Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) Intruder2k5 válasza bagyesz70 (#18950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaaa.... Akkor ugyanaz a betegség, mint RT-N15U esetén! Nyomj neki RESET-et, áram alatt 10mp-ig, vagy WiFi-n keresztül törölj NVRAM-ot, és jó lesz!

[ Szerkesztve ]

(#18952) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
Remélem tud nekem valaki segíteni, nagyon hálás lennék.
UPC Fiber power 30 netem van egy Scientific Atlanta epc2203 modemmel és szeretném megosztani a netet egy Asus WL-500g routerrel.
És bármit állítok rajta vhogy sehogy nem jutok dűlőre, bár hozzáteszem h tök kezdő vagyok hozzá.
Amikor beírom a 192.168.1.1 és beírom az admin/admin akkor bejön a beeálltó oldal, amin nem tudom h mit kell választani a quick setupnál. :/
Wifi is elég lenne, sőt jobb is lenne.
Valaki segít nekem beállítani? Hálás lennék.

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18953) Intruder2k5 válasza modern (#18952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel a UPC DHCP-s kapcsolattal működik, igazából semmit sem kellene állítanod! Először is áramtalanítod mindkét eszközt! Ezután összekötöd a modemed ethernet portját az ASUS router WAN portjával, majd visszadugod a 220-ba a modemet, és miután az teljesen elindult (1-2 perc) visszadugod a routert is! És nagyjából ennyi, így kell mennie!

(#18954) modern válasza Intruder2k5 (#18953) üzenetére


modern
aktív tag

Megpróbáltam, vadul villogott a wan led a roueteren de azt írta a böngésző hogy nem sikerült csatlakozni az internethez.
Nem tudom hogy lehet-e köze hozzá de ennek így kell lennie?:
ip adress: 192.168.1.1
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.1.1

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18955) carr válasza Intruder2k5 (#18936) üzenetére


carr
őstag

Nyitott. Success. Mit javasolsz helyette?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#18956) Intruder2k5 válasza modern (#18954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gépeden igen! Ha belépsz a router menüjébe, mit látsz a WAN settings részben?

(#18957) Intruder2k5 válasza carr (#18955) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy régebbi utorrent-et, állítólag a 2.x még jó, bár én már sok éve routeren torrentezek, azóta nem nagyon használtam ilyet, vagy pedig Deluge-t! Nem olyan design-os, ellenben jól működik!

(#18958) modern válasza Intruder2k5 (#18956) üzenetére


modern
aktív tag

Ezeket:
[link]
[link]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18959) carr válasza modern (#18954) üzenetére


carr
őstag

Oda nem MAC Cloning kell? valami ilyesmi rémlik, kb 6 éve volt upc nethez közöm.
Akkor így kellett beállítani, talán...
De lehet upc üfsz tud segíteni. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#18960) modern válasza carr (#18959) üzenetére


modern
aktív tag

és azt h kell? :B

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18961) Intruder2k5 válasza modern (#18960) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már évek óta nincsen szükség MAC Clone-ra UPC-nél! Sajnos sok variáció nincsen, ennek így kéne mennie! Esetleg nem tudod megpróbálni másik kábellel a modem és a router közt?

(#18962) bluefire55


bluefire55
csendes tag

Hali!

Van egy Tp link wr740n routerem, be van állítva a wifi, jelszó, de olyan 1-2 óránként megszakad a wifi kapcsolat, ilyenkor csak a router ki-be kapcsolásával állítható vissza. Tud valaki segíteni, hogy ez megoldódjon? :)

(#18963) carr válasza modern (#18960) üzenetére


carr
őstag

Na, ez jó kérdés. :)
Viszont, ha a Intruder azt mondja nincs rá szükség, akkor az úgy is van.
Ez alapján is simán mennie kellene.
Itt is asus+upc gebasz van. Nem UPC féle DNS-re kell átírni a DNS-t, de ha rákeresel abban a fórumban az "asus" szócskára, megtalálod. :R
Pl.
:))
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#18964) modern válasza carr (#18963) üzenetére


modern
aktív tag

Az a baj h semmire nem jutottam.
Próbáltam másik kábellel is de azzal sem volt jó.

Tehát megnyitom a 192.168.1.1-et quick setup - gmt +1 - legfelső csatlakozási típus - a következő résznél a mac címhez nem kell írni semmit?- és a wan ip settingsnél minden yes-en van?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18965) carr válasza modern (#18964) üzenetére


carr
őstag

Intruder is írta a másik topikban, h FW csere... Vadássz egy megfelelő Tomato, vagy más FW-t a routerre.
Nálam vagy 2 éve megy egy WL500GP V1 stabilan, valami orosz FW-vel. :))
De már nem tudom hogy csináltam. Fentebb olvasgass, vasárnap csináltam meg Intruder kolega vezetésével egy samknows-os TL-WR741ND V2.43-at sikeresen, Gargoyle-al!
:))
(Köszi még 1x!)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#18966) Intruder2k5 válasza modern (#18964) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ez így jó! Status mit mutat?

(#18967) Intruder2k5 válasza carr (#18965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom akkor az még OLEG! Két éve? Akkor itt lenne az ideje Tomato-ra cserélni! :)

(#18968) carr válasza Intruder2k5 (#18967) üzenetére


carr
őstag

azaz!
távupdate? :DDD
Az még nem megy. xD

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#18969) modern válasza Intruder2k5 (#18966) üzenetére


modern
aktív tag

ezt
és ezt

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18970) Intruder2k5 válasza carr (#18968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az még nem! Legalábbis OLEG-ről Tomato-ra nem! Aztán Tomato-ról Tomato-ra már nem gond, olyat már sokszor csináltam távolról, neten keresztül is!

(#18971) Intruder2k5 válasza modern (#18969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ott van az IP címed, csatlakoztatva van a router!

Ha most rákötöd a géped, és beírod parancssorba ezt, van válasz?

ping resolver1.opendns.com

És erre?

ping 208.67.222.222

[ Szerkesztve ]

(#18972) modern válasza Intruder2k5 (#18971) üzenetére


modern
aktív tag

Holnap reggel folytatom :B Asszony panaszkodik h sokat ülök a gép előtt :D

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18973) Intruder2k5 válasza modern (#18972) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig már közel volt a megoldás! :)

OK, én meg holnap délután, este leszek, majd valaki segít!

(#18974) csixy


csixy
addikt

Lehet , hogy ott is az közelg ... még mostanában .

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#18975) modern válasza Intruder2k5 (#18973) üzenetére


modern
aktív tag

Oké, azért ideírom hátha valaki tud segíteni.

pingresolver1.opendns.com
ezt beütöttem a parancssorba megjelent egy pillanatra az üres fekete parancssor de el is tűnt :/
ez nem tudom, hogy mit jelent.

ping 208.67.222.222
erre pedig ezt írja: A célállomás nem érhető el.

Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18976) bagyesz70 válasza Intruder2k5 (#18951) üzenetére


bagyesz70
csendes tag

Hello,

Nem volt sikeres a wifis művelet se. Rá tudok kapcsolódni a tablettel és a mobillal is, de nem engedi a 192.168.0.1 ip-t. Minden led világít a routeren aminek kell. Mintha törölték volna az ip-jét. Egyéb ötlet esetleg, vagy vigyem vissza a boltba?

Üdv

(#18977) lcsorba56


lcsorba56
csendes tag

Üdv.
A következő a problémám:adott egy ZXHN H108L modem/router amit az Invitel IPTV szolgáltatás bekötésekor telepitettek.Két TV és két számitógép van megosztva rajta keresztül.Minden tökéletesen működik kivéve a "kliens" számitógépet.Ezen nincs internet kapcsolat.Nem ismeri fel a routert,sem automatikus IP cim felismertetéssel,sem kézzel beirva.Próbálkoztam azzal is hogy kihúztam a hálózati csatlakozókat,majd két perc újracsatlakozás után ismét próbálkoztam - eredmény ugyanaz.A ping 192.168.1.1 parancsra - nincs válasz - üzenetet kapom.Észrevettem,hogy amikor a "kliens" gépet kikapcsolom a routeren továbbra is villog a visszajelző led viszont a "gazda" gépet kikapcsolva rendben kialszik a visszajelző led.Előtte D-Link modemmel, és TP-Link routerrel megoldva a két gépen normálisan volt internet hozzáférés.Tanácstalan vagyok.Sajnos a szolgáltató (Invitel) technikai tanácsadásával sem mentem sokra.Valaki tudna segiteni ötlettel?Köszönöm előre is. :W

(#18978) Intruder2k5 válasza modern (#18975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az érdekes, hogy az IP címet se tudja pingelni, holott a routeren van internet a tegnap beszúrt kép alapján!

Ez így van jelenleg is? A Link Status Connected?

[ Szerkesztve ]

(#18979) Intruder2k5 válasza bagyesz70 (#18976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-val az IP címe 192.168.1.1, név / jelszó páros root / admin!

[ Szerkesztve ]

(#18980) modern válasza Intruder2k5 (#18978) üzenetére


modern
aktív tag

Jelenleg lehet, hogy mindent elb@sztam mert frissítettem az új oleg-re a firmware-t és most semmit nem hoz be ha a router be van kötve,még a 192.168.1.1-et se :/De ha csak a gépbe dugom router nélkül a netkábeltúgy sincs net,nem tudom mit baszhattam el :/ Ideges is vagyok magamra.
Most egy netbookra kötöttem a netet router nélkül úgy megy a net routerrel nem még a 192.168.1.1 se :/

Végleg elvesztem :O

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18981) Intruder2k5 válasza modern (#18980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amikor a UPC-s modemen eszközt cserélgetsz, akkor újra kell azt indítani, lehetőleg úgy, hogy előtte 1-2 percre áramtalanítod, különben jó eséllyel nem lesz net!

Az ASUS miatt ne aggódj, ezzel a módszerrel tudsz rá másik fw-t tenni bármikor!

1, 2, 3/1-es pontok szerint!

Rá való OLEG-itt találsz, ezt felteheted! De ha már úgyis recovery módban próbálkozol, akkor feltolhatod ezt a tomato-t is, hátha elindul!

[ Szerkesztve ]

(#18982) modern válasza Intruder2k5 (#18981) üzenetére


modern
aktív tag

oké, megpróbálom ezt a tomatot és írok h mit sikerült, köszi am már így is többet segítettél mint más :R

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18983) Intruder2k5 válasza modern (#18982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, próbáld! Mondjuk sehol sem találtam infót arról, hogy megy rajta, vagy se, de hátha... Ettől rosszabb már nem lesz! Ha nem megy, akkor viszont a fentebbi OLEG-nek tuti mennie kell!

(#18984) bagyesz70 válasza Intruder2k5 (#18979) üzenetére


bagyesz70
csendes tag

Fél siker. Beléptem telefonról a routerbe. Beállítottam, de az asztali pc-k nem kapnak ip-t. Internetre sem csatlakozik. Kell még vmi beállítás a boldogsághoz?

(#18985) Intruder2k5 válasza bagyesz70 (#18984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg a fentebb említett NVRAM törlés, más semmi!

Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory -> OK

(#18986) modern válasza Intruder2k5 (#18983) üzenetére


modern
aktív tag

nah megpróbáltam.
először is a vezérlőpultban a hálózati kapcsolatoknál a TCP/IP protokolnál az ipcímet és az alhálózati maszkot kézzel állítottam be IP: 192.168.1.10 alhálózati maszk: 255.255.255.0
Az upgrade firmware nevű programmal egyik fájl-t se csinálta, a végén mindig ezt az üzenetet kaptam:
" Unable to get responses from the server"
A firmware restoration-nal az oleg-es fájlt sikerült (a másikat nem akarta :/ )
most ha beírom a 192.168.1.1et akkor bejön az asus router kezelője, viszont mert gondolom ez a legújabb firmware rá így a quick setupnál több közül lehet választani mint eddig.
Viszont ha segítesz pontosan beállítani akkor gondolom most már csak sikerülni fog.

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18987) modern


modern
aktív tag

Nah visszaállítottam az ip címet és az alhálózati maszkot automatikusra így a wifi telefonról jó de a netbook azt írja h " A kiszolgáló nem található"
A kábeles netet nem tudom kipróbálni a netbookon mert nincs most annyi kábelem és igazából a wifi lenne a lényeg.

szerk.: Megoldódott! :)
Csak a DHCP nem volt engedélyezve vagy mi de a win7 megjavította

Nagyon hálás vagyok, köszönöm szépen!! :)

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18988) Intruder2k5 válasza modern (#18987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek örülök!

Nyilván azért van több választási lehetőség benne, mert ez nem a gyári, hanem OLEG fw, vagyis egy 3rd party firmware, ami jellemzően azért okosabb a gyáritól! Sajnos meglehetősen régi, 2008-as, de hát a routered még ettől is öregebb, így aztán nem csoda, ha már nem fejlesztenek rá újat! Lehet lassan barátkozni kellene a gondolattal, hogy előbb-utóbb csere lesz belőle! Azt tudom, hogy az utódja, a WL-500gP v1, közelítőleg 55Mbps netet tud kiszolgálni, ez pedig proci sebességben jóval az alatt van, tehát sokáig nem fogja bírni a UPC-t!

[ Szerkesztve ]

(#18989) modern válasza Intruder2k5 (#18988) üzenetére


modern
aktív tag

Egyenlőre nem lesz net változtatás, de ha ez beadja a kulcsot akkor nem fogok szenvedni vele, szerzek egy újat is. De azért remélem, hogy bírja még egy darabig :)

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#18990) bagyesz70 válasza Intruder2k5 (#18985) üzenetére


bagyesz70
csendes tag

Hello,

Többször is megvolt az NVRAM törlés, de továbbra is csak a wifis eszközöket látja. Onnan csinálom a konfigurálást. Internetre nem csatlakozik. Nem értem miért nem oszt ip-t a vezetékes eszközöknek. Hogyan lehet, ha lehet visszaállítani a gyári fw-t ha csak a wifiket látja. Van esetleg Pesten valaki (guru) aki megtudja oldani a problémát. Ha nincs viszem gariztatni.

Köszi a segítséget!

(#18991) Gubek-Einste válasza bagyesz70 (#18990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT érdeklődj a javításról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18992) Intruder2k5 válasza bagyesz70 (#18990) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Bár "nem illik", de lehet wifin is fw-t cserélni, én is csináltam már!

2. Fix IP-vel sem éred el?

IP: 192.168.1.10
Maszk: 255.255.255.0
Gateway & DNS: 192.168.1.1

(#18993) bagyesz70 válasza Intruder2k5 (#18992) üzenetére


bagyesz70
csendes tag

Próbáltam, nem jött össze.

(#18994) Intruder2k5 válasza bagyesz70 (#18993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nézz már még egy dolgot az admin felületen!

Advanced -> VLAN

A négy LAN port a br0 interfészhez van bridgelve?

Találtam egy ilyet!

Itt is azt írják, hogy ez az fw "CONFIRMED WORKING FINE.", de a srácnak mégsem ment az oldal alján, és visszavitte!

[ Szerkesztve ]

(#18995) Sparrow88


Sparrow88
tag

Sziasztok! technikai segítséget szeretnék kérni.
A cégnél nem wifi-s routerről megy a korlátlan net, de biztonsági okokból a számítógépeken admin (rendszergazda) tiltja a bármi nemű netezést. Külön internet kábelről a routeren keresztül laptoppal megy a net. Úgy lehet használni. Ott nincs blokkolva.

A kérdés pedig: lan-os router mögé köthetek másik wifis routert? Igazából a telefonok miatt kellene, ezt kellene megoldanunk. Routerek terén kezdő vagyok.
Ha igen hogyan? Mire kell figyelni?
Előre is köszönöm.

(#18996) Gubek-Einste válasza Sparrow88 (#18995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Veszel egy sima wifi router és kész, bekötöd a laptop helyére AP/Switch módba és annyi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18997) Sparrow88 válasza Gubek-Einste (#18996) üzenetére


Sparrow88
tag

Ezt úgy is meg tudom csinálni, h az alap routerhez "nem férek hozzá" ?

(#18998) WZP


WZP
aktív tag

Heló!

Segítségeteket szeretném kérni egy nagyon idegesítő problémával kapcsolatban.

A helyzet a következő: felraktam a 1043ND routeremre a dd-wrt-t és bekonfiguráltam.
Minden jónak is tűnt, amíg nem akartam java-t telepíteni, ugyanis az alapértelmezett telepítő az online(szóval egy kis exe letöltése után maga az installer szedi le a netről a szükséges fájlokat) na és ez az ami nem megy. Itt tűnt föl, akármilyen program online installerét szedem le, egyik se tud csatlakozni a szereveihez. A router beállításokban nem találok semmit ami ezt okozhatná, pedig biztos ott van a probléma. Minden más tökéletesen megy.

Előre is köszönöm.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#18999) Intruder2k5 válasza Sparrow88 (#18997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen igen!

(#19000) carr válasza Sparrow88 (#18997) üzenetére


carr
őstag

Már, fizikailag nem férsz hozzá?
Vagy csak nem tudod elérni a SW-t?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.