Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) AMD Power válasza Samott (#394) üzenetére


AMD Power
titán

Első gondoltam nekem is ez volt... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#402) Catman válasza Samott (#400) üzenetére


Catman
aktív tag

Azért, mert télen magasabb a gázfogyasztás, mint nyáron. Ha valaki diktál, és 144 lenne minden hónapban a limit, akkor nyáron nem tudná kihasználni, télen pedig jóval kilógna belőle.

(#403) Floyd80 válasza Samott (#394) üzenetére


Floyd80
addikt

Aztán pl. qrva hideg lesz a jövő április, akkor kitörölheted a jelleggörbéddel.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#404) Catman válasza Floyd80 (#403) üzenetére


Catman
aktív tag

Egyébként valószínűleg az egyenletes átalányfizetés a legbiztosabb megoldás. Szerintem jövőre mi is átállunk.

(#405) Samott válasza Catman (#402) üzenetére


Samott
addikt

De akkor rakjanak at mindenkit atalanyba, annak lenne ertelme.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#406) Pharaoh válasza Samott (#394) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Főleg akik gázzal készítik a melegvízet azok többsége már augusztusban átlépi a 13m3 fogyasztást.

(#407) tlac


tlac
nagyúr

visszaolvasgattam, átnéztem gyik-ot mvm-en, de így sem értem

ha havonta diktálok áramot és 1 hónapban túl megyek a havi limiten, de éves szinten nem, akkor mi történik?
indoklást is kérek

[ Szerkesztve ]

(#408) AMD Power válasza Pharaoh (#406) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk a panelban a kazán ami melegíti a vizet az is gázzal megy.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#409) Floyd80


Floyd80
addikt

És akinek nincs görbéje, mert új fogyasztó és diktálna? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#410) tradeelek11 válasza tlac (#407) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Majd utólag megmondjuk :D , vagy te nekünk :DDD
Én ezek után, meg főleg maradok az átalánynál.

Tisztelettel :R

(#411) germinator66 válasza tlac (#407) üzenetére


germinator66
aktív tag

Pedig már párszor meg lett válaszolva...
Amennyiben időarányosan túlléped, fizetsz mint a katonatiszt. Nem érdekes az éves limit ebben az esetben. Az éves limit átalánynál játszik leginkább.

Az indoklás is párszor be lett másolva az MVM GYIK-ből.

(#412) kory24


kory24
őstag

MVM appok frissültek, jelzik már előző éves fogyasztást

(#413) tlac válasza germinator66 (#411) üzenetére


tlac
nagyúr

mint ahogy már írtam, olvastam mindent

pl. ez alapján olyan, mintha mégis csak éves keretet figyelnének, mivel azt írja, hogy nem vész el, ha nem használtam el

"Amennyiben a kedvezményes éves időszakon belül kiállított (jellemzően havi) számlában elszámolt energiamennyiség nem éri el az adott időszakra kiadható kedvezményes mennyiséget, úgy a kedvezmény nem vész el!"
[link]

(#414) AMD Power válasza kory24 (#412) üzenetére


AMD Power
titán

Hol találom ezt?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#415) Intruder2k5 válasza tlac (#407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most volt ezekről szó az RTL Híradóban is... A fel nem használt kedvezményeket görgeted tovább, vagyis ha korábbról volt megmaradt, fel nem használt kedvezményes kvótád akkor jó vagy. Ha ilyen nem volt, akkor piaci árat fizetsz akkor is, ha egyébként az éves kvótából még sok megvan, azt tehát csak időarányosan használhatod ki. Vagyis az nem lehetséges, hogy mondjuk jövő áprilisig elhasználod a július 31.-ig járó kvótát.

(#416) tlac válasza Intruder2k5 (#415) üzenetére


tlac
nagyúr

ahha, köszi, na így ennek már van értelme

(#417) TheMarci válasza Intruder2k5 (#415) üzenetére


TheMarci
addikt

Igy mar tenyleg jobbnak tunik az atalany.

Do You Dream?

(#418) kory24 válasza AMD Power (#414) üzenetére


kory24
őstag

MVM next gaz esetén rögtön főoldalt írja éves fogyasztás előző év alapján

MVM next energia app én diktálos vagyok így ott nekem csak menü - részfogyasztás beállítása fül alatt jelzi mennyi volt előző éves és azt osztja le havi atlagra

De előbb frissíteni kell appot áruházadban

[ Szerkesztve ]

(#419) AMD Power válasza kory24 (#418) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos a gázt nem ott fizetjük. A ház saját fűtés miatt. Viszont az áramot igen. Meg is találtam. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#420) BlackV válasza Floyd80 (#409) üzenetére


BlackV
senior tag

És akinek nincs görbéje, mert új fogyasztó és diktálna? :DDD

Jeleggörbét mindenkinek!!

(#421) tlac


tlac
nagyúr

vajon mi történik akkor ha valaki a gázt "átalányban" fizeti már most is a kedvezményes limit feletti mennyiségre, de végül később kiderül, hogy mégis pont a határon volt?
a túlfizetésnél melyik árral számolhatnak?

(#422) Floyd80 válasza BlackV (#420) üzenetére


Floyd80
addikt

Jelleggörbéért nyomja meg a 4es gombot. Egy rossz monty phyton darab ez az ország. Bőven az éves limit alatt ezzel baszakodni, megrugdosnék most pár embert.

Hogy tanácsokat is adjak, 39 fokos lázzal tök elviselhető akár a 29 fokos beltér is, nem kell klíma.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#423) Parci válasza Floyd80 (#422) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást!

amúgy tényleg az lenne a logikus, hogy havonta akár diktálsz, akár átalányozol, a szolgáltató számolja a kumulált havi fogyasztást is, és amíg nem éred el az átlagot, addig annyit fizetsz, amikor átlépted, akkor meg a sokat, év végén pedig helyesbítő számla, ha kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#424) Degeczi válasza Parci (#423) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pontosan, ennyi elég lenne, minden bonyolítás nélkül. Minden úgyis rögtön gépbe kerül, azonnal látják az eddigi halmozott fogyasztást (ami pár órányi munkával az online felhasználói felületre is fölkerülhetne)

(#425) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Első fecske, avagy ő ugyan még nem csinál nyarat de mutatja az irányt: ügyvéd ismerősöm most posztolta, hogy a hónapok óta alaposan előkészített ingatlan adásvételi szerződést az utolsó pillanatban visszamondta a vevőjelölt, mégpedig _konkrétan_ az ingatlan gyenge energetikai tanúsítványa okán.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#426) mekker válasza Ixion77 (#252) üzenetére


mekker
őstag

Úgy értettem, hogy mindkettő különálló hűtőrész, nem fagyóval kombinált, a tárolókapacitásuk is hasonló.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#427) norbertoth


norbertoth
senior tag

A piaci árat csak a meghatározott limit felett kell fizetni. A portál számítása szerint a jelleggörbe alapján januárban 335 köbméter felett, júliusban 14 köbméter felett kell a magyarországi piaci árat megfizetni a túlfogyasztás mennyisége szerint. A fogyasztási jelleg szerinti korrigálással többen fognak a kedvezményes értékhatárba beleférni.

Most megint mi ez a variálás?! Ezt már én se értem 36 évesen, nemhogy egy mezei idős házaspár... Most akkor nyáron is figyelgetni kell a fogyasztást? :D Nekünk Júniusban volt (diktáljuk) 20m3, most ebben a hónapban lesz kb 7m3, de pl májusban volt 38 is, szóval már nem vágom a sztorit.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#428) Ixion77 válasza norbertoth (#427) üzenetére


Ixion77
őstag

Pedig nem tűnik bonyorultnak, annak ellenére hogy idősebb vagyok nálad, bár a hivatalos nyugdíjkorhatárt még nem értem el.

Az éves jellemző használati görbe alapján le van osztva hogy melyik hónapban mennyi a kedvezményes mennyiség. Ha azt túlléped az adott hónapban, akkor a különbözet után a magasabb árat fizeted.
Ha nem léped túl, akkor a különbséget továbbgörhetheted, így a következő hónapban az arra a hónapra érvényes kedvezményes mennyiségnél annyival többet használhatsz fel kedvezményes áron.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#429) TheMarci válasza Ixion77 (#428) üzenetére


TheMarci
addikt

Marmint mindenkinek a sajat hasznalataval? Mindenkinek van egy tokre sajat gorbeje?

Do You Dream?

(#430) norbertoth


norbertoth
senior tag

Azt honnan fogom tudni, mennyi az a "görbe"? Ez így annyira kiszámíthatatlan és egy túlbonyolított rendszer lett. Pl a szomszédunknak 43m3 nyáron is, mert a vízmelegítő bojlerük gázzal megy, akkor ők piszkosul ráfáznak, pedig az éves fogyasztásuk 1300m3. :F
Nekünk nyáron 7-9m3 télen meg 140 kb.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#431) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

mar nem kovetem a szalakat kulon, ez az 5000 m3 azert ha siman kalkulatorba benyomom, akkor 2.65m ftocska... :F

gondolom hasonloan durva az aram fogyasztas is foleg ha csak 1 ora van.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#432) norbertoth válasza rednifegnar (#431) üzenetére


norbertoth
senior tag

Nekünk is csak 1 óra van az áramnál, de két lakás, viszont nem társas hanem egy nagy családi ház csak külön kiadva a két szint :D azt még nem tudom hogy lesz lemeccselve a tulajdonossal. :U

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#433) rednifegnar válasza norbertoth (#430) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ez az egesz rendszer nem mukodik savos arakra, nem veletlen volt eddig hogy egy mero egy tarifa. amint savokat akarunk bele, raadasul azt elore eves leolvasas elott saccolva (de meg havival is) mar nem lesz jo barhogy korrigalgatunk, plane ha igazabol azt se tudjuk hogyan korrigaljunk.
az kulon jo lesz hogy most mindenki atall sporolos uzemmodba es az eddigi gorbek koszono viszonyban se lesznek a valossal.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#434) Ixion77 válasza TheMarci (#429) üzenetére


Ixion77
őstag

A tippem az hogy nem lesz így bonyolítva, egyszerűen meg lesz határozva központilag hogy melyik hónap hány köbméter és pont.

#433 rednifegnar
"most mindenki atall sporolos uzemmodba "
Ha ez így lesz, már megérte. Ezért nem kellett volna eleve kiengedni sem a rezsidémont. Akkor a piac az elmúlt években ezt a problémát nagyrészt szépen fájdalommentesen megoldotta volna. Akkor, amikor még nem voltak az egekben a szigetelőanyag-árak.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#435) rednifegnar válasza norbertoth (#432) üzenetére


rednifegnar
senior tag

vegyetek 1 almerot es a fomero utan be kell iktatni, nem egy olyan hu de nagy mutatvany (nyilvan nemi elektromos + fal bontos munka kell, de a fomero utan kvazi azt csinalsz amit akarsz az se szamit ha nem hiteles). ezutan a mutatottat fizeti az egyik csalad a kulonbozetet a masik.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#436) asdf_ válasza Samott (#394) üzenetére


asdf_
veterán

Nem baromság ez, pont így a jó, hogy a fogyasztás időpontjára jellemző fogyasztással arányosan dobják szét a kedvezményes mennyiséget, nem pedig havonta, és ezt az egészet még megcsavarják azzal, hogy az évi fogyasztható kedvezményes mennyiséget leolvasáskor megnézik, hogy mindenképp lefogyaszd. Így egyenletesebb lesz pénzügyileg a terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#437) asdf_ válasza Floyd80 (#409) üzenetére


asdf_
veterán

A görbét az időjárás adja, nem a fogyasztó. A fogyasztó csak a görbében szereplő összegek szorzatára van hatással.

(#438) germinator66 válasza Parci (#423) üzenetére


germinator66
aktív tag

De az államnak az a lényeg, hogy a jelenlegi magas (és minden pillanatban változó) gázárat minél inkább be tudja hajtani a fogyasztókon. Most tél előtt kénytelen betárolni magas áron, jövő nyáron meg ki tudja hol lesz az árfolyam. Amennyiben addigra visszaesik, akkor ugyebár elszámoláskor duplán veszítene...

[ Szerkesztve ]

(#439) TheMarci válasza asdf_ (#436) üzenetére


TheMarci
addikt

De akkor mirol beszeltek, hogy mit vihetek tovabb a kovi honapra? Ha jelgorbe alatt fogyasztok augusztusban mondjuk 5m3-al, akkor szeptemberben 5m3-al megno a jelgorbem?

Do You Dream?

(#440) Ixion77 válasza TheMarci (#439) üzenetére


Ixion77
őstag

Igen.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#441) germinator66 válasza TheMarci (#439) üzenetére


germinator66
aktív tag

Szerintem az alapmennyiségből fennálló részt viheted tovább. Az tényleg érdekes kérdés, a jelleggörbe esetén hogy számolnak majd.

(#442) Samott válasza asdf_ (#436) üzenetére


Samott
addikt

De ez miben jobb annal mint ami most van, hogy a tavalyi fogyasztasom alapjan 12 reszre osztva fizetem az azonos meretu szamlakat. Es a ciklus vegen elszamolunk, azaz az utolso szamla vagy kicsit kevesebb vagy tobb mint a tobbi. Es az elozo evi fogyasztas alapjan igazitjuk a kovetkezo evi atalanyt. Nincs para, nincs szamolgatas...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#443) tradeelek11 válasza germinator66 (#438) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

"Amennyiben addigra visszaesik, akkor ugyebár elszámoláskor duplán veszítene..."

Tényleg nem szeretnék politikát bele vinni, de ez rajtuk kívül kit érdekel!!!

azon kívűl hogy azt mondták hogy nem lesz hozzá nyúlva,
és azok után hogy kb 2 hét alatt "átverték" az egészet.
Mi meg annak örülünk hogy a villany csak duplája.
(Valamit tényleg kellett csinálni a rezsivel de nem
2 hét alatt, és nem így)

Gratulálunk magunknak :W

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#444) asdf_ válasza norbertoth (#430) üzenetére


asdf_
veterán

Nem fáznak rá szerintem.

Alapból így nézne ki:
Augusztusban görbe szerint 15 m3 alatti fogyasztás megy rendes áron, fölötte levő 28-at emelten fizetik.
Szeptemberben görbe szerint 30 m3 alatti fogyasztás megy rendes áron, fölötte levő 15-öt emelten fizetik.
Októberben görbe szerint 101 m3 alatti fogyasztás megy rendes áron és valószínű ennél kevesebbet fogyasztanak, tehát emelt ekkor nem lesz.

Viszont az mvm látja, hogy tavaly csak évi 1300-at fogyasztott ez az ügyfél, így remélhetőleg lesz annyi eszük, hogy augusztusban nem 15*102 majd 28*745-öt vagy mennyit számláznak, hanem 43*102-t, azaz az augusztusi és októberi hónapokban nem azzal kezdenek, hogy horror számla jön.

(#445) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nekem már elegem van az egészből komolyan, figyelek rá hogy a 144 ne legyen meg télen ami valószínűleg nem is lesz meg és csókolom, ha meg júniusban lesz 22 pl a táblázatban szereplő 17 helyett és kiszámlázzák, bemegyek és ledarálom a fejüket, itt vakarózik az egész ország 2 hete lassan ezen az egészen, bele lehet őrülni! :D

Egyébként a mi fogyasztásunk így néz ki; a kazán csak gyújtólángon ment júniusban még, nem fűtés ment, illetve az éves nekünk április-április, 21 augusztusban meg be lett iktatva egy villanybojler, így már kevesebb lett, magyarán nekem júniusban szívás lesz mert a cikkben említett 17m3 helyett 20 lesz kb? (a 20m3 az május 25- júni 25-ig tartó diktálási időszak csak mi júliban fizettük értelemszerűen)

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#446) Floyd80 válasza norbertoth (#445) üzenetére


Floyd80
addikt

A 444 rezsi kisokosban meg azt írják, hogy havi 144 jár. :DDD

Nem egyszerű választani, de két járható út mutatkozik azoknak, akik szeretnék megúszni a kormány által augusztustól megemelt rezsidíjakat. Az egyik a havi diktálás esetében nagyon precíz haditervet igényel. Az MVM ígérete szerint ugyanis a kedvezmény nem veszik el, tehát ha nyári időszakban bőven a kvóta alatt marad a fogyasztás, akkor a téli hónapokban akár a havi kvóta felett is lehet. Például a földgáz esetében 144 köbméter/hó fogyasztásig marad a kedvezményes ár, de júniusban csak 50 köbméter fogyott, akkor megmaradt 94 köbméter, így januárban akár 230 köbmétert is lehet fogyasztani, a különbözetet levonják a megspórolt mennyiségből. Csak akkor lép be az újonnan bevezetett lakossági piaci ár, ha a spórolt mennyiség elfogyott.

Például ha valaki diktálás alapján kérte az elszámolását, nyáron nyaralás miatt nem fogyaszt energiát és így a diktálás alapján kiállított számlájában nem jelenik meg fogyasztás, akkor az erre az időszakra eső kedvezmény mértéket nem veszíti el, azt később ki tudja használni az éves időszakon belül
olvasható az MVM tájékoztató oldalán

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#447) AtHoS válasza Ixion77 (#434) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vagy nem [link] de majd kiderül az is a szolgáltató hogyan viszonyul ehhez
"A kereskedő jogosult a felhasználói szokások és fogyasztási adatok elemzése alapján a fenti jelleggörbe mellett továbbiakat alkalmazni, ha azokat üzletszabályzatában szerepelteti."

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#448) Jadro válasza norbertoth (#445) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem is hasonló a probléma. Éves összfogyasztásom biztonságosan a max határ alatt marad, de diktálós lévén ez a jelleggörbe így azért odacsesz. Már nyáron lesz piaci áras részem is, igaz csak pár köbméter. Ami még számomra kérdés, hogy a meghatározott maximum éves köbméterre vonatkozólag számolódik ez a jellegörbe, vagy a saját előző éves teljes fogyasztásomhoz?

Ezen cikk alapján úgy értelmezem hogy a saját éves összfogyasztásomra, így az a 17 m3 nem is annyi, hanem kevesebb, mert a teljes éves összegem is kisebb mint a határ.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#449) Egon


Egon
nagyúr

Nem igazán értem én ezt a jelleggörbés történetet.
Nekünk jelenleg pont 144 m3 a havi átalány. Pontosan nem tudom hogy mennyit szoktunk fogyasztani, eddig nem néztem. Pont egy hete lefotóztam a gázórát, elvileg 11 m3 fogyott, azaz durván 45 m3 megy el egy nyári hónapban (gázzal melegítjük a vizet). Viszont télen nem hiszem hogy 200 m3 fölé kerülnénk. Ha az éves átlagfogyasztással korrigálva nézem, simán beleférünk a kvótába, viszont nyáron fizethetünk sokat, ha nem veszik figyelembe az összfogyasztást.
Most ilyenkor mi a fene van? :F :O

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#450) BlackV válasza Egon (#449) üzenetére


BlackV
senior tag

Vagy előállnak valami normális tájékoztatással, vagy átmegyek havi 5ezres átalányba, mert ott elvileg az éves kvóta számít. És akkor bekaphatják a jeleggörbémet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.