Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) jeni


jeni
félisten

kivédem azzal,hogy ráteszek egy régebbi satás Samsung 250-s HDD-t
azzal fogom nyúzni,feltéve ha előjön vele a hiba

(#2052) Erdei88 válasza poppfalusi (#2048) üzenetére


Erdei88
veterán

P67nál nem tudom, Over azt mondta, hogy szinte semmi, mert jobb vezérlő van a prociban. X58nál talán látványosabb, de nincs tapasztalatom

Mozzarella a cikk szerint igen

[ Szerkesztve ]

(#2053) natë válasza Erdei88 (#2052) üzenetére


natë
nagyúr

Remélhetőleg a kiskeres is elfogadja az eredményt ;)

(#2054) Воланд válasza natë (#2053) üzenetére


Воланд
titán

Milyen eredményt kell elfogadnia?

Intel bejelentette, hogy hibásak a chip-ek, gyártók bejelentették, hogy cserélik az alaplapokat. Ennyi, itt a kiskernek nem sok mérlegelési joga van, ha szívózik akkor fogyvéd.

(#2055) Mozzarella:

"Cserélni akkor cserélnek ha valóban hibás lesz"

Ez szvsz nem így van.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2055) natë válasza Воланд (#2054) üzenetére


natë
nagyúr

Innen indult a dolog : [link].

Szerk: ugyanazen a véleményen vagyok és voltam is.

[ Szerkesztve ]

(#2056) jeni válasza natë (#2055) üzenetére


jeni
félisten

csak azt mondtam amit ott a boltban hallottam és előtte a telefonban is mondták

(#2057) natë válasza jeni (#2056) üzenetére


natë
nagyúr

Nem ellened szól, az lepett meg, hogy ilyen hangzott el egy bolt részéről. Gondolom majd követik páran...
Írtam az Expertnek, kíváncsi vagyok az álláspontjukra.

(#2058) jeni válasza natë (#2057) üzenetére


jeni
félisten

sebaj megy egy darabig míg látom,hogy megjöttek az újak akkor egyéb ürüggyel beviszem,hogy időnként lefagy menet közben
addig a gyereknek üzemel 2-3 hónapig :K
mivel gondolom májusban lesz igazán kapható itthon

[ Szerkesztve ]

(#2059) Erdei88 válasza natë (#2057) üzenetére


Erdei88
veterán

Írd már meg kérlek, hogy mit válaszoltak

(#2060) natë válasza Erdei88 (#2059) üzenetére


natë
nagyúr

Ok, holnap jön meg a válasz szerintem, mert tegnap küldtem el este. Kíváncsi vagyok.. :U

(#2061) fsb1000 válasza Erdei88 (#2047) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi! Nekem már a 4,0-4,2 is megfelelne AUTO-n.

Asrock E4-nél is olyan jó az auto fesz, mint a gigáknál?
Az SLI 2x16-ot valaki már próbálta UD7-tel? A cpu elvileg csak 2x8-at tud. valahogy megtrükközik?

(egyébként a 2x8 alig 5-6%-val lassabb a 2x16-nál)

(#2062) hoy


hoy
tag

No nálam asszem már elő is jött a sata2 bug :(

két különböző winyó (egy ssd illetve egy seaget)
Mindkettő win7 64bit.. s nem akar betöltődni, csak a szokásos win képernyőig jutottam....

átdugtam a sata3-ra s láss csodát azóta is megy :D

[ Szerkesztve ]

(#2063) warcat válasza fsb1000 (#2061) üzenetére


warcat
veterán

Overlocker tud róla nyilatkozni nála volt UD7, valamit a mérnökök ügyeskedtek.Talán valami nvidia chip ami plusz sávokat ad? már nem emlékszem

EA: It's in the crate!

(#2064) Overlocker válasza fsb1000 (#2061) üzenetére


Overlocker
veterán

#612

NF200 miatt, megy a 16x/16x és elvileg minden ilyen lap, amin van NF200..

(#2065) jeni válasza Воланд (#2039) üzenetére


jeni
félisten

félek attól,hogy potya vétel volt,mert én a P67-re mentem,és a memóriát is arra vettem
akkor marad a csere gyártóra hivatkozva,bár ez nehéz lesz

(#2066) ATtIs_80 válasza jeni (#2035) üzenetére


ATtIs_80
tag

Én is náluk vettem az alaplapomat. Leleveleztem velük a csere-garanciát.
Azt írták, hogy ők is cserélik, csak legyen meg doboza és hiánytalanul minden kütyüje a lapnak. :K

(#2067) jeni válasza ATtIs_80 (#2066) üzenetére


jeni
félisten

köszike megnyugodtam :R

(#2068) chiccoka


chiccoka
csendes tag

Akkor ne vegyek 1155 foglalatu lapot? vagy van kivetel???

[ Szerkesztve ]

the PUNISHER

(#2069) jozsi252 válasza chiccoka (#2068) üzenetére


jozsi252
veterán

Rossz az összes, de ha sata 3as winyód van akkor nemlesz gondod, vele, bár azért használni nem használnák egy alapból gyári hibás lapot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2070) Balupapa válasza chiccoka (#2068) üzenetére


Balupapa
senior tag

ha akarnál se tudnál :K nincs kivétel, mindegyik "hibás"

szerk: 4másodperc :DDD

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#2071) natë válasza chiccoka (#2068) üzenetére


natë
nagyúr

Kivétel, ami még kapható. :D

(#2072) Воланд válasza jozsi252 (#2069) üzenetére


Воланд
titán

Nem feltétlen kell sata3-as merevlemeznek lennie, jó a sata2-es is, csak a sata3-as csatlakozóra kell dugni az alaplapon.

(#2073) chiccoka: Az a baj, hogy most már szerintem nem fogsz kapni sehol.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2073) chiccoka válasza Balupapa (#2070) üzenetére


chiccoka
csendes tag

akkor mit ajanlotok.Minden felekep K procit vennek.
875k??

[ Szerkesztve ]

the PUNISHER

(#2074) jeni válasza Воланд (#2072) üzenetére


jeni
félisten

Hardverkerben lesz PH67-s lap

Asusból több fajta és a Giga lapból is pár darab még

(#2072) woland_y2k: Szerintem,hogy kiderüljön az adott lap hibás-e emiatt én kizárólag SATA II helyére tenném az egységeket,feltéve ha ebből nem lesz fizikai károsodása azoknál melyeket rákötök

[ Szerkesztve ]

(#2075) poppfalusi


poppfalusi
tag

Itt van még [link]

(#2076) Воланд válasza jeni (#2074) üzenetére


Воланд
titán

Minden lap hibás, nincs olyan, hogy egyik igen, másik nem. Itt csak az a kérdés, hogy hol, mennyi idő alatt jön elő a hiba. Intel sem azt mondta, hogy mindegyik meg fog hibásodni, hanem, hogy 5% az esélye annak, hogy 3 év alatt meghibásodik átlag felhasználás mellett.

Szóval lehet, hogy nálad soha nem fog előjönni ez a hiba, másnál meg fél év után érezhető lesz a sebesség csökkenése.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2077) APC ADAM válasza Воланд (#2076) üzenetére


APC ADAM
tag

Nekem lassabb már most a gépem mint az elején,de szerintem ez nem a lap hibája csak egyre több progi van rajta de cseréltetem amint lehet.

(#2078) Attix82


Attix82
őstag

Varhato majd 2100-bol is Ks versio?

(#2079) Haart válasza Attix82 (#2078) üzenetére


Haart
addikt

Én is annak örülnék mert őszintén szólva játékra semmi értelme a 4 magos K-nak. Túl erős és túl drága. Ezért volna jó 2100ból egy K verzió, azt agyonhúzni és bármihez elég lenne.

(#2080) Nippon válasza Haart (#2079) üzenetére


Nippon
őstag

Játékhoz nem árt az a 4 mag...

(#2081) Haart válasza Nippon (#2080) üzenetére


Haart
addikt

Nem árt de irreálisnak látom az árat mellé, tehát nem éri meg. Nem mondtam hogy nem jó hozzá, csak drága, és felesleges. Nagyrészt a vga lesz a szűk keresztmetszet.

(#2082) arn


arn
félisten

tuningol vki ks procit asrock lapban? pro3rol lenne szo... kicsit faramuci nekem a feszultsegkezeles.

ha def hagyom, es emelem a szorzot (mittomen 40xre), akkor felnyomja vmi 1.35vra. ezt az erteket nemtom honnan szedi, de ragaszkodik hozza... ezzel csak az a gondom, ha manual allitom:

relativ ertekhez (pl +0.5v) - akkor ehhez viszonyit persze...
fix ertek - ezzel meg az a gond, hogy ilyenkor egyaltalan nem mukodik a speedstep feszcsokkentos resze. fixen azon tartja, amire beallitottam.

vmi mast is kell allitani, vagy tenyleg ugy kell kisakkozni a relativ beallitassal, hogy
1. eloszor megnezem mire allitja magatol
2. utana ebbol levonok annyit, amennyire be akarom allitani

ez igy eleg gaz lenne.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2083) Qru válasza arn (#2082) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fesz visszavétel csak alapfeszen van, midnegy, hogy auto módban vagy kézzal állítod be.

#nincsbennetarcsi

(#2084) arn válasza Qru (#2083) üzenetére


arn
félisten

hm - akkor vmelyik reviewban hogyan csinaltak, hogy tuning mellett is ugyanannyit fogyasztott a proci, mint tuning nelkul (idle)?

ez amugy asrock dolog, vagy minden lapnal igy van? pl hogy tuningolok alapfeszen? nem lehet kikapcsolni ezt az auto feszemelest?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2085) XaraX válasza arn (#2084) üzenetére


XaraX
addikt

Offset módban visszaveszi a feszt is, nem csak a szorzót valóban.
Szorzó emeléssel pedig tényleg saját maga talál ki feszültséget a sebességhez, így csak úgy működik, hogy megnézed, mennyire állította, aztán beállítod, mennyi legyen, ment és kilép.

[ Szerkesztve ]

(#2086) arn


arn
félisten

asszem el leszek ezzel egy darabig :) ezzel a szaros gyari hutovel probalkozom, mert a xigmatek 775os leszoritoja sajna nem megy ra, hiaba vannak a lukak ott, ahol kell. halottnak a csok - vehetek ugyanugy masik hutot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2087) Kecuhun válasza arn (#2086) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Pedig elvileg rá kellene hogy menjen. Ezért találta ki az Asrock a C.C.O. (Combo Cooler Option)-t.

C.C.O., stands for Combo Cooler Option, is another exclusive hardware design on ASRock boards. C.C.O. provides the flexible options to adopt different CPU cooler types and matches your socket LGA775, LGA1155 / LGA1156 CPU cooler in the respective holes. Once again, ASRock has successfully expanded the utilization of PCB by the exclusive C.C.O. design.

Majd ha lehet kapni ismét P67-es lapokat én is a mostani Scythe Ninja Plusom (775) akarom berakni egy Asrok P67 Extreme4-be. Remélem hamar eljön ez a nap. :D

(#2088) Fore válasza Kecuhun (#2087) üzenetére


Fore
tag

(#2089) arn válasza Kecuhun (#2087) üzenetére


arn
félisten

a leszorito egyik laba fennakad a processzorfoglalaton - epp amiatt nem ment ra, mert ferden kell rarakni a hutot (nem meroleges a foglalatra).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2090) arn válasza Fore (#2088) üzenetére


arn
félisten

ez tuti nem 775os leszoritoval van - mert akkor nem igy allna a huto (ferden "kellene" neki).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2091) arn válasza XaraX (#2085) üzenetére


arn
félisten

de nem veszi vissza az osszes feszultseget ennyivel? mert nem stabil ugyanazon a feszen, es mintha az idle is alacsonyabb lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2092) XaraX válasza arn (#2091) üzenetére


XaraX
addikt

Milyen összes feszre gondolsz?
Nálam így megy idle:
[link]
És load:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2093) arn válasza XaraX (#2092) üzenetére


arn
félisten

az osszes feszultseglepcsot csokkenti, nem csak az elerheto maximumot. legalabbis nalam ilyen 0.8 kore is lemegy, ill el be sem bootol a win.

pl 1.35ot allit be def, ennek adok egy -0.15ot, akkor mar nem indul el, addig fix 1.2von meg stabil.

amugy ugy latom, hogy egy eleg csoffadt peldanyt sikerult kihuzni... gyari hutovel @4g 1.2von stabil, es 80 fokig melegszik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2094) Воланд válasza arn (#2093) üzenetére


Воланд
titán

khm.. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2095) jeni


jeni
félisten

Hello

Tegnap összeraktuk a Sandy gépet.Az alábbi cuccokból:

Gigabyte GA -PH67A-UD3
i5-2400
KINGSTON HyperX 8192Mb DDR3 1600Mhz CL9 XMP KIT KHX1600C9D3K2/8GX
Asus 5850CU VGA
Chieftec CTG500W80P
Samsung 223F DVD
CM Elite 430
és egy régebbi használt Samsung 250GB HDD(satás) IDE csati amúgy sincs a lapon

Memtest86+ hibátlan a teszt során. Mivel a másik gépem is Giga lapos és abban volt a HDD így értelemszerűen elfogadta azon levő op.rendszert,de természetesen az új driverekkel oldottam meg az új gépemen a használatot.
Lefagyás volt a sata II porton egyéb telepítés során(SATA II port hiba miatt lenne?) Így átettem a sata3 0 portba HDD-t. Felraktam két autós játékot,hogy kiderüljön bírja e a 1333Mhz lap a 1600Mhz memóriákat. Természetesen egy új wincsi is lesz benne de pórba erejéig jó a régi,rosszabb esetben újra telepítem az op.rendszert rendesen elölről.
A memóriákon a BIOSban nem állítottam semmit(1,54V).

Tesztelem, így később írok majd többet a helyzetről.Proci és memó tuningot nem csinálok.

(#2096) arn válasza Воланд (#2094) üzenetére


arn
félisten

Hasznalom a modosit gombot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2097) Воланд válasza arn (#2096) üzenetére


Воланд
titán

[link]
Többet nem akarok erről írni. Egyszer már szóltak, hidd el jobban jársz ha nem szólnak még egyszer. Aláírom, egyszer-kétszer előfordul, de nem utána, miután figyelmeztetve lett az ember.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2098) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Ha valakinek kellene akkor tudok szerezni rendes bolti garis asus lapokat.
Akit érdekel pm.
Természetesen ezek is hibásak, de amint megérkeznek a javított verziós lapok, lehet élni a cserével.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2099) natë válasza natë (#2060) üzenetére


natë
nagyúr

Természetesen (vagy nem, nem tudom, nem ismerem őket) válaszra sem méltattak. Ez mondjuk nem túl jó ómen. :U

(#2100) arn válasza Воланд (#2097) üzenetére


arn
félisten

de akkor mire talaltak ki a valasz gombot? amugy is baromi ego, hogy 2011ben azaz osszes visszajelzes hogy "(#2097) woland_y2k válasza arn (#2096) üzenetére" ha meg ez sincs, akkor max bogaraszassal lehet visszakeresni barmit is... hasznalom a modositast, es egy megjegyzesbe irok mindent, de nem ertem, hogy miert problema, ha valakinek konkret valaszkent megy valami.

amugy erre is vannak forumos megoldasok - itt meg van oldva, hogy tobb hozzaszolast lehet idezni. [link]

a prohardver foruma mar amikor beregisztraltam is baromi elavult volt, de azota sem sikerult hasznalhatova tenni, inkabb csak hozzaszokik az ember. pl ha sok hozzaszolas szuletik, akkor probald kideriteni egyket oldal utan, hogy ki kivel van... aki meg nem koveti, annak meg aztan fogalma nincs, hogy melyik valasz mire szuletett.

***

mas: 1155os lapokon a hatso fem merevito az teljesen altalanos (foglalat resze), vagy egyedi megoldas az asrockon? csak azert kerdem, mert tobb 1156os felfogatas eleve hatso merevitovel van megoldva, es akkor veszek egy masik hutot, es lehet ugyanugy nem tudom felrakni, mint a regi 775oset, mert a ket fem lap felfekszik egymason valahol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.