Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) dodopek válasza Geller72 (#2700) üzenetére


dodopek
addikt

Nekem is jött le.El is hajlott egy lába.Ezt szeretném elkerülni. A BIOS verziót megtaláltam. :)

(#2702) TROG AIR válasza dodopek (#2698) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Általában a gyári pasztával így jársz.....érdemes magadnak kenni.... :K
A lapodhoz szerintem max "elsőszériás" phenomokat tudsz max tenni....
egy bios frissítés sokat javíthat....
itt az oldalad... [link]

elkéstem....:)

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#2703) dodopek válasza TROG AIR (#2702) üzenetére


dodopek
addikt

Én is innen lesek. Valszeg nem Phenom lesz, csak egy Athlon 2 X2.Persze az órajel attól függ, hogy mennyi zsetont tudok összekaparni.
Kenni igazából nem merem.Még sosem csináltam, és parázom, hogy mi van ha keveset,vagy túl sokat, esetleg rossz helyre teszem...

(#2704) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene: egy ilyen Xeon 5148-as proci alá milyen lapot lehet venni és hol? Esetleg működne ez egy 775-ös lapban?
Előre is köszi a segítséget.

**********

(#2705) fatal` válasza echterion (#2704) üzenetére


fatal`
titán

Nem, LGA771es lapot keress.

(#2706) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Pentium D sorozatról vélemény?
Vagy inkább E5xxx közül nézegessek?
10k alatt mit érdemes venni használtan,amit azért tud tuningba 3,5ghz vagy a fölöttit?

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2707) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#2706) üzenetére


::Trunks::
senior tag

E5300nál van valami amire ügyelni kell?
A steppingre,mint annó az E2160nál?vagy az "összes" tuning barát?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2708) fatal` válasza ::Trunks:: (#2706) üzenetére


fatal`
titán

Pentium D: Szar.

E5xxx ezerszer jobb. Pentium D két db P4 mag (fogyasztása óriási, sebessége: lassú).

(#2709) ::Trunks:: válasza fatal` (#2708) üzenetére


::Trunks::
senior tag

köszi,csak már egy ideje nem követem az eseményeket,árban ottvan,mint az e5xxx,vagy még drágább,mondom rákérdezek!
;)

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2710) fatal` válasza ::Trunks:: (#2709) üzenetére


fatal`
titán

Azt el is felejtettem (bár ez a fogyasztásból is adódik), hogy a Pentium D fűt, mint egy kazán.

(#2711) Edorn


Edorn
aktív tag

Többször leállt játék közben a gépem, miután új videokártyát vettem. Gondoltam a videokártya túlmelegszik és leállítja a gépet. Viszont megnéztem Speedfan progival és kiderült, hogy a videokártya 50 fokos, míg a processzor 72 fokos, mikor leáll a gép.

Azt észre is vettem, hogy eddig sokkal jobban felpörgött a proci ventilátora játék közben, de mióta új videokártyám van, azóta elég halk a proci venti (de megy azért, csak nem kapcsol rá játék közben)

Mi okozhatja ez? Mit tudok tenni az ügy érdekében?
(Tápot most vetem a gépbe és kicsit túl is lőttem: 450W helyett 500-asat vettem, így energiából nem lehet kevés. Illetve procihűtő is kb féléve került be, tehát a pasztával csak nem lehet gond.)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#2712) BigBlackDog válasza Edorn (#2711) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nézd meg a bios-ban, hogy hány fokos procinál kapcsolja le a gépet a védelem. Ha túl alacsony, állítsd magasabbra (sztem 85-90 fokra biztos lehet rakni)

[ Szerkesztve ]

(#2713) mitkov77 válasza Edorn (#2711) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Két ok lehet. Gyenge a CPU hűtése... vagy éppen a ház szellőzése nem megfelelő.A GTS450-es megnövelheti a ház belső hőmérsékletét, ezért meglehet, h nem hűl megfelelően a CPU. Ha túlmelehszik nem jó. Nem lehet, hogy a NB, v. az SB melegszik túl, sőt inkább az NB mert azzal van összeköttetésben a CPU és a GPU?

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2714) Edorn válasza mitkov77 (#2713) üzenetére


Edorn
aktív tag

Egyszerűen nem is hallom, hogy felpörögne a proci venti. Régebben mindig hallottam a jellegzetes süvítő-zúgást, ahogy beindul játék közben. Tehát ha az lenne a gond, hogy túl meleg a ház, akkor még hamarabb kellene hallanom, de semmit...

SpeedFan csak annyit írt, hogy CPU 72 fok...

A SpeedFan/Bios/stb honnan veszi a hőmérsékletet? A proci hűtő adja le neki az infót, vagy az alaplap méri? Csak mert ha a hűtő, akkor az a gond, hogy a hűtő nem indítja el az extra hűtést valamiért. Ha viszont az alaplap méri, akkor könnyen lehet, hogy a hűtő érzékelője ment tönkre, vagy mozdult el...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#2715) BigBlackDog válasza Edorn (#2714) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A hűtő, az csak egy darab fém (általában). A hőmérsékletet vagy a proci méri, vagy az alaplap. A ventilátor szabályozást minden esetben az alaplap csinálja.

(#2716) echterion válasza fatal` (#2705) üzenetére


echterion
nagyúr

Esetleg van valami tipped, hogy hol lehetne ilyet kapni? Itt nincs külön kategória erre a foglalatra sajnos.

**********

(#2717) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
Srácok azt akarom megkérdezni,hogy az alaplapom
(Abit ab9pro) ugye fogadja az e5xxx szériát? Mert azok már 45nanosok!
E2160om van most!
Köszi

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2718) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok.Valaki belinkelt egy nagyon jó oldalt ahol egy listából lehetett kiválasztani az összehasonlítandó procikat.Nem tudja valaki ennek az oldalnak a linkét?

(#2719) Ueda válasza Lori82 (#2718) üzenetére


Ueda
senior tag

[Anandtech cpu compare]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#2720) Edorn válasza Edorn (#2714) üzenetére


Edorn
aktív tag

No így nem pörög fel a proci ventim: SpeedFan log (4. és utolsó oszlop)
Illetve pont miközben ezt az üzenetet írtam, egyszercsak felpörgött a procihűtőm úgy mint régen. Gyorsan ránéztem SpeedFan-ra... hát ott meg 0rpm-et mutat...

Most ez alaplapi elállítódás/hiba, vagy a ventimmel lehet baj?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#2721) Sirpi


Sirpi
senior tag

Sziasztok. Proci-melegedési gondom van, és hátha valaki más pár tapasztalt hasonlót.

A lényeg, hogy 3 és fél éve vettem egy C2D E6750-et (2,66GHz), gyári hűtővel és vígan használtam kb. mostanáig. 70°C-ra volt a bios-figyelmeztetés beállítva és nem jelzett, aztán 1 hónapja párszor, akkor felraktam 80-ra, és úgy megint nyugi volt mostanáig, de tegnap már erre is bejelzett. Úgyhogy lekaptam a procit, újrapasztáztam (a gyári eléggé meg volt már száradva, letöröltem az egészet, és kentem fel újat), proci vissza, és bekapcs. A lényeg, hogy most már terhelés alatt 90 fölé is felmegy, ami már messze nem egészséges. Próbáltam a hűtőt megmozgatni, meg se röccen, mintha rá lenne betonozva az alaplapra, szóval nem hiszem, hogy szarul raktam volna fel. Valami ötlet, hogy mit csináljak vele (mert így csak annyit akarom használni, amennyit tényleg muszáj) ?.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#2722) mitkov77 válasza ::Trunks:: (#2717) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ebben a tesztben E6300 procival tesztelik ezért igen elindul.

http://prohardver.hu/teszt/alaplapok_core_2_duo_ala_2_resz/abit.html

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2723) mitkov77 válasza Edorn (#2720) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Nézd meg, h ténylegesen forog-e a ventillátor....
Tedd át egy házventi helyére, és úgy nézd meg, h megy e megfelelően a hűtő. Lehet, hogy kiment a fordulatszámszabályzó a ventiben, ezért az alaplap nem tudja szabályozni, hisz azt hiszi nincs is mit szabályozni.

Ha ez a gáz akkor gyorsan cseréld le.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2724) mitkov77 válasza Sirpi (#2721) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Nézted, hogy a venti rendesen forog-e? lehet, h megakad, vagy meg is áll... Mert 90 fok csak akkor lehet.... A 70 is gáz, de a 90... füst lesz... jobb ha lecseréled a hűtőt... :(

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2725) Edorn válasza mitkov77 (#2723) üzenetére


Edorn
aktív tag

Venti forog... Időnként fel is pörög, csak épp nem akkor, mikor kéne...

Az a gáz, hogy nem tudom hogyan teszteljem le, hogy minek van baja... Az alaplapnak, vagy a ventinek...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#2726) mitkov77 válasza Edorn (#2725) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Az alaplapnak nem lehet.. Bios vezérli a ventit, akkor más sem menne. Teszteld, tedd át másik "szabályozható" csatlakozóra, ház csatira... nem tom milyen lapod van, de a ház csatik szabályozhatóak...
Ki fog derülni mivel van probléma. Én is szembesültem most egy hibával. Az egyik házventim fordulatszám monitor pontja elment.. Igazádól nem szabályzott, tehát nem gáz, de a CPU-nál gáz.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2727) Sirpi válasza mitkov77 (#2724) üzenetére


Sirpi
senior tag

Igen, a venti forog szépen, bios-ban direkt ki is kapcsoltam a hőmérséklet-vezérelt működést, szóval most folyamatosan 2000-et pörög. Első körben gondolom a legolcsóbban úgy úszom meg, ha veszek valami normális hűtőt, aztán meglátjuk, megoldja-e. Tudtok olyat ajánlani, ami a mostani 775 mellett a 1155-ös vonalra is jó? (majd valamikor váltanék, de még nem most, és ne kelljen kétszer fizetnem)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#2728) Reggie0


Reggie0
félisten

Sziasztok, csak egy gyors kerdes lenne:

Melyik processzornak van jelenleg a legnagyobb teljesitmenye _EGY_ magon?
Azert lenne fontos, mert olyan szoftvert hasznalok, amelynek nem parhuzamosithatoak a muveletei, igy a kozeljovoben sem fog megjelenni tobb magot tamogato verzio.

[ Szerkesztve ]

(#2729) mitkov77 válasza Sirpi (#2727) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Cooler Master Hyper TX3

Ez a hűtő 5k körül mozog. Én E8400 hűtésére használom, de egészen i5 proci hűtéséig megfelelő. 775/1156/1155 kompatibilis, sőt AMD-re is megfelelő.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2730) mitkov77 válasza Reggie0 (#2728) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Milyen platformra gondoltál? Intell, AMD, meglévő lapba szeretnéd, vagy fejlesztenél?

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2731) Reggie0


Reggie0
félisten

Platform lenyegtelen, a teljesitmeny szamit. Fejleszteni nincs mit, csak notebookjaim vannak. Egyetlen kikotes hogy minimum 16Gb ram elferjen mellette.(Az elozo kerdest ugy ertettem, hogyha HT-s a proci, akkor nem egy magon, hanem 1 thread-en.)

[ Szerkesztve ]

(#2732) Reggie0


Reggie0
félisten

Hm. Ha a CPU mark tesztek megbizhatoak, akkor lehet hogy megtalaltam a nyerot: i5 2500K
Ez threadenkent 1784 pontot ert el.

(#2733) Sirpi válasza mitkov77 (#2729) üzenetére


Sirpi
senior tag

Köszi :R Hazafelé be is újítok egyet.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#2734) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Amd x3 455 processzor szerelek Asus m4a87td lapba.

Gyári hűtéssel rendeltem. Pasztát nem adtak hozzá, a hűtőborda alján van egy szilikon lap, és a leírás szerint is így kell összeszerelni.

Biztos h nem kell semmi hűtőanyag a szilikonon kívül?

(#2735) toyone válasza Ferink (#2734) üzenetére


toyone
őstag

Ami a gyári hűtő alján van az elegendő.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#2736) mitkov77 válasza Ferink (#2734) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Elvileg rövidtávon jó, jobb ha veszel pasztát, lekaparod a hűtőn lévőt, és lepasztázod a procit.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2737) Ferink válasza mitkov77 (#2736) üzenetére


Ferink
tag

Köszi a gyors infókat. Na nekilátok.

(#2738) #65675776 válasza mitkov77 (#2736) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem csak rövid távon jó. A gyári hűtők alján tipikusan felső kategóriás hővezető paszta van, ami messze felülmúlja a boltokban kapható paszták többségét, leszámítva a prémiumkategóriásokat.

(#2739) Sirpi válasza mitkov77 (#2729) üzenetére


Sirpi
senior tag

Frankón bevált az új hűtő: idle 30°C, maxra terhelve fél óra után 45°C. Amúgy a régi hűtővel valami nem teljesen lehetett kóser, mert a paszta nem egyenletesen terült szét rajta, mikor levettem, mintha az egyik sarkát nem szorította volna le rendesen. Köszi a tanácsokat még egyszer!

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#2740) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Összeraktam az új konfigot a gyári hűtéssel.. Első indításkor a következőt írja ki:
Hiányzó NTLDR

Bootnak a cd meghajtó van beállítva, a merevlemezem ide smasung 320 gb.
Van rajta három partíció: egyet direkt a rendszernek formáztam. Mi lehet a baj?

(#2741) fatal` válasza Ferink (#2740) üzenetére


fatal`
titán

Új config és az összes HDD átkerült a régiből? Ha nem akkor a boot fájlok más HDD-n voltak, mint, ami belekerült az új gépedbe.

win telepítőt tedd be és konzolban add ki a fixboot, fixmbr parancsokat.

(#2742) Superhun válasza Ferink (#2740) üzenetére


Superhun
addikt

Rossz helyre írod a problémát, semmi köze a procihoz...
Üres NTFS-re formázott partíciók szoktak ilyen hibaüzenetet dobálni, ha róluk akarsz bootolni (meg persze akkor is előjön, ha törlődik az NTLDR :P). Szerintem még mindig a vinyóról akar bootolni, de az is lehet, hogy a lemezzel van a baj.

(#2743) xigris


xigris
őstag

Esetleg valaki tud erre valamit mondani,hogy lehetséges,hisz ugyanaz a proci csak két különböző alaplapban
Válaszokat előre is köszönöm :R :R

(#2744) mitkov77 válasza xigris (#2743) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Csin bios resetet mindkettőn, és ua. fogja mutatni. Lehet, h az egyikben tuning volt, és maradt a beállítás.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2745) xigris válasza mitkov77 (#2744) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Köszönöm de melyik lehet a valós érték?

(#2746) fatal` válasza xigris (#2743) üzenetére


fatal`
titán

Ugyanaz a proci vagy csak ugyanaz a típus?

Mert az alapfesz procinként eltérhet (no meg chipsetje is válogathatja, hogy mennyit ad neki).

Egyébként az az 1.25 watt tuning nélkül elég sok ennek a procinak, picit nyugodtan lejebb lehet venni kézzel a biosban.

[ Szerkesztve ]

(#2747) flash-


flash-
veterán

sziasztok
kérlek adjatok olyan oldalakat ahol a "jobb" játékok fps értékek alapján vannak tesztelve
olyan kellene amelyen rajta vannak a sandy bridge,és az i7-930 as procik is
tehát hogy crys2ben,metro ban,dirt3ban ,stb) össze vannak vetve a procik hogy melyik proci hány fpst ért el

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2748) xigris válasza fatal` (#2746) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Én eladtam a procit,nálam 1.1v amint linkeltem a képen az új tulajnál úgyanaz a proci 1.25v al megy,akkor ez lehet az alaplap miatt? :F :R

(#2749) Ueda válasza xigris (#2748) üzenetére


Ueda
senior tag

Ha nincs terhelés alatt a proci, akkor a feszültséget is visszaveszi. 6-os szorzó mellett (képen 6x399) ami azt jelenti, hogy nincs terhelve, 1,1 volt lesz a feszültség. Ha terhelve van, akkor 8,5-ös szorzó mellett (képen 8,5x333) a feszültséget felemeli 1,25 voltra. Ez normális, így működik gyári beállításokkal az energiatakarékossági funkció.

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#2750) Seprioth


Seprioth
csendes tag

Sziasztok !
Lenne egy technikai kérdésem hogy procinál a FSB (Front Side Bus) mennyire számít ?
A másik ha egy procinak FSB 5200HT az jónak számít ? Mert legtöbb helyen Mhz-be szokták megadni.Tényleg 5200HT az hány Mhz ? Válaszokat előre is köszi ! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.