Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) qqzs válasza Chal (#400) üzenetére


qqzs
őstag

Nem tudom nekem volt hogy fel evig is ment es a fu nem nott ugy kellett levesnem a sok szaradt fuvet

Eladó: GTS450

(#402) anonym147


anonym147
csendes tag

a Worx-os help centernel probalt nyitni ticket-et vki?
Ez azon a netes feluleteten van, ahol azt lehet latni, h mennyi gari van meg az eszkozre, milyen fw van rajta stb.
En mar irtam kettot, de semmi reakcio. Azt sem latom sehol, h nyitottam vagy hogy hol tart az ugy... se level...

Nekem tobbszor csinalta mar, h nem ert vissza a toltoig es vhol megallt. Elkepzelheto, h az akksival lesz vmi.
Ezt szerettem volna megkerdezni toluk, h a garancia erre is vonatkozik-e? Vagy, ha nem akkor mit csereljek benne?

[ Szerkesztve ]

(#403) Chal válasza anonym147 (#402) üzenetére


Chal
addikt

Én igen, pár órán belül válaszoltak. Mondjuk én csak egy olyan ártatlan kérdést tettem fel, hogy hol a magyar dokumentáció, és hogy nem tudtam a regisztrációnál sem kiválasztani Magyarországot, pedig hazai vásárlás, és még a dobozon is lehet elvétve magyar szöveget találni :)

Vicces volt, hogy angolul írtam, de google fordítóval válaszoltak magyarul:

"Hölgyeim és Uraim,
kérjük, vegye fel a kapcsolatot az alábbi elérhetőségi adatokkal:
worx-service@ewskft.hu+36 1 999 6110
Monday to Friday: 8:30 - 17:00, Friday: 8:30 - 14:00Andor u. 60
1119 Budapest
Hungary"

Esetleg náluk érdeklődj, nekem annyira nem volt fontos az egész (tökéletes az angol doksi is, sőt, sok esetben érthetőbb mint a magyar), csak kíváncsi voltam hogy mit írnak.

Szerintem is van valami az akkuddal, 10% körül indul haza, de annyival még rengeteget kellene mennie, pláne hogy ilyenkor nem is nyír.

(#404) anonym147


anonym147
csendes tag

es a valasz email-ben jott vagy azon web-es felulet, ahol a ticket-et nyitottad?
mikor megnyitottad kaptal vmi trackinget hozza, amivel kovetni lehet?

En hasznaltan vettem, az elozo tulaj amazonrol rendelte.
Most volt majusban egy eves, de lehet az akkura nem ervenyes a 3 ev garancia.

Igen, 10% korul indul haza es neha olyan 6% korul lezuhan nullara es kikapcsol. kb hetente eljatsza...
Amugy kozel 1 orat bir az akksija, pedig rajt van meg az ACS, bar nem tudom az mennyit fogyaszt.

Nalad az idozito, hogy van beallitva?
En eddig minden nap 09:00 - 15:30 kozott vagattam vele. De egy masik forumon azt olvastam, h az sem jo, tul surun megy.

(#405) Rolly válasza anonym147 (#404) üzenetére


Rolly
veterán

az érdekelne engem is, hogy mikor ajánlott és, hogy mennyit járatni naponta...

nekem eredetileg napi 1 órát ment + töltés (2Ah-s akku kb 1 órás nyírást bír...) de kevés volt akkor lett napi 3 óra, hogy közben tudjon feltöltődni és újra indulni... most visszavettem, hogy egyik nap 1 óra másnap 3 óra így jónak tűnik.

mivel nem tetszik a tapsott random gyep amit hagy így én este 6-9 között járatom :D a szomszédok örömére - bár nagyon csendes, így egyelőre nincs bajuk vele - így reggel már szép a gyep.

A fű mellett van néhol kavics amire felvezetem de onnan néha valahogy maga alá kavar 1-1 kavicsot ami szét is cseszi a kést :( ...

(#406) Chal válasza anonym147 (#404) üzenetére


Chal
addikt

E-mailben jött a válasz, Positec-es e-mail címről (a Worx csak egy brand, a gyártó valójában a Positec nevű cég). A webes felületen úgy látom nincs ticketkezlés, ott csak meg tudod nyitni, aztán e-mailben mennek utána a dolgok. Előzmény e-mail nem volt (ticket nyílt, köszönjük a megkeresést, stb..), a válasz jött csak.

Az akkura ha jól rémlik fél év van csak, de a legjobb esetben is csak egy. Amazonon láttam utoljára jó áron Worx akkukat, ott nézz körül.

Nálam 10:00-kor indul, és 14:30-ig bírja a 4Ah-s akkuval az M700-as. Eleinte 3-3.5 óra volt, de pár töltés után kezd beállni a max állapot, így 2 hét után már fixen bírja a 4.5 órát. A tiédben fele ekkora akku van, és az hogy kevesebb mint a negyedét bírja, biztos nem jó jel, szerintem cserés lesz. Nálam amúgy kb. 550m2-re van neki beállítva 10:00-15:00 közé, így nyilván a lemerülés/hazamenés/töltés után aznap már nem indul el. Ez most egyelőre jónak tűnik, de még én tapogatózók, alig több mint 2 hete megy csak. Persze az akkuidőnél azt is figyelembe kell venni, hogy mekkora a fű, ha kisebb az ellenállás, akkor a fogyasztás is kisebb, elképzelhető hogy én sem azért kaptam csak azt a plusz 1.5 órát, mert új volt az akku, és tornázott kicsit 2 hétig (de ez is benne van).

Az ACS fogyasztása szerintem minimális, gagyi kínai ultrasonic szenzorok 70-100mWh körül fogyasztanak 5V-on. Biztos kell hozzá némi számítási kapacitás is, szóval a cpu is jobban dolgozik ha van ACS, de nem hinném, hogy egy teljes nyírási ciklusban 2-3 percnél többet jelentene ez (2Ah-s akku esetén).

[ Szerkesztve ]

(#407) Rolly válasza Chal (#406) üzenetére


Rolly
veterán

nekem az új akku is csak 70-75 percet bír egyfolytában... szóval lehet ekkora különbség a 2Ah és a 4Ah között vagy ennyivel erősebb a füvünk? :) - a mienk elég sűrű az biztos

(#408) Chal válasza Rolly (#407) üzenetére


Chal
addikt

Igen, pont most írtam bele az előző hsz-embe ezt, biztosan sokat számít ez is.

(#409) qqzs


qqzs
őstag

Irtam regebben az ugyintezesemrol. En is positekkel kontaktoltam. Amazonon alapbol ket ev a gari ami nekem éppen lejart. Ok szoltak hogy regisztrálni kellett volna vasarlas utan a plusz egy ev garira de jopofisagbol megadjak nekem es kuldtek egy ingyen aksit. Elotte meg gariidobe kuldtek egy toltot meg egy toltoallomast is. Az akku ha jol emlekszem 17 euro volt akkor akcioban. Erdemes toluk venni mint magyar szerviztol. Pont az ews kft garancian tul 8500+3000 szallitasert adott volna egy koszmarofejet egy aldis nagynyomasu mosohoz. Ez a moso gyartojatol nemetbol ugy nezett ki hogy fej 2500ft szallitas 4500ft igy olcsobban lett ket koszmaro fejem

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#410) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Teljesen laikusként kérdezem: mi most a legjobb ár/érték arányú robotfűnyíró egy jelenleg kb 150nmes, sima L alakú kertbe (semmi akadály, csak fű, szélén mindenhol szegéllyel), de úgy hogy a későbbiekben költözés miatt ez kb 400 nm-re is nőhet?

Nem feltétlen a legolcsóbbat keresem, hanem azt, ami ár/értékben jó. Wifi-s kapcsolat nem ártana :) Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#411) anonym147


anonym147
csendes tag

en is kaptam ajanlatot az altalad emlitett magyar cegtol m500 akkura:
25800 Ft+áfa/db + 2400 Ft + áfa csomag küldési költség

ha nem tudom gariztatni, akkor inkabb veszek az obiban 40 euroert...

(#412) insight válasza Ezekiell (#410) üzenetére


insight
aktív tag

Bosch Indego Connect. Nem kell wifi, mobilhálózatra kapcsolódik, nem kell hozzá előfizetés sem, a Bosch élethosszig garantálja a kapcsolatot.
Feltérképez, szisztematikusan nyír, nekem eddig bejött, 200nm udvarból 130nm-t kell nyírnia. A térkövön is simán átvezettem, így nincs felosztva az udvar több részre.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#413) sipipupu válasza insight (#412) üzenetére


sipipupu
újonc

Szia!
Neked hagy el területet a robot?

(#414) anonym147


anonym147
csendes tag

nem akarom elkiabalani, de ugy nez ki, hogy kapok gariban uj akksit ettol a magyar cegtol...

[ Szerkesztve ]

(#415) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Egy kis segítségre, gyakorlati tapasztalatra lenne szükségem.

A kertem 2 szekcióból áll:
-ház mögött 800nm
-ház előtt 500nm

1.7m szélesség mindenhol biztosított a gép számára átjárásra. Érdemes lenne 2 kisebb gépet vennem, hogy 2 egyszerűbb területre osztva a kertet könnyebb dolga legyen, vagy a mai gépeknek nem probléma egy ilyen elosztású kert és elég 1 nagyobb kapacitásút vennem?

Amúgy Worx WR155E a kiszemelt ami 2000nm-ig ajánlott. Wiper C20s, Robomow 615 es Stihl 422 PC volt még esélyes, de az ár, az 5 év gari és a jó felhasználói vélemények miatt döntöttem a Worx mellett. Most azon agyalok, hogy elegendő lesz-e a WR155E, vagy inkább vegyek 1db WR141E és 1db WR143E robotot?
A fákat, virágágyást nem tervezem kábelezni, az ACS segítségével elvileg elkerüli, így kb 330m kábelre lesz szügségem, ami nagyon a határon van, az ajánlott maximum 350m.

Szóval mit gondoltok, megoldja 1 gép, vagy inkább 2 kéne?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#416) Udo


Udo
tag

Still RMI 422 van valakinek tapasztalata?
Telepítés használat stbi!
Köszi előre is!

Élni JÓ

(#417) Pozsi85 válasza futo001 (#415) üzenetére


Pozsi85
tag

én ide 2 gépet vennék... Gratulálok amúgy, szép bírtok! :K

(#418) qqzs válasza futo001 (#415) üzenetére


qqzs
őstag

1 db 2000es siman megoldja de a kisebb is nem kell tul tolni . 1000m2 hoz 1000es robot kell max

Eladó: GTS450

(#419) futo001 válasza Pozsi85 (#417) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, egy gyerekkori álom volt a semmi közepén, szomszédok nélkül. Igaz én a Vértesben képzeltem el, de ennél nagyobb bajom ne legyen. :)

qqzs
Köszi. Ahogy néztem a WR153e és a WR155e között csak az akksi a különbség (4Ah vs 5Ah), még a töltő is ugyanaz. Azt nem tudták a boltban megmondani, hogy az algoritmus megegyezik-e, de valószínűleg igen. Szóval lehet elég lenne a WR153e is. 170Eur az árkülönbség, miközben 100Eur-t új Worx 6Ah-s akksi kapható. Szóval lehet tényleg ésszerűtlen lenne a WR155e-t vennem.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#420) Rolly válasza futo001 (#419) üzenetére


Rolly
veterán

hol találtál 6Ah-s akkut ennyiért? :)

illetve ilyen akku jó lenne az m500-as gépbe? :)

más worxosokhoz kérdés, hogy jól tapasztaltam, hogy a robot csak akkor tölt ha nyírási ideje van? Vagy valamit rosszul állítottam be? :)

[ Szerkesztve ]

(#421) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

WA3641
Ez elég magas akksi, ha befér szerintem megy is vele de nagyon lassan töltené fel, mintha ahhoz kisebb áramú töltő járna.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#422) Rolly válasza futo001 (#421) üzenetére


Rolly
veterán

köszi, látom itt van 4Ah-s akku is lehet akkor abból veszek egyet az egy jó optimum lenne :)

(#423) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

WR153E úton. :)
Köszi mégegyszer mindkettőtöknek a segítséget.
Most ki kell találnom neki valami ötletes garázsfélét, láttam pár jó megoldást.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#424) gorbep


gorbep
senior tag

Landxcape LX790 firmware pck file-t mivel lehet kicsomagolni? (a leírás szerint kitömörítve kell a pendrive-ra tenni...)

2020.04.07 van a gyártó oldalán, egy file: RLM-v3.08.pck

... állítólag ez megoldja a töltés után nem nyír tovább problémát... ;)

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#425) qqzs válasza futo001 (#423) üzenetére


qqzs
őstag

Felesleges a garazs - szerintem -, irtam errol regebben, hogy megkavarja az eso logikajat es szerintem tobbet art mint hasznal

Eladó: GTS450

(#426) Chal válasza qqzs (#425) üzenetére


Chal
addikt

Az FB-s nemzetközi Worx csoportban ezt úgy szokták megoldani, hogy egy kis slagdarabbal meg egy tölcsérrel odavezetik az esővizet a szenzorhoz, úgy, hogy épphogy érje a víz, és a gép oldalán lecsorogjon. A gyári garázsnál nem is kell kivágni semmit, az oldalsó részen le lehet vezetni a csövet. Mondjuk az vicces hogy a 150 EUR-os gyári garázst még hackelni kell, de persze ugyanez a módszer előadható az építettel is.

[ Szerkesztve ]

(#427) Pozsi85 válasza gorbep (#424) üzenetére


Pozsi85
tag

nem kell kicsomagolni. azt felteszed, és igen, a frissítés után, ha 600 m2 re állítva, megy egy teljes akkut, utána kb még egy felet.

(#428) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ez elkerülte a figyelmem, visszakeresek. A célom, hogy a tolvajoknak kevésbé szúrjon szemet, meg hogy védjem UV-től, esőtől ha éppen nem megy. Azt hittem ha garázsban áll cloud-ból szedi az időjárás adatokat, legalábbis mintha ezt olvastam volna.
No mindegy, akkor ezt lehet még újragondolom. :)

Szerk: közben megtaláltam amit írtál, így már világos.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#429) insight válasza sipipupu (#413) üzenetére


insight
aktív tag

Néha igen, de mindig máshol, és egészen kis területet, erről néhány kósza virág árulkodik csak. Azért nem húzom fel magam rajta, mert heti 2 nyírásra van belőve, és sohasem ugyanazt a területet hagyja ki, azaz legfeljebb pár nappal éli túl az a pár növény a nyírást. Az aggasztóbb, hogy a legidiótább helyeken tud fennakadni néha. Persze leállítja magát, és jelez mobilon. Ma délután meg túlment a határolóvezetéken, és ahelyett, hogy visszament volna, leállt és beavatkozást kért :DDD vannak hülyeségei, de az udvar rendben van, úgyhogy megbocsátom.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#430) vamzi


vamzi
őstag

Szombaton mi is beléptünk a klubba egy Bosch Indego 1200 Connecttel. Egyelőre még a dobozában várja a jobb időt a telepítéshez. Még csak a házban lett kipróbálva, de az könnyen ment, a gyári kábeldobot meg sem kezdtem, csak egy 10 méteres 1,5mm2-es MBCu kábelt fektettem le.

Térerőt bent nem kapott, de ha kivittem a teraszra, ott már csatlakozott, így tudtam regisztrálni az appban.

Használtként vettük használt árban, de valójában 0 perces bontatlan volt csak régi vásárlás (2016) garancia nélkül. Az akku még negyedig volt, szóval az sem bánta a sok állást. Járt még mellé 100m kábel, 100db tüske, 1 szett kés és 1 szett toldó is.

Bruttó 1500m2 telken fog melózni, ami nettó 1000-1200 m2 lehet.

Kezdeti tanácsotok van?

(#431) sipipupu válasza insight (#429) üzenetére


sipipupu
újonc

köszi. nekem 160 nm területet kell nyírni semmi extra. katalógus szerint 4 óra alatt nyírna 100 nm, de nekem az egészet fejezi be szinte ennyi idő alatt vagy kevesebb. nálad mizu?

(#432) sipipupu válasza insight (#429) üzenetére


sipipupu
újonc

Nekem minden nap megy mégis elhagy területet. illetve az akkumulátor sose tölti fel magát 100 %-ra. softver frissítés után egyszer láttam maxon azóta sose.

(#433) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

A Bosch Smart Gardening applikációban szeretném a fűnyírót beállítani. QR kód olvasás után kéri a megerősítést a fűnyíró a kijelzőjén, jóváhagyom, az applikációban is és hozzáadja rendben, de azt írja, hogy nem térképezte még fel. Rányomok, hogy feltérképez, de hibát dob az app:

Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#434) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Megjött a Landroidom (L1500), de valamit nagyon rosszul csinálok. Böngészem a manualt és házon belül elkezdtem megnézni mit hogyan és azt vettem észre, hogy a töltőérintkezők nem érik el a dokkoló érintkezőit. Tudja valaki ennek mi az oka?

Köszi

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#435) kicsiii


kicsiii
tag

Tisztelt Fórumtársak!

Az elmúlt 2 napban végigolvastam szinte az összes hozzászólást a fórum kezdete óta. Először is köszönöm a sok leírt tapasztalatot!

Próbáltam megtudni, mindent mielőtt kérdezek. Nagyon gondolkozom a robot vásárlásán ezért leírnám , hogy én mit várnék el egy ilyen géptől. Csatolok pár képet a jelenlegi helyzetről. Nem golfozom a kertben , van kutyám (Labrador) és van egy másfél éves kisfiam. Tehát használva van a kert. Főleg napközben. Két vendégházat üzemeltetek illetve van egy nagy füves területem is , amiken fűnyíró traktorral és kézi nyíróval dolgozom (kb 7000 nm). Tehát elég sokat nyírom a füvet és megmondom őszintén, hogy amikor végzek egy nappal és végre itthon lehetek akkor sokszor csak pislogok, hogy már eltelt 3 nap és itthon is nyírni kell a füvet. Olyan jó lenne, ha itthon vagyok, akkor itt mindig “viszonylag” szép gyep lenne és nem kellene még itt is pörögnöm a fűnyíróval. Nem gond, ha hetente egy alkalommal végig kellene szaladnom a szegélynyíróval a kerítés mellett és a fák (Amik még picik) tövében megigazítani stb, de a gyep többi része normális állapotban lenne. Nem tudom mennyire hangos a robot, mert a youtubeot nem tudom hova tenni, mert nincs mihez viszonyítanom. Csináltam egy gyors vázlatot a kertről és csatolok pár képet is, hogy lássátok milyenek a körülmények.
Amit szeretnék, hogy a kert két oldalán lévő “zónát” össze tudjam kötni. Ezt ahogy olvastam a térkő alatt átvezetett kábellel meg tudom oldani. A föld nem gödrös, inkább erősen hullámosnak mondanám :) Tehát ha a legmagasdabb nyírásra állítom a gépet nem kellene elakadnia. Minden reggel és este a kutya kulát összeszedem, tehát az sem lenne gond. Gyerek játékok sem hevernek össze vissza. Kisfiamat este 8 környékén már fürdetjük ezért azt tervezném, hogy akkor indulna a nyírás. A füves terület nagyjából 400nm amit most lemértem. Tehát este 8 tól mondjuk 11 óráig nyugodtan melózhatna a gépezet (Amennyiben azt mondjátok, hogy nem hangos annyira a gép és nem zavarja a szomszédokat) . Napközbeni nyírást nem szeretném, mert kisfiam elég kíváncsi fajta és még hiába kérem meg, hogy ne piszkálja, biztos visz egy csavarhúzót és nekimegy megviszgálni:) A szegélyek nagyjából a kert belső részén síkban vannak , de ahol nem, legfeljebb feltöltöm. A kerítés mellett meg majd én lenyírom, ha már csípi a szemem. Légyszi ha bármit rosszul látok, vagy gondolok nyugodtan “kössetek” belém :)
Itt jön a választás. Nekem a random nyírás kicsit idegen, holott a worx 700 as gépe nagyon szimpi. Viszont van robotporszívóm (Xiaomi s50) és én nagyon szeretem, hogy szisztematikusan dolgozik. Tudom merre jár és látom mi van még hátra. Ezért a bosch indego 700 vagy a 700+ is nagyon szimpatikus. Viszont a Worx ACS is tetszik.
Én most nem is térnék ki az árra, mert ha 200 ért veszek egyet ami nem nyír normálisan akkor az is egy annyira kidobott pénz, és mondhatnám, hogy inkább fizetek plusz 100eft és legyek elégedett. Nem tudom mi a jó megoldás, illetve azt sem tudom, hogy ezzel a 3-4 órával amit “munkaidőnek” szánnék a gépnek elég e lenne neki. Inkább vennék egy nagyobbat nagyobb akuval és reggel szép lenne a kert mint egy kisebbet és reggel csak a kert 60-70 % ával lenne kész, mert napközben a gyerek miatt nem szeretném használni. Illetve a kutyakekszeket sem tudom összeszedni, ha nem vagyok itthon. Este mindig hazaérek , rendet teszek a kertben és a telefonomon megnyomom a gombot. Megfürdetem a gyereket, elalszik, hozok egy hideg fröccsöt és kiülök a kertbe. Legfeljebb látom, hogy dolgozik a verda. Ez lenne az álomnyírás nekem :) Elnézést kérek, ha túl hosszú, de így tudtam leírni az elvárásaim illetve a lehetőségeket. Ha valaki tudna nekem ebben a döntésben segíteni, vagy tanácsot adni, akkor nagyon hálás lennék. Azt is elfogadom, ha azt javasoljátok, hogy várjak még két évet mert akkor mehetek majd biztosra.

Köszönöm.
Üdv Mindenkinek,
Gábor

https://ibb.co/7g6ZPx5
https://ibb.co/jW3927c
https://ibb.co/XLfvcLR
https://ibb.co/qyWfjNk
https://ibb.co/rmhpsLN
https://ibb.co/bPf0Q8Q

[ Szerkesztve ]

(#436) Pozsi85 válasza kicsiii (#435) üzenetére


Pozsi85
tag

Szerintem menj be az obiba, és vegyél egy lx790-et 119 ezerért. Nem kell a szisztematikus mozgás ezeknek, hidd el. 600 nm-re beállítod, akkor olyan 1,5 akkut megy, az olyan 2 óra 20 perc. Este 8 kor lenyomod hosszan egyszerre a start és stop gombot, onnantól akkor indul. ennyi volt a beállítás. Nekem igaz netto 110 nm a fű, de 5 hete nem nyírtam füvet, pedig méregzöld, egészséges, plüss szőnyeg szerű gyepszőnyegem van... szerintem eleg. ja, ez a gép lényegében egy worx, még az fw verzió is ugyan az...

(#437) tannoyfan válasza futo001 (#434) üzenetére


tannoyfan
tag

Itt hasonló problémával küzdött a tulaj...
Nagy kérdés, hogy nyeklik-e valóban annyit a trepni, hogy megoldja a problémát.

(#438) kicsiii válasza Pozsi85 (#436) üzenetére


kicsiii
tag

Szia! Hát bakker lehet megfogadom a tanácsod. Ha azt mondod, hogy nekem erre amit leírtam tökéletes, akkor ennyi pénzt megér esküszöm :)

(#439) Chal válasza kicsiii (#435) üzenetére


Chal
addikt

Zaj: ijesztően halk, minden túlzás nélkül állítom, hogy gyakorlatilag hangosabb a kések és a fűszálak találkozása mint maga a robot (és itt a Worx M szériára gondolok, a többit majd megírják mások).

Szisztematikus nyírás: nem véltelen hogy kevés modellben van, és amik vannak, azok sem működnek túl jól. Nincs erre még kiforrott technológia, vagy annyiba kerülne, hogy nem venné meg senki. A lidar nem jó, mert alacsony a hatótáv, vagy valódi passzív lidar kellene (ilyen a robotporszívókban sincs), amiben viszont akkora teljesítményű lézer, hogy kevés lenne hozzá az akku, és a gép költségét is többszörözi. A GPS ilyen léptékben ugyancsak nem pontos. Szóval nem arról van szó, hogy hülyék a gyártók, és nem tudják implementálni a robotporszívókban már kicsiszolt technológiát a fűnyíróknál, hanem egyszerűen ott ezek a megoldások nem működnek.

Ami felé szerintem a piac menni fog, az a sztereókamerás képfeldolgozás (ahogy a Tesla is működik pl.) valami pöpec AI-val megtámogatva, de tartok tőle hogy erre ugyancsak várni kell még egy darabig.

Kutyagumi: sajnos pont azt csinálja vele amit elképzelsz.

[ Szerkesztve ]

(#440) kicsiii


kicsiii
tag

Utánanéztem és nekem tetszik. Vélemények szinte mindenkinél csak pozitív. Egy dolgot írnak sokan, hogy ha visszamegy tölteni, nem indul újra.

Még egy kérdésem lenne, és ha erre azt mondjátok, hogy meg tudja oldani, elmegyek és megveszem.
Csatolok egy piros vonallal jelölt vezető kábel útvonalat. A térkő alatt átvinném mondjuk egy 1 méteres sávban. Ott akkor át fog menni és nem fog visszafordulni meg ilyenek? Mert ha megoldja akkor egy próbát megér.

Illetve nekem szükségem lesz 300-350 méter vezetékre. Obi oldalán nem látom, hogy tartalmaz e a csomag. Mit javasoltok, hogy hol vegyem meg, vagy milyen megoldással oldjam meg , ami ezzel a fűnyíróval biztos működik.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#441) Pozsi85 válasza kicsiii (#440) üzenetére


Pozsi85
tag

max a 130as rész pici hátra nyúló résszel lehet gond, nem látszik mekkora a szélesség. ha megvan 1m, akkor átmegy előbb utóbb. a legfrissebb fwvel folytatja a nyírást töltés után. Én még csak plusz 1 fél akksit láttam újra kimenni, mert vagy elkezdett esni, vagy nem vagyok itthon. de a fű az rövid... Valóban a frissítés előtt, tökmindegy mekkora terület volt beállítva, nem ment csak 1 nap egyszer. már nem ilyen.

(#442) kicsiii válasza Pozsi85 (#441) üzenetére


kicsiii
tag

Köszönöm a válaszokat Chal és Pozsi!

Ha egy méter nincs, de 80 centi van azon a kis átjárón.
Kábel ügyben tudtok tanácsot adni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#443) Ezekiell válasza Pozsi85 (#436) üzenetére


Ezekiell
veterán

Adnak a géphez mindent, ami kell a telepiteshez, vagy külön venni kell még hozzá kábelt meg mittomenmit?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#444) lasse001 válasza kicsiii (#440) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Nekem is ilyen fűnyíróm van. Reggel 9 kor indul és 11.30 kor visszatér tölteni. Aztán 1 erős óra múlva ismét elindul úgy fél 2 ig. A legújabb fw (3.8) van fent.

(#445) vamzi válasza kicsiii (#435) üzenetére


vamzi
őstag

Szia,

Pont most vettem egy Indego-t ~1200m2 felületre. Szintén van itthon egy roborock, ezért nekem is szempont volt a szisztematikus nyírás. A hangja fényévekkel alacsonyabb, mint vártuk. Ha a hajtó kerekek hangján csiszolnának még, akkor szinte hangtalan lenne. A nyírást mi 19-kor beszüntetjük, mert 19.30-kor jönnek a sünik, igaz nálunk se gyerek se kutya.

Egyelőre még csak ízlelgetjük, nincs is csak egy 100m2-es terület lekerítve neki gyakorlásnak sok akadállyal, gödörrel, emelkedővel, hogy lássam mit tud.

Marha jó nézni, ahogy sorról-sorra halad és hogy mindig tudja éppen hol van. Bármikor küldöm haza, mindig egyből irányba áll és hazamegy, pont mint a roborock bent. Viszont felemelni nem szabad, mert akkor kézzel kell hazavinni.

Amúgy nagyon érzékeny az akadályoknál, amint ütközik a kések leállnak és csak később indul újra, mikor úgy gondolja tiszta a terep.

450m vezetéket tud kezelni, ami elsőre elégségesnek tűnt, viszont miután bekerítettem 3 fát és eltűnt 100m vezeték, kezdek aggódni :D Bár ez még csak teszt pálya.

(#446) vamzi válasza vamzi (#433) üzenetére


vamzi
őstag

Az applikációval voltak gondok. Külső alkalmazással és androidról is elértem a gépet/térképet. Ráadásul tegnap reggelre meggyógyult az ios verzió is és életre kélt.

(#447) kicsiii válasza vamzi (#445) üzenetére


kicsiii
tag

Szia! Köszönöm a tapasztalatod! Van ilyen, hogy mennyi vezetéket tud kezelni? Mert én 500 méret simán elhasználok itthon. Akkor lehet meg se tudom oldani szépen körbekeríteni a telet, fákat, hintát, medencét stb?

(#448) Pozsi85 válasza kicsiii (#447) üzenetére


Pozsi85
tag

Körbehatárolni csak olyan dolgokat kell, amire fel tud mászni, illetve a penge belevág, és kicsorbulhat, vagy a gép elakadhat, vagy meg akarod óvni. Pl: virágágyást el kell keríteni, mert lekaszabolja a virágokat, mulcson lehet elakad. DE, én pl a hintaállványt sem kerítetttem el, nagy meló lett volna. Ha olyan szögben megy neki, akkor megemelkedik az eleje, azonnal leáll, sípol 3-at, irányt vált, és megy tovább. Pl, ha egy fa csak úgy a gyep közepén ott van mindenféle szegély nélkül, kulé, mulvs, murva bármi nélkül, akkor azt sem kell lekerteni, neki megy, rányt vált, és kész. Ja, ez a nem szisztematikusra vonatkozik, nem tudom az indego mit csinál ilyenkor. Pont ezért (is) felsleges.

(#449) kicsiii válasza Pozsi85 (#448) üzenetére


kicsiii
tag

Értem! Tényleg nagyon hálás vagyok, hogy ennyi segítséget kapok Tőletek!

(#450) vamzi válasza kicsiii (#447) üzenetére


vamzi
őstag

Ahogyan Pozsi85 írja nem kötelező lekeríteni minden akadályt csak amit védeni szeretnél vagy amitől védeni szeretnéd a gépet. Az indego szépen megtanulja az ilyen akadályokat, így többször nem megy neki ugyan annak a fának. Azt vettem észre, ha nem keríted le az akadályokat, akkor a tanulási folyamat elnyúlik a sok újratervezés és kalibráció miatt. Ha van vezetőszál, akkor nem kell gondolkodnia.

Az idősebb fákat én sem fogom lekeríteni csak a fiatalokat és a bokrokat, de valami szilikon gumit tervezek ragasztani a gépre körbe mert sajnálnám összekarcolni a burkolatot. Pont, mint ahogy a porszívónál is van az a gumicsík az elején.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.