Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) atti_2010 válasza atti_2010 (#2497) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Közben rájöttem a 3.1 verzió bugos.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2502) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Helló!
valaki megmondhatná nekem, hogy egy i7-2600k-ban mi az a ViD, és mi a core voltage.
amd-m volt eddig, és nagyom belegabalyodtam.
hiába veszem vissza a core voltage-et, a ViD akkoris 1,36V-ra ugrál, és kegyetlenül fűt. hogy lehetne ezt degradálni egy kicsit?

(#2503) Jorus válasza lordjancso (#2500) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó dolog, teljesítménytöbbletet hoz az egy szálon futó alkalmazások esetében.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2504) kisfer válasza Ace Ventura (#2498) üzenetére


kisfer
aktív tag

Anélkül is mennie kéne benne, de megpróbálom azért.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#2505) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
A CPU hűtő a képen bejelőlt hőmérsékletet nézi?
Csak mert ezért ilyen baromi hangos a hűtőm ventije.Miért ilyen sok az eltérés a magok meg a CPU között?Ez valami illesztési probléma?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2506) Zod30


Zod30
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb P4 478-as proci 3,2Ghz SL7KC vagy az SL7E5 ? Miben különböznek? Melyik szereti jobban a tuningot ?

(#2507) Jorus válasza Zod30 (#2506) üzenetére


Jorus
nagyúr

Check this out!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2508) kmisi99


kmisi99
addikt

Ahány ember annyi véleményt hallottam eddig a pasztázással kapcsolatban. Most akkor hogy rá egy pötty majd a hűtővel szétnyom vagy egyenletesen elken? Rengeteg embertől hallottam mindkét verzióról hogy nagyon jó vagy hogy nagyon rossz.

(#2509) loki22


loki22
tag

Sziasztok!

Sürgős lenne.
Van egy amd 4 magosítorr talán b 50es 3,4ghzes procim és mostanában sokszor nagyobb terhelés alatt leállt a gép. megnéztem leszedtem a hűtőt(gyári) és nem jön le a processszorról.
Van valami 5let mivel szedhetném le, választhatnám le őket egymástól?:)

(#2510) Jorus válasza kmisi99 (#2508) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindegy, melyiket választod. Az első esetben a hűtő alja oszlatja el a hűtőközeget az IHS-en, a másik esetben te teszed ezt meg. A lényeg, hogy egyenletesen oszoljon el a paszta a kupak és a hűtő között. Én úgy szoktam, hogy egyenletesen elkenem a kupakon a hűtőzsírt, de kicsivel többet teszek rá, hogy amikor ráfeszítem a hűtőt, a paszta kitöltse az IHS esetleges, szemmel nem látható egyenetlenségét (homorú vagy domború felületi rendellenességeit), majd a felesleget, ami kijön a kupak és a hűtő közül, letörlöm.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2511) Jorus válasza loki22 (#2509) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pengével, óvatosan.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2512) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok. Egyik ismerősömnek állítunk össze gépet. AMD téren nem vagyok otthon... az a hülye intel szeretetem :D
Történet a következő... Van egy abit ax 78-as alaplapja (am2,am2+-os foglalattal) + hozzá 2x1 gb-os corsair dominator.
CPU-t szeretnénk neki bele venni... az x2 250 például ugyebár am3-as...
Gond nélkül bele tudom tenni az am2+-ba is ugye?
az am3 -ason 2 lábbal kevesebb van, és ettől függetlenül jó a lapban ...

Köszi a segítséget előre is :R :R

(#2513) atti_2010 válasza DJ WOKKY (#2512) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A négy magosok most elég olcsóak pláne itt a hardver aprón, ha már fejlesztés akkor inkább tegyél be neki egy négy magosat és egy ideig nem lesz gondja.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2514) DJ WOKKY válasza atti_2010 (#2513) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pénz szűkében nem fog menni... szerintem.
Egyébként a fent leírtakra mi a véleményed ? Tapasztalatod ????

(#2515) Blitz23


Blitz23
tag

Sziasztok!
Szerintetek jobb lesz az AMD Bulldozer széria,mint a mostani Sandy Bridges Intel procik és milyen árban lesznek körülbelül?

(#2516) DJ WOKKY válasza Blitz23 (#2515) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Elméletileg jobbak, de ez majd a sok teszt eredménye fogja igazolni...

(#2517) tottiiii


tottiiii
tag

Hello.szeretnék venni egy 2 magos AMD-s processzort. 'alacsony'fogyasztásút.tudnátok ajánlani valamit,ami teljesítmény alacsony fogyasztás ár arányban a legjobb?előre is köszönöm.

(#2518) DJ WOKKY válasza tottiiii (#2517) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

attól függ mennyit szánsz rá :) Igen tág a kör :)

AMD athlon x2 250... ára kb. 8000 Ft boxosan...
5200+ kb. 7000 Ft... stb... processzorok am2, am2+, am3 és találsz párat, ott nézz szét :)

(#2519) tottiiii válasza DJ WOKKY (#2518) üzenetére


tottiiii
tag

köszönöm szépen! :R

(#2520) DJ WOKKY válasza tottiiii (#2519) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szívesen :C

(#2521) loki22 válasza Jorus (#2511) üzenetére


loki22
tag

köszi, de végül hajszárítóval lejött xdxd

(#2522) DJ WOKKY válasza R̲e̲m̲ (#2502) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem azt jelzi, hogy mennyi volt az eddigi max fesz, amit kapott ???

(#2523) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

cpu fan speed 3444rpm sok?
játék közben athlon x2 4400+ procinál

mostanában nagy a hangja játék nélkül is. pasztázva nem volt még mióta megvettem 2-3éve, gondolom azt sem ártana megejteni. mi annak az ára kb?

köszi

(#2524) fefe9 válasza izomhod (#2523) üzenetére


fefe9
tag

Üdv.
Gépház, hűtők kitakarítása, proci újrapasztázása ajánlott, érdemes rászánni az időt, mielőtt jön a nyári meleg.
Nem komoly összeg a hűtőzsír, egy átlagos Spire pl. 300-600 Ft. körül van egy tubussal, bármelyik számtech boltban kapsz szerintem.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#2525) izomhod válasza fefe9 (#2524) üzenetére


izomhod
senior tag

a héten elintézem, köszi;)

(#2526) DJ WOKKY válasza izomhod (#2523) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem árt megejteni, jól látod. az ára itt ph-n: kb. 500 ft - 1000 ft
Meg lehet egy jó kis takarítás sem árt, mert tele van porral, így gyengébb a teljesítménye is...
amúgy gyári hűtője ? általában max 2500-ig mennek... persze, ha nincs húzva proci.

(#2527) garaba15


garaba15
tag

Sziasztok!

szeretnék egy kicsit tanulni, az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megkülönböztetni típusra azonos procikat, mármint kiválasztani kettő közül a stabilabbat, jobban sikerültet...

ha valaki tud ilyenben segíteni akkor tudnék mutatni képet, 3 elvileg azonos prociról...

Üdv. Mindenkinek!

(#2528) Jorus válasza garaba15 (#2527) üzenetére


Jorus
nagyúr

FPO alapján rá lehet keresni a neten fellelhető eredmények között, hogy nagyjából mire lehet számítani, de ez alapján se tudsz biztosra menni, mert azonos FPO-k között is lehetnek nagy különbségek. Ha tutira akarsz menni, akkor pre-tested CPU-t kell venned.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2529) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Üdv All!

Tudnátok segíteni?
Ilyen ramjaim vannk (2*2GB): Kingmax Hercules
Elvileg XMP-ben (ezzel mentek stabilan) 1600-on használom őket.
i5-2500k procim van, alaplapom Asus P8P67. A lap elvileg bírja a nagyobb ramokat, a procinak a gyári leírása (intel oldalon) viszont nem egyértelmű számomra:
Ezzel kapcsolatban 2 kérdésem lenne:

1. Lehet-e a ramokat ehhez a procihoz 1600-on használni?
2. A használatukra max 1,5 V-ot ajánlj a procihoz a gyártó?

Mellékelem az infó oldalt:

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2530) Jorus válasza JoceeHunt (#2529) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen és igen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2531) JoceeHunt válasza Jorus (#2530) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor ha jól értelmezem 1600-on max 1,5 V-osokat lehetne.
Ilyet vennék a Kingmaxomhoz, még 2x2-t:
Geil
Ezek elmehetnek 1,5-ön vajon? A gyártói oldaluk 1,6-ot ír.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2532) Jorus válasza JoceeHunt (#2531) üzenetére


Jorus
nagyúr

Válaszoltam a DDR3 topicban is, hogy ezek a DB-k nem SB-hez valók hivatalosan, így nem erőltetném őket, mert ha nem mennek csak 1.6V-n, vagy afölött, az nem feltétlenül tesz jót a procinak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2533) JoceeHunt válasza Jorus (#2532) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi. Ott folyt? Kérlek néha nézz be oda mert eléggé tanulás alatt állok :D

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2534) Jorus válasza JoceeHunt (#2533) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sure.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2535) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Lenne egy ASUS P8P67-es lapom egy 2500K-s procival!Húzni szeretném de hamegemelem a szorzót 33-ról mondjuk 36-ra megváltoztatja a fsb-t 100-ról úgy,hogy az órajel marad 3300-on.Azt szeretném kérdezni mi a fenét kell állítani a biosban,hogy a megemelt szorzóval menjen 3600-at és neegye vissza az fsb-t!

Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2536) mate1990


mate1990
csendes tag

sziasztok
nemrég lett meg az uj gépem
i5 2400
lap:Intel BLKDH61WWB3

nos egy kis segítséget szeretnék kérni
tudom hogy ilyen konfigot nem igazán lehet tuningolnoi de én azért mégis csak szeretném kipróbálni ,a gond csak az hogy amikor belépek a biosba akkor sok hejen csak szürke betükkel jeleníti meg az adatokat és inaktívak tehát nemtudom módosítani őket ,igy a procit sem tudom húzni
van valakinek tapasztalata benne aki tudna segíteni?
előre is köszi

(#2537) Воланд válasza keke69 (#2535) üzenetére


Воланд
titán

Itt tudnak neked segíteni. Az első hsz-ben van segítség a tuninghoz.

(#2536) mate1990: Sandy Bridge processzoroknál csak a k végződésű (2500K, 2600K) processzorokat lehet tuningolni p67-es vagy z68-as chipsettel szerelt alaplapban.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2538) Olomlovag


Olomlovag
tag

Sziasztok!

Ma lett összerakatva az új gépem.

A képen bekeretezett adatok aggasztanak. Egy core i 2400 csücsül a gépben, Xigmetek Gaia procihütővel.

Van erre valami ésszerű megoldás. Nem értek a Bioshoz.

Egyébként meg alig hallom az egész gépet.

Köszönettel

Üdv
Olomlovag

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#2539) D34L3R


D34L3R
tag

Segítséééég!:) Van egy AMD X2 5000+ Brisbane magos! Nos alap helyzetben 10 fok eltérés van a két mag között a CoreTemp szerint! Ráengedem az Orthos-t nem jelez hibát bár csak egy szűk órát verettem! Annyi az egyedüli baj hogy 1004 és 2612 Mhz között ingadozik a Mhz 2 másodpercenként amit az Orthos is mutat! Emiatt a játék is így viselkedik hogy megy belassul megy belassul! Volt BIOS reset! A Feszt visszavettem 1,325-ről 1,225 így a hőmérséklet is visszább esett! Jah mert azt még nem mondtam hogy a hőmérséklet alap helyzetben 35-45 fok közötti de ha rányomok egy Orthos-t a hőmérséklet felugrik akár 80 fokra is pedig egy Zalman 9700LED hűti! Itt van két db mért kép is! 1 2 Nagyon fontos lenne várom az ötleteket! A BIOS-ban ki vannak kapcsolva az ilyen takarékos módok! (Cool'n'.... stb) Halálán lenne proci? Nem tudok semmivel játszani SEGÍTSÉÉÉG!!! Előre is köszi! :R

Három a magyar igazság! Fű, papír, olló! ;) <-----> Ideje leszállni a magas lóról és ráülni egy pónira! xD

(#2540) Zhewarr


Zhewarr
csendes tag

Hali mindenki!

Kellene egy kis segítség. Most vettem egy i3-2100 procit foxconn h67m-v lappal. (Külön VGA-t nem vettem!) A probléma azzal kezdődött, hogy a win7 telepítése (valamint a driverek telepítése) után gondoltam egyet, kíváncsiságból megnézem az elményindexet. Ez még az elején, mikor az "aero"-t tesztelte, pillanat alatt megfagyott a gép. Második és harmadik próbálkozásra is, és a képernyőn pontok csíkok jelentek meg, mint amikor kezd szétesni a kép. Gondoltam rakok fel egy CS: Source-t. A probléma a ugyanaz: azonnali fagyás még a menüben. Sőt, akkor is megfagy a gép, ha olyan internetes oldalra tévedek, ahol komolyabb animáció van, reakció itt is 100%-ban ugyanaz. Ezeken kívül tökéletesen működik, hd filmet is viszi.
A biosban az "initate graphics adapter" alapbeállítása [peg/igd] volt, ezt a probléma felismerése után átállítottam [igd]-re, de a helyzet változatlan.
Szedtem le az intel honlapjáról másik vga drivert... semmi eredmény.

Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném

Aztat bárki mondhassa...

(#2541) Kiki18


Kiki18
őstag

Üdv mindenkinek!
Kérdésem csak annyi lenne,hogy mi a különbség az 1155 1156 és 1366 foglalatok közt?Mi értelme van ennek?Melyik platformra éri meg váltani?

(#2542) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok tudna valaki segíteni abban hogy van egy Nec N4 - IBFGL V 1.3 tipusu alaplapom és hogy abba milyen a leg erősebb processzor amit támogat.

(#2543) akoo


akoo
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Lenovo y 570-et. Van az i3 2310 és a i5 2410-el árult változat. És árba a 50 ezer különbség van a két lehetőség között. Én nem értek a processzorokhoz és az lenne a kérdésem,hogy megéri e azt a 50 ezret az i5-ös? Nem használnám processzor igényes dolgokra a gépet filmezés, nettezés, meg néha játszogatnék. A lenovoba egy geforce gt555m típusú videokártya van és ha már az i3-at se hajtja ki teljesen a kártya akkor az i5-tel se nyernék maximum 2-3 fps-et szerintem ami a +50 ezerért nem éri meg. De mint mondtam nem vagyok szakértő ebben a témában. Szóval lenne érdemi különbség az i3-om és az i5 között abban amire én használóm a laptopot vagy nem éri meg e ezt a 50 ezer pluszt?
A válaszokat előre is köszönöm

(#2544) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Valaki tudja e hogy támogatja e a Nec N4 IBFGL V 1.3 tipusu alaplap a 3 Ghz es Pentium 4 processzor aminek 478 as foglalata van nem vagyok benne biztos hogy támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#2545) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Valaki tudja e hogy mi a leg erősebb Pentium 4 processzor ami 400 Fsb vel van. Köszi a választ előre is.

(#2546) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Valaki tudna olyan programot mondani amelyik folyamatosan figyeli a cpu hőmérsékletét és netán monitorizálja is azt?
Gondolok olyanra mint a GPU_Z program.

KÖSZÖNÖM!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2547) D34L3R válasza keke69 (#2546) üzenetére


D34L3R
tag

Speedfan :R

Három a magyar igazság! Fű, papír, olló! ;) <-----> Ideje leszállni a magas lóról és ráülni egy pónira! xD

(#2548) atti_2010 válasza keke69 (#2546) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Core Temp, Real Temp, a Speedfan is jó de néha nem jól mutat, Aida 64.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2549) keke69


keke69
őstag

Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2550) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

a következő kérésem lenne felétek:

Intel Pentium D925 típusú processzorom van(tudom, hogy kissé régi , de meg vagyok elégedve vele). A probléma az, hogy véleményem szerint igen magas a hőfoka, játék közben akár 65 fokra is felmegy, sőt szimplán youtube-zás közben is 51-55 fokos lesz.

Tudnátok tanácsot adni, hogy ezek az értékek valóban magasok-e? (linket is megköszönnék, amiben le van írva a megfelelő hőfok, kerestem de csak Tcase nevű hőfokot találtam, amit nem igazán tudom mi, illetve, hogy hogy kell mérni azt :( , az 63,4 fok )

Köszönöm előre is a válaszokat, tanácsokat

With every conflict I grow stronger!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.