Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Geller72 válasza ///Krisz\\\ (#2650) üzenetére


Geller72
veterán

HA gondolod, Oliverdának is nekiszegezheted privátban a kérdést, nem hiszem, hogy megsértődne, ő mégiscsak többet foglalkozott AMD-vel. Szerintem nem lehet, de majd ő megmondja a tutit. (Szívesen ;) )

(#2652) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Mekkora lehet a két processzor között a teljesítmény különbség?
Intel C2D E8400 Alap órajelen 2600Mhz vs AMD Athlon2 X2 250 3000Mhz. Ezt fel tudom tuningolni 3700Mhz-re. Sajna a Intel nem szeret 2800-2900Mhz felett stabil lenni. Egy HD4850-et hajtan meg. Érdemes lecserélni az AMD-re?

[ Szerkesztve ]

(#2653) ///Krisz\\\ válasza csongi (#2652) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Az Intel Core 2 Duo E8400 3GHz-en ketyeg gyárilag és simán fel lehet húzni akár 4GHz-re is, így én az Intel-t ajánlanám már ha nem írtad el a típusszámát.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2654) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,
melyik a jobb? egy Pentium III-M 1,2GHz (Tualatin magos) vagy egy Celeron M 350 1,3GHz (Dothan magos)?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#2655) csongi válasza ///Krisz\\\ (#2653) üzenetére


csongi
veterán

De sajna elgépeltem. ;] E8200.

(#2656) ///Krisz\\\ válasza csongi (#2655) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nem igazán vagyok otthon az Intel procik terén, de miután egy E8400 3.6GHz-en elp*csázta a Phenom II X2 555-met 3.6GHz-en, így (még ha nem is menne fel 3GHz-ig az E8200 bár szerintem azért odáig feltudod húzni) is az Intel-t ajánlanám főleg Athlon-al szemben. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2657) ///Krisz\\\ válasza csongi (#2655) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

De csak, hogy ne a levegőbe beszéljek itt van pár teszt: [link] [link]. Illetve nem tudom milyen áron tudod beszerezni az E8200-at (és nem is találtam boltokba), de az E8400 33eFt holott egy Phenom II X4 955 23eFt és még a lapodba is belemegy a Phenom tehát azt se kéne cserélni.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2658) csongi válasza ///Krisz\\\ (#2657) üzenetére


csongi
veterán

A 8200-et váltanám x250-re. Nem egy tuningos fajta, 2900Mhz környékén elhal.
Az Athlon meg stabil 3700Mhz-en. De így elnézve a teszteket, mivel nem lehet jól húzni a Córót, jobb lesz az athlon:).

[ Szerkesztve ]

(#2659) Sanya válasza donjohnson (#2654) üzenetére


Sanya
nagyúr

pentium M. nagyságrendekkel :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2660) ///Krisz\\\ válasza csongi (#2658) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Aha, most már értem. Hát igen, akkor jobban jársz az Athlon-nal. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2661) lacika0926


lacika0926
tag

sziasztok max 10.000-ft értékben tudok ajánlani hütö?
amd be 555 3.4(4magositva)

(#2662) Geller72 válasza lacika0926 (#2661) üzenetére


Geller72
veterán

Teszt. Nekem brocken van, minden procihoz jó, az i7-et is ezzel hűtöttem.

(#2663) lacika0926 válasza Geller72 (#2662) üzenetére


lacika0926
tag

köszi, ez télleg jó

(#2664) danee91


danee91
senior tag

Üdv!

Remélem jó helyre írok...Nem vagyok 1 kezdő tuningos, bár már nem foglalkozom a témával a Core 2 óta. A gép:

Gigabyte P31-DS3L F9-es végleges BIOS
Intel E2140 2x1,6GHz

A gép 2,72GHz-re volt húzva, vígan fut 2 éve..Most tettem újra öcsémnek a win7-et, és azt figyeltem meg, h a BIOS F10a-ra változott(talán a win 7 frissíthette??).
Ez nem is gond, mert visszatettem Q-Flash alól F9 BIOS-ra..
Azonban akármekkora FSB-t állítok be, a gép widowsban CPU-Z-vel és bármivel 1,6GHz-en fut, de ugyanakkor a BIOS meg 2,72GHz-et ír...Nagyon nagyon lassú, szóva az 1,6GHz az aktuális valószínűleg. A furcsa meg az, h Load Optimized Defaults-ra nyomva, 8x100-ra áll be a proci(800MHz)...Mi a franc lehet vele?

A ramokat be tudom lőni, időzítést és ramszorzót jól állítja, ugyanakkor a proci érinthetetlen, húzhatatlan(próbáltam C1E+EIST Enabled, meg Disabled, meg egyik ez, másik az), de a helyzet változatlan...

Vki tud erre mondani vmit?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#2665) fatal` válasza danee91 (#2664) üzenetére


fatal`
titán

A win7 biztosan nem frissített BIOSt, maximum az öcséd. :D

Ha CPU-z-vel nézed, akkor terheled is a procit, vagy épp energiatakarékos módban csökkentett szorzón nézegeted az órajelet?:)

(#2666) danee91 válasza fatal` (#2665) üzenetére


danee91
senior tag

C1E és EIST lett próbálgatva(az energiatakarékos módok), FSB-re hatástalan, nem tudok 200 fölé menni, terhelésre 8x200-ra ugrik fel, miközbe 8x340-re kéne, mivel BIOS szerint az van...

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#2667) Geller72 válasza danee91 (#2666) üzenetére


Geller72
veterán

Ctrl+F1 biosban. Bemész a plusz menübe és úgy matatsz. ;). aztán f10..

(#2668) danee91 válasza Geller72 (#2667) üzenetére


danee91
senior tag

Most ezzel mit szerettél volna mondani?
Ismerem a bill. kombinációt, úgy lett minden be van állítva(ramszorzó, ram órajelek, időzítések, PCI-E freki, feszültségeket beállítottam, a gép stabilan elindul, de a BIOS-ban beállított 340-es FSB helyett 200-on fut továbbra is win alól, miközben újraindítás után a BIOS továbbra is 340-es FSB-t jelez... remélem érthető :D

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#2669) vanye


vanye
senior tag

Üdv!
A kérdésemet nem is oly rég már az alaplapos azonnaliban is feltettem, ám megnyugtató választ ott nem tudtak adni rá, A kérdés: ha egy ASUS alaplap kezeli mondjuk a Phenom II X4 955-ös 125 Wattos verzióját, akkor az (az amúgy a CPU-támogatási listában nem szereplő) 95 Wattos darabokat is kezelni fogja? Vagy a két, különféle TDP-jű proci között komoly strukturális eltérés van, ami mindezt lehetetlenné teszi?

Stern des Südens!

(#2670) Geller72 válasza danee91 (#2668) üzenetére


Geller72
veterán

Ok, vágom. Próbáltad alapról, lassan feljebb állogatni?

To vanye:

-Lefele teljesítményügyileg ok. Tehát az a lap, ami támogatja a 125W-os TDP-vel ellátott procikat, támogatni fogja a kisebb procikat is. Felfele van inkább a bibi, arra kell figyelni. Ettől függetlenül nem biztos, hogy ha az egyik phenomot támogatja, a másikat is fogja. De ennek nincs köze a teljesítményhez. (inkább a foglalathoz/bioshoz)

Kellene a két phenom típusa és a lap pontos típusa.

[ Szerkesztve ]

(#2671) Geller72 válasza vanye (#2669) üzenetére


Geller72
veterán

(Sry, lehet, hogy nem látszik, de lemaradtam.)

Szal a többi phenom is kellene a 955 mellé.

[ Szerkesztve ]

(#2672) vanye válasza Geller72 (#2670) üzenetére


vanye
senior tag

ASUS M2N68-AM
Phenom IIX4 955 (HDX955FBK4DGI),3.2GHz,125W,rev.C2
Phenom IIX4 955 (HDZ955FBK4DGM),3.2GHz,125W,rev.C3

Ezeket támogatja a BIOS. Az előző lap "testvére", az M2N68-AM PLUS (amiben ugyanaz a NVIDIA Geforce 7025/nForce 630a lapkészlet van, mint a fenti lapban) azonban a Phenom IIX4 955 (HDX955WFK4DGM),3.2GHz,95W,rev.C3 verzióját is támogatja. Na ez az, amit én nem értek. :F

Stern des Südens!

(#2673) Geller72 válasza vanye (#2672) üzenetére


Geller72
veterán

Milyen bios van fent?
0603?
Megnéztem nem csak a lap CPU support listáját, hanem a CPU alaplapi támogatását is, hátha, de nem, ott sincs benne a lapod.

Itt, ha legfelül kiválasztod és tovább választgatod a 955/95W-ig, és nyomsz egy okot, ott is láthatod, hogy van vagy 4 féle ebből a lapból, amit támogat, de a tiéd nincs benne. Ettől függetlenül a legújabb biossal belepróbálnám a helyedben, ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#2674) vanye válasza Geller72 (#2673) üzenetére


vanye
senior tag

Értem. Nem, a lap (még) nincs a tulajdonomban. Mi több, Phenom II-esem sincsen még hozzá. Ezért is lenne fontos kideríteni, hogy egyáltalán milyen processzorban gondolkodhatom eigentlich. Egy Phenom II x4 955-ös nekem teljesen megfelelne, de abból is inkább a 95 Wattos változat. De baromi érdekes, hogy 95 Wattos 945-öst (Phenom IIX4 945 (HDX945WFK4DGI),3.0GHz,2048KB,95W,rev.C2) azért elbír a lap. Igaz, a plusszos tesó ugyanezen proci C3-as revíziójával is megbirkózik.
Szted ebben a fonák helyzetben mi lenne a legüdvözítőbb megoldás? 955 95W, hátha? 945 95 W? (Nem szeretném, ha nagyon elszabadulna a fogyasztás és a hőtermelés.) Ez utóbbiból a boltok tartanak még C2-es revíziós darabot? Csupa nyugtalanító kérdés. :O

Stern des Südens!

(#2675) danee91 válasza Geller72 (#2670) üzenetére


danee91
senior tag

Próbáltam, ugyanaz...Nem tudom h a lap vagy a proci halt be? Load Optimized Defaults 8x-os szorzót és 100MHz FSB-t pakol be, már ez nem stimmel, mivel régen 8x200-ra állította alapesetben...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#2676) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!
Valaki tud mondani egy különbséget az I7-860 vs. I7-920-ra?
Melyik a jobb?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#2677) vanye válasza Geller72 (#2673) üzenetére


vanye
senior tag

Kutakodtam kicsit a cpuworld.com-on. Az oldal szerint:
- minden x4 955 BE 125 Wattos; magyarán, ha bemegyek bármelyik üzletbe, hogy ilyet kérek, akkor csak ilyen TDP-set kapok?
- az M2N68-AM által NEM támogatott x4 955-ös (HDX955WFK4DGM,3.2GHz,95W,rev.C3) 2010 szeptemberében jött ki, míg a laphoz passzoló utolsó BIOS augusztus 20-án. Ergo meglehet, hogy csak azért nem támogatja a lap hivatalosan a 95 Wattos 955-öst, mert a proci frissebb, mint a BIOS? (Csak a rend kedvéért: a PLUS utolsó biosza 2010.11.22-es.)

Stern des Südens!

(#2678) Geller72 válasza danee91 (#2675) üzenetére


Geller72
veterán

Egy másik bios sokat dobna a dolgon. Eldöntené, amit el kell. A proci, vagy halott, vagy nem, de ilyet nem csinál. Ennyire szélsőségesen. Próbálj rá legalább 2 biost.

To }{3@Đ$}{0ot:

-Nagyjából egál, bár nem sokan használják alapon egyiket sem. Ez az egál alapfrekin értendő.
Van itt a PH-n is teszt.

To vanye:

Ha úgy is egy helyen veszed a lapot és a procit, és ez mondjuk nem egy webshop, hanem valamilyen haveron, ismerős bolton/boltból rendeled, akkor ki tudod próbálni. Azért is írtam a bios dolgot, mert elképzelhető, hogy menne. A 955/95W-os Phenom meg szerintem rendelés kérdése. Ha van listában, akkor kapható, rendelhető. Nem lennék viszont meglepve, ha a 125W vs. 95W közt csak annyi lenne az eltérés, hogy a procinak kisebb az alapfesze..:D. Tehát nagyon könnyen lehet csinálni 125W-os prociból 95W-os procit, de fordítva is igaz, mert ha meghúzod (nem is kell nagyon) kapásból más értéket fog adni fogyasztás terén. Nálam egy E8400 is evett annyit, mint egy Q6600..:DDD. Pedig mindkettő gyári órajelen ment, csak míg a 8400 alapon, addig a Quad 1.1V-on..;). Szal nem biztos, hogy szórakoznék annyit, és - ahogy említettem is - ha húzni fogod, elveszik az előny, vagy más néven nem ér semmit. Ha viszont a fogyi a fontos, akkor a nagyobb tesót is le tudod szorítani egy picit szvsz. Nekem 940BE-m volt anno, az ment 3700-on is, és ment alapon, kevesebb fesszel. Mindenképpen olyan helyet keress, ahol a variára van lehetőség, ha valami nem lenne ok. (Mondjuk itt Herrz-t..:DDD)

[ Szerkesztve ]

(#2679) }{3@Đ$}{0ot válasza Geller72 (#2678) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Jah mondta unokatesóm,nagy mágus ebben :) xD
Valszeg az I7-870-es lesz amit vásárlásra bírok majd!

Köszi a választ azért! :R

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#2680) Geller72 válasza }{3@Đ$}{0ot (#2679) üzenetére


Geller72
veterán

A 870 az nagyon jó proci.

(#2681) }{3@Đ$}{0ot válasza Geller72 (#2680) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

azért veszek olyat :) :)

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#2682) ///Krisz\\\ válasza vanye (#2669) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nincs strukturális eltérés a két proci között csak egyszerűen nincs benne az adott BIOS-ban a processzor mikrokódja, magyarul nem tudja megfelelően működtetni azt.

(tipp: én nem vennék Nvidia chip-készletes alaplapot.)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2683) danee91 válasza Geller72 (#2678) üzenetére


danee91
senior tag

F8-at is feltettem, ez már a 3. BIOS, és semmi változás...A következő beállítás volt:
8x250=2000MHz(ennyinek kellett volna lennie a CPU)
RAM: 250x2,5=625MHz(ennyinek kellett volna lennie a ramnak)

ehelyett CPU-Z szerint:
proci: 8x200=1600MHz
RAM: 2x250=500MHz

már itt nem stimmel, h a ram és a CPU alapórajele eltér...az órajelgenerátor tönkrement? annyira nem vágom belsőségesen ezt a dolgot, de ez furcsa...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#2684) danee91 válasza danee91 (#2683) üzenetére


danee91
senior tag

Az gondolom nem jó, ha két fontos részegység alapórajele elcsúszik...Az FSB beállítást a ramra érvényesnek veszi, a CPU-ra mindig is 200-at számol, viszont a ramszorzók is hatástalanok...Ezért most megpróbáljuk ezt:

CPU 8x200
RAM 2x200(1:1)

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#2685) vanye válasza Geller72 (#2678) üzenetére


vanye
senior tag

Köszönöm a segítséget. Sztem ebből majd egy BIOS-szinten is passzoló 955 BE lesz majd, amit (az esőerdők érdekében) aztán alulfeszelek.

///Krisz\\\-nek: Eddig még nem tapasztaltam negatívumot Nvidia chipek terén (nForce4 és 570 Ultra). Amúgy ha csak BIOS kód alapján működnek a procik, akkor hogy képes néhány példány olyan lapban is rendesen működni, amelyik elvben nem is támogatja az adott CPU-t? Ilyen esetekről elég sokat olvasni errefelé. Mert a 95 Wattos 955-ös procik esetében is csak a stepping módosult (C3), s vele a TDP értéke - lefelé.

Stern des Südens!

(#2686) ///Krisz\\\ válasza vanye (#2685) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Rendben csak egy tipp volt. Nem BIOS kód hanem mikrokód és nem tudom, hogy azokat hogyan kezeli amiket nem is ismer a BIOS, X-akták. :Y A 955-ösnek nem azért csökkent a fogyasztása, mert a C3-as stepping-esek már ilyen jól fogyasztanak (nekem egy 2011. áprilisában gyártott C3-asom van és 125W a TDP-je), hanem egész egyszerűen csináltak belőle egy olyan fajtát is, nyilván oda válogatott darabok kerültek amik alacsonyabb feszen is működnek. Ha jól tudom ezt csak OEM piacra gyártották tehát nem igen fogsz találni az üzletekben ilyet (de erre nem esküszöm meg).

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2687) vanye válasza ///Krisz\\\ (#2686) üzenetére


vanye
senior tag

30 Watt nem a világ. Majd kevesebbet kap enni, ez lesz a megoldás akkor. Meg aztán már szinte mindenhol csak 955 BE-t kapni, úgyhogy mindegy is. (Ez nyilván utcáról beesve igaz főként, itt a PH!-n nyilván akadna más is. De ha nem viszi az alaplap, akkor minek.)
Még annyit: én ezt egy bontatlan dobozon hol tudom lecsekkolni, hogy ami a kezemben van, annak a sorozatszáma HDakármennyi?

Stern des Südens!

(#2688) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok !

Az volna a kérdésem hogy van egy K8T8AS alaplapos gépem egy Amd 3000 + Sempron processzorral és ha a bios ban adok neki egy kis tuningot minden jó csak ha újra indítom a gépet mindig vissza áll alap óra jel re. Nem tudja valaki hogy ez miért van. Tudja valaki hogy mit kellene csinálnom vele hogy ne felejtse el a beállításokat és ha újra indítom vagy ki kapcsolom akkor ne mindig az alap értékekkel induljon.

(#2689) ///Krisz\\\ válasza vanye (#2687) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

A dobozon lévő OPN más mint a proci kupakján lévő. A dobozon lévő OPN-ből csak az derül ki, hogy C3-as vagy C2-es. Ami M-re végződik az C3-as ami más betűre (I,H) az C2-es. De itt van egy jó kis leírás erről a dologról.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2690) pelikan0319


pelikan0319
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy PENTIUM 4 3.0GHz/2M/800/04 proci használható-e , egy új P5-ös alaplapban (P5QPL-AM FSB1333)

(#2691) Geller72 válasza pelikan0319 (#2690) üzenetére


Geller72
veterán

(#2692) pelikan0319 válasza Geller72 (#2691) üzenetére


pelikan0319
csendes tag

Köszönöm!

Nem látom a mellékelt listában. (Kezdő vagyok a témában) Azért a kérdés,mert egy tönkre ment alaplapú gépet kellene javítani ezzel az új lappal,amiből származik a processzor a foglalata szerint meg egyezik (LGA775)
Úgy tünik,mintha indulna vele,keresi honnét induljon,de míg bekapcsol és belépek a biosba kb 2perc alatt olyan forró lessz az északi híd hűtő bordája,hogy kézzel alig fogható és a processzor is közel olyan meleg,a működő hűtése ellenére.

(#2693) Geller72 válasza pelikan0319 (#2692) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem Q45-ös deszkám volt de még a D8xxx-es procikat sem kezeli. Egy P35-ös deszka mindent kezel, az nagyon jó választás még manapság is. Az 533-as Cel. D-től a 45nm-es 1333-as FSB-s Quadig mindent támogat. De egy 965-ös is jó választás, és lehet olcsón is kapni. Szerintem. ;).

(#2694) brunzwik


brunzwik
csendes tag

Sziasztok.

Nagyon fontos kérdésem lenne adva van 2 processzor Az egyik Phenom x4 9950 és egy Athlon II X2 250, ezek közül szerintetek a X2 mennyivel gyengébb.
Csak játékra lenne használva a gép

A többi összetevő 2gb 800Mhz RAM, 9600Gt videokártya.

Köszi előre is a válaszokat

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

(#2695) Geller72 válasza brunzwik (#2694) üzenetére


Geller72
veterán

A gyenge keresztmetszet nem a proci lesz. A VGA régi nagyon, a ram kevés, a 9950 meg zabál. A "csak játékra" ez eléggé korlátozott lesz. Régebbi gammákra még ok, de arra amúgy is elég lesz az X2, mert azoknál még nem annyira volt divat a több szál kezelése. Feleslegesnek tartom így, ezzel a konfiggal a Phenomot.

(#2696) brunzwik válasza Geller72 (#2695) üzenetére


brunzwik
csendes tag

Bocsánat a VGA-t elirtam Nem 9600GT hanem 8800GTS

Igy mennyiben változik a helyzet???

Nem kell max grafika elég az 1024*768 is.

[ Szerkesztve ]

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

(#2697) Geller72 válasza brunzwik (#2696) üzenetére


Geller72
veterán

Tartom az álláspontom.;). (Inkább 940BE és +2GB RAM)

[ Szerkesztve ]

(#2698) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Bocs,ha hülye kérdés,de inkább kérdezek,mint szétbarmoljam.
CPU-t akarok cserélni,és a régi benne van már vagy 3 éve.Régen jártam úgy, hogy hiába oldottam ki a venti leszorítóját nem engedte el a procit.Mintha összesült volna, vagy ilyesmi.Persze ilyenkor nem tudok hozzáférni a proci leszorítójához sem,mert az meg ugye felfelé nyílik,ahol akadályozza a venti. Találkoztatok már ilyennel? Mi az óvatos eljárás ilyen esetben? El szeretném még adni a prockót,nem ártana vigyázni rá...
A deszka egy Giga GA-MA69-sh3,és egy Athlon X2 4200+ ketyeg benne.
Előre is köszi a választ!
Dodo
Másik kérdés.A bios verzióját hol tudom megnézni?
Köszi!

(#2699) BigBlackDog válasza dodopek (#2698) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A bios verzióját vagy a bios menüjében, vagy a bios post képernyőjén (indulóképernyő) a felső sorokban láthato valahol.

[ Szerkesztve ]

(#2700) Geller72 válasza dodopek (#2698) üzenetére


Geller72
veterán

Óvatosan kezd el jobbra-balra mozgatni, amíg el nem engedi. Egy kicsit billegtetheted is. (Amúgy jött már nekem is ki "egyben" és nem lett semmi baja, de NEKED ezt ÉN nem javaslom, csak mint érdekességet írtam le..:D. A bios verziót itt felettem leírták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.