Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) pogi1


pogi1
tag

Sajnos ezek a hangprojektorok még nem a legtökéletesebbek vezérlés szempontjából.Vagy az ARC vagy a CEC bekavar.Tv kikapcsoláskor egy pillanatra kikapcsol a soundbar azaz készenléti állapotba kerűl,de azzal a lendülettel vissza is kapcsol.Csak úgy tudom kikapcsolni ha átviszem a forrás gombbal az optikai módra,akkor engedi kikapcsolni a hangprojektort.A soundbar JBL Bar 5.1.Ja és cirka 1-2 óra mülva bekapcsol magától úgy hogy utána a rúdon kilövöm és akkor nyugton van.

[ Szerkesztve ]

(#10302) somfalvi


somfalvi
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy fennálló hiba? jelenséghez. Vásároltam egy Blitzwolf BW-SDB1 Pro bluetooth soundbar fekete 60W készüléket.TV-t HDMI ( ARC) kábellel csatlakoztattam. TV műsorok alatt van hang ,ám amikor USB-ről szeretnék filmet nézni, akkor már nincs hang ,csak kép. Erre szeretnék valami megoldást találni. A tv-m LG 43uk6300mlb.aee Válaszokat előre is köszönöm! :DD :R

(#10303) pajorgergo válasza pogi1 (#10301) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Nálam is ugyan ezt csinálja a JBL bar 5.1..

(#10304) Sys85 válasza somfalvi (#10302) üzenetére


Sys85
veterán

Hangkimenet formátumát nézted?
Beállítások-Hang-Hang kimenet-HDMI ARC és ez alatt ott a Digitális hangkimenet.
Ez mire van állítva?

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10305) somfalvi válasza Sys85 (#10304) üzenetére


somfalvi
tag

(#10306) somfalvi válasza somfalvi (#10305) üzenetére


somfalvi
tag

Jelenleg az 1-es képen lévő beállításon van a tv. Ha HDMI ( ARC) -ra raknám, automatikus ,vagy PCM opció jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#10307) Sys85 válasza somfalvi (#10305) üzenetére


Sys85
veterán

Se Automatikuson se PCM-nél nem szólnak a filmek usb-ről?
Meg milyen filmeket néznél?DTS hangsávosokat?Csak mert sanszos,hogy ebben a soundbarban nincs DTS dekóder.
Akárhol nézem nagy kuss van a leírásokban a dekódereket illetően.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10308) pogi1 válasza somfalvi (#10305) üzenetére


pogi1
tag

Próbáltad a hang kimenetet vevőre állítani?És nem adaptívra?

(#10309) somfalvi


somfalvi
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Megtaláltam a helyes beállítást .PCM-re kellett átállítani a hangkimenetet.Már van rajta hang.

(#10310) pogi1


pogi1
tag

:C

(#10311) Voice24 válasza pogi1 (#10301) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem JBL SB160 van, augusztus vége óta üzemel, még egyszer sem tapasztaltam vele olyat, hogy nem kapcsolt volna ki a tévével együtt (Philips), vagy utána újra bekapcsolt volna. De ha be is kapcsolna, azzal sem lenne nagy gond, mert forráshang hiányában 5 perc után automatán kikapcsol.

(#10312) pogi1 válasza Voice24 (#10311) üzenetére


pogi1
tag

Elvileg az enyém tíz perc után kéne hogy tudja akikapcsolást de mégsem kapcsol ki :W

(#10313) pogi1 válasza pajorgergo (#10303) üzenetére


pogi1
tag

Frissítettél már rajta firmwaret?

(#10314) pajorgergo válasza pogi1 (#10313) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

még nem , érdemes?

(#10315) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok!

LG CX-hez szeretnék vásárolni Dolby Atmos-t tudó hangprojektort. Annyira nem vagyok nagy audiofil,szóval 200k alatt keresnék,ami már azért tud mindent ami átlag usernek kellhet. LG-ket néztem, de az SN7-est lefikázták a doboz hangzás miatt. Tudnátok valamit ajánlani?

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#10316) Fenn3gyer3k válasza Sys85 (#10251) üzenetére


Fenn3gyer3k
tag

Szia!
Amit írsz samu t550-et az ez volna az ? Mert pont ilyen cipőben járok én is mint a kérdező kolléga. Amúgy egyedül amiket írtál csak az 550kapható már.

(#10317) gertitorpe válasza Gino20 (#10289) üzenetére


gertitorpe
tag

A Q90R-en a szatelitek sokáig valóban halkan szóltak az egyik forrás esetén (vagy a dolby atmos, vagy a sima 5.1. Nem emlékszem). De a legutóbbi új firmware ami pár hónapja jött ki korrigált a problémán.
Ami semmiképpen nem lesz jó, az a plafonról és az oldalról 'pattintott' csatornák. De ez már csak ilyen kompromisszum amit el kell fogadni.

A soundbarban szerintem pont az a jó, hogy nem kell ezeket a különálló komponenseket kiválogatni és összevadászni. A kezdő hangrendszer építő annyi eséllyel versenyzik mint egy hozzá nem értő, ha PC építésre vállalkozik különálló komponensekből.

Q950T szerintem kifejezetten rosszabb vétel. A kijelző felülre került, amit ugye nem látni a kanapén ülve, illetve a fém rácsot lecserélték szövetre ami igazi por és kosz mágnes. Láttam róla egy macskaszőrös képet és igazán nem volt csábító :D

(#10318) Sys85 válasza Fenn3gyer3k (#10316) üzenetére


Sys85
veterán

Szia!
Igen ez a T550.
Az erős túlzás hogy csak ez kapható,de az tény,hogy 1-2 széria kifutott,meg van pár amiből inkább csak készlethiány van.

-Samsung T450 (460-at írtam véletlenül és ez 60k alatt van) [link]
-Samsung T650 (3.1,én szeretem nekem is ez van,ez éppen csak 90 alatt van) [link]
-LG SN5Y [link]
-JBL SB160 [link]
-JBL SB260 [link]

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10319) pogi1 válasza pajorgergo (#10314) üzenetére


pogi1
tag

Még én sem USB 3-as pendrivom van és csak USB 2-sel lehet

(#10320) pajorgergo válasza pogi1 (#10319) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

ahogy néztem teljesen felesleges frissíteni

(#10321) Fenn3gyer3k válasza Sys85 (#10318) üzenetére


Fenn3gyer3k
tag

Köszi
És ez az 5 közül melyik a legajánlottabb ár érték arányban?

(#10322) Sys85 válasza Fenn3gyer3k (#10321) üzenetére


Sys85
veterán

Valószínűleg elfogult vagyok mivel nekem is ilyen van,így a T650.
Subja elég komolyat szól.
3.1,tehát dedikált centere van,filmezésnél előny,dialógusok érthetőbbek és tisztábbak.
Ha van rá igény és pénz később,akkor hátsó hangfalakkal is bővíthető,tehát 5.1 lesz belőle.
Esetleg T450 ha a költség minimalizálás nagyon fontos.
Ez egy mezei 2.1,semmi extra,de elvileg korrekt a produkciója (persze csak kategórián belül),itt is van olyan akinek ilyenje van.
LG SN5Y-ja van egyik barátomnak,egész korrekt a hangja,de szerintem a Samsung szebben szól.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10323) Gino20 válasza gertitorpe (#10317) üzenetére


Gino20
őstag

Q90-em csatlakoztatva volt a wifi-hez (ami ha jól emlékszem auto frissítést is biztosít) és tudtommal a legújabb szoftver volt rajta, de mégis jelentős a különbség. Persze attól még a halk igen relatív és sokan nem vélik annak. Amúgy részben működnek azok a pattogós csatornák :). Ahogy azt korábban is írtam, szerintem nem akkora csoda és ,,nem potyog az eső a fejemre", de mégis képes szélesíteni a teret, ami viszont soundbar mércében egyáltalán nem rossz. Használtam Q60R-t, ahol az 5. nagyon erős túlzás szóval inkább 3.1-nek nevezném, meg BAR 3.1-et is hallgattam és ezekhez képest tényleg képes térhatásra csak aztán mikor meghallottam az eddig ,,csak" 5.1 komponensekből álló szettet, akkor döbbentem rá, hogy mekkora a térhatásbéli különbség még a csoda atmos sugárzók hiányában is. Tudom, hogy nem feltétlen életszerű az általam felsorolt komponensek és ez nem lehetne ,,mindenkinek" megoldás a házimozi építésre, igaz vannak egyéb lehetőségek is pl [S809] egy akciós olcsóbb SUB-al. Ez szerintem csak egy igen jó, nem összetákolt példa volt, amivel valójában a Q950T árára akartam rámutatni, hisz ugye már Q90R sem létezik hivatalosan ;] csak itt-ott használtpiacon / outletben (ami után ,,csilingel a számlám" :D ), de persze amíg lehet szerezni Q90-et 250e Ft környékén, ami megegyezik a kerettel is, úgy az továbbra is jó deal

(#10324) kristof_ válasza Gino20 (#10323) üzenetére


kristof_
tag

Csak ki kell fogni egy jobb akciót a Q950-re és máris job lesz :D Nekem sikerült 150k-val olcsóban megvennem. Nem mondonom, így is túl volt a lélektani határon, de nem bántam végül meg, kegyetlen jól szól a kicsike. A szomszédaim már nem biztos, hogy annyira élvezik, nem feltétlen panel kompatibilis készülék pedig nagyon visszafogottan és halkan próbálom használni. Én pl a kábelezéssel nem akartam bajlódni, másrészt hely se nagyon lenne egy normális házimozi rendszernek. És nem utolsó sorban nem értek hozzá, nem akartam beleásni magamat, hogy innen-onnan használtan beszerezzem egy házimozi szett alkatrészeit (akár még használtan is), nekem megérte így egyben megvenni a soundbart.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#10325) Gino20 válasza kristof_ (#10324) üzenetére


Gino20
őstag

Akkor Te szerencsés voltál :) . Párszor ránéztem az árára, de mindig azt az elképesztő 450e Ft körüli összeget láttam, pedig mostanra azt hittem jóval lejjebb megy az ára. Persze, ahogy írtam abszolút nem opció mindenkinek a házimozi, ilyen - olyan okokból kifolyólag szóval az csak egy ötlet volt, hogy ezen összegből már akár házimozit is lehet építeni ha az embernek van hozzá ,,kedve" ;)

(#10326) Zotyipotyi válasza f4lcon (#10299) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

Én "szemeztem" a Denonnal, bár végül nem azt vettem. Tesztek, amiket olvastam, dícsérték: kategóriájában szép, tiszta hangzás, sok beállítási lehetőség.
És ha kell a 4K passthrough, akkor egyértelműen ő a nyertes (nála drágábbakban se feltétlen van, olcsóbban meg biztos nincs).

(#10327) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Q90R-em van és nem rég feltűnt, hogy mintha hangosabbak lennének a hátsó hangszórók, rákerestem és kiderült jött ki frissítés még decemberben, de gondolom nem rég frissített le automatikusan az enyém.

1012.6 firmware frissítés változások listája:

Improvements / Changes]
- Please refer to the attachments of SW release note for detail information
1) Bluetooth disconnection of iphone11 fixed(BT module FW improved)
2) Display loading delay on Smarthings app when using eARC source improved.
3) Stremming services disabled(grayed) in the SmartThings App when using eARC source are now available.
4) The issue "The Volume of the Soundbar(Y19) is not comparable to the previous setting in the Mobile phone" fixed.
5) Low level of rear speakers are improved.
- The adjustment range of rears has been widened from "-3dB~ +1.5dB" to " -12dB ~ +6dB"
- hidden function is appiled( to copy front sound to rear speakers in Adaptive mode and Surround mode)
. Power off --> Press and hold the Source key on the unit for 5seconds
the Soundbar will turn on if the function applied successfully.
6) No(lower) sound from the Side speakers when playing ATMOS contents from PC fixed.

rejtett funkció érdekesen hangzik :K

(#10328) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

A kérdésemből nyilvánvaló lesz, hogy nem nagyon értek ehhez a témakörhöz, de szükségem lenne egy kis segítségre.

Adott egy Mi Soundbar amit tv-hez (Sony 43XF8505) szeretnék használni.
Az eredeti terv az volt, hogy sima Jack kábellel kötöm össze az eszközöket.
Viszont ilyenkor egy elég erős zúg (recsegő) hang van.
Amit észrevettem, hogy ha a soundbaron lejjebb veszem a hangerőt, akkor pl. beszéd közben nem "recseg" annyira mint magasabb hangerőn, de nem tökéletes.
Teszt jelleggel kipróbáltam Bluetooth kapcsolattal és RCA kábellel is, ott rendben van a hang.
(az RCA sajnos azért nem jó, mert mindenképp olyan megoldás kell, amivel a tévé távirányítójával tudom a hangerőt változtatni, bluetooth esetén meg van egy kis késés és mikor kapcsolódik vele a tévé, akkor pittyen mindig kettőt, elég zavaróan)

A kérdésem arra vonatkozna, hogy valahogy kideríthetem-e, hogy a soundbar jack csatlakozója nem jó vagy más gond lehet?
Annyi plusz infó még, hogy egy tablettel is kipróbáltam (jack vezetékkel) és ott is zúg, recseg a hang.

Esetleg ha a fentiekre van valakinek másféle megoldása, azt is köszönettel venném.

(#10329) Sys85 válasza g_g_g (#10328) üzenetére


Sys85
veterán

Alap lenne,de azért megkérdezem.
Másik jack kábellel próbáltad?
Esetleg Jack-RCA kábellel (ekkor is lesz hangerő szabályzásod,hiszen a tv-ből a jacken jön ki a hang)?
Ha mindegyiknél fennáll a probléma,akkor egyértelműen az sb analóg bemenete a hibás.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10330) g_g_g válasza Sys85 (#10329) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi a választ.
Igen, 3 különböző Jack kábellel próbáltam.
Jack-RCA kábelem nincs itthon (de lehet szerzek egyet a próba kedvéért).
Most egy laptoppal is kipróbáltam, sajnos zúg úgy is.
Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a bemenet a hibás.

(#10331) Vastika válasza g_g_g (#10328) üzenetére


Vastika
tag

Helló!

Nézd meg, hogy mennyire van felhangosítva a tévé?

Az szokott lenni a gond (a lányaim rendszeresen elkövetik a tévéjükre kötött aktív hangszórókkal) , hogy nagyon le van halkítva a tévé (alacsony kimenő jelszint) , emiatt a rá kötött akármi hangerejét meg jól fel kell tekerni, hogy hallani lehessen valamit - de így meg felerősít minden, az alacsony szintű jellel jövő zavart, zajt is!

Kb. az az ideális állapot, amikor a tévé hangereje majdnem teljesen fel van tekerve, a rá kötött eszközé meg annyira letekerve, hogy a hangerő megfelelő legyen. Elvileg így lesz a leginkább zaj és zavarmentes a hangja.

Hogy AUX vagy Line In, és Jack-Jack, vagy Jack-RCA kábel, az mindegy kellene, hogy legyen: ugyanarról a kimenetről ugyanaz a jel megy a hangprojektorba.

Viszont ha valami gond van a Jack (AUX) bemenettel (valami alkatrész vacak a jelútban, vagy a bemenetválasztó áramkörrel van hiba, stb.) , akkor lehet, hogy egy Jack-RCA kábel megoldja a problémát ;-)

Üdv: Vasti

(#10332) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok!

Elso OLED tevem (LG CX) melle keresek valami budget soundbart mivel nem igazan tudok kibekulni a TV hangjaval barhogy babralok a beallitasokkal. Eddig a T650es Samsungot neztem es az LG5FY-t de barmilyen jo tippet szivesen fogadok, utolag nem szeretnem boviteni 5.1-re. Fo szempont lenne inkabb az hogy ne legyen olyan marha draga es szoljon azert. :) Koszi!

The owls are not what they seem.

(#10333) HF77


HF77
senior tag

üdv

elméletileg mindegyik HDMI -vel rendelkező hangprojektor tudja a: HDMI ARC CEC funkciót?
köszi!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#10334) Clemi válasza pogi1 (#10301) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem is JBL Bar 5.1 van, de még soha egyetlen alkalommal se kapcsolt be magától. (Se a Tv-re, se az Apple TV-re csatlakoztatva) Ha neked igen, akkor tuti valami jel kimegy a TV-ről, vagy rossz a kábel.

(#10335) g_g_g válasza Vastika (#10331) üzenetére


g_g_g
őstag

A következőkre jutottam.
Sikerült szereznem egy Jack-RCA kábelt és sajnos azzal is van recsegés.
Amit írtál kipróbáltam és valóban ha a soundbar nagyon alacsony hangerőn van, akkor nem lehet hallani a recsegést, ahogy egyre emelem a hangerőt, jön a recsegés.
Akkor valószínűleg a soundbar-ba bejövő hang már ilyen zajos (ami gondolom Jack esetén előfordulhat).
Most megnézem majd, hogy bluetoooth-on mennyire zavaró a hang csúszása a tévén.

Még egy kérdés, esetleg ha valakinek lenne erről infója.

[ Szerkesztve ]

(#10336) rajkos88


rajkos88
csendes tag

Helló Mindenkinek!

Vásárolni szeretnék egy soundbart és a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy melyiket ajánljátok.
Vegyes használatra lenne (tv, film, game, zenne),és nem szeretnék külön mély nyomót.
A következőket néztem ki:
- Denon dht-s216
- Yamaha yas-107
- Yamaha yas-108
Vagy esetleg ezeken kívül tudtok mondani valami jót ami árban hasonló (~200euro)mint a fent említett darabok?

Kössz és Üdv!

Üdv RajkoS

(#10337) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Vásároltam egy Samsung HW-T650/EN soundbart. Hogyan érdemes összekötni a tv-vel? A tv egy Samsung 55Q60T. Egy telekom boxal van használva és a tv saját appján keresztül netflix és hbo go. Néha külső merevlemezről filmnézés.
Mit érdemes beállítani első használatba vételkor?
Előre is köszönöm.

Csend a lelke mindennek!

(#10338) Sys85 válasza gabikiraly2 (#10337) üzenetére


Sys85
veterán

Összekötésre HDMI ARC csati.TV-re minden külső eszköz,tv pedig ARC-n a soundbarra.
Beállításokkal a soundbaron max a hangzást kell állítgatni,ezt úgy ahogy a Te fülednek tetszik.
Nálam így van beállítva [link] ,de ugye ez az én fülemre,az én szobám akusztikájára.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10339) japunk válasza japunk (#10332) üzenetére


japunk
aktív tag

Az kimaradt hogy film/sorozat plusz jatekra hasznalnam de szerintem aikerult megtalalnom a befutot egy Magnat SBW 250-ben. :)

The owls are not what they seem.

(#10340) pogi1 válasza Clemi (#10334) üzenetére


pogi1
tag

Az a kábel van bedugva amit a projektorhoz adtak.A t****m tudja mi a baja,ha nem lenne covid 19 már utána jártam volna(szervíz)

[ Szerkesztve ]

(#10341) pajorgergo válasza pogi1 (#10340) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Én már próbáltam 4 HDMI-vel, de ugyan úgy visszakapcsol egy idő után.
Kapott egy kapcsolós elosztót és kész.

(#10342) gabikiraly2 válasza Sys85 (#10338) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszönöm szépen. Be is lőttem, az eq-val még szórakozok egy sort, de amire vettem, arra tökéletes. Ha lesz keret megveszem hozzá a kiegészítő hátsó szettet is.

Csend a lelke mindennek!

(#10343) pogi1 válasza pajorgergo (#10341) üzenetére


pogi1
tag

Válts optikai forrásra és kitudod kapcsolni

(#10344) Vastika válasza pajorgergo (#10341) üzenetére


Vastika
tag

Érdemes mindent kapcsolós elosztóra tenni, és használaton kívül áramtalanítani... Ezek a kis kapcsolóüzemű (dugasz)tápok nem éppen örök életű darabok.
A tévének stb. is jobb, ha csak akkor kap villanyt, amikor használják is: azon kívül feleslegesen van készenlétben, ami azt jelenti egyébként, hogy a táp és az alaplap elég nagy része működésben van, várja a távirányító jelét, hogy felébressze a készülék többi részét is.
Ugyanez a helyzet a PC-vel.

Kíméli a készülékeket, és villanyt is spórolsz! Gondolj bele: egy egészen elfogadható fényerejű LED-es fényforrás 3-12W között van, ennek úgy a közepét simán összehozza egy tévé - box - konzol - hangprojektor a nappaliban! Mintha mindig égetnél egy 60W-os izzónak megfelelő fényerejű LED fényforrást... Minimum.

Nekem ilyen elosztó van a tévé-hifi mellett, ahol több mindent kapcsolgatok külön (csak tévé, csak zene, zene tévéről, zenelejátszóról, hifin vagy hangprojektoron, stb. ;-) , nagyon praktikus dolog!

[link]

Amúgy ilyen kapcsolgató mániás vagyok ;-) Mindenhol kapcsolós elosztók vannak, ami nem kell, kinyomva (elektronikák a gyerekszobákban, kávéfőzők a konyhában, stb.) A router is kikapcsolja a wifi-t éjszakára... ;-)

(#10345) pajorgergo válasza pogi1 (#10343) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

HDMI-n érkezik be a Soundbarba mindennek a jele és így elég csak ott váltogatnom a 4 hdmi port között ezért nem tervezek optikaira váltani.

(#10346) pajorgergo válasza Vastika (#10344) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

pontosan, minden szépen fogyaszt teljesen feleslegesen.

(#10347) Bilux


Bilux
veterán

Hátha van itt hozzáértő LG SN10YG soundbarokat hogyan lehet factory resetelni? Mert amit a neten találtam hangerő le meg a távirányítón nyomjam a sound effectet az nem megy...
köszönöm :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#10348) pogi1 válasza pajorgergo (#10345) üzenetére


pogi1
tag

Nekem is HDMI -n érkezik de a pc hangja az optikán.Ezért tudom az egész rendszert kikapcsolni.

(#10349) HF77


HF77
senior tag

erre valaki tud valami okosat mondani? köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#10350) falabu88


falabu88
aktív tag

Jövőhét elején érkezik az SWA-8500S (outletből találtam csomagolássérültet 25-ért), akinek van tudna abban segíteni, hogy hogyan/mihez forgathatóak fel a hangfalak? Ágyból nézzük a tv-t, úgyhogy valószínű az ágy mögötti falra kerülne lefele állítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.