Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) rednifegnar válasza Alex91 (#799) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat ezaz mert azzal sokra nem megyunk ha most lejelenti de valtoztatni nem tud.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#802) germinator66 válasza rednifegnar (#790) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, a legbiztosabb az egyenletes összegű havi átalány.

(#803) TeebyKay válasza rednifegnar (#800) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen ez így van, de én nem a számlázás módjának a megváltoztatását mondtam, hanem a részszámlán szereplő fogyasztás megváltoztatását.

(#804) rednifegnar válasza TeebyKay (#803) üzenetére


rednifegnar
senior tag

azt nyilvan csak a diktalassal tudod befolyasolni es ahhoz at kell allni diktalasra.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#805) rednifegnar válasza germinator66 (#802) üzenetére


rednifegnar
senior tag

egyaltalan nem, mert ha most atmesz abba az nem fogja csokkenteni 1 evig a fizetendot, meg akkor se ha egy kobmetert se fogyasztasz.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#806) Alex91 válasza rednifegnar (#805) üzenetére


Alex91
félisten

Be tudsz tan allitani egy erteket, szoval felulirhatod amit ok adnak…

Mondjuk most neztem, a gazoram elviekben nem az en nevemen van az app szerint, de mintha amikor regisztraltam, ez nem igy volt… Szoval lehet, hogy mar nagyban dolgoznak a rendszeren :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#807) TeebyKay válasza rednifegnar (#804) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez nem így van, tavaly beszéltem ügyfélszolgálatossal, akkor mondták, hogy bármikor jelzem nekik, hogy a részszámlán feltüntetett mennyiséget meg szeretném változtatni, akkor ezt megteszik és jövő hónaptól már úgy lesznek kiállítva a számláim, csak akkor ez nem volt érdekes, mert az éves elszámoló alapján ők automatikusan is korrigálták az értéket.

Diktálásra se kell átállni, mert már általánynál is én olvasom be a mérőóra állásokat, nem is küldenek ki senkit.

(#808) Top cat válasza norbertoth (#782) üzenetére


Top cat
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy még fogalmuk nincs hogyan fognak számlázni. Ez a jelleggörbe is fene tudja hogyan lesz. Mindenkinek egyedi, vagy lesz egy általános?

Próbáltam az ügyfélszolgálatot hívni. de kb 15 percenként bontják a vonalat.

(#809) Alex91 válasza Top cat (#808) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel tudja az elozo evi fogyasztasi adatokat (aki diktal), annak siman tud egy sajat jelleggorbet adni…

Bar a leirasban az szerepel, hogy gorgetni fogjak a fennmaradó reszt…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#810) Top cat válasza Alex91 (#809) üzenetére


Top cat
őstag

És gondolod majd mindenkinek egyedit alkalmaznak?

(#811) Alex91 válasza Top cat (#810) üzenetére


Alex91
félisten

A leirasban az van amugy, hogy amit nem hasznalt fel a kedvezmenybol az adott honapban azt viheti tovabb. Na most, hogy ez a havi kvotat egyenletesen oszlatjak, vagy egy jelleggorbere huzva… :F

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#812) Degeczi válasza Top cat (#810) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Úgy lenne értelme, hiszen alaposan eltérhet (elég csak arra gondolni, h sokan csak a klímát kapcsolják be az őszi hidegebb, vagy tavasszal melegedő napokon, míg másoknál az nincs, és már olyankor is a gázt használják)

(#813) Top cat válasza Degeczi (#812) üzenetére


Top cat
őstag

És szerinted ez kivitelezhető?

(#814) Alex91 válasza Top cat (#813) üzenetére


Alex91
félisten

Tudjak az elozo evi osszfogyasztast, tudjak a havi fogyasztast. Ebbol kiszamolhato, hogy havonta az osszfogyasztas hany szazalekat hasznaltad fel. Ezen szazalekok alapjan eloszthato az eves kedvezmenyes kvota is. Es ha esetleg a kiszamolt kvotat nem ered el az adott honapban a fenmarado kedvezmenyt viszed tovabb. Ha meg tullepted, akkor fizeted a kedvezmeny nelkuli reszt is az adott honapban. Az ev lejarta utan pedig a felhalmozott kedvezmeny nullazodik, es az uj eves fogyasztas alapjan ujra is oszthato a kovetkezo evre a kvota…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#815) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Adott egy 3000W-os átfolyós vízmelegítő a kézmosáshoz (mivel nem akartam minden kézmosásnál 2 percet várni a kazánra mire felfűti a vizet). Úgy tudom ezeknek a vízmelegítőknek nagyon magas az áramfogyasztása. Megéri ezt lecserélni valami kisméretű villanybojlerre? Kevesebb áramot fogyasztanak? Megtérül az ára ha csak napi néhány kézmosást kell kiszolgálnia, vagy erre az átfolyós jobb?

(#816) tlac válasza Alex91 (#799) üzenetére


tlac
nagyúr

az átalány összegét tudod módosítani, gáznál egy éves m3-t kell megadni

(#817) Alex91 válasza TeebyKay (#815) üzenetére


Alex91
félisten

Hiaba 3000W-os a TELJESITMENYE, ha csak pl. 1 percet hasznalod…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#818) forceberg válasza runner 125 (#777) üzenetére


forceberg
veterán

Én az ősöknél azt látom, hogy még mindig nem akarják felfogni. Vesznek több fát, jó lesz az.
Ennyi eszük van, de nem tudom megváltoztatni, csak ellenségkép leszek(vagyok már), hogy erőltetem a szigetelést. Majd akkor fogják fel, amikor már késő lesz, és 3x annyiba fog kerülni a tűzifa is.
De amúgy is, jó dolog 65+-osan rák vagy stroke után fával kínlódni...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#819) forceberg válasza Alex91 (#817) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, számszerűsítve: 20 perc folyamatos 3000W-os(tehát végig teljes terheléssel) fűtéssel fogyaszt el 1kWh-t.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#820) tlac válasza TeebyKay (#815) üzenetére


tlac
nagyúr

bojlerrel csak akkor tudnál spórolni ha az kevesebbet áramot fogyaszt (pl. hőszivattyús) vagy olcsóbb hozzá az áram (vezérelt)

(#821) TeebyKay válasza forceberg (#819) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen, ezért írtam, hogy csak napi néhány kézmelegítést szolgál ki a gyakorlatban, viszont nem tudom egy kis villanybojlernek 30 liter vizet pl mennyi fogyasztásába kerül felfűtve tartani.

(#822) Degeczi válasza TeebyKay (#821) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sok. Egy tárolós bojlernél csak a melegentartásra elmegy napi fél kWh egy 10-15 literes típusnál is, egy 30 literesnél persze még több, 0.6-0.7 kWh (de kézmosáshoz teljesen fölösleges ekkora, oda 5-10 literes is bőven elég. 30 literes csak nagyobb mosogatásokhoz kellhet)
A használat még erre jön rá, h az elfolyt meleg helyett beérkezett hideget kell fölmelegítenie - akkor is, ha később arra nem is lesz szükséged (hiszen nem tudhatja, h aznap már nem fogsz többet kezet mosni, elég lenne csak holnap melegítésbe fogni)
Az átfolyós mindig takarékosabb, hiszen csak a használat idején fogyaszt (mondjuk a 3 kW nem vmi sok, de kézmosáshoz, langyos vízhez elég lehet)

(#823) TeebyKay válasza Degeczi (#822) üzenetére


TeebyKay
őstag

Rendben, köszönöm a választ! :)
Igen langyos vizet ad, az bőven elég, minden mást a konyhai csapnál a kazánról csinálunk ha kell.

(#824) germinator66 válasza rednifegnar (#805) üzenetére


germinator66
aktív tag

Egyrészt van befolyásod a diktált értékre, másrészt itt a fő kérdés az szokott lenni, hogy hogyan tudod kihasználni a leginkább az éves keretet. Ezzel biztosan ki tudod maxolni egyenletesen pénzügyi terhelés mellett.

(#825) rednifegnar válasza germinator66 (#824) üzenetére


rednifegnar
senior tag

az a lenyeg hogy ne a tavalyi magas alapjan legyen az idei fizetes alapja, es nyilvan az eves szinten kimaxolni. kerdes egy allando lejelentes jobb e mint egy akarmilyen atalany (feltetelezve hogy iden sokat fognak megsporolni az elhasznalt mennyisegeken).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#826) Viiktor1989 válasza runner 125 (#768) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszönöm szépen. Ez egy kb 30 éves ház,annak idején a padlàstér kapott salakos-gyapotos szigetelést,ez nem tudom mennyire állja meg a helyét manapság.

(#827) Elbandi77


Elbandi77
friss újonc

Sziasztok!
Hibrid fűtésen gondolkozunk. Kondenzációs gázkazán+ hőszivattyú radiátorokkal.
A meglévő fűtési rendszert egészítenénk ki a hőszivattyúval.
Tapasztalatok, árak, termékek érdekelnek.
De az is nagy segítség lenne, hogy hol kell keresni ilyet.
Google -val nem jutottam semmire.
Köszi.

(#828) Eagl3 válasza Elbandi77 (#827) üzenetére


Eagl3
veterán

Radiátorokhoz nem igazán jó a hőszivattyú mert a radiátorokba magasabb előremenő vízhőfok szükséges.
Egyébként a kondenzációs gázkazán is akkor tud érvényesülni, ha az előremenő víz alacsony (30-35 fokos).

Esetetekben szerintem klímát lehetne feltenni kiegészítő fűtésnek, viszont érdemes alaposan átgondolni a dolgot. Miért szeretnétek hőszivattyút, mennyi gáz fogy jelenleg? A ház rendesen szigetelt?

[ Szerkesztve ]

(#829) emre válasza Eagl3 (#828) üzenetére


emre
veterán

A kondenzációs bármeddig tud érvényesülni, de 57fok-ig működik a kondenzáció. Afölött hagyományosként üzemel. Radiátorba max 40-50 fokig szokás lemenni, és a padlóba sem engedünk 30 fok feletti vizet mert cipőt kell húzni hozzá.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#830) Parci válasza emre (#829) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no meg a visszatérő hőfoka számít.

viszont nálam pazarul működtek a radiátorok és a kondis kazán átmeneti időben egész napos 35 fokos előremenővel is. épp langyosak voltak, oszt annyi. a nagy hidegekben az előremenő felment 44 fokig.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#831) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

1. MVM Next gáz app nektek jól mutatja az éves energiafogyasztást? Nekem a dupláját mutatja mint amit számláztak elmúlt 12 hónapban...
2. Mondjuk azt sem értem, hogy lehet 142m3 havonta 16.580 Ft, mikor az átlag mint kiderült 144m3 ami meg 14.688 Ft :F

[ Szerkesztve ]

(#832) Eagl3 válasza emre (#829) üzenetére


Eagl3
veterán

Nálam 30-35 fokos előremenő víznél is hideg volt a járólap, a lakásban meg 23-24 fok volt.

(#833) Tapsi


Tapsi
addikt

Van itt olyan kolléga, aki sikeresen módosított már átalány mennyiséget év közben?

(#834) bigdady válasza Tapsi (#833) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gázt igen tavasszal fel, most vissza (lefelé évente egyszer lehet)

(#835) carl18


carl18
addikt

A Dolgokra vissza gondolva még is csak azt járt a legjobban aki még a Covid elött szigetelte a házat. 2020 eleje óta elég sokat romlott a pénzük, most meg a munka díjak is olyan magasak már az embernek át kell gondolnia kivel csináltatja.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#836) Alex91 válasza carl18 (#835) üzenetére


Alex91
félisten

Most mar csak a xopas van… Mondhatni a 22-es csapdaja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#837) Tapsi válasza carl18 (#835) üzenetére


Tapsi
addikt

Parci szavaira hallgatva most én is végigzongoráztam a külső szigetelést. Nálunk az a baj, hogy technikailag is rohadt nehéz megcsinálni, mert 1. állványozni kell, 2. lejtős telek 3. telekhatáron áll a ház, és a szomszédok is problémásak, ráadásul pont az a fal lenne a legfontosabb, mert északi. Nyeregtető, úgyhogy nagyon magas a tűzfal. Emberünk még lenne is rá, aki olcsón megcsinálja, de szerintem nincs is ekkora állványa. A háznak van egy árkádos része boltívekkel, az is rohadt macera.

Az mennyire valid dolog, hogy csak a leghidegebb falat szigeteled le? Vagy 2-t a 4-ből?

[ Szerkesztve ]

(#838) Alex91 válasza bigdady (#831) üzenetére


Alex91
félisten

Kaosz lehet mar naluk, a multkor meg regisztralni se lehetett, most meg nekem a gazra azt irja, hogy nem a nevemen van az ingatlan…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#839) bigdady válasza Alex91 (#838) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi két reggel használjuk, lehet duplázta, vagy hogy átálltam más átalányra azt is hozzádobta az éveshez... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#840) Parci válasza Tapsi (#837) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valid, mert az a lényeg, hogy csökkentsd a hűlő felületeket. de azért úgy valid, ahogy a hátadra terített pokróc valid egy hideg téli napon. a semminél jobb, fázni azért még fogsz.

az is valid amúgy, hogy ha állvány nélkül meg tudja csinálni a teljes alsó szintet, meg mondjuk a közbülső födém fölöttig egy 50+ cm-rel, akkor azt, aztán majd jön a felső szint később. inkább, mint hogy semmi se készüljön el.

amúgy szerintem most, hogy tényleg nem babra megy a játék, igazi patkányság mások hőszigetelését akadályozni, és valahogy úgy érzem, hogy ilyen helyzetben némileg oda is lehet mordulni, hogy ez gyakorlatilag szándékos és súlyos anyagi károkozás, nem várhatja el tőled, hogy milliókat kilocsolj az ablakon akár évente, mert neki "nincs kedve" ahhoz, hogy te hőszigetelj. esetleg ajánlj fel neki valami zsarolási aprópénzt a megspórolt energiaköltségből, a per helyett, ha nem tesz keresztbe...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#841) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Eon teljes káosz.
Augusztustól elvileg diktálnnánk.Múltkor meg is beszéltem az ügyfélszolgálattal sőt küldtek emailt is az első diktálási időpontról.
Erre ma jön egy másik email,hogy rákövetkező 2 hónap múlva jár le az átalány fizetés és utána tudok diktálni.
Most nézem a telefonos app-ot az pedig írja már most diktálási időszakban vagyok és maradt 11 napom diktálni. :DDD
Amúgy jól látom már csak fényképes diktálási opció van?! :Y

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#842) Alex91 válasza Orlin (#841) üzenetére


Alex91
félisten

Amúgy jól látom már csak fényképes diktálási opció van?! :Y

Nem tudom, hogy jol latod-e, de teljesen elkepzelheto ismerve a magyar embert…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#843) manu75 válasza Alex91 (#838) üzenetére


manu75
aktív tag

Nálam ugyanez van csak villanyra. Ha valaki dolgozna is ott nem lennének ilyen problémák. Egyébként pedig megírtam nekik küldjék oda a villanyszámlát akkor akinek a nevén van és hajtsák be onnan a díjat. :) Káosz meg eddig is megvolt hónapokig tart elintézni egy egyszerű dolgot amit beszédben el lehetne intézni 3 perc alatt. Csak éppen az ügyintéző ha sikerül is telefonon elérni alig tud bármit is csinálni a "háttércsoport" az illetékes.

(#844) Orlin válasza Alex91 (#842) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem úgy jobb is lett volna meg meg, szándékoztam kamuzni.
De tudok nem egy ismerőst aki hangoztatja mindig mennyi diktál és mennyi a valós.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#845) Zozzant válasza Orlin (#841) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem hiszem. Az APP-al lehet fényképesen diktálni. WEB-en simán bepötyögve is.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#846) nmianett válasza Orlin (#841) üzenetére


nmianett
csendes tag

Szia,

én ma ezt olvastam az MVM oldalán: :)

Mérőállás diktálása
A 2022. augusztus 1-jei árváltozás miatt rendkívüli diktálási lehetőséget biztosítunk 2022. július 26-a és augusztus 5-e között. Azon ügyfelek is megadhatják a mérőállásukat, akiknek nem most van a diktálási időszaka, vagy egyébként nem diktálnak, hanem az energiaszolgáltató állapítja meg a számlákban elszámolt havi részmennyiséget.
Kérjük, ügyeljen rá, hogy tényleges mérőállását pontosan diktálja be. Az eddigi fogyasztásától jelentősen eltérő mérőállást a számlázás során felülvizsgálhatjuk, és módosíthatjuk a hálózati elosztó leolvasása alapján.
A bal oldali menüpontokban lehetősége van mérőállását bediktálni, valamint korábbi mérőállásait megtekinteni.
A Diktálási időpontok menüpontban ellenőrizheti, hogy melyik 7 napban diktálhat mérőállást., sőt minden hónapban e-mail-értesítőt is kérhet róla, ha nem szeretne a bejelentésről lemaradni. Az emlékeztetőt az E-mail-értesítések igénylése főmenüben tudja beállítani.

(#847) tlac válasza Zozzant (#845) üzenetére


tlac
nagyúr

a fényképes app-os megoldás az hivatalosabb lehet?

(#848) Floyd80 válasza Zozzant (#845) üzenetére


Floyd80
addikt

Meg rengeteg nyugdíjas telefonon diktál.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#849) tlac válasza nmianett (#846) üzenetére


tlac
nagyúr

nem találom, linkelnéd légyszi?

(#850) Orlin válasza nmianett (#846) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi.Nem olvastam...
Amúgy miért jobb most diktálni?
Zozzant!
Még ennyire sem vagyok rafkós látod. :DD
Pedig néztem is a weben.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.