Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Pxel77


Pxel77
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy E6750es Core 2 ketyeg a gépemben. Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e (ár/érték arányban) lecserélni egy Intel® Core™2 Quad Processor Q9650-re vagy inkább vegyek i5-öt új alaplappal, illetve memoriákkal?

Köszi

(#2102) darál0w válasza Pxel77 (#2101) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

attol függ, mire használod

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2103) SLYM válasza darál0w (#2093) üzenetére


SLYM
veterán

sikerült frissíteni a BIOS-t, de a hiba ugyanaz maradt. itt a kép, hogy mik a jelenlegi beállítások a BIOS-ba és itt van, hogy a CPU-Z mit ír ki órajelre jelenleg. valami ötlet? :F

és itt van még az a kép is ahol a kis érdekességről beszéltem még korában az egyik postoban:

eddig fel se tűnt, illetve feltűnt, de gondoltam nem olyan fontos, hogy mióta megvan az új videókártya, azóta a gép nem akárhogy indul el. a következő történik. bekapcs, majd eltelik úgy 1 perc, amíg a gép nem csinál semmit. utána életre kel és kiírja, hogy valami baj volt és nyomjam meg az F1-et, vagy a Del-t. mint ha rosszul állítottam volna le a gépet

[ Szerkesztve ]

(#2104) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha napokban veszek egy I5 2500K procit és efgy 1155 ös lapot.
Lehet hogy fura kérdés.
Megbánhatom ezt később az új AMD proci és az új INTEL foglalat miatt?

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2105) agemate válasza DonThomasino (#2104) üzenetére


agemate
addikt

Nem. Az i5-2500K egy jó P67-es alaplappal legtöbb helyen gyorsabb, mint az állatgyors i7-8xx, szerintem ezzel megadtam a választ. Jelenleg nem nagyon van olyan számítási feladat, ahol az 1155-ös i5-ök kevésnek bizonyulnának.

(#2106) DonThomasino válasza agemate (#2105) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az új AMD től félek egy kicsit.
Az integrált VGA nem érdekes.
Nehogy az legyen olcsóbban jobb procikat produkálnak majd.

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2107) kulerr válasza agemate (#2105) üzenetére


kulerr
őstag

.....még. :), azért ne jelentsünk ki semmit előre mielőtt kijönnek az új CPU-k.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2108) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Core 2 Duo E6420 hoz adott gyári hűtővel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
~1700RPM fölé nem akar pörögni a ventillátora, viszont így 70 fok körüli a hőmérséklete maximális terhelésnél. Ez mennyire normális? Úgy tudom 3000-3500RPM körül kéne forognia maxon.
Próbáltam beállítani a BIOS ban a szabályzást, de csak annyit sikerült elérni hogy még kevesebb lett a kezdő fordulat, ~800RPM.
Asus P5B alaplapról van szó, BIOS frissítés is történt, plusz az elemet is kivettem egy fél percre.

Előre is köszi!

(#2109) kulerr válasza ---Lasali--- (#2108) üzenetére


kulerr
őstag

70 fok az mekkora órajelen van?...a ventinek mennie kellene. Jó helyre van a csati dugva a lapon? CPU Fan-ra, és nem sys-re igaz?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2110) ---Lasali--- válasza kulerr (#2109) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Gyári órajel, 2100Mhz.
Jó helyre van dugva, sőt! Felcseréltem a sys el próbaképp, és nem történt semmi, ugyan úgy 1700, a sys meg 2900RPM, persze akkor fel voltak cserélve a neveik :D

(#2111) darál0w válasza SLYM (#2103) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem tudom miért nem akarja állítani...

bios elmenti ezekszerint, mivel ha visszalépsz, akkor ez a beállítás fogad. érdekes dolog. lap topikjában nincs rá válasz?

a videokártyás probléma még most biosfrissítés után is megvan?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2112) SLYM válasza darál0w (#2111) üzenetére


SLYM
veterán

a lapnak ( Asus P5N73-AM) nincs topicja sajnos :(

a videókártyának elvileg nincs problémája. meggyőztek arról, hogy ez a proci, ilyen órajelen sajnos csak a kártya 60%-át tudja kihajtani. ezért akarom a procit tuningolni

[ Szerkesztve ]

(#2113) darál0w válasza SLYM (#2112) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor ugy nagy általánosságban egy asus vagy azonnali alaplapos kérdéseknél kellene rákérdezni, h miért csinálja ezt a lap.

milyen VGA egyébként és milyen felbontás?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2114) SLYM válasza darál0w (#2113) üzenetére


SLYM
veterán

felbontás? minek az? :) egyébként 1920x1080-ban játszok, használom, vagy ahogy tetszik. MSI 5850 twin frozr hűtéssel a kártya. kösz a tippet, megkérdezem az alaplapos topicban is

(#2115) darál0w válasza SLYM (#2114) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mivel elég sok köze van annak is a "kihajtáshoz" :D

bár alapon még fullHDban is kevés lenne ilyen VGAhoz.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2116) SLYM válasza darál0w (#2115) üzenetére


SLYM
veterán

ja igazad van. tényleg. mondjuk így valszeg azért a 60%-nál többet hajt ki belőle a proci. a 3DMark 2006-ban asszem 1280x1024-es felbontás van. mondjuk ha 80%-át kihajtja 1920x1080-ban az egész korrekt lenne. szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#2117) Pollux66


Pollux66
tag

Hi all!
Hirtelen felindulásból elkövetett félkonfig cserére készülök LGA775 (E6750) platformról.
Először csak a procit akartam leváltani 1 quad-ra, de szomorúan kellett tapasztalnom, h a Yorkfield alapú Q8xxx ill. Q9xxx CPU-k árai még mindig elég húzosak. kis matek után arra jutottam, h gyakorlatilag anyagilag nem jövök ki rosszabbul ha cpu/lap/ram váltás történik.
A kérdés viszont az lenne h összességében ár/teljesítmény ill. ha későbbi fejleszthetőséget is nézem mi érné meg jobban:
1. Intel Sandy B.
- pro: bruti teljesítmény(fogyasztás), későbbi fejleszthetőség
- kontra: újdonsághoz mérten túlárazottak; i5-2300, 2400 nem fér bele a keretbe; i3-2100 teljesítményéről nem találtam kompetens tesztet(s1156-os i5-höz ill. phenom II x4-ekhez képest teljesítménye? HT mennyit dob teljesítményen? stb)
2. Intel S1156
-pro: nagyon jó teljesítmény(első sorban i5-6xx-re fókuszáltam), már sokkal barátibb árak
-kontra: későbbi fejleszthetőség zéró(SB-nek "hála")
3. AMD AM3
-pro: piszok jó árak(x4-esek), jó teljesítmény
-kontra: piszok nagy fogyasztás, fejleszthetőség csak "félig" megoldható(Bulldozer-nél az AM3+ elméletileg fogadni fogja a sima AM3 CPU-kat, így lapcsere esetén megy a régi procival is; bár ennek meg nem tudom h mennyi értelme lenne)

Véleményetek szerint melyik lenne az adott szituációban a helyes variáció? Válaszokat előre is köszi!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#2118) darál0w válasza SLYM (#2116) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jajah...

de mondjuk még az adott programnak is szerepe van abban, h mennyire is használja a VGAt...de ne menjünk bele ennyire. :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2119) darál0w válasza Pollux66 (#2117) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

AM3 és Sandy közt gondolkodnék.

a 2100as is jo proci...bőven elég pl játékra...és azért a fejleszthetőség még ott van, mint előny.

AMD kicsit le van azért maradva...de játékra ezek a procik is több , mint elég kategoria.

kérdés viszont, h neked mire kell.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2120) Pollux66 válasza darál0w (#2119) üzenetére


Pollux66
tag

THX a gyors választ! Egyre jobban hajlok a Sandy fele. Azt lehet tudni h a 2100-es teljesítményben kb. melyik 1156-os ill. melyik am3-as procival van pariban?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#2121) darál0w válasza Pollux66 (#2120) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az biztos, h az AMDket elveri. [link]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2122) Pollux66 válasza darál0w (#2119) üzenetére


Pollux66
tag

+játékra & videovágásra (Sony Vegas[elméletileg abban az Intel az SSE4 miatt jobb]) használnám

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#2123) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy AMD Phenom II 550 procim és kicsit nagyobb terhelésnél megfagy az egész. Kipróbáltam a Prime95-öt és amint elindítom a tesztet, azonnal lefagy. Mi lehet a baj? Kuka ez a proci? Vagy lehet, hogy más okozza?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#2124) darál0w válasza Pollux66 (#2122) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Sandyt vedd...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2125) darál0w válasza Prof01 (#2123) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

prime melyik részét indítod?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2126) Prof01 válasza darál0w (#2125) üzenetére


Prof01
veterán

A 3.-at, Blend.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#2127) darál0w válasza Prof01 (#2126) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az inkább ramra megy rá.

small FFTvel is ez a helyzet?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2128) Prof01 válasza darál0w (#2127) üzenetére


Prof01
veterán

Igazad lehet, mert FFT-vel nincs semmi gond. CSX 1600 DDR3-as memóriák vannak bent. Lefuttattam egy memtest-et, de nem talált semmi hibát. Alapból, ha AUTO-ra van állítva a memória kezelése a BIOS-ban, akkor 1333mhz-re állítja, így volt próbálva, ha 1600-ra állítom, akkor be se tölt a windows. Most kipróbáltam 1066-on és most Blend tesztnél 10 perce fut gond nélkül.
Mi a fene lehet vele?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#2129) darál0w válasza Prof01 (#2128) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

lehet, h a ramvezérlő gyengélkedik.

cpu-nbnek adj egy kis plusz feszt. és nézd meg 1333on.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2130) Kassadin


Kassadin
addikt

Hello bello!

CM Hyper 212 Plus és Hyper 212 között van jelentős különbség? A 212 Plus 6,6k-nál indul, a Hyper 212 meg 7,6k-nál. Melyik éri meg jobban?

Üdv: Kassadin

[ Szerkesztve ]

(#2131) TrakToros


TrakToros
csendes tag

Hi
Azt hogy lehet beállítani Win7/i7 CPU alatt, hogy minden indításnál egy program csak xy magot használjon. Pl egyik program csak CPU0-t, másik pedig a maradék 7-et? Task managerbe tudom hol kell beállítani, de ott elveszik a beállítás, ha bezárom a programot, meg lehet oldani valahogy, hogy ez megmaradjon?

A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

(#2132) Robi95


Robi95
csendes tag

Sziasztok!
Egy processzornak mennyi az átlag hőmérséklete? nekem egy i5-760-am van és 34-35 fok szerintem sok vagy ez lehet az átlag hőmérséklete?(alapjáraton)

[ Szerkesztve ]

...

(#2133) Воланд válasza TrakToros (#2131) üzenetére


Воланд
titán

Nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2134) ph user


ph user
csendes tag

Új vagyok még a témában, most tuningoltam először a procimat és lenne egy kérdésem:
sikeresen felhúztam 2,8-ról 3,6-ra egy i5 760-ast és az a gondom, hogy folyamatosan 3,6 GHz-en megy (180*20).

Tuning előtt ezzel nem volt gond, ha nem volt terhelés automatikusan csökkent a szorzó.
Mit csináltam rosszul?

"I'm not weird. I'm limited edition"

(#2135) Wallis


Wallis
csendes tag

Sziasztok! Én alapvetően kevésbé vagyok jártas a témában, ezért szeretném a segítségeteket kérni. 3.2 GHz-es Intel Dual processzoromat cserélem 2 magos E6600-ra.
Azon kívül, hogy átcserélem a két processzort, van egyéb tennivaló vagy kell még valamit állítani? Illetve az a gyári Intel hűtő, ami a jelenlegi procihoz járt, az elég-e a 2 magos processzorhoz vagy cserélnem kellene inkább azt is? A táp is kérdéses, van egy Asus 5750-es kártya, 4GB memória és ezekhez egy 350W-os táp. Bár ami számomra érdekes a processzorok adatlapjai szerint az E6600 max fogyasztása 65W, a mostani Dual meg 84W.
Létezik az, hogy a nagyobb teljesítményű fogyaszt kevesebbet? Mert akkor feleslegesen nem cserélek tápot is...Köszi a válaszokat előre is!

(#2136) Zizikekoma


Zizikekoma
csendes tag

Sziasztok!

A Catalyst topikban ennek a problémának a megoldására kértem segítséget a napokban, de úgy tűnik, hogy sehol senki. Remélem itt valakinek van valami ötlete.
Előre is köszi :R

(#2137) Nkrissz


Nkrissz
csendes tag

Na császtok!

Nyitottam egy topicot ,de abból átküldtek ide.

Na szóval vettem egy AMD Phenom X2 Black Edition 3,2ghz-es procit és ha beteszem a gépbe akkor nem tudom elindítani.

Amikor bekapcsolom a gépet akkor nincs kép és nem is pittyog.
Az alaplapom pedig egy GA-M57SLI-S4

Ha pedig kicserélem a régiprocira akkor megy ,szóval arra gondoltam hogy nem támogatja ,pedig úgy tudtam hogy támogatja a phenomokat ,na mindegy.Ha tényleg nem támogatja akkor milyen lapot ajánlanátok ami jobb mint a mostani és megy vele a proci ja olcsó.

Köszi előre is!

(#2138) Nkrissz válasza Nkrissz (#2137) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

Ja és a proci AMD Phenom X2 Black Edition 3,2ghz 555-ös

(#2139) darál0w válasza Nkrissz (#2137) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

támogatja a megfelelő biossal.

milyen rev. a lapod?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2140) Zizikekoma válasza Nkrissz (#2138) üzenetére


Zizikekoma
csendes tag

Tedd fel a lapodhoz való rev 1.0 vagy rev 1.1 esetén a F15E BIOS-t, rev 2.0-ás lap esetében pedig az FHL-t.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2141) Nkrissz válasza darál0w (#2139) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

Hát ja pont ez az hogy nem tudom ,mert a dobozon semmi ilyen nincs.

(#2142) Zizikekoma válasza Nkrissz (#2141) üzenetére


Zizikekoma
csendes tag

Nézd meg a deszkán, vagy monjuk CPU-Z.

[ Szerkesztve ]

(#2143) SRS


SRS
tag

i5
phenom 4
vagy
phenom 6
melyiket ajánljátok?
lényeges az árérték is.

(#2144) boxos23


boxos23
aktív tag

Hali
Egy kérdésem lenne,
Egy Intel Pentium 4 3.2ghz HT-s Procinak kb mennyi az ideális hőfoka??

(#2145) Nkrissz válasza Zizikekoma (#2142) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/110401/cpuz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hát ebből nem tudom megmondani.Lefényképeztem hátha neked sikerül :D:D.

Amúgy köszi a segítséget!!!!

(#2146) boxos23


boxos23
aktív tag

63 fok az sok nekik????

(#2147) Nkrissz válasza Zizikekoma (#2142) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

Megvan rev2.0 ,na fölrakom aztán írok hogy mi van.

(#2148) boxos23


boxos23
aktív tag

Valaki válaszoljon már :(

(#2149) Воланд válasza boxos23 (#2144) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2150) Nkrissz válasza boxos23 (#2148) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

Sok ha mondjuk régi a paszta vagy kevés van rajta akkor vegyél egy újat és nyomjad rá gyorsan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.