Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) germinator66 válasza TheMarci (#200) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nem kavar be! Írják, hogy a kedvezmény nem vész el, hanem komulálódik az esetlegesen megmaradt mennyiség.
(Persze én csak próbálom értelmezni a dolgot az eddigiek alapján, de a legjobb lenne az MVM-met megkérdezni direktben pl. az átalányfizetésről.)

(#202) Pharaoh válasza germinator66 (#199) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Hol van leírva ez hogy a bónuszokat lehet gyűjteni és tovább vinni a következő hónapra?

(#203) axioma válasza #71496704 (#158) üzenetére


axioma
veterán

"mi a fenenek akarnanak" -> egyik a gazt valtja ki, azert... arra nem lett vegul reszletszabaly, csak az hogy a H meg a vezerelt kulon egyseg, uj kedvezmenyes kerettel

(#204) rednifegnar válasza TheMarci (#200) üzenetére


rednifegnar
senior tag

igen ez erdekes kerdes hogy ha tulfogyasztok par honapban es a tulfogyasztast piaciban kell fizetnem, de eves elszamolaskor kijon hogy a tobbi honap alapjan meg vissza kellene kapnom akkor mi lesz, milyen aron kapom vissza (vagyis irjak jova a kovetkezo idoszakban).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#205) axioma válasza Alex91 (#165) üzenetére


axioma
veterán

ha nekem kene tippelni:
- veszik a kedvezmenyes gazmennyiseg eves atlagos eloszlasat
- ha diktalsz, akkor havi annyi kedvezmenyes, felette full aron van -- de ha eltersz a gorbetol igy tobb jon ki szumma, akkor elszamolaskor visszakapsz - tehat nem veszik el a kedvezmenyed, csak nem egybol tudod "atvinni" a kov. honapokra
- ha nem diktalsz, akkor meg ugyanazon a gorben vagy, minden honapban ugyanaz a % lesz a kedvezmenyesed
[tevedhetek, ez csak egy egyszeruen algoritmizalhato, tobbseget kb. egyenletesen terhelo modszer]

(#206) Alex91 válasza Pharaoh (#202) üzenetére


Alex91
félisten

Sehol… Szerintem ugy megy, mint eddig, mert en nem diktaltam. Az elozo eves fogyasztasom alapjan, es a homersekleti szerint minden honapra kalkultak egy osszeget. Leolvasaskor pedig vagy fizettem, ha az elozo evinel,tobbet fogyasztottam, vagy ha en fizettem tibbet, akkor azzal,csokkentettek a kovetkezo szamlaim osszeget, es eleve azutan mar az uj eves fogyasztas alapjan kalkulaltak a havi fogyasztasom.

Itt ugy kepzelem, hogy megint kalkulanak nekem egy fogyasztast, es az alapjan fizetek. Ertelem szeruen nyaron keveset, es csokkentett aron, de telen sokat, es sajnos aupz emelt aron is, mert havi szinten tul fogom lepni a kvotat. De elszamolaskor, ha kiderul, hogy bent maradtam az eves kvotamban, akkor a kovetkezo ciklusban mar a plusz befizetesem torleszteni fogja az uj fogyasztasom…

Es ha marad, akkor nekem is erdemes lesz allando resszamlakat kernem, mert akkor minden honapban ugyanannyit fizetek, es mivel az eves kvotat nem lepem at, igy mindig csak a csokkentett aron.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#207) germinator66 válasza Pharaoh (#202) üzenetére


germinator66
aktív tag

Itt.

Mit jelent az, hogy a kedvezményes mennyiség éves? Az elszámolás éves szinten lesz, vagy havi szinten?

"A kedvezményes mennyiséget a felhasználó időarányosan jogosult igénybe venni. Ennek érdekében az egyetemes szolgáltató naparányos elszámolást alkalmaz, amely alapján a felhasználó számára kiállított számlában a kedvezményes mennyiség 1/365-öd részének és a számlázási időszak napjainak szorzata kerül érvényesítésre, és az e feletti rész számlázása történik lakossági piaci áron. Amennyiben a kedvezményes éves időszakon belül kiállított (jellemzően havi) számlában elszámolt energiamennyiség nem éri el az adott időszakra kiadható kedvezményes mennyiséget, úgy a kedvezmény nem vész el! Az elszámolás az éves időszakban biztosítja 2022.08.01-2023.07.31. között a kedvezményes sáv mennyiségig az alacsonyabb árat. (pl. ha valaki diktálás alapján kérte az elszámolását, nyáron nyaralás miatt nem fogyaszt energiát és így a diktálás alapján kiállított számlájában nem jelenik meg fogyasztás, akkor az erre az időszakra eső kedvezmény mértéket nem veszíti el, azt később ki tudja használni az éves időszakon belül!)"

(#208) rednifegnar válasza AMD Power (#197) üzenetére


rednifegnar
senior tag

plusz megtobb nem pazarlo, aki onhibajan kivul nem tud sporolni, ha egyszeruen a masik lakasban pazarolnak.

ismerek olyat akik egesz nagy tarsashazban laknak kozos elszamolasban, kozos minden mert nincsenek egyedi merok es minden nap 3xor full kadban furdenek. erre buszkek is, arrol hallgatva hogy ugye masok fizetik az o koltseguket hisz nm alapon megy az elszamolas es ott elaprozodik egy egy tulfogyaszto koltsege. szetterul a tobbieken raadasul a tobbi is felvesz egy ilyen mentaltiast. en sporolok hogy neki jo legyen? es en fizetem? akkor szarok ra, majd lesz egy ket ezressel tobb de en is furdok kadban.
ismerem ezt mikor nalunk is csak fomero volt a vizoran, mellekmerok nem voltak akkor detto ugyanez volt.

persze most is megvan ez a mentalitas, csak most extrem arakat fog eredmenyezni a 7.5x-os szorzoval. aki meg sporolni akar az beszivja mert nem tudjak mi alapjan raterhelni a pazarlokra. max ha be tudnak szereltetni homennyiseg merot meg nemtomenmiket, es ahhoz mindenki hozzajarul, hiteles, plusz le is olvassak egy idoben, valaki nyilvantartja, felszotja, behajtja, messzire vezet.

de ez csak az egyik fele, a hokozpontot nem lehet kikapcsolni mert epp nem furdik senki. vagy mert epp egyik nap felment a homerseklet. ezek nem uj dolgok csak most extremme valik a koltsege es igazabol nincs ra jo megoldas.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#209) germinator66 válasza rednifegnar (#204) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ez a lényege az időarányosságnak! Időarányosan osztják ki a kedvezményes mennyiséget; amennyiben te hamarabb átléped, azt a részt fizeted, és nem fogják visszaadni a következő hónapban, ha ott meg alatta maradsz.

Ha éves szinten belefér a kedvezményes mennyiségbe, számít, ha nyáron használok sok villamos energiát?

NEM.
A kedvezményes mennyiség éves szinten, de időarányosan biztosított felhasználási helyenként 2022. augusztus 1. és 2023. július 31. között. Ettől függetlenül az adott számlában az időarányosan adható kedvezményes mennyiség feletti mennyiséget hirdetményi áron kell fizetni.

(#210) tradeelek11 válasza germinator66 (#191) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Uraim MVM Értelmezése:
[link]
Ha te beállítod a résszámlát 144m3-ra ha nem lesz leolvasás csak évente akkor honnan tudnák mind ezt?
[kép] , [kép]

Tisztelettel :R

(#211) germinator66


germinator66
aktív tag

Azt kell megérteni, hogy az államnak MOST kell a pénz, és elszámolni az AKTUÁLIS árakon akar. Annak nem lenne értelme, hogy majd 1 év múlva mindenkivel elszámol, és küldi ki a több százezres számlákat, addig meg nem kapja meg a többlet bevételt.

(#212) germinator66 válasza tradeelek11 (#210) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ez eddig is így volt: mindegy, hogy diktálsz vagy átalányt fizetsz, évente mindenképp van leolvasás! Arra utalnak, hogy inkább fizesd be részletekben a túlfogyasztásod.

(#213) AMD Power válasza forceberg (#198) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk ugyan ez a helyzet. Pedig még nem is panel programos a ház...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#214) tradeelek11 válasza germinator66 (#212) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ok de nem ez a kérdés én fizetem a 144m3 az elején kevesebbet fogyasztok,
utánna meg többet ,de benne leszek az éves keretben miért fizetnék én télen a 144m3 fölött?
Jönnek havonta nézni? Nem . Akkor nekem marad az átlag!

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#215) odipapa válasza TheMarci (#200) üzenetére


odipapa
senior tag

Kérdés mikor van az éves leolvasásod? Nekem most volt.
Augusztusban tuti 140m3-el diktálok, az éves leolvasásra meg kisimítom, mivel nyárra esik és nem fogom átlépni az éves limitet. Télen viszont havi viszonylatba átlépném.

(#216) TheMarci válasza odipapa (#215) üzenetére


TheMarci
addikt

Szeptemberben. :)

Do You Dream?

(#217) germinator66 válasza tradeelek11 (#214) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, ebben igazad van, így lehet vele trükközni (saját felelősségre). Tehát ha az össz fogyasztásod alatta van az éves keretnek, akkor ha beállítod a max 144m3/hó átalányt, a végén jó leszel. Elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#218) odipapa válasza TheMarci (#216) üzenetére


odipapa
senior tag

Az is szerencsés lehet mert az éves leolvasás után tudsz módosítani hogy szeretnél számlázni. Addig sok minden tisztázódni fog.

(#219) Floyd80 válasza odipapa (#215) üzenetére


Floyd80
addikt

Egy qrva fillért nem akarok ezeknek kölcsönözni, de szerintem lesz itt még szívás a diktálósoknak. És majd kamatot is fizetnek? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#220) tradeelek11 válasza germinator66 (#217) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Mondjuk annyiból szerencsésebb, a helyzetem, hogy nekem az ingatlanon belül,
és kintről nem látható helyen van a gázóra.
Akkor olvassa csak le, ha be engedem.

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#221) germinator66 válasza tradeelek11 (#220) üzenetére


germinator66
aktív tag

Tegyük hozzá, van még ez a "jelleggörbe" kavarás is, amivel elvileg már rendszerszinten kezelik a felhasználás aránytalan eloszlását.

(#222) carl18


carl18
addikt

Na úgy láttom volt értelme a topikot megnyitni vagyunk egy páran! :)

Ha már megnyítottam írok egy pár tippet is, hogyan is lehet lefaragni az energia felhasználásból.
Áram esetén például a régi elavult hűtőket érdemes lecserélni, ha nem is cseréli le az ember például kitakarítani fontos hogy ne romoljon a hatásfok. Talán a tőmítést is kicserélhetik a bátrabbak. :K

Bár szerintem manapság már egyre elterjedtebbek az energia takarékosabb hűtők. Már a régi A++/A+++ hűtők is igazán takarékosak voltak. De az unió új 2022-as energetikai besorolás már szimpla betűből áll. Egy darab 2022/A besorolásű hűtőt találtam árukeresőn.
65 kw/Év, az állam le esett hogy ilyen is meg lehet oldalni. :C
A másik amit ajánlatos csinálni, a old school halogén ízókat érdemes ledesre cserélni. Lehet drágábbak, de hogy mennyivel fogyaszt kevesebbet azért ég és föld a különbség.

Nálam jelenleg az a új rendszer hogy minden nap este 10 órakor lekapcsolom az áramot az elosztokon így a Router fogyasztását egy alvás időre meg tudom sporólni.
Tudtommal 20 wattot kérhet óránként, így 1 évbe ha minden este lekapcsolom 10 után 58,4 kw tudok megsporólni.
Bár lehet venni kéne valami okos ketyerét, amit be lehet állítani. Így nem kéne minden este 10-kor nekem szenvedni ilyenekkel.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#223) sambenez válasza carl18 (#222) üzenetére


sambenez
addikt

Az a 65kW éves fogyasztás biztosan nem igaz.
Olyan ez mint az autók fogyasztása. A tesztpadon ennyi a valós felhasználáskor meg nem.
Ettől persze ha 2x ennyi lesz az is brutálisan kevés.
A minden este minden lekapcsolással azért óvatosan, mert még mindig fenntartom a véleményem, a kapcsolóüzemű tápok nem fogják feltétlen szeretni.

(#224) Intruder2k5 válasza carl18 (#222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy router inkább 8-12W körül van, nem 20W.

(#225) germinator66


germinator66
aktív tag

Itt azt pedzegetik, hogy vagy diktálsz, és a jelleggörbe szerint korrigálnak, vagy átalányozol.

(#226) carl18 válasza Intruder2k5 (#224) üzenetére


carl18
addikt

Úgy értem nekünk 2 egység van, az egyik a vezetékes kábelt internetté varázsolja, és arra van még egy Wifi router rádugva. :R
Gondoltam a 2 egység együtt megeszi a 20 wattot.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#227) Floyd80


Floyd80
addikt

Gazdaság: Az új rezsiszabályok alatt sokat bukhatnak a havi diktálós fogyasztók | hvg.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#228) Alex91 válasza Floyd80 (#227) üzenetére


Alex91
félisten

A, hulyeseg. Megmondtak a haztartasok 3/4-edet ez nem fogja erinteni a dolog… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#229) carl18 válasza sambenez (#223) üzenetére


carl18
addikt

Liebherr B 2830 Hűtőszekrény, hűtőgép

Oké 65 KW helyet egyen csak 75 Kw, az is Super eredmény.
Meg nyilván számít a környezet is, nyilván nem 25 fokos szoba hőmérséklet mellet érvényesek ezek az eredmények.

De azért akkor is jó látni van fény az alagút végén. :K És csak elindultunk a Super takarékos eszközök írányába. 10-15 év és ezek elégé elterjedtek és megfizethetőkké válnak valszeg. :))

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#230) attiati


attiati
veterán

szerintetek ezt hogy számolják?

Áram, szeptember 1-én jön a leolvasás, átalányon vagyok.
Kiderül a leolvasásnál, hogy az átalányra rá kellene fizetnem, mert az átalányhoz képest 1200 kw-al többet fogyasztottam.

Szétosztják 12 felé és csak 100 kw-ot kell új áron fizetni?
Vagy azt mondják, hogy biztos augusztus 1 után pörgött a légkondi és amúgy is szeptember a leolvasás, úgyhogy a teljes mennyiség új áron megy?

FYI: nem arról van szó, hogy a rezsicsökkentett alatt vagy felett vagyok, hanem a saját átalányomhoz képest túlfogyasztás (ami persze limit felett van így is úgyis)

(#231) Barret001 válasza carl18 (#222) üzenetére


Barret001
addikt

Tedd időkapcsolóra :) Ha betartod az időt,tökéletes.

(#232) rednifegnar válasza odipapa (#215) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ha 140-et diktalsz es kijonnek egy ellenorzesre (amit ugye aramnal random szoktak) es nem ugy all az orad akkor az eleg sokba fog fajni. valami 3szoros piaci buntetoarat irnak.

azt meg hogy valaki elkezd trukkozni a diktalassal eleg konnyu megallapiutani. megnezik egy-ket eve milyen volt a fogyasztasi gorbed. most meg hirtelen kisimult, na persze. celzott ellenorzes es csokolom. persze ha sokan csinaljak akkor bizni lehet benne, hogy nem kerul rad sor vagy epp akkor jonnek amikor jol allsz az orahoz kepest ;]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#233) rednifegnar válasza carl18 (#226) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sztem lehet a routerben van energiatakarekos mod amiben megadhatod mikor legyen bekapcsolva. fw fuggo.
a nast en is ugy hasznalom hogy pontosan be van love mikor kapcsoljo ki meg be, munkanapokon es hetvegen is.
lehet venni kapcsolos aljzatot de annak a beker koltseget vond le a megterulesbol, aztan kiderul hogy evekig szopatod magad par Wh sporola miatt hogy epp nem elerheto az eszkoz amikor pont kene.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#234) AMD Power válasza rednifegnar (#233) üzenetére


AMD Power
titán

Én most az Xbox Series X kapcsoltam át instant on-ból, energia takarékosra. Pedig mi elég messze vagyunk ettől a 210Kw-tól...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#235) attiati válasza rednifegnar (#232) üzenetére


attiati
veterán

nincs a hálózaton automatikus ellenőrzés csomópontonként? (x db mérőóra együttes fogyasztása mondjuk az utca végén)

nem büntetőjogi kategória, ha valaki szándékosan mást jelent le?

(#236) Floyd80 válasza rednifegnar (#232) üzenetére


Floyd80
addikt

Ezt le is írták? Mert eddig ha túldiktál semmilyen jogszabályt nem sértettél, elrontottad, akkor fizessél, majd következő hónapban jóváírják.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#237) sambenez válasza Floyd80 (#236) üzenetére


sambenez
addikt

Ezt saját tapasztalatból írod?

(#238) forceberg válasza Floyd80 (#236) üzenetére


forceberg
veterán

Ezt sokan csinálták eddig is, hogy épp ahogy állt a kassza, inkább előre fizettek. Nyáron is jelentettek extra gázt.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#239) Intruder2k5 válasza carl18 (#226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh, az úgy igen. A kettő biztosan meg.

(#240) Floyd80 válasza sambenez (#237) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, régen volt, hogy véletlenül félrediktáltam és ilyen 3x többet fizethettem.

Anyáméknál tavaly én diktáltam és nyárra mindig többet.

Szóval ezzel kárt nem okoztál senkinek.

Most az a kérdés, hogy kárt okozol-e a túldiktálással, miközben az átlagfogyasztás miatt te fogsz nekik extra pénzt adni télen, ami utána visszajár. Meg ez akkor fogyasztóvédelmi bukta, hogy az átalányos nem szív, te meg igen.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#241) Intruder2k5 válasza Floyd80 (#240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most viszont negyed évente lesz ár felülvizsgálat is, ami úgy szintén bekavarhat ebbe az előre diktálásba.

(#242) odipapa válasza rednifegnar (#232) üzenetére


odipapa
senior tag

Azt gondolta egyértelmű hogy gázról van szó :U

(#243) Alex91 válasza Floyd80 (#240) üzenetére


Alex91
félisten

At kell lepni atalanyba…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#244) Floyd80


Floyd80
addikt

Ja amúgy eddig is volt magasabb ár (I. és II.), emlékszem pár éve anyáméknál magasabb fogyasztásnál (alig szigetelt ház) belecsúsztak.

Jelleggörbe is volt eddig:

Éves elszámoló számlát állítottunk ki a 2020. január 21 és 2021. január 21 közötti időszakról. Az elszámolás a két leolvasott mérőállás különbsége alapján, az Üzletszabályzatban rögzítettek szerint, a fogyasztás termikus, azaz fűtési hőmérsékleti tényező alapú meghatározásával történt.

Példánkban a felhasználó 2020. december 31-ére nem diktált mérőállást, így ennek hiányában a szolgáltató által (a szabályozásnak megfelelően) becsült mérőállás került rögzítésre (az „LM”, azaz Leolvasás Módja oszlopban „Becs” jelzéssel).

Ettől az értéktől a tényleges leolvasás időpontjáig (példánkban 2021. január 21-ig) a fogyasztóra jellemző fogyasztási jelleggörbe* alapján történik a fogyasztás elszámolása.

TÁJÉKOZTATÓ AZ I. ÉS II. ÁRKATEGÓRIA MEGOSZTÁSÁRÓL
RÉSZSZÁMLÁZÁS ESETÉN
[link]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#245) odipapa válasza Intruder2k5 (#241) üzenetére


odipapa
senior tag

Az árat lehet hogy módosítani fogják, de limitet max évente.

(#246) mekker válasza carl18 (#229) üzenetére


mekker
őstag

[link]
Ez hasonló hűtő, 123kWh/év fogyasztással. Fagyó semelyikben nincs.

Nagyot nem lehet szakítani a hűtővel sem.

Routerhez: bizonyos routereken lehet állítani energiatakarékos időszakot.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#247) Degeczi válasza rednifegnar (#232) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az azért lenne hülyeség büntetni, mert átalánynál ugyanez a helyzet: a nyári hónapokban sokkal többet fizetsz a tényleges fogyasztásnál, hogy aztán télen meg kevesebbet kelljen - egész évet tekintve pedig kb. kijöjjön a tényleges érték.

(#248) Floyd80 válasza Degeczi (#247) üzenetére


Floyd80
addikt

Ez jó indok lesz, ha mégis cumi lesz. :) Igen a jelleggörbédet osztják el arányosan.

Az nem tudja valaki, hogy ha 2x nem diktálsz, akkor átkerülsz átalányba? Valami ilyesmire emlékszem.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#249) #71496704 válasza astorre19 (#171) üzenetére


#71496704
törölt tag

... a rendeletben ezt az értelmezést nem látom.

--------

Viszont a VET alapján,
https://mvmemaszhalozat.hu/tudnivalok/energiakozeli-informaciok/fogalomtar

Felhasználási hely

Egy vagy több csatlakozási ponton keresztül ellátott összefüggő terület, ahol a felhasználó a villamos energiát felhasználja.

Egy felhasználási hely

Egy felhasználási helynek kell tekinteni a felhasználó tulajdonában, kezelésében vagy használatában álló összefüggő területet és azokat az egymással nem határos területeket is,
amelyek ugyanazon közút, vasút ellentétes oldalán egymással szemben helyezkednek el, vagyamelyen a felhasználó 2005. november 25-e előtt létesített magánvezetéken keresztül villamos energia továbbadását végzi, továbbá,az épület (lakóház, irodaház, társasüdülő, szociális, karitatív, egyházi, diplomáciai és egyéb rendeltetésű épület) közös használatú helyiségeit és szabadtereit (területrészeit), valamintazt az összefüggő területet (ingatlanon, épületen, épületszekción), amelyet önálló, mért magánvezeték lát el.

Külön felhasználási hely
Egy összefüggő területen (ingatlanon, épületen, épületszekción) belül külön felhasználási helynek kell tekinteni
minden egyes felhasználó tulajdonában, bérletében, kezelésében, használatában álló összefüggő területrészt, illetve összefüggő helyiségcsoportot, amelyet önálló magánvezeték vagy annak egy önálló része lát el villamos energiával, vagya közös tulajdonban álló ingatlanon a tulajdonostársak kizárólagos használatában lévő összefüggő területrészt, illetve helyiségcsoportot, amelyet egy önálló mért magánvezeték lát el villamos energiával.

(#250) Zozzant válasza Floyd80 (#248) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem átalányba hanem hőmérséklet függőbe, ami szintén cumi lehet télen. Ezért kéne inkább rendes havi elosztott átalányba lépni, már aki teheti.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.