Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) 313313 válasza MegaNorby (#649) üzenetére


313313
addikt

Van. Én is sorház szélén lakok, a ház leghidegebb része a tűzfal... Mondjuk a miénk DD-s, majd valamikor szigetelem, a pince mennyezetét akarom már 3 éve, anyag megvan hozzá, csak eddig elmaradt....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#652) #71496704 válasza Alex91 (#644) üzenetére


#71496704
törölt tag

A szigeteletlenhez képest ugyanott?!
Dehogynem.

De ha végképp nem rá akad vevő, akkor mi van?
Lakott benne x évig, ami akár 20-30-40 év is lehet még.

HA nem lakja le, mert előbb távozik belőle.
Akkor meg úgyse viszi senki a vagyonát a másvilágra.
Az örökös meg így járt, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#653) BullZeye válasza runner 125 (#568) üzenetére


BullZeye
veterán

Jól látom, hogy lépésálló XPS-el csináltad meg a járhatóságot? :D

Ha igen, mivel vágtátok az XPS-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#654) Egon válasza #71496704 (#650) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyjából így terveztem én is, csak az alábbi kérdések merültek fel, a függőleges fal tekintetében:
1. Kell-e alá párazáró fólia?
2. Kell-e fölé páraáteresztő fólia?
3. Kell-e bármivel borítani/festeni stb. a nyers Nikecellt annak érdekében, hogy pl. bogarak ne költözzenek bele (olvastam ilyenről)?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#655) runner 125 válasza BullZeye (#653) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, meg maradt EPS is, azt is felhasználtam. Szinte csak aljzat hőszigetelésből és lábazat hőszigetelésből megmaradt anyagot használtam fel erre..
A 2cm-eset simán szikével, fölötte meg azt hiszem sima mezei róka farkú fűrésszel.. szóval nem fémszálas nikecell vágóval.. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#656) BullZeye válasza runner 125 (#655) üzenetére


BullZeye
veterán

Lassan haladok a kommentekkel :D
Ha ez 76-os ház, akkor volt cserép csere is rajta?
Azért kérdezem, mert nekünk '98-as a ház, de pl a cserepek alatt nincs szép fólia, így most kb bejön a fény és a hideg meg a meleg is. Vagy sikerült valahogy a cserepek alá betenni a fóliát?

XPS fűrész tippet meg köszi, nekünk 2 hét múlva jön a 2x10cm kőzetgyapot (erre tellett a felújítás alatt hirtelen mint váratlan kiadás) :)

(#657) Floyd80


Floyd80
addikt

Ez mi akar lenni? :) 4-én diktáltam utoljára.

2022. 07. 06. Leolvasás elszámolástechn. beszerelésko 13 039 m³

2022. 07. 05.Leolvasás elszámolástechn. kiszerelésko 13 039 m³

2022. 07. 04. Ciklikus leolvasás 13 039 m³

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#658) UberMutant válasza Floyd80 (#657) üzenetére


UberMutant
őstag

leszerelték az órád, amjd visszarakták mégis.
szerencséd volt.

(#659) DopeBob válasza bigdady (#613) üzenetére


DopeBob
addikt

-- törölhető --

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#660) runner 125 válasza BullZeye (#656) üzenetére


runner 125
nagyúr

Komplexen felújítottuk az egészet még 2017-ben indítva, vért izzadva... Homlokzati hőszigetelés, komplett tető felújítás, belső aljzat kitermelése 30cm mélyen, új fűtés, terasz építés, beálló építés, 1-2 belső fal áthelyezés.. annyiban szerencsénk volt, hogy nagyszülőktől örökölt ház, saroktelekkel, és még egy 110 m2-es meglévő tégla melléképület is volt mellé (..vagy 120 éves, korábban istálló, gazdasági épület volt), ami szintúgy a kockaházhoz hasonlóan átépítésre került (itt pl a teli épületet ketten aláfalazással utólagos fal vízszigeteléssel láttuk el, modifikált lemezzel), szintúgy komplett belső ki 30 cm mélyen, homlokzat hőszigetelés, födém csere, födém hőszig.. A teljes folyamatban jelen voltam az elejétől a végéig, 3 évig nem volt hétvége.. :(
[link] - pár fotó, ha érdekel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#661) Parci válasza runner 125 (#660) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez igen, le a kalappal! sokat építkeztem én is, de ennyit nem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#662) Szakbarbár válasza OPiiPO (#647) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Mi 2008-ban szigeteltünk egy tömör téglából épült Kádár kockát. A falra 12 cm EPS, a födémre 10 cm üveggyapot került. Nagy nehezen sikerült rábeszélnem a szülőket. Most már nem bánják. Akkor nyertünk pályázaton rá 20 % támogatást. Sajnos azóta sem sikerült rábeszélnem őket még 10 cm födém szigetelésre és kazáncserére.
Mindenki megbámulta aki látta milyen vastagon szigetelünk. Volt aki azt mondta, hogy penészedni fog a fal ha 5 cm-nél vastagabbat teszünk fel. Szerencsére a pára ismeri a fizikát :)
Tavaly építkeztünk, az új háznál 30-as Porotherm klima tégla, 12-cm Eps, a födémben 30 cm kőzetgyapot került. A padlóba csak 10 cm EPS sajnos, bár így is 1000 m3 alatt van az éves gázfogyasztás. Szerk: 115m2, 1 szint.
Ma már a padlóba tennék 30 cm üveghabot és a falra is legalább 20 cm EPS-t.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#663) Egon válasza Szakbarbár (#662) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekünk 15 cm EPS lett felrakva, a tetőn elvileg van kőzetgyapot ahhoz (még?) nem nyúltunk. Aljzat szigetelés sztem nincs.
Anyáméknál alsó szinten 40 cm-es (!) beton (!!!) fal van, a felső szinten 40-es téglafal. Hallani sem akarnak külső szigetelésről... :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#664) Barret001 válasza Egon (#663) üzenetére


Barret001
addikt

Pedig a szigetelés megéri hosszú távon! Pár év alatt megtérül.

(#665) sambenez válasza Barret001 (#664) üzenetére


sambenez
addikt

Hiába térül meg, ha a legtöbb embernek nincs pénze megfinanszírozni.

(#666) tradeelek11 válasza runner 125 (#660) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Gratulálok, tényleg jó lett :) .

Meg mutattam a nejemnek, és kiderült megint hogy egy férfi és egy nő agya
mennyire másként jár( nem jobban, vagy rosszabbul, másként)
Megszeretném tőled kérdezni , hogy 6.os képen az ablakok előtt milyen fák vannak?
(Igen ezt volt az első kérdése, de neki is tetszet egyben :) )

Válaszod köszönöm előre is.

Tisztelettel :R

(#667) Catman válasza tradeelek11 (#666) üzenetére


Catman
aktív tag

Ecetfa?

(#668) bbmt


bbmt
senior tag

Nekünk vályogház van 65cm falakkal, meg van egy hozzáépített oldal téglából. A hozzáépített rész szigetelve van.Most cseréltünk tetőt,meg állmenyezet légréssel mindenhol. A hosszáépített résznél ( folyosó, fürdőszoba) a régi mennyezetet le kellett bontani, így most a gerendákhoz rögzítve van a gipszkarton fémváza és ahhoz a gipszkarton.
Egyelőre egy 10 cm-es szigetelés van azon a részen, de még akarunk rá tenni, de nem tudom melyik lenne a jobb megoldás.
Szórható szigetelés vagy 20 cm kőzetgyapot?
Amúgy a gázfogyasztásunk egész évben a főzéssel együtt 1500m3. 110m2 a ház.

A kanál a gyengék villája

(#670) #71496704 válasza sambenez (#665) üzenetére


#71496704
törölt tag

Tüzelőre lesz pénze?!

Akkor tudja fizetni a hőszigetelésre felvett kölcsön törlesztőjét is!
Hisz a tüzelő költség ZÖME megmarad a kölcsönből hőszigetelés után is.

Aztán egyszercsak vége lesz a törlesztésnek és onnantól jön a jó világ.

(#671) Alex91 válasza #71496704 (#670) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy arra se lesz, ugye…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#672) emre válasza runner 125 (#660) üzenetére


emre
veterán

Keresztszános gépsaturól némi tapasztalatot megosztanál?
Szeretnék én is egyet kisebb marások elvégzéséhez, de eddig még nem láttam olyan amiért szívesen adnék ki pénzt.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#673) Parci válasza Catman (#667) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#674) Parci válasza Alex91 (#671) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, de srácok, szerintem elég érthető, hogy mit akar mondani, és én is osztom. még egy olyan helyzetben is, amikor nincs rá pénz, ki kell számolni. minden helyzetben van választás, akkor is, ha kényszerű és szar... minden szarnál van még szarabb.

remélem abban megegyezhetünk, hogy ha - például - utólag megnézel egy háztartást, ahol végül kínok között, de 5 éven át felköhögték a fűtés árát, ami még úgy is több volt, mint egy hőszigetelésre felvett kölcsön ára, hogy csak 16 fokra fűtöttek és cudarok voltak a telek... akkor jobban jártak volna, ha megcsinálják.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#677) Tapsi válasza Parci (#674) üzenetére


Tapsi
addikt

True story. Anyám nagyon áldja a nevemet, mert 3 éve rábeszéltem a nyílászáró cserére és a gázfűtésre. Az összes ablak lecserélve 3-rétegűre, most egy fokkal nyugodtabbak. Hitelre ment, de közben egyéb bevételek miatt egyben ki tudta fizetni. Most legalább nem letolt gatyával állnak a rezsinövelés előtt. Sokan elkummantották ezt a konjunktúra alatt, most pedig szívhatnak.

(#678) Parci válasza Tapsi (#677) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván nyugdíjasként minden marha nehéz, én nem hibáztatok senkit, eleve nem ismerjük a helyzeteket. csak annyit akartam mondani, hogy világos, hogy nincs rá pénz, de kiszámolni egyrészt ingyen van, másrészt utána végiggondolni, hogy nem bír-e az ember mégis valahogy pénzt keríteni rá, szintén ingyen van.

és, ha az jön ki, hogy nem, sehogy sem, legalább nyugodt lehet, hogy körbejárta a kérdést és tényleg tudatos a választása.

ami hiba, az körbe sem járni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#679) Tapsi válasza Parci (#678) üzenetére


Tapsi
addikt

Hánemtom. Nagyanyám nyugdíjas, kap valami 170 ezret (özvegyivel). Mégis folyamatosan összespórolja a házfelújításra valót. Konkrétan náluk ő fizette a külső szigetelést, most 600-ért a komplett konyhafelújítást. Előtte festés, ilyesmik. Tudom, ez csak egy példa, de fontos, hogy megoldásorientáltan állj a dologhoz. Persze akinek 30 ezres minimál nyugdíja van, annál ez nem opció.

(#680) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Van egy Aquastic Eco 100 Erp bojler aminek a vízhőfoka manuálisan szabályozható.
Kb 430 kWh a havi fogyasztásunk ebből kb 200 kWh a bojler fogyasztása.

Hogy tudnám lejebb tekerni a bojler fogyasztását?

Gondoltam a hőfokszabályozóra, mert pl megnéztem egy [ariston] készüléket, ami adaptív tulajdonságánál fogva alkalmazkodik a vízhőmérsékletet tekintve a fogyasztó szokásaihoz, így én ezt úgy oldanám meg, hogy lejebb tekerem a hajdú hőfokszabályozóját, ugyanakkor ott van az a bizonyos legionella baktérium, ami ellen egy hónapban egyszer feltekerem 65 fokra a szabályozót, ennyi elég lenne?

[ Szerkesztve ]

(#681) Parci válasza Tapsi (#679) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ítélek el senkit, viszont nagyanyádnak jár a maxi respekt, nagyon tudatos akkor és jól döntött!

(egyébként anyám is tavaly verte keresztül apámon a hőszigetelést, fater semmire sem volt hajlandó, jóaú-jelige, anyám meg megunta és szervezett csapatot, kapott 10 cm-t a 38-as tégla mindenhol (iszonyú szabdalt ház). hát, most faternak csitt a neve... :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#682) Parci válasza Teodor52 (#680) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd meg, hogy mennyi a hővesztesége a mostani bojlerednek / nap. egy iszonyúan okos tudósbojler elméleti síkon is maximum annyit tud megspórolni neked.

egy időzítőn viszont én is gondolkodom a villanybojlerhez (ez is egy tök buta fajta), de a napelem miatt: nappal engedném csak fűteni, amikor megoldja az éppen termelődő napáramból.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#683) Tapsi válasza Teodor52 (#680) üzenetére


Tapsi
addikt

Legionella pangó vízben telepszik meg, nem? Egy bojlerben nincs pangó víz.

(#684) Parci válasza Tapsi (#683) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elvileg lehet a bojlerben is, ha ilyen 40-50 fokon tartod, szokott is program lenni bennük, heti/havi egyszer fél órára 65 fok fölé emelik a hőmérsékletet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#685) Teodor52 válasza Parci (#682) üzenetére


Teodor52
senior tag

Készenléti fogyasztás 65 fokon 1,32kWh/nap.

Tapsi:
A belinkelt ariston tulajdonságainál írta

(#686) Parci válasza Teodor52 (#685) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az akkor kb. 100 ft/nap, ha nappali áramról megy. évi 35 ezer forint. viszont az új bojlerét is meg kell nézni, és a különbségük az, amit optimális esetben meg tudsz spórolni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#688) asdf_ válasza Teodor52 (#680) üzenetére


asdf_
veterán

A bojlernek éjszakai áramon kéne lennie és akkor kétszer 2523 kWh-d lenne évente csökkentett áron. Ha ez nem így van, én mindenképp vezérelném, hogy a használati időhöz igazodjon a fűtése, azaz este 10-től ne fűtsön egyáltalán, a felfűtési ideje valami 4 óra lehet, így este 7 mínusz 3 óra, azaz du. 4 körül kapjon csak áramot. Hétvégén másképp. De ez persze csak akkor járható út, ha ütemezhető a fogyasztásotok, meg persze 1,2 kW-ot nem valami noname gagyi kínai relével kell kapcsolgatni. Nyáron lehet alacsonyabbra is csavarni picit, ha a bejövő víz hőmérséklete magasabb ilyenkor (vidék, családi házas környezet).

[ Szerkesztve ]

(#690) Teodor52 válasza Parci (#686) üzenetére


Teodor52
senior tag

A hajdú az új, nem rég lett beüzemelve.
Érdemes tekergetni a hőfokszabályozóját, ha igen milyen mértékben figyelembe véve a legionellat?

(#691) Tapsi válasza Alex91 (#687) üzenetére


Tapsi
addikt

Mozgássérült, úgyhogy nem nagyon mozdul ki a házból.

(#693) Parci válasza Teodor52 (#690) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, úgy érdemes belőni, hogy épp elég melegvíz legyen a használati szokásaikhoz, hiszen ha annál melegebbre fűtik, az csak kidobott energia. ha megvan, hogy ez hány fok, akkor lehet átgondolni, hogy van-e legionella-para egyáltalán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#694) Teodor52 válasza Parci (#693) üzenetére


Teodor52
senior tag

akkor lehet átgondolni, hogy van-e legionella-para egyáltalán.

Ezt hogy érted?

asdf_:
Akkor inkább ne a szabályozóval trükközzek, hanem egyszerűen kihúzom a konnektorból 22:00-kor majd másnap 15:00-kor bedugomés ismét 22:00-kpr ki.
Majdnem ott vagyok mint ha egésznap belenne dugva mert abban a 3-4 órábana 17 órában leadott hőmennyiséget felfogja venni.
Mértem fogyasztásmérővel május 31-én egy teljes napot.
2 alkalommal fűtött.
1: 23 perc
2: 24 perc
Össz fogyasztás 1391W
Fogyasztásmérő: Logilink EM0003 v.2

Tudom éjszakai áramot kellene, hogy kabjon, de sajnos nincs rá keret.

(#695) Alex91 válasza Teodor52 (#694) üzenetére


Alex91
félisten

Dehogy nincs, kiszamolod, osztol-szorzol, azt kijon, hogy 100 ev alatt megterul… ;]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#696) Parci válasza Teodor52 (#694) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy, hogy nálunk például muszáj 70 fokra fűteni, különben nincs elég melegvíz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#700) ivana válasza Teodor52 (#680) üzenetére


ivana
Ármester

Vezérelten van? Az külön számít amúgy. Erősen függ attól, hogy hányan használjátok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.