Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1453) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok!

Én megvártam a hatályosság napját, hogy kiderüljön "biztosan" mit/hogyan kell érteni.
De mintha nem akarna összejönni! :)

Földgáz.
Éves leolvasás, a havi számlák szolgáltató becsléssel készülnek.
Áprilisi forduló, a tavalyi fogyasztás alapján (1650m3/év) meg is küldték az előre becsült mennyiségeket 2023 márc -ig.
(pl. nov-febr. 290, 270, 320, 300 m3)
Reggel hallottam a rádióban, hogy kivételesen 08.05-ig lehetőséget ad a szolgáltató, hogy átváltsanak a fogyasztók havi diktálósra.
A hatályos rendelet szerint NEM vennék figyelembe a jelleggörbe szerinti kedvezményt becslés alapján, de szerintem diktálással sem:

"Földgáz felhasználói adatszolgáltatáson vagy elosztói leolvasáson, leolvasást helyettesítő becslésen alapuló számlázása, valamint az azonos mennyiségről kiállított részszámlákon kívüli egyéb részszámlák esetén az egyetemes szolgáltató üzletszabályzatában rögzített fogyasztási jelleggörbe alapú kedvezmény meghatározást kell alkalmazni"

Nem tudom eldönteni mit csináljak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.