Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Hétvégén elkezdtem kialakítani a Worx új otthonát.
Az már látható, hogy ágyásszegély esetén a 18 cm nálunk nem működik, mert erősen súrolja magát a szegélyhez. (lehet a 105s más méretezést igényel)

Nálunk a bevált méret:
Síkban lévő szegély esetén: 12cm
Ágyásszegély esetén: 23-24 cm

Ahol lehet érdemesebb az elsőt választani, kialakítani mert így később még szegélynyírozni sem kell !!! :))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#52) bad-tiger


bad-tiger
csendes tag

Sziasztok,

én is vásároltam az Obiba egy YardForce Sc 600 Eco-t. Alapvetően elégedett vagyok vele, bár vannak problémáim.
Nem vagyok arról meggyőződve, hogy jó, hogy minden nap megy a robot, és így nem tud a fű rendesen megerősödni. (Pár hetes a gyep nálunk) Arra sajnos még nem találtam módot, hogy szabályozni lehessen, hogy mikor menjen, mivel ugye minden nap ugyanakkor fixen megy. Időkapcsolóra gondoltam, ami minden másnap adna a dokkolónak áramot, de nem tudom mennyire bolygatná meg a gép időzítését ez.

Másik komolyabb problémám, hogy miután visszatért a dokkolóra, és megnyomom a Stop gombot, majd visszahajtom a fedőt, elveszti a jelet (villogni kezd a signal led), és nem indul el másnap magától a szokott időben. Ugyanez történik, ha kihúzom a konnektorból, és visszadugom. Csak kézzel a start gomb megnyomására indul el legközelebb. Ha nem történik ilyen jellegű beavatkozás, akkor gond nélkül indul másnap a programozott időben.

Esetleg más is tapasztalt hasonlót? Mi lehet a gond?

(#53) VANESSZA1 válasza bad-tiger (#52) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Friss gépnél nem használunk robot fűnyírót! Ha mindenképp akarod használni, akkor legmagasabb nyírási magasságon, és 4-5 naponta .

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#54) SzabóAttila7


SzabóAttila7
újonc

Nagyon örültem s hasznosnak találtam ezt a fórumot! Köszönöm hogy létrehoztátok.

Én is az OBI-s akcióba neveztem be s a YardForce SC 600 ECO terméket vettem meg. Alapból jól megy a gép, sajnos nagyon nem reguláris a kertem... (kivancsi vagyok van e olyan akinek az..), így hetek óta kuzdok azzal hogy tudom úgy lerakni a vezetékeket hogy több hasznot mint kárt csináljon a gép..

Sajnos a kis s szűk helyeken sokat forog s kitapossa s kikaparja a füvet igy nem tudom mi tévő legyek..

Lehet a buta +100° os szöget ahogy fordul kisebbre venni (robotporszivom addig probalkozik kicsiket fordulva mig megtalalja az utat)? Vannak nalam 1 meteres s 3 méter hosszu atjarok ahol beakad s csak forog s forog s megy alatta tönkre a fű..

Szegélyt már megtanultam hogy 20 cmre kell venni de nem tudom ezen szűk helyeken inkabb csinaljak egy max 60 cm es sávot vagy csipjek le a jarolapbol s a jarolapok kozt vezessem a vezeteket hogy meglegyen a ket meter?

Előre is köszönöm a segítséget: Attila

(#55) qqzs válasza SzabóAttila7 (#54) üzenetére


qqzs
őstag

Ha a jarolap egy szintbe van a fuvel akkor siman lehet koze rakni a vezeteket szelesites celjabol vagy a jarolap es fu hatarara ha eleg ugy. de rakjal fel kerttervet vagy fotot ugy jobban latjuk

Eladó: GTS450

(#56) SzabóAttila7


SzabóAttila7
újonc

Itt a vazlatos kép, előre is köszönöm a segítséget!

(#57) qqzs válasza SzabóAttila7 (#56) üzenetére


qqzs
őstag

Ha jól értem a térkő egy szintben van a fűvel és nincs magasabb szegély se, akkor így csinálnám. Vagy ha a térkő szélénél ha az ad mar elég szélességet. Ha a fa korul sincs semmi bonyolítás akkor az is maradhat benne. Nekem van 4 fám meg egy trambulin aminek csak simán nekimegy és elfordul

Eladó: GTS450

(#58) wiseeye


wiseeye
újonc

amennyiben a terasz fal mellett csak 10cm es szegelyko van, megoldhato a Yardforce-al a teljes szegelynyiras?

(#59) wiseeye


wiseeye
újonc

hova kell a vezeteket ilyenkor tenni?

(#60) bad-tiger válasza wiseeye (#59) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Én 20-21 cm-t javaslok, de teljesen akkor sem fogja lenyírni.

(#61) rattan válasza Dalee (#41) üzenetére


rattan
csendes tag

Bocs egy kicsit eltűntem.
Szóval a tapasztalatok továbbra is pozitívak, nekem rendben van minden.

A 40 cm-t azt érdemes tartani, mert nálam olyan szegélyek vannak, ahol beleesik a kavicsba és önerőből nem tud kijönni. Így olyan 20-25cm marad el.
Ezt hetente egyszer kell nyírni, és hogy végleg low cost legyek ehhez vettem egy Lidl akksis szegélyvágót :))

(#62) rattan válasza wiseeye (#58) üzenetére


rattan
csendes tag

Nem, a gép szélétől olyan 10-12 centire van a kés széle, ezen felül a gép plusz/minusz 5 centis bolyongással tartja az egyenest. Ebben Worx biztosan jobban teljesít...

(#63) rattan válasza bad-tiger (#52) üzenetére


rattan
csendes tag

Én azt vettem észre, hogy az időzítő gombok (4H, 6H, 8H, 10H) megnyomása után rögzíti az időt.
Ha a lenti főkapcsolót kinyomom, ezt akkor is megjegyzi.
Nálam 2 hónap után a stop gomb kapcsolója nem érzékel semmit, mert nyitva is elindul :))
Próbáltam takarítani, de akkor is megy tovább, így fel kell vennem ha meg akarom állítani.

(#64) bad-tiger


bad-tiger
csendes tag

Másnak sem indul el átmeneti áramszünet után a Yardforce másnap? Vagy ha dokkoláskor Stop-ot nyomok, majd visszahajtom. (Signal jel villog)

[ Szerkesztve ]

(#65) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Néhányotoknak már írtam privátban, de érdekelne minél több ember véleménye. Robotfűnyírót szeretnék venni. Amiut használtok, az mennyire programozható, beállítható hogy a hét melyik napján, hány órakor nyírjon?

Nekem egy kb. 250 nm-es, egybefuggo kertbe kéne. Itt találhatók fotók a kert területéről:

https://drive.google.com/open?id=1LklSIuuAfsHcTR8W8Gu9kzIKDD8e6qoZ

Néhol elég sűrű a fű. A kert kicsit huplis, mivel anno marhatragya lett belekapalva és úgy lett elegyengetve, nem lett rá termőföld hordva és szinte tükörsimán elhúzva. Ezt azért mondom ki, nehogy valamelyik kis kerekű robot elakadjon.

Fontos nekem a halk működés, hogy éjszaka is tudjon üzemelni, automata locsolórendszer van a kertben, angol nyelvű menü nekem nem fontos.
Illetve alkatrészutánpótlás érdekel, pl pengék mennyire vehetők hozzá... Erőteljesen gondolkozom pl Landroidon is - ez nem hagy akkora szegélyt a szélén, fal mellett, mint pl egy husquarna? Vagy nincs különbsé ilyen tekitnetben ezek között?

(#66) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Megvettem végül a bécsi obiban az s450i Worx landroidot. Jól működik, tetszik. Akinek worx van, Ti csináltatok házat hozzá vagy vettetek? Ha csináltatok, miből, hogyan?

Illetve attól félek, h ha picit esik az eső, az esőérzékelő miatt későbbre tolódik akár többször, órákkal a nyírás, így belecsúszhat az automata locsoló időpontjába. Szerintetek tönkremegy, ha alulról éri víz? Vagy be lehet állítani olyat, mikor tilos vágnia füvet?

(#67) qqzs válasza kalapacsolok (#66) üzenetére


qqzs
őstag

Nekem ket eve megy haz nelkul egy fa alatt. Ahaznak szerintem semmi ertelme, pont azert mert akkor is elindul na hazbol ha esik az eso merthogy szaraz az eso erzekeloje.
Nem baj ha ontozorendszerrel megy mert az esoerzekelo hazakuldi.
Az nem szerencses ha az ontozofejek a kabelen belul vannak mert meg elofordulhat hogy mar ontoznek de meg nem annyira vizes hogy hazamenjen vagy hazemens kozben nekimegy a fejnek. Na meg ha "szerencsed" van akkor a fej akkor jon elo amikor eppen folotte van.
Egyebkent meg nalunk hajnalban megy az ontozes es 10-20 kozott anyiras.
Egyebkent schedule amivel beallithatod het minden napjara hanytol hanyig menjen

Es ez az app kell nem amasik. Ez kuld notificationt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#68) kalapacsolok válasza qqzs (#67) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, jogos gondolatok. Ha beállítottam manuálisan, h pl éjfél és hat óra között menjen minden nap, akkor nem világos, mindenképp nyír hat órát, vagy honnan tudja, h mindent levágott már? Illetve mi van akkor, ha 3 órás rain delay van beallitva? Ilyenkor akár 9ig is nyirhat reggel, vagy igazából ha utána megint esik, megint, akkor bármikor nyírhat a. Nap folyamán? Mert ez elég veszélyes volna nekem, nekimehet bizony az automata locsolónak...

(#69) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

És mi a tapasztalat, mennyire rossz, ha esőben nyír a fűnyíró, Worx? Milyen problémát okoz, vagy igazából tökmindegy?

Mert erőteljesen gondolkozom, hogy kikapcsoljam az esőkésleltetést, így biztosan nem akadhat össze a gép a locsolórendszerrel még véletlenül sem...

(#70) qqzs válasza kalapacsolok (#69) üzenetére


qqzs
őstag

Teljesen felreerted, nem tolja ki a mukodesi idot, azt a schedule mondja meg meddig menjen.

Eladó: GTS450

(#71) kalapacsolok válasza qqzs (#70) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ahaa, akkor félreértettem! Szóval a rain delay az azt jelenti, hogy érzékeli ,hogy esik az eső, visszamegy a bázisra, ha kiszárad az érzékelő, vagy egyből visszamegy nyírni, vagy a rain delay akkor kezd visszaszámolni?

Ha a manual schedule-ben az van beállítva, hogy 00:00 - 01:00 között nyír heti 3x, akkor más időpontra 100%, hogy nem csúszhat a nyírás? Mert ez megnyugtató, nem fog összeakadni a locsolórendszerrel.

Ami nem világos, hogy beállítom az automata schedule-t, az kalkulál valamit, viszont ha a manual schedule-be belemegeyk és a weekly operating time-ot növelem alul majd elmentem, nálam nem változik fentebb a start-end időpont. Ez kicsit fura, mert akkor nyilván nem ugyanakkor végezne... Nálatok ez hogy megy?

(#72) qqzs válasza kalapacsolok (#71) üzenetére


qqzs
őstag

manual schedulet hasznalj csak akkor fogy nyirni mikor bellitod. rain delay csak fuszaradasra var ha azutan jar le amikor mar schedule szerint nem mehet akkor nem megy

Eladó: GTS450

(#73) kalapacsolok válasza qqzs (#72) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

"manual schedulet hasznalj csak akkor fogy nyirni mikor bellitod" Nem tudok csak automatát használni, ha az automatát állítom be, az úgy látom annyiban automata, hog y a fű méretéhez ő kalkulál egyet a manual schedule-be, és max azt tudom még módosítani. De ilyen értelemben ha jól látom nem lehet full automata nyírást csinálni, mert itt is vannak meghatározott keretek.

(#74) Espla


Espla
aktív tag

iRobot Terra

"A prognózisok szerint ezen a téren is komoly robbanás várható, ami a számok nyelvén azt jelenti, hogy 2022-re akár 2 milliárd dolláros piac is keletkezhet, így nem csoda, hogy az eddig leginkább robotporszívóiról ismert iRobot máris bejelentkezett a Terra nevű eszközével."

"ami pedig megkülönbözteti a piacon még viszonylag csekély számban jelenlévő konkurenstől, az a navigációs rendszer."

"a Terra vezeték nélküli jeladókkal és háromszögeléssel dolgozik,"

"telefonos alkalmazáson keresztül egyszer bejárjuk vele a "pályát", amiből aztán ő digitális térképet készít, és szépen megjegyzi, hogy merre kell mennie, illetve ugyanígy, az appon keresztül adhatunk meg tiltott területeket is"

"a németeknél számíthatunk először a harmadik negyedévben, míg 2020-ra prognosztizálható a globális hódítás"

(#75) Coolby84


Coolby84
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Úton van egy frissen rendelt Bosch Indego 350-es robotfűnyíróm. Telepítésben szeretnék tanácsot kérni a lenti alaprajzú kert nyírásához. Hova érdemes a robotot elhelyeznem? A piros villámmal jelölt részeken van áramom, azok környékére elég könnyen el tudnám helyezni.

Emellett érdekelne, hogy mik a tapasztalatok a csatolt képeken látható szegélyek kapcsán. 3 típus van (1. véleményem szerint szintben lévő térkő, 2. szintben lévő virágágyás földdel mulccsal, 3. kicsit magasabban lévő térkő)

1.

2.

3.

Köszönöm előre is

(#76) qqzs válasza Coolby84 (#75) üzenetére


qqzs
őstag

En kut akna melle raknam. Jarda kozelebe nem ha szemelott van kintrol ne csabitson senkit be.
Hatulra meg azert mert az a hosszu 1 meter szeles resz gondot okozhat a robotnak.
En azert vettem worxot mert ebben a jeskeny helyen atmeno algoritmus jol megvan oldva. Lehet a a bosch is megoldotta mar ezt de ilyen hosszu 1 meteres hely lehet feladja lecket a robotnak.
A elso es harmadik szegelyhez kozel raknam a kabelt, hogy nyirja le szelet a mulcsosnal mar kerdeses mert a mulcsot szerintem kiszorja. De kabelt csak lazan rakd le elobb aztan teszteld mit csinal , sose szabad lerakni egybol fixre. Es miutan az elso kabelfixalas megvan akkor is varni kell par hetet akar egy ket honapot, hogy lassad hol marad fu hol lehet kiljebb beljebb rakni aztan erdemes csak sullyeszten.

Eladó: GTS450

(#77) Coolby84 válasza qqzs (#76) üzenetére


Coolby84
tag

Vékony sávtól félek én is, de az is 1,8 méter széles, nem csak 1.

Én azért vettem Bosch, mert azért az félszisztematikus, tehát hátha azt a hosszút is okosabban nyírja majd.

Amúgy ha szellőztetek, akkor tutti le kell süllyeszteni földbe majd, jól gondolom?

(#78) qqzs válasza Coolby84 (#77) üzenetére


qqzs
őstag

Nem tudom milyen melyre lehet, nalunk csak par centi ezert ott nem is lehet szellosztetni vagyis nagyon figyelni kell. De ha elszakad nem gond, siman ossze lehet kotni vag betoldani hasonlo kabel amit lehet kapni villanyszerelesi boltban.
Ha 1.8m az meg nem gond elakadas szempontbol szerintem. Majd ird meg hogy megy ott a bosch. Vagy kerdezd meg a supportot ok mit mondanak erre

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#79) Chal


Chal
addikt

Itt a tavasz, dagad a..... robotfűnyíró biznisz :) Engem is elég gyorsan beszippantott a téma, már majdnem megvettem egy több gépből álló Makita akkus termékcsaládot, aminek a fűnyíró lett volna a "középpontja", illetve a legnagyobb költsége, de aztán rátaláltam robotokra, illetve a topicra. Jelenleg semmilyen gépem sincs, 2 hónapja költöztünk, még alap kerti szerszámokat is csak most szedegetek össze.

Látom vannak köztetek páran akik már 2+ éve robotfűnyíróznak, öröm olvasni a sok jó tapasztalatot. Így 2019 elején mi az ajánlott egy 500m2-es gyephez? Egy kertépítéssel foglalkozó ismerősöm nagyon ajánlja a Wolf gépeit, de a sokatok által írt Workx szimpibb azért. A kertem amúgy teljesen sík, viszont van benne vagy 10 kisebb fa, ezeknek a tövében csak gyep van, szóval nekem az tökéletes működés lenne, ha a robot körbejárná sima ütközésérzékeléssel mint egy robotporszívó, a szegélyekhez pedig kihúznám a kábelt. Csak arról nem találtam infót, hogy ezek tudnak e ilyen akadályérzékelést/körbejárást. Valaki tudna erről bővebb infót adni?

Egyébként a szegélynyírástól nem félek, szívesen megcsinálom minden hétvégén az említett fák tövében, mert úgy gondolom hogy funkciótól függetlenül ott azért soha nem lesz tökéletes a dolog, illetve a szegélyeket is korrigálom ha kell. Az egészet 1 óra alatt meg lehetne csinálni, szóval így is bentebb vagyok egy fél nappal a tologatós gép vs. robothoz képest, a zöldhulladékról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#80) hozo76kukac


hozo76kukac
újonc

Sziasztok!

Robotfűnyíró vásárláson gondolkodom. Két típust néztem ki, szerintetek melyik a megbízhatóbb?

- GARDENA Smart Sileno City 500
- Husqvarna Automower 105

Illetve ha a kertem füves területe kb 450 m2, akkor az 500 m2-t bíró gép valóban bírni fogja a terület vágását?

Köszi előre is a választ.

Zoli.

(#81) qqzs válasza hozo76kukac (#80) üzenetére


qqzs
őstag

Mindegyik megbizhato. Birni fogja.

Eladó: GTS450

(#82) hozo76kukac válasza qqzs (#81) üzenetére


hozo76kukac
újonc

Köszi a választ.

(#83) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

450 m2 területre keresek egy fűnyírót. Egybefüggő terület, körbe szinten mindenhol szegély, vagy a ház fala található.

Nagyon tetszik a Bosch Indego 400 connect. Van is egy bontatlan (garancia nélküli) elég jó áron. Valami német import. Az a bajom vele, hogy nincs rá garancia, nem vágja le a szegélyeket, de a legnagyobb gond, hogy 30 percet dolgozik és ezen idő alatt legfeljebb 30 m2 területet vág le.
Tetszik viszont, hogy nem össze vissza vág, hanem sorról sorra halad és elég jól használható mobil alkalmazás van hozzá.

A másik kiszemelt egy Robomow Rc304. Két szezont használt, de állítólag van még rá egy év garancia. Tartok tőle, hogy nagyon hangos (hangosabb a mint a bosch) és olvastam róla, hogy ha akadályba ütközik, akkor kikaparja a füvet.
Tetszik viszont, hogy letolja a szegélyeket és erős motorja van, így gondolom tartós is. A Robomow kifejezetten ebben az iparban utazik, ezért biztos több a tapasztalata, mint a Bosch-nak.

(#84) qqzs


qqzs
őstag

A 30m2 biztos nem stimmel ezek kb egy orat mennek egy menetben.
Nezd meg az amazon com, de, co.uk-n mennyi es milyen ertekelesek vannak. Ha sok (min.50-100) ertekeles van akkor mervado a pontszam.
De eerre a kertre barmi jo. A tavalyi obis a legolcsobb irtak rola itt is. most ez van ez is jo.
A szegelynyirast nem ugy kell elkepzelni mint a szegelyniro. Ha jol tudom csak a worxnek van oldlara helyzve a motor de az is csak kozel vaglya aszegelyhez ha a szegely magas. ha aszegely meg egy szintbe van a melette levo felulettel akkor a vezeto kabelt kozel kell rakni hozza es azt levagja. total szegelynirashoz magasabb peremnel mindenkeppen kell egy szegelynyiro.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#85) qpakcovboy válasza qqzs (#84) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Több tesztet is olvastam a Bosch-ról és 30 percet megy egy töltéssel, ami alatt 30 m2 területet nyír le.

A robomow kése nem a gép középvonalában helyezkedik el, hanem szélén, így a kerekén túllóg a vágás, ezért a szegély mentén könnyebben nyírja a füvet.

OBI-s fűnyírót kihagyom, inkább veszek valami márkásat.

(#86) qqzs válasza qpakcovboy (#85) üzenetére


qqzs
őstag

Szerintem ilyen szinten mind ugyanaz mas dobozba. itt a obis eredetije.
Boschrol irtak itt hogy felig szisztematikus, bar en nem latom elonyet ugy mint a porszivoknal.
Talan annyi lehet ha elkezdi egy helyen akkor tudod hoyg fogja a kornyeket nyirni es tudtok mashol focizni. Nalunk masodik eve megy a worx random es sose volt gond, csak ha szethagyjak a gyerekek a dolgokat amire fel tud maszni es megcsocsalja kicsit

Eladó: GTS450

(#87) qqzs válasza qqzs (#86) üzenetére


qqzs
őstag

Megtalaltam, a worx gyartojanak szupermarketes modelje, gyanus is volt, a kereke tiszta worx.

Eladó: GTS450

(#88) Sazszab


Sazszab
újonc

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Szeretnék beruházni egy robotfűnyíróra, azonban nem vagyok benne biztos, hogy a mi telkünkön képes lenne megfelelően végezni a dolgát. Sajnos rendkívül egyenetlen/göcsörtös a terület. Van esetleg valaki akinél szintén egyenetlen a terület és rendelkezik robotfűnyíróval? Mennyire bírják ezek a gépek a talaj egyenetlenséget, vakondtúrást? Segítségeteket előre is köszönöm.

(#89) qpakcovboy válasza qqzs (#86) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szerintem a szisztéma elönye, hogy adott területtel hamarabb végez, mert negy át százszor ugyan azon a ponton.

Az obis nyíróval az a bajom, hogy csak manuálisan lehet indítani, nem lehet programozni.

A bosch nagyon szimpatikus lenne, de a 30 perces működés.... nagyobb akkuval tök jó vétel lehetne

(#90) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Második szezonban kezd a worx, és maximális elégedettség. Ott is elmegy ahol a Husqvarna-ra másik kerekeket kellene venni mert a gyári nem bírja az emelkedőt. Nem cserélném el semmire. Nemhiába az összes német nyelvű fórumon csak jót olvasni róla.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#91) qqzs válasza Sazszab (#88) üzenetére


qqzs
őstag

Vakondturason neha atmegy neha megakad. azert is jo ha wifis mert szol ha elakad. Kicsi godorbe akad el ha belemegy a elso kerek. Mas egyenetlenseget siman visz ha nem hirtelen kezdodik. De foto alapjan jobban latnank.

Eladó: GTS450

(#92) Chal


Chal
addikt

Sok olvasás után én is egyre jobban a Worx felé húzok. Hol érdemes mostanában beszerezni? Illetve mennyire használhatóak a kiegészítők (pl. ACS modul)? Vakítás, vagy tényleg jól működnek?

A Landroid M500-at néztem ki amúgy 500m2-nyi gyephez. Érdemes itt követni a gyártói ajánlást, és tényleg tudja, vagy inkább az M700-ra lőjek?

(#93) VANESSZA1 válasza Chal (#92) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én egy WR105SI.1 -et használok minden hülyeség nélkül. Wifi van rajta, programozható, zónakezelés, minden ami fontos. Én szerintem egy kicsit ezek a kiegészítők csak "fejni a tehenet" kategória. Amúgy is vigyázni kell mert ezek csak az újabbakkal azaz 2019-es modellekkel kompatibilisek.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#94) Zsifi74


Zsifi74
újonc

Üdv mindenkinek! Yardforce SC600ECO robihoz kérnék tanácsot. Az egyik hibajelenség hogy a start megnyomása után automatikusan beáll a dokkolóba, illetve a másik hogy töltés alatt a kék(töltés) világít, a piros(határoló vezeték) pedig vagy villog vagy világít. Nem tudok rájönni a hibára és a használati útmutató sem ír ilyen hibát. Tud-e valaki segíteni? Előre is köszönöm, üdv!

(#95) rattan válasza Zsifi74 (#94) üzenetére


rattan
csendes tag

Szia,

Ha elindítod, mindig bemegy a dokkolóra először tölteni. Ha fel van töltve vagy a fű közepén van, nekem elindul a nyírás.
A dokkolóban villog, vagy világít piros lámpa, gondolom azért mert a drót felett van. Néha villog, néha világít, néha nem, én eddig még nehezen találtam logikát benne. :))

(#96) xinis válasza qpakcovboy (#89) üzenetére


xinis
csendes tag

"Az obis nyíróval az a bajom, hogy csak manuálisan lehet indítani, nem lehet programozni."

Nekem OBI-s YardForce SC600 ECO robotfűnyíróm van. Minden nap ugyanabban az időpontban indul el. Egyszer elindítod mondjuk este 8-kor és mindaddig minden este el fog indulni a dolgára este 8-kor, amíg mást nem állítasz neki. Mi mást kellene programozni rajta?

(#97) xinis válasza Zsifi74 (#94) üzenetére


xinis
csendes tag

Nekem is villog töltés közben, ahogy írod.
Startra nekem akkor megy a töltőre, ha le van merülve és fel akarja magát tölteni. Ha fullra fel van töltve, akkor ha csak leteszem a földre és nyomok neki egy startot, akkor megy dolgozni.

(#98) qpakcovboy válasza xinis (#96) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Pl. nem szeretném, hogy vasárnap menjen, vagy azt szeretném, hogy minden másnap menjen, ilyenek. Azóta egyébként lemértem a kertet, ami 300 nm így a robomow rx50-re esett a választásom. Még nem üzemeltem be, de ha meglesz leírom a tapasztalatom.
Nagyon pozitív számomra, hogy egyhuzamban három órát tud dolgozni, ezért délelőtt letudja a melót és délután nem kergetőzik a kutyával.

(#99) xinis válasza qpakcovboy (#98) üzenetére


xinis
csendes tag

A robotfűnyírónak az a dolga, hogy minden nap menjen. Így nem csak mindig kifogástalan lesz a terület, hanem a nyesedék is max 1-2mm. Nálam mindig este végzi a dolgát, így nem zavar senkit. ✌️
Valamint a Yardforce SC600 ECO nálam 1óra alatt feltölti magát és 2.5 órán át dolgozik egy töltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#100) qpakcovboy válasza xinis (#99) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én nem szeretném, hogy este a párás füvet nyírja, és azt se hogy esetleg a szomszédokat zavarja. Mások az igényeink, de szerencsére van választék.

Tennél fel egy képet a kertről? Kíváncsi vagyok milyen munkát végez a yardfoce

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.