Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) BRIKLY válasza LiteCross91 (#2399) üzenetére


BRIKLY
veterán

nincs mit.;)
ha meglesz a RAM, ész szeretnéd,hogy gyorsabb legyen a gép,szólj. akár privát üzenetben is írhatsz.
2,6Ghz kihozható a procidbol biztonságosan.;)

ha tolsz BIOS képet,megmondom. így nem tudom. de igen,így stabil lesz!

[ Szerkesztve ]

(#2402) ETOM válasza LiteCross91 (#2400) üzenetére


ETOM
addikt

ASRock alaplapod van?

(#2403) BRIKLY válasza ETOM (#2402) üzenetére


BRIKLY
veterán

az. AM22NFNF66GG--VSTA

(#2404) LiteCross91 válasza ETOM (#2402) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia! Igen, [link] ilyen alaplapom van, ahogy már linkeltem is az előbb. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! BIOSról meg nem tom programmal, hogy kell képet :D. Csak fényképezővel tudok :D

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2405) BRIKLY válasza LiteCross91 (#2404) üzenetére


BRIKLY
veterán

programmal nem lehet.:)

(#2406) ETOM válasza LiteCross91 (#2404) üzenetére


ETOM
addikt

"lyen a kártya" ezt írtad ;] így már értem tényleg linkelted :)
Nah tehát:
"ASRock AM2 Boost: ASRock szabadalmaztatott újítása megnöveli a memória teljesítményt akár 12.5%-al."

(#2407) BRIKLY válasza ETOM (#2406) üzenetére


BRIKLY
veterán

ejj ha.. ez még ilyet is tud? :Y
egyre jobban csábít az ASRock ;]

(#2408) ETOM válasza BRIKLY (#2407) üzenetére


ETOM
addikt

sztem ez semmit nem jelent nálam nem is jelenik meg az opció gondolom mert am2+/am3 prociknál fölös.

(#2409) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Sziasztok! Proci hűtéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Tegnap vettem egy Phenom II X6 1100T-t. Sokan mondták, hogy a referencia hűtés nagyon ratyi, ezért kinéztem hozzá az Arctic Cooling Freezer 13 hűtőt. Ez egy univerzális hűtő, teljesen kompatibilis az AM3-as procikkal (kifejezetten az 1100T is rajta van a támogatási listán), és a gyártó szerint 200 Wattot is képes lehűteni, így bőven jó a 125W TDP-s procihoz. Egyébként tunningolni pillanatnyilag nem akarok, szóval kicsit ágyúval verébre szituáció, de nem 2 napra vettem, szóval minőségi darabot akartam.

A lényeg. Az éjszaka összedobtam a konfigot különösebb probléma nélkül, csak egy dolog szúrta a szememet. A hűtő "talpának" a területe kisebb, mint a processzor területe. Arról a réz négyzetről van szó, ami a pasztán keresztül érintkezik a CPU-val, erre volt felkenve az előkészített paszta is. (Biztosan van rá valami szakkifejezés, csak én nem tudom.) Amikor ráillesztettem a hűtőt a CPU-ra, pontosan középre (máshogyan szerencsére nem is lehetett rögzíteni), akkor körben (minden oldalon), maradt egy kb. 2 mm széles sáv, ahol semmi hűtés nincs a processzoron. Itt már se paszta, se semmi, csak pucéron a proci teteje.

Eddig mindig olyan hűtővel volt dolgom, ami teljesen befedte a procit, nem lépett fel korábban ez a jelenség. Megnéztem a referencia hűtőt, az is teljesen befedte volna, és azon az előre felkent paszta területe is nagyobb volt, bár a pasztánál már lényegesen kisebb volt az eltérés. A kérdésem természetesen az, hogy szerintetek lehet-e ebből probléma? Nem szeretném elfüstölni a procit, az kicsit drága mulatság lenne. :) Másfelől, ha ez megszokott dolog (mert valami miatt pont a proci közepét kell hűteni, és más hűtők is ilyenek), akkor nem szeretném ok nélkül lecserélni a hűtőt.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#2410) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Sziasztok! P8700-as proci tuningolható valamilyen módon? Laptopban lenne.
Köszi.
Üdv!

(#2411) Jorus válasza BalazsKKa67j (#2410) üzenetére


Jorus
nagyúr

A noti alaplapjától és BIOS-ától függ, hogy mit lehet vele kezdeni. Jellemzően azért nem túl sokat, mivel a notik tápkapacitását, hűtését a default beállításokhoz méretezik, ezért nem támogatják a tuningot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2412) LiteCross91 válasza BRIKLY (#2407) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok! Nah szereztem Ramot :D, nem egy Kingston, de majd az is lesz :D. Ram
Küldök akkor a Biosról screenshotot:
BIOS_Main
Advanced
AM2_on
AM2_off
Akkor, ha lesz kis időtök, kérlek segítsetek, hogy a legtöbbet hozzam ki a masinából :D
Köszönöm nektek előre is!!! :)

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2413) BRIKLY válasza LiteCross91 (#2412) üzenetére


BRIKLY
veterán

jó az a RAM!
multiplir/voltage... innen is kell egy kép.:)

(#2414) Tibitabi


Tibitabi
tag

Sziasztok! Szerintetek ez a processzor lesarkazott vagyis sérült? A jó állapotú processzornak tökéletesen egybefüggő a felülete?

Nekem van egy PCChips M848A V2-1alaplapom, Socket 462-es és abba keresem a lehető leggyorsabb processzor típust olcsó áron. (Jelenleg egy gyenge 2200+ Sempron van benne)
Ahogy nézem a Sempron-nál nagyobb órajellel mennek az Athlon XP-ék vagy van ennél gyorsabb vagy bármilyen tulajdonságban jobb?.
Mi az a 462-es AMD amit érdemes keresnem bele?

[ Szerkesztve ]

(#2415) KKaresz45 válasza Tibitabi (#2414) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Igen, szerintem a képen látható processzor sérült.

Az alaplapod gyártójának az oldalán található az alaplapod által támogatott processzorok listája. A lista szerint a legjobb proci, amit beletehetsz a lapba az Athlon XP 3200+, de sajnos nem tudom, hogy teljesítményben hogyan viszonyul a sempronhoz, és hogy megérné-e lecserélni. Szerintem keressél teszteket, ahol összehasonlítják a két procit.

(#2416) gban válasza Tibitabi (#2414) üzenetére


gban
Közösségépítő

A proci sérült de ez nem zárja ki hogy hibátlanul működik, kérdés, sérült-e benne lényegi rész. Láttam már ép magosat is halottat, és ennél sokkal jobban sarkazottat hibátlanul működni.
Jóval gyorsabb lenne egy Bartonos 3200+, de mire kellene gyorsabb?
Játékra egyik sem az igazi, miben érzed a lassúságát?
Anyagilag megfontolandó a bővítés mindenképpen, előtte nem árt számolgatni.

Postázást nem vállalok.

(#2417) Tibitabi válasza KKaresz45 (#2415) üzenetére


Tibitabi
tag

Köszönöm srácok! Ha jól látom akkor valószínű ügyességi sorrendben vannak, mint általában.
Alapon van járatva 1501Mhz-el fut. Tulajdonképpen Net-ezéshez kellene, mert bizony már ezzel is elgondolkodik néhány oldalnál + pdf-eknél, illetve (a plugin-container-nek köszönhetően) néha a memória is kevés. Gondoltam szerzek bele egy erősebb procit meg pluszba egy 512-es vagy 1Ghz/400 -as memóriát és bízom benne, hogy lazábban veszi az akadályokat. Talán még a hűtőt sem kellene cserélnem, mert elég nagynak tűnik.
Természetesen veszek majd egy új konfigot is, de ha valaki megválna olcsón ezektől az elavult alkatrészeitől, átmenetileg lenne egy kicsit jobb gépem. Licites oldalakon vadászgatok.

[ Szerkesztve ]

(#2418) gban válasza Tibitabi (#2417) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ami ebben nagyon lassú az a SIS chipkészlet.
Meg a RAM is kevés (mennyi is? 512?) lehet.
HDD szintén lehet lassú, pláne ha kevés a ram és sokat ír a win.
Nézd meg mennyiből kapsz bele procit meg 1 giga ramot.
Utána nézd meg hogy mennyi ugyanennyi DDR2, és egy alap 775-ös proci, akár egy 440-es, 450-es celeron, meg egy lap.
Meg hogy a tied mennyiért eladható. Lehet, bonyolult lenne mindent cserélni, de mindenképp érdemesebb mint ezt bővíteni.
Milyen új gépet szeretnél és mikor? Ha nem túl soká, addig kár belefektetni pénzt.
Licites oldalak nem a kedvenceim. Sokszor olyan áron vannak ott cuccok, hogy kiakadok, nehézkes a kapcsolatfelvétel vásárlás előtt, sok a hozzánemértő eladó, stb.
De mindezen kérdésekben magadnak kell döntened.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2419) Tibitabi válasza gban (#2418) üzenetére


Tibitabi
tag

Persze értem amit írsz. Jó ideje mérlegelem a helyzetet.
Hatalmas igényeim nincsenek egyenlőre. ( Megjegyzem másfél éve is már nézegettem ilyen konfigot és mondhatom, több mint 25.000-el olcsóbb. Eddig nem volt létszükséglet váltani.)
AMD Athlon II X2 255 AM3
GIGABYTE GA-880GM-UD2H AM3 (egyenlőre alaplapi videókártyával)
Kingmax 4GB DDR3 1333Mhz (vagy 1600Mhz-es. De nem tudom melyik gyártóé kompatibilis a lappal, mivel a boltok nem írnak általában sorozatszámot.)
SAMSUNG 1TB 7200rpm SATA-300 32MB HD103SJ
Ez bruttó: 50.559.- a http://szamitogepalkatreszbolt.hu/ -n
Plusz egy tápos-ház meg egy DVD író kb.: 12ezer.
Későbbi videókártya vásárláskor kapna egy komolyabb tápot is.
775-ös lapban nem igazán gondolkodom (,de nincs kizárva teljesen), mert az 1333Mhz feletti MEM sebességűek elég drágák. Viszont az AM3-ba jobb bővíthetősége miatt, majd tehetek elég durva procit is, persze tudom, hogy többet fogyasztanak, mint az Intel.
Amúgy se Intel, se AMD párti nem vagyok így aztán nehéz a döntés.

(#2420) gban válasza Tibitabi (#2419) üzenetére


gban
Közösségépítő

775-ös csak gyors olcsó köztes megoldás lenne, ha jobb kellene, olcsón, jópár hónapra.

Postázást nem vállalok.

(#2421) LiteCross91 válasza LiteCross91 (#2412) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia! Csináltam képet: M/V Mostmár mindent tudsz? :P

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2422) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Sziasztok.

Egy kis tanácsra lenne szükségem egy Xeon 3075-al kapcsolatban.
Kb. most egy hónapja cseréltem le a fent nevezett procimat egy q6600-ra.
Ami úgy zajlott, hogy itt ph-n egy srác beszámította az én Xeon procimat.
Ez eddig szép és jó.
Mikor elküldtem neki, tuti, hogy semmi baja nem volt, mert napi használatban volt és soha semmilyen bajom nem volt vele.Amúgy sem sűrűn szoktak procik elhalni, főleg nem a Xeon-ok.

Most lassan egy hónap után ír a srác, hogy most tudta csak kipróbálni és nem működik neki.
Azaz először azt írta, hogy betette egy alaplapba és ott bios frissítést vagy mit kért a proci.
Utána írt, hogy betette egy másik alaplapba és ott nem működik.

Semmi gond nem lenne ezzel, ha nem egy hónap múlva ír, mert visszavettem volna.
Most vagy kinyírta valahogy vagy nem tudom, mert ez a proci tuti hibátlan volt.

Szerintetek mi lehet a gáz vele?(most próbálom kiszedni belőle, hogy pontosan milyen alaplapba tette)

(#2423) gban válasza karakpecze21 (#2422) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egy hónap után ne reklamáljon.
Privátok ha megvannak, nézd meg hogy pontosan mit ír, ha ment nála akkor eleve halott a próbálkozása.
Lényeges még hogy milyen és milyen hosszú garban állapodtatok meg.
Nem halódnak a procik - dehogynem, rosszul rárakott hűtéssel, vagy véletlenül a nélkül elindítva pl. roppant gyorsan...
Én ezért adok mindent próbával, és inkább nem postázok, még így is bepróbálkozott anno egy kedves kolléga, visszahozta 20 centis égéssel az alaplapot hogy rossz, amikor látta hogy ment... Elfelejtette, hogy mondta hogy szétégett az előző is, valószínű a vga miatt. Az okostojás meg beletette ebbe is. Tőlem meg kérte volna az árát.
Ekkor találtam ki hogy legyen itt piros meg fekete pont, ami úgy érzem valamennyire hasznosnak is bizonyult.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2424) Apone33 válasza karakpecze21 (#2422) üzenetére


Apone33
őstag

Szvsz kicsit gyanús hogy 1 hónap után reklamál, 1 hónapig ment a proci és utána meg csak úgy tönkrement? Lehet, hogy berakta valami zárlatos alaplapba. :B Ez a proci nálam is volt és két lapban is hajtottam minden hiba nélkül, nálam egyik lapban sem kért bios frissítést, meg ha a srác már odáig eljutott akkor a proci 100!% hogy jó. Mert rossz proci nem lenne neki kép.

Play Hard!!!

(#2425) karakpecze21 válasza gban (#2423) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Igazából garanciáról nem beszéltünk az elején.Én használt cuccokra 1 hetet adok és várok el.
Mikor a srác megkapta a procit, azt írta, hogy másnap kipróbálja.Most kicsit érdekesnek tartom, hogy ezidáig nem próbálta ki csak most.

Elmondása szerint az első lapba amibe tette ment neki, mert azt írta, hogy biost akart frissíteni vele a deszka.Tehát akkor mennie kellett a procinak.

Nekem is az a sanda gyanúm, hogy valami user hiba lépett fel, ami kinyírhatta a procit.
A srác lelkes-újonc, de már régebb óta fent van és van 12pirosa is.
Csak nem akar átverni, de nekem akkor is fura a dolog és tényleg ment az a proci.

Így lassan egy hónap után nem áll módomban visszafizetni a pénzt, mert nem tudhatom mi történt vele ez idő alatt.Max megírom neki, hogy küldje nekem vissza és kipróbálom én is.
Olyan szar érzés, mert én tényleg soha senkit nem vágtam át bizniszelésnél és most úgy jön majd le, hogy én vagyok a tróger.
Nekem alap, ha valamit használtan veszek/cserélek, hogy minél előbb leteszteljem.Nem pedig csaknem egy hónap múlva próbálom ki. (nekem ez a legfurcsább)

Nah, majd lesz valahogy, köszönöm a választ. :R

(#2426) Apone33 válasza karakpecze21 (#2425) üzenetére


Apone33
őstag

Ezt én is jó megoldásnak találom, hogy küldje el a procit tedd be a lapodba, és ha megy akkor csinálj neki cpu-z-t róla. Ez miatt miért lennél tróger? 1 hónapja már, ha pontos garban meg nem állapodtatok meg akkor szvsz próbagar, én így szoktam ezt csinálni, más esetben ha kevésnek találja az illető akkor megegyezés alapján van a gar.

Play Hard!!!

(#2427) karakpecze21 válasza Apone33 (#2424) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Hát nekem is hihetetlen.

Úgy ment az egész, hogy a procira amennyit rá kellett fizetnem elutaltam neki.Utána ő elküldte nekem a q6600-ot és mikor megjött akkor szedtem ki a gépemből a Xeon-t.
Egészen odáig a gépemben ment.

Nagyon idegesít a dolog, de majd lesz valami.

(#2428) gban válasza Apone33 (#2426) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vitatkoznom kell, bocs.
Ha elküldi, 2 lehetőség van.
1. rossz a proci. Tudjátok hogy jó volt, mit tegyen az eladó? Vállalja be a gar lejárta után, ráadásul a júzer esetleges hibájából eredő meghibásodást? Megpróbálnád erre rávenni mondjuk a Nokiát, intelt, Samsungot, stb.?
2. jó a proci - lehet fizetni a postát vissza, igaz, megnyugvás, de ha ekkor sem megy az embernél, mit tesz az eladó? Mindamellett ha korábban ment nála, kicsi is az esély erre a variációra, vagyis kár kockáztatni.
3. lehetőség a kettőből: fel sem adja, mert tudja hogy elrontotta, és lehet magyarázkodni hogy márpedig nem jött meg, ne is kérje az eladótól

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2429) LiteCross91 válasza BRIKLY (#2413) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia! Csináltam képet: M/V Mostmár mindent tudsz? :P

Az előző hozzászólásban véletlen a magaméra válaszoltam, lehet ezért nem vetted észre, hogy írtam. Bocsi

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2430) Apone33 válasza gban (#2428) üzenetére


Apone33
őstag

Igazad van, ahogy elnézem ebből a helyzetből hogy elküldené sehogy sem lehet jól kijönni, ki tudja hogy mi lett azzal a szerencsétlen procival csinálva. Szvsz meg kellene mondani neki, hogy ez van a próbagar lejárt sorry. Elvileg nála is jó volt a proci, mint azt ahogy írta, hogy frissítést kért a bios, tehát a procinak mennie kell. Ha meg tényleg ő rontotta el akkor hülye lesz megmondani, esetleg reménykedik benne, hogy talán visszakapja a q6600-ot vagy nem tom. :U

Play Hard!!!

(#2431) ETOM válasza LiteCross91 (#2429) üzenetére


ETOM
addikt

Overclock Mode: CPU, PCIE, Async
PCIE Frequency (MHz): 100
CPU/LDT Spread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled
SATA Spread Spectrum: Disabled
Cool ‘n’ Quiet: Egyenlőre maradhat auto-n

Többit majd írják.. hasonló biosunk úgyh ezeket belőheted. :)

(#2432) LiteCross91 válasza ETOM (#2431) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Kössziii :)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2433) ETOM válasza LiteCross91 (#2432) üzenetére


ETOM
addikt

nm :)
am szorzóval lehet emelni? (Processor Frequency Multiplier-nél) vagy az x11 az fix?

(#2434) karakpecze21 válasza gban (#2428) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Igazad van, ebbe én sem gondoltam bele.

(#2435) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, okozhat az gondot ha a cpu-cooler lefogatása túl nagy erővel nehezedik a processzorra? Most szereltem át új alaplapba, és raktam rá új hűtőt (Corsair A70) aminek a leszorítója nagyon erősen szorul rá, első elindításnál pedig nem indul a gép, csak a ventik pörögnek fel:S Cooler nélkül elindíthatom a gépet? nem lesz baja a procinak külön hűtő nélkül?

(#2436) gban válasza Jim-Y (#2435) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hűtő nélkül 1 másodperc alatt elég a proci! Meg ne próbáld!
Túl erős feszítés okozhat gondot.
Ezért is utálom a gyári intel hűtőket, főleg a 478-asokat, teljesen meghajlítják az alaplapot, és ha nem okoznak azonnal mikrotörést (általában elsőre nem), akkor is sanszos hogy ha egyszer leveszed a hűtőt, és visszahajlik a lap, utána nem idul megint ha visszafeszíted újra.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2437) karakpecze21 válasza Jim-Y (#2435) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Annyira nem hiszem, hogy rászorulna, hogy abból baj legyen.
Az alaplap nyákja nagyon erős.
A legtöbb gyári intel hűtő is annyira rászorul (legaláb is a 775-ös), hogy ha megnézed kicsit el is hajlik a deszka.

Nem hinném, hogy ez gondot okozna.Hacsak nem gyárilag van egy áramkör szakadásod az alaplapban és mikor meghúzza a hűtő akkor.......

Hűtő nélkül nem javaslom a bekapcsolást, mert elég egészségtelen lehet a cpu-ra nézve.

Gban : Te gyorsabb voltál. :) Még hasonlót is írtunk, csak mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#2438) gban válasza karakpecze21 (#2437) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azért csak ugyanarra tippeltünk (alaplapi szakadás), csak más a gyakorlati tapasztalatunk, neked kevesebb, nekem több rossz tapasztalatom volt ezek szerint :)

Postázást nem vállalok.

(#2439) Jim-Y válasza gban (#2436) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nekem ez AM3, gondom akadt egyébként a Corsair hűtővel.. úgy van megoldva, hogy felhelyezed a procira a hűtőt, majd egy boltív (enyhén ívelt eszközzel) az alaplaphoz szorítod a coolert, és utána helyezed fel a ventiket. Nos nekem ez az enyhén ívelt eszköz nem lesz teljesen vízszintes ezért a 2. ventit fel sem tudom tenni, mert útban van:S Próbálom megmutatni:
[link] Nekem pl erőlködés nélkül az egyik oldalon bele sem lehet kattintani azt a cuccot:S

(#2440) Jim-Y


Jim-Y
veterán

És akkor mit lehet tenni?:S mit csináljak?

(#2441) karakpecze21 válasza Jim-Y (#2439) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Még az egykori AMD gépemnél tök ugyan ilyen volt a hűtőm felfogatása.
Még itt vettem Ph-n valami EKL nagy dög hűtőt.

Igazából normálisan én is csak úgy tudtam feltenni, ha kivettem az alaplapot.
De nekem olyan brutálisat nem feszített.

Van 2 kis bemarás is csinálva ahova ennek a vboltívnek elvileg be kell akadni, hogy ne tudjon elcsúszkálni.
Hát én is megszedvedtem a felrakásával anno.

Most is ugyan olyan hűtőm van, csak most 775-ös felfogatós.

"És akkor mit lehet tenni?:S mit csináljak?"

Ha továbbra sem kapcsol be.(kábelok átmozgatása, ram ki/be vétele stb után)
Akkor fektesd el a gépedet és lazítsd fel a hűtőt.
Finoman tartsd rajt a kezed, csak annyira, hogy a hűtő ne essen le, majd kapcsold be a gépet.
Ha akkor bekapcsol akkor nagy valószínűséggel sajnos szakadás van a deszkában, ami egyenlő kukával.

De csak óvatosan, kezed az áramtalanítón legyen, ha neaggy isten lecsúszik a hűtő.

Én így próbálnám ki.

[ Szerkesztve ]

(#2442) LiteCross91 válasza ETOM (#2433) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

hát úgy mondom, hogy 11 a max, amúgy lehet állítani 4-től.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2443) Jim-Y válasza karakpecze21 (#2441) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nah elindult...sem a proci, sem hűtő nem volt hibás, kiszereltem a VGA-t és elindult :O

Ez azért érdekes, mert az előző lapom hibásan működött. Ha bekapcsolatm nem indult el, se kép, se hang, pont mint most, csak a ventik prögtek föl. Ha kilőttem majd 10mp múlva vissza akkor mindig elindult. Nagyon sokáig az alaplapra gyanakodtam, sőt ezt az újat is azért vettem,hogy az általam hibásnak véltet elvihessen szervízbe. Erre meg kiderül, hogy lehet, hogy az egész a VGA hibája volt?:O

[ Szerkesztve ]

(#2444) karakpecze21 válasza Jim-Y (#2443) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Egyenlőre ne könyveld el vga hibának.
Lehet, hogy csak pont most nem volt a helyén a vga teljesen.
Ha ezek után is előfordul, akkor érdemes tovább próbálkozni.

Esetleg egy másik tápegységgel is.

(#2445) ETOM válasza LiteCross91 (#2442) üzenetére


ETOM
addikt

Itt egy kis segítség ha nem írnának nem olyan nagy ördöngösség:
[link]
[link]

Ezek alapján eltudsz indulni.

[ Szerkesztve ]

(#2446) Zolcsy82


Zolcsy82
csendes tag

Sziasztok!

GTX 460 1GB karihoz milyen INTEL CPU-kellene? [1280x1024-ben JÁTÉKRA!!!]

Én E8400 vagy E8500 c2d -re gondolok elsőre, de ha árban közel van jobb
akkor szívesen venném a segítséget!

Esetleg 4 magosat?

[Corei7-re nincs keretem!] [P45 chipsetes alaplapban muzsikálnának]

Várom a hozzászólásokat! :))

[ Szerkesztve ]

(#2447) Jim-Y válasza Zolcsy82 (#2446) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, már a 8400 is 35K körül kapható.. ilyen áron én már inkább 1155-ös core i5-t vennék, lehet is kapni ennyiért, i5-2300, ez sokkal erősebb mint a régi lga775-ös E8400/8500
Hozzá való alaplap 16K. üdv

mod.: ha ez sok lenne érte, akkor 25K-ért egy i3-2100 is elég hozzá, ez a Phenom X4 955 teljesítményét hozza játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2448) Apone33 válasza Zolcsy82 (#2446) üzenetére


Apone33
őstag

Én is azt javaslom, hogy ha teheted akkor válts, nem muszáj core i7-et venned. Szvsz egy core i5-ös is bőven megteszi játékra.

Play Hard!!!

(#2449) BalazsKKa67j válasza Jorus (#2411) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Értem,köszi a pontos infót.

(#2450) LacHUNt3r


LacHUNt3r
tag

Sziasztok!

Adott egy DualCore AMD Athlon 5000, 2200 Mhz-es processzor egy Asus M2N68-AM SE2-es alaplapon. Az érdekelne, hogy a BIOS-on belül, mit/miket, és mennyire kellene átállítani, hogy ezt a processzort fel tudjam húzni.
A válasz(ok)ért előre is köszönet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.