Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) G@ben válasza balojazz (#1450) üzenetére


G@ben
addikt

Tudsz ilyen oldalt, ahol össze tudom vetni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1452) amargo válasza G@ben (#1451) üzenetére


amargo
addikt

Én régebben ezzel számoltam: [link]
De itt van ez is: [link]

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1453) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok!

Én megvártam a hatályosság napját, hogy kiderüljön "biztosan" mit/hogyan kell érteni.
De mintha nem akarna összejönni! :)

Földgáz.
Éves leolvasás, a havi számlák szolgáltató becsléssel készülnek.
Áprilisi forduló, a tavalyi fogyasztás alapján (1650m3/év) meg is küldték az előre becsült mennyiségeket 2023 márc -ig.
(pl. nov-febr. 290, 270, 320, 300 m3)
Reggel hallottam a rádióban, hogy kivételesen 08.05-ig lehetőséget ad a szolgáltató, hogy átváltsanak a fogyasztók havi diktálósra.
A hatályos rendelet szerint NEM vennék figyelembe a jelleggörbe szerinti kedvezményt becslés alapján, de szerintem diktálással sem:

"Földgáz felhasználói adatszolgáltatáson vagy elosztói leolvasáson, leolvasást helyettesítő becslésen alapuló számlázása, valamint az azonos mennyiségről kiállított részszámlákon kívüli egyéb részszámlák esetén az egyetemes szolgáltató üzletszabályzatában rögzített fogyasztási jelleggörbe alapú kedvezmény meghatározást kell alkalmazni"

Nem tudom eldönteni mit csináljak!

(#1454) Parci válasza balojazz (#1442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne viccolj már, az áram ára teljesen normális maradt, a plazma miatti +35 ft-os kwh-k sem fognak senkit földhöz vágni. no meg akkor el kell adni a plazmát és ingyen kirándulni az erdőben tv bámulás helyett, win-win :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1455) Parci válasza balojazz (#1448) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez amúgy dicséretes és jó lenne, ha minél többen figyelnének arra, hogy semmiből se használjanak többet, mint amit muszáj, mert... igazából nincs.

a 210 kwh-ba mondjuk mi nem fogunk beleférni a hőszivattyús fűtéssel :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1456) G@ben válasza amargo (#1452) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, ilyet kerestem! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1457) spirit007 válasza spirit007 (#1453) üzenetére


spirit007
senior tag

bakker...
Elolvastam még 2x ezt a rendeletet és rájöttem, hogy rosszul értettem ... pont, hogy figyelembe veszik a diktálás, elosztói leolv, becslés, azonos részszámla, egyéb részszámlák esetén a fogyasztási jelleggörbét. :)

Akkor viszont annyi szól a diktálás mellet, hogy ha spórolni akarok akkor ezt azonnal lehet realizálni a havi számlákon.
Tavaly pl. full HO-ban és részben online oktatásban töltöttük a telet - így magasabb volt a gázfogyasztás mint a korábbi években (1100-1200m3)

(#1458) cappa72


cappa72
nagyúr

Sziasztok!

Remélem ért valaki mostanában ehhez a rezsicsökkentés-másképp témához.
Ami engem érdekelne az az, hogy a nagycsaládos kedvezményt az újra meg kell igényelni, vagy (mivel novemberben már megigényeltük, el is fogadták) nem?
(úgy is fogalmazhatnék, hogy pótigénylésre szükség van-e, vagy a má megigényelt és elfogadott tavalyi igényünk az erre az új módosatra is (1792 + 600) kiterjed?

(közben mi is próbálkozunk keresni az alternatív fűtési megoldásokat, mert azért csak a gázra támaszkodni fűtés/melegvíz párossal... és már több éve tervezzük...)

Alternatív fűtésnek (kiegészítő fűtésre gondolok elsősorban) a klíma vagy az infra panel lehet jobb? (2db, kb 13 m2-es szoba).
A villamos hálózatunk sem mai, 25A, 1 fázis.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1459) sambenez válasza balojazz (#1448) üzenetére


sambenez
addikt

Azért ez az alatta maradok elvi kérdés nem mindenkinek működik.
Kérdés hányan vagytok mekkora lakás, mivel fűtötök, milyen és mennyi elektromos készüléketek van.
Én pl mondhatnám, hogy alatta maradok a gáz limitnek, mert ez elvi kérdés nálam, holott annyi van, hogy jelenleg kb a limit felét fogyasztjuk. Áramból meg a 4x-esét. ;]

(#1460) -ZeeZee- válasza ivana (#1443) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Jelenleg. Majd térjünk vissza rá 1/2 év múlva.... :(((

(#1461) asdf_ válasza Tapsi (#1444) üzenetére


asdf_
veterán

Tudom, hogy erre nincs egzakt válasz, de hátha van valaki, akinek van tapasztalata: B30-as téglából készült 2-generációs ház kap 20 centis grafitos szigetelést + födémre 20 gyapotot.

Jelentős (ablakok, emelet, méretfüggő), de a lábazatit ki ne hagyd. Ha nincs ablak cserélve, először azt, mert az új szigetelést kár lenne szétbarmolni (még ha jellemzően meg is oldható belülről szépen). De 16-18 centi grafitosnál én is megállnék.

[ Szerkesztve ]

(#1462) sambenez válasza -ZeeZee- (#1460) üzenetére


sambenez
addikt

A gond ott van, ha le akarom cserélni a plazmámat egy ugyanekkora oledre, az milliós tétel, milyen áram árak mellett térül ez meg nekem belátható időn belül?

(#1463) spirit007 válasza Tapsi (#1444) üzenetére


spirit007
senior tag

Nálunk porotherm NF 30 kapott 13 éve 6(!!!) cm polisztirolt és a tetőtér 30cm üveggyapotot.
(ablakok/ajtók változatlan a legolcsóbb műanyag cuccok 2005-ből)
6-700m3 téli fogyasztásokból 250-320 lett.
Gázkommandó is járt nálunk emiatt :D

(#1464) Degeczi válasza balojazz (#1442) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A TV+házimozi részt (is) folyamatosan monitorozom. Amíg egy 50" régi plazma volt rajta, havonta kb. 20 kWh ment el, de messze nem csak a TV-re, hanem a házimozi erősítő + alkalmanként Xbox is innen fogyasztott.
Amióta 55" OLED-et használok ugyanitt, kb. 15 kWh a részleg havi fogyasztása, nagyjából ennyire kicsi volt tehát a plazma pluszfogyasztása: elhanyagolható, nem ezen a havi pár kWh-n múlik, h belefér-e vki a havi keretbe.

(#1465) bigdady válasza Degeczi (#1464) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én is néztem ezeket aztán megnéztem a villanytűzhelyet és 6,4kWh teljesítményű és hagytam a francba a tévéket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1466) Tapsi válasza asdf_ (#1461) üzenetére


Tapsi
addikt

Nálunk a nyílászárók mind a legkorszerűbb 3-rétegűek. Van egy szuterén szint telibe, ami félig a földben van. Fűtetlen, de elég jól tartja a hőt, ez kap majd lábazatit, valószínűleg 5 centiset. A homlokzati le lesz eresztve a szuterén koszorúja alá 30 centivel, hogy ne tudjon hőhíd képződni, innen pedig végig fel a homlokzatokon. A tetőtér be van építve, a tetősíkhoz be tudunk még szuszakolni valamennyit (talán 15 centi lesz összesen), a többi helyre 20 centi a reális, aztán meglátjuk, hogy hogy alakulnak a szigetelés árak.

Az a helyzet, hogy végösszegben a 15 és 20 centis grafitos között elenyésző a különbség (munkadíj ugyanannyi, ragasztó, háló, élvédő, vakolat szintén).

[ Szerkesztve ]

(#1467) Parci válasza bigdady (#1465) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább 6,4 kw-os maximális teljesítményű lesz az, és azt sem használod maxon sokáig...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1468) bigdady válasza Parci (#1467) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ahogy a plazmát sem a max 260W-on. A kétkörös egy főzőzóna a 10-szeresét eszi majdnem kW-ban erre próbáltam utalni egy tévé fogyasztását illetően

[ Szerkesztve ]

(#1469) Mortein


Mortein
tag

Érdemes áttérni gáz havi diktálásáról általányra? Hideg hónapokban fizettem olyan 30 eFt körüli összeget az éves becslés az 1494 m3/év lett az MVM applikációja szerint. Szigetelés most fog felkerülni (15cm nikecell)

Áramnál általányt fizetek 7200 Ft körül, de most rendkívüli diktálás van és gondolkodom mi lenne a jobb megoldás. Ti, hogy oldjátok meg?

(#1470) bigdady válasza Mortein (#1469) üzenetére


bigdady
nagyúr

Évi 1494m3 nem rossz, ezért szigeteltek majd levakoljátok és szinezitek az egész házat? Mennyit költetek rá egyébként? Én ezért nem akarok

[ Szerkesztve ]

(#1471) Mortein válasza bigdady (#1470) üzenetére


Mortein
tag

Csalóka lehet, mert ez csak egy becslés a szolgáltató részéről előtte a becslésük 2700 m3 volt nem is értettem hiszen az óra szerint nem fogyasztottunk annyit, még csak 1 éve lakunk itt aztán valami miatt nemrég kevesebbre változtatták. Ha megnézem a diktált mennyiségeket, akkor 1753 m3 fogyasztottunk tavaly május végétől most május végéig.

Kérdés az is, hogy milyen lesz a tél, meg a pici miatt 21.5 - 22 fokra volt beállítva a termosztát a gyerekek szobályában, ami a leghidegebb, most 21 lesz konstansan vagy napközben 20 és estére 21 még ezen ötletelek és a melegvíz felfűtését is állítani akarom a kazánon és a padlófűtést is be akarom körönként (szobánként) szabályozni, hogy ahol megvan a beállított hőfok utána azt a kört zárja. Remélem ezek megteszik a hatásukat.

[ Szerkesztve ]

(#1472) bigdady válasza Mortein (#1471) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor 1753 lesz az ami pont átlag. Mennyibe fog fájni az egész?

[ Szerkesztve ]

(#1473) Parci válasza bigdady (#1470) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindig megéri szigetelni a házat. lehet a gáz még drágább, lehet az is, hogy nem is lesz. ha belefér a büdzsébe a szigetelés, az a tuti, bármivel is fűtesz, kevés is elég belőle. meg elég 3 naponta fűteni egyet, mert túlélhető a hőmérséklet csökkenése is (napi 1 fok kb.).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1474) maajsz


maajsz
senior tag

Egy 07.31-i gázóra állás diktálás után vajon lehetséges most általányt módosítani? Sajnos már túl vagyunk a "kvóta" nagyján, viszont most lekerül 5db kvázi őskövület konvektor, helyettük kondi kazán lesz radiátoros rendszerrel októbertől. A szaki szerint ezzel bőven felére esik a fogyasztás ami már az átlagon belül van. Viszont így hogy rárepül 1,5-2M (még egy kandalló is tervben van "rásegítésre" ha nagyon cudar lesz), nem szeretnénk szeptembertől 100+ ezres számlát kapni, mert egész biztos, hogy fölöslegesen fizetnénk be. Vagy ilyenkor érdemesebb átállni diktálósra és esetleg januárba vissza átalányra amikor a már csökkentett fogyasztásból tudnak egy jobb átlagot vonni?

(#1475) Mortein válasza bigdady (#1472) üzenetére


Mortein
tag

Ez egy jó kérdés :) igénybe vesszük a családos felújítási kedvezmény is vagy hogy a rákba hívják ezt. Még végleges árajánlatom nincs, csak a szakemberek vannak "lefoglalva". Remélem 3 milla alatt megáll az egész. Nyári klímázást ha tudja csökkenteni akkor mindkét évszakban segíteni tud a szigetelés.

[ Szerkesztve ]

(#1476) batazs válasza cappa72 (#1458) üzenetére


batazs
csendes tag

Ez engem is érdekelne, pont ezért a kérdésért kerestem most fel a fórumot. Előre köszönöm én is a válaszotokat, tanácsot.

(#1477) bigdady válasza Parci (#1473) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott a villany akkor. Egyszerűen nem látom szinte soha megtérülni egy szigetelést munkadíjjal és újra szinezéssel még ennek az árnak a duplázódása esetén sem. 150m2 ház 44-es porothermmre elkölteni sok milliót...Ha ez nem tarja a hőt már megfagytak nagyon sokan az országban. Abból kiveszek egy fűtött lakást is évekig minden télre :)

[ Szerkesztve ]

(#1478) Parci válasza bigdady (#1477) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de itt nem a te házadról van szó

a 44-es porotherm is hőhidas amúgy minden csomópontjánál, én biztos, hogy boldogan bámulnék rajta legalább 10 cm kőzetgyapotot :DDD

de amúgy megérheti ám bármi. az emberek egész rövidlátók, azt hiszik, hogy a csap az olyan, hogy kinyitod és folyik a víz, bármikor, mindig. a gáz meg jön a csövön. egy picit képzeld el magad úgy, hogy nem működnek ezek a közszolgáltatások megbízhatóan. nem olyan rossz az a passzív közelire szigetelt ház...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1479) bigdady válasza Parci (#1478) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha se gáz se villany akkor mindenek vége ez biztos, vagy irány dél... Még Kijevben is volt fűtés háború alatt.
Akkor átmegyünk szülőkhöz fával fűtenek nincs jobb, aztán majd jön a meleg :) MEg ha nem költöm el lesz miből kifizetni az emelt gázt :DDD

Lépésálló padlásszigetelés létezik? Az legalább nem látszik, 20cm üveggyapot fölött le van deszkázva az egész padlás max arra tudok elképzelni bármit is úgy is felfelé szökik a meleg vagy mi

[ Szerkesztve ]

(#1480) Parci válasza bigdady (#1479) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van lépésálló eps, persze. párafékezésre figyelni kell.

nálam 20 cm van a gerendák között, fölötte deszkázat 5 cm-es résekkel, aztán arra még 20 cm gyapot a nem használt helyeken, ahol meg használjuk, ott raklapok, alatta szintén gyapottal. millió megoldás van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1481) bigdady válasza Parci (#1480) üzenetére


bigdady
nagyúr

De a deszkázást nem akarom felszedni, mehetne csak úgy rá a deszkára ami alatt ott az üveggyapot? Közte lenne légrést valamennyi nem gond?

Párafékezés? Valami fólia alá?

[ Szerkesztve ]

(#1482) Alex91 válasza bigdady (#1477) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem is vannak esszeru hatarok. Persze minden eset egyedi. Ahogy mondod lehet, hogy a befektetes negysagahoz kepest elenyeszo lesz a haszon…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1483) bigdady válasza Alex91 (#1482) üzenetére


bigdady
nagyúr

15e Ft gázszámlára 3M Ft beruházást egyszerűen nem fogad be a gyomrom nekem sem de még a felét sem. Még a fele 1,5M Ft is 8 évnyi gázszámla. De ha elérnék 30% csökkenést akkor is csak 4500 Ft/hó vagyis 28 év alatt térül meg a fele (a 3M Ft meg 56 év!)

[ Szerkesztve ]

(#1484) Parci válasza bigdady (#1481) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs értelme a légrésnek a hőszigetelésben, hiszen, ha szellőzik, akkor nem hőszigetel

párafékezés alatt azt értettem, hogy az eps párafékező, magyarán, a lakótérből diffundálódó pára a gyapoton átjutva lecsapódhat az eps alsó oldalán

én ugyanúgy gyapotot tennék a tetejére, ha hőszigetelni akarnék, ami meg járható résznek kell, oda megoldanám valahogy.

b verzió, hogy felszedem a deszkázatot, a gerendákra merőlegesen rakok pallókat és azokat is megtöltöm gyapottal, aztán az egész tetejére mehet vissza a deszkázat. de én nem mertem telibe deszkázni, azért hagytam az 5 cm-es távolságot a deszkák között, hogy ki tudjon szökni a pára a gyapotból (itt sima fafödém van)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1485) Parci válasza bigdady (#1483) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de nem is mondta senki, hogy te és most csináld meg...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1486) bigdady válasza Parci (#1484) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most kb a deszka aljáig ér a gyapot hiszem kb 20cm a gerenda így a fa mindenképp közte lenne meg lehet több is, így felszedés nélkül nincs értelme ha jól értem

#1485 Parci: Mortein is átlagon van és most durrant el 3M Ft-ot (vagy a felét)

[ Szerkesztve ]

(#1487) Parci válasza bigdady (#1486) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is a deszka aljáig ér, nálam is 10x20-as gerendák vannak és 20 cm-es gyapot. viszont a szomszédos deszkák között van 5 cm rés.

átlag: lehetsz átlag környékén 50 m2-es és 200 m2-es házzal is, meg minden élethelyzet más. ha van pénz hőszigetelni, az sosem kidobott pénz. szerintem.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1488) bigdady válasza Parci (#1487) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam max 1-2 cm, még épp látni a gyapotot de járható teljesen nem kell figyelni a lépésre (fa födém itt is)

(#1489) Parci válasza bigdady (#1488) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

néha szarul lépek, olyankor káromkodok egyet, de azért az 5 cm-be nem fér be a lábam :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1490) Tapsi válasza bigdady (#1486) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen, ez a klasszikus csökkenő határhaszon esete. Bizonyos szint fölött egyszerűen nem éri meg, mert annyira kicsi a hozadék. Legjobb példa erre az ablak. Egyik ismerős ablakkereskedő, mesélte, hogy folyamatosan jár a promóciókra, és igazándiból nagy előrelépés nincs már évek óta K+F-ben. A 3 rétegű egy nagy ugrás volt, azóta a mindenféle spéci kamrákkal 1-2%-ot lehet javítani irreálisan magasabb árért cserébe. Nem jön ki a matek.

(#1491) Parci válasza Tapsi (#1490) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindig az ár kérdése, hogy mi éri meg. 750 ft-os gáz mellett egy csomó olyan dolog is, ami eddig nem. de a régi házunknál én sem raktam az 5 cm-es falazati szigetelésre még egy réteget.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1492) DopeBob válasza bigdady (#1477) üzenetére


DopeBob
addikt

Azt is kiszamoltatok anno, hogy egy komplett szobaval lenne nagyobb a haz, ha 44-es fal helyett 30-as van? Vagy annyival kisebb alap kellett volna ugyanekkora hasznos nm2-hez? Epitekzes kozben a szigeteles kb a tabla ara lett volna, munkadija talan meg olcsobb is az eps ragasztasnak, mint a vakolasnak.

MZ/X

(#1493) Alex91 válasza DopeBob (#1492) üzenetére


Alex91
félisten

Ha van egy kereted, akkor meg ha latod is, hogy valami jobb lenne, sokszor megse veszed meg, hisz pont akkor nincs meg ra a penzed…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1494) Parci válasza DopeBob (#1492) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kisebb alap, kisebb koszorú stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1495) hermfer


hermfer
csendes tag

Sziasztok,

A gáz túlfogyasztás(fűtés, melegvíz, főzés) sajnos minket is érint. kb 2150m^3 gázt fogyasztunk egy két generációs családi házban. Tehát 420m^3-et kellene megspórolnunk, ami amúgy 310000Ft-ba kerülne a büntető tarifával.
Szóbajött lehetőségek:
1, Hőszivattyú telepítése + H tarifás mérőóra saját költségre: 4+ millióFt jelenlegi árak mellett ez nagyon sokára térülne meg
2, Két külön lakás van a házban, így társasházzá tudunk alakulni, de erre ügyvéddel, földmérővel 500000Ft-os ajánlatot kaptunk több helyről is. Ez 2 év alatt megtérülne, de olyan gyorsan változik a szabályzás, hogy nem bízok benne, hogy változatlan formában megmarad a társasházas kedvezmény.
3, Szeptemberi napelem és fűtés pályázat amiből leghamarabb 1,5-2 év múlva lehet valami. Széchenyi Program Irodán azt mondták, hogy még a korábbi fordulót se bírálták el, illetve hogy a keret is teljesen kiürült és ha lesz Brüsszellel megegyezés, csak akkor lehet erre forrás.
4, A melegvíz termelés egy részét napkollektorral kiváltani. Nyáron átlag 40m^3 gáz fogy. Ami nagy részt a melegvíz készítésből adódik. Azt ígérik, hogy a kollektor a víz 70%-át tudja megtermelni, ami esetünkben pesszimistán számolva 300m^3 (~225000Ft). A beruházás itt kb 750000Ft lenne, így 3 év után hozná be az árát. Talán ez az egyetlen, amit nem tudnak "elrontani" egy későbbi szabályozással.

Ti melyik opciót választanátok a fentiek közül? Én a napkollektorra és a pályázat kombójára hajlok. A napkollektor talán segít áthidalni azt az időszakot, amíg a pályázat kiderül és ha megkapjuk el is készül belőle valami. És a kollektort a pályázat esetleges elnyerése után is tudjuk tovább használni.
Valakinek van napkollektorral olyan rossz tapasztalata, ami miatt nem ajánlaná vagy olyan buktatója, ami nekem mint laikusnak nem látszik?

A ház szigetelt, a nyílászárók ugyan dupla üvegesek, de legalább 25 évesek már.

[ Szerkesztve ]

(#1497) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Segítséget kérnék tőletek. Most vagy nem tudok számolni,vagy rossz a mérőórám,vagy valami nagyon kajál nálam. A képet ma csináltam,óra állás látható rajta. Előzőleg 2 nappal korábban szintén megnéztem,akkor az óraállás 15632,6 volt. Ez normális?? Asztali pc 3 db,abból a 2 gyerkőcé napi 5-6órát megy,én pcm max 2 órát. Laptop udvari kamerák miatt non-stop,mosógép,szárítógép 2-2 adagot ment,kombinált hűtő 1db,fagyasztó szekrény 1 db. Ezek nem régiek,2-3 évesek.Szünetmentes táp 2db,meg a többi sallang,tv,mikró. Közel 30 kWh lenne 2 nap alatt??

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#1498) bigdady válasza DopeBob (#1492) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen mert 120 nettóra akartunk nem nagyobbra.
Nem akartam olyan falat ami behorpad ha gyerek rárúgja a labdát. A 30-asra rakni 8 cm szigetelést meg ugyanott lett volna és drágább mint a 44cm, emlékszem akkor néztem. Hagytam helyet pàrkànyoknàl meg csatornànàl 2-5cm szigetelésre de sosem vettem rà magam. Így meg hogy le van színezve és ennyi a míg megtérül nem is akarok. Pláne átlagot hozza 22fokkal télen

[ Szerkesztve ]

(#1499) Janusz001 válasza tillatrilla (#1497) üzenetére


Janusz001
őstag

simán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.