Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) tokand


tokand
tag

Üdv mindenkinek.
Azt szeretném kérdezni, hogy egy 939-es athlon64 x2 4800+@5200+-nál elfogadható zalman 7700-al az, hogy fél óra orthos után a proci 58 fokos, a magok pedig 65/70?
Nem sok ez egy kicsit?

(#2602) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki tippet/ötletet adni?

HP nc6400 notiban adott egy T5500 proci. Sajnos nem kezeli a virtualizációt, ezért nem megy fel rá a server2k8R2 VMware-ba. :W

Rendeltem külföldről occóért egy T7200-as procit bele. Meg is érkezett, noti szét szed proci be, összerak, bekapcs, de sehol semmi...sötét a képernyő és csak pörög a ventije.

A HP oldalán megnéztem és ezzel a procival kiadták ezt a notit.

[link]

Ötlet? Lehet, hogy szar a proci? Vagy ha a proci jó (ma fogják letesztelni másik gépben is) akkor meg mi a s..r lehet? A legfrissebb BIOS van fent, legalábbis amit a HP oldaláról le lehet szedni ehhez a notihoz.

:F

Nem kifestőkönyv!

[ Módosította: #65675776 ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#2604) tgulyas


tgulyas
senior tag

Bocs ha nem ide kéne , de lenne egy gondom adot a rendszerem ami az alá írásba szerepel . naponta egy szer le fagy meg merevedik a kép és a hang . csak újra indítás segít utána már nem fagy le , sose volt húzva meg ilyes mi. mi lehet a gond ?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#2605) TROG AIR válasza tokand (#2601) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Hosszútávon szerintem sok ha ez marad.......esetleg újrapasztázva mérj rá újra-alapjáraton ill húzva is.....ha akkor is annyi akkor húzás alatt ez lesz neki a "normális".... :K

430 pozitív , 0 negatív....

(#2606) Geller72 válasza tgulyas (#2604) üzenetére


Geller72
veterán

(Ezt minden totyikban be fogod írni? Kipróbáltad már azt, amit az egyik ilyen jellegű topicban ajánlottak/kérdeztek?)

(#2607) tgulyas válasza Geller72 (#2606) üzenetére


tgulyas
senior tag

Bocs de , próbálkozók hát ha van valakinek ötlete mi lehet .

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#2608) djculture válasza gban (#2597) üzenetére


djculture
félisten

Mert ami régen csúcs volt most a közép alsó kategóriában van más néven,kicsit felújítva de az alapja ugyanaz.Ez elég gyakori dolog ebben az iparban.

[ Szerkesztve ]

(#2609) #25712384


#25712384
törölt tag

Egy INTEL Core 2 Quad Q8400 processzort tud kezelni egy ABIT IP35 PRO alaplap, 2x2GB DDR II 800 MHz-es memóriával?
Illetve egy Gigabyte Ga-P31-S3G alaplap 2x1GB DDR II 800 MHz memóriával elkezelne egy INTEL Core2 Duo E7200-as processzort?
Továbbá, megéri ilyen procikkal bővíteni az alábbi félkonfig.-okat?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#2610) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Valaki tud infót az AMD Bulldozer teljesítményéről?Erősebb lenne egy i5 2500 K procinál?

(#2611) Ribi válasza JHONNY 79 (#2610) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem tud senki, csak tippelni.

(#2612) oilver1


oilver1
tag

Sziasztok!
Tanács kéne:

Van egy gépem, Intel Dual Core E2180 CPU, 2x 1 Gb RAM, MSI Radeon 3850 (650 Mhz CPU, 256 Mb DDR3 RAM).
Egy dolgot tudok most lecserélni rajta, szerintetek melyik hozná a nagyobb teljesítménynövekedést játékok terén? A CPU cseréje? A VGA cseréje? Esetleg a RAM cseréje?
Köszi a gyors választ!

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#2613) Ribi válasza oilver1 (#2612) üzenetére


Ribi
nagyúr

Vga csere+ cpu-t megcibálod kicsit.

(#2614) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
E6500as procinál kell figyelni valamire tuning szempontjából? Gondolok itt arra,hogy pl milyen steppinges,mint a régebbi e2160modelleknél?
Mit tudnak ezek a procik? 4ghz-et ki lehet belőle préselni?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2615) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok !

Van egy Asus P5WD2-E Prémium alaplapos Pentium 4 3 Ghz es processzoros gépem. Az volna a kérdésem hogy ezt hogy lehet tuningolni. Mert az alaplap bios a a processzor teljesítményét szürkével írja ki és nem enged rá menni és nem tudom voltoztatni. Valaki tudja hogy ezt és ezeket a gépeket hogyan kell és hogy lehet tuningolni.

[ Szerkesztve ]

(#2616) Jorus válasza Irvkhf (#2615) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS-ban Advanced fül, AI Overclocking-ot állítsd Manual-ra, aztán hajrá!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2617) Irvkhf válasza Jorus (#2616) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Köszönöm szépen a választ és a segítséget.

(#2618) Jorus válasza Irvkhf (#2617) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt találod egyébként a P4 tuning topicot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2619) Irvkhf válasza Jorus (#2618) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ok köszönöm már meg van sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#2620) Nindzsame


Nindzsame
csendes tag

Halll!

Adott egy AMD Ph.II x6 1055T proc. és egy M4A78-AM típusú alaplap. Asus oldala szerint, a lap, támogatja a CPU-T, viszont a lap a legújabb bios frissítés után sem gondolta így.
Boot hibaüzenet: "This cpu is not supported by this model..."
Proc OPN: HDT55TFBGRBOX

Szóval kis segítség kéne, mert nem tudom, mit kéne tegyek, hogy a lap egyet értsen a gyártóval. :)

Még annyit hozzá, hogy a proci alap 32 celziusz, játék közben 48 kb. (Gyári hűtővel) ALap fesz Everest szerint 1,22V

Mit hagytam ki?

Köszi előre is!
Üdv

[ Szerkesztve ]

Origin: Dapper Ninja Hun // ME3, Battlefield 3, BC2, MoH 2010, Crysis 2 \\

(#2621) Nindzsame válasza tgulyas (#2604) üzenetére


Nindzsame
csendes tag

Nekem akkor csinált ilyesmit az gépem, mikor az egyik kondenzátor... vagy valamelyik nem cserélhető elem (az alaplapon) kezdett behalni... aztán többet be sem boot-olt már.
egy teszt erejéig cseréltünk rajta cpu-t, táp-ot, v-karit, ramot, vinyót... de semmi. :)

Szóval szerintem (bár én inkább csak lelkes rajongója vagyok az informatikának) alaplap.
Ha van rá mód, akkor egy pár napra kérd kölcsön egy haverod alaplapját. És pakolj rá egy rendszert, mint a mostani. Persze kezdésnek a te alkatrészeidet kéne egyesével cserélgetni.

Az enyémre az volt a jellemző, hogy kb fél és másfél órán belül kifagyott, vagy épp újraindult, aztán a huzamosabb igénybevétel kicsit felmelengette belül amit kellett, s többet már nem "fagyott" :) Persze csak míg ment. Mert miután kikapcsoltam, s órákkal később megint visszakapcsolatam, akkor megint ugyan ez ment.

Üdv,

Origin: Dapper Ninja Hun // ME3, Battlefield 3, BC2, MoH 2010, Crysis 2 \\

(#2622) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Adott egy Core i3 530.
Mekkora feszt és hőt képesek elviselni 24/7-ben?
Illetve QPI, memória és CPU egymáshoz viszonyított feszültségében/sebességében nincs vmi arány amit be kell tartani?

(#2623) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ha a
Gigabyte GA-ma69-sh3 (AM2/AM2+)alaplapomon lecserélem a AMD Athlon X2 4200+ procimat egy AMD Athlon2 X2 245re, akkor a teljesítmény növekedés észrevehető lesz?Kérdem ezt azért,mert ha jól tudom, az AM2+-os lapok tudják kezelni az AM3 procikat, de csak csökkent teljesítménnyel.Szóval érdemes beruháznom rá?
A Giga oldalán benne van a 245 a cpu support listben...
A teljes konfig:
Gigabyte MA69G-S3H
AMD Athlon64 4200+
Sapphire HD 2600XT
2x1gb DDR2 800mhz dual
330GB HDD
TSSTcorp CDDVDW SH-S223L ATA Device
fsp 350W PNC
Másik kérdésem az lenne, hogy ha OEM veszem, a régi AM2 gyári venti jó lesz hozzá?Persze újra pasztázva,felpolírozva...
Köszi!
Dodo

(#2624) #65675776 válasza dodopek (#2623) üzenetére


#65675776
törölt tag

Először is a lapod nem AM2+, hanem AM2. Másrészt a teljesítménye nem csökken egy procinak attól, hogy nem AM3-ban van.

A régi cooler is jó, a polírozás meg hótra mindegy.

(#2625) dodopek válasza #65675776 (#2624) üzenetére


dodopek
addikt

Egész pontosan AM2, support AM2+.Ez azt jelenti, hogy bele tudom tenni az AM3 procit,nem?Végülis a gigabyte honlapján fel van tüntetve, mint támogatott proc...
De ha nem tudom használni ezzel a lappal,akkor addig szóljatok, míg megnem veszem... :D

(#2626) #65675776 válasza dodopek (#2625) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egész pontosan AM2. És pont. Minden egyéb már csak mellékes, nem specifikált.

Ha a Giga azt írja a lapján, hogy kompatibilis, akkor valószínűleg az is.

(#2627) dodopek válasza #65675776 (#2626) üzenetére


dodopek
addikt

és ez mit jelent? A Giga support felsorolásának az alján volt.
(Note) If you install an AMD AM3/AM2+ CPU on AM2 motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s); however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted.
Nem lefordítani nem tudom, hanem értelmezni. Ha csökken a rendszerbusz sebessége,mégpedig ilyen jelentősen, az mennyiben befolyásolja a teljesítményem? Csak mint igazi lámának...

[ Szerkesztve ]

(#2628) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés. de azt szeretném megkérdezni hogy van egy p4 2.4es procim 2.4/1m/533 és egy 3.4/512/800 és hogy melyik a jobb? ugy értem beteszem gépbe melyikkel megyek többre?

előre is köszi! :R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#2629) fatal` válasza nappa (#2628) üzenetére


fatal`
titán

3.4/512/800

(#2630) Edward1981


Edward1981
tag

Sziasztok!

Érdemes szerintetek azért alaplapot cserélni, hogy a jelenlegi Phenom 720BE prociban be tudjam kapcsolni a 4-ik magot?

Főként játszok a géppel és szerintem nem lenne túl nagy a teljesítménynövekedés.

Ti mit gondoltok?

(#2631) #65675776 válasza dodopek (#2627) üzenetére


#65675776
törölt tag

A busz sebessége nem korlátoz szinte semmit asztali környezetben. Akkor érezhetsz teljesítménycsökkenést ha az integrált videovezérlőt használod.

Edward1981: Az újabb játékok egyre inkább képesek kihasználni a több processzormagot. Már csak az a kérdés, hogy egyáltalán unlockolható-e a proci.

Illetve a másik kérdés: nem lenne-e olcsóbb venni egy alapból négymagos procit, a jelenlegit pedig eladni.

(#2632) Edward1981 válasza #65675776 (#2631) üzenetére


Edward1981
tag

De ez is benne van a pakliban. Mégpedig egy 970-es Phenomra gondoltam.
Amúgy mi a véleményed mikor érek el jelentős teljesítménynövekedést? Ha lecserélem a procit egy 970-esre vagy ha veszek mégeggy HD 6850-et a jelenlegi mellé?

Előre is köszi a választ!

(#2633) dodopek válasza #65675776 (#2631) üzenetére


dodopek
addikt

Nem azt használok.Köszönöm a választ!

(#2634) Geller72 válasza Edward1981 (#2632) üzenetére


Geller72
veterán

Lehet, hogy többen belém kötnek majd, de én mindenképpen a Phenomot "ápdételném" első körben.

(#2635) Edward1981 válasza Geller72 (#2634) üzenetére


Edward1981
tag

Értem. Köszönöm.

Mégvalaki esetleg?

(#2636) Glave


Glave
csendes tag

A napokban elkezdett nagyon melegedni a processzorom, de nem tudom miért.
c2d e6300 gyári hűtővel
Eddig 2200on is elszaladgált tűrhető hőmérsékleten (65C max orthos alatt) most viszont már az internetet böngészve is 55C körül mozog elindítok egy játékot 80C és mindez úgy, hogy visszavettem az eredeti órajelére 1867re (2200 és 1800 között kb 5fok különbség van).
Szépen ki van takarítva, ha leveszem az oldalát se sokkal jobb a helyzet mindössze 2-3 fokot javít.
Arra gyanakszom, hogy a hővezető paszta fogyott el hirtelen (mint az új Pirelli :DDD ) mert azt is levakartam róla meg megtisztítottam a hűtő alját és a procit és így paszta nélkül is ugyanazok a hőmérsékletek). Kérdésem az lenne, hogy ennyire sokat számít a paszta vagy valami más baja lehet? :F

Glave

(#2637) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy mi a különbség az intel pentium D-s procik és a celeron Exxxx procik között? mert az intel oldala egy csomó D-s re irja hogy 2 magos és az exxxx-es procik is 2 magosak és azok drágábbak is..akkor mi a különbség?

Előre is köszi :R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#2638) Geller72 válasza Glave (#2636) üzenetére


Geller72
veterán

Paszta...JÓ PASZTA..az kell neki..amúgy az egy vicc melegedésű proci..jó hűtővel ilyen idle 20 fokok körül "melegít"..:DDD.(Most egy E6550 éppen 22 fokos nálam Alpenfőhn Brockennel..:DD.)

To nappa:

Pentium D (régi kazán procik)

Celeron dual core

[ Szerkesztve ]

(#2639) fatal` válasza nappa (#2637) üzenetére


fatal`
titán

Az exxx procik core2duo architektúrával készültek, jóval gyorsabbak, mint a sz*r netburstot használó pentium d-k. Azonos órajelen is óriási a különbség az exxxek javára.

(#2640) nappa válasza fatal` (#2639) üzenetére


nappa
tag

köszönöm! :R :R

bár nekem most egy D is elég lenne mert a mostani gépembe egy celeron van de 1.6os és nem dual :D nem valami erőgép

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#2641) Geller72 válasza nappa (#2640) üzenetére


Geller72
veterán

..az lehet, de a mostani 420-as cerkád 35W-os TDP-vel rendelkezik egy D pedig 130W-al..:D...alig többért van már C2D..ne szórakozz vele sztem..;). (6-8-ért árulják a Pentium D-ket, egy alap C2D E6300/6400/6320/6420 meg 10k magasságában már megfogható)

(#2642) nappa válasza Geller72 (#2641) üzenetére


nappa
tag

ilyen szarok lennének a D-s procik..jó tudni :D hát tényleg köszi a segitséget! igy már azért tudom mit vegyek :D :R :R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#2643) #65675776 válasza nappa (#2642) üzenetére


#65675776
törölt tag

Minden szar volt, ami NetBurst architektúrájú volt...

(#2644) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, lehet-e tovább csökkenteni a proci Cool'n'Quiet által visszavett feszültségét? Magyarul most Idle-ben 800MHz/1V-on megy a proci és ezt le lehet-e csökkenteni mondjuk 0.8V-ra?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2645) Geller72 válasza ///Krisz\\\ (#2644) üzenetére


Geller72
veterán

..a puding próbája...;)..minden proci egyedi..ahogy a setting is..

(#2646) ///Krisz\\\ válasza Geller72 (#2645) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Oké, de én még a pudingig sem jutok el. :D Nem tudom, hogy hol lehet ilyet állítani. Láttam más topikban, hogy valaki csökkentette a Load feszt és ettől automatikusan csökkent az Idle fesz is, de nekem ez nem történt meg, 3.6GHz-ről is 800MHz/1V-ra csökkenti és 3.2GHz-ről is 800MHz/1V-ra csökkenti az idle órajelet. Egyszóval nem tudom hol lehet ezt beállítani már ha lehet valahol vagy milyen trükkel jutok ennek a beállításához, mert a BIOS-ban erre vonatkozóan nem találok semmit?

Egyébként egy Phenom II X4 955-ről és egy AsRock 880GM-LE-ről van szó.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2647) Geller72 válasza ///Krisz\\\ (#2646) üzenetére


Geller72
veterán

OC Tweaker menü-->CPU Voltage -->Manual és alatta látható a mostani fesz.
Ezen az oldalon lehet játszani, SAJÁT FELELŐSSÉGRE!
Én előtte elolvasnék itt a PH-n néhány tuninggal kapcsolatos topicot, aztán egy másikat a phenomodról és egy hasonlót a lapról. Kezdésnek. Szerintem.

(#2648) ///Krisz\\\ válasza Geller72 (#2647) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Félre értesz! Nem a Load feszt akarom állítani (azt már beállítottam), hanem azt a feszt szeretném állítani amit terhelésmentes állapotban kap a proci (tudod amikor vissza veszi az órajelet és a feszt is). :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2649) Geller72 válasza ///Krisz\\\ (#2648) üzenetére


Geller72
veterán

Lehet, hogy rosszul tudom, de azt nem hiszem, hogy így, külön tudni fogod állítani. Akkor tudnál ilyet, (hasonlót max.) ha fix 800Mhz-re lőnéd be, és az alapfeszt (vagy loadot, ahogy gondolod) így állítod utána minimumra. De akkor folyamatosan így menne. Max lenne egy külön bios mentésed erre és egy tuningra esetleg..

Szerintem Olinak ez a cikke erősen ajánlott ;).

[ Szerkesztve ]

(#2650) ///Krisz\\\ válasza Geller72 (#2649) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igen, ezen a cikken már átnyálaztam magam egy párszor, de erre vonatkozólag nem találtam semmit. Közben annyit tanulmányoztam a bioszt, hogy már fejből tudom az összes menüpontot, de sehol sem találok ilyen állítási lehetőséget (mármint az idle fesz állítására vonatkozólag). Csak azért kezdtem foglalkozni ezzel a dologgal, mert láttam egy másik topikban (amit az előbb említettem), de valószínűleg akkor ezt nem lehet megcsinálni.

Köszönöm szépen a segítséged! :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.