Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) Marko_ válasza nutella1 (#10800) üzenetére


Marko_
tag

Neked milyen soundbar-od van?

(#10802) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

A 30nm-es nappaliba vettem egy Philips 58PUS8505 tévét, ami elvileg továbbadni tudja a DTS HD és Atmos hangokat, de saját hangszóróin kiadni csak elég szerényen tud bármit is, ezért szeretnék valami hangrendszert hozzá, árban olyan 70-től max 150e-ig. Olyasmiben gondolkodom amiről BT-n esetleg egy telefonról is tudok alkalmanként zenét lejátszani. Mivel nincs helyem 5.1 rendszernek ezért soundbar+subláda kombóban gondolkodom, ami tudom nem ad rendes térhangzást, nem szól olyan jól mint akár egy olcsóbb 2.1 rendszer, zenére meg pláne, de esztétikus és a tv távirányítóval is tudnám kezelni a hangját. Nem nagyon értek hozzá, azt tudom h Atmos meg hasonló fícsöröknek sincs sok értelme egy sb esetén, de ha lehet olyat vennék ami (papíron legalábbis) tud nagyobb felbontású hangokat kiadni. Hangfalakat én max a gipszkarton állmennyezetbe tudnék tenni, máshol nincs nagyon hely nekik, de sztem erősítővel árban már jóval drágábban is jönnék ki, ráadásul annak nincs is nagyon helyem..

Mit ajánlanátok?! Bármilyen megoldás/tanács érdekelne, ha sb helyett mást ajánlanátok akkor azt is szívesen meghallgatom. :R

(#10803) Baltimor válasza Sys85 (#10794) üzenetére


Baltimor
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, végül elhoztam a samsungot. Én azt gondoltam, hogy egyébként a TV hangszoró is "szépen" szól de rákötve a samsungot, össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Nagyon szépen szól az SB. A méllyel lesznek gondok mert brutál, hogy mit tól ki ez a kis mélyláda. Szomszédokkal lesz küzdelem, de halkan, illetve normál hangerőn is nagyon szépen duruzsól. Egyelőre nagyon tetszik. Köszönöm szépen még egyszer a segítséget és neked is pauliboy23! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#10804) Sys85 válasza Baltimor (#10803) üzenetére


Sys85
veterán

Sávos EQ-val babráltál már?Nem az gyári hangzásképek közti váltogatásra gondolok.
Ha nem,akkor tedd meg,lehet még javítani az alap hangon (nem a mélyre gondolok elsősorban :D ).

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10805) nutella1 válasza Marko_ (#10801) üzenetére


nutella1
őstag

Sony HT RT4-es volt, kettőt is hasznàltam egyszerre, de már nincs meg, nem tetszett a hangzásvilága, eladtam.

https://erdélyízei.com

(#10806) Baltimor válasza Sys85 (#10804) üzenetére


Baltimor
csendes tag

Igen, nézegettem és levettem a basszust -6-ra de így is küldi a nyomorult... :D
Majd hétvégén lesz több időm foglalkozni vele és akkor megnézem alaposabban az EQ beállításokat. :K

(#10807) Kroni1 válasza Kroni1 (#10802) üzenetére


Kroni1
veterán

Annyival kiegészíteném az előző hszemet, hogy ha soundbar, akkor egy

- Denon DTH-S316 vagy egy
- JBL Bar 2.1 jónak számit-e árkategóriájában?

Vagy esetleg egy Yamaha YSP-2700 akciós áron megérne ezekhez képest plusz 80-100e Ft-ot?!

(#10808) Marko_ válasza Baltimor (#10806) üzenetére


Marko_
tag

Ha túl sok a mély, akkor át kell helyezni a mélynyomót máshova, faltól távolabb. Gondolom sarokban van jelenleg.

(#10809) Marko_ válasza nutella1 (#10805) üzenetére


Marko_
tag

Azért azok alapján ne írd le a soundbarokat, a magasabb árkategóriákkal javul a minőség is szépen.

(#10810) Gino20 válasza nutella1 (#10800) üzenetére


Gino20
őstag

Kérdezőből a megmondó :D
Vitathatatlan, hogy a komponensekből álló megoldás akár klasszisokkal jobb tud lenni, mint egy SB, de az nem biztos, hogy egy abszolút belépő AVR és az említett taga hozza ezt. Csak egy vélemény, de elég valid (hw-q90r atmosos blablabla surround hangfalas SB vs Taga) [link] [link].
Jobb, de belépő házimozihoz szerintem legalább a ~duplája (~600e) kell és még lehet a használt piachoz is nyúlni kell, hogy ennyiből össze jöjjön, de ha kimondottan zene a lényeg akkor, miért nem stereo erősítő plusz jobb álló hangfal akár SUB nélkül, aztán max később SUB-al kiegészítve

(#10811) nutella1 válasza Gino20 (#10810) üzenetére


nutella1
őstag

A héten meghallgatok egy JBL 9.1-est, az lesz a puding próbája.
Ha zenei téren nem úgy teljesítene, amely hangzásvilágot szeretnék, marad a Taga, négy álló hanfallal, a centerrel, és a 200w-os subbal. De attól még valakinek lehet jó és megfelelő bármilyen soundbar. ;)

https://erdélyízei.com

(#10812) nutella1 válasza Marko_ (#10809) üzenetére


nutella1
őstag

Nem írom le a soundbarokat egyáltalan, de komolyzenét és szimfónikus filmzenéket is hallgatok. Nagyon tudnék örülni neki, ha találnék egy olyan hangprojektort, amelyre azt mondhatnám, ez igen, ezt megtartom. 😉

Ui: Taga tav 506v2-es 4 álló hangfal+ sub+ erősítő simán megvan 350-ből, nem kell ahhoz 600k.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#10813) Kroni1 válasza nutella1 (#10812) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is épp azt számolgattam, hogy egy erősítővel már bőven 350-400k felett lennék, ha a nulláról kéne egy BT steaminget (és ha lehet google assistantot) is tudó hangrendszert építenem a nappaliba. Ezért arra gondoltam kibővítem a keretet amit a soundbar-ra szánok, merthogy a helyhiány, az esztétikum és a 3 gyermekem elleni védelem miatt nálam leginkább ez jöhet csak szóba.

De sztem 200-300k körüli ársávban már kapható olyan soundbar ami ha nem is vájtfülüeknek, de azért egy kicsit igényesebb usernek is megfelelhet. Olvasgatom a what-hifi? és rtings teszteket, és most ez a pár Atmos típus került a látókörömbe:

- legolcsóbbként a TCL TS9030 ~120-130k
- középen a Samsung HW-Q800T 180k
- 200k felett Sony HT-ZF9
- 300k felett Sonos Arc

Megpróbálok ezek közül meghallgatni majd minél többet valahol, tudom más lesz mint otthon, de azért alapvetően a hangzásvilágot be tudom majd határolni talán. Szerintem az én igényeimhez a TCL is elég lenne, főleg mivel a gyerekek lefektetése után van lehetőségem csak filmezni.

(#10814) Jozefinovics


Jozefinovics
csendes tag

Sziasztok!

Egy Samsung UE55TU8002KXXH Tv-hez szeretnék venni egy soundbar / hangprojektor-t. Néha mikor filmezek akkor lenne használva illetve még az volna a cél, hogy akkor már a zenét is erről hallgatnám. Nem azt mondom, hogy egy hiper szuper vájtfülűnek megfelelő de egy elfogadható cuccot lehet venni 100-120K körül ?

[ Szerkesztve ]

(#10815) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!
Keret: max 250k . Fontos: AirPlay (zenehallgatásra is szeretném használni)

Ezt a típust nézegettem:
https://hangprojektor.arukereso.hu/yamaha/musiccast-bar-400-p426068175/#

Erről van esetleg tapasztalat? Vagy tudnátok ajánlani valami hasonlót? :)

(#10816) Yolo Puki válasza Yolo Puki (#10777) üzenetére


Yolo Puki
csendes újonc

Végül a Klipsch Cinema 600 lett a nyerő, másfél hét után az mondom, nagyon szuper cucc, magasak és mélyek nagyon jól szólnak, a beszédhang érthető és zenehallgatáshoz is kiváló.
Egy problémám van vele: hiába csatlakoztattam hozzá fejhallgatót (először vezetékest majd vezeték nélkülit dokkolóval) és kapcsoltam át ANALÓG-ra, nem hallani semmit, illetve ami fura, hogy alig bírtam bedugni meg kihúzni a jack vezetéket, ami azért fura, mert a leírás is 3,5 mm-et ír, tehát jónak kéne lennie... Neten próbáltam keresni erről bármit is, de nem találtam.
Szerintetek mi lehet a gond?

(#10817) Sys85 válasza Yolo Puki (#10816) üzenetére


Sys85
veterán

Nem akarlak elkeseríteni,de az analóg bemenet! :DDD
Szóval ne csodálkozz hogy nem szól a füles.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10818) Macyke82 válasza Yolo Puki (#10816) üzenetére


Macyke82
tag

Tegnap én is meghallgattam a cinema 600-at, nekem is nagyon tetszett a hangja, de úgy vagyok vele, hogy azért csak megvárom és meghallgatom a 800-as verziót is (3.1) és csak utána döntöm el, hogy inkább olcsóbban a 600 (kevés szolgáltatással) vagy megéri-e a nagytestvér a nagyobb teljesítményt, Atmos-t stb.

(#10819) Yolo Puki válasza Sys85 (#10817) üzenetére


Yolo Puki
csendes újonc

Basszus, annyira figyeltem az aux bemenetre (mivel a specifikációban azt írják) , hogy eszembe se jutott, hogy az analóg mit jelent :D
Akkor hogy tudom máshogy csatlakoztatni? A bluetooth-t is próbáltam, hátha sikerül összepárosítani egy fülessel, de nem ment :(

(#10820) Yolo Puki válasza Macyke82 (#10818) üzenetére


Yolo Puki
csendes újonc

Nyílván a 800-ban már van dolby atmos, meg 8k támogatás, de az ára elég magas most külföldön, és ki tudja, mennyit dobnak rá itthon még...
Ha jó sok pénzem lenne, akkor megvárnám az 1200-ast és megvenném, de nincs :DDD

(#10821) Sys85 válasza Yolo Puki (#10819) üzenetére


Sys85
veterán

Nem tudsz egy soundbarra sem ilyen eszközt csatlakoztatni,csak fogadni tudnak hangot forrásról,de továbbítani pl füles felé nem.
Ha füles is kell,akkor azt a tv-re kell csatlakoztatnod és ott váltogatni a hangkimeneteket aszerint hogy éppen melyik kell.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10822) user01 válasza Sys85 (#10821) üzenetére


user01
aktív tag

Ez így nem teljesen igaz. A Sony HT-ZF9-en például a bluetooth beállítható, hogy Receiver vagy Transmitter legyen.

(#10823) Yolo Puki válasza Sys85 (#10821) üzenetére


Yolo Puki
csendes újonc

Rendben, köszi a választ!

(#10824) Kroni1 válasza user01 (#10822) üzenetére


Kroni1
veterán

Én a teszteket átnyálazva most pont a Sony HT-ZF9-et néztem ki magamnak, talán az már alkalmi zenehallgatásra is jó lehet nem vájtfülü családtagjaimnak.. :)

Azt nem tudom, hogy ezeken csak addig működik a google assistant amig be vannak kapcsolva (gondolom igy van), vagy esetleg standby módban is figyel mint egy home mini eszköz, vagy ennek nincs is mikrofonja és csak berakható az eszközök közé de hangutasitást nem fogad.. :F

Erre nem találtam infót, ha mondjuk állandóan figyelne és kiváltalá a home eszközt az nem lenne rossz, bár úgy gondolom a fogyasztása azért jóval magasabb lenne, ergo erre kár volna folyamatosan üzemben tartani.

(#10825) Jozefinovics


Jozefinovics
csendes tag

Sziasztok!
Ha ajánlásban már nem is tudtok segíteni akkor legalább annyiban igen, hogy pesten mely üzeletek azok ahová érdemes elmenni és meghallgatni a termékeket, hogy az alapján döntsek ?

(#10826) Puma K


Puma K
veterán

Helló,

Egy Samsung tévéhez keresek olyan soundbar-t. Ha szükséges akkor soundbar+mélynyomó is lehet a felállás.

A tévéhez gondolom elsősorban jack-en csatlakozna vagy van rá mód hogy HDMI-n keresztül menjen a hang?

Lenne még egy Samsung telefon is amivel ha tudna működni a zenehallgatás a tévétől függetlenül mindezt kábel nélkül akkor az is egy jó dolog lenne.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10827) Kroni1 válasza Jozefinovics (#10825) üzenetére


Kroni1
veterán

Extremaudio soproni út jó hely, esetleg a sony szalon kecskeméti utca. De lehet MM-ben is van egy két darab kiállítva, bár ott a nagy hangzavar és a tér miatt talán kevésbé lehet jó eredményt elérni.

(#10828) user01 válasza Kroni1 (#10824) üzenetére


user01
aktív tag

Nem foglalkoztam még Google assistant-tal.
A Hang menüjében ezek vannak: Bluetooth Audio, USB, Analog, Spotify, Chromecast built-in, Amazon Alexa.
Mikrofon biztosan nincs benne!

(#10829) Sys85 válasza Puma K (#10826) üzenetére


Sys85
veterán

Egy keretet azért írhatnál,mert tudunk ajánlani 50-100e forinttól 3-4misiig elég sok mindent. :D

A tv-dtől függ a csatlakozási mód.
A legolcsóbb soundbarokon optikai csati van (tv-den kortól függetlenül ez biztos van),cirka 50-60e forintól viszont viszont mindegyiken van hdmi arc csatlakozási lehetőség.
Ha van a tv-den arc-s hdmi csati,akkor azon fog összecsatlakozni a tv és a soundbar,azon kapja meg az sb a hangot a tv-től.Szóval hdmi kábel lesz amivel a 2 csatlakozik egymáshoz.
Ezesetben még a hangerőállítást és a ki-bekapcsolást is a tv intézi,elég a tv távja a működtetéshez.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10830) Kroni1 válasza user01 (#10828) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, ez már nekem nagy segítség, akkor ezek szerint csak kompatibilis a home app-al de nem egy teljes értékű home assistant eszköz! :R

Egyébként amúgy meg vagy vele elégedve?! Megpróbálok meghallgatni egyet majd valahol, aztán a hónapban lehet hogy meg is veszem ha tetszeni fog a hangja.

(#10831) Puma K válasza Sys85 (#10829) üzenetére


Puma K
veterán

Pont egy 50-60 ezer Ft-os sávban gondolkodnék.

Egy Samsung UE50JU6800W tévé és egy Samsung A70-es telefon lenne amik csatlakoznának rá.

A soundbar ha a tévére csatlakozik HDMI-vel és mondjuk a telefonhoz BT vagy más módon akkor az már jól hangzik.

Nővéremnek szánnám ezt a soundbar-t mert már egy ideje mg van a tévé és elnézeget rajta filmeket meg hallgat róla zenét netről de már engem irritál ahogy megszólal a tévé :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10832) user01 válasza Kroni1 (#10830) üzenetére


user01
aktív tag

Teljesen elégedett vagyok vele! Viszont én a hátsó hangsugárzókkal [link] együtt vettem, amivel ég és föld a különbség térhangzásban a szimpla soundbarhoz képest.

(#10833) Kroni1 válasza user01 (#10832) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem köszi! :R

Nekem sajnos ott a nappali mögött a vele egy légtérben lévő konyha és étkezőasztal van a kanapé mögött, ahová a hátsókat kéne rakni. Volt már 5.1-em de nem nagyon fog hiányozni ha a soundbar szépen szól, pont a helyhiány miatt kell ilyen kompakt rendszerben gondolkodnom.

(#10834) Sys85 válasza Puma K (#10831) üzenetére


Sys85
veterán

Külön sub nélkül ebben az ársávban esetleg a TCL TS8111.
Ebben beépítve van a mélysugárzó (2.1),tesztek alapján elég korrekt cucc,de olyan mélyet nem tud mint egy külön subos darab,de az biztos hogy körberöhögi a tv saját hangszóróit.
Ebben van hdmi,bt és usb-n zenét is tud lejátszani pendriveról.
Külön subos alsóbb kategóriás soundbarokból én a Samsungokat tudom ajánlani,viszont ez kicsit magasabban kezdődik,T650 pl 80k.
Viszont elég nagyot szól,a hangja is igen korrekt,van dedikált centere is (3.1).
Nekem is ez van,tudom ajánlani.
Ebben az ársávban ott az R550 is,de alig olcsóbb mint a T650,cserébe csak 2.1.
Sony-t/LG-t én nem tudom ajánlani,vannak akik szeretik őket,nekem nem jön be a hangjuk,de ez ízlés kérdése.Max magasabb ársávban.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10835) Puma K válasza Sys85 (#10834) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi a Samsung HW-T650 tippet:

Baleseti garanciával vettem mert nőnek lesz ;]

Viszont arukereso.hu-n írnak valami sistergésről:

Amit említenek az mitől lehet?
Esetleg elektromos hálózat az adott illetőknél nem megfelelő...?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10836) Sys85 válasza Puma K (#10835) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam semmi ilyen nincs.Hallgatom hallkan (főleg este),szól hangosan is sokszor,de én nem hallok sistergést.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10837) tgtom


tgtom
tag

Sziasztok!

Szemezek egy Blitzwol BW-SDB2 XR típusú soundbarral, elsősorban az lenne a kérdés, hogy próbálta-e valaki, mik a tapasztalatok vele?

Illetve a másik kérdés nem biztos, hogy ide illik, de:
Mi szólna jobban, pl az említett blitzwolf vagy egy aktív ahngfalpár pl. edifier r1700bt?

Az igényeket tekintve főleg filmezés, sorozatozás, egy kis játék a cél és ritkábban zenehallgatás (ezt főleg BT-on).

Köszi a segítséget előre is!

(#10838) Puma K válasza Sys85 (#10836) üzenetére


Puma K
veterán

Elvileg 17-18-án át tudom majd venni, akkor majd kiderül.

Köszönöm a javaslatot!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10839) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. LG 43NANO793NE típusú tv mellé keresek 2.1 soundbar-t. Jbl Sb-260 vagy Jbl 2.1 DB lenne a jobb választás? Utóbbi megéri a felárat? A 80w plusz teljesítményen kívül nem találtam nagy különbséget. Ha lenne jobb alternatíva azt is szívesen fogadom. A keret max 100000Huf. Felhasználás: Filmek/sorozatok meg néha Spotify, de nem extrém hangerőn. Tippeket előre is köszönöm :R

(#10840) Zoli50


Zoli50
kezdő

Sziasztok,
elnézést a láma kérdésért, de nem nagyon értek ezekhez az új technológiákhoz.
Hogy lehet rákötni egy ilyen soundbarra egy RCA kimenetes régebbi készülékeket?
Rádióerősítő, CD lejátszó, esetleg kazettás deck?
Köszönöm a válaszokat.

(#10841) Sys85 válasza Zoli50 (#10840) üzenetére


Sys85
veterán

3,5mm jack-rca kábellel az sb 3,5mm bemenetére.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10842) Zoli50 válasza Sys85 (#10841) üzenetére


Zoli50
kezdő

Köszi, de én 4-5 készüléket akarok rákötni.

(#10843) Sys85 válasza Zoli50 (#10842) üzenetére


Sys85
veterán

RCA switch kell akkor neked.
Neten találsz elég sok csatisat,árban viszont nagy a szórás,van olcsón és drágán is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10844) Zoli50 válasza Sys85 (#10843) üzenetére


Zoli50
kezdő

Köszönöm a segítséged.

(#10845) Voice24 válasza Atish19 (#10839) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem az SB160 van, szerintem ugyanaz a 260-as is, csak újabb kiadás. A 2.1 DB valószínűleg teljesítményben és basszusban nyújthat többet, de pl. én teljesen meg vagyok elégedve a 160-assal is. Igaz, én még60 ezerért vettem egy éve.

(#10846) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!

Van egy ~8 éves 2.1-es LG Sb-om, amin úgy néz ki, hogy kipurcant az optikai bemenete.
Szerettem a hangzását, ezért elsősorban ugyanezt a márkát választanám. Konkrétan az LG SN5Y 2.1 lenne a kiszemelt.
Árban is nagyjából ennyit szánnék rá (~64ezer).
Egy Samsung Q70RT-re lenne dugva, tehát mindenképp használnám végre a HDMI előnyeit, sokszor megszívatott az optikai megoldás (50-50% tudtam hangosítani a tévé távval).
Egyik kérdés, hogy az gond lehet, hogy Samu/LG páros?
Azért is kérdezem, mert minden ilyennél ki van emelve a webshopokban, hogy HDMI ARC, ezen meg csak HDMI ki-be van írva. Egyedül a fentebb linkelt LG oldalán van megemlítve a "Audio Return Channel (ARC): Yes".
Ez kell ahhoz, hogy a tévé távval tudjam hangosítani, igaz?
Ami nem ARC HDMI, azzal ezt nem lehet?
Bármi más hátrány érhet a különböző márkák miatt?

Gixxer88 által fentebb ajánlott Samsung T650-es határozottan jobb vétel lenne? :R
Bár rosszat nem olvastam erről az SN5Y-ról (400W, stabil BT, nem serceg, korrekt app hozzá, jobban tetszik a dizájn mint a samué), meggyőzhető vagyok... :)

Köszönöm a segítséget... valamit kéne gyorsan venni, hiába van mélynyomó a tévében, nagyon fika így most...
:R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#10847) pauliboy23 válasza $atirka (#10846) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Semmi probléma nem lenne, hogy a tv samsung. Nekem is samsung tv - lg sb van. Hdmi-vel összekötöd, és akkor elég a tv távvezérlője. A hdmi ki-be, pedig az, hohy van rajta egy kimenet és egy bemenet. Az egyik a hdmi arc, amivel a tv-vel kötöd össze, a másikba meg dvd vagy blu-ray lejátszó mehet, és akkor a soundbaron keresztül van csatlakoztatva, de ugy csak 1.4-es. A samsung t650 az 3.1-es, és bővithető 5.1-re, vagyis nem nyúlsz mellé vele.

[ Szerkesztve ]

(#10848) $atirka válasza pauliboy23 (#10847) üzenetére


$atirka
senior tag

Igen, csábító ez a bővíthetőség, de ahogy nézem, drágábbak ezek a háttérsugárzók, mint maga a Sb.
Nem mellékesen ez a SN5Y is ugyanúgy bővíthető +2ch-val, ehhez is bő 100ezer Forint.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#10849) pauliboy23 válasza $atirka (#10848) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Valahol ha tudod, hallgasd meg mindkettőt. A T650 az 3.1, a dedikált center sokat számít. Nekem LG SN4 van, szerencsére a beszéd tisztán érthető, akció jeleneteknél nem kell halkítani, így este/éjszaka is rendben van. Igazság szerint egyéni preferencia, hogy melyiknek a hangzásvilága jön be jobban. Ha online rendeled, 14 napod van úgy is, ha mégsem jönne be valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#10850) $atirka válasza pauliboy23 (#10849) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszönöm, segítettél dönteni :)

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.