Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) VIPowER


VIPowER
senior tag

Nálunk évi fogyasztás, hozzáteszem most enyhe telünk volt :
Akasztófát hol árulnak olcsón?

(#452) DopeBob válasza Tapsi (#393) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez nem tudom, hogy johetett ki, 6-8cm-ig nagyon durvan csokkenti a hoveszteseget a szigeteles. Persze ilyen vekonyat nem eri me feltenni, mert egy csomo nm aranyos koltseg van, ami fuggetlen a vastagsagtol. Neten van egy egesz jo kalkulator ra, ha gepkozelben leszek elokeresem. Szigetelesnel ami sokat szamit az elsosorban a fodem, utana fal es utana az ablakok bar ezt erdemesebb a szigeteles elott megvsinaltatni. Padlo retegrend megelvo hazban sajnos nem nagyon valtoztathato.

Mi 2016-ban epitekztunk, akkor az volt az alapvetesem, hogy most ki tudjuk fizetni, legyen olyan a haz, hogy barmi tortenik a rezsi ne okozzon problemat. Fal: 20cm, padlo: 20cm, fodem: 40cm. Netto 116nm, 2 felnott 2 kisgyerek, 22,5 fok futos + melegviz: 500-550m3/ev

MZ/X

(#453) germinator66 válasza Samott (#442) üzenetére


germinator66
aktív tag

Az átalány is jó, persze, de nyilván az is csak a meghatározott értékékig játszik. Ezzel is megkapja az állam a pénz egy részét "előre".

(#454) #71496704 válasza Belahaver (#390) üzenetére


#71496704
törölt tag

Érdemi hőszigeteltség esetén
~ 170 napos fűtési idény adódik
és
Átlagosan napi 14 óra fűtést kér a ház.

320 m2-nek van cirka
- egy szinten 900 m2 hűlő felülete
- két szinten ~600 m2 hűlő felülete

Utólagos rendberakáskor....
Ésszerűen elérhető általában az Uátlag<=0,35 W/m2K állapot a teljes épületre.
(jobb esetben az Uátlag <=0,25 W/m2K is)

Kinti -15 fokban és benti +23 fokban
Kell -15/+23=38 fok fűtés

Akkor az egyszintes ház kér -15 fokban.
900x0,35x38/1000=12 kW kazán teljesítményt

Plusz szellőzésre mondjuk 8 főre (30 m/óra átlag) 240 m3/óra
240x38x0,00036=3 kW

Összesen: ~15 kW fűtés >> max 20 kW kazánt kell-ésszerű beépíteni.

A magyar tél kinti átlaga +4 fok körüli.
Az átlagos fűtés +4/+23=19 fok
Ami fele a -15 fokosnak! >> ~ 7,5 kW

Egy télre akkor ...
170x14x12/2=~14000 kWh meleg
és
170x14x3,3/2=~4000 kWh meleg
Összesen: ~18000 kWh...

- 1800 m3 földgáz kondenzációs kazánnal
- 18000 kWh villany
- 18000/3=6000 kWh villany klímával/hőszivattyúval

Melegvíz átlagosan 50 liter 40 fokosan kifolyó fejenként.
8 főre 400 liter/nap >> 0,4 m3
Napi átlag 0,4x1,16x30=14 kWh meleg

A bojler veszteséggel együtt cirka 5500 kWh/év
- 700 m3 földgáz
- 5500 kWh vilannyal
- 5500/3=2000 kWh hőszivattyúval

Szumma: 1800+700=2500 m3 és a főzés+sűtés egy kicsi, ha van.

...és ez volt az egy szintes épület.

*****

A két szintes hülő felülete 600/900=0,67 arányban kisebb
Ezért a fűtésre elég 14000x0,33=~4600 kWh meleggel kevesebb.
Ami 460 m3 földgáz komdenzációs kazánnal.

Akkor a 2 szintesre elég.
Szumma: 1800-460+700=2040 m3 és a főzés+sűtés egy kicsi, ha van.

--------------

A fenti mintára lehet végig számolna a saját TÉNYLEGES adatokkal.

Az sejthető, hogy a szaki jól megvezetett... a 10%-al.

Vélhetően a jelenleginek kevesebb mint a felére
csökkenthető a fűtési energia igénye a háznak.
Sőt.

Ami legalább 2200 m3 fölgázzal kevesebb telente.
2200x~750=1,5-1,6 mFt/tél most

Azaz 6-7 év alatt megtérül egy 7x1,6=9-11 milióFt
költségú hőszigeteltség növelés költsége is...
(akár javarészt bankkölcsönből is)


Olvasmány hosszú estékre úgy 2011-től érdemes átfutni.
https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059

(#455) BlackV válasza VIPowER (#451) üzenetére


BlackV
senior tag

Hány fokra fűtöttél, mekkora lakás, vannak-e nem használt szobák, van-e klímád? Mert egy kis taktikával nem kizárt, hogy ez azért beszorítható limit alá.

(#456) VIPowER válasza BlackV (#455) üzenetére


VIPowER
senior tag

23, 100nm, 45-ös vályog, nincs,nincs. Ne említsd a szigetelést, mert arra nincs pénz, ráadásul vályogra a legdrágább. Akasztófát kellene olcsón, ami 3 emberrel elbír :D

[ Szerkesztve ]

(#457) DopeBob válasza VIPowER (#456) üzenetére


DopeBob
addikt

-1fok -> -7% gazfogyasztas. 20 foknal -550m3/ev

de volt rola cikk korabban, eves hatarig gaz, az folott megbaz olajradiator is olcsobb. Ha regi haz, nincs meg a regi kazan/kandallo?

MZ/X

(#458) VIPowER válasza DopeBob (#457) üzenetére


VIPowER
senior tag

Van vegyes kazán, csak épp fát nem lehet kapni sehol sem, mert már felvásároltak mindent.

(#459) BlackV válasza VIPowER (#456) üzenetére


BlackV
senior tag

Akasztófa meggondolandó mert az akácnak is megy fel az ára. :DDD

Helyette inkább a nappalit letekerni 18 fokra gyapjú zokni jégeralsó, háló 20-21, gyerekszoba mehet 23. (Egész Európa lejjebb fogja tekerni, Putin meg bekaphatja a jelleggörbénket.)

(#460) DopeBob válasza VIPowER (#458) üzenetére


DopeBob
addikt

Ha mindenkeppen limit ala kell szoritani a fogyasztast, talan a legolcsobb megoldas a radiatoronkenti termosztat lehetne, ha alkalmas ra a rendszer. Konyhaba, haloszobakba esetleg eleg kicsit hidegebb is, nappaliban meg furdoben picit melegebb.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#461) norbertoth válasza DopeBob (#460) üzenetére


norbertoth
senior tag

Nálam így van, EVE okostermosz, imádom mert szépen szabályozza, nyilván mindne szobába rohadt költséges...

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#462) VIPowER válasza DopeBob (#460) üzenetére


VIPowER
senior tag

Számunkra az egyetlen megoldás a fa, bár még van idő, hátha lesz belőle valami. Az öregek nem szeretik a hideget, tudom OV szerint dögöljenek meg.

(#463) DopeBob válasza norbertoth (#461) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem is kell, hogy nagyon okos legyen, jo barmilyen programozhato, ugyis kb egyszer kell beallitani. Ha nem sorba vannak kotve a radiatorok, akkor szerintem ez a legolcsobb megoldas ami segithet.

MZ/X

(#464) #71496704 válasza tlac (#413) üzenetére


#71496704
törölt tag

Legyen egy sokat fogyasztó...
Akinek 2700 m3 volt az ELŐZŐ ÉVE.

Van egy kedvezményes kerete.

Ami a sokat fogyasztóként 1700 m3/év
Avagy napi 4,657534 m3

****
A kedvezményes keretét mindenki elhasználhatja a teljes ÉV során !!!
Idő vagy fogyasztás arányosan elhasználva-csipegetve a keretét.

Azaz az évközi számlán arányosan elszámolva az éves keretéből valamennyit.
Így a teljes év alatt végül pont elfogy az éves kerete...

Megj: ha nem változik érdemben az éves fogyasztása.
****

Jön a számla pl. egy 83 napos időszakról és 810 m3 fogyasztásról.

1.
Időarányosan elszámolva.
83x4,657534=387 m3 megy le a keretéből olcsón.
810-387=423 m3 pedig a drágább áron lesz.

2.
Fogyasztás arányosan elszámolva.
810/2700=0,30 rész 1700x0,30= 510 m3 megy le a keretéből olcsón.
810-510=300 m3 pedig a drágább áron lesz.

A teljes év eredménye végül ugyanaz lesz! a 2700 m3-re.
- 1700 m3 olcsón lesz
- 1000 m3 a drágább áron lesz

DE! a pénzáramlás időbeni lefutása és ÖSSZEGE más lehet....
Nagyon más!!!! figyelni kell a döntésnél.
Vagy
Egyeneletesen átalányozni, abból (nagy)baj nem lehet.
Akkor HA!!! az átalány kb. jól van beállítva.

A diktálós néha sokat fizet, néha alig fizet, ha összevissza fogyaszt/diktál.
A profilos részszámlás is a rá vonatkozó megadott görbe szerint.

Az EGYENLETES résszámlás pedig >> egyenletesen fizet egész évben.

****

Mindenkinek a SAJÁT fogyasztása
és
annak éven belüli eloszlása szerint.

Végig kell számolni a fizetési módokat >> mindhármat.
- egyenletes
- profilos
- diktálós

és

A kapott éves TELJES Ft összegek alapján már
el tudja dönteni, hogy mi a jobb neki pénzáramlásilag.

(#465) norbertoth


norbertoth
senior tag

De egyébként most kapcsolok, ha a cikk szerinti táblázatot nézem, ezt a görbét vagy mit akkor ha én 140-et fogyasztok januárban, akkor se lehet több júniusban 17-nél? :D Mert én annak a táblázat szerinti 336m3-es mennyiség felét se fogyasztom el, szóval ez csak egy példa vagy kőbe van vésve?!

Egyik haverom azt mondja nem kell ezzel sakkoznom, de pl a június az f*só mert töb is lehet mint 17...

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#466) Alex91


Alex91
félisten

En a gazt ugye ugy fizetem, hogy elozo eves fogyasztasomra huzzak ra a jelleggorbet, es az alapjan fizetek havonta tobbet vagy kevesebbet. Na, ha en eves szinten megallapitott kvota alatt vagyok, akkor, gondolom, ugyanazon jelleggorbe alapjan allapitjak meg a kedvezmenyes mennyiseget is. Akkor, ha jol gondolom, az en altalam fizetett m3 mennyiseg mindig a havi kvota alatt lesz… :F Ha meg tullepem netan az eves kvotat osszfogyasztasban, akkor elszamoloban fizetem a kvota ki nem fizettet reszet es a kvota folotti reszt.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#467) germinator66 válasza norbertoth (#465) üzenetére


germinator66
aktív tag

Én azt tudom elképzelni, hogy alapból van a 144m3, amit a jelleggörbe szerint súlyoznak. Amennyiben te a súlyozott értéknél kevesebbet használtál az adott hónapban, úgy vissza lehet számolni, hogy az alapra vetítve ez mit jelent. Szerintem az alapnak a fennmaradó részét lehet tovább vinni, és a következő hónapban annyival több lehet az alapod, amit felszoroznak a jelleggörbe szerinti súlyozással.

[ Szerkesztve ]

(#468) Alex91 válasza norbertoth (#465) üzenetére


Alex91
félisten

De ha egyszer olvasnak, akkor honnan tudjak, hogy te melyik honapban mennyit fogyaaztottal :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#469) bigdady válasza Egon (#449) üzenetére


bigdady
nagyúr

Átalánynàl nincs jellemgörbe legalábbis így értelmezem

(#470) norbertoth válasza Alex91 (#468) üzenetére


norbertoth
senior tag

Alex; Diktálok.

germinator én is pontosan így gondolom, hogy ha nem fogyasztottam el pl márciusban annyit akkor a fennmaradó továbbgördül és akkor azokat felhasználhatom később, igaz áprilisban lesz éves leolvasás, az nem tudom mennyi csavart ad a sztoriba.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#471) rednifegnar válasza Alex91 (#468) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sehonnan es ez a baj. mert most hiaba sporolsz, a havi dijad az elozo nem sporolos ev alapjan szamolodik. es persze majd valamikor evforduloval korrigaljak. de addig fizetsz mint a katonatiszt.

megoldas lenne a leolvasas de arra csak egy rovid idoszakban lehet atterni igy beleragadtunk a magas atalanyban.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#472) sambenez válasza rednifegnar (#471) üzenetére


sambenez
addikt

Régebben bármikor lehetett módosíttatni az átalányt. Ez a lehetőség nincs?

(#473) Gézengúz válasza sambenez (#472) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem úgy van, hogy diktálósról könnyű átalányba ugrani, csak vissza nem?

(#474) rednifegnar válasza sambenez (#472) üzenetére


rednifegnar
senior tag

valaki tett be kepet, nem lehet csak egy idoablakban (talan az eves leolvasas utan par hetig).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#475) Alex91 válasza Gézengúz (#473) üzenetére


Alex91
félisten

Diktalosbol abba konnyu ugrani amiben en vagyok. Havonta becsult ertek az elozo eves fogyasztas alapjan. Valtani meg evente 1x lehet csak, az elszamolo szamla utani 30 napban.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#476) norbertoth


norbertoth
senior tag

Egyébként ez a jelleggörbe ami példaként a cikk-ben szerepel (ezt a penzcentrum szebben érthetőbben leírja) csak egy "hipotetikus" felhasználóra vonatkozik, tehát ő kihasználja a fullos éves keretet és januárban elég sokat fogyaszt, szóval ez csak egy példa, mindenkinél más... én meg először kőbe vésett képletnek hittem.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#477) nihill válasza Tapsi (#393) üzenetére


nihill
őstag

Nagyon komoly energetikai számítás lehetett, ha nem számított a szigetelés vastagsága.
Egyébként egyáltalán nem szalad el a szigetelés költsége ha vastagabbat raksz fel, mert maga a szigetelő anyag ára kb. a felét sem éri el az összköltségnek. Pont hogy a vastagabb éri meg, mert a fix költségek kb. ugyan annyiak 5cm esetén mint mondjuk 15cm-nél.
Nálunk 30 éves háznál 15cm fal, 12cm lábazat(leásva 80cm-ig), 30cm padlás szigetelés + kondi kazán nagyjából megfelezte a gáz fogyasztást. (előtte szigeteletlen 38as tégla fal volt)

(#478) Gézengúz válasza Alex91 (#475) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szóval éves 1200m3 körül, akkor Nekem megéri átalányba ugrani igaz?

(#479) forceberg válasza Alex91 (#475) üzenetére


forceberg
veterán

Semmi indokkal nem lehet máskor váltani diktálósra?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#480) Gézengúz válasza forceberg (#479) üzenetére


Gézengúz
addikt

Talán óraátírás másik névre, de nem tutti, majd jön valaki megerősíteni vagy cáfolni.

(#481) Orlin válasza Alex91 (#475) üzenetére


Orlin
addikt

Az év az leolvasástól számít?
Vagy a mondjuk 2022-re?
Mert mi idén váltottunk áramál diktálásra,de a novemberi leolvasás után jó lenne megint átalány.
Ahogy nézem azzal jobban jönnénk ki?
Ilyen jelleggörbe gondolom áramnál nincs.
Pedig aki azzal fűt neki is télen emelkedik a felhasznált mennyiség.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#482) Orlin


Orlin
addikt

Valamint még az lenne a kérdésem,hogy az árammal is úgy lenne,ha adott hónapban csak 150 kwh megy el akkor a maradék 50 kedvezményest viszem magammal a következő hónapokba és ott lesz 250 körül?
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#483) norbertoth válasza Orlin (#482) üzenetére


norbertoth
senior tag

Elvileg igen, én már kezdem asszem kapizsgálni, az ő válasza a legjobb erre azt hiszem:

[link]

Tovább görgethető, pl ha én áprilisban használok 78m3-t akkor marad 66m3-em még és azt vihetem tovább, így amit előzőleg írtam hogy 17m3-t lehet csak júliusban az nincs kőbe vésve, mivel az én jelleggörbém nem ugyanaz lesz mint a cikkben felhozott példában, nekem lesz tovább görgetett kvótám amit nem használtam fel. Az a cikk csak egy reprezentatív példa annak aki kb annyit fogyaszt és kimaxolja az évest. :C Így akkor jó (ha jól értelmezem már)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#484) Orlin válasza norbertoth (#483) üzenetére


Orlin
addikt

Köszönöm.
Valamint az sem világos ha áramnál beállítok havi 310 kwh-t.
Régen annyit szoktunk.
Az felette van a havi kedvezményes keretnek.
Akkor a felette lévő rész már 70 Ft számolják és arra állítják ki a számlát havonta?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#485) bigdady válasza Orlin (#484) üzenetére


bigdady
nagyúr

Persze.

(#486) Alex91 válasza norbertoth (#483) üzenetére


Alex91
félisten

Most ahogy mondod… Diktalosoknal lehet, hogy igy lesz. A tobbinel meg szerintem ok allapitanak meg egy jellleggorbet :F Mondjuk egyenletes atalanynal sok ertelme szerintem nem lenne varialni. Elszamolasnal a kvotaig csokkentett ar, folotte fizeti a magasabbat. Ez a homersklet koveto becsultnel meg ahogy szetosztja szazalekosan az elozo evi fogyasztast ugyanazon szazalekkokkal szetosztja a jelleggorbehez a kedvezmenyt is.

Igy vegulis aki eves szinten kvota alatt van az egyik esetben se fizetne a magasabb osszeget. Mar ha jol gondolkodom… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#487) Egon válasza Alex91 (#486) üzenetére


Egon
nagyúr

Anyám havi diktálós, éves szinten vastagon a kvóta felett van, viszont ez úgy jön össze, hogy nyáron gyakorlatilag nem fogyaszt semmit (csak egy gáztűzhely megy), vélhetőleg belefér havi 10 m3-be, télen meg vagy 1000 m3 elmegy 1-1 hidegebb téli hónapban.
Remélem, hogy ilyen fogyasztási szokások esetén télen az a 300+ m3 felett fog "csak" magas árat fizetni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#488) rednifegnar válasza Egon (#487) üzenetére


rednifegnar
senior tag

(300 - 144) x 747 = 116e/ho pluszba, aztan majd valamikor atlagoljak.

jav:
persze ha atlagba +300 minden honap, akkor az eves szinten fajos lesz: 116e x 12 = 1.4m pluszba.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#489) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

Diktálos vagyok áram és gáznál is. Legközelebb augusztus 5.-én kell diktálnom (villany) a gázt pedig augusztus 7.
Amit augusztus 5.-én fogok diktálni az már emelt áras lesz? Vagy az még nem számít bele?

(#490) rednifegnar válasza d.beni (#489) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sztem nap aranyossan.
1/30 x 4 meg 6

A camera does not make art, the artist makes art.

(#491) d.beni válasza rednifegnar (#490) üzenetére


d.beni
aktív tag

Köszi!
Majd kiderül, kipróbálom a villanynál.

(#492) IG55


IG55
senior tag

MVM gáznál ezt kell csinálni, ha nem akarsz diktálni tovább:

Mi történik, ha nem diktálok?

Ha nem diktálja be adott hónapban az előre meghatározott 4 napon belül mérőállását, akkor becsült fogyasztás alapján készítjük el számláját.
Amennyiben egymás után kétszer, vagy az éves leolvasások között összesen háromszor nem diktál, az éves leolvasás után automatikusan átállítjuk számlázási módját hőmérsékletfüggő részszámlázásra. A hőmérsékletfüggő részszámlázás előnye, hogy Önnek nem kell minden hónapban diktálnia, mégis a hőmérsékletnek és a fogyasztási szokásainak megfelelő részszámlát kap.
Ha szeretne visszatérni a havi diktálási számlázási módhoz, akkor ezt az éves elszámoló számla kiállítását követő 30 napon belül jelezheti.

Én ezt úgy értelmezem, hogy az (MVM által megadott) előző éves fogyasztásomból kalkulálnak, vagyis ez akkor nem a klasszikus átalány.

(#493) Alex91 válasza IG55 (#492) üzenetére


Alex91
félisten

Igy van, ebben vagyok en is. Ez nem a klasszikus “atalany”, ahol minden honapban ugyannyit fizet az ember, alap esetben az elozo evi osszfogyasztasat osztjak fel 12 egyenlo reszre.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#494) IG55


IG55
senior tag

Akkor ez sem járható út, mert ezzel ugyanúgy kilóghatok a meghatározott havi limitből, mint a diktálással.

[ Szerkesztve ]

(#495) Alex91 válasza IG55 (#494) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg rahuzzak itt is a jelleggorbet… Szerintem aki eves szinten nem fogyaszt a kvota folott, az egyik elszamolas eseten se fog a havi szamlaban folotte fizetni. Remelem…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#496) IG55 válasza Alex91 (#495) üzenetére


IG55
senior tag

"Szerintem aki eves szinten nem fogyaszt a kvota folott, az egyik elszamolas eseten se fog a havi szamlaban folotte fizetni. Remelem…"

Egyelőre ezt semmi nem támasztja alá.

(#497) Alex91 válasza IG55 (#496) üzenetére


Alex91
félisten

Azt mondjak, ha valamelyik honapban kvota alatt vagy, akkor a megmarado kedvezmenyt viszed tovabb… Nyaron gyujtogetsz, telen felhasznalod…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#498) erx470


erx470
csendes tag

Sziasztok,

a gáznál érdemesebb havi diktálásról általányra átállnom, ha téli, kora tavaszi kb. 3 hónapban van 240-250m3 is a fogyasztásom (nem akarok 80-100 ezres számlákat ezekre a hónapokra)? Éves szinten amúgy olyan 1500m3 a fogyasztásom.

A villany az max 150-160KW/hó ( szintén csak a téli, kora tavaszi hónapokban ilyen magas). Az maradhat diktálós.

Köszi :R .

(#499) Alex91 válasza erx470 (#498) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#500) raziel01


raziel01
veterán

Komolyan vicc, hogy még semmi biztos info nincs. Nyáron ilyen 7m3 fogyott a gázból havonta. Télen meg lesz havi 200 felett tutira. De éves keretbe 1729 m3-be meg kb beleférnénk.
Én azt tartanám jogosnak, hogy augusztus 1-től indulna mindenkinek és amíg nem éri el az 1729 m3-t addig az olcsóbb árat fizeti, tök mindegy, hogy melyik hónapban mennyit fogyasztott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.