Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) krapumaki


krapumaki
újonc

sziasztok!

köszönöm a korábbi segítséget, az S7 kiváló, minden rendben.

a házi por alergiához mondanám, hogy a mop még rengeteg finom port összeszed.
tehát én javaslom.

a térkép kezelése nagyon jó. mérnök informatikusként volnának további ötleteim az algoritmushoz, de messze túlteljesíti az elvárásokat. sok labirintust építettem neki, mindegyiket megoldotta.

már van kettő pluszba, de rendelni fogok még tartalék mop-okat hozzá.
nekem tovább 4db bőven elég.
de rendelhetek 8-as pakkot is.
https://www.aliexpress.com/item/1005004589896506.htm
(ha van jobb ali-s link, akkor nem ragaszkodom ehhez.)
ha valakinek kell a másik 4db és megfelel neki a személyes átvétel Miskolcon (!), akkor az szóljon.
nem, nem postázom, nem hurcolászom. nem keresni akarok rajta, csak segíteni.
8db $11.56 azaz kb 650Ft/db.
illetve, ha a vámosok úgy döntenek, hogy érdekli őket a csomag, akkor az eljárás díja összesen 400Ft, vagy 800Ft lehet pluszba. ekkor kb 750Ft/db.
nem, nem gyári, de most sem azt használok és nem veszem észre a különbséget.

én általában nem nedvesítem be előre. de már az első szobában is nedves a törlés. lehet, hogy induláskor még nem, de miután a falakat körbejárta, már biztosan.

(#21752) Luigi962 válasza Shokkolo (#21749) üzenetére


Luigi962
őstag

Maradj Roborock vonalon azaz S7 vagy S7 Max V vagy amennyiben kell önállóan ürítő dokkoló akkor ezek Plus változata. Nem lősz mellé velük és elkerülöd a nyűgöket mind hardveres mind szoftveres téren :C

(#21753) Shokkolo válasza Luigi962 (#21752) üzenetére


Shokkolo
addikt

Visszaolvasgatva egy kicsit most azt láttam hogy ez az igazán ajánlott.
Mi az eltérés az S7 és az S7 Max V között?
Gondolom önürítő tartály külön is kapható esetleg...?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#21754) Chris1966 válasza Shokkolo (#21753) üzenetére


Chris1966
kezdő

S7 szokott is jó akcióban lenni.

()Chris()

(#21755) MBalu0001 válasza pooty (#21750) üzenetére


MBalu0001
csendes tag

360-ról volt szó, nem xiaomiról, itt a mi home nem játszik.

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#21756) Luigi962 válasza Shokkolo (#21753) üzenetére


Luigi962
őstag

Max V az mindig a beépített kamerát jelzi! Elől van kamerája amit arra használ, hogy tárgyakat ismerjen fel/zokni, kutyakaki,zsinórok,stb./ az MI, így kikerüli pl. az ott hagyott zoknit vagy nem keni szét az állat hányását. Esetleg, ha érdekel valós időben be tudsz vele nézni a mobilodról az ágy alá és látod, hogy ott az elveszett pártkönyved :K

(#21757) TZMI


TZMI
csendes tag

Sziasztok,

Csak manuálisan indítottam eddig takarítást. Korábban láttam, hogy lehet programozni is. Elérkezettnek láttam az időt, hogy a S5 Max készülékemet ilyen módon is használjam, de most már nem találom ezt a lehetőséget a Roborock appban. Én vagyok sügér, vagy ezt jól eldugták, vagy már nem is lehet ezt alkalmazni? Köszi előre is a válaszokat.

(#21758) altegeorgy válasza MBalu0001 (#21748) üzenetére


altegeorgy
csendes tag

[kép] Szia! Hát onnan hogy kínaiul beszél :-) és azt írja hogy region-restricted csatlakozásnál. :-( :W

[ Szerkesztve ]

(#21759) Luigi962 válasza TZMI (#21757) üzenetére


Luigi962
őstag

Jobb fent 3 pötty---Schedules--jobb fent + jel aztán hadd menjen csak a végén ne felejtsd el jobb fent a pipát megnyomni!

(#21760) Shokkolo válasza Luigi962 (#21756) üzenetére


Shokkolo
addikt

hmmmm, kamera nélkül tudnél élni :DDD
néztem 1-2 videót az S7-ről elég szimpatikus...
csak jó lenne hozzá a "nagy dokkoló" de ahogy látom az maga drágább, mint a porszívó maga :Y

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#21761) krapumaki válasza Shokkolo (#21760) üzenetére


krapumaki
újonc

az S7 jó.
nagy dokkolóval biztos még jobb.

nálam az 55m2-es lakásban minden nap 31m2-t takarít. (maximumon szív, legnedvesebben töröl)
plusz, ha vacsorára pirítós volt, vagy ha virágot ültettünk az erkélyen és behordtuk a földet, vagy ha tököt faragtunk és minden narancssárga, stb, akkor vannak extra körök is. nem tökölök, mindig teljes szobát csináltatok vele.
így 3-4 naponta töltöm a víztartályt, ugyanekkor a csapban kimosom a mop-ot és kb hetente ürítem a portartályt.
nekem ennyi belefér.
persze ha lenne rá pénzem én is a nagy dokkolósat választanám.

(#21762) Shokkolo válasza krapumaki (#21761) üzenetére


Shokkolo
addikt

ááááá, szóval nem kell minden takarítás alkalmával üríteni :N
nézegettem, hogy külön is kapható, tehát ha most mondjuk megveszem az S7et, később vehetek egy dokkolót pluszba.
Megfontolandó.

abszolut semmi tapasztalatom a témában...
csak ha már sikerül végre költözzünk, a feleségemnek szeretnék vele kedvezni.
Sajnos maximum hétvégén tudok besegíteni a házimunkába (a hitelt valamiből fizetni kell :DDD ), de az meg édeskevés egy asztmás-allergiásnak :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#21763) Luigi962 válasza Shokkolo (#21762) üzenetére


Luigi962
őstag

Nálam nettó 63 nm-t takarít 4-5 alkalom után kell a portartályt üríteni szóval a dokkolót megveheted később, főleg mivel az ultrának már olyan a dokkolója ami kimossa a mopot is csak még horror az ára :Y

(#21764) bcsarli válasza Luigi962 (#21763) üzenetére


bcsarli
tag

A sima S7 biztos hogy kompatibilis az MaxV Ultra dokkolójával?
Illetve lehet egyáltalán kapni külön MaxV Ultra dokkolót?

[ Szerkesztve ]

(#21765) Luigi962 válasza bcsarli (#21764) üzenetére


Luigi962
őstag

Nem az egy teljesen új vonal.

(#21766) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok, S5 max kopó alkatrészeknek melyik most a megbízható forrása?
valóban olyan szettet keresnék mint a gyári, tehát a főkefe tengelyének a 2 vége leszedhető, illetve az oldalkefe gumis, nem műanyagszálas.

it never gets easier, you just go faster

(#21767) erzol válasza redbiro (#21766) üzenetére


erzol
őstag

Roboshop - ból rendeltem többször is.
2 nap alatt megérkezett jó mibőségben. :K

(#21768) redbiro válasza erzol (#21767) üzenetére


redbiro
őstag

köszi, nem mondtam, de valami nemzetközi forrást keresek, mert nem otthon élek

it never gets easier, you just go faster

(#21769) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Sziasztok, pár napja figyelem a beszélgetést mert elhatároztuk magunkat a párommal, hogy veszünk egy robotporszívót :) Az ajánlásaitok alapján Roborock S7 és S7 MaxV közt gondolkodok, utóbbinál nekünk nagy plusz lehetne a kamera mivel írtátok, hogy így fel tudja ismerni a kisállatok által széthagyott "ajándékokat" :D

Elsősorban a macskánk játékairól van szó, másodrészt néha szőrcsomókat / hányást öklendezik vissza és nagyon nem lenne jó, ha ezzel körbevakolná a járólapot a robotporszívó mire észrevesszük, mennyire megbízhatóan kerüli ezeket ki?

Másik dolog ami felmerült bennem, hogy eléggé zavarni szokott amikor eszközök számomra kontrollálatlanul kommunikálnak a világháló felé mindent a lakásból, főleg ha kamera is van rajtuk - kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet "cloud mentesíteni" az S7 MaxV-ot? Láttam a napokban egy github repot valami local szerverhez ami egy marék eszközt támogat már, de S7 ott nem szerepelt a támogatottsági listában, erről a témáról tudnátok pár szót mondani?

(#21770) zsamiatt válasza haverkulum (#21769) üzenetére


zsamiatt
őstag

valetudot nézegesd, de S7 még úgy látom nincs a támogatott modell listában. Így nagyjából annyi az esélyed, hogy veszel olyat amire felmegy alternatív firmware vagy cloudozol sajnos.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21771) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok

Mi az érdemi különbség az S7 és a Q7 max között?

Van köztük 50 ezer forintnyi tudás különbség?
Egy Xiaomi MI Robot futkos nálunk már 2éve, igazából panaszunk nincs rá, de pár dolgot nem lenne rossz, ha tudna(virtuális fal stb), de alapvetően jól takarít. Megéri leváltani, vagy nem lesz akkora különbség ezekkel az új gépekkel szemben? A felmosást nem tudom, hogy akarjuk e használni.

(#21772) Dee Dee válasza sagesz93 (#21771) üzenetére


Dee Dee
tag

Ha nem lesz felmosás, vagy nem nagyon, akkor szerintem bőven elég a Q7max. Kis koszt az is felszedi, de az odaszáradtat nem. Azt mondanám inkább, hogy felfrissíti a padlót. Ha van szőnyeg akkor viszont nem javasolt a felmosás, le kell keríteni a szőnyeget vagy nem felmosni azzal a körrel.

(#21773) bcsarli


bcsarli
tag

Aki egy kicsit jobban el van eresztve, annak ez is érdekes lehet: [link]
Én szívesen látnám itthon :K

(#21774) -szabi- válasza frenk74 (#21712) üzenetére


-szabi-
őstag

Nálam merőlegesek a falak és falra van téve a dokkoló, arról egyenesen letolat aztán picit elfordul csak azért, hogy rézsútosan mehessen.
Most akkor mi a jobb döntés hagyni, hogy végigmenjen a kis kefe nélkül de akkor térképezkedik vagy visszatenni a kefét de akkor megzavarodik és újrakezd?

(#21775) Luigi962 válasza Dee Dee (#21772) üzenetére


Luigi962
őstag

Az S7 a szőnyeghez érve felemeli a mopot szóval nem fogja végig húzni a koszos rongyot/mopot rajta. Persze ez nem igaz a másfél centisre, mert akkorát nem tud emelni .

(#21776) Klayman


Klayman
csendes tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a xiaomi vacuum mop pro vagy a viomi se a jobb választás? :R

Esetenként ékezetek nélkül írok, ez általában telefonról történik amikor sietős a dolgom. Ezért elnézést kérek!

(#21777) Dee Dee válasza Luigi962 (#21775) üzenetére


Dee Dee
tag

Igen, így értettem én is, lehet nem sikerült jól megfogalmaznom :)

(#21778) MBalu0001 válasza Klayman (#21776) üzenetére


MBalu0001
csendes tag

Viomi se, de inkább s5 max!

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#21779) pube111


pube111
senior tag

Használja valaki a viomi appot?
Van benne lehetőség a leesés gátló szenzor kikapcsolására?
Ha nincs, akkor nem kinlódok az app kínai felületével.

[ Szerkesztve ]

(#21780) Leon77 válasza altegeorgy (#21737) üzenetére


Leon77
őstag

Azia. Nekem s5 nem töltött, a töltő áramkörhöz kapcsolva van egy biztosíték és annak megnőtt az ohmos értéke. 75 forint volt az alkatrész, a cserével picit megküzdöttem, de jó lett. Ez már vagy 3 éve volt. Érdemes megnézni neked is, hátha csak ennyi a gebasz. esetleg elviszed valahová, ha nem értesz hozzá és szerintem pár ezerért kicserélik.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#21781) pooty válasza pube111 (#21779) üzenetére


pooty
tag

szerintem egyik appnál sincs opció kikapcsolni a leesés gátló szenzort. az egy elég alap védelmi eszköze a robotnak.
amúgy ha minden szenzort letakarsz, akkor fehér színű pl. papírral, akkor az működni szokott.

(#21782) Klayman válasza MBalu0001 (#21778) üzenetére


Klayman
csendes tag

De a Viomi SE miért jobb? Valahogy sok panaszt hallok, hogy eltéved vagy szönyegen nehezen boldogul pl. 40 nm-es lakásba kell. Felmosni nem akarok vele, ezért nem is akarok túl sokat költeni rá. Szinten tartásra kell.

Esetenként ékezetek nélkül írok, ez általában telefonról történik amikor sietős a dolgom. Ezért elnézést kérek!

(#21783) phoenix1989 válasza Klayman (#21782) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nekem SE van , tökéletesen meg vagyok elégedve vele. 23m²

[ Szerkesztve ]

(#21784) MBalu0001 válasza Klayman (#21782) üzenetére


MBalu0001
csendes tag

Ha visszaolvasol picit régebbre a fórumon akkor látni fogod hogy nem igazán vàlt be a mop pro, ràadásul a gyàrtó magàra hagyta, nem jön rá frissítés, nem megbízható (bár biztos van akinek, remekül működik ennek ellenére akinek van rálátása nem ajánlja), az se-ről itt kevesebb rosszat lehetett olvasni meg úgy általában, és rá jöttek a frissítések..
Itt a fórumon is többen vettek panaszt nem igazán olvastam..

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#21785) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok!

Egyáltalán nem értek a robotporszívókhoz, ezért kérem a segítséget.
Akciós az Electrolux pi92 6dgm, 200ezerért beszerezhető. A nyitóposzt viszont úgy tűnik nekem, hogy a Xiaomi-t élteti. A Mop2 is ugyanennyi.
Melyiket érdemes nézni? Át tudnak-e ezek mászni egy 2cm-es küszöböt?

javítás: úgy látom, a Xiaomi Mop2 Ultra csak 160ezer, nem 200e.

[ Szerkesztve ]

(#21786) krapumaki


krapumaki
újonc

Ilyet próbált már valaki S7-hez?

https://www.aliexpress.com/item/1005003263362758.html

[ Szerkesztve ]

(#21787) Klayman válasza MBalu0001 (#21784) üzenetére


Klayman
csendes tag

Igen, néztem. De a viomiról is irnak jót is rosszat is. Ezért vagyok kicsit tanácstalan. Illetve a tesztekben is volt, hogy alúl maradt. Hát fene tudja. Mindenesetre köszi.

Esetenként ékezetek nélkül írok, ez általában telefonról történik amikor sietős a dolgom. Ezért elnézést kérek!

(#21788) MBalu0001 válasza Klayman (#21787) üzenetére


MBalu0001
csendes tag

Ezért írtam, hogy a 2 közül a viomi se, de inkább roborock s5max ;) .

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#21789) altegeorgy válasza Leon77 (#21780) üzenetére


altegeorgy
csendes tag

Szia! Ja ja. Értem én hogy villanymotor, de mitől megy?
Az ördög mindig a részletekben van és nem akarom a többieket untatni.
Írtam neked.

(#21790) Luigi962 válasza krapumaki (#21786) üzenetére


Luigi962
őstag

Én ilyet vettem Amazonról hozzá és ez jó is pedig utángyártott! A gyári baromi drága. Amazonról itt volt 3-4 nap alatt. [link]

(#21791) giorgiosixx válasza krapumaki (#21786) üzenetére


giorgiosixx
tag

Én ezt a 10-es pakkot rendeltem S7-hez Aliexpressről, 1 hét alatt jött meg. Majdnem gyári minőség.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21792) zozy84


zozy84
senior tag

Most akcióban lesz ez a [Mop 2 Ultra] 150eft-ért. (elvileg)
Így is mindenki inább többért az S7-et ajánlja? (dupla szívóerő+kamera vs jobb felmosás) :F

(#21793) szeszilke


szeszilke
csendes tag

Sziasztok!

ROIDMI Eve Plus-ról van valakinek véleménye?
Amit találtam róla negatívumot: néha a térkép eltűnik az alkalmazásból. Ez azóta (11 hónapos vélemény volt) megoldódott esetleg? pl. frissítéssel
Még mindig jobb vétel egy Roborock?
Most akciós az EVE, 136.000 és magyarországi forgalmazótól.

Ami fontos, hogy 2 szintet tudjon kezelni, a szőnyeget ne mossa fel, ha nem érzékeli magától, akkor be lehessen állítani no mop zónát. Az önürítés nem feltétel, bár kényelmesnek tűnik ez a funkció.
Ki mit ajánlana?

(#21794) zozy84


zozy84
senior tag

Na egy árban van az S7 meg a Mi Mop 2 Ultra. 161eft.

Még mindig nagyon vacilálok.
Ha itt nem olvastam volna az S7-ről meg, hogy mindenkinek kb az van akkor az Ultrát már megvettem volna. :D
De így most nem tudom. :D

(#21795) xcamper válasza szeszilke (#21793) üzenetére


xcamper
csendes tag

Szia!
Jó ideje használjuk, minden probléma nélkül. Ha nagy mértékben átrendezésre kerül a szoba két takarítás között, akkor veszti el a térképet. Az a jó, hogy lehet menteni, így visszaállítani is. Ilyen esetben érdemes átvinni a robotot egy olyan szobába, ami nem lett nagyon átrendezve a feltérképezetthez képest, és onnan indítani a takarítást. Fel fogja ismerni, hogy hol van, a többi szoba új struktúrájával meg frissíti a meglévő térképet.
No mop zóna esetén ha rajta van a mop egyáltalán nem fog rámenni a szőnyegre.
Bármi kérdés van, zavarhatsz privátban is.

[ Szerkesztve ]

(#21796) Luigi962 válasza zozy84 (#21794) üzenetére


Luigi962
őstag

Vedd meg amennyiben itthoni hivatalos üzletből vennéd és ha webshopos vásárlás akkor 14 napig nyúzod és ha tetszik megtartod, ha nem akkor pénz vissza és veszel egy "rendes" porszívót azaz Roborockot! Én így voltam a Mop Proval csak nekem 2 hónap után zizzent meg szoftveresen aztán 3 hét szervíz 1 nap itthon megint szervíz megint 1 nap itthon majd csereutalvány+85 ezer ráfizetés és Roborock S7 helyette. Azóta mondom: "Alexa start cleaning" porszívó elindul-rádió bekapcsol és mikor visszament a dokkolóra akkor elindul a légtisztító fél órára, gondtalan élet csak ránézek néha a térképre és mosolygok.

[ Szerkesztve ]

(#21797) den89


den89
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, Xiaomi Roidmi Eve Plus-om van. Elindítjuk a porszívózást, megy 1-2 percet, majd teljesen kikapcsol, és semmire nem reagál. Akkor kapcsol csak vissza, ha manuálisan rárakom a töltőre, ekkor észbe kap. Rajt hagytam több órát a töltőn, majd elindítottam, de ugyanez. 3-4x próbálkoztam. Korábban kiírta, hogy koszos az érzékelő, finoman letörölgettem, de semmi javulás. Lassan másfél éve megvan és soha nem volt még ilyen. Valami ötlet? Köszönöm előre is!

(#21798) zozy84 válasza Luigi962 (#21796) üzenetére


zozy84
senior tag

Jó. Akkor az lesz. 161 azon az oldalon amit itt linkelni szoktatok.
Magyaroszágról kicist drágább de nem sokkal. [link] Ezek közül mondjuk egyik oldalt sem ismerem mondjuk 180ig. :)

(#21799) phoenix1989


phoenix1989
őstag

olyan 60k körül mi most az ajánlott porszívó? 1 éve ennyibe fájt a viomi se.

(#21800) fila válasza den89 (#21797) üzenetére


fila
senior tag

akksi?
Ha visszamegy a töltőre mekkora a töltöttsége?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.