (kell-e újra párosítani reggel) vagy sem.
Amúgy itt van SWA-8000 [link] :DDD , de gyártási évből adódóan ez biztosan használt plusz a kompatibilitás is kérdéses, de az is lehet, hogy simán működne egy R vagy akár T sorozattal is (samunak ezen adatai igen érdekesek)

(#10590) Gino20


Gino20
őstag

Ha már GRX, akkor kb Q800T helyett Q70R 140-ért [link] nem tűnik rossz vételnek 2 év garival (ha valaki ilyesmibe gondolkodna)

(#10591) pajorgergo válasza NdrewSunix (#10584) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Megkértem, hogy legyenek csendesebbek, különben a főkapcsolót húzom le és 100% hogy egyikük se tudja hol kell visszakapcsolni.

(#10592) KisBundi válasza pajorgergo (#10591) üzenetére


KisBundi
őstag

:DDD

(#10593) 4ron


4ron
senior tag

Itteni ajánlásnak hála a hétvégén megvettem a Samsung HW-T650-et. Láttam, hogy lehet hozzá plusz két szatellit hangszórót csatlakoztatni.

Csak az SWA-8500S-t lehet csatlakoztatni hozzá? Vagy van más alternatíva is? Sajnos nem nagyon láttam, hogy kapható lenne ez a modell.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#10594) Sys85 válasza 4ron (#10593) üzenetére


Sys85
veterán

Bár én nem vagyon outlet párti,de ha Te nem fázol az ilyen vásárlástól,akkor a GRX oldalán még fent van a 8500S 25-ért.
Elég kevesen forgalmazzák már,azok is pofátlan áron.Alza 58k…

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10595) 4ron válasza Sys85 (#10594) üzenetére


4ron
senior tag

Én sem, félek a garancia problémáktól. Egy telefonhívást lehet, hogy megérhet a dolog viszont.
szerk.: közben felhívtam őket, eladták már :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#10596) Sys85 válasza 4ron (#10595) üzenetére


Sys85
veterán

Akkor azt feljebb pár hsz-szel KisBundi vette meg.
Azt hittem pár db van belőle nekik,nem csak 1db.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10597) 4ron válasza Sys85 (#10596) üzenetére


4ron
senior tag

Hopsz, valóban :D Mindenesetre 2 év bolti garanciával nekem felejtős lett volna egyébként is.
#10588KisBundi: majd várjuk a beszámolót, hogy milyen a cucc!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#10598) KisBundi válasza 4ron (#10597) üzenetére


KisBundi
őstag

Igen, én vettem meg. :K 2 éve garit vállalnak rá, de sajnos ez olyan, ha nem jo akkor visszaadják az árát, mert újat nem igen tudnak adni másikat. Én mondjuk nem félek, hogy elromik, mivel szakmabeli vagyok és megjavitom. Ahogy irták előttem is, újat nehezen vagy heroin áron fogsz csak kapni, mivel kifutott. Nem is értem, hogy egy 2020-as modellhez a tartozékot miért nem gyártják. :N

(#10599) Sys85 válasza KisBundi (#10598) üzenetére


Sys85
veterán

Ha veszek szerintem németből fogok cimborával hozatni,ott a legolcsóbb új 115euro,ami perpill olyan 41k.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10600) KisBundi válasza Sys85 (#10599) üzenetére


KisBundi
őstag

Ha meg tudod úgy oldani, akkor miert ne. :) Gari dolgot hogyan intéznéd akkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.