Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Proci behelyezésénél ( 1155,1156 ) ról lenne most szó, mennyire kell vigyázni? A régebbi prociknál kellett vigyázni jobban hogy a lábak nehogy elhajoljanak de az újabbaknál már mindegyiknél ilyen kis félgömbös megoldás van nem? tehát csak arra kell inkább hogy helyes irányba álljon a behelyezésnél.

iPhone 13 Pro Max

(#2802) mitkov77 válasza jana66 (#2800) üzenetére


mitkov77
aktív tag

A megfelelő topik erre: tuning kezdőknek szájbarágósan

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2803) csucsu21


csucsu21
aktív tag

sziasztok
olyan kérdésem lenne
Van 1 intel core i7 860 asom egy Asus P7P55D-E ALAP LAPBAN
Az óra jel 1,2Ghz től akár 3,3 ghz-ig is fel ugrik de állandóan ugrál ha be nyomoma Core Temp progit ott is állandóan más órajelen megy aproci.
Ettől lehet valami baja vagy nem árt a procinak és az alap lapnak ???
Vagy esetleg hol tudom ezt ki kapcsolni ???
Előre is Köszönöm.
Fel tettem már más hová is a kérdést de nem kaptam válasz remélem itt kapok

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#2804) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok!

Gta IV közben az I5-2400 procim felment 63-64°-ra. Ez már nagy bajnak számít? Most netezés, zene közben 36-38 körül mozog.

(#2805) lordjancso


lordjancso
senior tag

Hi!
Én is hasonlót szeretnék kérdezni mint pana0017.
Intel Core i5 2500 processzorom van a gyári hűtéssel.
Az Intel Burn Test nevű programmal High fokozaton meghajtottam kicsit, közben a CoreTemp64 nevű programmal monitoroztam a hőmérsékletet, és elérték a 90 fokot a magok. Ez mennyire probléma? Érdemes lenne vennem egy jobb cpu hűtőt?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#2806) pana0017 válasza lordjancso (#2805) üzenetére


pana0017
senior tag

Nekem 75 köré ment.

(#2807) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Tudnátok mondani nekem i5-2500K-ra vmi 5-6k körül procihűtőt? A gyári az nem valami pro. Köszönöm

(#2808) pana0017 válasza KaiotEch (#2807) üzenetére


pana0017
senior tag

Xigmatek Gaia

(#2809) KaiotEch válasza pana0017 (#2808) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham köszi és ez mennyi hatékony? Illetve jó ez egyáltalán 1155-re? Mert 1156-ot írnak csak.

[ Szerkesztve ]

(#2810) mitkov77 válasza KaiotEch (#2809) üzenetére


mitkov77
aktív tag

ua az 1155=1156

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2811) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Most raktam fel a gépemre az ASUS PC Probe 2 programját, hogy tudjam a proci hűtő fordulatszámát állítani.....
(előzmények:ASUS P5K/EPU lapban lévő P4 651-es 3.4ghz-s procit sikerült felhúzni 4.3ghz-re kis fesz emeléssel és fsb emeléssel visszaosztás nélkül, így a 667-es ramok immár majdnem 800asként működnek és a tesztek alapján gyorsabbak is.)

A proci 4.0Ghz-re volt beállítva alap 1..272V-on, és az asus programjába beállítottam, hogy silent módban menjen a proci hűtő(Alpine GT 2.0) Így a fordulatszám 2200 ról szépen lement 660 körülire, és néha még a program be is riasztott, hogy 600(ez a minimum) alá esett!
Ráküldtem ilyenformán az aidát, hogy dolgoztassa kicsit meg....(előtte más venti módokban is kipróbáltam és 4ghz-n 70 fok fölé nem ment soha)
És ekkor egyszer csak riaszt a program, hogy a proci 92 fokos! :Y :Y :Y
B....eg UGYE az aidát gyorsan kilövöm, ventit vissza performance módra és várom, hogy hűljön.... fél perc alatt nem hült vissza 88 fok alá! :Y Úgy, hogy 0% cpu használat és maximum venti fordulat. (csak megjegyezném, hogy a venti rpm jelző amikor gyorsult vagy lassult a cucc néha tolt ilyen 30000 körüli értékeket mint aki meghülyült)
A gépet újraindítottam, és kipróbáltam újra ugyan ezt, de nem csinálta megint, kézzel megfogtam a hűtőt és nem volt 90 fokos, lehet, hogy a mérő kiakadt vagy elromlott? Volt valakinél hasonló eset?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#2812) danekdt


danekdt
csendes tag

Sziasztok.
Egy elég furcsa kérdésem-problémám van.
Le cseréltem az alaplapom és a procim. régen egy asus-t használtam p4 3000mhz 2gb ddr2ramal.
Vettem egy Gigabyte (ga-ep35-ds3at) és egy E6700as intel procit, a problémám a következő a problémám. "kicsit olyan érzésem van mintha celeront" használnék ugyan azok a ramjaim a vinyom is ugyan az feltettem a win7et előtte is az volt rakom fel sorban a programokat,közben szedném le az internetről amik még kellenek. álandóan fagy a net közben :| egyszerűen ha telepítek vagy másolok nem tudok közben szinte semmit csinálni még a feladat kezelőt is nyögve nyelősen nyitja meg,már vettem egy új vinyot hátha az a baja. keztem elörröl a de ugyan az, és minden driver fent van. mi lehet ennek az oka?
amúgy játékokat rendesen viszi nem akad közben. a ram dual chanelben van.és terméseztessen ez a problem. régen a p4mellet nem állt fent sosem.és kicsit idegölő.
Válaszokat elörre is köszönöm

(#2813) JoceeHunt válasza danekdt (#2812) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Előtte is win7-el próbáloztál? Szerintem kevés az a 2gb ram a win7-nek.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2814) JoceeHunt válasza lordjancso (#2805) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem a Noctua D14-el alapon 33-34 fokon van az i5-2500k, terhelve 55-56 fölé sosem ment még, 3,4GHz-en használom.
Szobában 26-28 fok van.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2815) mitkov77 válasza danekdt (#2812) üzenetére


mitkov77
aktív tag

hm.. 2 GB rammal win7? Hát érdekes, mert nem is csodálom, h döcög. A windows megeszi az összes rammot... Ebben az esetben jobban járnál winxp -vel, próbáld ki, h akkor is fennáll -e a probléma.

Milyen FSB-je van a rammoknak egyébként? mert a p4 procidnak elég volt a 667, és ha az akkor az jelentőssen visszafoghatja az új procit, mivel az 1066 MHz-es.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2816) fatal` válasza mitkov77 (#2815) üzenetére


fatal`
titán

2GB ram bőven elég a win7nek, nem kéne hülyeségeket írni.

"Milyen FSB-je van a rammoknak egyébként?"

Ramoknak nincs fsbje.

(#2817) KaiotEch válasza mitkov77 (#2815) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

1GB-vel is elfutkos a W7, de 2 kell neki azon már szépen fut.

(#2818) danekdt válasza JoceeHunt (#2813) üzenetére


danekdt
csendes tag

Hali. igen elötte is win7em volt. és ugyan azok a memoriák vannak benne:\ de most már az aero is leáll néha magától.és a proci meg memoria figyelö nem igazán mutat aktivitást telepítés közben néha felmegy a memoria 60-70% a cpu meg max ilyen 35-40% ezért furcsálom a dolgot.

(#2819) KaiotEch válasza danekdt (#2818) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Honnan van az a W7? :F

(#2820) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Elég az 1Gb! Nem tudom hona szedtétek, hogy nem.... :U

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#2821) danekdt válasza KaiotEch (#2819) üzenetére


danekdt
csendes tag

Nem tudom,nem az enyém a telepítő dvd. de eddig is ez volt fent és semmi gondom nem volt.

(#2822) mitkov77 válasza danekdt (#2821) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Eddig hogy lehetett fent ez, ha p4-ed volt? Azt mondtad ez 64. bites tehát akkor nem lehetett fent ez.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2823) fatal` válasza mitkov77 (#2822) üzenetére


fatal`
titán

Miért is? Van 64 bites P4...

(#2824) mitkov77 válasza fatal` (#2823) üzenetére


mitkov77
aktív tag

akkor ez a hozzászólás semmis :P

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2825) fatal` válasza mitkov77 (#2824) üzenetére


fatal`
titán

De van 64bites p4 (3ghz-s is, mint, amilyenje volt). Miért ne lenne? Elég sok 775-ös P4 támogatja/támogatta a 64bites utasításkészletet.

[ Szerkesztve ]

(#2826) aDM|RaL^ válasza mitkov77 (#2824) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Van 64bites P4.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#2827) S_ancho


S_ancho
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy van egy i5 2500-ös procim. Az everest(home) szerint csak három mag számol a negyedik mag folyamatosan 0%-ot ír, lehetséges hogy meghibásodott vagy csak az everest nem működik megfelelően?Esetleg tudtok egy olyan programot ami megfelelőbb lenne az everest helyett.

(#2828) danekdt válasza mitkov77 (#2822) üzenetére


danekdt
csendes tag

Márpedig ez volt fent,eddig is és tökéltessen működött.Miért mondanám, ha nem ez lett volna fent?!?!

(#2829) danekdt


danekdt
csendes tag

Nézegettem egy-két dolgot az alaplapomról és más- más procihoz más bios-t ír. Nem tudom ez számíthat valamit?

(#2830) dodopek válasza danekdt (#2829) üzenetére


dodopek
addikt

Szerintem nézd meg az alaplap gyártójának a honlapján, hogy a lapodban az adott cpu-hoz milyen bios kell. Mert lehet, hogy a régebbivel nem dolgozik együtt.
Nálam pl AM2 tokozású deszkába simán beleteszem az AM3 procit,de muszáj a legújabb bios hozzá...

(#2831) danekdt válasza dodopek (#2830) üzenetére


danekdt
csendes tag

értem,nekem a Gigabyte honlapján, azt írja hogy F4-es Biosz kell és nekem most F3 van fent,de egyébként lehet hülyén tudom. de ha nem jo a bios akkor fel sem ismerné a procit?!
Illetve hogy tudom frissíteni a bioszom?!

[ Szerkesztve ]

(#2832) jana66


jana66
csendes tag

Sziasztok.Érdeklödnék,hogy meg éri váltani Amd athlon 64 3700+ ról (L1 64kb,L2 1mb), Amd athlon 64 x2 3800+ ra?(L1 2x64kb,L2 2x512mb)

(#2833) mitkov77 válasza jana66 (#2832) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Teljesítményben az Amd athlon 64 x2 3800+ 20-25%-kal jobb. Ha sikerül rajta egy kis tuningot is megejteni, akkor akár 40%-kal nagyobb teljesítményt is nyerhetsz vele.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2834) sith7


sith7
nagyúr

Tudtok egy olyan oldalt, ahol különböző procikat lehet összehasonlítani teljesítmény szerint ?

(#2835) flash-


flash-
veterán

sziasztok

én arra lennék kíváncsi hogy pontosan mi az a cpu limit?

Honnan lehet tudni azt hogy egy cpuval ki lehet e teljesen hajtani a vga-t vagy nem?
mitől függ ez pontosan?(a technikai részletek érdekelnek)

Legalább milyen proci kell hogy egy pci-e vganál ne legyen cpu limit?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2836) mitkov77 válasza flash- (#2835) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ez egy szubjektív dolog. Véleményem szerint nagyságrendekkel kell gondolkodni.
A mostani rendszerekben kicsi az esély arra, h valamilyen alkalmazás cpu limites legyen. Kevés egy magos rendszer van, ezért a 96xx-98xx nvidiák, és a hd4850 alatti vga-k feletti kategóriák lehetnek egymagos rendszerben cpu limitesek. A kétmagos rendszerben már nem nagyon lehet cpu limites, ha csak nem 6xxx szériás ati, vagy 5xx nvidia alá van téve.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2837) dodopek válasza danekdt (#2831) üzenetére


dodopek
addikt

Ezt sajnos nem tudom megmondani.Hülyeséget nem akarok beszélni,de egy biztos.Ha azt írják a Giga oldalán, akkor kell az újabb bios...
A Gigabyte oldaláról le tudod szedni.Én képfile-t javasolnék ha van,lemezre kiírni,bootot cd meghajtóra módosítani, shoot up... Ha csak exe van, akkor vindóz alól,mint bármelyik progit.De szerintem kérdezz meg tőlem okosabbakat is,mert én is most fogom csinálni először...

(#2838) r9550 válasza danekdt (#2831) üzenetére


r9550
senior tag

beindulna a gép de nem ismerné fel a procit nem lenne stabil lehet tulfeszelné ill kevesebb órajelen hajtaná ezt nem lehet tudni tény beindulna a gép de vagy stabilitási gondok lennének vagy tulfeszelné és lehet hogy le is éghet giga lapoknáll biosfrissítés biosbol pendrive-al vagy akár merevlemezröl is

(#2839) r9550 válasza mitkov77 (#2836) üzenetére


r9550
senior tag

ez egy olyan dolog hogy van egy lassú procid és egy gyors vga-d és képzeld el ugy a dolgot hogy a vga nemtud maxxon dolgozni mert a lassú proci gátolja ebben (mindig be kell várnia a vga-nak a procit lámásan fogalmazva) ezért van az hogy limitnéll magasabb felbontás és nagy élsimítás mellett kiegyenlítődik valamennyire a helyzet de nem lesz gyorsabb hanem nagyon keveset lassul :DDD azt hogy mien proci mien vga-t képes kihajtani azt konkrétan nincs kedvem listát irni de van itt ph-n fain cpu-vga párválasztó teszt (több is) nyugottan átolvasgathatod

(#2840) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok !

Mekkora a különbség az új Intel és Amd processzorok között.

[ Szerkesztve ]

(#2841) izee


izee
senior tag

Hello!

Az E5x00; E6x00 sorozatok meddig tuningolhatók, de úgy hogy 3-5 évig ne süljenek meg. Mindezt a régi hűtőmmel (gigabyte g-power) fix 1500rpm mellett.
A pentium dual core-ról van szó, tehát ami ma a boltban 15k - 20k.

Előre is köszi.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#2842) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek egy 387DX FPU-ja (Co-processzora)?Egy AMD 386 DX40 mellé kellene :DD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#2843) Воланд válasza Irvkhf (#2840) üzenetére


Воланд
titán

Konkrét típus nem ártana.

De így látatlanba is azt lehet mondani, hogy nagy. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2844) Irvkhf válasza Воланд (#2843) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Szerinted milyet vegyek inkább Intel Core i7-960 , AMD Phenom II Quad-Core 955 processzor tudom hogy jobb az Intel de árban is kétszer annyiba kerül vagy még többe.

[ Szerkesztve ]

(#2845) Воланд válasza Irvkhf (#2844) üzenetére


Воланд
titán

Mire használnád?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2846) Irvkhf válasza Воланд (#2845) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Mindenre amire csak lehet meg játék.

[ Szerkesztve ]

(#2847) Superhun válasza Irvkhf (#2846) üzenetére


Superhun
addikt

Ha főleg játékra veszed, akkor jobban jársz az AMD-vel. Vegyél alá egy AM3+ -os lapot.

(#2848) BRIKLY


BRIKLY
veterán

üdv.
X2 255------ ér valamit a C'N'Q, ha a lap nem veszi vissza a feszt, csak az órajelet? :F

(#2849) darál0w válasza BRIKLY (#2848) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

miért nem veszi vissza? be van állítva minden?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2850) BRIKLY válasza darál0w (#2849) üzenetére


BRIKLY
veterán

a helyzet ettől bonyolultabb...
az NB ugye alapból 2000Mhz.. DE nekem a lap 1600-on hajtja auto beállításokon. már BIOS-t is frissítettem, de nem változott. viszont ha kézzel akarom állítani 10X200 =2000Mhz-re, akkor azzal fixálom a proci feszt is...elvileg így is vissza kéne vennie a feszt,de hát ez van.. fapados ASRock :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.